Jachting lak na dřevo uvnitř

Jachting lak na dřevo uvnitř

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak si vybrat hřebík Yachting?

Jachting lak - je to efektivní, odolná proti vodě a dostupné prostředky pro zpracování dřeva klasické jachty. Dnes se také aktivně používá pro účely oprav v městských bytů studio a venkovských chalup. Zkusme dát důkladný popis složení, aby pochopili, jak je spolehlivý, a zda důvěřovat reklamy.

Jachting lak může být různého složení a liší se v ceně, praktičnosti, snadnost použití a toxicity.

Zpočátku, lak určený k léčbě vnějšího pláště mořské a říční lodě typu. Není vhodný pro vnitřní práce, i když mnoho lidí dnes ignorovat toto doporučení a zakrýt parkety. Skutečnost, že se při jeho výrobě výrobci, aby se hlavní důraz na dosažení takových charakteristik jako je odolnost a spolehlivost. Pro dosažení těchto cílů, ve vodě odolné činidlo přidané je poměrně toxické látky (toluen a xylen). Pojďme prozkoumat je podrobněji:

 1. Toluen patří k vysoce těkavé benzenových sloučenin. To znamená, že obsahuje ve svém chemickém složení uhlík a vodík. Taková látka snadno dostane do styku s kyslíkem, a proto mohou být vdechnuty člověkem. Příznaky otravy jako jsou závratě, poškození sliznice a dokonce i plicní edém. Jinými slovy, toluen odpařuje pomaleji, ale v takovém množství, že člověk může dostat smrtelnou dávku.
 2. Xylen, benzen je obtížné a nepříznivě ovlivňuje lidské zdraví. Páry jsou schopny pronikat do těla nejen dech, ale také kožní póry. Otravy xylenu osoba trpí velmi těžké. Dlouhá doba jeho účinku na těle vyvolává stres a aktivuje onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, a včetně - rakovinu.

Jinými slovy, to není důležité, jak kvalitní má prostředky pro zpracování dřevěné jachty plochy, a která vydala své výrobce k prodeji. V každém provedení se jedná o nebezpečnou chemické činidlo je sloučenina, která je lépe používat v otevřených prostorách. A to se nedoporučuje dělat uvnitř areálu.

Buďte opatrní! Pro zvýšení odolnosti proti opotřebení Jachting přidán laku toluen a xylen, které jsou toxické a nebezpečné pro zdraví

Ale když se podíváte na situaci z jiného úhlu, všechny benzeny mají mnohem nižší hmotnost než vzduch. Proto se komunikovat s ním v otevřených prostorech, rychle vylézt. Za takových podmínek, chemie není pro lidské zdraví žádné nebezpečí. To je důvod, proč platit bezbarvý lak je možné jen na ulici, i když v tomto případě není nutné zapomenout na bezpečnostní opatření.

Jachty lak, v závislosti na technických vlastnostech výsledného povlaku je rozdělena do následujících skupin:

 1. Matt - nemají lesk, ale velmi praktické. Koneckonců, dřevo, potažené matným lakem, takže tam bude méně špinavé a pokryté prachem.
 2. Lesklý - se vyznačují tím, že mají krásný efekt záře, která se projevuje při působení světla (přírodní i umělé). Aplikační lesklé přípravky na povrchu dává elitní lesk.

Stojí za zmínku, že volba konkrétního typu laku a barvy v tomto případě závisí na chuťových preferencích osoby. Konec konců, oba nástroje poskytují vynikající ochranu dřeva před vnějšími vlivy.

