Interiér malou vanou

Interiér malou vanou

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

70 nápadů pro malé koupelnového designu

 • Malá koupelna - častým problémem v bytových domech. Ale i ty 3-4 čtverečních. je to opravdu proměnil v oázu pohody a relaxace pomocí technik návrhu. Volba správného trim, klempířské a nábytek, uvidíte, že to nebyla úzká plocha byla příčinou neštěstí, ale jen negramotné umístění věcí. Naše doporučení pomůže opravit chyby a vaše koupelna příjemné a útulné!

  Re-plánování malé koupelny. C začít?

  První věc, kterou je třeba rozhodnout v této fázi - pro kombinované nebo samostatné WC.

  Vyjmutí přepážku mezi WC a koupelny může být trochu rozšířit plochu a ušetřit na povrchových materiálů. Ale za prvé by to vyžadovalo zvláštní povolení úřadů; Za druhé, v Perestenko může být důležité sdělení (nebo vodovodní potrubí, větrací potrubí, elektrické vedení); a za třetí - pro velké rodiny společným sociálním zařízením je velmi nepohodlné z praktického hlediska.

  S ohledem na samostatným sociálním zařízením, v tomto provedení, Jedinou nevýhodou je skutečnost, že obě místnosti často dostávají velmi malý a WC prostě není prostor pro jednoho umyvadla. V takovém případě je možné použít kompaktní shell umístěním, například v rohu, těsně nad toaletní nádržky.

  I něco navíc „čtverců“ přidat svou malou koupelnu může být na úkor snížení chodby nebo koridoru.

  Povrchové úpravy a materiály pro koupelnu

  Užívání vanu nebo sprchu, můžeme pozorovat, jak se pára a kondenzát vytvořený ve vzduchu. To znamená, že absolutně všechny použité materiály pro konečnou úpravu malá koupelna by měla být vodotěsné a odolné vůči teplotním změnám.

  Na první pohled se může zdát, že betonový základ v koupelně dost oblitsevat dlaždic a jeho oprava bude dokončena. Ale to není tento případ - v rámci by vrchní dekorativní vrstva dobře strávit trochu více práce. To znamená, že systém „teplé podlahy“ poskytne příjemné teploty a hustá vrstva hydroizolace uložit navštívit zlobí sousedy v případě povodní.

  Ideální struktura bude vypadat: betonové desky pokryté bitumen primer k němu přilepen polymer hydroizolační fólie (jeho okraje jsou zvednuty na stěnách ve výšce nejméně 15 cm, a svary musí být provedeno překryty a pevně spojí), vlije se jemný křemenný písek, zaplněný topení prvky, a potom se betonová taška lepidlo namontované keramická dlažba. Je žádoucí, aby to byl velký a jasný, ale zároveň - poněkud hrubý, protože mokrý lesklá glazura snadno uklouznout a zranit.

  U zdi v malé koupelně mohou být použity keramické dlaždice, plastové panely, malba, umělý kámen nebo omyvatelné tapety.

  V prvé řadě je to omítka povrch důležitý a použít vysoce kvalitní nátěr. Můžete také zarovnat povrch Akvapanel.

  Vzhledem k tomu, že je žádoucí použít barvy netoxického vodní emulze (akrylové silikon) a dispersní kompozice. Od tradičních olej je lepší odmítnout - protože toužím vysušit, vydávat vůni acetonu a rychle trhlin pod vlivem teploty.

  Optimální volbou pro výzdobu stropu v malé koupelně - napínání fólie se zrcadlovým efektem. Je absolutně odolný vůči vodní páry (někdy stačí otřít houbičkou) a bude sloužit nejméně deset let, aniž by ztratily původní estetický vzhled. Kromě toho bude tento strop pomoci minimalizovat nepříjemné následky povodní.

  Pokud budete potřebovat rozpočet na opravu, můžete zůstat v obraze, ale to bude muset být obnoven každý rok.

  Dalším dobrým způsobem dokončit strop v koupelně - krycí Plastové panely (obklad). U rámu z nerezové oceli by měly být pouze profil kov použitý pro ně.

  Vana nebo sprcha - co si vybrat?

  V malé koupelně, kde je obtížné přidělit místo pro prostornou vanou, bezpochyby by měl dát přednost sprše. Zejména existují modely vybavené hluboké pánve s vířivkou, takže fanoušci romantického koupání se svíčkami a růžových lístků na trestný čin nezůstane.

  Navíc šetří značný prostor skříň snižuje spotřebu vody. S rostoucími účty - to je velká výhoda.

  Přítomnost větrání přes sprchy rychle odstranit vlhkost a k minimalizaci kondenzace od vstupu do dokončení venku.

  A pokud si přesto chcete máčet ve vodě v celkovém růstu, majitelé malých koupelen je lepší věnovat pozornost rohy a zakřivené lázni.

  Uspořádání nábytku, spotřebičů a doplňků

  Pečlivé umístění instalatérských a nábytku bude i ta nejmenší koupelna pohodlné a praktické.

  Chcete-li ušetřit prostor, umyvadlo, že je žádoucí rozhodnout, že nebudou ve tvaru půlkruhu, a malý obdélníkový nebo čtvercový, ale s vysokými postranicemi. Tento obal může být postaven do skříně.

  Nádrž na záchodě co nejvíce by měla být skryta ve stěně, odcházející jediný vnější tlačítka pro vypuštění. Není-li to možné, můžete si koupit za roh, nebo vysoký a úzký kontejner.

  Kompaktní pračka s bočním zatížením může být vložen v jakékoliv volné výklenku: pod dřezem, ohřívač vody, v rohu mezi vanou a stěnou nebo přes záchod. Je nezbytné zajistit úzkou růžice izolované a nenápadně skrýt trubku.

  Aby nedošlo k zkazit drahé instalatérské práce, kanalizace špinavá voda je lepší, aby se přímo do kanalizačního otvoru.

  Úložný prostor v malé koupelně by měla maximálně využít vertikální prostor - cíl vysoké skříňky, závěsné poličky, věšáky na ručníky.

