Interiér obývací pokoj Chruščov

Interiér obývací pokoj Chruščov

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Design interiéru obývacího pokoje v Chruščova: 6 čísel

Existuje mnoho druhů design pro obývací pokoj, takže i malé místnosti mohou být uspořádány s chutí zde ve večerních hodinách celou rodinu, tady vítají hosty a oslavit rodinnou dovolenou. To je důvod, proč každý majitel chce její obývací pokoj byl útulný a krásné. Existuje mnoho druhů design pro byty obecně a zejména obytných místnostech, zatímco většina interiéru obývacího pokoje možností určený pro větší místnosti. Ale je třeba připomenout, že mnohé rodiny žijí v tzv Chruščov, je malá co do velikosti a nestandardní rozložení.

Interiér místnosti v domech tohoto typu bude záviset na velikosti místnosti, a na jeho typu. V obývacím pokoji může být malý ve své oblasti, a může být významné co do velikosti, ale celá jeho délka být úzká. Odborníci doporučují, aby rozvíjet navrhnout bydlení na základě každého jednotlivého případu. Všechny nápady a příklady hotových návrhů obsahují rozsáhlé fotografií. Zde jsou reálné příklady existujících salóncích. Z obývacího pokoje za poskytnutí jejich nové či odvážné, aby se rozdíl ve stávajícím pletení místnosti, okamžitě rozhodnout, jaké barvy budou subtilní interiér.

Odborníci pomohou vybrat moudře interiér pro obývací pokoj

Pozornost by měla být věnována:

 1. Nastavení tapety. Doporučuje se použít tapetu v jasných barvách.
 2. Osvětlení. Stejně jako u výběru tapety, výběr osvětlení si klade za cíl, aby se místnost opticky větší, než ve skutečnosti je.
 3. Police a skříně. Ve snaze ušetřit tolik drahocenný prostor, je lepší, aby police a skříně vestavěné do zdi.
 4. dekorace oken: záclony, tyl.
 5. Nábytek. Má také vlastní nuance, které musí být považovány při výběru prostředí v místnosti.
 6. Interiérové ​​doplňky: zrcadla, obrazy, květináče a tak dále.

Jakmile se všechny podmínky dobrý interiéru malé místnosti, můžete přistoupit k návrhu a realizaci v životě.

Navrhnout malý obývací pokoj Chruščov: fotografie, výběr tapet a osvětlení

Za prvé, začíná design interiéru obývacího pokoje, je třeba vážně uvažovat o výběr barev. V případě nesprávně zvolené barvy mohou být vizuálně zmenšit velikost místnosti tak malé. Tmavé a světlé barvy nasycených a lépe se vyhnout vzhledem k tomu, že podobné barvy v interiéru jsou schopni dát nebytové prostory vypadat. V důsledku toho je živá ztratí veškeré své pohodlí.

Podle zbarvení prostoru je třeba přistupovat zodpovědně, opticky snižovat prostor

Je nejvhodnější pro návrh světla měřítku v pastelových barvách. V malém bytě může být použit jako teplé a studené barvy, například různé tóny šedé, modré, zelené a modré.

Úspěšná je kombinace malého „teplé“ akcenty. To může být nábytek, doplňky, míchat různé barvy tapet a ostatních tapet. v oblasti odborníků na design doporučujeme používat bílou barvu v interiéru. Dá obývacím pokoji druh světla a opticky rozšířit hranice místnosti.

Dalším rysem obývacího pokoje je malé světlo. Vysoce kvalitní a dobře zvolené osvětlení, stejně jako barvy interiéru jsou schopni opticky zvětšit plochu místnosti jako čtvercový nebo obdélníkový půdorys. Také hraje důležitou roli v přirozeném světle. U oken doporučujeme použití lehkých tkanin nebo lehkého tylu.