Lesklý lak dává krásný lesk, ale je to více viditelné poškození a nesrovnalostí než na povrch potažený matným lakem

Mnohem důležitější aspekt je technologie, která se používá pro výrobu nátěrových hmot. Na tento parametr založený, barva lodi je rozdělena do následujících typů:

 1. Alkyd. Velmi populární umělec barvy pro venkovní použití, který se používá pro výrobu organických rozpouštědel. Například bílý duch. Ačkoli tento druh paluby laku odlišuje láce, jeho použití v domácnostech, je přísně zakázáno. Ve skutečnosti, jak sušidla, rozpouštědlo se odpaří a páry toluenu a xylenu spadají do dýchacího ústrojí člověka. A dokonce i několik let po nátěru, bude i nadále pokračovat v vypařovat škodlivé pro živé organismy látek.
 2. Uretanový alkyd lak Yachting. Byla vytvořena pro vnitřní práce, protože má ve svém složení menší množství typu organického rozpouštědla. Přítomnost urethanových změkčovadel zabraňuje nadměrnému odpařování škodlivých chemických látek vedle se vrstva laku propůjčují vysokou flexibilitu a odolnost vůči teplotním extrémům. Je to velmi praktické, a to zejména v případě, že chata je „teplé podlahy“ systém.
 3. Alkyd-uretanový lak loď. Schne rychleji než jiné přípravky, které poskytují poměrně kvalitní dřevo. Ale vyznačuje maximální úroveň toxicity a je vhodný pouze pro použití v exteriéru.
 4. Jachting akrylovým lakem. To má nejvyšší náklady v důsledku vysoké environmentální výkonnosti, a je ideální pro použití v interiéru. Jsou to v podstatě nejsou lodní agent. Koneckonců, nejsou vhodné vytvořit povlak na vnější straně trupu od dřevěných nádob. Nicméně, mnoho bezohledných výrobců označovat své akrylátové výrobky tímto způsobem, tak, že je lepší prodat.

na vlastnostech obalu bázi, můžete si koupit barvy ve formě aerosolů nebo bank. Aerosoly jsou vhodnější pro práci, ale v této podobě znamená, že malý objem.

Bank s nižším lakem sprej pro snadné použití, ale je prodáván ve velkém množství.

Jachting lak kromě standardních aplikací a může být použit pro opravy v domácnosti na dřevo. Kde se používá?

Vytvoření venkovní nábytek z přírodního dřeva. Jachting akrylový lak typu mohou být použity pro potažení povrchu zahradního nábytku vyrobený z přírodního dřeva. Stoly a lavice, houpačky a altány - všechny tyto věci exteriéru může být odolnější a zajímavé barvy, pokud si zakrýt polyuretanu nebo akrylovým lakem. Je však třeba poznamenat, že je lepší dát přednost typ matný. Dá estetický vzhled nábytku a pěknou barvu.

Jachting nehty na podlahu, a to navzdory barevných výrobci reklamních, to není spolehlivé. Ano, je to velmi levné, ale to je velmi toxický. Proto, pokud neexistuje jiná alternativa, je lepší se rozhodnout pro méně toxický uretanový alkyd verzi. V opačném případě, několik měsíců po využití finančních prostředků na pokrytí podlahy v bytovém domě se můžete cítit chronickou únavu, zažít nervové napětí nebo deprese. To jsou výsledky vystavení člověka škodlivé komponenty polyuretanovým lakem.

Tyto prostředky jsou vhodné pro zpracování pěkné dřevěné domy. lak Loď umožňuje vytvářet jednotné akrylový povlak dřeva, který vykazuje vysokou odolnost vůči agresivním faktorům životního prostředí. A že je třeba zakoupit další povrchové úpravy a antiseptika odstraněny.

Jachting lak aplikuje na dokončovací materiál pro dodání odolnosti proti povětrnostním vlivům. Pokud zahuštěný prostředky, může být zředěna vodou, a potom použity pro jiné účely.

Všechny stavební materiály by měly být použity ke stanovenému účelu. V případě, že lak s názvem jachta, to znamená, že je určen pro externí úpravy dřevěných jachet a člunů. Tento nástroj použít v rezidenční oblasti může vést k velkým zdravotním problémům, zejména u dětí.

Nabídka od Guru nátěrových hmot

Dobrý den, četl jsem váš článek o Yachting lakem. Nemáme poznatky zahrnuty v patrovou domě (stěny a strop), alkyd-uretanový lak. a teď si myslel, že moje děti budou vdechovat výpary toluen a xylen, nedávají žít. Řekni mi, kolik let, polský stop „fonit“? Nemá-li vyvetrivaetsya vůbec, musíte střílet a porazit novou palandu. Proboha poradit, co mám dělat? po malování rok uplynul.

lak loď (jachting) pro dřevěné povrchy

Zabývající se opravy nebo stavbu domu, před otázkou: jak chránit dřevo? Každý majitel je odhodlána získat maximální kvalitu za nízkou cenu. Nejlepším řešením tohoto problému je lodní lak. Již z názvu materiálu může být zřejmé, že zpočátku to bylo používáno k pokrytí povrchu různých soudů.