  Pro šampony, gely, pěny a jiné hygienické výrobky v boku vany mohou být vybaveny policemi, dveře na konzolách otevřených pod úhlem 45-60 stupňů, nebo aby úzký horizontální police s posuvnými obrazovek.

  Další skvělý nápad - posuvný regál. To je možné sklopit čisté ručníky a budou dobře chráněna před vlhkostí.

  V malé koupelně, můžete provést jeden nebo více světelných zdrojů, ale to není v žádném případě by neměla být visí lustr.

  Je také třeba, aby se vzdal konvenčních žárovek - se stanou během provozu a při styku s stříkající vodě může prasknout velmi horké. Na základě těchto kritérií LED žárovky fungují nejlépe.

  Chcete-li vytvořit romantickou atmosféru v malé koupelně, můžete použít neon pásky podtrhnou police a výklenky, jakož i luminiscenční prvky na podlaze.

  Do interiéru vypadal harmonicky, před opravou v koupelně muset zvolit styl, který většina z majitelů duše. Bude podporovat relaxaci a zlepšit náladu pokaždé, když při úpravě vody.

  Malá koupelna v moderním stylu

  Jasné symetrické tvary, bude nedostatek dalších dílů, monochromatické barvy, chrom nebo lesklý nátěr vytvořit dojem stručnost a úplnost.

  Malá koupelna v klasickém stylu

  Odstíny slonové kosti, lesknoucí porcelán a lesknoucí se zlatem květinový ornament - královské apartmá pro opravdových šlechticů. Hojnost světla a brilanci se vyrovnat s úkolem zvýšit prostor.

  Malá koupelna ve stylu Provence

  Tato výzdoba francouzského romantika prolíná s svobodu a jednoduchost obce. Použité pastelové odstíny - levandule, zelené, modré, světle růžové. Z údajů povolen - malé jemných barvách. Nábytek by měl mít trochu retro vzhled, například nosit na světlé barvy.

  Pro Loft vyznačuje holé zdi, imitace kamene nebo zdiva (s výhodou šedobílá), vysoká whitewashed stropní, žádné ozdoby. Ideální pro nezávislé umělce, bohémy, a ti, kteří pohrdají rutinní a oceňuje svobodu.

  Malá koupelna ve stylu minimalismu

  Prostorově úsporný a kompaktní tvar - ideální řešení pro malé koupelny. Vše, co potřebujete, zatímco skrytý v uzavřených prostorech vytváří atmosféru lehkosti a prostornosti.

  Malá koupelna ve skandinávském stylu

  Sníh-bílé barvy s malými skvrnami šedé a černé připomínající horských severních řek nebo ledem pokryté vrcholky. Tato situace je velmi osvěžující a dodává energii. Dokončovací práce v nenápadných barvách a bez nápadné detaily opticky zvětšit plochu místnosti.

  barevné řešení pro malé koupelny

  K zajištění integrity interiéru, pro dokončovací malá koupelna nutnost použití ne více než tři barvy podobnou intenzitou. Tmavé, kontrast, objemné předměty a výkresy by mělo být ponecháno na to, co někteří prostornými pokoji a venkovním bazénem.

  To je tradiční barva sanitárního vybavení - čisté, jasné, odráží většinu světla. V takovém prostředí se snadno uvolnit a kromě toho, že je v kombinaci s jinými odstíny bez problémů.

  Třpytivé Iridescence připomínají čistý potok tekoucí z vrcholu mezi kameny. Obklopen zrcadly a pochromovaného kovu, světle šedá barva pomáhá zbavit stresu po náročném dni v práci v noci a vrátit vitalitu.

  Odstín oblohy a vody - nejvíce uklidňující. To dělá dýchat hlouběji a pokud vyplňuje prostor čerstvým vzduchem. Je to ideální prostředí pro bílé vany a umyvadla. Rozbít magické duet „skvrny“ z jiných barvách - skutečný zločin, v nouzi, můžete přidat trochu stříbrné akcenty.

  Je-li řeka odráží v listoví, objeví nazelenalá voda. Ve stejném panelu najdete odstíny mořských vln, třpytivé modro-tyrkysový se zlatým záři z hlubin. Tato konstrukce v malé koupelně dá odpočinout do očí a uvolnit tělo.

  Navrhnout malou koupelnu v Chruščova

  V sovětských bytech často můžete vidět jedno- toaletu a zavřít na záchod, jejichž plocha nepřekračuje 4 metrů čtverečních Ale i za takových okolností, můžete si být chytrý.

  Například, umyvadlo může být umístěn v rohu koupelny - tak to nebude rušit nikoho. Prostorný výklenek rychlostavitelné přes záchodové splachovací nádržky, je snadné se dostat na místo ohřívač vody.

  Malé koupelny - foto

  Vizuálně vidět skutečné příklady z malé koupelny designu pomohou naši galerii. Poté, co viděl na fotografii, najdete neobvyklé nápady, aby se ušetřilo místo v koupelnách, oblast, která se shoduje s vaší.

  Interiérový design malá koupelna + 53 fotografií

  09/13/2016 19,884 interiéru Pohledy

  Koupelny jsou malé - metlou moderní hromadné bydlení. Je obtížné najít byt, který nebude mít zuby ukousnout jen drahé metrů čtverečních souvislé plochy, aby se vešly koupel víc.

  Aby však bylo možné rozšířit na záchod je zřídka fyzicky - budete muset jít do různých délek ubytovat všechny potřebné instalatérské a nábytek v komprimovaném vesmíru. Jak vyrobit malé lázně pohodlné a funkční?

  První krok - navržení koupelnu

  První věc, kterou určí, jak bude umístěním nábytku v koupelně. Existuje mnoho vzorů a mohou být úspěšně kombinovat, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Musíte se rozhodnout, co chcete vidět výsledek: praktický umístění nebo umělecké dílo designu.

