Izospan v návodu k použití

Izospan v návodu k použití

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Contents

Návod k použití IZOSPAN B a jeho funkce

Aby se stávající izolační vlastnosti, určitě potřebovat návod k použití IZOSPAN B. nejnovějších energeticky účinné technologie zahrnují nejen pokrývají stěny a podlahy z budovy tepelně izolačních materiálů, ale také vytvoření bariéry vyrovnávací páry mezi izolací a vnitřek areálu. Úlohou této vrstvy je hrána různých polymerových filmů, mezi něž patří Izospan Q. Jaké vedlejší ohřívače na položil a další pokyny pro instalaci bariéra par lze nalézt tím, že pokračuje k dalšímu čtení.

Polymerní fólie pro parotěsnou zábranou vytvořit ochranný nárazník mezi izolací a vnitřním prostorem

Název materiálu pochází z názvu společnosti, která jej vyrábí. To se vztahuje k několika velmi rozdílné vlastnosti a účel polymerních fólií. Všechny produkty této značky jsou obvykle rozděleny do tří hlavních skupin:

 • chrání před větrem a vodou membrány Izospan A. Jsou široce používané v krytinové pracuje jako ochranných prvků střešní konstrukce, a vnitřního prostoru odvětrávané fasády z deště. Když se tento film je schopen projít páru s výstupem to venku. Tato vlastnost těchto membrán dává vlhkosti za vzniku kondenzace na izolaci nebo částí krovu střešního systému. Některé druhy mají léčbu samozhášecí. Průměrná propustnost pro vodní páru se stanoví v blízkosti index 3500 g / m za den. Je třeba říci, okamžitě, že materiál nemůže být použit na střeše, mající úhel sklonu menší než 35 ° C, Závazný požadavek - instalace by měla být provedena pouze za normálních povětrnostních podmínek;

Účel V IZOSPAN - nemůže dovolit, aby několik místností v izolační vrstvě a tam tvoří kondenzát

 • nenechte vodu a parního filmu, patří k lineup Izospan B. Na rozdíl od svého protějšku je uložen v interiéru. Koneckonců, jeho úkol - nedovolit páry ke vstupu do areálu v izolační vrstvě a tam tvoří kondenzát. Uzavřel membránu izolační desky jsou vždy v suchu, což jim brání plaku plísní a houbových kolonií. Návod k použití IZOSPAN B bude podrobněji popsáno;
 • S Izospan určeny nejen pro ochranu izolační vrstvy proti větru, vlhkost vzduchu a vodní páry, ale také vytvořit další efekt díky speciální vrstvou izolačního, který je schopen odrážející infračervené paprsky. Tím se výrazně snižuje spotřebu energie v domácnosti, vytvářet dobré úspory na vytápění. To má strukturu sestávající ze dvou vrstev. Jedna vrstva je vždy hladká a druhá drsná, je lepší držet kondenzátu. Materiál je velmi voděodolný a 1000 mm. voda. Art. Její odolnost proti pronikání páry je 7,0 Pa / mg.

Technické vlastnosti filmů Izospan:

Užitečný tip! Návod k použití IZOSPAN B naznačuje, že v případě přerušení filmy na jakékoliv ostré předměty, může a musí být opraveno. Z tohoto místa poruchy je dimenzován tak, speciální lepící fólii.

Všechny tyto druhy na jejich rozdíly, mají celou řadu pozitivních, jejich společných charakteristik:

 • se snadno instaluje a je dodáván v rolích formě;
 • nebojí ultrafialového záření;
 • neabsorbují vlhkost;
 • Jejich cena je velmi vhodný pro každého, kdo se zabývá stavbou nebo izolaci svých domovů.

Dále podrobný pohled na návodu k použití IZOSPAN B a jejích technických a kvalitativních charakteristik, jelikož je tento druh membrán je nejpopulárnější, vzhledem k velmi úspěšnou kombinací charakteristik a spotřebitelských cen.

Použití polymerových fólií v uspořádání střechy zvyšuje jeho spolehlivost a odolnost

Technické vlastnosti parotěsné zábrany Izospan B

K tomuto typu patří dvouvrstvé parotěsná zábrana membrány, které mohou nejen zadrží vlhkost, ale neumožňují dvojice je proniknout. Jsou 100% polypropylenu. Tyto filmy se vyrábějí v rolích o šířce 160 cm. Jeden válec může být potažena povrchovou plochou 70 m². Hustota filmu je 70 g / m. Tyto membrány jsou dost silné, protože jejich zatížení při přetržení podél vlákna je 128 N / cm, a příčná 104 N / cm.

přenosové rychlosti vodní páry jsou velmi nízké a jsou v blízkosti značkou 22,4 g / m² / den. Vodotěsný - 1000 mm. voda. st., které je dostatečné. Odolnost proti UV záření je pozorováno v průběhu 4 měsíců kontinuální expozice. Bariéra Specifikace pára Izospan B umožňují aplikovat v širokém rozmezí teplot, která je od -60 do 80 ° C

