Izospan a návod k použití

Izospan a návod k použití

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Izospan: druhy, vlastnosti a návod k použití

Firma „Hex“ V roce 1998 začala vyrábět parotěsnou zábranu pod „IZOSPAN“ značku - funkčních materiálů. Produkty v krátké době získal uznání v důsledku vysokých specifikací a za přijatelnou cenu. Návod k použití IZOSPAN umožňují zvolit membrány v souladu s podmínkami užití a správně namontovat parozábranu do izolačního systému stavebních konstrukcí domu nebo střechy.

Parotěsná zábrana značka Izospan

Izospan - netkané membrány nebo fólie, která se používá jako součást izolace staveb, aby byly chráněny před vlhkostí tepelnou izolaci, jakož i prvky ze dřeva a kovu ze vzhledu hnilobě a korozi.

Při budování hydroizolace Izospan používán, který je namontován přímo na krokve pod přepravky, parotěsná zábrana pro instalaci u podkroví za účelem ochrany vláknitou izolaci z hromadění vlhkosti. Také parotěsná zábrana Fólie se používá pro tepelnou izolaci podkrovních podlah, podlah a stropů, zateplení stěn z areálu.

Pro stěny dřevěné konstrukce, pro izolaci vnější, použít páru propouštějící membránu, která chrání izolátor vláken z povětrnostním vlivům a zabraňuje úniku páry.

Příklad použití v izolačních střešních

Před nákupem materiálu, musíte pochopit, jaké druhy nabídek IZOSPAN výrobce ve svých charakteristik a účelu. Sortiment obsahuje válcované materiály netkaných textilií a filmů, včetně dodatečného povlaku. Instalace IZOSPAN provádí v závislosti na účelu určitého typu výrobku.

Parozábrana charakteristiky Izospan různých druhů se značně liší. Podle klasifikace, existují tři druhy materiálů:

 1. hydro- a vetroizolyatsionnye membrána;
 2. hydraulické a par bariérové ​​fólie s různými vlastnostmi;
 3. Parozábrana webové materiály přispívají teplosberezheniyu.

Materials značka skupina Izospan IZOSPAN Každý typ má několik variant. Za každou cenu abecedního označování, což zjednodušuje výběr v místě nákupu a pomáhá pochopit, jak mají být použity jeden nebo jiný materiál. Pokyny pro užívání si můžete přečíst podrobnější pokyny.

Pro páry propustné membrány pro hydroizolace a větrolamy

Membrána z netkané textilie k vytvoření páru propouštějící bariéru impregnační je určen pro venkovní tepelná izolace střech a stěnových konstrukcí. Tento materiál nepřenáší vlhkost a schopný chránit ohřívač od vystavení dešti a větru.

Kromě izolační izolace, difúzní membrána plní další funkci - nekondenzuje vlhkosti do izolátoru vláken přes konstrukci stěny spolu s párou. Pára rychle odveden ven, takže dřevěné konstrukce nejsou ohroženy houbou a izolace ztrácí své izolační vlastnosti.

Příklad bariéra strop par

Difuzní membrány jsou vyrobeny z polypropylenu. Jsou bezpečné pro lidské zdraví a zabraňuje plesnivění. Rozsah použití:

 • Tepelná izolace šikmých střech se sklonem úhlu více než 35 °;
 • výstavba dřevěných domů;
 • vlečka stěny obložení nebo obložení;
 • hydro a tepelná izolace pod čelní sklo ventfasada.

Izospan A, AM, AS, AQ proff, A s UED

Pravítko hydro- větruvzdorná paropropustné membrány zahrnují netkané materiály o různé hustotě:

 • Izospan A (hustota 110 g / m 2), - s membránou z celé linky, poskytuje vlhkost uniknout na vnější straně, ale nepřenáší jeho vnitřek. Při instalaci je třeba ponechat mezeru pro větrání.
 • Izospan AM (90 g / m 2) - tři vrstvy membrány. Specifikace IZOSPAN AM umožňují montáž ochranného vodní a vetrobarer bez průchozí mezery, protože vzduch cirkuluje mezi vrstvami materiálu a odstraňuje vlhkost.
 • Izospan AS (115 g / m 2) - a třívrstvé netkané difúze, ale ve srovnání s AM s větší hustotou.
 • Izospan AQ proff (120 g / m 2) - profesionální materiál. Izospan AQ proff má třívrstvou strukturu s vyztuženou výztuží. Použití Izospan AQ PROFF doporučuje v případě izolované vnější stěny nebo střešní systém na chvíli opustit bez vnějších ochranných a dekorativních povlaků. Vlastnosti IZOSPAN AQ PROFF - zvýšená odolnost proti vlhkosti, UV záření a mechanickému poškození.
 • Izospan s UED - od IZOSPAN Materiál se vyznačuje přítomností samozhášecích přísad. Nehořlavý membrána se používá, pokud se má provádět operace svařování v blízkosti izolovaného struktury, například instalace ventilačních fasád.

Tabulka pro páry propustné membrány

Mikroporézní membrány vyrobené ze dvou nebo tří vrstev. Jejich charakteristickým znakem je odlišná kvalita materiálu z přední a zadní strany. Jedna strana je hladká, ostatní - hrubý. Hydro nepromokavou Izospan do ohřívače umístěného bílá strana, pokud jde o membrány Izospan AQ proff, AM a AS. Difusní bariéru Izospan A a A UED, v souladu s pokyny montáž hladkou stranou směrem ven. Podle ní akumulované kondenzát vypouštět do zásuvky odvodnění.