Tento voděodolný lak chrání dřevo před škodlivými účinky kapaliny. Je jasné, že v případě, že nástroj šetří jachta trvale na moři, bude zvládat ochranu stěn, podlahy a stropu. Vzhledem ke své struktuře, složení proniká hluboko do pórů dřeva, čímž ho spolehlivě chrání po dlouhou dobu. Jachting laky lze zakoupit ve formě aerosolů. Ty se prodávají ve sklenicích s různými označeními. Výhodnější používat spreje, ale prodávají se jen v malých objemech.

barva loď má obvykle uretanový alkyd základnu. Vzhledem k tomu, že dokonale chrání povrch před vlhkostí, zabraňuje vzniku plísní. Současně s tímto činidlem, má dekorativní vlastnosti. Při nanášení více vrstev laku pro vyrovnání povrchu vyhladí ostré hrany, což je hladký. Strom dostane pěkný lesk. Vzhledem k různé barvy, nátěry lodní zvýrazňují přirozenou krásu dřeva a ziskový ozdobit svou přirozenou barvu.

Existuje několik typů lodí laku, které jsou odlišné výrobní technologie:

 1. Alkydové prostředky. Jsou vyrobeny s použitím organických rozpouštědel. Tento typ se používá pouze pro venkovní použití. To je nejčastější Yacht lak, jejichž cena je nižší než u jiných prostředků. Během své přidělené sušení nepříjemný zápach, toluen a xylen, které se do těla při dýchání. Proto je takový škála laků je přísně zakázáno používat v interiéru. Dokonce i několik let později odpařování škodlivých látek se nezastaví.
 2. Uretanový alkyd prostředky. Jsou vhodnější pro vnitřní práce. Kompozice obsahuje méně objemových organického rozpouštědla. Uvolňování škodlivých chemických látek, v rozporu s uretanových změkčovadla, které jsou součástí laku. Jejich přítomnost je nástroj odolnější vůči teplotním extrémům. To platí zejména v domácnostech, kde nerozvinuté systém „teplé podlahy“. Mimochodem, mezi členy této kategorie, můžete zvýraznit lak lodi „Tikkurila.“ Pro sušení to bude trvat kratší dobu než u jiných médií. Navíc, její ustavující látky zpomalují žloutnutí dřeva způsobený vlivem ultrafialového záření. Některé z jeho druhů dodávají další povrchový ve tmě. Jeho průměrná cena se pohybuje mezi 500 a nad rublů za 1 litr, v závislosti na druhu.
 3. Jachting akrylová barva - nejvhodnější volbou pro práci v interiéru. On je nejvíce šetrné k životnímu prostředí. Ale jeho cena je nejvyšší. To znamená, že ve skutečnosti není považována za lodní lak. Není k potažení vnějšího povrchu dřevěného těla nádoby. Získání lak by měli být opatrní. Existují případy, kdy bezohlední výrobci prodávají akrylátové výrobky pod značkou „akrilatnoy9raquo; Pro více dávek.

Použití jachting laku umožňuje získat dřevěný povrch dvojího druhu:

 • Matt - praktická možnost. Po zpracování tohoto stromu znamená, že není pokryta prachem a umazat méně.
 • Lesklý, který bude těšit na krásný, nádherný lesk. Ale při dotyku těchto povrchů může být ošklivý špinavý „palchiki9raquo;.

Každý, kdo se rozhodne pro sebe, jak si vybrat nehty. To vše záleží na osobních preferencích a chuti pronajímatele.

