Jabloň popis plicník Photo

Jabloň popis plicník Photo

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Plicník - výsadba a ošetřování. Apple Tree lékařský - popis, fotografie

Jabloň s lahodnou titulu Medunitsa že plně ospravedlňuje dlouho získala vedoucí postavení v zahradách středních a mírných zeměpisných šířkách v ruštině. Jablka v této třídě mají vynikající chuť - aromatická a velmi sladká s tóny medu, v šťavnaté dužniny. Slavnostní podívaná kvetení nebo ovocných stromů probudit ty nejlepší pocity v duši domácího zahradníka.

Apple Tree lékařský: popis, fotografie a vlastnosti odrůd

Poměrně raná letní odrůdy jablek tradičně pěstují v venkovských domů a zahrad, má nízkou kyselost a vysoký obsah cukru. Časné zrání plicník je její nespornou výhodou, protože dozrát včas na svátek. Kromě toho vysoká zimní kultura sloužila jí v dobrém užitku. Cold ruská zima jabloň snadno prochází, není podmerzaya bez ztráty produktivity a výzdobu, která přispěla k velmi široké šíření kultury na ruských otevřených prostorů. Ovoce - kulaté světle žluté s karmínově červenat pruhované jablek. Tlustá kůže je pokryt lahodnou šťavnaté maso růžovo smetanový odstín. Kromě jablek překvapivě odolný vůči strupovitosti léze - škůdce mnoha jablečného plodiny.

Lékařský, péče, které není příliš těžkopádné, má široký tvar jehlanu, intenzivně rostoucí, rychle roste ve velikosti. Proto kultura vyžaduje každoroční prořezávání, vhodně tvoří korunu a zastaví nekontrolované proliferace. Je charakterizována neobvyklým tvarem listů. Aktivní rodit začíná dostatečně brzy - od 4. ročníku růstu, a pokračuje až do 60 let stáří stromu. Výtěžek však klesá ve stáří, což place pravidelné přestávky. Plody této odrůdy jsou většinou střední velikosti - ne více než 100-120 gramů. Kromě vysoké chutnosti, jablka jsou pozoruhodné v tom, že mohou být skladovány po dobu až dvou měsíců po sklizni.

Nejlepší půda pro pěstování jabloní je dobře odvodněné úrodné půdy, které poskytují běžné provzdušňování kořenového systému. Preferring několik zvýšené části, Medunitsa náchylné ke stagnaci vody, nečistot nebo nadzemní. Z tohoto důvodu je výběr růstu dřeva prostoru je velmi důležité: být vyloučeny velké prohlubně v blízké vrtu prostoru, jakož i stagnace podzemních vod, po pádu do vody kořeny, stromy vyvíjet špatně, dát špatné výtěžky, mráz ztratit a zemřít v průběhu času.

Rozhodujícím faktorem je volba semenáčků jabloně pro, například lékařský. Výsadba a péče o odrůdových procesy nejsou příliš složité, ale pro pěstování strom s krásnými dekorativními vlastnostmi a vysokými výtěžky požadovaných zdravé jedno- či dvouleté sazenice se silnými pružnými větvemi a zdravé kořeny. Místo očkování musí být jasně označeny a pokryté kůrou. Lepší je koupit proces dvouletou: rychle zakoření a začne nést ovoce dříve než roční.

Výsadba díra by měla začít připravovat měsíc před výsadbou jabloní Medunitsa odrůd. Výsadba a péče výstupek poskytnout určité algoritmus: výkopové zeminy se důkladně promíchá s humusu kbelíky 3, 300 g dřevěného popela, 250 g superfosfátu a 120 g síranu draselného a nanese na dně jámy. Horní část jámy nalil vrstvu úrodné půdy bez hnojiv, a pak se dobře hodit s teplou vodou a nechte 25-30 dnů.

Výsadba jabloň, že je nutné kontrolovat pronikání kořene krku: musí být 5-10 cm nad úrovní terénu. Narovnal výhonky kořeny během výsadbu rovnoměrně nalila připravily podklad a stlačení jej. Pro lepší zakořenění sazenice velkoryse zaléval 30-45 litrů vody. V případě, že kořen límec po zalévání obnažena, je nutno nalít do půdy. Poskytuje vynikající přežití při pěstování jablek předem bouda (do stavu bláta) jímky a následně dosypki půdu. Po přistání na kmeny stromů, aby zamulchirovat humusu nebo rostlinné zbytky.