  Rozšířit vnitřní prostor, můžete použít metody vytvořené designérů z celého světa:

  1. Pozorovat minimalismus a stručnost tkvící v Asiatů. Zapomeňte na horké vany se zakřivenými formy - pouze rovné čistými liniemi a dokonalých geometrických tvarů.
  2. Používat velké množství světla. Přirozené osvětlení bude k dispozici v případě, že nebylo možné předvídat okno v koupelně ve fázi budování domu, ale správný výběr osvětlení výrobků v kombinaci s lehkou úpravou napomáhá do určité míry, jak se zbavit těsnosti.
  3. Příslušenství. Velké množství malých detailů, které přitahují mysl, odvést pozornost od skutečného zhodnocení rozsahu malé místnosti - koupelna, ne-li tam bude víc, bude to vypadat méně stísněné.
  4. Ozdoby na stěnách, které kombinují dlaždice různých barev, hrát si s barvami. Zasmotrevshis na vzorech, nikdo si všimnout, že v koupelně není kam se obrátit.
  5. Použití moderních úspěchů v interiéru instalatérství. V současné době je možné použít plně funkční vany, sprchové kouty a umyvadla je velmi malá velikost.

  Při plánování design koupelny by měly brát v úvahu nejen skutečnou velikost malé místnosti. Za pozornost by měla mít počet lidí, kteří budou využívat sociální zařízení, požadovaný soubor vodoinstalace (ať už v kombinaci koupelna, zda úplné vanou nebo sprchou a dostatečně t. E. Povinné).

  Re-plánování interiéru bytů - obtížný úkol dokonce i pod budovami. Všechny komunikace jsou opraveny - Chcete-li uspořádat něco, není to, že se vám podaří. Kromě toho, že není snadné sladit stěny.

  Je třeba vzít v úvahu specifika mokré konstrukci místnosti - vzhledem k tomu, že ozdobné materiály musí být odolný proti vodě, rozsah dostupných možností je značně snížena.

  Priority by měly být stanoveny takto: praktičnost, trvanlivost, a teprve potom - estetický vzhled.

  Pro návrh designu nábytku a sanitární keramiky, můžete použít speciální počítačové programy nebo skica kreslení rukou, což ukazuje umístění všech hlavních prvků interiéru. Vytvoří jasný obraz ve vaší hlavě, co chcete vidět na konci - a pak se dostat do práce!

  Hlavním principem konstrukce je vytvořit interiér koupelny malý - zbavit veškerého přebytku.

  • nevhodné umístění objektů - kosmetiky v kabelce nebo vedle mřížoví, a mytí špinavé oblečení a doplňky - v samostatném kabinetu;
  • vyzvednutí věci „v záloze“ - ve skutečnosti nepotřebujete 5 plechovek šampon a 10 - sprchový gel;
  • použití v koupelně, není pro svůj zamýšlený účel.

  Učit sami organizované a ukládat další věci ve spíži a samostatných skříněk v jiných, prostorných pokojích. To platí zejména pro elektrospotřebičů - vysoušeč vlasů, kulma, atd. - .. Chcete-li udržet je v koupelně je nejen zbytečné, ale i nebezpečné.

  Pojmout potřebné položky v koupelně jednodušší, pokud budete držet pouze skutečně nezbytné. Jak organizovat umístění minimum stanovené klempířských?

  Většina bytů koupelně je samostatná - ale lidé mají tendenci žít s celými svými rodinami, a užít kombinovaná koupelně je nepříjemné. Ale ve skutečnosti není nic špatného dát na záchod vedle malé koupelny. I když je projekt v rámci vodoinstalace za předpokladu, dva pokoje, to dává smysl, aby je kombinovat s cílem efektivněji využít dostupné záběry náměstí.

  Možnosti projekční organizace v kombinaci koupelna několik z nich:

  • set šířka lázeň, zbývající vybavení a nábytek klademe na dlouhé straně místnosti;
  • Vana je umístěn ve výklenku, jehož stěny mohou být použity pro umístění polic - část prostoru trvá, ale k vyrovnání poklesu objemu místnosti může být zrcadlo na celé protější stěně.

  Pokud použijete v kombinaci koupel nepříjemné - v domě žije početná rodina - sdílet WC a koupelna může být dekorativní obrazovku, která může být snadno odstraněna, když nikdo není čistý.

  malých rozměrů zařízení ušetří vnitřní prostor a umožňují dokonce nastavit pračku. Jednou z možností využití minimalistický design techniky - sprchou.

  Kabiny jsou velmi rozdílné - můžete dokonce udělat sami nastavením zavlažování a vypouštění stěny, oddělené od zbytku koupelny skleněných dveří. V prodeji jsou obvykle ne podlaha kabiny a sedací koupele s jakýmsi skleněné baňky na vrcholu. Výběr je veliký, a promyslet základních nákladů na designu, od stylu, ve kterém prodejní stánek podána.

  Máte-li úplně opustit lázně ve prospěch duše si nepřeje, aby kompromisním řešením by byla malá rohová vana. Umístěte je to mnohem jednodušší, než plnou oválnou vanou.

  Formulář rohová vana může být velmi rozdílné:

  • oválný;
  • čtverec;
  • Kruh - nijak zvlášť vhodné pro malé koupelny;
  • složité tvary se zaoblenými hranami - maximálně užitné plochy.

  Mimochodem, nejen lázeň, ale umyvadlo a může být nakloněno. Můžete umýt a malé umyvadlo - bez nutnosti instalovat instalatérské práce v koupelně s plnou velikost dřezu. Visí ve stylu ušetří prostor pod dřezem.

  A konečně, dveře. Když se otevře dveře do koupelny dovnitř, označte dobré slovo o své domovské designéra a znovu jej tak, aby se otevírá ven na chodbu. Nebo ještě lépe, vyměnit dveře do koupelny na posuvné - tak ona nebude zabírají místo.

