Jabloň plicník

Jabloň plicník

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Plicník - výsadba a ošetřování. Apple Tree lékařský - popis, fotografie

Jabloň s lahodnou titulu Medunitsa že plně ospravedlňuje dlouho získala vedoucí postavení v zahradách středních a mírných zeměpisných šířkách v ruštině. Jablka v této třídě mají vynikající chuť - aromatická a velmi sladká s tóny medu, v šťavnaté dužniny. Slavnostní podívaná kvetení nebo ovocných stromů probudit ty nejlepší pocity v duši domácího zahradníka.

Apple Tree lékařský: popis, fotografie a vlastnosti odrůd

Poměrně raná letní odrůdy jablek tradičně pěstují v venkovských domů a zahrad, má nízkou kyselost a vysoký obsah cukru. Časné zrání plicník je její nespornou výhodou, protože dozrát včas na svátek. Kromě toho vysoká zimní kultura sloužila jí v dobrém užitku. Cold ruská zima jabloň snadno prochází, není podmerzaya bez ztráty produktivity a výzdobu, která přispěla k velmi široké šíření kultury na ruských otevřených prostorů. Ovoce - kulaté světle žluté s karmínově červenat pruhované jablek. Tlustá kůže je pokryt lahodnou šťavnaté maso růžovo smetanový odstín. Kromě jablek překvapivě odolný vůči strupovitosti léze - škůdce mnoha jablečného plodiny.

Lékařský, péče, které není příliš těžkopádné, má široký tvar jehlanu, intenzivně rostoucí, rychle roste ve velikosti. Proto kultura vyžaduje každoroční prořezávání, vhodně tvoří korunu a zastaví nekontrolované proliferace. Je charakterizována neobvyklým tvarem listů. Aktivní rodit začíná dostatečně brzy - od 4. ročníku růstu, a pokračuje až do 60 let stáří stromu. Výtěžek však klesá ve stáří, což place pravidelné přestávky. Plody této odrůdy jsou většinou střední velikosti - ne více než 100-120 gramů. Kromě vysoké chutnosti, jablka jsou pozoruhodné v tom, že mohou být skladovány po dobu až dvou měsíců po sklizni.

Nejlepší půda pro pěstování jabloní je dobře odvodněné úrodné půdy, které poskytují běžné provzdušňování kořenového systému. Preferring několik zvýšené části, Medunitsa náchylné ke stagnaci vody, nečistot nebo nadzemní. Z tohoto důvodu je výběr růstu dřeva prostoru je velmi důležité: být vyloučeny velké prohlubně v blízké vrtu prostoru, jakož i stagnace podzemních vod, po pádu do vody kořeny, stromy vyvíjet špatně, dát špatné výtěžky, mráz ztratit a zemřít v průběhu času.

Rozhodujícím faktorem je volba semenáčků jabloně pro, například lékařský. Výsadba a péče o odrůdových procesy nejsou příliš složité, ale pro pěstování strom s krásnými dekorativními vlastnostmi a vysokými výtěžky požadovaných zdravé jedno- či dvouleté sazenice se silnými pružnými větvemi a zdravé kořeny. Místo očkování musí být jasně označeny a pokryté kůrou. Lepší je koupit proces dvouletou: rychle zakoření a začne nést ovoce dříve než roční.

Výsadba díra by měla začít připravovat měsíc před výsadbou jabloní Medunitsa odrůd. Výsadba a péče výstupek poskytnout určité algoritmus: výkopové zeminy se důkladně promíchá s humusu kbelíky 3, 300 g dřevěného popela, 250 g superfosfátu a 120 g síranu draselného a nanese na dně jámy. Horní část jámy nalil vrstvu úrodné půdy bez hnojiv, a pak se dobře hodit s teplou vodou a nechte 25-30 dnů.

Výsadba jabloň, že je nutné kontrolovat pronikání kořene krku: musí být 5-10 cm nad úrovní terénu. Narovnal výhonky kořeny během výsadbu rovnoměrně nalila připravily podklad a stlačení jej. Pro lepší zakořenění sazenice velkoryse zaléval 30-45 litrů vody. V případě, že kořen límec po zalévání obnažena, je nutno nalít do půdy. Poskytuje vynikající přežití při pěstování jablek předem bouda (do stavu bláta) jímky a následně dosypki půdu. Po přistání na kmeny stromů, aby zamulchirovat humusu nebo rostlinné zbytky.

