Interiér bytu ve stylu Art Deco

Interiér bytu ve stylu Art Deco

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak zdobit byt ve stylu Art Deco?

Interiér ve stylu art deco je překládán z francouzštiny jako "dekorativní umění". Tam je spousta lidí, kteří chtějí zdobit pokoj v tomto stylu. Tento styl podle klasifikace je jakýmsi retro stylu z 30. a 40. let, kdy vynikající povrch byl nejen přední částí domu, ale i jeho interiérem.

V art deco najdete výtisky zvířat a ryb. V interiéru jsou lampy vítány ve formě neobvyklých soch, drahého nábytku, dekoračních prvků.

Doporučujeme pokračovat v návrhu apartmánu s výběrem designu. Musí být nutně geometrický. Klasické návrhy a odvážné geometrické tvary - to je to, co je v opravě vítáno. Začněte tapetou. Vhodné tkaniny s přísnými geometrickými vzory. Rovnost a ozdobné formy, pronikající do očí, ožijí každou místnost.

Jako pocta módy můžete umístit symboly ve formě hieroglyfů, pyramid, hlavy sfingy na nábytek, fotorámečky, obrazy, tapety, textil.

Přítomnost prvků v egyptském stylu dovolí všem pokojům vytvořit královské panství.

Unikátní rys umění art deco je geometrická povaha vzorů ve výzdobě. Jasné barvy ve výzdobě umožňují vytvořit krásný design art deco. V tomto stylu je vítán kontrast palety barev. Přináší atmosféru znovuzrození do místnosti.

Dlaždice pro dokončení zdí koupelny a kuchyně jsou obvykle vyrobeny v černobílé kombinaci černé a bílé palety. Keramické a porcelánové výrobky jsou pro tento styl velmi důležité.

Výrazné rysy stylu art deco

Umělecký deco styl se liší od ostatních stylů:

To je nejdůležitější rys designu tohoto stylu. Důraz by měl být kladen na přísnou symetrii objektů v interiéru. Charakteristickými znaky tohoto stylu jsou: jasnost linií, přítomnost výzdoby v podobě ohybů, čar, cikcaků, stupňování tvarů. Neexistují žádné romantické a přirozené ozdoby.

Druhou, ne méně důležitou vlastností stylu art deco, je umělá imitace přirozeného osvětlení, poskytovaná použitím masivních zrcadel.

Dekorace, vyrobená ve stylu Art Deco, svítí vše od lesklých nátěrů a laků až po kov a leštěné dřevo.

Mnoho zrcadel a brýlí vytváří v bytě jedinečný odraz světla. Jako výzdobu mohou být použity nejen obrovské zrcadla, ale také dlaždice, skleněné plochy a zrcadlové kusy nábytku.

Foto: jídelna ve stylu art deco

Tip: použijte co nejvíce reflexních univerzálních ploch. Takže můžete vytvořit jedinečnou designovou místnost ve stylu Art Deco classic.

 • Luxusní povrchové úpravy

V interiéru moderních bytů je zakázáno používat rustikální bavlněné textilie a tkaniny z přírodního lnu. Aristokratické drahé tkaniny s exkluzivními barvami jsou zde víc vítány. Končíme samet, satén, brokát, pravé kožešiny, hedvábí, taft s zlatem a geometrické zrcadla vytvořit zvláštní atmosféru bohatství, vznešenosti a luxusu.

Foto: zdobení stěn geometrickými zrcadly vytváří zvláštní atmosféru bohatství, majestátu a luxusu

 • Etnické motivy a výtisky zvířat

V rafinovaném stylu art deco se doporučuje ukázat silný duch afrického safari. To lze snadno provést, je-li použit v výzdobě interiéru v podobě různých exotické materiály, jako je kůže plazů, zvířecí kůže, perla řemesel, slonové kosti, stejně jako některé prvky egyptských motivy a orientální ornamenty.