Osvětlení v malém obývacím pokoji by měla být hodně

Doplňkové osvětlení je pro menší místnosti potřeby. Hraje pravidlo: čím menší místnosti, tím menší by mělo být hlavním svítidlo. V opačném případě nebude dosaženo požadovaného výsledku. Kromě toho odborníci radí použít další zdroje světla.

 • Stojací lampy;
 • Nástěnné svítidla;
 • Dodatečné stropní reflektory.

Dobrým řešením by bylo použití tzv barevného či úkrytu, světlo. To může dát prostor určitý stav beztíže. Plus vitráže osvětlení je, že to může být i strop a podlahu.

Navržení úzký obývací pokoj Chruščov: pokoj design trik

Existuje celá řada triků používaných mnohými návrháři interiérů, Design interiéru úzké obývacím pokoji, které jsou typické pro Chruščova domovů.

Chcete-li zúžit pokoje Vynikající volba bude vysoce lesklé povrchy

 1. Používáte-li zrcadlo či lesklý povrch, podlahová plocha může zvýšit v důsledku odrazů.
 2. Dobrým řešením by bylo navrhnout důraz na jedné stěně sálu. Toho lze dosáhnout prostřednictvím kombinace barvami, nebo s pomocí jasných částech na pravé zdi. V tomto případě bude kladen důraz na jedné stěně, přičemž vizuální hranice místnosti zmizí.
 3. Pokud je to nutné, v přítomnosti části k sezení, je možné použít desku z čirého skla.
 4. vhodná i pro malé skleněné výplně a dveří.

Příjemná atmosféra: Nábytek hala hruschevke

Žijící Chruščov stejně jako jakékoliv jiné velikosti znamenat přítomnost obývacího nábytku. Vzhledem ke své malé čtvercové místnosti tohoto typu vyžaduje speciální nábytek. Za prvé, je nutné opustit jakoukoliv objemné nábytku v rozsahu od velkých stěn a dokončovací pohovky, bez ohledu na to, jak jsou krásné. Přednost se dává nejlepší funkční pohovkou a křesly, který je vybaven skrytým zásuvkami pro ukládání prádlo a jiné věci.

V případě, že obývací pokoj se předpokládá existenci jakýchkoliv skříní nebo regálů, to je nejlepší, že jsou zabudovány do zdi, pak funkčnost místnosti stoupá, a většina plocha místnosti je téměř beze změny.

Malý obývací pokoj by neměl dělat spoustu nábytku, ušetřit užitečnou plochu

V takovém případě, pokud nemůžete dělat vestavěnými skříněmi, skříňový nábytek, můžete využití lehkých materiálů. Hlavní podmínkou je mít volný prostor, tzv dutin, které jsou otevřené police. V případě, že dveře nábytku naznačuje, že je třeba dát přednost skleněné dveře. To vše bude také sloužit k usnadnění druhy nábytku a místnosti obecně.

Čalouněný nábytek je vhodnější umístit v rozích nebo podél stěn, takže budou mít více volného prostoru, a pokoj nebude zdát přeplněná, což majitelé se bojí Chruščova. Úspěšná akvizice bude transformována žádný nábytek, který je zastoupen na trh ve velkém měřítku. Například, dobrá volba koupit skládací stůl nebo stůl-transformátor, který je schopen pomocí jednoduchých manipulace, snížení a zvýšení ve velikosti.

Jak již bylo zmíněno, je-li to nutné, je přítomnost v tabulce místnosti, konferenční stolek vás nebo úplnou tabulku pro rodinné sešlosti uvádí, že je nejlepší používat tabulky s prosklenými vrcholy. Oni jsou organicky hodí do jakéhokoli interiéru a nebude nést měrnou hmotnost v interiéru obývacího pokoje, jako je krásné, ale objemný dřevěný stůl.

Jak si vybrat vnitřní prostor v Chruščova (video)

Hlavní věc je mít na paměti, že vývoj nového interiéru pro malého obývacího pokoje v Chruščova, že je v první řadě z obývacího pokoje by měly být pohodlné a příjemné pro domácnost.

