Jabloň melba

Jabloň melba

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jabloň je pozoruhodný Melba: popis odrůdy

odrůdy jablek na dnešek moc - zahradník z čeho vybírat při plánování nákupu dalšího sazenice. Nicméně, každý chce jablko odrůdy byla plodná, dává vynikající, velké plody, a nevyžaduje přílišnou péči o sebe. Je taková třída zahrnuje Melba - jedna z nejstarších odrůd jablek, které jsou známé dodnes.

V tomto článku se podíváme na funkce této odrůdy více: zjistit, jaké jsou jejich produktivní vlastnosti, důstojnost vzhledu a chuti. Také zjistit, jak správně zasadit odrůd jablek Melba v zahradě a jak se postarat o stromku. Číst a recenze zahrádkáři úspěšně pěstovat tuto odrůdu jablek.

Jak již bylo zmíněno, odrůdy jablek Melba - jedna z nejstarších dnes. Vědomi toho byl v 19. století, a tam byl paleta v kanadské Ottawě. Název odrůdy byla pojmenována podle australského operní divy, jehož dílo závislý chovatele.

Na vrcholu stromu roste příliš vysoká, v dospělosti jeho koruna má kulovitý tvar, v mladším - sloupovitý.

Melba jabloň má jedinečnou ovoce velikosti: velmi velké. Některé vzorky dosáhnout a 150-190 gramů. jablka vytvářejí charakteristický zaoblený, snadno kůra má lesklý vzhled. Tvoří malé plody vyznačující žebrováním, která nemá vliv na jeho chuťové vlastnosti a vnější dekorace.

Barva kůže - zelená, při splatnosti - žlutá a červená. Buničina je velmi šťavnatá, sladká bílý odstín. Velmi zajímavá chuť Melba - sladké s nakyslá, které mají výraznou chuť karamelu. Prostřednictvím tohoto dezertu ochutnat jablka této odrůdy je velmi dobrá jako čerstvé a jako surovina pro džem, marmeláda, džem a jiné konzervy. Kromě velké chuti jablečné Melba mají také velmi krásný vzhled. Tato skutečnost výrazně zvyšuje obchodní hodnotu jablek.

Melba sklizeň jablek přináší, zpravidla od poloviny srpna do poloviny září. Ale pokud máte v plánu, aby se jablka čerstvé po dlouhou dobu, je doporučeno, aby se jim trochu nezralá, a pak ihned umístí do chladničky. Zralé plody Melba čerstvé nejsou uloženy příliš dlouho.

Ovocný strom začíná ve třetím nebo čtvrtém roce po výsadbě. Každý podzim dospělý strom lze odstranit asi 85 kg ovoce, ale ve „starém“ věku výtěžku jablečné je snížena.

Video - popis odrůd jablek:

Je třeba poznamenat, že strom není mrazovzdorné - Melbu rostou nejlépe v teplém podnebí. Kromě toho, aby nevýhody patří větší nestabilitu na jablečný choroby strupovitosti. Kromě toho, strom má špatnou samoopylyaemost a občas přeskočí při rození.

Zjistěte, jak můžete pěstovat odrůd jablek Melba.

Dobře se hodí pro dvouleté sazenice zakořenění Melba. Do této doby, musí dosáhnout výšky 40 až 80 cm, musí mít 2-3 plné boční výhonky, ale i nemusí být úplný a dobře vyvinutý kořenový systém.

pečlivě zkontrolujte před nákupem sazenice: měl by mít hladkou kůru, bez vrásek, trhlin a defektů. Doporučujeme kontaktovat školku, a nikoli na trhu, jak v dětském pokoji jste daleko více pravděpodobné, že získat kvalitní sazenice je žádoucí stupeň.

Melba jabloň může být vysazeny buď na podzim po ovocného stromu musí slábnout listí, a to buď na jaře, ještě kvést pupeny. Nicméně, zkušení zahrádkáři přednost podzimní výsadbu, jako v tomto případě, kořenový systém stromu na jaře se obnoví, a v teplém období sazenice aktivně roste a vyvíjí.

A pokud máte v plánu vysadit jabloň na podzim, vedeni k datu prvních mrazů ve vaší oblasti. Sazenice je třeba fandit 35-40 dní před tímto obdobím.