Černobílá barevná schéma - hlavní styl art deco. Je to velmi důležité, protože je velmi žádoucí. Kromě těchto dvou světlé syté barvy palety použité „drahé“ odstínů (např smaragd zelená, zlato, rubín, safír).

V provedení pokojů nejsou levné béžové, čokoládové a smetanové tóny.

Foto: pruhovaná tapeta vám pomůže vizuálně zvýšit výšku místnosti

Důležitým rysem stylu Art Deco je přísná symetrie, ve které je interiér předem promyšlen a vyznačuje se soběstačností, génií a harmonií.

Tip: dávají přednost obrovským nástěnným dekoracím v podobě proutěných fanoušků, zlatých miskách, stínu s okrajem.

Pokud jde o osvětlení, tady je to s víceúrovňovým systémem, který vytváří vzrušující, tajemnou a neobvyklou atmosféru. Lesk leštěných žárovek pravidelného geometrického tvaru, vyrobený ze skla, chromované oceli, mědi, vypadá originálně.

Někdy stojí za to zvážit, zda je skutečně nutné vytvořit klasický styl art deco. Koneckonců, tento interiér je založen na vysokých stropech, velkých oknech, prostorných halách. Není vždy snadné vzít v úvahu všechny detaily a nuance. Je lepší zastavit svou volbu na jednodušší konstrukci bytu ve stylu Art Deco.

Výhody designu Art Deco

Pozitivní momenty ve stylu designu art deco jsou:

 • luxusní dekorace;
 • použití drahých dokončovacích materiálů (mramor, kůže, samet, mahagon, kov, sklo, přírodní kožešina, hedvábí);
 • aktivní využití pozlacených a chrómových dílů v interiéru;
 • originální cenný nábytek;
 • funkčnost interiéru;
 • jemnost konečného zbarvení;
 • přísné geometrické vzory;
 • použití jako podlahová krytina lesklých dlaždic nebo lesklých parket;
 • jasné masivní osvětlení.

Je-li obecně vzít v úvahu styl art deco, vypadá to velmi extravagantní, drahé, elegantní, nádherné, elitní. Kombinace klasických forem a moderních materiálů činí interiér neuvěřitelně krásný, moderní a stylový.

Foto: Umístění hlavy lůžka do výklenku

Vlastnosti výzdoby a vybavení

Pro styly art deco se vyznačuje přírodní nábytek z drahého dřeva. V konečném provedení lze použít popel, růžové dřevo, javor, madron. Všechny dřevěné díly jsou nutně zdobeny řezbami ve stylu orientálních ozdob. Držadla jsou s výhodou vyrobena z vysoce kvalitní chromové oceli a opatrně leštěná. Čalounictví je lepší používat světlé odstíny s jednoduchými ozdobami. Jako podlahovou krytinu doporučujeme použít laminát nebo parkety pokryté masivními kostkami koberců.

Je lepší nechat okna otevřená nebo snadno zakrývat průsvitný tyl.

Tip: v celém bytě by okna měla být velká a lehká. Musí nechat v místnosti maximálně slunce, aby zajistily dobré přirozené osvětlení.

Mimo jiné ve vnitřních prostorách apartmánů najdete sklo ve tvaru křišťálu, nádherné lustry, rámy pro fotografie, sošky. Chcete-li dát místnost bohémské a luxusní, stačí nainstalovat zrcadlovou stěnu s integrovaným otevřeným pruhem. Jako dekorativní prvky se často nacházejí předměty vyrobené z drahých kamenů, keramických výrobků, bronzu.

Foto: velká zrcadla v interiéru chodby

Je důležité si uvědomit, že styl Art Deco působí optimistem, nádhernými tvary, pozitivní náladou. Zvláštností a hlavním tajemstvím stylu art deco je určitá gradace, která připomíná tvar pyramid v Egyptě. Použité materiály jsou leštěné a lakované povrchy, prvky chromu, zrcadla.

