Izospan typy

Izospan typy

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Izospan: druhy, vlastnosti a návod k použití

Firma „Hex“ V roce 1998 začala vyrábět parotěsnou zábranu pod „IZOSPAN“ značku - funkčních materiálů. Produkty v krátké době získal uznání v důsledku vysokých specifikací a za přijatelnou cenu. Návod k použití IZOSPAN umožňují zvolit membrány v souladu s podmínkami užití a správně namontovat parozábranu do izolačního systému stavebních konstrukcí domu nebo střechy.

Parotěsná zábrana značka Izospan

Izospan - netkané membrány nebo fólie, která se používá jako součást izolace staveb, aby byly chráněny před vlhkostí tepelnou izolaci, jakož i prvky ze dřeva a kovu ze vzhledu hnilobě a korozi.

Při budování hydroizolace Izospan používán, který je namontován přímo na krokve pod přepravky, parotěsná zábrana pro instalaci u podkroví za účelem ochrany vláknitou izolaci z hromadění vlhkosti. Také parotěsná zábrana Fólie se používá pro tepelnou izolaci podkrovních podlah, podlah a stropů, zateplení stěn z areálu.

Pro stěny dřevěné konstrukce, pro izolaci vnější, použít páru propouštějící membránu, která chrání izolátor vláken z povětrnostním vlivům a zabraňuje úniku páry.

Příklad použití v izolačních střešních

Před nákupem materiálu, musíte pochopit, jaké druhy nabídek IZOSPAN výrobce ve svých charakteristik a účelu. Sortiment obsahuje válcované materiály netkaných textilií a filmů, včetně dodatečného povlaku. Instalace IZOSPAN provádí v závislosti na účelu určitého typu výrobku.

Parozábrana charakteristiky Izospan různých druhů se značně liší. Podle klasifikace, existují tři druhy materiálů:

 1. hydro- a vetroizolyatsionnye membrána;
 2. hydraulické a par bariérové ​​fólie s různými vlastnostmi;
 3. Parozábrana webové materiály přispívají teplosberezheniyu.

Materials značka skupina Izospan IZOSPAN Každý typ má několik variant. Za každou cenu abecedního označování, což zjednodušuje výběr v místě nákupu a pomáhá pochopit, jak mají být použity jeden nebo jiný materiál. Pokyny pro užívání si můžete přečíst podrobnější pokyny.

Pro páry propustné membrány pro hydroizolace a větrolamy

Membrána z netkané textilie k vytvoření páru propouštějící bariéru impregnační je určen pro venkovní tepelná izolace střech a stěnových konstrukcí. Tento materiál nepřenáší vlhkost a schopný chránit ohřívač od vystavení dešti a větru.

Kromě izolační izolace, difúzní membrána plní další funkci - nekondenzuje vlhkosti do izolátoru vláken přes konstrukci stěny spolu s párou. Pára rychle odveden ven, takže dřevěné konstrukce nejsou ohroženy houbou a izolace ztrácí své izolační vlastnosti.

Příklad bariéra strop par

Difuzní membrány jsou vyrobeny z polypropylenu. Jsou bezpečné pro lidské zdraví a zabraňuje plesnivění. Rozsah použití:

 • Tepelná izolace šikmých střech se sklonem úhlu více než 35 °;
 • výstavba dřevěných domů;
 • vlečka stěny obložení nebo obložení;
 • hydro a tepelná izolace pod čelní sklo ventfasada.

Izospan A, AM, AS, AQ proff, A s UED

Pravítko hydro- větruvzdorná paropropustné membrány zahrnují netkané materiály o různé hustotě:

 • Izospan A (hustota 110 g / m 2), - s membránou z celé linky, poskytuje vlhkost uniknout na vnější straně, ale nepřenáší jeho vnitřek. Při instalaci je třeba ponechat mezeru pro větrání.
 • Izospan AM (90 g / m 2) - tři vrstvy membrány. Specifikace IZOSPAN AM umožňují montáž ochranného vodní a vetrobarer bez průchozí mezery, protože vzduch cirkuluje mezi vrstvami materiálu a odstraňuje vlhkost.
 • Izospan AS (115 g / m 2) - a třívrstvé netkané difúze, ale ve srovnání s AM s větší hustotou.
 • Izospan AQ proff (120 g / m 2) - profesionální materiál. Izospan AQ proff má třívrstvou strukturu s vyztuženou výztuží. Použití Izospan AQ PROFF doporučuje v případě izolované vnější stěny nebo střešní systém na chvíli opustit bez vnějších ochranných a dekorativních povlaků. Vlastnosti IZOSPAN AQ PROFF - zvýšená odolnost proti vlhkosti, UV záření a mechanickému poškození.
 • Izospan s UED - od IZOSPAN Materiál se vyznačuje přítomností samozhášecích přísad. Nehořlavý membrána se používá, pokud se má provádět operace svařování v blízkosti izolovaného struktury, například instalace ventilačních fasád.