Je-li však v zimě ve svém regionu znamenat mráz pod 20 stupňů, je lepší zasadit jabloň na jaře, aby se zabránilo jeho zamrznutí v prvním roce.

U odrůd jablek Melba je lepší zvolit slunečný pozemek, dobře osvětlené a suché. V blízkosti zemského povrchu nesmí ležet podzemní vody, protože z nich může shnít kořenový systém stromu. Proto je nejlepší místo pro přistání je považováno Melba kopec, ale ne nisin.

Strom bude dobře rostou v jílovité půdy s malým procentem z písku. V případě, že půda má jiné složení, můžete si ji před výsadbou písek, rašelina a kompostu, což je mnohem plodnější a vhodné pro Apple.

Kyselé půdy odrůdy jablek, že nebude fungovat. S výhodou je půda je mírně zásadité nebo neutrální. Je-li třeba neutralizovat půdu, naplňte ji kopat dolomit mouky (500 gramů látky za 1m2 půdy).

Jablko Úspěšně se rozvíjí, potřebuje dobře odvodněné půdě. Kromě optimální větrání odvodnění půdy umožní více a zabránit stagnaci vody, který je také v tomto případě důležitá.

Výsadba stromků z této odrůdy, věnovat pozornost vzdálenosti mezi nimi. Jablko Melba cítil dobře a nést ovoce pravidelně, to trvá tři až osm metrů na volném prostoru.

Být připraven otvor pro výsadbu: její průměr musí být asi jeden metr a hloubka - 70-80 cm na spodní Lay ořechových skořápek a plechovek - to bude mozků .. Naplňte otvor poloviny s půdou je obvyklé, a pak - úrodnou, připravený zejména. Bude také zajímavé dozvědět se o tom, co je výška jabloní Žiguli, a jak se výsadba v zahradě.

Videu - výsadby jabloní:

Po dobu 2-3 dnů před výsadbou sazenic pokles s manganistanem draselným ve vodě nebo v roztoku EPIN stimulátor růstu. Toto opatření umožní sazenice zapustí kořeny rychleji a chrání svůj první čas před napadením škůdci. Bezprostředně před vypínacím na výsadbu sazenic listy a kořeny ponořit do kapaliny jílu a divizny řešení.

Pokud sazenic slabý a nedostatečný růst, je lepší vykopat díru v kolíku, pak mladého stromu vázané na to. Umístěním sazenice do otvoru a zakryjí se půdou, určitě ho nalít.

Jak zpracování jablko mravenců a mšic, a to znamená, že nejpopulárnější, je uveden v tomto článku.

Je také třeba zjistit více o tom, že boj proti mšic na hrušky.

Také stojí za to vidět video, ze kterého se můžete dozvědět více o existujících nemocech hrušky a jaká by měla být jejich léčba.

Zjistěte, jak je třeba se postarat o jabloně, Melba, že to může dávat dobré výnosy, a nebolí.

Strom se vztahuje k porážce několika druhů škodlivého hmyzu, doporučuje se pravidelně stříkané s insekticidních přípravků.

Chcete-li chránit dřevo před hlodavců v zimě se doporučuje očistit kmen stromu ve středu podzimu. Kromě hlodavců, vápno může také chránit strom a od některých chorob.

Ale některé odrůdy jabloní jsou vhodné pro Urale více než cokoliv, co jméno a jak vypadají, si můžete prohlédnout v článku zde.

Ve videu - jak pečovat o sazenice jabloně:

V prvních dvou letech po výsadbě jablko Melba nepodává, protože všechny živiny byly začleněny do půdy při kopání část. Ale ve třetím ročníku pravidelné hnojení je třeba začít.

Nejlepším způsobem, jak toto jablek odrůdy vhodné organické hnojivo: hnůj nebo kompost. Dále je možné čas od času „kořist“ strom dřevěného popela, zředěné vodou, humusových spadané listí a trávy.

Tento postup se provádí v tomto případě vždy na jaře a na podzim, aby ke kořenům rostlin, bez přístupu vzduchu.

Tato procedura by měla být prováděna v pravidelných intervalech. Zalévání musí být bohatý, a to zejména v prvních sazenic ročně.