  Opticky rozšířit prostor

  Metody klamání lidského vnímání vynalezl mnoho. Udělej si svůj mozek si myslí, že v koupelně je větší, než ve skutečnosti je, můžete:

  • Za použití světlé barvy v provedení pro dokončení;
  • diagonální pokládka dlažeb;
  • probíhající stěny, zvýšení horní hranice, dolů na zem - Uložit maximum pro drsné povrchové úpravy betonových krabic;
  • přiblížení k čtvercového tvaru místnosti - podlouhlý obdélníkový tvar není oklamat;
  • vytvoření plynulé přechody mezi stěnami a vodorovné plochy - pracovat s barvou a kruhové výlisky.

  Klasickým řešením rozšířit koupelnový prostor - použití velkých zrcadel. Pověsit jim může být nejen na stěnách koupelny - dveřní zrcadlové skříňky také pomoci. A pověsit skříňky může být celý prostor od podlahy až ke stropu - kompaktní nábytek dnes, z čeho vybírat něco, co se dalo i ty nejnáročnější návrháře.

  Pro dokončovací koupelna dlaždice interiéru se tradičně používá. Samozřejmě, tam je také voděodolná omítka, sádrokarton a speciální, můžete dokonce zdobí stěny s přírodním kamenem. Ale pokud jde o expanzi dlaždice prostor - nesporným vůdcem.

  obklady v koupelně velikosti být malý. Čím menší je, tím více zmatený mozek - to nebude vypadat na území jednotlivých prvků a jejich celkový počet. Asociativní pole vyvíjí jednoduchá: hodně tašek, takže koupelnu za její velikost. Pokud nechcete připojit mysl, účinek je vynikající. Více pomoci kontrastní mozaiku, která je vytvořit hladký, můžete si dát nejen na stěnách, ale strop a koupelnu.

  Pokud jde o barvy v interiéru, je třeba použít světlé odstíny, ale ne bílá - dále jen „nemocný“ barevný nejen těžké psychické straně, ale také obtížné vyčistit - prát bílé dlaždice mají téměř denně.

  Světlo by mělo vynaložit veškeré předpoklad - úprava ve spodní polovině stěn kontrast by to špatné rozhodnutí, protože rozděluje prostor a zabít celou expanzní účinek. Jediným řešením nový design - aby tmavé svislé pruhy.

  Deska je lepší, aby se lesklý, hladký. To bude odrážet světlo, pracuje v tandemu se zrcadly, a dokonce zvýšit prostor více. Výjimka - podlaha by měla být dokončena matný materiál z bezpečnostních důvodů. Nebo alespoň dát na hladké podlahy pryžové rohože - uklouznutí na mokré dlaždice lesklý jednoduchý.

  Pokládání dlaždic by měly být rovnoměrně od podlahy až ke stropu koupelny. Nepoužívejte obrubníky, prahy, dělící pruhy - přitahují pozornost a ukázat skutečný prostor koupelny.

  Trochu více o koupelně podlahy. Není nutné používat dlaždice - vynikající varianty provedení zkapalnět polymerní povlak, vzorované nebo fotografie tisk. Vytvoření efektu hloubky pomocí mžiku a malé koupelně zároveň tam bude víc. Na plochu může být také použit k vytvoření imitace přirozeného světla.

  Jasné barvy - spása pro malé koupelny. Jasné barvy namáhat oči, a v koupelně si budete chtít odpočinout. Tmavé barvy mohou být použity pouze tehdy, pokud výkonný světlo v koupelně, které budeme diskutovat později.

  Barva disharmonie - hlavním nepřítelem kvalitního designu malé koupelny. Stěny, podlaha, strop a všechny interiérové ​​prvky, musí zapadat do stylu a tón. To neznamená, že budete muset malovat vše v jedné barvě - to bude vypadat nevýrazné chuti a zápachu. Malý kontrast je vždy užitečné, ale v koupelně, musí být upřednostněn světlých pastelových barvách.

  Odstíny bílá, béžová, mléčně zbarvená (ale ne čistě bílá) - ideální pro vnitřní koupelny. Vytvářejí pocit čistoty a rozšířit prostor.

  Pokud jste zdobí světlé dlaždice vzory (můžete použít akrylový voděodolný inkoust pro to), můžete vytvořit pokoji určité důvody - například japonská. Větve a třešňové květy na světlé obklady, přírodní nábytek z masivu - východ koutek je připraven!

  Další možné barvy - světle modré a světle zelená. Pamatovat zákaz sytosti a jasu. Tyto barvy jsou prospěšné pro lidské psycho-emocionální stav, zlepšit účinek relaxační horkou koupel. Jsou spojeny s vodou, přírodě, čistota. Pěkné kombinaci s bílou kameniny.

  Trh nabízí širokou škálu sypkých obkladů a dlažeb s texturou povrchu. Použít to není nutné - výstupky a štuková spotřebovávají prostor koupelny a absorbuje světlo, takže malou velikost koupelny ještě skromnější.

  Kombinace barev v koupelně - odvážná volba pro návrháře. To umožní jedinečný interiér, ale měli byste být opatrní: v malé místnosti je možné použít pouze tři různé odstíny.

  Takže nejlepší verze pro interiéru malé koupelny - kombinace pestrých barev a přirozeného světla. Ale okno v koupelně - luxus v našem prostředí, a pokusit se najít alespoň jeden podobný byt v domech plánované stavby.

  Musíme zajistit maximální využití elektrifikačních divů. Elektronika v koupelně - je nebezpečný podnik, ale neobejde bez světla. Kabeláž je třeba co možná nejlepší způsob, jak skrýt a chránit před vlhkostí - je dobré ho vyjmout pod dlaždicemi.

  Osvětlení svítidla dnes nalezen není nijak složité. Výběr modelů je obrovský, a měli byste se snažit zvednout možnosti ve stejném designu stylistické. Počet osvětlení a napájení - podle vašeho vkusu, snaží se, aby v koupelně jako lehčí plechovky. Ale pro relaxační, romantické prostředí, by měl přemýšlet o tom šeru. Ideal - lampy s nastavitelnou intenzitou světla.

  Jasné světlo umožní používat tmavé barvy v designu i malé koupelny. Ale mute se rozsvítí tmavé místnosti do skutečného otvoru, ve kterém v důsledku velkého zrcadla bude i děsivé.