Velmi náročná na hnojení a pravidelné hnojení jablko Medunitsa. Výsadba a péče o něj je vždy doprovázena půdy a nabíjení začne na jaře. To bylo v tomto okamžiku, pokud by se mladé jabloně uložení části roztoku močoviny (50 g na 10 litrů vody) u kořene k aktivaci růstu. Na začátku června by měla provést listové hnojivo (postřikem) roztok humátu sodného. V září - poslední doplnění roztok 60 gramů superfosfátu v 10 litrech vody. Je třeba tato podpůrná opatření pro mladé, ještě není plodová stromy.

Jiný systém se používá pro hnojení zralý, což umožňuje stabilně výnosy jablko. Potřebuje 4krát hnojivo za sezónu pro dobrý vývoj a produkci kvalitního ovoce. První krmení se koná na konci dubna: v rámci každé z rozptylových a ovocné stromy vložených 500 gramů granulí carbonade. Před květem následuje druhá krmení 100 g superfosfátu, 80 g síranu draselného a 50 g carbonade trvat 7-10 dnů ve 20 litrech vody. Jakmile je strom bud doporučuje třetí krmení 100 g nitrofosfátového roztoku a 2 g suchého humátu v 20 litrech vody.

Poslední hnojení jabloně po sklizni: pro každý strom, aby kbelík humusu a 300 g síranu draselného a superfosfát. Je důležité si uvědomit, že suchá hnojiva jsou pohřbeni do hloubky bajonet na hranici okolo-kmene kruhu. Všechny kořenové hnojení dusíkem (močovina, kuřecí hnůj, hnůj), jsou vytvořeny pro zvýšení růstu větví, ale v druhé polovině července, musí zastavit, protože větve před chladným počasím, musí mít čas zrát. Rychlé rozpouštění a absorpce dusíku rostlinami poskytuje velkorysý 2X zálivku před a po podání normalizované množství vody. Například, 5-letý jabloň nalije 50 litrů vody, takže 5 kbelíky hnojiv roztoku, a potom znovu hodit stejné množství vody. Dobrá péče, včasné zavlažování a hnojení zavedení nezbytných pomoc, vynikající růst a vývoj ovocných stromů, včetně jako je Apple Tree plicník. Popis, fotografie a různé publikace jej zdůrazňují.

Velmi užitečné střídavě kořen hnojení listové. Spolu s nimi lze provádět pravidelnou preventivní ošetření proti chorobám a škůdcům. Například, postřikový roztok carbonade (60 g v 10 litrech vody) a dřevěného popela (250 g na 10 litrů vody) se provádí dvakrát - před a po odkvětu v intervalu 20 dnů. Roztoky se stopovými prvky (mangan, zinek, měď) se používá k vázání a nakládání ovoce, zastavení je po dobu jednoho měsíce před sklizní.

Výsadba plicník skončil. Chcete-li zajistit dobrý růst a vývoj stromu podmínek nezbytných jednoduché, ale pravidelnou údržbu. V prvních dvou letech je nutno pravidelně plevel plevelů a zavlažování. Vítejte přistání v kmenech stromů zeleného hnojení, dále podněcuje sazenici. Pod vzrostlými stromy obvykle jemných přírodních nebo umělých trávníků a sekat tráva roste a ponechána jako kompost. Na třetím rokem povinného formativní prořezávání. V zimním období zateplený, tieing lapnikom, pergamen a další.

Vynikající odolnost, dekorativnost a vysoké výtěžky stabilně rozlišovat Medunitsa jablko kultivar. Recenze ruské zahrádkáři jsou jasné: je to oblíbená a nenáročná odrůda, potěšit každý rok dobrou sklizeň.

Rozmanitost jablečného Medunitsa

Apple Tree lékařský týká skupiny letních odrůd. Tento druh domácího chovu, což má za následek 50-tých letech minulého století, slavný ruský vědec SI Isaev ruské odrůdy křížením ‚Cinnamon pruhované‘ a Kanadě ‚Welsy‘. Rozmanitost je skutečně mimořádný, protože má nejlepší kvalitu rodičovství. Patří k imunitních odrůd, které jsou vysoce odolné vůči hlavnímu onemocnění jablko - strupovitosti a další důležitou vlastnost - otužilost. Jablko chuťové vlastnosti se odrážejí i ve svém názvu, je lídrem mezi letních odrůd ve všech svých hlavních charakteristik.