Tabulka pro páry propustné membrány

Mikroporézní membrány vyrobené ze dvou nebo tří vrstev. Jejich charakteristickým znakem je odlišná kvalita materiálu z přední a zadní strany. Jedna strana je hladká, ostatní - hrubý. Hydro nepromokavou Izospan do ohřívače umístěného bílá strana, pokud jde o membrány Izospan AQ proff, AM a AS. Difusní bariéru Izospan A a A UED, v souladu s pokyny montáž hladkou stranou směrem ven. Podle ní akumulované kondenzát vypouštět do zásuvky odvodnění.

Hydroprotective a parotěsná zábrana filmu

Hydroprotective a parotěsná zábrana fólie je určena pro vnitřní instalaci. Používá se pro ochranu a izolaci staveb před vlhkostí, což zvyšuje tepelnou vodivost tepelného izolátoru, přispívá k destrukci dřeva a kovu. Využití filmu, nepropustný vůči páře a kondenzaci a prodlužuje životnost izolačních a stavebních konstrukcí, v případě, že instalace byla provedena správně.

Scope hydro a parotěsná zábrana filmy:

 • Podlahové uspořádání báze;
 • montážní izolovanou střechu (ochrana materiál, izolace ploché nebo šikmé střechy);
 • izolační zdivo z vesmíru zvukově izolačních příček;
 • Překrytí ochrana - sklepy, meziprodukt, střecha (slouží hydroizolační bariéru);
 • kterým se dřevo-obsahující nebo dřevěné podlahy (dřevěné podlahy, podlahové lamely, laminát).

Kterým parotěsnou zábranu na podlaze

Výrobce nabízí širokou škálu materiálů, které slouží jako parotěsná zábrana a hydroizolace. Všechny druhy IZOSPAN se liší v hustotě a jejich funkce:

 • V Izospan (o hustotě 72 g / m 2). Parotěsná zábrana Izospan je jedním z nejoblíbenějších typů materiálů na úkor výkonu a za přijatelnou cenu. S ním paroizoliruyutsya vnitřní stěny, strop a podzemní podlaží, podkroví a lofty pod izolaci střechy.
 • Izospan C (90 g / m 2). Film vodotěsné betonové podlahy. Materiál je kladen na ochranu tepelné izolace na šikmých střechách.
 • Izospan D, DM (105 g / m 2). Izospan D a DM - odrůdy s vysokou pevností materiálu. Mark DM má antikondenzační povrch. Izospan D, DM je určen pro vysoké zatížení. Izospan D & DM používá především pro hydroizolace ploché nebo šikmé střechy. Materiál vhodný pro použití jako dočasné střešní krytiny. Také Izospan D pomůže vyřešit problémy s betonovou podlahou nebo suterénu stropu, pokud konstrukce vyžaduje spolehlivou ochranu před vlhkostí.
 • Izospan RS (84 g / m 2), RM (100 g / m 2). Jako Izospan D, tyto varianty se vyznačují vysokou pevností filmu. Zejména je dosaženo konstrukcí třívrstvé IZOSPAN RS a RM - umístěným ve středu polypropylenového síta. Aplikační IZOSPAN RS a RM - uspořádání hydraulických a parotěsná zábrana pro stropních a stěnových konstrukcí, podlah, stropů, zastřešení libovolného typu.

Široká škála aplikací a materiálových specifikací Izospan D, C, B, Izospan RS a RM, což je nejpopulárnější ze všech plošných materiálů značky.

Tabulka páry a hydroizolace

Izospan D, stejně jako ostatní členové skupiny má dvě vnější vrstvy s různými funkcemi. Jeden z hladkých ploch, druhá - drsné a vláknité. Drsnost vnější pomáhá udržet vlastnosti materiálu a rozptýlí na povrchu usazování páry a kondenzátu, což umožňuje, aby se rychle odpařit.

Tkaniny s vysokou pevností (Izospan D, Izospan RS, RM) při výrobě zpracovaných vodu odpuzující kompozic. Hydrofobní materiál je vhodný pro použití jako hydroizolační vrstvou na montážních nečistot podlahy, cementového potěru na betonový základ ve vlhkých oblastech.

Při montáži parozábranu položen Izospan vyžaduje hladký povrchový materiál pro izolaci. V závislosti na provedení provozních podmínkách může být nezbytné zajistit větrací mezera 40-50 mm, což poskytuje povětrnostním vlhkost.

Tepelně izolované páry hydroizolační materiály

Mezi Izospan materiálů odděleně je poskytnout fólii, která se nanáší shoopirovaniya (naprašování) aluminidového povlaku. Znakem fóliového materiálu je schopnost odrážet tepelné záření.

Vnitřní fólie fólie se používá k vytvoření páry a hydroizolační bariéru pro ochranu tepelné izolace, jakož i ke zlepšení energetické účinnosti izolace. Při montáži fólie na vnější straně stavebního materiálu bude chránit izolaci před deštěm a povětrnostním vlivům.

Použitím fóliového materiálu v podkroví

Skupina se skládá z fóliového materiálu, jehož struktura umožňuje, aby se snížily tepelné ztráty ve vytápěném prostoru. Specifický účel materiály s označeními Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX je vybrán v souladu s charakteristikami základnou a krytem.