Vzhledem k tomu, odrůda netoleruje chlad, zábal podzimní strom takto v juta nebo husté netkané textilie. Textilie, kromě ochrany před chladem, také pomáhají chránit kmen stromu před ptáky a myši.

Melba jablko je nutné vytvořit korunu: tento postup několikrát zvyšuje jeho výtěžek, takže ovoce větší. Potřeba prořezávání jako mladých stromů a už dospělé, a dokonce i pamětníků.

Kromě tvarování prořezávání každé pružiny musí být provedeno i hygienických. Chcete-li to pro starý v březnu prohlédnout strom, nemocní, lepení, sušené větve - a odstranit tyto položky.

Je to také stojí za to dozvědět se více o tom, co nové odrůdy jablek existují pro střední pásmo, a tak je jejich prořezávání na jaře.

Ve videu - jak jablečný plodiny:

Mějte na paměti, že dobře provedeny prořezávání stimuluje růst a vývoj stromu správným směrem. Největší a nejchutnější plody rostou jen na mladé výhonky. Mělo by být také čas řídnout korunu, protože jeho zahušťování vede k tomu, že plody dozrávají po dlouhou dobu, stane malý.

Tento druh jablka se vyznačuje takových onemocnění, jako vysychání, je vyjádřen v krakování kůry, zejména u mladých stromů. Velmi často se stává, toto onemocnění vede k úplnému zničení rostliny, proto je důležité vědět, jak se dostat z této situace s minimálními ztrátami.

Chcete-li takový problém nevzniká, je nezbytné, aby v zimě je normální a plně pokrýt jabloň před mrazem. To platí i zahrádkáři, kteří žijí na jihu. V teplejším podnebím v zimních mrazech může udeřit alespoň pár dní v -25 stupních: to je už dost teplomilná Melba nemocný.

Ujistěte se, že podpírající před hibernace hustý strom s pytloviny nebo hadrem. Kromě přístřeškem je důležité zajistit adekvátní krmení Melba s převahou draslíku a fosforečných hnojiv.

Ty by mohly mít také možnost mít zájem o informace o tom, jaké výšce Hercules jablka.

Víme, co se říká o pěstování jablek Melba zkušení zahradníci.

 • Dmitry, Armavir: „V mé zahradě několik jabloní, ale Melba - oblíbená značka. Strom produkuje vysoké výnosy, plody jsou velké a velmi chutné. A když kvetoucí jablko chuť stojí na ulici. Podotýkám, že jeden Melba poskytuje stejné množství plodin tohoto a několika dalších druhů stromů. Buda dát ještě několik jabloní tohoto druhu. Péče není příliš obtížné:. Hlavní věc - na ochranu proti strupovitosti a pravidelně cut "
 • Maria, Rostov na Donu: „Apple Melba jsem měl veterána - to bude brzy 35 let. Ale stále nese ovoce pravidelně, nemohu stěžovat na plodinách. Plody jsou velmi chutné, sladké, velké. Nepříliš zrání jakost, ale i pro špalky - je ideální. Nemocný strom je vzácná, ale je zranitelný vůči strupovitosti, v zimě je lepší skrýt, dokonce i tady na jihu, jako matné větve rychle. "

Také stojí za přečtení informací zrušení opylovači jablečného Orlík.

Tak jsme zkoumali vlastnosti pěstování odrůd jablek Melba. Jak vidíte, to je jedna z nejstarších odrůd zaslouží nejvyšší hodnocení, protože jeho chuť a plodné kvalit. V návaznosti na doporučení článku, budete moci mnohem snadněji růst silný, zdravý strom a přijímat roční nádherné sklizně lahodná jablka.

Podrobný popis odrůd jablek Melba

Jeden z nejoblíbenějších druhů ovoce, které se pěstují zahrádkářů jsou jablka. Mezi obrovskou škálu stupňů, stupeň Melba již přidělené na dlouhou dobu. To, co se mu líbí a co jeho popularita?

v roce 1898 Kanadští chovatelé, opylením divoké odrůdy Apple Mac, přináší novou paletu, pojmenovaný na počest australský operní pěvkyně Nellie Melba. Po několika letech stupně ocelárny v Evropě, a později v Rusku. Z popisu a charakteristice odrůdy si můžete přečíst na.