Vrcholem interiéru tohoto stylu je bar a konferenční stolek ze skla. V designu ložnic a pokojů jsou: lehký nábytek z drahého kulatého dřeva, pilové koberce s krychlovým vzorem, sametové povlečení. Z rostliny se dává přednost palmy, které nejsou náročné péči a že můžete ozdobit dekorační prvky v podobě peří, zvířecí modely, figurky, ventilátory.

Osvětlení v interiéru hraje zvláštní roli. Vhodné pouze pro svítidla s matným sklem a chromovými díly.

Barevné řešení - béžová, hnědá, krémová barva. Můžete také použít jasnou barvu, například modrou, žlutou, oranžovou, jasnou místnost. Prvky černé v designu dokončují design a zdůrazňují důležité detaily stylu. Obecně je styl Art Deco vhodný pro vytváření interiérů starých i častých domů a moderních bytů.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Intererro © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování je povoleno pouze při použití aktivního odkazu na tyto stránky.

Apartmán ve stylu Art Deco

Interiér bytu, navržený ve stylu art deco, dokáže zdůraznit luxus a eleganci uspořádání bydlení. Převaha v konstrukci geometrických tvarů, cikcaků umožňuje jemně zonifikovat volný prostor. Při vytváření tohoto stylu se používají pouze ušlechtilé materiály: dřevo, kůže, mramor, samet.

Hlavní požadavky na návrh bydlení

Důležitou podmínkou pro uspořádání místností je dodržení původního barevného schématu. Pokud si vyberete černobílou úpravu pro koupel, toaletu, kuchyňku a chodbu, v jiných místnostech může být jasnější a půvabnější. Například byt ve stylu Art Deco může být zdoben zlatými, stříbrnými, lilami a hnědými tóny.

Převládání v cíli by mělo mít geometrické tvary. Je přijatelné, aby oblast byla rozdělena pomocí pravoúhlých, čtvercových nebo lichoběžníkových dělících lišt a výlisků. Zdůraznění vytvořené stylistiky pomůže a zrcadlí. Doporučují se, aby byly použity pro uspořádání výklenků, které se vymezují na vybraných částech stěn (například pro pokrytí části ze stropu k podlaze). Pomocí zrcadel můžete vytvořit interiér bytu ve stylu art deco bez odchýlení se od obecně uznávaných požadavků na směr.

Pravidla pro výběr materiálů a jejich kombinace v místnostech

Dokončovací materiály by měly být opravdu vysoce kvalitní. Proto by měla být podlaha v obytných místnostech, obývacích pokojích a halách pokryta parketami nebo laminátovými materiály. Na stěnách se doporučuje, aby byly na stěnu opatřeny cikcakem, pruhy nebo klecí. Pro koupelnu a kuchyň jsou perfektní moderní dlaždice v bílých a černých tónech. Z toho můžete vytyčovat neobvyklé geometrické vzory. Provedením samostatné rekonstrukce bytu ve stylu Art Deco byste měli používat jiné ušlechtilé materiály:

 • hedvábí, samet (jak bytového textilu);
 • fur (pro zdobení stěn nebo jako podlahové koberce);
 • mramoru (pro dekoraci, pro jednotlivé prvky: parapety, desky, tělesa).

Přijatelné kombinace různých druhů materiálů vytvořit jedinečný design. Například rozvoj Design bytů projektu ve stylu art deco, můžete použít vlastní úpravy pro zvýraznění některých částí místnosti (pracovní plochy, relaxační zóna).

Výběr nábytku a osvětlení pro art deco

Uspořádat nábytek v místnosti by mělo být nejen elegantní, ale i funkční. Proto je lepší zvolit pro ložnici nebo s jednou ložnicí garsoniéra v Art Deco stylu nábytku s malým počtem prostorných vnitřních přihrádek. Barevná škála výrobků by měly být kombinovány nebo mohou být podobné. Speciálním požadavkem je dobře kombinovat s dalšími prvky interiéru.