Vzhled filmové role v Izospan

Návod k použití IZOSPAN B

Před použitím tohoto materiálu pro účely parozábrany by měli být obeznámeni s některými požadavky na jeho instalaci:

 • povlékáním izolace, namontované na svislých nebo šikmých plochách, musí být práce prováděny pečlivě od shora dolů. Pruh je připojena v horizontálním směru s přesahem 15 cm speciální lepicí fólie umožňuje izolovat klouby .;
 • kterákoli strana ohřívače Izospan B ležel, ne každý ví. Mezitím, to je velmi kritická, protože nesprávné stohování zcela neguje efekt použití tohoto materiálu. Je třeba si uvědomit, že hladká strana je vždy umístěna na topnou desku, a hrubý je směrován do místnosti;

Schéma správném použití fólie na parotěsné zábrany v izolaci podlahy pomocí keramzit

 • připevnit membránu na povrch který má být chráněn pomocí tyčinky ze dřeva, svorek a sponek pistolí.

Vzhledem k tomu, parozábrana materiál má širší použitelnost, považujeme konkrétní instalaci na různých typech povrchů. Při vytvoření parozábranu v podkroví, může být membrána spojovány s krokvemi ve dvou směrech.

Střešní materiály: druhy a vlastnosti, vlastnosti. Popis nejčastějších střešních krytin různých druhů a typů. K instalaci a používání charakteristiky.

V prvním případě je film stanovena tyčí průřezu ne více než 5 cm na horní části krokví. Tak izolační listy zůstávají uvnitř. Neměly by být silnější než samotné krokve.

V druhém případě, film je připojena ke stranám krokví, sokl je také, bary. Fine dokončení stropu je již v horní části parozábrany. Stojí za připomenutí, na kterou stranu se dát ohřívač Izospan B.

Izospan fólie umístěna pod izolací na horní straně dřevěné podlaze zpožděním

Pokud se parotěsná zábrana se vztahuje na střechu podkroví dříve, než je definitivně uzavřený střešní krytiny, je vhodnější, aby se na spodní straně krokví přepravky kolejnic pro instalaci úprav. Na posteli hladké membrány směrem nahoru, připevňují sešívačky a pak uložit mezi krokvemi rohož tepelně izolačního materiálu.

Konstrukce zastřešení koláč s Izospan filmů

Návod k použití v interiéru IZOSPAN B v kombinaci s technikou ohřívače namontované na vodicích profilů. Místo toho, kovových profilů, dřevěné trámy tloušťka rovná nebo je o něco větší, než je tloušťka izolace může být použit. Profil připevněna ke stěnám svisle, tak, aby vzdálenost mezi dvěma sousedními proužky je rovna šířce izolační desky.

Desky vkládané mezi profily a upevněn ke stěně. Membrána sama již upevněn na vrcholu těchto vodicích desek profily nebo dřevěné tyče. Plošný materiál připevněn horizontálně překrývají 15 cm. Potom uzavřený sádrokartonové stěny nebo jiný potahový materiál.

Princip využití parotěsnou zábranu v Izospan při zahřátí na podlahu

Užitečný tip! U zařízení na bariéru na dřevo stěny páry, musí být léčeni antiseptikum a před škodlivým hmyzem. To bude poskytovat další záruku kvality stavby.

Izospan D: Návod k použití

Kromě klasických tří druhů IZOSPAN, nyní na prodej existují i ​​jiné varianty, které mají některé další vlastnosti. Například, vysoké pevnosti a nízké tepelné vodivosti IZOSPAN D, umožňuje použití této membrány pro hydroizolace plochých střech a dokonce i betonovou podlahu. Je schopen odolávat mnohem větší náklad než jeho předchůdci.

Je třeba dbát o integritu švů v blízkosti výstupních bodech komunikací na střeše a na křižovatce parotěsné zábrany plechů

Návod k použití IZOSPAN D v tomto případě je velmi jednoduché. Panely jsou válcované na plochém povrchu střechy a překrývání umístí 150 - 200 mm. Okraje pásu jsou spojeny Izospan SL. Umístěna na horní izolaci a konstrukci střechy. Pro hydroizolace podlahový materiál je umístěn na betonovém základu tak, že nejméně 10 cm je složen v jeho stěně. Lepené spoje stejnou kazetu. Výše hydroizolace litého betonu potěru pro vyrovnání povrchu, na které se již položen vrchní potahové.

Hlavním bodem je IZOSPAN IZOSPAN D a B, na kterou stranu se dát ohřívač jim. Nesprávná instalace může stát čas a peníze vynaložené marně. Proto je nutné striktně dodržovat pokyny.