Hydroprotective a parotěsná zábrana filmu

Hydroprotective a parotěsná zábrana fólie je určena pro vnitřní instalaci. Používá se pro ochranu a izolaci staveb před vlhkostí, což zvyšuje tepelnou vodivost tepelného izolátoru, přispívá k destrukci dřeva a kovu. Využití filmu, nepropustný vůči páře a kondenzaci a prodlužuje životnost izolačních a stavebních konstrukcí, v případě, že instalace byla provedena správně.

Scope hydro a parotěsná zábrana filmy:

 • Podlahové uspořádání báze;
 • montážní izolovanou střechu (ochrana materiál, izolace ploché nebo šikmé střechy);
 • izolační zdivo z vesmíru zvukově izolačních příček;
 • Překrytí ochrana - sklepy, meziprodukt, střecha (slouží hydroizolační bariéru);
 • kterým se dřevo-obsahující nebo dřevěné podlahy (dřevěné podlahy, podlahové lamely, laminát).

Kterým parotěsnou zábranu na podlaze

Výrobce nabízí širokou škálu materiálů, které slouží jako parotěsná zábrana a hydroizolace. Všechny druhy IZOSPAN se liší v hustotě a jejich funkce:

 • V Izospan (o hustotě 72 g / m 2). Parotěsná zábrana Izospan je jedním z nejoblíbenějších typů materiálů na úkor výkonu a za přijatelnou cenu. S ním paroizoliruyutsya vnitřní stěny, strop a podzemní podlaží, podkroví a lofty pod izolaci střechy.
 • Izospan C (90 g / m 2). Film vodotěsné betonové podlahy. Materiál je kladen na ochranu tepelné izolace na šikmých střechách.
 • Izospan D, DM (105 g / m 2). Izospan D a DM - odrůdy s vysokou pevností materiálu. Mark DM má antikondenzační povrch. Izospan D, DM je určen pro vysoké zatížení. Izospan D & DM používá především pro hydroizolace ploché nebo šikmé střechy. Materiál vhodný pro použití jako dočasné střešní krytiny. Také Izospan D pomůže vyřešit problémy s betonovou podlahou nebo suterénu stropu, pokud konstrukce vyžaduje spolehlivou ochranu před vlhkostí.
 • Izospan RS (84 g / m 2), RM (100 g / m 2). Jako Izospan D, tyto varianty se vyznačují vysokou pevností filmu. Zejména je dosaženo konstrukcí třívrstvé IZOSPAN RS a RM - umístěným ve středu polypropylenového síta. Aplikační IZOSPAN RS a RM - uspořádání hydraulických a parotěsná zábrana pro stropních a stěnových konstrukcí, podlah, stropů, zastřešení libovolného typu.

Široká škála aplikací a materiálových specifikací Izospan D, C, B, Izospan RS a RM, což je nejpopulárnější ze všech plošných materiálů značky.

Tabulka páry a hydroizolace

Izospan D, stejně jako ostatní členové skupiny má dvě vnější vrstvy s různými funkcemi. Jeden z hladkých ploch, druhá - drsné a vláknité. Drsnost vnější pomáhá udržet vlastnosti materiálu a rozptýlí na povrchu usazování páry a kondenzátu, což umožňuje, aby se rychle odpařit.

Tkaniny s vysokou pevností (Izospan D, Izospan RS, RM) při výrobě zpracovaných vodu odpuzující kompozic. Hydrofobní materiál je vhodný pro použití jako hydroizolační vrstvou na montážních nečistot podlahy, cementového potěru na betonový základ ve vlhkých oblastech.

Při montáži parozábranu položen Izospan vyžaduje hladký povrchový materiál pro izolaci. V závislosti na provedení provozních podmínkách může být nezbytné zajistit větrací mezera 40-50 mm, což poskytuje povětrnostním vlhkost.

Tepelně izolované páry hydroizolační materiály

Mezi Izospan materiálů odděleně je poskytnout fólii, která se nanáší shoopirovaniya (naprašování) aluminidového povlaku. Znakem fóliového materiálu je schopnost odrážet tepelné záření.

Vnitřní fólie fólie se používá k vytvoření páry a hydroizolační bariéru pro ochranu tepelné izolace, jakož i ke zlepšení energetické účinnosti izolace. Při montáži fólie na vnější straně stavebního materiálu bude chránit izolaci před deštěm a povětrnostním vlivům.

Použitím fóliového materiálu v podkroví

Skupina se skládá z fóliového materiálu, jehož struktura umožňuje, aby se snížily tepelné ztráty ve vytápěném prostoru. Specifický účel materiály s označeními Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX je vybrán v souladu s charakteristikami základnou a krytem.

 • Izospan FB (hustota číslo 132 g / m 2). Základem konstrukce je tenká lepenka s vysokou hustotou. Izospan FB na vnější straně je opatřena Mylar potažené hliníkovým povlakem. Rozsah použití - čalounění stropu a stěn v saunách a lázních. Izospan FB schopný držet 90% tepelných paprsků.
 • Izospan FD (132 g / m 2). Tento tkaný polypropylen základ, na který na jedné straně vrstvu z hliníku. Izospan FD vytváří ochrannou bariéru na strop a podlaha podkroví je použit v uspořádání podlahového vytápění, vody nebo elektrické.
 • Izospan FS (92 g / m 2). Základ IZOSPAN FS je vyrobena z netkané textilie, která je aplikována přes folie. Izospan FS - jedná se válet materiál, který se nebojí vody, odolné a snadno se instaluje. Používá se jako střešní krytiny a tepelné paroizolyator pro šikmé střechy, jakož i příček.
 • Izospan FX (145 až 175 g / m 2). Izospan FX liší pěnového polymerního substrátu 2-5 mm silný hliníkový povlak. Izospan FX může být použita jako samostatný nebo namontovaný tepelný izolátor v kombinaci s jinými typy topných těles. Rozsah použití - odrážející teplo, hydro a parotěsná krytina stěn, stropů, podkroví. Také, jak je teplo odrážející substrát se umístí do laminátu.