Foto: Tatiana Makarova, Kostroma

Charakteristika vysoce kvalitními funkcemi. V době plodící jabloní Medunitsa přijít brzy, na 4 - 5 let. Produktivita je vysoká. Během prvních deseti let strom nese ovoce každý rok, po kterém rodit periodické: dobré sklizně střídají s snížena. Dozrávají jablka v této třídě velmi brzy, na konci srpna - začátkem září. Uloženy na dlouho, až jeden měsíc. Během skladování, neztrácejí chuť. Ve většině případů nejsou zbývá do hlavní sbírky na stromě, protože díky sladké chuti a zadávací textury, jablek použitelné i v nezralé formě.

Foto: Tatiana Makarova, Kostroma

Plody nejsou velké, převážná část hmotnosti 100 - 150 g. Tvar - ploché kulaté, strakatý pruhované při 20 - 50%. Základní barva - žluto-zelené lakování - od mírných až po tmavě karmínově červená. Chuť je velmi sladká, pikantní, s určitou příchutí. Buničina světle krémová, jemnozrnný, hustá, šťavnaté, obsahuje asi 14 mg% cukru. Podle chuťovou porotou hodnocena více než 4 body.

Znakem jablka je jeho odolnost vůči chorobám strupovitosti, který je považován za nadprůměrný a porazit hnilobě. Tyto rostliny se nebojí vysoké podzemní vody, což je obvykle velmi citlivá ovocné stromy. Zimní mrazuvzdornost jablka - nadprůměrná.

Foto: Tatiana Makarova, Kostroma

Rysy formování koruny. Jabloně Medunitsa vysoká, s pyramidální korunou. Crohnova řídké větve svěšené. Rodit smíšené, hlavně na dvou výhonky, tří let, jakož i dlouhodobě. Strom je jiný silný růst, a tak tvořit korunu by měl být co nejkratší době. V následujícím požadované regulační prořezávání. Odrůda se liší od druhého ve formě listů: jsou dlouhé, úzké, mírně zakřivený ve středu.

růstových oblastí. Grade Medunitsa nebyl pásmový, že jí brání v získání rozšířené v amatérských zahradách ze severních oblastí Ruska do kavkazské oblasti. Vysoká zimní otužilost mu umožnilo rozšířit v sibiřském regionu Krasnojarsku až k okraji. Podle zahradníci stromy trpí závažnými zimní teploty až na minus 40 stupňů.

odeslat odpověď

Když vidíte prvotiny mladého stromu?

Asi po 5 letech po výsadbě.

Máme u Petrohradu „Medunitsa9raquo; zaplodonosila ve třetím roce po výsadbě, někde na 3 - 4 roky. Velmi malý Bush a tři bullseye. čekání, když zralý)

Máme již objevily první dvouleté jablka (asi pět).

Jabloň roste již 10 let, téměř žádné ovoce (5 - 7 jablka na stromě, nebo dokonce méně), když vstoupila do ložiska velmi brzy. Jízdě biče do větví, to znamená, že dlouhé holé větve podobný ve vzhledu k vrcholy. Co dělat? Je škoda, snížit, stejně jako chuť jablek.

Doufám, že jste měli tvořit „Medunitsu9raquo;, důvod nedostatku sklizně. Jarní řez příliš mnoho, ne přát Odlehčení korunu, pak větev zatáčky, vázání je na kolíky. Jabloň vás odmění chutné jablka. Jablka vertikální větve nebude.

jsme vysadili tři sazenice v roce 2008. Bohužel, jeden zemřel v důsledku vysoké hladiny podzemní vody podzemní, ale vštípit nový štěp od zdravého člověka dochovaných kopií podnoží. Dokud nebudou přijata nová štěpu nenese ovoce. Ale dvě sazenice v průběhu let rozrostla na silných stromů 4 metry vysoký. Na 4. ročníku dali první ovoce. V prvním roce pouze několik jablek, ale velmi chutné a šťavnaté. Nyní budeme sbírat jablka s plicník v dostatečném množství. Celá rodina miluje moc a pravidelně využívá přímo ze stromu. Vzhledem ke kvalitě příchutí ovoce v době sklizně zůstávají pouze na vrcholu stromu. Těšíme se, že když Medunitsa zestárne a ovoce bude větší, než je chuť k jídlu u dětí.