Krok za krokem s rukama úpravu laminát: představuje dílo

Oteplování balkony s rukama: Krok za krokem pokyny foto

Parotěsná zábrana pro stěny dřevěných domů: materiálů a vlastností zařízení

Hrázděný dům vlastníma rukama. Krok za krokem stavebních etap

Video na pokládku zámkové dlažby rukama: krok za krokem průvodce

Izolace stěn domu v interiéru a nabízí výběr materiálů

Izospan: druhy, vlastnosti a návod k použití

Firma „Hex“ V roce 1998 začala vyrábět parotěsnou zábranu pod „IZOSPAN“ značku - funkčních materiálů. Produkty v krátké době získal uznání v důsledku vysokých specifikací a za přijatelnou cenu. Návod k použití IZOSPAN umožňují zvolit membrány v souladu s podmínkami užití a správně namontovat parozábranu do izolačního systému stavebních konstrukcí domu nebo střechy.

Parotěsná zábrana značka Izospan

Izospan - netkané membrány nebo fólie, která se používá jako součást izolace staveb, aby byly chráněny před vlhkostí tepelnou izolaci, jakož i prvky ze dřeva a kovu ze vzhledu hnilobě a korozi.

Při budování hydroizolace Izospan používán, který je namontován přímo na krokve pod přepravky, parotěsná zábrana pro instalaci u podkroví za účelem ochrany vláknitou izolaci z hromadění vlhkosti. Také parotěsná zábrana Fólie se používá pro tepelnou izolaci podkrovních podlah, podlah a stropů, zateplení stěn z areálu.

Pro stěny dřevěné konstrukce, pro izolaci vnější, použít páru propouštějící membránu, která chrání izolátor vláken z povětrnostním vlivům a zabraňuje úniku páry.

Příklad použití v izolačních střešních

Před nákupem materiálu, musíte pochopit, jaké druhy nabídek IZOSPAN výrobce ve svých charakteristik a účelu. Sortiment obsahuje válcované materiály netkaných textilií a filmů, včetně dodatečného povlaku. Instalace IZOSPAN provádí v závislosti na účelu určitého typu výrobku.

Parozábrana charakteristiky Izospan různých druhů se značně liší. Podle klasifikace, existují tři druhy materiálů:

 1. hydro- a vetroizolyatsionnye membrána;
 2. hydraulické a par bariérové ​​fólie s různými vlastnostmi;
 3. Parozábrana webové materiály přispívají teplosberezheniyu.

Materials značka skupina Izospan IZOSPAN Každý typ má několik variant. Za každou cenu abecedního označování, což zjednodušuje výběr v místě nákupu a pomáhá pochopit, jak mají být použity jeden nebo jiný materiál. Pokyny pro užívání si můžete přečíst podrobnější pokyny.

Pro páry propustné membrány pro hydroizolace a větrolamy

Membrána z netkané textilie k vytvoření páru propouštějící bariéru impregnační je určen pro venkovní tepelná izolace střech a stěnových konstrukcí. Tento materiál nepřenáší vlhkost a schopný chránit ohřívač od vystavení dešti a větru.

Kromě izolační izolace, difúzní membrána plní další funkci - nekondenzuje vlhkosti do izolátoru vláken přes konstrukci stěny spolu s párou. Pára rychle odveden ven, takže dřevěné konstrukce nejsou ohroženy houbou a izolace ztrácí své izolační vlastnosti.

Příklad bariéra strop par

Difuzní membrány jsou vyrobeny z polypropylenu. Jsou bezpečné pro lidské zdraví a zabraňuje plesnivění. Rozsah použití:

 • Tepelná izolace šikmých střech se sklonem úhlu více než 35 °;
 • výstavba dřevěných domů;
 • vlečka stěny obložení nebo obložení;
 • hydro a tepelná izolace pod čelní sklo ventfasada.

Izospan A, AM, AS, AQ proff, A s UED

Pravítko hydro- větruvzdorná paropropustné membrány zahrnují netkané materiály o různé hustotě:

 • Izospan A (hustota 110 g / m 2), - s membránou z celé linky, poskytuje vlhkost uniknout na vnější straně, ale nepřenáší jeho vnitřek. Při instalaci je třeba ponechat mezeru pro větrání.
 • Izospan AM (90 g / m 2) - tři vrstvy membrány. Specifikace IZOSPAN AM umožňují montáž ochranného vodní a vetrobarer bez průchozí mezery, protože vzduch cirkuluje mezi vrstvami materiálu a odstraňuje vlhkost.
 • Izospan AS (115 g / m 2) - a třívrstvé netkané difúze, ale ve srovnání s AM s větší hustotou.
 • Izospan AQ proff (120 g / m 2) - profesionální materiál. Izospan AQ proff má třívrstvou strukturu s vyztuženou výztuží. Použití Izospan AQ PROFF doporučuje v případě izolované vnější stěny nebo střešní systém na chvíli opustit bez vnějších ochranných a dekorativních povlaků. Vlastnosti IZOSPAN AQ PROFF - zvýšená odolnost proti vlhkosti, UV záření a mechanickému poškození.
 • Izospan s UED - od IZOSPAN Materiál se vyznačuje přítomností samozhášecích přísad. Nehořlavý membrána se používá, pokud se má provádět operace svařování v blízkosti izolovaného struktury, například instalace ventilačních fasád.