  Skvělá volba - vestavěná stropní svítidla koupelně. Je to bezpečné, a visí na svícnech stěn nebude zabírat prostor. V případě, že strop, aby se napětí nebo pozastavena, možná dokonce na místě, nebo LED osvětlení.

  Mnozí majitelé malých koupelen odmítnout nábytek ve prospěch velké a prostorné vodoinstalace, že nenese další užitečné zatížení. Nedělejte to - a to i ve skromném prostoru, je zde prostor pro skříňky a police.

  Základní principy pro výběr nábytku a instalatérské již zveřejněny:

  • dávat pozor na rohové vany a umyvadla, sprchy, transformovat technikou;
  • Používá se pro umístění skříní plnou výšku stěny;
  • dvířky se zrcadlem snědena částečně kompenzovat prostor koupelny;
  • pračka mohou být skryty pod dřezem;
  • odhodit stěny dlaždice, husté závěsy a obrazovek ve prospěch skla.

  To vše umožní vhodné umístit police na příslušenství pro mytí, spíše než aby se lahve šampon, holení gely a všechno ostatní v koupelně lištách.

  Bez ohledu na styl koupelny, bez ohledu na to, jak malé to může být, je třeba postupovat jedno pravidlo je vždy - veškerý nábytek musí být odolný proti vlhkosti.

  Pamatovat na skutečnost, že odolnost je důležitější než estetika - krásné koupelně je úžasné, ale smysl to je trochu pokud vše hnít a musí jej opravit znovu po několika letech.

  Mezi běžné materiály věnovat pozornost, jako jsou následující:

  • MDF, dřevotříska, laminát - vždy s vodotěsnou impregnací;
  • plast - nemyslím, že to bude vypadat levné a moderní plastové předměty vypadají docela dobře;
  • sklo - a to nejen praktické, ale také poměrně rychle, v důsledku čehož je vizuálně ušetřit více prostoru;
  • kamene.

  Chtěl bych použít i přírodní masivního dřeva v interiérovém designu, ale to není doporučeno. Vypadá to hezky, ale je navržen tak, nábytek pro nádrže na velkých místnostech s dobrou ventilací.

  V naší skromné ​​malé místnosti vlhkost aktivně koncentrují, horká pára je aktivně ničí i namočené barevného a lakovaného dřeva. Vzhledem k vysokým nákladům a tak rychle, jak je to nevyhnutelné změny, strom - to plýtvání penězi.

  lze použít kompaktní skříně se zrcadlovými dveřmi, ale nejlepším řešením by byla vestavěná skříň na výšku od podlahy až ke stropu koupelny. Vložit to může být ve výklenku, který je lemován lázně. Ještě lepší - sklo nebo kovové regály.

  Udržovat špinavé prádlo v koši vedle koupelny nebo přímo v pračce - běžná praxe. Velmi špatná praxe. Spodní prádlo v koupelně rozmazlený kvůli stálému působení vlhkosti, nemluvě o tom, že koš pro něj spotřebuje značné množství volného místa.

  To je nejlepší skrýt koš na prádlo ve skříni. Pokud tomu tak není - ve skříni. Pračka, také je skrýt - to bude eliminovat pokušení pro ukládání další položky na něm.

  Zrcadla a příslušenství doplňují obraz koupelny a nechá se odvrátit pozornost od jeho velikosti. Přehánět to s malými detaily, ale to není nutné.

  Čím větší zrcadlo, tím lépe - dvojnásobný prostor, když uděláte velké zrcadlo.

  Úklid ve stejnou dobu bude trvat hodně úsilí, ale můžete si koupit zrcadlo potažena speciální fólie - odpuzuje mýdlo sprej a není zamlžení skla. Navíc to bude trvat déle, protože vlhkost a horká pára i sklo zničeny v průběhu času.

  Při vytváření stylovou koupelnu se neobejde bez příslušenství. Všechny z nich by měla být elegantní a vylepšena - úmyslná nedbalost je platná pouze na velké ploše. Vše by mělo být na svém místě a doplňovat interiér, aniž by se stal pod nadměrný ji.

  Pokud vytvoříte koupelnu v minimalistickém, měly věci být menší. Zbavte se všeho nadbytečná a soustředit stylistické rysy interiérového designu v barevné schéma, nábytku, svítidel a ornamenty.

  Láhve šamponu a mýdla, skla pro kartáčky na zuby, rám zrcadla by měla být v souladu s barevným schématem místnosti, ne volná to jasná skvrna. To platí i pro ručníky a župany, pokud - dívka, která miluje růžovou, nemají viset měkký růžový ručník na zeleném koupelně. Muži v tomto směru bude jednodušší.

  Drobné doplňky a šperky by měly spadat do tématu koupelny. Police může trvat mušlemi na zeď pověsit břečťanu nebo jiné tepelně milující rostlina, malý snímek. Zdůrazňují svou individualitu a styl, odvážně experimentovat: po kompletním příslušenstvím - to není dlaždice, a špatné rozhodnutí lze kdykoli změnit.

  Vytvořit moderní styl, klasiku nebo Provence na malém prostoru bytového komplexu - složitá konstrukce vyžaduje velké množství detailů a často mají vlastnosti, které jsou implementovány v koupelně není možné.

  Minimalismus a high-tech interiér - perfektní volbou pro tento pokoj. Sklo a kov - nepostradatelnými atributy stylu. Místnost bude stylové a pohodlné, bez ztráty funkčnosti.

  Nicméně existuje riziko, nikdo se zastaví - pokud se vám líbí Provence, se snaží, aby se vešly do koupelny proutěných koších, porcelánu a přírodních materiálů. Když pozorná a pečlivá studie interiéru bytů se vám podaří!

  Foto možnosti uspořádání koupelny

  Ale všechny své pokusy zhubnout byla neúspěšná?

  Vám to nevadí, a je příjemný na autorovi.