 • Izospan FB (hustota číslo 132 g / m 2). Základem konstrukce je tenká lepenka s vysokou hustotou. Izospan FB na vnější straně je opatřena Mylar potažené hliníkovým povlakem. Rozsah použití - čalounění stropu a stěn v saunách a lázních. Izospan FB schopný držet 90% tepelných paprsků.
 • Izospan FD (132 g / m 2). Tento tkaný polypropylen základ, na který na jedné straně vrstvu z hliníku. Izospan FD vytváří ochrannou bariéru na strop a podlaha podkroví je použit v uspořádání podlahového vytápění, vody nebo elektrické.
 • Izospan FS (92 g / m 2). Základ IZOSPAN FS je vyrobena z netkané textilie, která je aplikována přes folie. Izospan FS - jedná se válet materiál, který se nebojí vody, odolné a snadno se instaluje. Používá se jako střešní krytiny a tepelné paroizolyator pro šikmé střechy, jakož i příček.
 • Izospan FX (145 až 175 g / m 2). Izospan FX liší pěnového polymerního substrátu 2-5 mm silný hliníkový povlak. Izospan FX může být použita jako samostatný nebo namontovaný tepelný izolátor v kombinaci s jinými typy topných těles. Rozsah použití - odrážející teplo, hydro a parotěsná krytina stěn, stropů, podkroví. Také, jak je teplo odrážející substrát se umístí do laminátu.

V souladu s pokyny, takových materiálů, jako Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX zásobníku tak, aby se teplo odrážející fólie stranu směřující stranu místnosti.

Montáž ochrany hydro-vítr a parozábrany na izolované šikmých střechách

S ohledem na technické parametry materiálu, jako čelní sklo pro hydroizolací a izolací šikmé střešní zastřešení koláč používá Izospan známky A. Chcete-li najít požadované množství potřebného materiálu pro výpočet plochy všech paprsků a pro výpočet počtu válců.

Kterým IZOSPAN pro hydroizolaci střech (výběr značka mezi body A a podobné druhy materiálů - AM, AQ proff) se provádí za použití dokumentu:

 • V přípravné fázi vláknité izolační desky jsou vloženy mezi krokve.
 • Na dřevěný rám střechy by měl být umístěn mimo izolaci materiálu válců - vodorovné pruhy, počínaje od dna.
 • Je důležité nezaměňovat které straně má být položen Izospan izolace - hydroizolace izolace dát na bílé straně neoznačené.
 • Stohování se překrývají s horním pásmu, které má nižší 15-20 cm bez napětí pásu, ale také vyhnout pokleslé - jinak při silném větru materiál bude dělat hluk.
 • V procesu, kterým je materiál pevný až po střechu s využitím Staples sponky zbraň.
 • Horní pás je uložen v je hranová část složené na druhé rampě v návodu k obsluze IZOSPAN vyplynulo, že je žádoucí, aby se zabránilo spojování struktur pro šikmou střechu hranovou část.
 • Tím krokví zabalených stojan pro vytvoření větrací mezery (tloušťka tyče - 40-50 mm) do proudu vzduchu podporují vylučování vlhkosti z izolační vrstvy. Regály připojen pod předem lepicí těsnicí pásky, dále je lišta namontována na zastřešení.
 • Všechny spoje a spoje a izolační materiál přilepený ke strukturám pro upevnění pásku.

V případě, že hydroizolační bariéra izolací šikmých střech vybrán Izospan DM, návod k obsluze potřebné zajistit izolaci mezi ním a větrací mezery. To lze provést, plněné protinávrhy krokve. Kromě toho by měla být za předpokladu, že hřeben větrací otvory. Střešní krytina koláč izolované šikmé střechy

Šikmá střecha, izolovaná vlákna izolátor, vyžaduje kvalitní izolaci proti vlhkosti z podkroví nebo půdním prostoru, aby se zabránilo vlhkosti z poškozenou izolací. Pro tyto účely můžete použít izolační fólie třídy B nebo RS, nebo výběrem vhodného fóliového materiálu.

Zvážit, jak dát parotěsnou zábranu, následující instrukce:

 • Film značky Izospan, RS má hladký a hrubý stranu. Položit to by měl být hladký povrch na tepelný izolátor a hrubé - pokoj strana. Při pokládce, web horizontálně překrývají švy prokleivaya speciální páskou. Materiál je připojen k krokvemi pomocí držáků.
 • Fólie Izospan jednoduchou aplikaci - obvykle nejsou žádné otázky, na kterou stranu se kterým materiál, protože je zřejmé, že pokovená strana by měla odrážet tepelné záření ze zdroje tepla v místnosti. Překrývající se můstky (FX-zadek) a je připevněna k rámu závorkách. Pokyny k instalaci vyžadují použití hliníkovou páskou pro lepení spojů.

Schéma izolovaná střecha

Montáž hydroizolace pro neizolované šikmých střechách

Pro ochranu dřevěných rámových prvků neizolované střechy proti dešti, větru, kondenzace, jako vítr bariéra hydroprotective doporučuje filmu Izospan značka D nebo DM (anti-kondenzát se liší povrch), a RM, nebo RS.

Na střechách složité konfigurace, nebo je vázán na další tepelnou izolaci střechy, se doporučuje použít materiál vyztužený stupně AQ PROFF páru propouštějící.