Tabulka pro páry propustné membrány

Mikroporézní membrány vyrobené ze dvou nebo tří vrstev. Jejich charakteristickým znakem je odlišná kvalita materiálu z přední a zadní strany. Jedna strana je hladká, ostatní - hrubý. Hydro nepromokavou Izospan do ohřívače umístěného bílá strana, pokud jde o membrány Izospan AQ proff, AM a AS. Difusní bariéru Izospan A a A UED, v souladu s pokyny montáž hladkou stranou směrem ven. Podle ní akumulované kondenzát vypouštět do zásuvky odvodnění.

Hydroprotective a parotěsná zábrana filmu

Hydroprotective a parotěsná zábrana fólie je určena pro vnitřní instalaci. Používá se pro ochranu a izolaci staveb před vlhkostí, což zvyšuje tepelnou vodivost tepelného izolátoru, přispívá k destrukci dřeva a kovu. Využití filmu, nepropustný vůči páře a kondenzaci a prodlužuje životnost izolačních a stavebních konstrukcí, v případě, že instalace byla provedena správně.

Scope hydro a parotěsná zábrana filmy:

 • Podlahové uspořádání báze;
 • montážní izolovanou střechu (ochrana materiál, izolace ploché nebo šikmé střechy);
 • izolační zdivo z vesmíru zvukově izolačních příček;
 • Překrytí ochrana - sklepy, meziprodukt, střecha (slouží hydroizolační bariéru);
 • kterým se dřevo-obsahující nebo dřevěné podlahy (dřevěné podlahy, podlahové lamely, laminát).

Kterým parotěsnou zábranu na podlaze

Výrobce nabízí širokou škálu materiálů, které slouží jako parotěsná zábrana a hydroizolace. Všechny druhy IZOSPAN se liší v hustotě a jejich funkce:

 • V Izospan (o hustotě 72 g / m 2). Parotěsná zábrana Izospan je jedním z nejoblíbenějších typů materiálů na úkor výkonu a za přijatelnou cenu. S ním paroizoliruyutsya vnitřní stěny, strop a podzemní podlaží, podkroví a lofty pod izolaci střechy.
 • Izospan C (90 g / m 2). Film vodotěsné betonové podlahy. Materiál je kladen na ochranu tepelné izolace na šikmých střechách.
 • Izospan D, DM (105 g / m 2). Izospan D a DM - odrůdy s vysokou pevností materiálu. Mark DM má antikondenzační povrch. Izospan D, DM je určen pro vysoké zatížení. Izospan D & DM používá především pro hydroizolace ploché nebo šikmé střechy. Materiál vhodný pro použití jako dočasné střešní krytiny. Také Izospan D pomůže vyřešit problémy s betonovou podlahou nebo suterénu stropu, pokud konstrukce vyžaduje spolehlivou ochranu před vlhkostí.
 • Izospan RS (84 g / m 2), RM (100 g / m 2). Jako Izospan D, tyto varianty se vyznačují vysokou pevností filmu. Zejména je dosaženo konstrukcí třívrstvé IZOSPAN RS a RM - umístěným ve středu polypropylenového síta. Aplikační IZOSPAN RS a RM - uspořádání hydraulických a parotěsná zábrana pro stropních a stěnových konstrukcí, podlah, stropů, zastřešení libovolného typu.

Široká škála aplikací a materiálových specifikací Izospan D, C, B, Izospan RS a RM, což je nejpopulárnější ze všech plošných materiálů značky.

Tabulka páry a hydroizolace

Izospan D, stejně jako ostatní členové skupiny má dvě vnější vrstvy s různými funkcemi. Jeden z hladkých ploch, druhá - drsné a vláknité. Drsnost vnější pomáhá udržet vlastnosti materiálu a rozptýlí na povrchu usazování páry a kondenzátu, což umožňuje, aby se rychle odpařit.

Tkaniny s vysokou pevností (Izospan D, Izospan RS, RM) při výrobě zpracovaných vodu odpuzující kompozic. Hydrofobní materiál je vhodný pro použití jako hydroizolační vrstvou na montážních nečistot podlahy, cementového potěru na betonový základ ve vlhkých oblastech.

Při montáži parozábranu položen Izospan vyžaduje hladký povrchový materiál pro izolaci. V závislosti na provedení provozních podmínkách může být nezbytné zajistit větrací mezera 40-50 mm, což poskytuje povětrnostním vlhkost.

Tepelně izolované páry hydroizolační materiály

Mezi Izospan materiálů odděleně je poskytnout fólii, která se nanáší shoopirovaniya (naprašování) aluminidového povlaku. Znakem fóliového materiálu je schopnost odrážet tepelné záření.

Vnitřní fólie fólie se používá k vytvoření páry a hydroizolační bariéru pro ochranu tepelné izolace, jakož i ke zlepšení energetické účinnosti izolace. Při montáži fólie na vnější straně stavebního materiálu bude chránit izolaci před deštěm a povětrnostním vlivům.