Interiér pokoje v Chruščova (foto)

Přidat komentář

© 2017, homeli.ru. Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

Žije v Chruščov: 65 nápady pro interiérový design

 • Postaven v 50-80-tých letech, panelových domů jsou stále cenově nejdostupnější bydlení v bývalém SSSR. Byty v těchto domech se neliší pohodlí, ale i oni mohou dělat útulné a moderní. Často interiér zlepšení začíná na chodbě, to je v této místnosti, lidé mají tendenci relaxovat a trávit čas se svými blízkými. Nápady a příklady toho, co hledat nové konstrukce v obývacím pokoji v Chruščova, naleznete v tomto článku!

  Nabízí obývací pokoj Chruščov

  V době vzniku socialistického státu staví před stavitelé plánů pro práci low-cost bydlení v krátkodobém horizontu, ale pro pohodlí, kvalitu a estetiku bytů téměř fuk té doby. Kdo neví, problém s tenkými stěnami, cizích zvuků od sousedů, neúspěšný plán, stísněné prostory a nízkými stropy v bytech tohoto typu?

  Dělat mnoho vypadal téměř totožný - v každé zemi bylo obývací stěna s knihami a nádobí, TV, pohovka a standardní jarní neměnném hnědo-červeném koberci se stejnými vzory.

  Ale čas není v klidu, a nyní, díky obrovskému výběru povrchových materiálů, technologií, jakož i nábytku, každý může vytvořit doma atmosféru, která bude nejvíce odrážet jeho osobnost a osobní preference.

  Jak zvýšit malý obývací pokoj?

  Malý prostor v obývacím pokoji Chruščova samo o sobě není zvláštní problém, protože za pohovkou, konferenčním stolkem, některé regály a plochou televizi je dost dokonce 6 m² Nicméně, prostorné pokoje se lidé cítí svobodnější. Existují dva základní způsoby, jak rozšířit malou místnost: skutečný nárůst (sanace) a vizuální zvětšení (celá řada technik, které vytvářejí vizuální perspektivu).

  Re-plánování bydlení v Chruščova

  Bohužel, schopnost odstranit zcela nebo částečně redundantní stěna není vůbec mezi místnostmi. Úmyslné ničení zděných nosných konstrukcí může způsobit nehodu, takže jakékoliv změny v rozložení, musíte nejprve souhlasit s dotčenými orgány. Ale pokud některé z vnitřních příček stále dovoleno nosit, můžete opatrněji ušetřit spoustu prostoru a místo funkčních oblastí.

  Mezi nejčastější varianty přestavby žije v Chruščov - sdružení se vstupní halou, kuchyní a balkonem. Tak, to otevřel garsoniéru, která je těžké se naučit typy sovětské bydlení. Velmi neobvyklé, ale praktické řešení - s posuvnými dveřmi stěna mezi kuchyňskou linkou, obývacím pokojem a ložnicí.

  Odrážející schopnosti lesklých povrchů je činí nenahraditelnými, pokud chcete přidat prostor k vizuálnímu objemu nebo výšce. Tak působí zrcadlové dveře skříněk, lesklé natahovací stropy a hladké dekorační prvky.

  Správně vybrané tapety mohou přeměnit i malý obývací pokoj v Chruščově a vytvořit realistickou iluzi. To se nejlépe hodí pro tento účel scenérie otevírá vyhlídky a pozoruhodnou hru v obraze světla (slunce, noční osvětlení města), stejně jako 3D scény.

  Interiér pro obývací pokoj v Chruščově

  Aby se prostor nepřeplnil zbytečnými detaily, doporučujeme majitelům malého obývacího pokoje, aby tuto místnost zdobili ve vyhrazeném stylu. Volba směrů je poměrně velká, hlavní je dodržovat harmonii a umírněnost.