  Proč potřebujeme posuvné dveře šatna

  hala design: design interiéru chodby

  Tipy, jak navrhnout vlastní kuchyňku s 69 fotografiemi nápady

  I když jsem četl článek, obdivoval interiérů - příliš pěkné všechno vypadá, a to navzdory skutečnosti, že koupelny jsou malé! Máme podobný problém - není dostatek místa. Zdá se mi, je-li v koupelně je malá, by měly nechat jen to, co budete potřebovat, bez koše na prádlo, koše, skříňky, atd. by neměla být. A samozřejmě, že je lepší dát přednost sprše než lázně (i když v některých oblastech prostor sám o sobě neumožňuje umístit vanu). Nejvhodnějšími barvami pro koupelnu - světle modrá, světle béžová, světle zelená. Je žádoucí, podle mého názoru, všechny detaily v interiéru byly ve stejném barevném schématu. A pokud jde o mne, lépe Deska může být nic jiného, ​​ale to je opět můj názor.

  Devadesát procent. - to není naše koupelny. (Western reklamní možnosti)

  Celkový dojem, že se díváte pohostinství Koupelny - Turkish, francouzsky, maďarsky nezáleží - vše jako bezduchý a neosobní.

  Nechápu, jak vyřezávat v koupelně nějakou nádobu nebo vázu s výzdobou, nikde nebylo vidět vůbec, a jaký to má smysl?!

  Victoria - sprchové lidé dát celkový zoufalství, když není jiná možnost. Tam není nic dobrého v ní není přítomna - close trapné riziko odchodu prdeli ... ..sya. Věřte mi, že jsem hodně cestoval v Rusku a žil v různých hotelů a Doss domů, a na dlouhou dobu a vím, o čem mluvím.

  Většina našich koupelen - dvou až tří metrů čtverečních. m. Takže pojďme varianty tohoto designu.

  Provedení podle vynálezu je pro PZHIV, Chinar, Bandos a podvodníci. Zbývajících 98% živě, jak jsem již řekl.

  Můžete jeho „remontodelnogo“ zkušenosti? Ano, skutečně, aby se malé koupelny čisté a krásné místo pořád je to možné! Samozřejmě, že to jasné barvy a zrcadla (a to nejen v obličeji u dřezu), nejlépe 2-3 pozice. Příslušný výběr klempířských neprojde beze stopy (namísto levného WC s obrovskou nádrží lépe malý přívěsek s instalací), atd. Jakákoli malá věc v této místnosti činí celkový obraz!

  Máme malou koupelnu, ale samostatnou koupelnu. Když se přestěhoval veškerý nábytek byl už stojí. Nezměnilo nic, vana a umyvadlo vypadat dokonale. Pravda obrovské mínus je, že neexistuje žádný prostor pro pračku, a tak musela být instalována v kuchyni. Ne tak docela pohodlné a krásné, ale co dělat, když v kuchyni je mnohem více prostorná koupelna.

  Každý ví, že světlé barvy opticky rozšířit prostor. Takže v malé koupelně, je nutné používat pouze světlé barvy. To umožnilo použití světlých a tmavých odstínů, ale jen jako doplněk k základní barvě. Řekněme, že si můžete vybrat lehké dlaždice s úzkými horizontálními pruhy světlé barvy. Skříně by měly být namontovány, je možné zakoupit a WC s montáž na zeď, je nutné nainstalovat umyvadlo malé rozměry. Pokud inteligentně přistupovat ke všemu, nakonec si ani všimnout, že v místnosti je malý.

  Interiér malé koupelny

  Malá plocha - velký problém pro ty, kteří chtějí, aby se koupelna je jen funkční, ale i stylový ne. Dokonce i ty nejnutnější věci nemusí vždy zařídit tak, že koupelna se nezdálo přeplněná a ztuhlé, ale ozdobné doplňky, a ani nemluvě. Mezitím se zvednout design pro malé místnosti, není tak složité, jak se zdá, je-li kvalifikovaně přistupovat k problému.

  Interiér malé koupelny

  Koupelna je považován za malý, pokud to nepřekročí plochu 4 m2. V mnoha městských bytů v koupelně je uveden pouze 2-3 m2. A v této malé oblasti, kterou chcete umístit vanu, umyvadlo, WC, pračka a alespoň některé regály pro uložení příslušenství. Kromě toho, vše by mělo být tak, že umožňují snadný přístup a malý prostor před zařizovacích předmětů.

  Navrhnout malou koupelnu

  je třeba pečlivě zvážit rozvržení. Za prvé, měli bychom nakreslit lázně plán s přesnými rozměry a určených komunikačních terminálů. Dále musíte zjistit, že kromě instalatérství, to je pro vás nejdůležitější, a bez které můžete udělat. To platí pro vyhřívané věšáky na ručníky, nábytek, objemné doplňky. Každá položka musí být vyznačena na schématického plánu v zamýšleném místě instalace.

  Možnosti pro plánování koupelen

  Existují určitá pravidla ubytování, v závislosti na tvaru a umístění dveří do koupelny:

  • čtvercová místnost, vstupní úhel nebo bokem - koupelna (sprchový kout), se doporučuje, aby těsně před nebo šikmo od dveří. Umyvadlo je namontován na jedné straně vanou, toaletou - na straně druhé. Je-li vstup umístěn ve středu stěny, vanou nebo kabiny instalované na jedné straně dveří, umyvadlo a WC - na straně druhé. Volný prostor v přední části dveří opticky rozšiřuje prostor;

  Volby pro interiérů koupelen

  Světlý interiér koupelny, pohodlné ukládání a pohodlné umístění instalatérství

  Pro místnosti s výklenky a římsy, tato doporučení jsou vhodné pouze částečně, protože v každém případě je třeba vzít v úvahu při plánování konfigurace stěn.

  ergonomie koupelna

  Standardní instalatérské zabere hodně místa, a v malé místnosti pohodlné to nebude dopadat na místo. Nyní je k dispozici celá řada zařizovacích předmětů pro malé koupelny, kombinující kompaktní rozměry s vysokou funkčností. Většina z nich má úhlový strukturu symetrické nebo asymetrické tvar, což umožňuje maximální využití prostoru efektivně.