V souladu s pokyny, takových materiálů, jako Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX zásobníku tak, aby se teplo odrážející fólie stranu směřující stranu místnosti.

Montáž ochrany hydro-vítr a parozábrany na izolované šikmých střechách

S ohledem na technické parametry materiálu, jako čelní sklo pro hydroizolací a izolací šikmé střešní zastřešení koláč používá Izospan známky A. Chcete-li najít požadované množství potřebného materiálu pro výpočet plochy všech paprsků a pro výpočet počtu válců.

Kterým IZOSPAN pro hydroizolaci střech (výběr značka mezi body A a podobné druhy materiálů - AM, AQ proff) se provádí za použití dokumentu:

 • V přípravné fázi vláknité izolační desky jsou vloženy mezi krokve.
 • Na dřevěný rám střechy by měl být umístěn mimo izolaci materiálu válců - vodorovné pruhy, počínaje od dna.
 • Je důležité nezaměňovat které straně má být položen Izospan izolace - hydroizolace izolace dát na bílé straně neoznačené.
 • Stohování se překrývají s horním pásmu, které má nižší 15-20 cm bez napětí pásu, ale také vyhnout pokleslé - jinak při silném větru materiál bude dělat hluk.
 • V procesu, kterým je materiál pevný až po střechu s využitím Staples sponky zbraň.
 • Horní pás je uložen v je hranová část složené na druhé rampě v návodu k obsluze IZOSPAN vyplynulo, že je žádoucí, aby se zabránilo spojování struktur pro šikmou střechu hranovou část.
 • Tím krokví zabalených stojan pro vytvoření větrací mezery (tloušťka tyče - 40-50 mm) do proudu vzduchu podporují vylučování vlhkosti z izolační vrstvy. Regály připojen pod předem lepicí těsnicí pásky, dále je lišta namontována na zastřešení.
 • Všechny spoje a spoje a izolační materiál přilepený ke strukturám pro upevnění pásku.

V případě, že hydroizolační bariéra izolací šikmých střech vybrán Izospan DM, návod k obsluze potřebné zajistit izolaci mezi ním a větrací mezery. To lze provést, plněné protinávrhy krokve. Kromě toho by měla být za předpokladu, že hřeben větrací otvory. Střešní krytina koláč izolované šikmé střechy

Šikmá střecha, izolovaná vlákna izolátor, vyžaduje kvalitní izolaci proti vlhkosti z podkroví nebo půdním prostoru, aby se zabránilo vlhkosti z poškozenou izolací. Pro tyto účely můžete použít izolační fólie třídy B nebo RS, nebo výběrem vhodného fóliového materiálu.

Zvážit, jak dát parotěsnou zábranu, následující instrukce:

 • Film značky Izospan, RS má hladký a hrubý stranu. Položit to by měl být hladký povrch na tepelný izolátor a hrubé - pokoj strana. Při pokládce, web horizontálně překrývají švy prokleivaya speciální páskou. Materiál je připojen k krokvemi pomocí držáků.
 • Fólie Izospan jednoduchou aplikaci - obvykle nejsou žádné otázky, na kterou stranu se kterým materiál, protože je zřejmé, že pokovená strana by měla odrážet tepelné záření ze zdroje tepla v místnosti. Překrývající se můstky (FX-zadek) a je připevněna k rámu závorkách. Pokyny k instalaci vyžadují použití hliníkovou páskou pro lepení spojů.

Schéma izolovaná střecha

Montáž hydroizolace pro neizolované šikmých střechách

Pro ochranu dřevěných rámových prvků neizolované střechy proti dešti, větru, kondenzace, jako vítr bariéra hydroprotective doporučuje filmu Izospan značka D nebo DM (anti-kondenzát se liší povrch), a RM, nebo RS.

Na střechách složité konfigurace, nebo je vázán na další tepelnou izolaci střechy, se doporučuje použít materiál vyztužený stupně AQ PROFF páru propouštějící.

Vzhledem k tomu, teplé hydroizolace střechy před kterým není vyžadováno, je materiál válcovaný jednou nad krokvemi a řezané na určitý rozměr. Proužky byly umístěny horizontálně směrem nahoru se sepnou pistole s sponky nebo hřebíky s velkou hlavou. Překrývají na všech vodorovných a svislých spár. - 15 cm a překrytí spojů by měla prokleivat pomocí speciální montážní pásku. Samolepicí páska je namontován na horní části izolace podél krokví, aby se utěsnila bod připojení. Nad pult-plněné za kontinuálního nebo řídké přepravky pro montáž na střechu krytiny.

Střešní krytina pie neizolované šikmých střech

Na které straně fronty hydroprotective větrné bariéry:

 • filmovou D, DM, RM, RS hladkou stranou nahoru, na střešní plášť;
 • Aplikovaný jako izolace, včetně AQ PROFF, bílým stéle dolů.

Hydroprotective použita fólie D, DM, RM nebo RS uspořádání navíc vyžaduje větrání v části hřebene.

Montáž parní hydroizolačních plochých střech izolované

V případě, že plochá střecha vyžaduje externí izolace, která je použita Izospan značka D nebo RM, to je také dovoleno používat film RS a C. Tento materiál se válcuje na bázi betonových desek překrývajících stranu výběr panely 15-20 cm. Stohování irelevantní. Pro spojování pásů dohromady a pro jejich připojení do betonových konstrukcí platí pevné spojení pásky. Připevněná na horní část izolace a střešní krytiny.