Použitím fóliového materiálu v podkroví

Skupina se skládá z fóliového materiálu, jehož struktura umožňuje, aby se snížily tepelné ztráty ve vytápěném prostoru. Specifický účel materiály s označeními Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX je vybrán v souladu s charakteristikami základnou a krytem.

 • Izospan FB (hustota číslo 132 g / m 2). Základem konstrukce je tenká lepenka s vysokou hustotou. Izospan FB na vnější straně je opatřena Mylar potažené hliníkovým povlakem. Rozsah použití - čalounění stropu a stěn v saunách a lázních. Izospan FB schopný držet 90% tepelných paprsků.
 • Izospan FD (132 g / m 2). Tento tkaný polypropylen základ, na který na jedné straně vrstvu z hliníku. Izospan FD vytváří ochrannou bariéru na strop a podlaha podkroví je použit v uspořádání podlahového vytápění, vody nebo elektrické.
 • Izospan FS (92 g / m 2). Základ IZOSPAN FS je vyrobena z netkané textilie, která je aplikována přes folie. Izospan FS - jedná se válet materiál, který se nebojí vody, odolné a snadno se instaluje. Používá se jako střešní krytiny a tepelné paroizolyator pro šikmé střechy, jakož i příček.
 • Izospan FX (145 až 175 g / m 2). Izospan FX liší pěnového polymerního substrátu 2-5 mm silný hliníkový povlak. Izospan FX může být použita jako samostatný nebo namontovaný tepelný izolátor v kombinaci s jinými typy topných těles. Rozsah použití - odrážející teplo, hydro a parotěsná krytina stěn, stropů, podkroví. Také, jak je teplo odrážející substrát se umístí do laminátu.

V souladu s pokyny, takových materiálů, jako Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX zásobníku tak, aby se teplo odrážející fólie stranu směřující stranu místnosti.

Montáž ochrany proti větru a parozábrany na izolačních šikmých střechách

S ohledem na technické parametry materiálu, jako čelní sklo pro hydroizolací a izolací šikmé střešní zastřešení koláč používá Izospan známky A. Chcete-li najít požadované množství potřebného materiálu pro výpočet plochy všech paprsků a pro výpočet počtu válců.

Pokládka Isospanu pro hydroizolaci střechy (výběr mezi značkou A a podobnými typy materiálů - AM, AQ proff) se provádí pomocí instrukcí:

 • V předběžné fázi jsou vláknité izolační desky vloženy mezi krokve.
 • Na dřevěném rámu střechy zvenku by měl být umístěn vodotěsný materiál válce - vodorovné pruhy, začínající od dna.
 • Důležité je, abyste nezaměňovali, na kterou stranu vložte Izospan na ohřívač - na bílou stranu bez nápisů vložte vodotěsnou izolaci.
 • Stohování se překrývají s horním pásmu, které má nižší 15-20 cm bez napětí pásu, ale také vyhnout pokleslé - jinak při silném větru materiál bude dělat hluk.
 • Během procesu pokládky je materiál upevněn na krokve svorkami pomocí konstrukční sešívačky.
 • Horní pás v hřebenové části je namontován s ohybem na druhou rampu, pokyny pro použití Isospanu ukazují, že je žádoucí vyhnout se ukotvení plátů v hřebenové části šikmé střechy.
 • Plátky jsou naplněny lamelami, aby vznikla vzduchová mezera (tloušťka lamel je 40-50 mm), takže proudění vzduchu přispívá k odstranění vlhkosti z ohřívací vrstvy. Pod lamelami je předběžně připevněna samolepicí těsnicí páska, později instalována lišta pro zastřešení.
 • Všechny spáry a opěry hydroizolačních materiálů na konstrukce jsou lepeny montážní páskou pro těsnění.

Pokud je Izospan DM zvolen jako vodotěsná bariéra izolační šikmé střechy, musí být v návodu k obsluze přiložena vzduchová mezera mezi topením a topením. To lze provést vytažením kolejnic podél krokve. Navíc musí být v hřebenu střechy umístěny větrací otvory. Střešní krytina izolovaná šikmá střecha

Šikmá střecha izolovaná vláknitým tepelným izolátorem vyžaduje kvalitní parobarrier z podkrovní nebo mansardové místnosti, takže vlhkost nepoškodí izolaci. K těmto účelům můžete použít fólii bariérové ​​barvy třídy B nebo RS nebo zvolit vhodný fóliový materiál.

Zvažte, jak správně položit bariéry proti parám, postupujte podle pokynů:

 • Isospan film třídy B, RS má hladkou a hrubou stranu. Měl by být vyhlazen hladkým povrchem k tepelnému izolátoru a zdrsněn na straně místnosti. Při stohování je plátno umístěno vodorovně, překrývají se a lepí švy speciální páskou. Upevňuje materiál na krokve pomocí hranatých závor.
 • Zpěněný Izospan v aplikaci je jednoduchý - zpravidla neexistují žádné otázky o tom, která strana má materiál položit, protože je zřejmé, že metalizovaná strana by měla odrážet tepelné záření ze zdroje tepla v místnosti. Plátna jsou překryta (FX-zadní) a připevněna ke sponě pomocí svorek. Pokyny pro instalaci vyžadují použití hliníkové pásky pro šití švů.

