interiérové ​​lišty

interiérové ​​lišty

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

n a n n o

• natírání nebo úleva, zdobení část stěny, strop

• obraz na plátně, působí stále v kterékoliv části stěny

• malování, vyplňování část stěny, strop

• zarámovaný část stěny nebo strop s malbou, mozaiky, basreliéf; Samotný tento obrázek

• sedlo provádět akrobatické triky při jízdě na cirkus

• speciální sedlo provádět akrobacii na koních

• zdobený povrch stěny, strop

• část stěny nebo stropu, vyplňuje obrázek nebo ornament

• malování přímo na stěnu

• část stěny s obrázkem

• obraz, stále okupuje část stěny

• malba na stropě

• ornament na zdi

• stěna s obrazem

• štukové ornamentální výzdoba

• lití stěny nebo strop

• zeď se vzorem

• úleva zeď „obraz“

• Art ve zdi

• štuková výzdoba interiéru

• obraz ze stěny nemohou být ukradena

• Stropní nebo nástěnná malba

• reliéf na stěně

• dekorativní interiérové ​​dekorace

• dekorace na zeď

• obraz na stěnu

• štukové ozdoby na zeď

• Lakování nebo úleva ukrashayushie podlahové a stropní

• Speciální sedlo provádět akrobacii na koních

• Plot zeď s malebným obrazem

• Povrch stěny, strop, rám ornament, hladké nebo s krásným, sochařské obrazy

21 příklad vnitřní štukové

Počátky štuku ve vnitrozemí trvá od dob antického Řecka a Říma, a proto je považován za jeden z nejstarších dekorů. Rozšířené používání se nalézá v době klasicismu, baroka, empíru, ale později nebyl zapomenut.

Samozřejmě, že moderní štuk není totéž, že k dokonalosti, prezentovaný uživateli s nejlepším výkonem za přijatelnou cenu. V prodejnách různé druhy štuku prezentovány samostatné díly, které jsou sloučeny do jediného prostředku. lití proces není podobná díla dávných architektů, ale vizuální efekt není méně naturalistický.

Materiály pro výrobu štuku

Kdysi jste měli vytvořit štukové cementové malty, vápna, sádry nebo sádry. V dnešní době, pomocí speciálních omítkové směsi a hotové ozdoby vyrobené z polyuretanu nebo polystyrenu (také známý jako polystyren), který se jednoduše nalepí na připravený povrch a pak maloval. Každá varianta má své výhody a nevýhody.

Díky síle a příjemnou texturu materiálu v blízkosti původních sádrových odlitků. Kromě toho, že se nebojí rozdílné teploty, vlhkosti a lehkým mechanickým poškozením. Malované vůbec žádnou barvu. Tam jsou také kity, které vám umožní vytvořit efekt starověku. Chcete-li vložit přes zakřivený povrch, je důležité vybrat materiál s potřebnou flexibilitou, poznámku k tomuto výrobci obvykle dělá.

Podrobnosti o pěny lehká, levná a pružná. Téměř každý dům má stropní lišty z polystyrénu, které jsou jednoduché štuk. Hlavní nevýhodou výrobků v kvalitě. Polystyren je lepší použít dosah lidí a zvířat, protože je snadné zůstat důlky.

Jeden z nejtvrdších materiálů v práci, vyžaduje určité znalosti a zkušenosti. Omítkové lišty váží poměrně velké množství, a to není snadné opravit. Pozitivních vlastností stojí za zmínku estetických kvalit a možnosti neomezené designu. Kromě ready-made výzdoby, výrobci nabízejí omítkových směsí pro vytvoření jedinečné vzory a reliéfy.