Koláč plochá střecha

Zařízení půdních podlah

Je důležité používat správné materiály pro uspořádání podkrovních podlah, jejich výběru v závislosti na provozních podmínkách a účelu použití:

 • Chcete-li chránit tepelný izolátor v překrývání mezi místnosti podkroví nezateplené i vyhřívaného z povětrnostním vlivům a vlhkosti, aby zajistily odstranění páry z nich, použitá membrána AQ proff, AM nebo AS. Stela látka by měla být bílá strana na tepelný izolátor, jednoho konce ke druhému, bez mezer.
 • Parozábrana zároveň chránit proti vnikání částic v ohřívači vzduchu je namontován na části bytu. Značka filmu, RS, C nebo DM by měl být kladen mezi hrubování a úprava stropního obložení. Hrubá strana směřuje dolů. Je žádoucí, aby mezi stropem a hrubování paroizolyatorom větrací mezery (40-50 mm).

Řidičské podkroví

Parozábrana na straně místnosti na hrubý strop může být instalován z fóliových materiálů. Reflexní vrstva by měla být směrem dolů. Mezi ním a dokončovací materiál by měl nechat mezeru 40-50 mm.

Všechny druhy textilií s přesahem 15-20 cm klouby a místa styčnost lepené příslušný materiál montážní páska.

Popis Izospan materiály umožňuje pochopit typy membrán a filmů, aby pochopili, jak si vybrat a jak na sebe páry a hydroizolace.

Účel a návod k použití v IZOSPAN a jiné typy této značky

V současné době je nemyslitelné stavět dům bez použití energeticky úsporných technologií. S pomocí moderních materiálů začalo být možné rychle a účinně izolovat budovu, aby byl chráněn před větrem a vlhkostí. Zejména získal popularitu a Izospan membránové fólie vzhledem k širokému spektru použití a snadnou instalaci. Před nákupem konkrétního izolaci, seznámit se s technickými vlastnostmi, přečtěte si návod k použití IZOSPAN B, A, C, D, F a doporučení pro instalaci tohoto materiálu.

Co je Izospan a její aplikace ↑

Analýzu toho, co Izospan, mělo by být jasné, že produkty této řady jsou velmi různorodé. V podstatě to paroizoliruyuschie filmy a membránami. Jsou plně páry a gidronepronetsaemymi nebo jen děravé jedna cesta. Zvláštní kategorií materiálů, kromě výše uvedených vlastností, funguje jako další tepelnou izolaci.

Izospan nepostradatelné při výstavbě rodinných domů, lázeňských domů, výstavbu střechy nad jakýchkoliv prostor. Různé typy IZOSPAN mají různé účely. S tím, jak větruvzdorná vrstva na střeše slouží jako bariéra proti vlhkosti pro izolaci stěn a stropu v prostorách, zlepšit energetickou účinnost a sauny.

Izolační materiály této značky získal rozšířenou popularitu díky široké škále aplikací a nízkou cenu. Nejpopulárnější byl Izospan dovnitř, protože to může být použita v interiéru, tak i pro zateplení střech, podlah, stropů.

Může vzniknout otázka, proč je tak důležité používat paroizoliruyuschy materiál. Skutečnost, že v místnosti často izolovány různé typy minerální vlny, protože je šetrné k životnímu prostředí, levný a snadno se montuje. Nicméně, minerální vlny, existuje jeden hlavní nevýhodou - ztrácí své izolační vlastnosti za mokra.

Za účelem ochrany izolaci z vnikání vodní páry a kondenzátu a parotěsná zábrana fólie je použita. Kromě izolace izolace, Izospan chrání dřevo před hnilobou konstrukčních prvků a koroze železa. Na střechách filmu je namontován se stejným účelem, a chránit jej před foukání větru.

Účel a charakteristika jednotlivých typů ↑

V závislosti na typu, specifikace IZOSPAN může výrazně lišit. All izolace je jeho ochranná známka. Vzhledem k tomu, komerčně dostupné, se mohou nalézt Izospan na písmeno označení A, B, C, D, F, R, stejně jako kombinace dvou písmen, vyznačující se tím, že návod k použití každého typu se bude lišit.

Pro snadné třídění, všechny produkty lze rozdělit do tří hlavních skupin:

 • vodní a vetroizolyatsionnye membránové materiály;
 • hydraulické a páry bariérová fólie s různými vlastnostmi;
 • Parozábrana materiály tepelně izolační a energeticky úsporné vlastnosti.

Hydroizolační membrána a vetroizolyatsionnye ↑

Tato skupina zahrnuje materiál třídy A. Specifikace IZOSPAN A můžete jej použít v následujících případech:

 • Izolace vnější izolace;
 • odvětrávané fasády;
 • šikmé střechy s izolační vrstvou a bez ní;
 • rám stěny;
 • podkroví.

Rysy některých druhů materiálů:

 • Izospan A. má nejvyšší paropropustnost mezi svými bratry. Zároveň umožňuje vlhkost opustit prostory, ale není jí nedovolí dovnitř, což zabraňuje tvorbě kondenzátu. Při montáži vyžaduje vytvoření větrací mezery.
 • Izospan AM a AS. Představují membránového materiálu třívrstvou, který nevyžaduje ventzazora. Mají propustnost vodních par nižší ve srovnání s Izospanom A.
 • Izospan A UED. Jako součást této membrány obsahuje retardéry hoření, takže je vhodný pro svařování.
 • Izospan AQ proff. To má zvýšenou pevnost a strukturu třívrstvou, a hydroizolační vlastnosti.