Schéma izolační střechy

Montáž hydroizolace pro nevykřížené šikmé střechy

Pro ochranu dřevěných rámových prvků neizolované střechy proti dešti, větru, kondenzace, jako vítr bariéra hydroprotective doporučuje filmu Izospan značka D nebo DM (anti-kondenzát se liší povrch), a RM, nebo RS.

Na střechách složité konfigurace nebo při zohlednění další izolace střechy se doporučuje použít paropriepustný vyztužený materiál značky AQ proff.

Vzhledem k tomu, že se nepotřebuje izolovat střechu před pokládkou hydroizolace, materiál se okamžitě protáhne přes krokve a řeže na velikost. Pásky jsou připevněny vodorovně, zdola nahoru, pomocí stativu se sponami nebo hřebíky se širokými klobouky. U všech vodorovných a svislých spár - od 15 cm. Klouby a opěry by měly být lepeny pomocí speciální montážní pásky. Samolepicí páska je umístěna přes vodotěsnost podél krokve k utěsnění upevňovacích bodů. Nad krytem jsou kryty naplněny pevnou nebo tenkou přepravkou pro montáž střešního materiálu na střechu.

Střešní deska s neotápěnou šikmou střechou

Která strana položte vodotěsnou bariéru:

 • u filmu D, DM, RM, RS hladká strana by měla čelit střeše;
 • Používané ve formě hydroizolační membrány, včetně AQ proff, jsou položeny s bílou stranou dolů.

Aplikovaná vodotěsná fólie D, DM, RM nebo RS navíc vyžaduje uspořádání větrací štěrbiny v hřeben střechy.

Montáž páru-hydroizolace na izolované ploché střechy

V případě, že plochá střecha vyžaduje externí izolace, která je použita Izospan značka D nebo RM, to je také dovoleno používat film RS a C. Tento materiál se válcuje na bázi betonových desek překrývajících stranu výběr panely 15-20 cm. Stohování irelevantní. Pro propojení pruhů mezi sebou a jejich upevnění na betonové konstrukce použijte značkové spojovací pásky. Přes izolovaný ohřívač a zastřešení.

Plochý střešní dort

Podkrovní konstrukce

Důležité je použít správné materiály pro vybavení podkroví podlah, které se vybírají v závislosti na provozních podmínkách a účelu použití:

 • Chcete-li chránit tepelný izolátor v překrývání mezi místnosti podkroví nezateplené i vyhřívaného z povětrnostním vlivům a vlhkosti, aby zajistily odstranění páry z nich, použitá membrána AQ proff, AM nebo AS. Pro zabránění plátování se bílá strana těsně přiléhá k tepelnému izolátoru bez mezery.
 • Plastová bariérová vrstva, která současně chrání před pronikáním částic izolace do vzduchu, je umístěna na straně obývacího pokoje. Film mezi značkou B, RS, C nebo DM by měl být položen mezi stropní čepičkou a povrchovou úpravou. Hrubá strana musí směřovat dolů. Je žádoucí poskytnout vzduchovou mezeru (40-50 mm) mezi stropem a parotěsnou bariérou.

Loft overlay scheme

Parní izolace od prostor až po hrubý strop lze namontovat z fóliových materiálů. Reflexní vrstva by měla směřovat dolů. Mezi ním a materiálem konečné úpravy by měla být ponechána mezera 40-50 mm.

Všechny druhy plátna jsou položeny s překrytím 15-20 cm, spoje a křižovatky jsou přilepeny k příslušnému materiálu pomocí montážních pásek.

Popis materiálů Izospan umožňuje pochopit typy membrán a filmů, pochopit, jak si vybrat a jak umístit páru a vodotěsnost.

Parní izolace isospan v návodu k použití

Odpařování Isopropis je trvanlivé a spolehlivé, tento materiál se aktivně používá ve stavebnictví, je naprosto bezpečné pro životní prostředí, nevyvíjí toxické látky.

Jaká je funkce isosféry proti bariérové ​​vodě

Odpařování Isospan ve stavebnictví provádí řadu funkcí:

 • Materiál chrání kovové povlaky před korozí a zlomeninami a také zabraňuje rozpadu dřevěných prvků.
 • Isospan neumožňuje pronikání vlhkosti do tepelně izolačního materiálu a zastavuje proces tvorby kondenzátu.
 • Díky tomuto materiálu zůstává uvnitř budovy určitá teplota.

Parní izolační izolační materiál má mnoho výhod a užitečných vlastností. Materiál má odolnost proti vodě, vysokou odolnost proti ultrafialovým paprskům, nezasahuje do výměny vzduchu, slouží jako ochrana proti větru a odráží toky tepla.

Odrůdy izosféry proti bariérové ​​vodě

Isospanová izolace páry je rozdělena do tří typů, používá se jak pro stavbu samostatných budov, tak i pro vícepodlažní konstrukce.