Osvětlení v místnosti by měl být bohatý. Svítidla vybrat s mnoha přívěsky, tváří skleněné odstínů, zrcadlo vložek. Hlavní osvětlení obývacích pokojů a ložnic měli používat velké křišťálové nebo skleněné lustry. Přítomnost dalších zrcadlových vložek umožňují večer odrážejí umělého světla, a tak vytvořit atmosféru tajemství.

Důležité, pokud bude původní návrh doma bylo použití moderním interiérem. Je nutné udržovat směr. V doprovodném fotce můžete vidět, že i na chodbách a chodby musí být přítomné porcelánové vázy, obrazy, s důrazem na styl. Můžete také použít následující produkty pro výzdobu prostor:

 • bronzové a dřevěné sochy;
 • čerstvé květiny v nádherných vázách;
 • časopisy, knihy;
 • polštáře.

Při výběru výzdobu, na základě vlastních preferencí, a tato doporučení, a to i malý byt ve stylu art deco bude vypadat důstojné a krásné. Ale při výběru dekorace, nábytek, sanitární keramika je třeba věnovat pozornost pouze výrobky té nejvyšší kvality od renomovaných výrobců.

 • přečíst

Byt ve skandinávském stylu

Byt je v anglickém stylu

Design bytu ve stylu Provence

Design jeden byt o 60 čtverečních metrů v moderním stylu

Takhle? Ukaž svým přátelům:

 • přečíst

Byt ve skandinávském stylu

Byt je v anglickém stylu

Design bytu ve stylu Provence

Design jeden byt o 60 čtverečních metrů v moderním stylu

Interiéry, stejně jako ve filmu The Great Gatsby

Trendy interiér ve stylu art deco

Art Deco interiér byl určen v první polovině dvacátého století. Jeho vzhled byl předcházela události první světové války, režim úsporných opatření, postavení schodku ze zemí zapojených do určité události. To je důvod, proč tvůrčí inteligence a aristokratická elita, nucena vést dlouhou dobu, téměř asketický život, výběr ten správný apartmán, luxusní interiéry, luxusní, exkluzivní a drahé zařízení.

V současné době je Art Deco vybrán k dekoraci interiérů stavu, boudoirs a filmové hvězdy, slavní umělci a hudebníky. Pro registraci pomocí drahých povrchových materiálů - kůže rejnok či krokodýl, slonoviny, jantaru. Výzdoba krásných dívek představují sochu v expresivních poloh, portréty a busty významných osobností, originály obrazů slavných umělců a designovým nábytkem. Také rozeznatelný rys styl považován geometrické vzory zdobení různých povrchů a materiálů. Základní provedení paleta pomocí dominantní světlou barvu nebo kombinace kontrastních barev. Nejvíc ze všeho - černé a bílé.

K rukám Deco dostal své jméno v roce 1925 po pařížské výstavě moderního dekorativní a průmyslové škole ( «Internationale des Arts Décoratifs INDUSTRIELS et modernes»), kterého se zúčastnilo mnoha zemích, včetně Sovětského svazu. Představila mnoho inovativních svou dobu vývoje v oblasti architektury a interiérového designu. Ve 20. - 30. let dvacátého století byl populární mezi návrháři interiérového designu ve stylu Art Deco. Takže dekorace obytných bytů, společenských místností drahých restaurací, výstavních galerií.

Styl vstřebává ducha času a cestování, to je naplněn myšlenkami historických obdobích a nejnovější objevy. Například v interiéru odráží objevení Tutanchamonovy hrobky, studium tradic Maya a aztécké.

Nová vlna popularity Art Deco se vztahuje na konci dvacátého století. Návrháři přehodnotit základní rysy stylu a se triumfálně vrátil do evropských interiérů. Nyní začali kombinovat drahé vybavení a nábytek na stejné úrovni jako luxusní dekorace místnosti.