Hydroizolace a parotěsná zábrana filmu ↑

Možná je to nejrozsáhlejší a základní skupina par bariérového materiálu, který zahrnuje stupně Izospan B, C, D, R. Hlavním cílem těchto fólií - vytvořit spolehlivý bariéru mezi izolací a vlhkost ve formě vodní páry nebo kondenzace.

Specifikace IZOSPAN B, C a další podobné značky:

 • Izospan B. To je jeden z nejoblíbenějších typů parozábrany, díky jedinečným vlastnostem materiálu na relativně nízkou cenu. Panel na jedné straně a hladké parozábrany, a s další - hrubý, vláknitý. Tato konstrukce zabraňuje hromadění kondenzátu - vodní kapky jsou rozptýleny na povrchu vlákna, a potom odpařit bezpečně. Používá se jako parotěsná zábrana vnitřní stěny, podkroví, sklepů a podlahové paluby.
 • Izospan SA se používá k ochraně izolace v šikmých střechách a pro hydroizolaci betonových podlah.
 • Izospan D, DM. Velmi odolný materiál, který vydrží těžkých břemen. Používá se pro montáž na ploché i šikmé střechy, a dokonce může být použit jako dočasné střechou. Také dobré pro izolaci betonových podlah a podzemních podlažích.
 • Izospan RS, RM. Robustní třívrstvý materiál. Je odolný vůči zatížení v důsledku vrstvy polypropylenové síťky. Používá se pro všechny typy střech, podlah, stropů a stěn.

Energeticky účinné materiály s reflexní vrstvou ↑

Tato skupina zahrnuje materiál, potažený simili. Vzhledem ke struktuře, Izospan značený F výrazně snižuje tepelné ztráty ve vytápěných prostorách.

Typy a rozsah fóliových krytin:

 • Izospan FB. Skládá se z tenké husté lepenky, tzv kraftový papír, potažené pokovenou Mylar. Používá se pro opláštění budov v lázních a saunách. Zpoždění až 90% tepelného záření.
 • Izospan FD. Tkaný materiál na bázi polypropylenu s překazený vrstvou. Používá se pro zakrytí podkroví, podlahové uspořádání.
 • Izospan FS. Tyto vlastnosti a je podobný Izospanom FD, ale se skládá z netkané textilie. Používá se pro izolaci šikmých střech a příček.
 • Izospan FX. Kromě reflexní fólie vrstva má tloušťku pěnové základně 2 až 5 mm. Používá se jako izolace nezávislá, nebo v kombinaci s jinými ohřívači pro obklady stěn, stropů, podkroví, stejně jako reflexní displeje a substrát pro laminátu.

Obecná pravidla pro montáž parotěsné zábrany Izospan ↑

Zasunout do pochvy prostor parotěsná zábrana filmu, nemusíte přizvat kvalifikované pracovníky. S instalací, je docela možné zvládnout na vlastní pěst. Nezáleží na tom, zda použít značku IZOSPAN A, B, C, D nebo F, co je nejdůležitější - pečlivě přečíst návod k použití.

Začátečníci často vyvstává otázka: na kterou stranu se montáž Izospan. U různých značek, existují určitá pravidla:

 • Izospan V jiných dvouvrstvého filmu na stěnách jsou upevněny uvnitř hrubé straně místnosti. Podobně dorazí na stropě nebo podkroví izolace. Na podlaze Hrubá strana musí směřovat dolů;
 • fóliové materiály přikládají velkou vrstvu na straně místnosti. Pouze v tomto případě můžeme očekávat od kožních projevů jeho funkce úspory energie;
 • pokud tkanina jedna strana bílé barvě, pak je to právě tato strana by měla směřovat k topení. Toto pravidlo platí i ve vztahu k Izospanu AM, AS, AQ PROFF.

Látkové izolace je položen s přesahem 15-20 cm na sebe. Když vnitřní kůže materiální zázemí umístěny překrývají na podlahu nebo na strop. V tomto případě se snaží dělat minimum švů a k dispozici speciální těsně přilepený zuby.

Pro instalaci jakéhokoli druhu filmů a membrán je třeba tyto materiály a nářadí:

 • požadovaný počet izolačních válců;
 • Pokovená páska pro upevnění spojů;
 • Stavba nůž;
 • sponek pistole s sponky;
 • dřevěné lamely tloušťka alespoň 2 cm, při montáži technologie vyžaduje ventzazora;
 • vruty do dřeva, pokud jsou použity lišt;
 • šroubovák nebo silný šroubovák.

Jak pochvy Izospanom odlišné prvky struktury ↑

Instalace výhodnější vystupovat společně jako jeden a držet se uvolnit role a druhý se zabývá přímo spojovacího materiálu. Pro vnitřní opláštění se obvykle používá Izospan B, na základě doporučení v návodu k použití.

Krok za krokem instrukce pro montáž na stěnu izolace vnitřní ↑

být jisti, že pro výpočet Před zahájením práce jako potřebného materiálu. Vypočítat plochu stěn, s výhradou pokovování. K této směsi se odečte od celkové plochy oblasti oken, dveří. Výsledné číslo se vydělí oblasti pásu ve svitku (zpravidla je 35,7 sq. M.). Konečné číslo se zobrazí požadovaný počet válců.