  Fanoušci tradic mohou vychutnat klidný klasický styl, provence nebo zemi. V takovém interiéru se vždycky cítila přirozená harmonie a tichá klid.

  Mezi možnosti skutečně městských urbanistichnyh pro návrh obývacího pokoje v Chruščova pohov a hrubý podkroví, futuristického high-tech, stejně jako elegantní minimalismus. Všechny tyto styly mají velkou výhodu - nepřeplňují prostor podrobnostmi a jsou prováděny v omezených tónech.

  Síla linek, přesnost a vzdušnost jsou také charakterizovány velmi populární v poslední době, japonský a skandinávský styl. Nenápadné etnické motivy dávají obývacím pokojům pocit pohodlí domova a tepla.

  Mají vlastní fyzické a estetické vlastnosti, barvy mají velký vliv na vnímání interiéru. Tak, správně zvolené odstíny jsou schopni proměnit do obývacího pokoje do komfortní zóny pro odpočinek a zotavení, a disharmonický kombinace pestrých barev může někdy únavné.

  Vzhledem k tomu, že prostor haly v Chruščově je obvykle malý, světelná dekorace je jednou z nejlepších možností. Bílá, stejně jako související pastelové barvy rozšiřují prostor a naplňují ji světlem a svěžest. Tato barva dokonale zapadá do zbytku palety, čímž funguje jako čisté plátno, které ztělesňuje veškeré návrhové nápady.

  Úplně šedý design obývacího pokoje v Chruščově vypadá ponurým. Nicméně, tato barva je velmi vhodná pro stručné kompozice v achromatických tóny, stejně jako ziskové zdůrazňuje jas drobných dekorativních prvků syté barvy (záclony, polštáře, obrazy).

  Svou neutralitou je tato barva podobná šedé barvě, ale rozptýlení hnědé a růžové barvy ji dodávají trochu tepla. Na tomto pozadí bude nábytek světlých přírodních odstínů a dřeva v chladných chladných barvách vypadat krásně.

  Modrá je nejlepší volbou pro zdobení relaxační zóny. Plní "Khrushchevovu" místnost vzduchem a požadovaným chladem, pomůže rychle se uvolnit, zmírní únavu.

  Příroda samotná obklopuje lidi zelenými barvami. Bylinné, olivové odstíny, barva listů nebo jehel je zvyklá na vnímání, ale moderní obyvatelé měst obvykle nemají dost. Chcete-li odpočinout oči poté, co jste pracovali u počítače a cestovali po metropoli, můžete jen strávit několik hodin v zelené místnosti.

  Pro malý obývací pokoj Chruščov Scarlet příliš aktivní, ale umírněnější odstíny červené, jako je víno, vínové nebo jahodových tónů bude krásný přízvuk obklopen achromatickému černo-šedo-bílé palety.

  Pokud pokoj nemá dost slunečního tepla, může být do interiéru přiveden pomocí žlutých barev. Může být bohatá na šafrán, písek, banán nebo zlatou barvu. Nejlepší přírůstek tohoto designu jsou bílé a hnědé detaily.

  Lilac a fialové tóny se nacházejí v interiéru velmi často, ale s jejich pomocí můžete vytvořit skutečně nádherný design obývacího pokoje v Chruščově. Velmi zajímavá kombinace fialky se získává růžovou, bílou nebo světle šedou.

  Veselé oranžové budou vypadat skvěle v interiéru obývacího pokoje. Oranžové závěsy, polštáře, malby, vázy vytvoří přátelskou a veselou náladu, osvětlující prostor jasem. Obrovskou výhodou této barvy je kompatibilita se všemi, bez výjimky, odstíny.

  Použití linií v návrhu obývacího pokoje

  Vizuálně zvýšit prostor malého pokoje v Chruščov často grafické výkresy pomoci. Například vodorovné čáry zřejmě "tlačí" stěny, čímž jsou širší. Vertikální - zvedněte strop výše.