Vzhledem k tomu, teplé hydroizolace střechy před kterým není vyžadováno, je materiál válcovaný jednou nad krokvemi a řezané na určitý rozměr. Proužky byly umístěny horizontálně směrem nahoru se sepnou pistole s sponky nebo hřebíky s velkou hlavou. Překrývají na všech vodorovných a svislých spár. - 15 cm a překrytí spojů by měla prokleivat pomocí speciální montážní pásku. Samolepicí páska je namontován na horní části izolace podél krokví, aby se utěsnila bod připojení. Nad pult-plněné za kontinuálního nebo řídké přepravky pro montáž na střechu krytiny.

Střešní krytina pie neizolované šikmých střech

Na které straně fronty hydroprotective větrné bariéry:

 • filmovou D, DM, RM, RS hladkou stranou nahoru, na střešní plášť;
 • Aplikovaný jako izolace, včetně AQ PROFF, bílým stéle dolů.

Hydroprotective použita fólie D, DM, RM nebo RS uspořádání navíc vyžaduje větrání v části hřebene.

Montáž parní hydroizolačních plochých střech izolované

V případě, že plochá střecha vyžaduje externí izolace, která je použita Izospan značka D nebo RM, to je také dovoleno používat film RS a C. Tento materiál se válcuje na bázi betonových desek překrývajících stranu výběr panely 15-20 cm. Stohování irelevantní. Pro spojování pásů dohromady a pro jejich připojení do betonových konstrukcí platí pevné spojení pásky. Připevněná na horní část izolace a střešní krytiny.

Koláč plochá střecha

Zařízení půdních podlah

Je důležité používat správné materiály pro uspořádání podkrovních podlah, jejich výběru v závislosti na provozních podmínkách a účelu použití:

 • Chcete-li chránit tepelný izolátor v překrývání mezi místnosti podkroví nezateplené i vyhřívaného z povětrnostním vlivům a vlhkosti, aby zajistily odstranění páry z nich, použitá membrána AQ proff, AM nebo AS. Stela látka by měla být bílá strana na tepelný izolátor, jednoho konce ke druhému, bez mezer.
 • Parozábrana zároveň chránit proti vnikání částic v ohřívači vzduchu je namontován na části bytu. Značka filmu, RS, C nebo DM by měl být kladen mezi hrubování a úprava stropního obložení. Hrubá strana směřuje dolů. Je žádoucí, aby mezi stropem a hrubování paroizolyatorom větrací mezery (40-50 mm).

Řidičské podkroví

Parozábrana na straně místnosti na hrubý strop může být instalován z fóliových materiálů. Reflexní vrstva by měla být směrem dolů. Mezi ním a dokončovací materiál by měl nechat mezeru 40-50 mm.

Všechny druhy textilií s přesahem 15-20 cm klouby a místa styčnost lepené příslušný materiál montážní páska.

Popis Izospan materiály umožňuje pochopit typy membrán a filmů, aby pochopili, jak si vybrat a jak na sebe páry a hydroizolace.

Par IZOSPAN A, B, C, D

Izospan - tkaný stavební materiál použitý pro tepelnou izolaci bytových a nebytových prostor. Kromě toho, že je třeba pro ochranu proti vlhkosti a vodě. To je důležité zejména při tvorbě plánu domu s podkrovím a garáží, které musí být vysoce kvalitní vodu a izolovat.

Čtenář se seznámí v tomto článku, jaké druhy IZOSPAN existují, jaké výhody takovýto materiál poskytuje.

Izospan: charakterizace materiálů

IZOSPAN film je nyní velmi časté na stavebním trhu. Používá se jako první bariérové ​​vrstvy během instalace tepelné izolace: vylučuje vlhkost na hlavní izolační vrstvy polystyrenu nebo jiné izolace. Materiál se skládá z čistého polypropylenu, plně je syntetický, protože není plně absorbovat vodu. Při vytváření IZOSPAN izolace plán by měl být považován v pracích.

Podkroví - je půdní prostor, který může být použit pro skladování nebo jako životní prostor. Stěny místnosti sám stává střechy, které by měly být dobře izolovány. Izospan izoluje a chrání před vlhkostí a větrem, udržování příjemné teploty uvnitř podkroví a kolem domu.

Jako povlak IZOSPAN používané pro tepelnou izolaci jednopodlažních garáží a jiných nebytových prostor:

 • chrání kov před korozí, dřeva proti hnilobě;
 • předpokládá výskyt kondenzace a vlhkosti izolací, která snižuje izolační vlastnosti;
 • Odráží proudy vzduchu, které chrání prostor z chlazení a návrhů;
 • udržuje stabilní vnitřní teplotu, neprodukuje teplo.

Tam jsou některé výhody IZOSPAN:

 • vodotěsný;
 • odolné a šetrné k životnímu prostředí (žádné škodlivé nečistoty);
 • Má vysokou pružnost;
 • chrání před ultrafialovým zářením;
 • Chrání před větrem;
 • To nezbavuje odráží teplo;
 • odolat vysokému tlaku;
 • trvanlivé (obsahuje asi 50 let);
 • To zachovává své vlastnosti v rozmezí od minus 60 do plus 80 stupňů Celsia.