Krok za krokem pro instalaci IZOSPAN na zdi:

 1. Na svislé stěny zabalených tyče na tloušťce izolační vrstvy. Prostor mezi tyčemi naplněných izolací.
 2. Trim Izospanom začít od dolním rohu. Plátno umístěny horizontálně, aby se minimalizovalo kloubů. Při pokojové Standardní výška stačit dva vodorovné pásy. Válec se odvíjí, a pak aplikovat na hladké straně topného tělesa a fixovány v několika místech sešívačky bude řídit sponky do dřevěných bloků.
 3. Když došel na další roh, materiál není odříznut, ale stále si odpočinout. Čím méně spojů, tím lépe dostanete páry. Nezapomeňte na kloubu na podlahu, by mělo být asi 20 cm.
 4. Když se celá spodní část prostoru bude oříznout snímek, pokračujte až na vrchol. Práce se provádí na stejném principu jako v dolní části. Tkanina je umístěn tak, že je 15-20 cm jít dolů na stropě a na spodní izolační vrstvu.
 5. Všechny filmy kloubů opatrně přilepený páskou. Místo, kde upevňovací konzole, také uzavřen. Je důležité, aby se vzduch z místnosti, je naprosto nespadají do parotěsná zábrana vrstvu.
 6. V případě, že instrukce vyžaduje použití IZOSPAN ventzazora pak podél tyče, nad izolační šrouby zašroubovat dřevěné lamely tloušťka nejméně 2 cm. Pokud se použijí dokončovací sádrokartonové stěny, pak místo toho, dřevěné latě přišroubovány pozinkovanými profily.

Pravidla pro instalaci IZOSPAN střechu ↑

Pro ochranu izolačních šikmých střech by měl být použit Izospan Mark A. Před zahájením výpočtu střešní plochu, a pak vypočítá potřebné množství válců.

Krok za krokem pro instalaci IZOSPAN A, AM, AQ PROFF pro izolaci střech:

 1. Montážní parotěsná zábrana startu po střecha je položena izolační vrstvu. Práce jsou bottom-up, odvíjení pásu v horizontálním směru.
 2. Pevně ​​umístěna bílá stranou bez nápisů na topení a stanovit sešívačky a sponky. Z toho vyplývá, že materiál neprohýbá, nebo při silném větru izolace může plout a to i nepříjemná.
 3. Vedle tkanina překryta první. Stejně tak dorazí se zbytkem webu. Na hřebeni střechy se snaží, aby se zabránilo rozhraní, web musí být ohnuty ve směru blízkého svahu.
 4. Za účelem zajištění izolace, stejně jako poskytnutí nezbytné větrací mezeru nad IZOSPAN přibit dřevěné lamely s minimální tloušťkou 4-5 cm. Tato přepravka umožní volně proudit vzduch ve střeše, a také sloužit jako základ pro následné upevnění střešní krytiny.

Na střešních získané vlastnosti maximální úsporu energie z podkroví dlažby dodatečnou izolaci proti vlhkosti. To může být Izospan V nebo, například fólie Izospan F.

Pro hydroizolace betonovou podlahu, je nejlepší volba by Izospan C nebo D. To je namontován přímo na betonové desce, pak pole se naplní tenkou vrstvou potěru, která je položena dlažba nebo jiný povlak.

Pro ohřev podlaha působit trochu jinak:

 1. Na hrubou podlahu položena Izospan C nebo D, nelze opomenout dělat s listy mezi překrývají.
 2. Horní izolace uchycení oka a izolační vrstvu, jako jsou například minerální vlny.
 3. Prostor mezi nosníky Izospanom DIM V nebo metalizovaná Izospanom F. panely jsou umístěny s přesahem 15-20 cm a veškeré spoje lepené pásky.
 4. Na vrcholu namontované „koláč“ na trámy pilařské vrchní nátěr desek.

Na laminátové podlahy provedení aplikován Izospan FX tloušťce 2 mm. Jeho zahalený na připravený podklad je naprosto hladký lesklý stranou nahoru. Panely jsou položeny začátku až do konce, aniž by překrývají, potom opatrně uzavře překazeni pásku. Na takto připravené laminátové podlahy namontována.

S širokou škálou materiálů, výrobků Izospan významné téměř ve všech fázích výstavby domu - od podlahy až po střechu. S Parozábrana fólie a membrány, je snadné, aby se domácí energeticky účinnější.

Izospan návod k použití. Izospan A, B, C, D, F

Izospan - fólie izolační povlak. Hlavním smyslem filmu - s cílem zajistit zachování původních tepelně izolačních vlastností v celém životnost. Je těžké si představit moderní staveniště, bez použití různých typů izolací. Minerální vlna, Penoplex, Izolon, Isover, řada z expandovaného polystyrenu a polystyren - všechny tyto materiály vyžadují svou vlastní ochranu.

Tepelně izolační materiály doslova obalit náš dům udržet teplo v mrazivých a deštivých dnech, vytvořit pohodlí v horkém letním období, zabraňuje pronikání tepelného toku. Ale jak chránit tepelně izolační zónu z negativních jevů v atmosféře? Spolehlivá ochrana proti vlhkosti, dešti, větru lámání, si klade za cíl poskytnout 100% polypropylenu s, s hrdým názvem - Izospan.

Vytvořilo překážku ve fázi stavebního procesu, působí jako ochranný vložkou jako tepelnou ochranu, to je pravý účel, který se úspěšně provádí parní IZOSPAN. I přes zdánlivou jednoduchost, materiál se liší podle druhu. Nabízíme vám - Izospan návod k obsluze. Rozumět: IZOSPAN kterou stranu se instaluje. Zvážit specifikace IZOSPAN a pokládání metodou IZOSPAN.