Velmi náročná na hnojení a pravidelné hnojení jablko Medunitsa. Výsadba a péče o něj je vždy doprovázena půdy a nabíjení začne na jaře. To bylo v tomto okamžiku, pokud by se mladé jabloně uložení části roztoku močoviny (50 g na 10 litrů vody) u kořene k aktivaci růstu. Na začátku června by měla provést listové hnojivo (postřikem) roztok humátu sodného. V září - poslední doplnění roztok 60 gramů superfosfátu v 10 litrech vody. Je třeba tato podpůrná opatření pro mladé, ještě není plodová stromy.

Jiný systém se používá pro hnojení zralý, což umožňuje stabilně výnosy jablko. Potřebuje 4krát hnojivo za sezónu pro dobrý vývoj a produkci kvalitního ovoce. První krmení se koná na konci dubna: v rámci každé z rozptylových a ovocné stromy vložených 500 gramů granulí carbonade. Před květem následuje druhá krmení 100 g superfosfátu, 80 g síranu draselného a 50 g carbonade trvat 7-10 dnů ve 20 litrech vody. Jakmile je strom bud doporučuje třetí krmení 100 g nitrofosfátového roztoku a 2 g suchého humátu v 20 litrech vody.

Poslední hnojení jabloně po sklizni: pro každý strom, aby kbelík humusu a 300 g síranu draselného a superfosfát. Je důležité si uvědomit, že suchá hnojiva jsou pohřbeni do hloubky bajonet na hranici okolo-kmene kruhu. Všechny kořenové hnojení dusíkem (močovina, kuřecí hnůj, hnůj), jsou vytvořeny pro zvýšení růstu větví, ale v druhé polovině července, musí zastavit, protože větve před chladným počasím, musí mít čas zrát. Rychlé rozpouštění a absorpce dusíku rostlinami poskytuje velkorysý 2X zálivku před a po podání normalizované množství vody. Například, 5-letý jabloň nalije 50 litrů vody, takže 5 kbelíky hnojiv roztoku, a potom znovu hodit stejné množství vody. Dobrá péče, včasné zavlažování a hnojení zavedení nezbytných pomoc, vynikající růst a vývoj ovocných stromů, včetně jako je Apple Tree plicník. Popis, fotografie a různé publikace jej zdůrazňují.

Velmi užitečné střídavě kořen hnojení listové. Spolu s nimi lze provádět pravidelnou preventivní ošetření proti chorobám a škůdcům. Například, postřikový roztok carbonade (60 g v 10 litrech vody) a dřevěného popela (250 g na 10 litrů vody) se provádí dvakrát - před a po odkvětu v intervalu 20 dnů. Roztoky se stopovými prvky (mangan, zinek, měď) se používá k vázání a nakládání ovoce, zastavení je po dobu jednoho měsíce před sklizní.

Výsadba plicník skončil. Chcete-li zajistit dobrý růst a vývoj stromu podmínek nezbytných jednoduché, ale pravidelnou údržbu. V prvních dvou letech je nutno pravidelně plevel plevelů a zavlažování. Vítejte přistání v kmenech stromů zeleného hnojení, dále podněcuje sazenici. Pod vzrostlými stromy obvykle jemných přírodních nebo umělých trávníků a sekat tráva roste a ponechána jako kompost. Na třetím rokem povinného formativní prořezávání. V zimním období zateplený, tieing lapnikom, pergamen a další.

Vynikající odolnost, dekorativnost a vysoké výtěžky stabilně rozlišovat Medunitsa jablko kultivar. Recenze ruské zahrádkáři jsou jasné: je to oblíbená a nenáročná odrůda, potěšit každý rok dobrou sklizeň.

Nejlepší letní dezert jablko odrůdy Medunitsa

Možná, že jablko - nejčastější ovocný strom v naší zemi. Žádný z zahrady není kompletní bez ní, a pěstuje několik zástupců tohoto druhu: mnozí lidé mají rádi chuť jablek různé barvy a chuti, doba zrání, která je také odlišný (je zde letní i zimní odrůdy, a za přítomnosti různých druhů jablek může být úroda sklizena několik měsíců řádek). Díky chovatelům nyní dostatek odrůd z čeho vybírat, ale vsadím se, že v každém (nebo téměř každý), zahrada růst jablko Medunitsa. A pokud jste něco o tom vím, přečtěte si tento článek, ve kterém daný popis třídy.