Charakteristika dřeva a ovoce: vzhled a doba zrání

Stromy pěstované odrůdy jsou melba srednerosloe, protože úprava nepřesahuje 3 m. Crohnovy poměrně tenký, ale široký, kulatý tvar. V počáteční fázi růstu jabloní vypadat sloupovitý, jako je proces formování koruny je pomalý a ne jeden rok. Kůra je hnědá, v některých případech má rezavě oranžový odstín.

Jabloň s ovocem Melba

Na listy mladých větví ve tvaru oválu zakřivené, se staršími - mírně konkávní. Tyto a další světle zelená, jemně zoubkované na okrajích. Lila pupeny kvést velké květy. Bílá, k základně přechází do světle růžové lístky docela těsný kontakt mezi sebou.

Zrání probíhá v srpnu, ale v případě, že v létě nebylo teplo a sklizeň bude mít v září. Charakteristickým rysem tohoto ovoce je zaoblená, kanonický tvar a průměrnou hodnotu. Hmotnost jedno jablko se pohybuje od 130 do 180 ° C. Fetální kůže je tenká a hladká, pokryté voskovým povlakem. Jablka jsou světle zelené, s proužky červené barvy na povrchu kůže na polovinu. To má výraznou karamelovou chuť a sladký-kyselou chuť.

Výhody a nevýhody odrůd Melba

Popularita Melba odrůdy jablek je vysoká: dává přednost mnoho zahrádkářů. Také důležité, aby První sklizeň lze získat za 4 roky. A jablka jsou plné a chutné. Kromě výhod, a nesou vysokou odrůd výnos. Plody jsou perfektně uloženy a přenášeny dálkovou přepravu, aniž by ztratila svou prodejnost.

Pro všechny jeho zásluhy nelze nazvat jakousi ideální, protože tam jsou jabloně melba a nevýhody, mezi nimiž jsou důležité jsou následující:

 • téměř úplná absence odolnosti těchto obecných onemocnění ovocných plodin, jako je strup;
 • nestabilita vůči mrazu, což vede k zamrzání jabloní během tuhé zimy s malým množstvím sněhu.

Strup na ovoce Melba

Ale zahradníci se naučili řešit nedostatky, takže s dobrou péčí v čase a zvýšené pozornosti, melba schopnost užívat své vysoké výnosy pro nadcházející roky.

Chemické složení a použití těchto odrůd jablek

Melba jablek odrůdy jsou nejen vynikající chuť, ale také známý pro jejich užitečnost. Jsou prakticky univerzální. Džemy, kompoty, džem, džus - všechny tyto úžasné chuti. Speciální aroma vyschly jablka, a těžit z nich moc. Vitamíny, kyselina, cukr - to vše má blahodárný vliv na lidský organismus. Odborníci dokázali, že ve 100 gramech jablečné melba obsahuje:

 • 10-11 gr. cukr;
 • od 10 do 13 ° C. kyselina askorbová;
 • přibližně 10 ° C. pektiny.

Pravidla výsadby jabloní

Nejlepší doba pro výsadbu jabloní Melba - podzim, dny 30 až do prvních mrazů. Vzdálenost mezi sazenic být ne méně než 7 metrů. Jsou-li stromy vysázeny v řadách mezi řadami je třeba dodržet vzdálenost 3 metry. Umístění musí vybrat sluneční energie, bez průvanu. Také je potřeba vzít v úvahu dostupnost podzemních vod.

Sazenice Výsadba melba

Pro výsadbu jámy (hloubka 80 cm, délka a šířka 1 m) se připraví předem po dobu 15 dní před výsadbou. Země vykopané jámy, které byly smíchány s rovnými díly rašeliny, humus. Přidat hrubý říční písek, dávka by měla být 2 krát menší. Tato kompozice v rozporu s popelem, superfosfátu a síranu draselného. Dno jámy vyložit odvodnění.

Připraven z úrodné půdy na dně jámy tvoří malý kopec, na kterém dal sazenici opatrně napřímil kořenového systému. Zakryjí se půdou v několika etapách, přičemž každá vrstva lehce podbíjení. Po úplném zasypání jámy, půda znovu a stlačení tie sazenici předem stanovených podporu.