Předtím, než se přistoupí k podrobnému přezkoumání by mělo být objasněno, že film uváděný výrobcem v širokém spektru a mají různé účely. Paroizoliruyuschie fólie a membrány jsou rozděleny do zcela par a hydro nepronetsaemye a částečně prostupné vlhkosti pouze v jednom směru. Některé z těchto materiálů, úspěšné dokončení tepelné izolace, zvyšuje její výkon.

specifikace IZOSPAN parotěsná zábrana

 • Tento materiál má odolnost proti vodě;
 • Flexibilita je mimo chválu, nejobtížnějších úseků a ohýbá se dostat kolem není nijak složité;
 • Odolnost proti UV záření;
 • Odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám;
 • Nevypouští škodliviny. Bezpečný pro lidské zdraví. Nepoškozuje životní prostředí.
 • Vydržet teplotní rozdíl v rozmezí od - 60 ° C až + 80 ° C
 • Žáruvzdorné prvky přidané při výrobě, definovat nebezpečím skupina G4 hořlavost, požární, jak o tom svědčí odpovídajícími certifikáty.

Izospan má jinou aplikaci, s ohledem na oblast použití budovy. Unikátní typ konstrukce izolačního IZOSPAN má individuální specifikace a vlastní značku. Výrobci zařadit jejich produkty abecední indexy A, B, C, D, F, R. Kombinace abecedních indexů přidává početnou řadu aplikací a instalační IZOSPAN. Každá nová označení napovídá - vlastní IZOSPAN aplikace. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu při budování svých domovů.

střecha, parní IZOSPAN

Membrána, jako zpětný ventil, vodní pára volně prochází z izolace. To není v rozporu s přirozeným větráním izolací. Na druhé straně, spolehlivě blokuje pronikání vlhkosti z vnějšího prostředí, zabraňuje vzniku kondenzátu, vítr neničí strukturu ohřívače.

Vzhledem k nepromokavého materiálu na vnější straně membrány jsou široce používány v střešních konstrukcí, zařízení se běžně používají jako stěna pro ochranu a větraných fasád budov. jakýkoli účel. Mr. idroizolyatsionnoe vlastnost, která má dlouholeté IZOSPAN membrány prodlužuje životnost izolace. Ještě lepší izolaci nakonec zničen větru, využití Izospan Je ideálním řešením pro ochranu domu zvenčí.

Ve zkratce objasnit, na kterou stranu se položit ohřívač Izospan A. Otázkou je, které straně IZOSPAN Měl by být instalován od volnoběhu. Jak již bylo řečeno, jeho činnost je prováděna na principu zpětného ventilu. Nebo, chcete-li: - propustily všechny, nenechat nikoho. Stel membrána je třeba z vnějšku přes ohřívač. Hladká strana, která může být snadno určena hmatem by se „dívat“ na ulici. Válec se rozřeže na proužky o šířce vhodné velikosti a poté jemně rozprostřené přes oblast překrývá s další vrstvou.

Šumu, střecha začíná ode dna. Při pokládání, membrána IZOSPAN A, aby se zabránilo kontaktu s izolačním materiálem. Dotykem membrána značně snížit jeho izolačních vlastností. Pravděpodobně ti, kteří šli kempování s plátěným stanem, dědečkovy si všiml, že když v dešti držet prst na „střeše“ uvnitř, pak jen 10 minut, toto místo bude kapat. Je to z toho důvodu, kterým se IZOSPAN A je povolen pouze s dvojitým bedně.

Podlaha IZOSPAN provedeno mimo tepelnou izolaci na bedně kolejnic .. Použití membrány zvyšuje izolaci a prodlužuje životnost celé konstrukce. Je nezbytné, aby při absenci kontroly nad možným bobtnáním nebo stékání. V opačném případě budete stala pravidelným posluchačem poryvy větru s charakteristickým zvukem beaty na hydroizolace. Tenké proužky dost zabezpečit IZOSPAN A, přičemž 2-3 cm volného místa do ohřívače.

Jak jsme zjistili, IZOSPAN A jednak chrání před větrem, a za druhé vytvořit silný gidrobarer pro izolaci. Existuje tedy nebezpečí kondenzace, smáčení izolace - kondenzátu, které předtím, než prochází membránou ve formě páry, namočené izolace. Zvlhčování pouze o 5%, sníží výkon tepelně izolační dvakrát. Další perspektivní - pronikání kondenzátu na kov, a následnou konverzí na střechy v cedníku.

Anti-kondenzační povrch v kombinaci s párou - a hydroprotective efekt to vám ušetří od takových problémů. U montážních prací na uspořádání střechy, je nutné si uvědomit, že i nejlepší izolace střechy, postupně impregnované vodní páry.

Vytvoření bariéra vnitřní páry - v Izospan To bude sloužit jako parotěsná zábrana. Materiál se skládá ze dvou vrstev, vrstva sousedí s hladkou strukturou pro montáž do topného tělesa, druhý Fuzzy straně, je navržena tak, aby absorbovala kondenzátu.

To je důvod, proč pokrývá instalaci, vždy vlněný dolů s vůlí k dokončovacích materiálů pro ventilaci a sušení. Typ B prkna překrytí se zachycením alespoň 10 cm od topného tělesa a je připojen pomocí sponek pistole nebo jiným způsobem.

Struktura tkaniny spojuje dvě vrstvy na jedné straně hladký povrch s druhým -vorsistaya. Vlněný vrstva udržuje kondenzátu z následného zvětrávání. Izospan C tvoří izolaci proti vlhkosti pro izolaci a zabraňuje absorpci částic vodní páry jsou vytvořeny v interiéru. Materiál, běžně používaný v konstrukci stěn, montáž izolací šikmou střechu a podlahové palub. hydroizolace P-apo použití typu C v různých usazováním, potěry a ve strukturách plochých střech.

Stručně řečeno, ve struktuře a vlastnostech materiálu, je velmi podobná typu B. V tomto případě, má zvýšenou míru bezpečnosti a tím i spolehlivost superhusté pásů výše. S Izospan koupit, bude stát spotřebitele více než typu B o cca 50-60%.