  Aby pokoj vypadal větší, můžete použít pruhy na podlaze. Může to být dokonce jen parketová deska, laminát tmavších odstínů nebo koberec. Předpokládá se, že čáry paralelní s oknem vizuálně zvětšují prostor a kolmo k němu - prodlužují.

  Chcete-li zdůraznit krásu designu a zvýraznit některé oblasti, musíte se postarat o dobré osvětlení v obývacím pokoji.

  V běžném provedení může být zajímavý lustr (lepší pripotolochnaya uvedené nízké stropy v Khrushchevki), bodová světla na obvodu stropu nebo horní stěny, police diodových světel a výklenky televizoru.

  Pro večerní setkání na televizní obrazovce je třeba využívat neobvyklé barevné osvětlení (tmavě modrá, fialová, zelená, oranžová). Tím vytvoříte v obývacím pokoji atmosféru skutečného domácího kina s jediným kliknutím prstů.

  Velmi neobvyklé vypadá měkké osvětlení sádrokartonových konstrukcí a dalších dekorativních prvků. LED pásky, částečně skryté za vyčnívajícími hranami, vytvoří v hale útulnou a uvolněnou večerní atmosféru.

  Návrh obývacího pokoje v Chruščově - fotografie

  V této fotogalerii jsme shromáždili pro Vás nejlepší možnosti pro zdobení interiéru obývacího pokoje v Chruščově. Doufáme, že se zde naučíte nová zajímavá řešení, která pomohou zlepšit design vašeho malého pokoje a také jej zpříjemnit a zpříjemnit!

  Starý obývací pokoj v Chruščově s novou moderní "tváří"

  Když se lidé při výběru nového bydlení pro své rodiny slyší slovo „Khrushchev“, pak okamžitě propustit od něčeho na dlouhou dobu nejsou vhodné pro život. Nicméně, z iniciativy známého Chruščova se nebude dál a pokračovat v jeho vypořádání nových obyvatel, kteří vědí, na čí straně je lepší jim přiblížit prostor pouze pro jejich malý byt se stala docela příjemný, stejně jako nejmodernější a uživatelsky přívětivé.

  Proto není absolutně nutná kapitálová investice finančních prostředků, stačí jen připojit trochu fantazie a vzít si mimořádný pohled na věci. Tak, jak udělat místo z bytu s malými úzkými místnostmi a malou kuchyňkou, kde chcete strávit čas se svou rodinou a přáteli? Zejména v tomto článku budeme hovořit o tom, jak zdobit Chruščovovu obývací pokoj.

  Kreativní přístup k vesmíru

  Khrushchev - je to docela těsný byt s malými pokoji a koupelnou, ve které se oběma navzájem nedaří. Nejjednodušší způsob, jak tento problém vyřešit, je odstranění stěn. Samozřejmě, ne všechny, ale pouze ty, které vám pomohou učinit prostor vašeho domu širší a pohodlnější. Byt s salonkem je moderní protest proti zavedeným pravidlům plánování bydlení.

  Poměrně častým řešením je částečné a úplné zničení stěny mezi kuchyňou a obývacím pokojem. Spojením těchto dvou místností současně zvyšujete kuchyň a rozšiřujete prostor místnosti. Chcete-li oddělit funkční oblasti, můžete mírně zvednout podlahu v kuchyni nebo použít různé materiály pro dokončení.

  Stěny jsou často nahrazeny průhlednými nebo průsvitnými materiály. Vizuální oddělení prostoru je tedy zřejmé a místnosti vypadají větší a lehčí.

  V jednom pokoji Khrushchevs, kde obývací pokoj - to je prakticky celý byt, je zde spousta problémů s uspořádáním místa pro každého člena rodiny. Plnohodnotná ložnice - to je to, co opravdu chybí v malém Chruščovovi, zvláště když jsou v rodině děti, kteří také potřebují svůj vlastní kout. Moderní návrháři guru byli schopni najít hodně odpovědí na tuto otázku.