Interior Design Art Deco má společné rysy s moderními prvky, císařství a moderních stylů (hi-tech, například). Avšak vrcholem mimo jiné, že je snadné na následujících principech:

1. geometrický vzor zdobení stěn a stropu - dominantou interiéru Art Deco. Klikatý a přímky mohou zdobit nábytek a textilie. Kruhové motivy často zdobí strop a odráží v přímé úměře k podlaze, opakovat na nábytku nebo interiéru.

2. drahé a vzácné přírodní materiály - v centru pozornosti. Tak, v obývacím pokoji může být bez nábytku aligátor, knoflíky mohou být vykládané slonoviny a platinu. Místo toho, aby koberce na podlaze může být používán na kůži zebry nebo leoparda.

3. barevnost prostor je založen na principu kontrastu. Zpravidla kombinovat silné světlé barvy tmavé a světlé Gama. Tradiční bílé a černé, bílé a fialové, zlaté a červené, zlaté a černé, bílé a hnědé.

4. odmítnutí úsporných opatření a minimal. Je-li prostor organizovaný ve stylu Art Deco, použití levných materiálů a ušetřit na nábytku či osvětlení nejsou akceptovány. Interior Design Art Deco nevytváří dojem drahé, ve skutečnosti je.

Barva je navržen tak, aby zdůraznil vnitřní stav. Spolu s použitím kontrastních barev používaných a principu kombinace podobnou barevnou škálu. Například, komfortní ložnice Art Deco vypracovat v béžové a zlaté tóny, které zdůrazňuje přínos zrcadel a křišťálu třpytkami či béžové a červené tóny. Oba vnitřek zároveň ozdoben výraznými geometrické tvary.

Pro interiér obývacího pokoje nebo kancelářský pick Bole tmavých odstínů. Union vypadá slušný tmavě hnědé a zlaté. V místnosti jsou obloženy dřevěnými panely z přírodního lakovaného dřeva, vybrat kožený nábytek se zlatými vložky, doplněné drahé přípravky s exkluzivní zlaté nohy. Také pro dokončovací pokoje Zvolte tmavě fialové a šedé barvy, podporovat je v černé a bílé barvě.

Vytvoření art deco interiéru, můžete snadno kombinovat barvách úplně jiný spektrum, jako je červená a zelená. K dosažení vnitřní harmonie s tímto výběrem barev, které chcete použít jako základ pro neutrální barvy - černá, šedá nebo bílá.

Vzory, čáry a geometrické tvary jsou důležité pro vytvoření expresivní obraz Art Deco.

Nejčastěji používané jsou:

 • proužek, který může být vyjádřen jako tenká nebo tlustou čárou;
 • motivy opakujících kruhy, diamanty nebo čtverců;
 • květinové motivy, které se používají pro textilní design místností;
 • zvířecí potisky, včetně nejpopulárnější vzor zebra nebo Leopard.

Art Deco - styl navržen tak, aby překvapí a potěší. Proto zvolen lesklý, lesklý lakovaných povrchů pro něj. Mohou být zastoupeny leštěný přírodní mramor, zrcadla, PVC stretch fólie, lité podlahy, lakované dřevěné obložení.

Na počest přírodních materiálů:

 • hovězí kůže, krokodýlí, hadí kůže;
 • a chrom kov;
 • leštěných zvířecích kostí;
 • hodnotné druhy vzácných stromů;
 • krystaly.

Organizování prostor místnosti v duchu Art Deco se snaží ztělesňovat původní myšlenku pomocí exkluzivní položky výzdoby, nábytek a dekorace. Zdobí prostor nebere veřejné položky masově vyráběné. Často nápady pro použití v interiéru egyptský, Roman, čínské kultury.

Interiérový design ve stylu art deco nábytku, je vhodné s jednoduchou a pohodlnou formu. Ložnice zvednout postel, která je centrálním objektem. To může být vybaven chromovanými nohami, vysoká čelem, vložkou a patiny.