Melba jabloň není příliš rozmarná v péči. A co je nejdůležitější - nezapomeňte, že nesnášejí chlad a mráz. Z tohoto důvodu připravit jablka na zimu by měla věnovat pozornost v prvé řadě. Kmen a větve, které tvoří základ stromu, je třeba vybělit. Tím se zabrání pokusům o hlodavce podgryzt jablko. Za stejným účelem, můžete vytvořit další přístřešek: v několika vrstvách trupu je zabalen s pytloviny nebo plátno. Vrstvy posunout slámy, a celá struktura je pevně stanovena na jabloni. Pro ohřev kufr, můžete použít speciální izolační materiál. V zasněžené zimě kolem jablko může stavět závěje.

Bílení trup a větve - první obranu proti hlodavcům v zimě

Půda kolem jabloní muset vykopat pravidelně na jaře a na podzim. Je-li půda je úrodná, v prvním roce po výsadbě, hnojivo nepřispívá. V následném čase stejně hnojení použití dusíku, humus a rašeliny, dřevěného popela, superfosfát, chlorid sodný, draselný.

Čalounění mladá jabloň melba být následující rok. Udělej to lepší na jaře, před probuzením ledvin. Přibližně jedna třetina řez středovou větev na levé straně střílí 3 Ledvinya. Na 2 roky a 3 tvoří růstu korunové, zkrácení délky centrálního úniku. Dovolit postranní výhonky, které rostou směrem nahoru, všechno ostatní je řez.

V budoucnu pořádat výroční sanitární prořezávání, že odstraní všechny vyschly a nemocné větve, výhonky, které rostou dolů a vnitřek koruny.

Nemoci a škůdci: popis a způsoby léčení

Mezi onemocnění, která postihují odrůd jablek Melba, měli byste věnovat zvláštní pozornost, jako jsou:

 • strup. Zpočátku listy objevují malé hnědé skvrny, které se postupně zvyšuje a předávat ovoce. Jablka přestat růst, popraskané a pokryté tmavě šedými skvrnami. Jako preventivní opatření v jarní jablko stříkané s léky, jako je oksihom a Horus. Řešení musí být připraven přesně podle návodu ke zdravotnickým zařízením;
 • padlí. Tenký bílý povlak na listech překrývá pronikání kyslíku vlhkosti. Listy žloutnout, lokny a odpadávat. Totéž se děje s pupeny, plody nejsou připevněny. V okamžiku, kdy jsou listy právě začíná kvést, postříkají se pro přípravu Topaz a po jablko bud používá hlorikis měď;
 • fruit rot. Hnědé a měkké na dotek skvrny na ovoce, bělavé uzlíky. Plody se nedají jíst, protože tělo je měkké a hnědé. Jablka infikovaných fruit rot, pádě. Musí být okamžitě zničeny. Když moniolioze (vědecký název rot) pomáhá 3x stříkání drog nepřítele, Horus a fundazol.

Na rozdíl od nemocí postihujících stromů, jabloně trpí hodně a škůdců, které mohou také znemožňují jíst chutné a zdravé jablka. Mezi nejčastější patří:

 • obaleč jablečný. Hmyz pomoc lepkavé pásu, nosí na jabloni a zpracování vaječníků a léků Tsimbush Fastak;
 • Codling Jose scale. Škůdci sát mízu ze stromu, vyschne a zemře. Před květem půda kolem jablka se zpracuje actarit, a jablko velmi tuhý mycí kartáč mýdlový roztok dehet s popelem;
 • jabloň květ weevil. Klade larvy v pupenech, který později vysychat a odpadávat. Dobrým řešením help chlorophos.

Melbu zasadil loni. Young jabloň pochopil dobře, v létě byl zelený a huňatý. Přezimovala. Ale letos větve začaly stoupat ne nahoru a jednou rozptýlené po stranách. Snažím se jim shromáždit, vázání (dobrý malý strom). Nyní stojí za to. Co s tím dělat - já nevím. Počkat až do jara, uvidíme.

V naší zahradě jablka Melba málo. Oni jsou už ne mladý, ale vždy nést ovoce. Jsme opravdu rádi sladké jablka. Cook jam, aby kompot, šťávu. Velmi produktivní odrůda.