Druhy výlisky pro výzdobu interiérů

Celý štuky vzor je vytvořen spojením více různých položek, jako projektant.

dekor je jich tolik druhů, za základní:

 • Sokly - regály, které pokrývají spojení podlahy a stěny. Je to detail zřídka se prostě stává štuky. Obvykle se dřevo nebo plast lišta uzavřeno v tónu na podlahové krytiny;
 • Římsa - dekorační pásy různé tloušťky, který pokrývá úhel tvořený stěnou a stropem;
 • Lití - popruh s trojrozměrným vzorem. Využito k zamaskování křižovatku mezi různými materiály pro rám oblouky, rámy, římsy, ostatní;
 • Basreliéfy - kompletní plastika, vyčnívající nad rovinou.
 • Žena - výlisky různých tvarů, rámování místo upevnění svítidla;
 • Držák - nosný člen vyčnívající části. To může být zdobené různými kadeře;
 • Sloupec - titul, který plně reflektuje podstatu subjektu. Konstrukce prvek se skládá ze tří částí: základnu (dno podpůrné) skutečná sloupce korunní části (a kapitálových nebo pilastry);
 • Niche - montáž na stěnu, se používá pro nastavení sochu, písma a další položky.

Kromě těchto základních prvků, existuje spousta jiných částí: řada fréz, rohy, štíty, sloupků, vzory, víří, jednotlivé detaily ornamentu.

V každém stylu interiéru štuku je nejvhodnější

Full štuky ve vnitrozemí mohou být přítomny ne ve všech stylech. Samozřejmě, mluvíme nejen o stropní římsy nebo soklu.

Hlavním rysem tohoto stylu - císařský luxus, který pomáhá zdůraznit zlacené štukování. Interiér musí existovat masivní těžkopádný mahagonovým nábytkem. Typické ozdoby jsou kopí, dubová větev, šípy, luky, druhý agresivní symbolika, orli vavřínové věnce ženské postavy založené na Pompeian freskami.

Vizuální reflexe „bouřlivý“ 20-tých let minulého století. Tento styl také znamená bohatství a luxus, navíc ke štuku do interiéru drahých materiálů prezentovaných s kůží exotických zvířat, živých barvách. Štukatérské prvky: zvířat a ptáků, ale vnitřek by neměla být přetížen, se dává přednost čisté linie, jednoduché geometrické tvary.

Samostatnou kolo klasické vývoje, který se vyznačuje tím, vážností, okázalostí, zvýšení vizuálního prostoru jakýmkoliv způsobem. Baroko, mimo jiné vyniká hojnost soch, zkroucené sloupce, mnoho zrcadel, koberce a gobelíny. Charakteristické štuky jsou těžké girlandy z ovoce a květin, kartuše, ve tvaru diamantu roštu s vývody, komplexní vzor.

Interiér ensemble zdůrazňuje pohostinnost a hravost. Zvýšená pozornost se projevuje v mytologii erotických scén. Styl je ideální pro vytvoření intimní atmosféru. Ve všech sledovaných asymetrie, zakřiveným obrysem, různé kadeře a vlny, nadbytek jemného dekoru s vypínačům na stropě. Často se chová jako centrální božstvo Venus obklopen nymfami, cupids, satyrs.

Provedení racionality, jednoduchost, harmonie a dokonalosti. Oblíbený řecký motiv - kruh vepsaný do čtverce. Style alokuje primárně obdélníkový pokoj se sloupy v rozích, které drží stropní trámy. Bílý štuk, nábytek, pletené zboží, sochařství kontrastuje s intenzivní barvou stěn. Vyznačující se tím, mramor podlahová krytina. Štukové sloupy v řeckém stylu, motivy květin, ovoce, hroznů, sochařství, řecké vázy.

Je vyjádřena opěrku, harmonii a pravoúhlé formy. Klasický design s celou svou okázalostí může vypadat mnohem pečlivěji než hypermoderní high-tech. Výlisky lze vysledovat jasné rovné čáry, čtverce, obdélníky, je k zásuvce, barvy, různé vzory, vzory, opakování jednoduchých motivů. Někdy je vhodné, aby se symboly lásky: ptáci, hořáky, květiny.