Pokud jde o vytvoření komfortních podmínek uvnitř areálu IZOSPAN hraje důležitou roli, a to zejména na regeneraci domu s podkrovím, garáž a dalších jednopatrové přídavků na ruskými klimatických podmínkách.

Palety materiálů, jejich technické vlastnosti

Nyní výrobci vytvářet vysoce kvalitní panenský polypropylen a film o něm s pomocí technologických zařízení, kontrolující kvalitu výroby. V Rusku otevřeli domácí společnosti, které nabízejí stavební materiál podobný zahraničních firem na kvalitu a nižší cenu.

Vyberete-li produkt, který je třeba se zaměřit na přítomnost jakostních a bezpečnostních certifikátů IZOSPAN. Známá výrobci koordinovat své výrobní plány s požadavky právních předpisů.

Nyní ve výzdobě domů a nebytových prostor používají 4 hlavní změny IZOSPAN má své vlastní charakteristiky.

Tato fólie (membrány), které dokonale nepromokavé a pomáhá odstranit vlhkost, dvojice ohřívače. Tato úprava se používá pro ochranu před větrem a vodou, zvyšuje životnost izolace služby. Používá se pro zateplování rodinných domů, podkroví, garáží a jakýchkoliv jiných prostor.

Tento IZOSPAN odolné proti mechanickému namáhání a tlak je zcela neutrální bioinfluence (plísně, bakterie, atd). Může protáhnout:

Materiál připojen k vnější části topného tělesa jako další bariéra. Například, v podkroví izolace, je namontován na střeše překrývající široké pásy.

Je nezbytné stanovit přesně membránu, nevyčnívá, bobtnají nebo prověšení. Pevná Izospan pomocí dřevěných tyčí a hřebíky.

Tato modifikace je také blokována způsobem vodní páry, která umožňuje bez impregnace izolace páry.

V Izospan dvuhsloen použít:

 1. Na šikmých střechách.
 2. Na stěnách: vnější a vnitřní.
 3. Chcete-li uložit podlah v suterénu, podkroví (podkroví).
 4. V garážích a jiných nebytových prostor.

propustnost par Indikátor rovno 7, může být materiál také natažené: 130 mm v podélném směru příčném - ne méně než 107 mm.

Každá vrstva tohoto materiálu má svou vlastní funkci:

 • vlněný vrstva zadržuje vlhkost a kondenzace;
 • umožňuje plynulé část pevně připevněna k izolační fólii.

Na rozdíl od předchozího modifikace IZOSPAN V upevněny na vnitřních stranách izolace. Zabezpečené zdola nahoru a překrývající. K tomu, aby film mohl zachytit páru, kondenzát musí být horní prostor vrstva rouna je nejméně 5 cm.

Vzhled balíček IZOSPAN Jak lze vidět na obrázku:

To se také skládá ze dvou vrstev, ale slouží k ochraně neizolované střechy, podlahy mezi podlahou, izolace podlahy. Má vysokou pevnost.

Fólie se používá pro páry a hydroizolace:

 • neizolované šikmé nebo ploché střechy;
 • rám, nosné stěny;
 • dřevěné trámy uspořádány paralelně k podlaze;
 • betonová podlaha.
 1. Montážní neizolované střechy (paprsky) vyrobené překrývající (s hloubkou asi 15 cm), je připojen jako dřevěnými lištami. Regenerace podkroví doma, tento materiál izoluje místnost dokonale před vlhkostí z okolního prostředí.
 2. Pokud budeme hovořit o parketovou podlahou, film se montuje přímo na topné těleso s malým volným prostorem od podlahy (4-5 cm).
 3. Pokud izolace betonové podlaze, IZOSPAN C umístěné na podlaze a dala dohromady na něm.

Izospan C lze vidět na fotografii:

Tato úprava je velmi odolný, vydržet velký tlak a zátěž. Užívá se při dokončování střech. Z hlediska hydroizolace a ochranu proti kondenzátu, vynikající odolnost vůči i velkým krustou sněhu na sobě.

Ideální pro zdobení vašeho domova či garáž podkroví v oblastech se silným sněžením. Materiál chránit dřevěné konstrukce a non-izolované střechy. Izospanom izolované D:

 • ploché i šikmé střechy;
 • betonových podlah a stropů na domovskou základnu.

Vysoká míra síly filmu může chránit obytný prostor před větrem a vodou, a to iv případech, kdy je střecha přenášet vlhkost.

Montované horizontálně a překryty pásky, které se umísťují na krokve střechy domu pomocí kolejnic. Instalace na betonové podlaze je podobný předchozímu modifikace IZOSPAN proto do značné míry IZOSPAN C a D jsou podobné ve svých vlastnostech.

Izospan D lze vidět na fotografii:

Výše uvedené popisuje základní modifikaci konstrukčního materiálu, jsou zde i varianty těchto modifikací, které mají různé hustoty nebo další vlastnosti, jako samozhášecí přísady, které dávají vyšší požární bezpečnosti a pro ochranu proti ohni.