Grade Medunitsa jablko - produktem tvůrčí práce chovatelů na Moskevské státní univerzitě. University. Za prvé je třeba poznamenat, že jablko lékařský - rok vysoké výnosná odrůda, možná jeden z nejlepších svého druhu; to má mnoho výhod. Strom sám o sobě je velký, se širokým korunou řídké. Kořenový systém je rozsáhlý, existuje jen málo ovlivněno těsně rozmístěných podzemní vody. Ponechá původní podobu, je to velmi krásné. Jabloň je zřídka ovlivněn strup nebo jiného onemocnění, je velmi vytrvalý.

Fruit jablko Medunitsa váží v průměru o 100 g každého, sladkou chuť s příjemnou medovou kořeněnou vůní. jablka barvení specifické: základní pozadí zelené a žluté barvy, který se ředí vágní červeným červenat. Tělo barva citronově žluté, velmi šťavnaté, kůže je napjatá. Plody jsou zaoblené, kuželovitý tvar, alespoň tam jsou ploché zaoblené.

Apple Tree lékařský - jedna z nejoblíbenějších letní dezert odrůd. Podle popisu, jablka jsou vhodné pro různé účely: oni jsou často použity pro přípravu různých druhů marmelády, vymačkané šťávy, ale nejčastěji používané v čerstvé formě (v souladu s názory, nejchutnější chutě jsou čerstvě vybral ovoce ze stromu). Další výhodou plodů jabloní - mohou být skladovány po dobu 2 měsíců (v lednici - ještě o něco déle), není ve skutečnosti ztrácejí svou kvalitu (termín není příliš srovnatelné s výsledky zimních odrůd, ale na léto - to je dost slušná rychlost). Plicník je známá pro své bohaté plodu, a je schopna nést ovoce, to jablko je již 4-5 roky po výsadbě sazenic; úroda dozrává v polovině srpna, ale nevýhoda je, non-simultánní zrání.

Regiony pro kultivaci často volí v závislosti na klimatických podmínkách, nejvhodnější jednoho nebo jiné kultury. S jablečným Medunitsa dobře. Výrazně zjednodušuje záležitosti, to je letní odrůda, to znamená, že plod nebude poškozen během mrazy, ale na druhou stranu - je třeba zajistit, aby bylo normální transport stromu zimě (je třeba poznamenat, že i v zimních odrůd mají někdy problémy po zimě). Jak je uvedeno v tomto textu, Medunitsa má dostatečně vysokou otužilost (Graf schopen odolávat teplotám až 35-40 stupňů), které podstatně rozšiřuje rozsah regionech, ve kterých mohou být pěstovány jabloně. Plicník se pěstuje všude na Ukrajině a v Bělorusku, v těchto zemích, je to jeden z nejběžnějších druhů letních jablek. V Rusku se pěstuje v jižních oblastech a středním pásmu země (až tolik jako Sibiř), v severních oblastech Medunitsa vzácné.

Vlastnosti formace koruny

Kromě všech výše uvedených výhod existují i ​​některé nevýhody. Například, je třeba neustále tvořit korunu. Péče o plicník by měl vždy začíná s právem zvolit si místo pro výsadbu: nejlepší fit volné půdy, které mají dobrý odvod vlhkosti a vzduchové netěsnosti, i když není nutné chránit kořenový systém z nečinnosti vod, nezačít hnití. Zavřít ochranu v zimě vyžaduje mladé sazenice jabloní Medunica - kůra rostlin je často poškozena králíky nebo hlodavci. Oříznutí kufru pomůže chránit před různými chorobami a malými hmyzími škůdci. Ale nejdůležitějším způsobem péče je neustálé prořezávání. Každoročně se koná, protože stromy tohoto jabloně jsou velmi vysoké. V březnu, jakmile jsou pupeny rozpuštěny, můžete začít tento proces. Dále se doporučuje regulovat pouze bodové ořezávání. Nezapomeňte, že správné oříznutí bude na plodině zobrazeno pozitivně.

Mnoho pozitivních vlastností jabloní Medunitsa přitahuje nejen zkušené zahradníky (většina z nich sleduje komerční účely), ale i amatérky, takže se tento strom stane ozdobou jakékoliv zahrady.

Ve videu jsou uvedeny vlastnosti ovoce a poznámky o agrotechnologii odrůdy.

Seznamte se s časem testovanými letními odrůdy jabloní Medunitsa

Výsledek mnoha let práce sovětské školy chovatelů se stal desítkami vynikajících odrůd, které i po mnoha letech jsou milovány a nárokovány zahradníky. Jabloně Medunitsa se objevila v roce 1935 díky úsilí slavného vědce S.I. Isaev, který se rozhodl pro chov velryby Welshty, kanadského původu a původně ruské skořice pruhované.