Odráží starověké římské a řecké tradice okázalosti. Bohatství zdůraznil prostornost místnosti. Style věnuje velkou pozornost výzdobu: sloupy, římsy, okrasných, malování stěn, stropů. Použité masivní nábytek z tmavého nebo světlého dřeva. Štukatérské v interiéru může být nejrozmanitější: Zvířata, fauny, nahý lidského těla, paží, baculaté děti, rostliny, výhonky, ovoce, chiméry.

Jeden z nejoblíbenějších destinací, která se vyznačuje tím, odmítnutí symetrie. Díky své jednoduchosti se dokonale hodí do prostoru současných bytů. Odráží touhu po jednoduchosti, aniž by byla obětována eleganci. Štuková výzdoba v tomto případě je vše, co je spojeno s přírody: rostlin, korýšů, houby, vodní toky, křivky vlnovky, malátný ženskou tvář s dlouhými vlasy, se ztrácí v záhybech lehké oděvy.

Štuky v moderním interiéru

Štuková v interiéru bytu či domácím prostředí dává luxusní vzhled dělá to originální, ale nepostrádá milosti. Dekor umožňuje vytvářet speciální vizuální efekty, jako je nekonečno stropu nebo výklenku. Různé ozdobné lišty uzavírají štěrbinu a kloubů, chyba je opravena cílová čára účinně komplementové sloučeniny různých materiálů a ploch. U tvarovaných stropních lišt někdy umístěn skrytý podsvícení.

Stropní lustr rám pomocí vhodného výstupního otvoru formy se vzorem. Ozdobné rámečky, medailony, girlandy vám umožní koupit výklenek letadlo zdobí stěny, dveře, okna, oblouky nebo zrcadla.

Četné příklady štuku v interiéru vhodné pro inspiraci, ale uspořádání a výzdoba sada lépe určit individuálně, s přihlédnutím k vlastnostem plánování, rozmístění nábytku.

Štuk - skvělý způsob, jak vytvořit simulaci kazetovými stropy, ale levnější, jednoduché a elegantní. To bude vypadat více zajímavých otvory, zdobené sádrových odlitků. Součástí moderního interiéru je zdoben reliéfy.

Profesionální umělec, který pracuje s omítkou, aby napomoci tomu, aby realitu jakékoliv představy, vytvořit trojrozměrné dekorativní prvky nebo celý panel. Štukem snadné zdůraznit důležité prvky interiéru. Stále existují trojrozměrné 3D nástěnná výzdoba panelů.

Mnoho lidí se mylně domnívají, že lišty by měly být bílé. Mezitím bylo vždy zdobené zlatem nebo mořený. Dnes jsou možnosti ještě dále. Na přání zákazníka v interiéru lišty lze natírat v naprosto libovolné barvě, tónovaná dřevo nebo mramor, pozlacené, postříbřené, nebo s účinkem stárnutí.

Bezpochyby štuku v designu bytu má mnoho výhod. Ale dříve, než k dekoraci obývacího pokoje, kuchyně nebo ložnice dekor surround by měl zvážit, zda bude vypadat harmonické a ne vypadat jako cizí prvek. Nadbytek ozdoby, úzkostlivost, více žádoucí než nevýhodou. Nevhodný je štuková s výškou stropu kratší než 3 metry. Také nepoužívejte jej v malých prostorách, bude existovat pocit nepořádku, bude situace přepracování.

Jak přidat vnitřní štukové byt?

Pro každého člověka je důležité, aby vypadal jako místnosti, kde tráví velké množství volného času. Získání chce opravit jeho bytu, aby každý detail přináší radost a povznášející. Nyní je stavební trh, můžete najít vše, co chtěli vytvořit zajímavý interiér. Jeden způsob, jak dát místnosti, zvýraznění a zdůraznit styl - použít celou řadu výlisků. Omítky dekorace interiéru přispívá k nápravě vizuální proporce místnosti, rozdělit prostor do samostatných zón.