  Spojením prostoru kuchyně, chodby a obývacího pokoje získáme dostatečně velký prostor, v němž budeme moci identifikovat zóny, které potřebujeme. Dvojitá ložnice pro dospělé nebo pro dítě může být oddělena posuvným systémem, tlustým závěsem nebo propadlou stěnou.

  Tip: Původním řešením bude uspořádání ložnice v doslovném smyslu "nad" obývacím pokojem.

  Samozřejmě mluvíme pouze o posteli, kterou lze umístit na kopci, pod kterým můžete například zajistit pracovní plochu s počítačem nebo dětské hřiště.

  Velmi oblíbené byty v podkroví. V takovém případě odstraňte všechny oddělené oddíly a otevřete celý prostor najednou. Souhlasíte, že po návštěvě takového domu si nikdo nikdy nebude pamatovat, že to byl jen Chruščov. Udělejte si svůj podkroví ještě lehčí a pomozte velkým oknům. Můžete také rozšířit okna, pokud chcete, ale s tím musíte být velmi opatrní a konzultovat s odborníky o práci s nosnými zdmi.

  Tajemství dekorace pro obývací pokoj Chruščov

  Poté, co byla místnost již naplánována, je čas vybrat konec. Úspěch celého projektu závisí na tom. Každý detail je zde důležitý: barvy, materiály pro přímé opravy a dekorace.

  Materiály pro dokončování podlahy v návrhu moderního obývacího pokoje by měly být také moderní. Staré dřevěné podlahy by měly být odstraněny. Po hydroizolaci a vyrovnání podlahy můžete pokračovat v výběru povlakového materiálu. Je praktičtější a levnější položit linoleum, ale stojí za to pamatovat, že je krátkodobý. Očekává se vám mnohem déle laminát nebo parkety, pokud nezanedbáte pravidla péče o něj.

  U ultramoderních bytů, jejichž majitelé mají tendenci vyniknout z šedé hmoty, budou vhodné tekuté podlahy. Tento povlak nevyžaduje zvláštní péči, nebojí se vlhkosti a vizuálně ještě rozšiřuje prostor místnosti. Kromě toho je výběr barvy a design takové podlahy tak velký, že každý si může najít vhodné řešení pro sebe. Například si můžete vybrat podlahu s libovolným 3D výkresem, který vám pomůže zdůraznit styl místnosti a vaši osobnost.

  Tip: Je-li místnost velmi malá, je racionálnější používat plovoucí podlahu světlých barev, pak se od ní odráží světlo a váš pokoj se bude zdát ještě více.

  Každý ví, že Khrushchev je "stroj" byty se liší výškou stropů, to je důvod, proč se cítíte v nich, jako v krabici. Pokud jste začali rozšiřovat prostor, neměli byste ignorovat téma stropu, které byste si to zbarvili ve staromódním vápnu. Při správném dokončení stropu můžete také oddělit funkční oblasti ve studiovém bytě.

  Ne příliš dobré řešení je použití sádrokartonu, protože to způsobí, že váš strop bude ještě nižší, a samotná obývací místnost se může změnit na krabici. Pokud však správně uspořádáte osvětlení a najdete správný vzorek pro design, možná to můžete udělat.

  Nejlepší volbou pro byt s ne příliš vysokými stropy je PVC film. Lepší je výběr lesklého povlaku, protože vizuálně to přidá prostor, i když se domníváte, že design je také namontován pod úrovní stropu. Vytvořením samostatného osvětlení pro různé funkční oblasti rozdělujete prostor stejným způsobem.