Neočekávané v této třídě trochu, ale neměla ztratit svou chuť. Plody nejsou vhodné pro skladování as začínají zhoršovat. I přesto, že jablko lehnout po dobu několika dní, chutná to není to samé jako právě utrhl ze stromu.

Strom péče byla skutečnost, že kmeny stromů tvořena hustou vrstvou posečené trávy. Přirozeně, oříznutí a bělení popáleniny. Pour příležitostně jednou nebo dvakrát v létě v intenzivní teplo. Jeden jabloň byla zasazena v umělém pahorku zeminy, výšky asi 40 cm. Strom je zasazen v kopci, který byl vypracován a rostl lépe než druhý, jen byly vysázeny v zemi. Plodová hojnější jabloní, vysazené v mohyle. V zimě ukrytí kmeny smrků tlapky, jak žijeme v obci, mohou stromy a zvířata jedí. Celou zimu přezimoval tento druh pokuty. Dokonce mráz 30 stupňů bez problémů utrpěli. V průběhu doby, růst jablko nebolí. Radím vám, abyste se ve vaší zahradě všechny z jednoho nebo dvou stromů plicník pro spotřebu v čerstvém stavu, protože velkou chutí jablek.

O sklízení jablek natáčen jako nezralé, maso svých zisků příchuť, cukr a aroma v listopadu, je uložen v tomto případě je dobré. Letošní poslední jedli dne 7. ledna. Řepa barva kůra příliš ne najednou. Máte-li odstranit později, když začnou červenat na stromě, které jsou uloženy v kratším čase.

Už jako dítě, zkuste tuto odrůdu, se mi to moc líbilo. A když jsem se rozhodl zasadit jabloně, začít s ní. Získal jsem závody v různých školek, aby je porovnat podle svých představ. I zasadil v intervalu jednoho roku, v naději, že jedno jablko odpočívá, druhý ve stejném roce rodit.

Chuť jablek ukázalo stejné, a jabloň, i když je zasazena v různých časech, jak ovoce a zbytek pro příští rok. Vzal jsem štěpy ze všech sazenic a naroubován sama Savage neznámý typ. Tento strom roste více úrodnou půdu. Jablka větší a sladké, ovoce nesoucí permanentní, bez období každý rok. Rozhodl, že tento vliv jako sklad, a to, co roste na úrodnou půdu.

Winter dobře snášen. Letos bylo 40 mrazy, podmerzli malý počet poboček.

Stromy z jiných odrůd podmerzli téměř úplně.

Katalog rostlin

 • Alycha (3)
 • Lilek (5)
 • Vinná réva (2)
 • Třešně (14)
 • Pěstování rostlin (21)
 • Pear (55)
 • Zimolez (18)
 • Zelí (30)
 • Brambory (22)
 • Jahody (jahody) (2)
 • Limon (15)
 • Mrkev (7)
 • Okurka (103)
 • Pepř (8)
 • Ředkev (4)
 • Rose (23)
 • Plum (20)
 • Rajče (rajče) (16)
 • Citrusové plody (3)
 • Cherry (10)
 • Jabloň (112)
 • Potato Variety Gala
 • Hrušky odrůdy Lada
 • Hrušky odrůdy Chizhovski
 • Rozmanitost jablečné bonbóny
 • Rozmanitost jablečného Medunitsa
 • Odrůdy jablek Melba (Melba)
 • odrůda brambor Red Scarlet
 • Řazení třešně žárlivý

Chcete-li sdílet fotografie vašich rostlin, vyplňte následující formulář:

Sortoved.ru © 2013 - 2017 - Všechna práva vyhrazena.

Nejlepší letní dezert jablko odrůdy Medunitsa

Možná, že jablko - nejčastější ovocný strom v naší zemi. Žádný z zahrady není kompletní bez ní, a pěstuje několik zástupců tohoto druhu: mnozí lidé mají rádi chuť jablek různé barvy a chuti, doba zrání, která je také odlišný (je zde letní i zimní odrůdy, a za přítomnosti různých druhů jablek může být úroda sklizena několik měsíců řádek). Díky chovatelům nyní dostatek odrůd z čeho vybírat, ale vsadím se, že v každém (nebo téměř každý), zahrada růst jablko Medunitsa. A pokud jste něco o tom vím, přečtěte si tento článek, ve kterém daný popis třídy.