Jako výrobce času zúčastnili vytvoření dalších zásob, což umožní izolovat klouby a drobná poranění. Hovoříme o Scotch IZOSPAN - tyto pásky pomáhají udržet spojů linky, nerovných povrchů. Dost na to, pracovat povrch byl suchý a zbavený - Scotch IZOSPAN FL, bude SL poskytují dobrou těsnost těchto míst. K dispozici je i kovový pásek, který má vysokou stálost.

Pokyny k instalaci IZOSPAN

Pokyny pro použití IZOSPAN jsou následující položky:

 1. Stohování tohoto izolačního materiálu nevyžaduje žádné speciální znalosti, ale může být provedeno s rukama nad hlavou, s přihlédnutím k individuální vlastnosti membrány.
 2. Prodejní kit vždy přichází s návodem k použití, který je nutno pečlivě pročíst a jednat v souladu s pokyny. Například, jestliže druhou stranu fix IZOSPAN, všechny práce by bylo zbytečné - nenastane žádná izolace.
 3. Upevnění strom je dodáván s sešívačku, neměli byste zapomenout na utěsnění spár, případné trhliny lepicí páskou IZOSPAN.
 4. Při montáži izolační fólie, metalizovaná část je podívat se do místnosti, a samotná práce se provádí položením spoj joint-to-bez přesahu. Stehy jsou také uzavřeny.

Izospan umožňuje, aby se život ve vaší domácnosti pohodlné a teplé. Použití tohoto filmu ve sklepě nebo na půdě prodlužuje životnost střešního systému, parketovou podlahou, vytváří stabilní mikroklima v obytné zóně. Izolace garáž před vlhkostí a kondenzací, vede k suché místnosti a bezpečný prostředek pro kovovým povlakem a dalších technik.

Moderní technologie výrazně zjednodušit uspořádání jeho domu. Přístupu k otázce odpovědnosti, bude každý člověk moci po dlouhou dobu, že neví, problémy ve svém domě!

Pára a izolace proti vlhkosti Izospan - použití a způsob, kterým se

Zateplení budovy a její ochrany ovzduší vlhkosti jsou základem pohodlí, trvanlivost a strukturální záruky. Stavební práce zaměřené na řešení těchto problémů, je možné provést vysoce kvalitní bez použití speciálních parních a hydroizolačních materiálů.

Chránit vzory kvality páry a vlhkosti, když si koupíte třeba dát přednost značek značky.

Parozábrana Izospan, Například, je reprezentován širokou řadu produktů, z nichž každá je optimalizována pro konkrétní druh práce. To umožňuje nejen kvalitativně chránit izolaci od stávat nasáklé a povětrnostním vlivům, ale také ušetřit peníze na izolační práce. Vzhledem k tomu, mluvíme o populární izolačního materiálu, jako je Izospan, diskutovat podrobněji.

Rozsah značky má v současné době 14 zboží vrátit izolaci.

Do první skupiny je paropropustné membrány, které se liší v hustotě, pevnost a propustnost pro vodní páru. Odolnost proti slunečního ultrafialového (UF-stabilita) mají stejné a se pohybuje v rozmezí 3 až 4 měsíce. Tato možnost je třeba vzít v úvahu, protože to ukazuje, kolik času může stát takové membrány v otevřeném slunci bez ztráty kvality.

Membrána Izospan určená pro ochranu a izolaci z nosných konstrukcí střechy kondenzace vzdušné vlhkosti a větru. Recenze tohoto druhu izolace z větší části pozitivní. Tento materiál je vhodný pro páry a hydroizolace šikmých střech všech typů. Umístěte ji na vnější izolace.

Izospan AS - třívrstvá polypropylenová membrána pro střešní izolace, stěnové konstrukce a izolace z vnější vlhkosti a vodní páry, přicházející z vnitřku budovy.

Izospan AM - univerzální paropropustná membrána dvojvrstva. Používá se k ochraně izolace a střešních prvků z zvětrávání a kondenzací.

Izospan A s samozhášecích přísad (UED) To eliminuje riziko vzniku požáru při svářečských pracích konstrukcí, stěn a čepici s letovací lampa.

Jaký je rozdíl mezi datovým typem izolace? Velmi pevné a trvanlivé - značky AS. Nejlepší propustný pro vodní páry Izospan A (3000 g / m2 / den). V AD a AS IZOSPAN toto číslo jsou v tomto pořadí 1000 a 1550 g / m2 / den.

Přes nižší propustností par membrány AS a lze AD značky instalované přímo na ohřívači. Izospanu A pro dobré odvodnění páru potřebuje vzduchovou mezeru, která je vyrobena, plnění krokve kontraproduktivní. Proto bude složitost a náklady materiálů při instalaci izolace vyšší.

Nižší náklady a široký rozsah použití, vyznačující se následujícími značkou třídy izolace - Parozábrana polypropylenového filmu Izospan B, C, D a DM.

Film IZOSPAN B Optimální jako parotěsnou zábranou, tepelnou izolací a spolehlivou konstrukci ochrany v teplých šikmých střech, mezipodlah, lehké příčky, podkroví a suterénu stropy.

V IZOSPAN B, C, D a DM dvouvrstvá struktura tkaniny. Jedna strana těchto filmů je hladký a druhý - drsné. Drsnost v tomto případě je potřeba k lepšímu udržení kondenzaci vody a rychleji se odpařuje.