V obývacím pokoji dominuje velkým koženými křesly a pohovkou. Nábytek by měl vypadat slušný a drahé. Umělé kůže není vhodné, ale může být drahé použít tlustý hadřík. Soft skupina obvykle doplňují čaj stůl se sklem, mramor nebo dřevěný povrch.

Art Deco kuchyně naplněná nejnovějšími technologiemi, maximální funkčnost organizační oblasti. Ve středu místnosti jsou vybaveny ostrůvek s varnou deskou, pracovním koutem, umyvadlem. Je povinen mít exkluzivní vína skříně, osvětlené výklenky, bohatý jídelní kout. Který zaujímá ústřední místo v prostorné kuchyni. Jeho vybaven velkým jídelním stolem a pohodlnými židlemi.

Obvykle okna zdobí jednoduché tekoucí závěsy těžké textilie se rouška. V závislosti na interpretaci interiéru - klasické, historické nebo moderní - můžete si vybrat závěsy s lambrekýnů vícevrstvé, Japonci ve formě plochých pásů nebo moderní lehké záclony.

Charakteristická je považován lesklý lesklý povrch podlahy. U podlahy je zvolen:

 • parkety s geometrickým vzorem;
 • Velké lesklé dlaždice;
 • leštěný mramor.

Pro moderní interiéry plnivo vybrané podlaha je obecně monochromatické nebo geometrický vzor.

Vzhledem k tomu, prostor je vyplněn exkluzivních jasných objektů, stěny jsou jen na pozadí, který vyrazí jejich ziskové. Stěny dělat monotónní, někdy zdobení vzorovaných panelů.

Pro stěnách nádobky s použitím těchto technik:

 • texturované omítky;
 • malování matný lak;
 • tekuté tapety;
 • přírodní kámen nebo keramické dlaždice (hlavně do kuchyně nebo koupelny).

Multi-level, napětí, s krásným lišt a osvětlení - některý z stropů může být ve stylu Art Deco. To je obvykle zdobí velký lustr, který je umístěn kolem ornamentální růžice ve tvaru kruhu. V případě, že místnost není dost vysoké stropy, které jsou zdobeny zrcadlových panelů. Vysoké stropy malované a zdobené lišty, které mají umělecké prvky na různých úrovních.

Napínač lesklý strop je ideální pro obývací pokoje a ložnice, může doplňovat místo a centrální lustr.

Textil doplňuje pouze interiér a nepřevezme hlavní roli. Z tohoto důvodu je vyroben monotónní, někdy s ornamenty.

Mnoho tkaniny mohou být použity pro vytvoření komfortu v ložnici:

 • tekoucí závěsy s hlubokými záhyby;
 • pokryté límcem;
 • canopy;
 • polštáře;
 • koberec s vysokou hromadu.

Návrháři se doporučuje používat textilie s květinovými ornamenty v krajních případech. Je lepší vybrat produkt v pásu nebo jediném tónu.

Jako příslušenství používané umělecké předměty, jako jsou obrazy, sochy a malované vázy.

 • kované svícny;
 • velká zrcadla v pozlacených rámců;
 • bronzové či porcelánové figurky.

Velké exempláře exotických rostlin jsou často umístěny v kanceláři nebo v obývacím pokoji, čímž se celkové chuti.

Interiér ve stylu Art Deco osvětlení hraje důležitou roli. S krásnými svícny, stojací lampy, lustry a to nejen zdobí stropy a stěny, ale také k osvětlení celého prostoru, zvýraznění lesku zrcadla, mramor a dřevo.

Art Deco interiéru je krásný a rafinovaný. Nicméně, pokoj zařízený v tomto stylu, může vytvářet dojem, že náhodně odebraných kusů, které vypadají harmonicky mezi sebou navzájem. Další příklady v galerii.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

45 − 44 =