Štuková v interiéru se objevila ve starověku a byl považován za známku bohatství. V carském Rusku, štuk zdobil paláce Petrohradu a Carskoje Selo. V současné době, a to i na skromný rozpočet, můžete vyzdobit váš domov štukem. Použijte tuto volbu, můžete ozdobit v klasickém prostředí a moderní. Hlavní věc je dodržovat určitá pravidla:

- Nepoužívejte štuky v malých místností - bude vytvářet pocit nepořádku, opticky snižovat prostor;

- nevhodné vypadá štuková výzdoba v místnostech, kde výška stropu je menší než tři metry;

- nábytek, barevná schémata a materiálů, které mají být vzájemně kombinovat, by měly být přiměřené design místnosti.

Foto: štukové interiér chodby

Materiál pro výrobu štuku

Štuková v interiéru mohou být vyrobeny ze sádry a polyuretanu. Lepení z polyuretanu se nejčastěji používá k územnímu prostor, zdobení strop či stěny. Předností výlisků z polyuretanu hmotnosti: Tento materiál je odolný, pevný a lehký, že může být malované v jakékoliv barvě, nepraská a nežloutne, je dobře snášen pokles teploty. Montážní polyuretanové lišty nevyžaduje žádné zvláštní úsilí prostřednictvím montážního tekutého lepidla či hřebíků.

Rada: polyuretanové produkty mohou být potaženy lakem, který napodobuje plátkového zlata, protože to musí být naplněn. Imitace staré bronzová lze získat, pokud jsou uplatňovány plátkového zlata na vrcholu nátěrové barvy bažiny.

Sádra - přírodní materiál, tak, že výlisek z omítky má řadu výhod. Sádra je odolný proti vlhkosti a teploty, že neobsahuje škodlivé nečistoty a toxiny. Nicméně, sádrové výrobky jsou těžké a velmi křehké, takže instalace tyto lišty by mělo být provedeno profesionály. Nicméně, omítka štuková je klasická šatna a poptávky po mnoho let. Volbě materiálu pro interiér, bude konečný výsledek nenechá nikoho lhostejným.

Foto: Zdobení obývací pokoj polyuretanových výlisků

Foto: nátěr štukové imitující zlacení

Štuková v interiéru hovoří o hostitele, který chcete, aby vaše domácí osobnost a jedinečný styl. Je důležité, aby se zabránilo nepřehledná místnosti štuky a pamatujte, že tam je místo pro každou položku.

Nejčastěji se používá na opravy římsy, která se nachází na křižovatce stěn a stropů. V komerčně dostupných stropní tvarových těles jakéhokoli pevnost a pružnost, hladké nebo vypouklé. Pokud si vyberete ten správný římsu, místnost může opticky zvětšit nebo zmenšit, skrýt nesrovnalosti.

Další důležitou součástí výzdoby - podlahové sokl. Tento prvek bude skrývat šev mezi stěnou a podlahou udrží spodní okraj tapety v dobrém stavu, a pomůže odstranit drát. Při výběru podstavec je třeba vzít v úvahu strukturu a barvu podlahy a stropů. Kromě toho, polyuretanové lišty lze natírat prakticky v jakékoliv barvě, a tak realizovat žádnou konstrukční nápad.

Štukatérské v interiéru je také používán ve formě výlisků. Lišty jsou upevněny na rovnou plochu, což představuje režijní lišty, které mohou dát prostor finální vzhled. Kromě toho, pomocí lití může být jedinečně uspořádat stropu nebo stěny, zdůrazňují obzvláště důležitou předmět.

Foto: polyuretanové lišty na stropě

Fotografie: tapety nátěry vložky, rámované lišt

Rada: změna barevného výlisek je nejlepší použít akrylové barvy. Následně se výlisek může být čištěn a promyje.

Žádný jiný materiál není zdobí prostor jako štukových prvků. Nicméně, měli byste být opatrní, protože ne každý lišty styl bude vypadat vhodný. To je nejlepší se obrátit na odborníky na pomoc přijít s zajímavé řešení a realizovat své nápady.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Intererro © 2018. Všechna práva vyhrazena.

Kopírování je povoleno pouze s použitím aktivním odkazem na tomto místě.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

61 + = 63