  Na uspořádání malých místností by měly být upřednostňovány sprchu, pokud ovšem žádný z domácnosti nevadí. Koneckonců, i přes všechny funkce, které mohou mít sprchu, vanu, nikdy plně nahradit.

  Pro 3-4 m2 podlahové plochy jsou velké full-length sprchových koutů různých tvarů, hlavní věc - aby jim správně najít místo. Pokud je plocha menší než 3 m2, se dává přednost malých rozměrů kabiny. - Z 70x70 až 90x90 cm populární uspořádání je jeden sprchový kout, který prostor je potřebný pro ještě menší.

  Jak umístit sprchu

  Sprcha malou koupelnu

  Výběrem doporučený návrh posuvnými dveřmi nebo skládací, jak je požadováno na houpačce přední části více prostoru. Vaně objevovat světlejší a prostornější, se doporučuje umístit sprchový kout s průhledným skleněným tělesem. Velmi působivé vypadat bezrámové modelů, které jsou vizuálně vnímány jako lehčí a kompaktnější.

  Sprcha malou koupelnu - nejlepší řešení v tomto případě, protože je kompaktní a funkční

  Dáte-li si vanu neexistuje žádná touha, můžete snadno vyzvednout malý model. Pro čtvercové místnosti je ideální symetrické úhlové vana o rozměrech 100x100 cm do 130x130 cm, úzké obdélníkové místnosti -. Asymetrický model o šířce 75-80 cm a délce 110 až 150 cm Je-li oblast je velmi malá, existuje široká škála sedací koupele jsou rohu a obdélníkové, které zabírají více než kompaktní sprchou.

  Koupat protější zdi

  Malá vana dokonale zapadá do prostoru malé místnosti

  Pro ty, kteří chtějí mít vanu i sprchový kout, tam je kombinovaná verze - gidroboks. Co do velikosti je mnohem kompaktnější než stát vedle kout a vanu, velmi snadné použití, který je vybaven mnoha užitečnými funkcemi. Nicméně, to není vhodné pro velmi malé koupelny a ceny gidroboksom ne každý může dovolit. Ale existuje alternativní možnost pro instalaci na lišty vany sprchového koutu. To bude mnohem levnější než nákup kabině, a umožňují plně využívat i sprchový kout a koupelna v omezeném prostoru.

  Sprchový kout, koupelna

  Plášť sám o sobě nezabírá mnoho místa, ale jeho forma má významný vliv na optimalizaci prostoru. Například, zavěšené konstrukce umožňuje efektivní využití prostoru pro misky, zatímco skořepina s podstavcem nebo vyloučit tak možnost, že je částečně omezen. Shell s stolku ideální pro uložení potřebných věcí a hygienické výrobky, ale vypadají objemnější.

  Dřezy s podstavcem

  Je-li koupelna má umístit pračku, to je nejlepší koupit shell-lilie, což je miska s plochým sifonu. V tomto případě je pračka se instaluje přímo pod dřezem, a místnost se uvolní další místo. Pro malé koupelny je nejlepším řešením kompaktní úhlová typu skořápka přívěsek.

  Toalety jsou také k dispozici v různých verzích, včetně nejkompaktnější výrobky mají roh. Jsou absolutně v žádném případě nižší než standardní modely, ale to dělá dobře využít užitné ploše koupelny. Můžete nainstalovat a závěsné WC: velikosti těchto standardních modelů, ale díky volnému prostoru pod sedadlem, se zdají být menší a vizuálně rozšířit koupelnu.

  Stylová koupelna s WC visí

  Vzdálenost mezi příslušenství a vybavení

  Rada. Výběrem závěsnou sanitní zvažte síla základu, ke kterému je připojen. A umyvadlo, WC a váží hodně, navíc se zvyšuje zatížení během použití, takže provádět instalaci na sádrokartonových příček nebo stěn nemůže blokovat světlo bez výztuže kostry.

  Nábytek pro malé koupelny

  Ve stísněných podmínkách nalézt v koupelně těžkém nábytku, takže je třeba brát v úvahu pouze nejnutnější. Nejvhodnější volba je bezpečná, pouzdro a kompaktní Závěsné police. Úzká skříň může být umístěna v jakékoliv dostupné rohu, u dveří nebo mezi sanitární zařízení. Vzhledem ke svislé polohy, zabírá málo místa a má dostatečnou kapacitu.

  šatník Koupelna

  Pokud jde o police, tam je spousta dalších možností. Závěsné konstrukce nebrání průchodu, pomocí instalatéry nezasahují, takže mohou být stanoveny v jakémkoliv vhodném místě. Ale je důležité, aby to přehánět: čím více police, čím více se zdá, koupelna, a to zejména pokud police jsou široké a nachází se na obou stranách vchodu. Skvělé řešení je police nad dveřmi, neboť umožňuje, aby pohodlně ubytovat spoustu maličkostí pravých, a to není zřejmé.

  Horizontální zavěšené skříňky v koupelně

  Podlahové a stěnové police pro koupelnu

  Zdobí stěny a podlahy nejsou pro interiér než zařízení méně důležitá. Nesprávně zvolené dlaždice mohou opticky snížit koupelnu, což je ponurý a nudný, nevýrazný nebo příliš světlý a volající. Zde je nutné vzít v úvahu nejen barvu a texturu, ale také velikost dlaždic a způsobu jeho instalace.

  Barevná kombinace ostění by měl být omezen, s převahou světlých barvách:

  • teplý gamma - písek, béžová, pastelové odstíny korálů a pomeranče;
  • Cold gamma - všechny odstíny modré, fialová, citron, světle azurová;
  • neutrální barvy - světle šedá, bílá, světle růžové.