  Důležitá nuance - návrhy roztahovacích stropů dnes jsou také docela rozmanité - od monofonních pláten až po celé obrazy. Druhá možnost je vhodnější pro prostorné obytné místnosti a pro Chruščov je nutné vybrat monofonní film nebo nátěr s geometrickým vzorem nebo abstraktní vzor s hladkými liniemi.

  Řešení win-win bude vždy světlé barvy. Zvětšují prostor průhlednějším a širším. Není nutné opatřovat bílé stěny, ačkoli v některých barvách bude toto barevné řešení hlavní.

  Rozhodně je barevná schéma zcela závislá na zvoleném stylu interiéru. Obecným pravidlem je však použití teplých pastelových odstínů světelných odstínů. Podívejte se skvěle v obývacím pokoji broskev a béžová, světle modrá a světle zelená, jemně žlutá, světle růžová.

  Když si vyberete hlavní barvy obývacího pokoje, je dostatečně lehké, pak si je jistě porazte s jasnými inkluzemi na malých, ale nejviditelnějších částech zdi. Mohou to být prvky jasného malování jedné ze stěn, například přes pohovku nebo televizi, nebo prostě zdobí protilehlé stěny s kontrastními odstíny.

  Důležité! Nenasyťte místnost světlými a nasycenými barvami, protože vizuálně zvětšují místnost více a méně.

  Úkolem opravy Chruščovova obývacího pokoje je naprosto opačný - vyplnění místnosti světlem a vzduchem, takže linie nejsou jasné a jasné, ale průsvitné a racionální. Výjimkou jsou podkrovní byty, kde styl předpokládá použití přírodních odstínů dřeva, kovu v kombinaci se stejnými materiály.

  Jaký nábytek si koupíte a kolik

  Nábytek ve vaší obývacím pokoji by měl být stejně tak jako to, co máte pocit, že potřebujete, abyste se cítili dobře doma. Určitě budete potřebovat pohovku, místo pro uložení něčeho, stůl. Zdálo se to trochu. Nicméně, malé obytné místnosti v Chruščově jsou někdy neschopné ubytovat tento skromný soubor. Tak co děláte bez pohovky nebo stolu? Ne, prostě zvolte "správný" nábytek.

  V moderních konstrukcích (s výjimkou klasických interiérů) by měl být maximálně funkční. To znamená, že potřebujete použít každý milimetr s výhodou. Dnes se nábytek-transformátor vyrovnává s tímto úkolem.

  Takže pohodlná pohovka pro hosty může být snadno přeměněna na velkou postel. Můžete použít odvážnější řešení - skříň, která se přemění na pohodlné lůžko. Odpoledne může sloužit jako místo pro uložení všech věcí a večer jeden z panelů spadne a přemění se na postel. Takže nebudete obětovat svůj komfort kvůli malé oblasti.

  Obecně platí, že každý skříň a segmentový nábytek - to je vynikající řešení pro obývací pokoj Chruščov. Obvykle to zahrnuje rozdělení do samostatných segmentů, které lze umístit tak, jak chcete. Na takovém nábytku najdete místo pro televizi i akustický systém a zajistěte místo pro uložení dalších věcí.

  Pro pokoj - Khrushchev je lepší nekoupit masivní návrhy nábytku klasického designu. Budou nepořádek prostoru, zaujmou užitečnou oblast. Je lepší používat nábytek s přísnými, jasnými liniemi. Také vhodné modely originálního designu, mimořádné formy. Vypadá skvěle v obývacím pokoji průsvitný nábytek nebo ten, který má průhledné prvky. Jedná se především o stůl, židle a potřebné police.

  Tip: Dalším skvělým řešením pro malý obývací pokoj jsou zrcadlové plochy. Zrcadla na skříních a stěnách vytvářejí prostor volnější. Kromě toho odrážejí světlo, takže se v obývacím pokoji stává ještě více.