Grade Medunitsa jablko - produktem tvůrčí práce chovatelů na Moskevské státní univerzitě. University. Za prvé je třeba poznamenat, že jablko lékařský - rok vysoké výnosná odrůda, možná jeden z nejlepších svého druhu; to má mnoho výhod. Strom sám o sobě je velký, se širokým korunou řídké. Kořenový systém je rozsáhlý, existuje jen málo ovlivněno těsně rozmístěných podzemní vody. Ponechá původní podobu, je to velmi krásné. Jabloň je zřídka ovlivněn strup nebo jiného onemocnění, je velmi vytrvalý.

Fruit jablko Medunitsa váží v průměru o 100 g každého, sladkou chuť s příjemnou medovou kořeněnou vůní. jablka barvení specifické: základní pozadí zelené a žluté barvy, který se ředí vágní červeným červenat. Tělo barva citronově žluté, velmi šťavnaté, kůže je napjatá. Plody jsou zaoblené, kuželovitý tvar, alespoň tam jsou ploché zaoblené.

Apple Tree lékařský - jedna z nejoblíbenějších letní dezert odrůd. Podle popisu, jablka jsou vhodné pro různé účely: oni jsou často použity pro přípravu různých druhů marmelády, vymačkané šťávy, ale nejčastěji používané v čerstvé formě (v souladu s názory, nejchutnější chutě jsou čerstvě vybral ovoce ze stromu). Další výhodou plodů jabloní - mohou být skladovány po dobu 2 měsíců (v lednici - ještě o něco déle), není ve skutečnosti ztrácejí svou kvalitu (termín není příliš srovnatelné s výsledky zimních odrůd, ale na léto - to je dost slušná rychlost). Plicník je známá pro své bohaté plodu, a je schopna nést ovoce, to jablko je již 4-5 roky po výsadbě sazenic; úroda dozrává v polovině srpna, ale nevýhoda je, non-simultánní zrání.

Regiony pro kultivaci často volí v závislosti na klimatických podmínkách, nejvhodnější jednoho nebo jiné kultury. S jablečným Medunitsa dobře. Výrazně zjednodušuje záležitosti, to je letní odrůda, to znamená, že plod nebude poškozen během mrazy, ale na druhou stranu - je třeba zajistit, aby bylo normální transport stromu zimě (je třeba poznamenat, že i v zimních odrůd mají někdy problémy po zimě). Jak je uvedeno v tomto textu, Medunitsa má dostatečně vysokou otužilost (Graf schopen odolávat teplotám až 35-40 stupňů), které podstatně rozšiřuje rozsah regionech, ve kterých mohou být pěstovány jabloně. Plicník se pěstuje všude na Ukrajině a v Bělorusku, v těchto zemích, je to jeden z nejběžnějších druhů letních jablek. V Rusku se pěstuje v jižních oblastech a středním pásmu země (až tolik jako Sibiř), v severních oblastech Medunitsa vzácné.

Rysy formování koruny

Kromě všech výhod, existují i ​​některé nevýhody uvedené výše. Například, že je třeba vždy tvořit korunu. Péče o plicník by měl vždy začíná s právem zvolit si místo pro výsadbu: nejlepší fit volné půdy, které mají dobrý odvod vlhkosti a vzduchové netěsnosti, i když není nutné chránit kořenový systém z nečinnosti vod, nezačít hnití. Úzce vyžadovat zimní ochranu mladé jabloňové semenáčky lékařský - rostlina kůra velmi často k poškození zajíci nebo hlodavců. Bílení hlaveň pomůže ochránit proti různým chorobám a hmyzem. Ale nejdůležitější je starat se o konstantní prořezávání. To se provádí každý rok, jak stromy jablka energického. V březnu, jakmile pupeny kvést, můžete začít proces. Pak jen doporučit regulační větve bod trimování. Uvědomte si, že správně provedla oříznutí pozitivně zobrazen na plodině.

Řada pozitivních vlastností jablečného Medunitsa láká nejen zkušené zahradníky (z nichž většina usilovat o obchodní cíle), ale fanoušci, takže tento strom ozdobí každou zahradu.

Ve videu jsou vlastnosti ovoce a poznámky na zemědělských odrůd.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

72 − = 69