Na kterou stranu se dát IZOSPAN snadno pochopitelné i pro začátečníky. Vodní pára procházející aktivní materiál, kondenzuje na své vnější straně. Proto Izospan stupně B, C, D a DM vždy umístěny hrubou stranou ven.

Využití Guide IZOSPAN C naznačuje, že to může být instalován nejen ve střeše (teplá a studená), ale také použit jako těsnění pro všechny typy bází (hlína, písek, drcené kamenivo). Fungoval dobře a aktivní materiál pro zařízení, když betonové podlahy ve vlhkých oblastech.

D Izospan označí DM a má vysokou odolnost proti UV záření a vysokou pevností v tahu (pás tohoto materiálu 5 cm široké odolá zatížení až do 106 kg). Proto jej lze použít pro dočasné střechy bez obav z protržení rouna působením zatížení sněhem. Y značí B a C, je podstatně nižší pevnost - 13,0 a 19,7 kg / 5 cm, resp.

Spíše Nedávno šel na prodej Izospan RS a RM filmu, vyztužený polypropylen mesh. Jejich síla je mez pevnosti 41,3 a 39,9 kg / 5 cm, v tomto pořadí.

Další skupina látek prezentovány Izospan izolační fólie znaménka FS, FD, FB a FX. Jedná se o velmi zajímavý materiál, protože zavedli progresivní metodou izolace - odraz infračerveného záření.

Tyto filmy nejen účinně chrání stěny a izolace proti kondenzaci, větru a srážek, ale také významně přispět ke zlepšení energetické úspory.

Tyto materiály nejsou zcela propustná pro vodní páry, takže by měl být použit pouze v oblastech, kde tento systém funguje nucenou mechanickou ventilaci. Další oblastí použití - odrážející obložení pro teplé podlahy a nástěnných obrazovek pro radiátory.

Různých značek tepla reflexní izolace Izospan liší pouze v mechanické pevnosti a druhu materiálu. Nejvyšší pevnost (80 kg / 5 cm) při IZOSPAN FD. Poté následuje značkou FB, FS a FX (35, 30, a 17,6 kg / 5 cm).

Izospan FS a FD jsou vyrobeny z dvojité polypropylenové fólie. Na jedné straně to byla metalizovaná a slouží jako reflexní obrazovky.

Značka FX je vyrobena z polyethylenu o tloušťce pěny o 2 až 5 mm, potažené pokovenou fólií. Základem IZOSPAN FB, který je často označován jako fólie pro lázně, je sulfátový papír, laminovaný na jedné straně metalizované lavsan.

Koeficient odrazu tepelného infračerveného záření na stejné datové typy izolace a je 90%.

Instalace IZOSPAN neplatí pro komplexní typy práce. Stohovací pásy izolace může být provedena horizontálně nebo vertikálně v závislosti na umístění rámových lišt na vnitřní nebo vnější fasády.

Schéma membrány a filmy montážní Izospan

 • 1 - střešní krytina;
 • 2 - soustružení;
 • 3 - Izospan membránu (A, nebo AD)
 • 4 - přepravky;
 • 5 - krokví nohou;
 • 6 - Izospan fólie D, Izospan Izospan B nebo C;
 • 7 - topné těleso;
 • 8 - vnitřní klec;
 • 9 - podání (sádrokartonové desky, obložení).

Řidičské izolace větrané fasády

Izolace suterénu a mezidno dřevěné kulatiny

Fix izolace Izospan vytesáno montáž nebo pomocí vodního kamene bary. Je-li to nutné instalaci panelů udržovat překrytí minimálně 10 cm. Všechny spoje by měly být pečlivě prokleivat pro vysoce kvalitní těsnění. Za tímto účelem musí výrobce dokončí izolační kovový pásek Izospan FL.

Jak styl Izospan v místech přiléhajících ke stěnám a dalších staveb budovy uvidíte sledovat montážní firmy video, které se šíří na internetu. Můžeme dodat, že obzvláště důležité pečlivě stanovit v této práci ve všech oblastech souvisle a bezpečně zapečetí je pomocí speciálního butyl gumovou páskou Izospan SL.

Na závěr prověrky představujeme indikativní seznam cen izolace Izospan.

Užitečná videa k tématu:

Komentáře (9)

Čím více jsem četl o Izospan, tím víc si uvědomuji, že jsem nic nechápou. Píše, že IZOSPAN C udržuje hladkou stranu topného tělesa. a dal jsem. Díky bohu, že jsem Nejsvětější hlavy, rukou kontrolovat chování izolace. Výsledkem izolace ze dna mokrý, je to podobné. Ukazuje se, že nikdo neví a nechápe, jakým způsobem ležel pásku IZOSPAN. V Internetu nejvíce rozporuplné informace o tom, do postele, jsem si přečetl možnosti 3. Můj problém - sklep nosníky, tj překrytí mezi podklad a v prvním patře .. V subfield mokré hlíny. Jak dát IZOSPAN.

Dobrý den. Ve skutečnosti, informace o Izospan s připojením na internet, je velmi rozporuplné. Zmatek vzniká proto, že IZOSPAN používá nejen jako pára, ale také jako gidrobarer. Z tohoto důvodu, to vše „tanec“ s hrubým a hladkým povrchem. Nic magického hrubostí IZOSPAN ne.