 1. Membrána propustná pro páru je izospan, která má vlastnosti odolné vůči vodě a větru. Tento materiál se používá pro vnější práce, je izolován střechami a stěnami, slouží jako dobrá ochrana konstrukce před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Izosféra neumožňuje pronikání vlhkosti do tepelně izolační vrstvy. Materiál je membrána impregnovaná speciálními prostředky protipožární ochrany.
 2. Parní izolace a hydroizolační materiály isospan. Takový film pokrývá prostory zevnitř. Materiál chrání tepelnou izolaci a celou konstrukci před pronikáním vlhkosti a akumulací kondenzátu, čímž prodlužuje životnost izolace. Zabraňuje vzniku houbových procesů v důsledku hromadění vlhkosti.
 3. Materiály, které zajišťují vodotěsnost, parozábrany a tepelnou izolaci. Povrch takového materiálu odráží elektromagnetické záření, zatímco energetická účinnost stoupá. Díky tomuto procesu můžete ušetřit na vytápění. Izosféra tohoto druhu nejen udržuje teplo, ale také chrání konstrukční prvky před pronikáním vlhkosti.

Aplikace parozábrany isospanu v

První typ isospanu zahrnuje takové materiály: Isospane A, AM, AS, AQ, jejich hustota se pohybuje od 90 do 120 g / m2. Takové materiály se používají při konstrukci střechy a stěn, díky svým funkcím brání izospanu pronikání vlhkosti do jiných izolačních materiálů a prvků konstrukce. Jedna strana fólie je vodoodpudivá a druhá má hrubou strukturu. Takovým materiálem je film s mikroskopickými póry, který má několik vrstev, vyznačuje se propustností pro vodní páru a vodoodpudivými vlastnostmi. Isospan lze položit za jakéhokoliv počasí, aniž by bylo nutné dodat další bednu, která pomáhá šetřit peníze a čas. Materiál je šetrný k životnímu prostředí a odolný vůči houbám, protože se skládá z polypropylenu.

Parní izolace isospan se používá:

 • pro izolaci podkroví a střechy různých typů, které mají sklon 35 stupňů;
 • při dokončení stěn jednopodlažních konstrukcí s materiály jako podšívka nebo vlečka;
 • během výstavby drátěných konstrukcí;
 • Jako ochrana vnějšího oteplovacího materiálu větrané střechy.

Film Isospane zajišťuje ochranné funkce nejen z vlhkosti, ale také z ohně.

Druhý typ materiálu je: Izospan B (s hustotou 72 g / m2), C (90 g / m2), D (105 g / m2), DM (105 g / m 2), R (84 g / m2), RM (100 g / m2).

 • Materiál má dvě vrstvy, jednu - hladký, ostatní - odvážný, udržuje páry a kondenzátu. Slouží jako ochrana prvků z kovu a dřeva před degradací v důsledku negativního působení vlhkosti.
 • Taková tkanina má vodu odpuzující vlastnosti, a proto se používá jako hydroizolace, když se potěr z cementu, materiál je pevný a trvanlivý.
 • Pokládka tkanina vytvoření hladkého povrchu na izolační materiál.
 • Utěrky typu RS a RM je složená ze tří vrstev, a jsou odolnější, protože polypropylenové síťoviny. Tento materiál se používá jako parotěsná zábrana, v konstrukci střechy, povrchů stěn, a překrývají mezi patry.

Parozábrana druhé skupiny se používá:

 1. v konstrukci podlah v budovách s nadměrnou vlhkostí;
 2. jako chránící izolační materiál na vnitřní straně střechy;
 3. jako suterénu hydroizolace, střechy a mezilehlé podlahy;
 4. při pokládání podlahových krytin a fasády.

Třetí typ zahrnuje: Izospan FD (při hustotě 132 g / m2), FS (92 g / m2), PP (132 g / m2), FX (175 g / m2).

Tkaniny tohoto typu parozábrany a provádět energeticky úsporné funkce. Struktura zahrnuje papír Kraft, polymer, který má termoplastické vlastnosti IZOSPAN FB. S tímto složením, materiál je odolný proti vlhkosti a vysokým teplotám.

Parozábrana IZOSPAN třetí typ se používá:

 • v konstrukci izolované i neizolované střechy;
 • během teplé podlahy;
 • jako obložení vzhled rámu;
 • jako tepelná izolace suterénu, podkroví, a mezilehlých podlah.

Návod k použití ochranného materiálu páry v IZOSPAN

 1. Parotěsná zábrana membrána může být položen na vlastní pěst, bez pomoci odborníků. IZOSPAN hladká strana by měla být zaměřena na tepelně izolační materiál.
 2. Pokud je řemen správně umístěna, zlomený izolace a funkce parotěsná zábrana. Během instalace byste měli použít podle pokynů dodaných s tímto materiálem.
 3. Látkové pevně přitlačí k povrchu, a na rozích, aby rýč do 4 cm. Materiál se šíří lapovaný až 15 centimetrů, na dřevěných prvků je upevněn speciálním sešívačkou. Všechny spoje jsou uzavřeny pomocí pásky nebo lepicí pásky tak, že tvoří povrch, jako jeden kus.
 4. V případě, že tkanina je odrazem jeho styl je vyroben z kovu uvnitř strany, aniž by se překrývají, všechny spoje jsou uzavřeny speciální páskou.