Hlavní aplikace jachta lak - Léčba dřevěných povrchů cév. Pro opravy v domácnosti, se také používá: pokrývají nábytek, dveře, okenní rámy, podlahy, dřevěné domy obecně. Můžete použít na nehty překližky podšívku. Akryl Yachting nástroj je ideální pro použití na zahradní nábytek z přírodního dřeva. vrstva laku dělá to odolnější, krásné a vzrušující barvy. Zároveň kostra domácí lék poskytne jednotný odstín. To chrání dřevo před účinky agresivních faktorů vnějšího prostředí. Není potřeba kupovat další dezinfekce a ostatní ochranné impregnace.

Kompozice jachting laky jsou škodlivé komponenty potřebné k provádění úkolů, činidlo. Po aplikaci toxických výparů může být uvolněn do ovzduší. Bez ohledu na to, co výrobci, ale použít lak lodi podlahy - není tou nejlepší volbou. Pokud se však rozhodnete používat, dávají přednost drogy uretanového alkydu. V opačném případě, za několik měsíců se můžete cítit problémy fyzické kondici.

To se nedoporučuje používat tento nástroj pro nábytek, který je ve styku s potravinami. Například, to je přísně zakázáno manipulovat tabulky v kuchyni. Použijte nátěr lodi je lepší na ulici. To je vzhledem k uvolnění škodlivých látek. Jeho použití doma může způsobit deprese, nervové poruchy. On byl obzvláště nebezpečné pro děti. Takže myslíte, že o tom, zda použít Yacht lak doma. Zdraví cena ještě vyšší.

Jachting použití hřebík snadno. K tomu je nutné nejprve připravit povrch: očistěte, odstraňte zbytky tuku a detergentů. V případě, že dřevo je stará vrstva, je třeba přebrousit, brousit a otřít roztokem minerálních destilátů a laku (v poměru 5: 1). Ale to není všechno.

lak Loď se aplikuje pouze na suché dřevo (s vlhkostí 20%). Povrch povlakem ve více vrstvách s klidovou časového intervalu pro sušení. Kromě toho musí být zvýšena doba sušení se každé vrstvě, mezi první a druhou - od 4 do 6 hodin, mezi druhou a třetí - 24 hodin. Suchý třetí vrstva po dobu nejméně dvou dnů. Při použití lak v souladu se všemi jednoduchými doporučeními, bude povrch vydrží dlouhou dobu.

Jachting Volba laku na dřevo

Původně zamýšlený jako vnější a vnitřní impregnací dřevěných trupů lodí, jachting lak v okamžiku, kdy se aktivně používaných při stavbě a opravách. Vzhledem ke své vysoké odolnosti vůči vlhkosti, to je docela úspěšně použita při provádění vnitřních prací na dřevo, jakož i pro venkovní použití.

na použití základů výroby, který určuje základní technické a provozní vlastnosti těchto povlaků na bázi se dělí na:

Výhodou alkydových typů je jejich nízká cena a poměrně dobrou odolnost proti opotřebení. Při výrobě takových materiálů za použití organických rozpouštědel. Průměrná životnost 4 až 5 let. Mají vysoký stupeň toxicity, což je činí méně vhodný pro vnitřní práce.

Složení alkyd-uretanový materiál obsahuje speciální změkčovadla brzdící uvolňování toxických látek. Přispívají také k pružnosti povlaku. Mohou být použity v dokončování vnitřního prostoru, se často používá při léčbě dřevěných prvků v podlahových systémů.

barvy akrylátové bázi jsou na bázi vody a jsou nejbezpečnější toxicita. Ale oni jsou méně odolné vůči vlhkosti. Navíc, tyto povlaky jsou na nejvyšší cenové kategorie.

Při léčbě různých typů materiálů, z následujících typů povrchů výrobků:

Výhodou prvního provedení je dále praktické využití. V matné povrchy jsou méně nápadné znečištění, drsnost, rozbití, usazuje prach není tak aktivní. Ale jakmile lesklé nátěry propůjčují jasný, účinný pohled léčit strukturu. Jsou vyráběny jako meziprodukty verzích: polo-lesklé a pololesklé nátěry.