Myslím, že ze všech odrůd jablek v letních Melba - nejchutnější a rychlé zrání odrůdy. Nicméně, my, jako ani vysázeny ani jeden stromek nevzrostla: nepřijímá, pak se suší, z nějakého důvodu. Ale já se ještě dát více jednou, ale počkejte své jablka.

Navzdory tomu, že tam byl trochu více než před sto lety, jeho popularita se nezmenšila vůbec. Apple odrůdy Melba - chutné a zdravé ovoce, a samotné jabloně jsou nenáročné a mají mnoho výhod ve srovnání s jinými odrůdami.

Letní jablka z odrůd Melba

Léto - to je čas nejen na moře, slunce a pláž, ale také různé dobroty. To bylo v tomto okamžiku je možnost ochutnávky chutné zeleniny, ovoce a bobule. Druhá kategorie může zahrnovat šťavnaté a čerstvých jablek; Zejména to platí pro ty, které nabízí Melba jablko. Tato odrůda je nejen neuvěřitelně chutné, ale také dobře známý po celém světě. A tak mnoho pozitivních komentářů v jeho směru, nemůže lhát. Z tohoto důvodu bude nejen zahrádkáře, ale skuteční znalci jablek bylo zajímavé přečíst následující popis ovoce Melba.

Charakteristika ovoce a klíčky

Melba je mladší stupeň ve srovnání s ostatními létě, ale přesto v pozici docela zajímavá historie a charakteristiky. První semena odrůdy byly získány jako výsledek volného opylení přírodních odrůd zvaných Mekintosh v roce 1898. Stalo se to v Kanadě, a tak nějak dostala své jméno na počest neuvěřitelně dobře známý a milovaný mnoho v době australského operní pěvkyně - Nellie Melba. Díky svým jedinečným vlastnostem, bude to jablko brzy objeví v mnoha zahradách Kanaďanů, stejně jako obyvatel a evropských socialistických zemí. Dnes obyvatelé mají jablka nastavit ruských a ukrajinských regionech. Ale zpravidla jen ty regiony, které nepatří do kategorie severu.

Kromě charakteristik ovoce a výhonky stromů odrůd Melba, zahrádkáře a jen opravdové milovníky jablka bude užitečné a zajímavé, aby mu vědět podrobnější popis, který je možný.

Stromy se vyznačují tím, že jsou srednerosloe a mají zaoblený korunu. „Mladého“ věk (1 rok starý), dřevo je většinou rovné a silné. Větve jsou hnědo-oranžové kůry. Typ rodit - smíšené, ale také třeba zdůraznit, že většina ovocných stromů u dospělých je vytvořen na kolchatkah. Melba odrůdy jabloní může kvést velmi velké a krásné pupeny, většinou bílé a růžové s fialovým nádechem. Okvětní lístky květin jsou světlejší odstín, protože obešel semknutých a velmi blízký kontakt s sebe - něco, co se může objevit překrývají. Stigma umístěna těsně pod nebo (častěji) do prašník úrovni.

Výhonky se liší, které jsou sredneopushennyh kategorie středně silné a barvě třešňového odstínu. Melba jablko listy jsou charakteristické podlouhlé, oválné, mírně zakřivený, konvexní (pouze na silné výhonky), bloatedness směrem nahoru, světle zelené barvy, která se často bere na nažloutlý odstín v průběhu času. Okraj listu je vroubkovaný. Letničky stromy mají obecně visí směrem dolů okraje listů.

Plody mohou mít číselně průměrnou nebo nadprůměrná. Také obvykle zploštělá, slaborebristye, zaoblené-kuželového tvaru a poměrně velké (až 180 g). Největší průměr je umístěn blíže ke dnu ovoce. Oloupeme jablka jsou velmi jemná a hladká, pokrývá vosku. Roli hraje světle zelené primárních barev, a víko - intenzivní červené pruhované ruměnec, který zabírá asi polovinu povrchu jablka. V tomto případě je bod podkožní patrný zejména na lakované části plodu, a to navzdory skutečnosti, že jsou bílé a malé nebo střední. Nálevka poměrně hluboké, šířka úrovni - průměrné. Tenký stonek má průměrnou délku. Úroveň a hloubka složeného úzké talíř - médium, ve kterém je šálek uzavřen. Srdce má tvar baňky a průměrnou hodnotou. Semenných komora, obvykle umístěn co nejblíže k horní části ovoce, jsou tedy dokořán axiální dutiny. Velké a podlouhlé semena mají nahnědlou barvu.