  Klíčem k úspěšnému návrhu je správné uspořádání osvětlení. To je zvláště důležité pro obývací pokoj, tím více Chruščov s nízkými stropy a malými rozměry. Absolutně všechna rozhodnutí o návrhu budou zbytečná, pokud místnost nebude mít dostatek světla nebo bude uspořádána nesprávně.

  Zde jsou některá pravidla pro osvětlení obývacího pokoje v Chruščenkově:

  1. Nepoužívejte masivní lustry nebo jiné zdroje světla soustředěné ve středu místnosti.
  2. Na obvodě obývacího pokoje naneste malé lampy.
  3. Na podlahu a strop použijte paralelní světelné zdroje, takže prostor bude vizuálně natažený.
  4. Hlavní svítidla by měla vydávat rozptýlené světlo a další směrové svítidla, takže bude snadnější oddělit jednotlivé funkční prostory v místnosti.

  Barva světla v místnosti je také důležitá. Žlutá bude utlačovat, ale průhledné bílé světlo naopak pomůže vytvořit atmosféru prostornosti.

  Úspěšný design každého pokoje není možný bez malých detailů, které naplní pokoj pohodlím a životem. Obývací pokoj slouží jako místo, kde se shromažďují přátelé a příbuzní a večery mají celou rodinu možnost trávit čas společně. Proto by měla být místnost vyplněna detaily, které by nejen zdůrazňovaly celkový styl místnosti, ale také mluvily o charakterech a zájmech lidí, kteří v ní žijí. Jediné nuance - detaily by neměly zaplňovat prostor.

  Bylo by hezké mít v obývacím pokoji pár fotografií z nejlepších momentů svého života. Mohou být umístěny do světlých rámečků na regálech nebo vytvářet malý panel na stěně. Existuje mnoho způsobů, jak využít fotografii v návrhu obývacích pokojů, například:

  • zobrazený panel na střední stěně;
  • diptychy a triptychy;
  • Velké fotorámečky bez okrajů, umístěné od sebe.

  V malém obývacím pokoji je lepší nechat zneužívat velké vnitřní rostliny. Nicméně, je-li to nutné, je lepší upřednostňovat malé stromy, které se dají položit na podlahu, nebo malé květy květy rozptýlené po obvodu místnosti.

  V malých obytných místnostech nelze použít mohutné předměty, předměty by však měly být jasné a stylové. Také by neměli být moc - přemýšlejte a rozhodněte, co byste chtěli svým hostům předvést, aby vás poznali lépe.

  Textilie v každém domově vytvářejí pocit pohodlí domova. Použití textilních prvků v návrhu moderního obývacího pokoje malé plochy by mělo podléhat normám stylu, který jste zvolili pro svůj byt.

  Mnoho textilií se používá při konstrukci venkovského stylu. Tento rustikální styl znamená použití přírodních materiálů a samozřejmě velkého množství látky s květinovým nebo geometrickým potiskem. Světelné závěsy a závěsy z přírodních tkanin, vyšívané ruční ubrusy, koberce domů - to vše je vhodné v obývacím pokoji země. Pastelové odstíny dodají do svého pokoje teplou a klidnou atmosféru.

  V přísnějších stylech - moderní, high-tech by měla být přítomnost tkáňových prvků omezena na minimum. Je třeba opustit ubrusy a masivní závěsy, upřednostňující lehké tyly nebo záclony z barevného skla. Pokud pokoj není jedno velké okno, ale několik malých, pak můžete použít římské žaluzie. Takže místnost pronikne více světla.

  Tip: V podkrovních bytech je lepší opustit textilní záclony dohromady s použitím těsných roller-blindů v noci.

  Návrh malého chruščovova salonu vyžaduje poslušnost k určitým pravidlům. Na základě našich malých rad můžete vytvořit útulný a prostorný a nejdůležitější moderní pokoj. Je nutné pouze ustupovat stereotypy a držet krok s časem!

  Zatím žádné komentáře, ale můžete napsat svůj názor nebo položit otázku.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  72 − 64 =