Jak jsme se již zmínili, to je jen nutné pro lepší kondenzace vodní páry. Propustnost pro vodní páru při IZOSPAN C v obou směrech, je stejný. Takže když si ji na střeše izolované, izolace zaplatit hladký povrch. Pára prochází ohřívačem a pak přes Izospan C, se kondenzuje na jeho hrubá strana a mezerou mezi čítače větrané střešní krytiny a ven bezpečně do atmosféry. Výsledek - izolace je vždy suchý.

Měli byste Izospan S podzemí (nezadáte podlahové konstrukce, a to je důležité!) Proto je vodní pára ze surové hlíny prochází Izospan C, a jít s ním déle. Od váš komentář, není jasné, zda existuje více než izospanom větraná mezera. Šance je, že odvod kondenzátu není nad ním. Z tohoto důvodu izolace je mokrý, bez ohledu na to, na které straně dáte gidrobarernuyu filmovou Izospan.

Praktický způsob, jak z této situace. Je nutné použít běžnou hydroizolací (i jednoduchý plastová fólie) a provést nucené větrání z podzemí.

Mimochodem, záměna s terminologií globálnější než izospanom. Parobarerom všude mylně odkazoval se na materiály, které jsou propustné pro páru, ale nepropustné pro vodu. Stejný „fyzikální“ parozábrana - známé střešní krytiny a plastové fólie. Neumožňují žádnou vodu nebo vodní páru.

Je mi divoce líto, ale poté, co se vyjádřit trochu porozumění v Izospane lidí opravdu přestat přemýšlet cokoliv. Izospan C - Hydro a parotěsná zábrana. „Pára prochází Izospan C a kondenzuje na ...“ některé z - mluvíš?

Izospan - nikoli pára a hydroizolační materiály. Je vyrobena mikropóry, které procházejí páry, ale zadržuje vodu. Pára prochází dírek a kondenzuje na povrchu izolace - totéž, vše je jasné. Provětrávané fasády tento kondenzát se odpařuje, protože vzduch se pohybuje v prostoru mezi izolací a obkladem.

Ano, můj Bože ... No aspoň jít na webové stránky výrobce a přečíst zde. "Izospan - hydroizolace." Co konkrétně - mají 21 typů filmů? Izospan C, B a D - páry a hydroizolace, a nejsou tam žádné díry, a Izospan A nebo AM - paropropustná hydroizolace, je to - vítr a vlhkost ochranu. No aspoň napsal, že pokud Izospan zase na druhou stranu, pára se stává gidroozolyatsiey a vice versa - to, zda 80% stavitelů.

Zdá se, že admin nechápal, proč potřebujeme parotěsnou zábranu, a jak to funguje. Pára nesmí procházet ohřívačem, protože zimě to bude kondenzovat v izolačním (rosný bod) a mrazem. Netřeba dodávat, že mokrý a zmrzlý izolace ohřívače je již velmi dobře chybí chlad.

Jmenování parozábrany - zcela odříznout veškeré vlhkosti z izolace, který může proniknout do ní z vnitřní strany. A pokud IZOSPAN C je propustnost pro vodní páry - je čelní sklo, ale ne parotěsná zábrana.

Situace je podobná jako u IP s tou výjimkou, že překrytí stropu, v Izospan položené na desce, pak 3 vrstvy 5 mm izolace horní Izospan V sherehovatoy stranou ven. Loni na podzim bylo zjištěno, že izolace je mokrý. Vybral Izospan (horní vrstva) pro experiment jednoho proužku otočil a kobercem. Na jaře téhož obrazu, mokré izolace. V čem je problém?

zamkl vás izolaci mezi parozábranou. Jak to bude větrané a suché? Vrchní fólie odstraněna a dát Izospan A nebo lepší AM. AM může být umístěna přímo na topné těleso bez mezery.

který nakonec přišel s tím s ** t noizolyatsiyu. Vždycky pracoval pouze s střešní lepenky a všechno fungovalo.

Novinka na místě

Sazenice rozvíjet a rozšiřovat vegetativní hmoty v omezeném objemu substrátu. A tento objem.

Winter - utrpení pro domácí mazlíčky. Zvlášť těžké je přenesen nosnic. Krátká.

Novoroční marnost s dárky a kreslení slavnostního menu platí pro domácí výzdobu interiérů.

Komfortní dům, postavený pryč od sítí dodávek plynu je nemožné bez kamen. V chladu.

Osvětlení plochy příměstské oblasti je považován za samostatné plánování zóny stupeň uspořádání.

Obyčejná fráze života psa v těchto dnech je použitelná pouze pro bezdomovce psů. ,

Získávání pozemků a vytvoření plánu budoucího domu, je nutné myslet na umístění.

Posledních 10 let na rostlinné výroby v zelinářství a zahradnictví seminářích a fórech je aktivní diskuse.

Je těžké v dnešní době najít někoho, kdo neslyšel nic o deskách.

Při pohledu na pytle cementu a hromadu písku, ne každý developer cítí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 8 =