  V malé koupelně nemusí nutně horizontální dělení dlaždic různých barev, ale to neznamená, že povrch musí být jednobarevné. Opticky rozšířit prostor, můžete si dát barevný okraj v horní a dolní části stěny a vertikální vkládání pomůže zvýšit výšku stropu. Chcete-li zvýraznit určité oblasti, použijte dlaždice tmavší než hlavní pozadí. Zdá se, že nejlepší kombinace odstínů téže řady, ale také kontrastní barvy kombinovat nežádoucí.

  Kombinace bílými dlaždicemi a květinové potisky

  Koupelna v chladných odstínech

  Také, nevybírejte dlaždic s velkým vzorem. To se vztahuje na geometrických vzorů a různých ozdob a panelů. Čím větší obraz, tím méně se zdá, že samotné místnosti. Chcete-li dát více ozdob, můžete přidat vložky z jednotlivých dlaždic s malým vzorkem nebo jiný odstín. Také velmi působivý vzhled vložky mozaiky.

  Malá koupelna s dekorem

  Co se týče velikosti dlaždic, nejsou tam žádné přísné požadavky, ale používat příliš velké kusy se nedoporučuje. Optimální výběr - obdélníkové dlaždice 75h150 square mm a 200x200 mm. Použití obdélníkových dlaždic umožňuje opticky rozšířit do koupelny, a kombinace čtvercových a obdélníkových prvků zvyšuje dekorativní povrchové úpravy. Ale největší účinek je nepravidelně tvarované dlažby, například ve formě voštin.

  Dlaždice ve formě voštin

  Položení dlažby v malé koupelně se nejčastěji provádí v klasickým způsobem - šev ve švu, je také populární způsob, jak vrazbezhku, a to zejména v případě, dlažba zvolen obdélníkový. Pro místnosti s nízkým stropem nejlepší možností je diagonální pokládka.

  Pokládání obkladů a dlažeb na diagonále

  Populární kolekce dlaždic pro malé koupelny

  Origini, IMSO Ceramiche (Itálie)

  Ethel Uralkeramika (Rusko)

  Movida, Faetano (Itálie)

  Modernista, Adex (Španělsko)

  Laguna Uralkeramika (Rusko)

  Jestliže jste si vybrali obložení, stojí za to věnovat pozornost výzdobě stropu. Složitá konstrukce multi-level je nevhodné, takže byste měli vybrat něco trochu více low-key. Skvělé řešení je lesklé úsek strop nebo visí zrcadlí: v důsledku odrazu, místnost se zdá být dvakrát tolik.

  Podhled v koupelně

  Ale s foto možnosti tisku musí být vybrán velmi uvážlivě, protože příliš jasný obraz bude „push“ a zaměřit se na pozoru.

  Jednobarevná podhled

  Podhled green

  Pokud je interiér zdobí jednoduše, bez ozdůbky, strop může být uzavřena s plastovými panely nebo barvou.

  Plastové stropní v koupelně

  v malém osvětlení koupelny by mělo být měkké a hladké. To je nejlepší, aby se s tím vyrovnat reflektory umístěné ve stropě. Masivní žárovky je třeba se vyhnout, stejně jako jasná světla, nebo v místnosti není příliš pohodlné, ale nemůžete nechat temné kouty, taky.

  Reflektory na plastové strop

  Existuje mnoho možností pro koupelnového designu, ale i pro malé velikosti pokoje nejsou vhodné pro všechny z nich. Interiér malé koupelny by měly být stručné, ne přetížený s ozdobnými detaily, nebo se dívat na to všechno není nejlepší způsob.

  V koupelně ve stylu hi-tech

  Charakteristickými rysy tohoto stylu:

  • minimálně dekorativních prvků;
  • černobílé barvy;
  • Rovné jednoduché formy;
  • maximální využití umělých materiálů.

  V interiéru high-tech je doporučeno použít závěsnou sanitní a vestavěného nábytku pro zvýšení životní prostor. Uvítali přítomnost skleněných, plastových a kovových povrchů, chromované povrchy. V takovém interiéru se perfektně hodí transparentní prosklený sprchový kout a umyvadlo. Strop je lepší, aby napětí, s vestavěnými reflektory. Výzdoba by měla být tu výhodu, že kombinace bílé, černé a šedé barvy, které mohou být zředěné skvrnami zelené, modré nebo červené barvě.

  Symphony of pravých úhlech a linek v high-tech stylu

  Koupelna v mořském stylu, vždy vypadá velmi pohodlné a svěží. Výrobci nabízejí celou kolekci tašek na téma moře, které zcela přeměnit místnost. Chcete-li dokončit snímek, můžete ozdobit poličku nebo zrcadlo pár mušle nebo zavěsit na stěnu záchranné lano. Pokud není k dispozici možnost změnit obložení, visí na lázně oponou modré nebo tyrkysové barvy s mořskou vzorem. Ve spojení s mušlemi a dalšími doplňky, které vytvoří kompletní obraz a bude vaše koupelna neodolatelné.

  Námořní styl vana s různými barvami

  Námořní styl může být tak

  Interiér v minimalistickém stylu se skvěle hodí pro malé prostory. Nic navíc - jen klempířské a nezbytná nábytek, hladké povrchy, decentní barvy. Dekor velmi málo používaná, jsou všechny zařízení jsou jednoduché stručné podobě, poskytují vestavěné osvětlení reflektory. Veškeré klempířské musí být keramická, bílá sprcha - vyrobena z průhledného skla. Pro obklad je často používán keramických obkladů a dlažeb s imitací přírodního kamene.

  Minimalismus v černé a bílé koupelny

  ve stylu minimalismu koupelna

  Cítím se tak zatím v prostoru - to je vrcholem koupelen v minimalistickém stylu

  Vhodný pro malé koupelny a stylů jako na východě, půdní vestavby, země, retro, jehož konstrukce se zaměřují na příslušenství. Ale interiéry v secesním stylu Provence, nebo klasický naopak vyžadují více prostoru a světla, takže jejich použití v omezeném prostoru, je nevhodné. Ale bez ohledu na to, jaký styl si vyberete, nezapomeňte, že nejdůležitější věcí v interiéru - to je pohodlí a funkčnost.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  19 − = 15