Medunitsa nejen absorbovala nejlepší vlastnosti mateřských rostlin, ale také se po dlouhou dobu stala vůdcem mezi letními ruskými odrůdami.

Popis a fotografie jablečného stromu Medunitsa

V době plodu vstupují jabloní z Medunice, začínají od 4-7 let v závislosti na regionu a podmínkách pěstování. A ačkoli najednou odrůda, chovaná na plantáží VNIIS je. Michurina u Tambov, nebyl pásmový jiných oblastí země, sbor rodících stromů vysázených v předměstí, v regionu Kubáň, a dokonce i na Sibiři, a to až do Krasnojarsku, poznamenal mnoho generací zahrádkářů.

Kultura má vynikající zimní odolnost a výnos až 180 kg čerstvého ovoce ze stromu za sezónu. Mladé jablečné stromy z Medunitského výnosu dosahují roční výnosy, ale jak rostou v hojnosti, plody očekávají, že budou čekat pouze rok. V tomto případě jsou stromy a ovoce zřídka postiženy jednou z nejčastějších chorob ovocných stromů - šupka, odrůda je odolná vůči hnilobě a není příliš citlivá na výskyt podzemních vod.

V centrální části Ruska jablka na Medunica dozrávají do poloviny srpna a bez ztráty prezentace a kvality mohou být přepravovány a skladovány asi měsíc. Po ochlazení může ovoce zůstat neporušené po dobu až 4 až 5 měsíců.

Plody samotné podle popisu a fotografie jablečného stromu Medunica jsou středně velké a průměrné od 100 do 150 gramů. Odborníci ochutnali lehkou nebo krémovou šťavnatou dužinu z jablek Medunitsa si zasloužili hodnocení ve 4,3 bodu. A díky vysokému až 14% obsahu cukru a extrémně malému množství kyselin v ovoce se často často jedná o nezdravé ovoce.

Ale jen s plným zrání nyní opravdu med, dokonce lehce kořeněnou vůni a sladkost ploskookrugloy žluto-zelená jablka a okupační polovinu ovoce sytě červené pruhované nebo strakatý červenat.

Výsadba a péče o jabloň odrůdy Medunica

Stejně jako většina ovocných stromů potřebuje Medunice dobře osvětlenou plochu s neutrální nebo mírně kyselou volnou půdou, schopnou zajistit růst a plodnost této vysoké odrůdy.

Pokud je nedostatek vláhy a úrodnost půdy skromných stromů může kompenzovat péči o jabloně, umělé zavlažování a hnojení, pak nedostatek slunečního světla reagovat pokles počtu plodů, nižší kvalitu a menší obsah cukru. Pro jabloň Medunitsa je důležité vybrat místo, kde strom nebude trpět stagnací vody v půdě. Nejvhodnější pro pěstování jablečné půdy lze považovat za volně ložené, písečné, půdní, půdní, stejně jako cernozemové z lesoprostorové zóny. Na písečné půdě vyžadují jabloní zavedení více než obvyklých množství hnojiv a pravidelné zavlažování.

Technologie výsadby jámy a vysazování sazenic jabloně Medunice do země nemá žádné zvláštní rysy. Před vysazením v blízkosti stromu můžete:

  • odstraňte většinu listů a nechte na listách pouze několik listů;
  • držte první tvarovací prořezávání;
  • když ponoříte sazenice jablek do jámy, narovnejte všechny kořeny.

To pozitivně ovlivní rychlost zakořenění rostliny a začátek jejího aktivního růstu. Hlavní věc je, že kořenový hrdlo rostliny není pohřben, a po naplnění půdní směs zůstal nad úrovní země. Péče o jabloň začíná okamžikem výsadby. Vzhledem k tomu, že v prvním roce po výsadbě jablka Medunica se dosud neobnovila z aklimatizace a je slabá pro plod, je lepší odstranit všechny květní pupeny, které se vytvořily. Sazenice jabloně se tak budou lépe a rychleji.

V příštích několika letech je nutné provést normalizaci plodiny, částečně odbourávat vaječníky, které dosáhly velikosti pět-rublové mince. Zbývající ovoce nebudou jen větší a sladší, jejich malé množství pomůže stromu lépe se připravit na zimní období.

Na dospělých jablkách normalizace Medunitsa umožňuje několik vyrovnání poklesu výnosů pro příští rok po bohatém plodu.