Jak položit parotěsnou zábranu při výstavbě teplé střechy?

Stohovací vyrábět parotěsná zábrana materiál zdola nahoru, válce se válcují v horizontální rovině tak, že pás je pevně přitlačena krokve. Pro připevnění k krovu používají dřevěné latě, které jsou napuštěné antiseptickým, přepravky volně přes ven kondenzátu. Poté kolejnice připevněny galvanizované prvky pro nastavení profilů pro sádrokartonové desky.

Vrstvy horní části musí být umístěny v následujícím pořadí: vnitřní dekorace, IZOSPAN, Truss, topný materiál, hydroizolace a vodotěsná membrána, konečné zastřešení.

Kterým bariéru IZOSPAN par ve zdech pro interiéru

Na stěně, která se nachází mezi místnostmi, a mají výhled do kostry, dal parotěsná zábrana materiál.

Jeho design může být provedeno z obou stran, a je připevněno k nosné prvku pomocí hřebíků nebo sešívačky. Hadr by měl být umístěn přesně ve svislém směru. Top Pevná kolejnice, které přispívají k tvorbě větrací mezery na ně namontovat sádrokartonové desky nebo jiný povrch.

Výsledkem je povrch s těmito vrstvami:

V konečné úpravy se rake a parotěsná zábrana materiálu a člen izolační rám. V návaznosti na izolační materiál, který chrání proti vlhkosti, a poté dokončit typ koncovka.

Pokládání par bariérový materiál pro mezipodlah

Pro izolační vrstva zcela plnit svou funkci, produkovat Parozábrana kterým stropní hrubý vzhled, hrubou strukturu dolů. Na nosníky IZOSPAN rozprostřeny přes ohřívač, hladkou stranou nahoru.

Je nutné, aby větrací mezery:

 • izolační materiál mezi horní vrstvou a parozábrana;
 • podlahy a izospanom;
 • potažený strop parní izolační vrstva.

V důsledku toho, že vrstva v následujícím pořadí: nejprve dokončení stropu, pak se nosič a parotěsná zábrana materiálu, pak je druh podlahy hrubých, trámů, izolace, páry bariérového materiálu, lamel dřeva, které se nechá reagovat s antiseptické a finální podlahové krytiny.

Kterým bariéru IZOSPAN par pod podlahou v domě

Při pokládání hydroizolační povlak pracovat podlahové hrubou formu, a poté se umístí trámy a řídicí kolejnici, a topné materiál se rozprostírá mezi nimi. Membrána v horní části izolace, drsné stranou dolů. Pokud je materiál válcovaný tvar, pak se šíří na lapovaným stěně spoje zapečetěných speciální páskou.

Výsledkem je, že tento typ podlahy jsou: vrchní vrstva podlahy parotěsná zábrana materiál nacházející se pod ním, tepelná izolace, nosníky a membrána, která slouží jako izolace.

Na betonové podlahy, nebo krycí laminátovou podlahu, se šíří Izospan FX, kde kovový povlak má vyhledat. Stohovací materiál se vyrábí bez překrývání, všechny spoje jsou uzavřeny speciální páskou, takže z jednoho kusu tkaniny.

Izosan položen na podklad, a pak produkovat sestavení laminátu.

Mezi hlavní výhody parozábrana materiálu IZOSPAN

Parozábrana materiál může být zastoupena ve formě fólie nebo membrána je zvolen v závislosti na účelu. Izospan zcela splnilo všechny své funkce, a má celou řadu výhod:

 1. Materiál je dostatečně silný, a je používán pro různé konstrukční prvky.
 2. Vapor IZOSPAN má funkci vodu odpuzující, a je šetrný k životnímu prostředí.
 3. Tento materiál je vysoce odolný vůči plísním a houbám, jakož i změny v teplotě, má dlouhou životnost, od 50 let.
 4. Také kterým se bariérový materiál par lze provést samostatně, bez pomoci odborníků, pomáhá šetřit peníze.

Parotěsná zábrana materiál IZOSPAN je vysoce kvalitní a cenově dostupné, je použita nejen pro zastřešení, ale také pro stěny, podlahy a sklepů. Materiál pomáhá zabránit pronikání vlhkosti a kondenzované vody na izolační povlak nejen na vnější straně konstrukce, ale také z vnitřní strany. Při správné instalaci, budou všechny izolační materiály plně vykonávat své funkce, zvýšit jejich životnost a udržuje svou integritu dřevěných nebo kovových konstrukčních prvků. Listy z materiálu s metalizovaným povrchem, musí těsně zapadají do sebe navzájem, a zbývající web jsou uspořádány překrývají, jsou všechny spoje jsou uzavřeny speciální páskou.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

61 − 58 =