 • 100% polypropylen;
 • Rozsah použitelný Teplota -60-80 ° C;
 • Zatížení při přetržení: // podélném řezu. H // 197/119 alespoň 5 cm
 • steamtight
 • odolná proti povaha není menší než 1000 mm vodního sloupce
 1. Šikmá střecha s „přesah“ ne méně než 15 cm
 2. Chránit podlahy v podkroví. Parozábrana, izolace se nanese na horní, hladkou stranou dolů;
 3. Betonová podlaha. rozprostře na povrchu betonu, hladká strana dole;
 4. Dřevěné podlahy horizontální design.

Podlahy tkaniny na šikmých střech, musí být provedeny zdola nahoru. Materiál se šíří překrytí asi 15 centimetrů. Nahlestnye spoje, aby se zabránilo snižování tlaku lepeným speciálním lepidlem duchu pásky, typ oboustranné lepicí pásky. Upevněna konstrukce kolejnice 5 tloušťku centimetr. Mezi střešní tašky a bariérovou vrstvou páry se ponechá mezeru alespoň 5 cm.

Izospan C se rozprostírá na horní straně izolace, je nutné větrat ponechat mezeru cca 50 mm od pásu materiálu před tepelně izolačního materiálu. Tyto přístroje betonové deskové C úseky překrývají na povrchu betonu, a pak se položí na potěru ostří, a teprve potom se podlahová krytina je namontován.

Vysoká zcela nepropustný pro kapaliny nepropustný materiál. Polypropylenové tkaniny s jednostranným vrstveného polypropylen pokrytiem.Universalnost vlhkosti parotěsné materiálu, zahrnuje široké využití při stavbě výrobních technologií při výstavbě všech druhů staveb.

Izospan D odolá středně těžké až těžké mechanické zatížení, je odolný proti prasknutí, vydržely silné poryvy větru, a v zimě se vypořádat s vysokým sněhovým zatížením. Ve srovnání s jinými podobnými filmy, Izospan D vysloužil si reputaci jako nejodolnější a spolehlivou volbou.

V každém typu střechy, jako bariéra zabraňuje tvorbě kondenzátu střešního podkladu. Široké využití Hydro- zařízení a parotěsnou zábranou ve výstavbě budov a staveb. Ochrana dřevěných konstrukcí. Materiál do značné míry negativní odolává povětrnostním vlivům.

Izospan D jsou často používány na stavbách jako dočasný střešní krytinu a montážní ochrannou stěnu ve stavbách. Taková střecha nebo stěna může trvat až čtyři měsíce. Obzvláště populární typ D zařízení používá v betonových podlahách, které vyžadují hydroizolační vrstvu, která zabraňuje vlhkosti ze země.

 1. V neizolované střechy jako ochrana staveb ze dřeva;
 2. Jako ochrana proti střešního kondenzátu;
 3. Ochrana proti nepříznivým povětrnostním událostem;
 4. Uspořádání sklepů;
 5. Montáž betonových podlah

Je-li výzva k udržení vnitřní části doma před účinky zplodin vzniklých z činnosti života a prodloužit životnost izolace, správným řešením je použití volby parotěsná zábrana s písmenem označením „D“. V posledních letech se stále více a více majitelé venkovských domů chápat význam role, kterou hrají parotěsná zábrana materiálů, rostoucí poptávce na závažný potvrzení.

Izospan D se rozprostírá přímo na krokve právě pro ohřívání povrchu šikmé střechy. V tomto případě se materiál vrstvy je stejná a nemůže rozpacích, na kterou stranu se pokládat Izospan izolant. Montážní produkty horizontálně překrývající, řez role pásu na požadovanou velikost poměrně snadno.

Práce, která vedla ke spodnímu prvku střešní konstrukce a postupně následovat směrem nahoru. Spoje vázané při kladení SL typ stuha oboustrannou lepicí pásku. Lepidlo na obou stranách povrchu spojuje dva weby páry - hydroizolace. Krytá IZOSPAN upevněny na krokve s dřevěnými lamelami nebo sponkami sešívání zbraň.

Abychom to shrnuli Prověrku, zbývá dodat, že výrobce vyrábí 14 druhů těchto rolí izolace. Testovali jsme jen čtyři základní typy. Kupující, provázený charakteristik různých typů, mají vždy možnost koupit IZOSPAN tak, aby vyhovoval vašim potřebám. Navíc je výrobce nestojí a neustále rozšiřuje svůj sortiment, takže například, tam je filmová verze s samozhášecích přísad.

Z našeho průzkumu je zřejmé, že práce s materiálem nevyžaduje speciální dovednosti a napadat sílu téměř jakéhokoliv člověka. Snadno se nanáší a vysoké náklady na instalaci, aby to stavební materiál s širokým pektru k použití. Parotěsná zábrana materiál plně přijme funkcí, které zajišťují spolehlivost a dlouhou životnost vašeho domova a průmyslové tepelné izolace.

7 komentáře

kategorie

 • Voda (10)
 • Plyn kolona (16)
 • Infračervené zářiče (4)
 • Odvodnění (3)
 • Klimatizace (3)
 • Kotle (42)
 • Čerpací zařízení (15)
 • Topení (5)
 • Páry (6)
 • Pec (1)
 • Užitečné (6)
 • Stropní obklad (3)
 • Radiátory (6)
 • Potrubí (8)
 • Tepelná izolace (9)

Prosím, vyberte obsah karty v nastavení widgetu.

Prosím, vyberte obsah karty v nastavení widgetu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 8 =