K ochraně nově vysazeného stromu před mrazem, kdy ještě nebyl vytvořen sněhový kryt, kruh kmene silně kryje mulč z humusu, jehličích, pilin nebo listů. Dřík je sám izolován a chráněn před škůdci za použití materiálů, které mohou přežít za studena a projít vzduchem dobře.

Zavlažování a vrchní oblékání jabloní v létě a na jaře

Pro bohaté plody a růst jablka, v závislosti na charakteristikách růstu a zásob, vyžaduje jiné množství živin a vlhkosti. Energické druhů, včetně Medunitsa a jsou napájeny z prostoru 20 až 25 metrů čtverečních, a jablko a trpasličí odrůdy pouze z 9. - 10. V každém případě, bez pravidelné hnojení nemůže dělat.

  • První vrchní oblékání se provádí na jaře. Do půdy se přidá 30 až 40 gramů dusičnanu amonného a stejné množství nitroammofosu.
  • V době, kdy na jabloních Medunitsa vaječník začne tvořit, pokud by rostliny přijímat 120-145 gramů superfosfátu, 8 až 10 kg humusu, shnilo kompostu a asi 45 až 55 gramů chloridu draselného na strom.

Hnojení jabloní v létě se skládá ze dvou až tříkrát aplikovaných 2-3 kbelíků kapalných hnojiv obsahujících dusík, které lze použít jako vodní infuzi humusu, kuřecího hnoje nebo hnoje.

Dobře ovocné stromy reagují na zalévání peřiny kopřivy s infuzí kořisti, celandinu a jiných rostlin, stejně jako zavedení několika hrstí dřeva popela. Mělo by se pamatovat jen na to, že vrchní obložení obsahující dusík je zastaveno v polovině léta, aby nedošlo k nárůstu nových výhonků, které nebudou mít čas na zesílení a zrání v zimě.

Během vegetačního období půda pod baldachýnem jablečného Medunitsa by měl zůstat volný, který se používá jako kypření půdy a 5 cm vrstvou mulče, propustnou pro vzduch, ale vlhkost zadržující vypařování. Program péče o jabloň Medunitsa zahrnuje týdenní zavlažování stromů rychlostí 10-18 litrů na strom. Je obzvláště důležité, aby rostlina během plnění ovoce nepotřebovala vlhkost, která začíná v červenci a dokud není plodina dokončena. Během tohoto období dozrávají nejen medové jablka, ale také pokládka květinových pupenů následujícího roku.

V srpnu je zalévání omezeno a regulováno v závislosti na počasí, přičemž se ujistěte, že půda pod korunou nevysuší.

Vlastnosti a schéma utváření jablečné koruny

Dostatečně vysoké stromy jabloní Medunica se vyznačují širokým pyramidálním tvarem koruny. V tomto případě se zformuje příliš mnoho výhonů a hlavní plody se dějí na větvích dvouletých a starších. Většina vaječníků Medunitsa je tvořena na prstencích a jen malé množství jablek produkuje ovoce. Tvorba koruny jabloně, která trvá do věku 12 let podle schématu, tedy zajišťuje jak prohloubení přebytečných větví, tak zkrácení výhonů.

V této době je důležité, aby jablko mělo aktivně rostoucí dirigent a podřízené kosterní větve. Když kultivar jabloně Medunitsa dosáhne výšky 2,5 až 3 metry, je vertikální růst omezen řezem horní části vodiče přes silnou boční větev. Od tohoto bodu je hlavním úkolem prořezávání:

  • prevence nadměrné hustoty koruny;
  • odstranění vrcholů;
  • udržování hygienického stavu stromu.

Jakmile začne strom dospělý zaostávání produktivity, vaječníky jsou soustředěny především v horní části koruny, a stejně starý omezený růst výhonů 20-30 cm, je třeba myslet na omlazující prořezávání jabloň plicník.

Brzy na jaře, předtím, než se probouzejí pupeny, holé skeletové větve jsou oříznuty přes boční větev a místo šuplíku je pečlivě ošetřeno lištou. Tato metoda způsobuje příliv živin a probuzení spánkových pupenů.

Výsledkem je, že v téže sezóně korunová oblast dává několik nových výhonů, z nichž by nemělo zůstat více než 4 nejvýkonnější výhonky. Na jejich základě a opět se bude řídit podle schématu formace jak jabloní, tak bočních větví. Jako výhonky náhrady můžete použít a vrcholy, často se tvoří na větvích, ztrácejí sílu a schopnost přinášet ovoce. A že prořezávání stromu neoslabuje, je lepší odstranit velké větve ne za jednu sezónu, ale za dva roky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 8 =