Melba jabloň, která patří do pozdního léta zrání kategorii má řadu výhod a nevýhod, as, opravdu, jiné odrůdy. To znamená, že popis silných mohou být připraveny následujícím způsobem:

 • Vysoká míra předčasného vzhledu ovoce: jablko Mladí jsou schopni nést ovoce po čtyřech letech od jejich výsadby v hlavním místě růstu a vývoje. Časné zrání jako nyní jedinečnou chuť Melba jablek může být konec léta.
 • Relativně vysoká úroveň produktivity: v prvních letech růstu a vývoje jablečné sklizně, samozřejmě, nic jiného než obrovské velikosti, ale v jedenáctém ročníku se mu podařilo dosáhnout vrcholu své kvalitě a rozsahu. Takže, zralý strom je schopen poskytnout každoroční sklizeň ve výši 30 až 80 kg jablek. Je třeba poznamenat, že staré stromy mají tendenci realizovat časopis fruktifikaci, který hovoří o potřebě aktualizovat vaši zahradu.

 • Atraktivní vzhled, který ocení obchodníci jablka, protože je pravděpodobné, že bude populární mezi potenciálními kupci. Z výše uvedených faktorů by měl být tento: výborný výkon výrobku a spotřebitelské ovoce. Stromy bez obtíží schopni dosáhnout vrcholu svého rozvoje v mnoha oblastech.
 • Celovečerní ovoce tolerovat dopravy studnu, takže se nemusíte příliš starat o jejich bezpečnost při provádění tohoto procesu. Schopnost ukládat ovoce asi dva měsíce, což naznačuje, že dobré sadu funkcí.
 • Vynikající řadu užitečných vlastností ovoce: není pochyb o tom, jablka, a zejména popsaný třídě, jsou na našem území některé z nejužitečnějších druhů výrobků. Obsahují značné množství nezbytné pro normální vývoj lidského těla prvky, jako titrovaných kyseliny, cukr, pektin, vitamin C, vlákniny. V tomto případě, jsou tuky, které jsou zcela chybí, což jablka více elegantní a dietní výrobek. Také může být použit tento ovocné odrůdy k těmto účelům: prevence nachlazení a chřipky, zlepšit funkci střev, posiluje cévní stěny, výstup toxiny organismu.

 • Možnost využití ovoce šťávy, nektary, kompoty, džemy a zavařeniny, sušení, koláče, dorty a řadu dalších pokrmů, které závisí na tom, fantazie paní.

Takže, s tím vším, významný soubor pozitivních vlastností některých nedostatků u odrůdy stále k dispozici:

 1. nedostatečná odolnost proti mrazu: pak, jak bylo uvedeno dříve;
 2. Poměrně vysoká úroveň citlivosti na takových onemocnění, jako je strupovitost;
 3. Tendence k cyklickému plodu: tato funkce je obvykle pozorována pouze u dospělých stromů;
 4. nízká úroveň kapacity pro realizaci samoopylení.

Navzdory těmto poměrně významnými nevýhodami, mnoho aktivních a zkušení zahradníci, kteří již měli zkušenosti z pěstování této odrůdy, poskytovat pozitivní zpětnou vazbu na to, stejně jako dát radu:

 • Melba je schopen produkovat velmi kvalitní úrodu;
 • jablko musí zajistit její řádnou péči;
 • staré stromy jsou charakteristické tím, že se velmi rychle stanou nepoužitelnými vzhledem k tomu, že ovoce každý rok, a algoritmus jejich cykličnosti obtížné vysledovat;
 • pokud je potřeba ukládat ovoce až do zimy, oni jsou (je vhodné, aby nadměrně zralé stavu) je třeba skladovat v chladničce.

Melba je ve skutečnosti velmi pokládaný mezi zahradníky, protože to bylo tak rozšířené po celém světě. Její láska děti i dospělé, protože jeho plody mají vynikající vlastnosti.

Video "Early odrůdy jablek Melba"

Video ukazuje odrůd jabloně Melba; můžete vidět strom s zralé plody.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 3