Jachting lak pro interiér a exteriér stavby ze dřeva

Používání Yachting lak pro interiér ze dřeva se doporučuje v nebytových prostor. Vzhledem k vysoké toxicitě látek zahrnutých v jeho složení, je velmi nebezpečné pro člověka. Standardní klasifikace barev odděleně této kategorii nejsou žádné. Proto je při výběru aplikace Yachting lak na dřevo uvnitř by se měl ujistit, že neměla poškodit okolní zdraví lidí.

Často se používá při léčbě dřevostaveb, provozovaného ve venkovním prostředí. Je ideální pro zakrytí venkovního nábytku. Protože hlavní toxické látky Yachting laky jsou velmi těkavé látky, použití jí pod širým nebem není zdraví škodlivé. Tento typ barvy je ideální pro léčbu dřevěné fasády budov a staveb.

Jak aplikovat lak na dřevo Yachting: milníky

Dřevěné výrobky, které budou pokryté laku, musí být zcela suchý: zbytkový obsah vlhkosti ne větší než 20%. Fresh zpracování dřeva nedává smysl. Je třeba pečlivě připravit povrch: broušení, aby se odstranily zbytky předchozích nátěrů, odstranění nečistot, plísně, houby ze stromu, nebo přinést nové dřevo na hladké stavu.

Důležité! Jestliže před stromu byla pokryta lakem, je nutné jej zcela odstranit. Jachting hřebík neleží na horní straně poměrně spolehlivě.

Celá oblast by měla být nátěrem nebo úplně pokrytí nákladů na speciální porozapolnyayuschim složení. Tato fáze se zlepší přilnavost laku na dřevo. Při opětovném zpracování dřevěných předmětů doporučuje kontrolovat povlak na nenápadné místo. Takže si můžete ověřit kompatibilitu nátěrových hmot. Lak strom je aplikovat ručně štětcem nebo válečkem a přes stříkací pistolí. Okolní teplota při výrobě laku by se měla pohybovat od 15 stupňů do 35 stupňů.

Tip: promíchání lak před podáním žádosti o zpracování produktů, aby se zabránilo delaminaci v budoucnu a zvýšení životnosti.

Potažení několika vrstev by měly být považovány za Yachting sušení laku na dřevo. Další vrstva se aplikuje po sušení z předchozího - po 2-6 hodinách. Přesnější doba sušení podle specifikace výrobce v návodu k použití. Každá vrstva se po vysušení mohou být léčeny s jemným brusným papírem, aby se dosáhlo více odolný povlak. Je-li podlaha potažená lakem, provozováním on bude připraven až po 7 dnech, kdy lak konečně vyléčen.

Jachtařské ředit lak na dřevo, pokud to zhoustne? Praktičnost použití tohoto LMC spočívá v tom, že se obvykle naředí vodou, pokud to alkydové složení. Jiné typy ředí s různými rozpouštědly, jako je terpentýn, minerální destiláty. Po dosažení požadované konzistence mohou být znovu použity pro zpracování materiálu dřevěných kusů.

Zabalené barvy v tekuté formě do banky, ve formě aerosolů - v plechovkách. Tato nátěrová hmota se hodí tónování, což výrazně rozšiřuje rozsah jejich použití. Možný výběr z různých barev pro jednotlivé interiéry.

Zpracovatelský jachta lak zabývá mnoho známých výrobců nátěrových hmot. Jachting lak pro vnitřní dřeva „Tikkurila“ se používá při léčbě podlahy, dveře, okenní rámy, různé nábytek. Ten je k dispozici ve třech provedeních: s vysokým leskem, pololesklý a matný. První možnost je založena na akrylátové, jiní - uretanové alkydové složení. Doba schnutí je asi 6 hodin. Odolný vůči povětrnostním vlivům a vlhkosti, obsahuje přísady, které zpomalují působení slunečního světla na barvě dřeva. Průtok Yachting lak na dřevo 1m2 0.07-0.08 l.

Za účelem dosažení vysoké odolnosti materiálu proti vlhkosti podle jeho výrobu používá vysoce toxické složky: toluen a xylen. Tím se výrazně zužuje rozsah Yachting laku. Dobře chráněny před vodou, tyto povlaky pouze předem vysuší dřevěných částí. Nová konstrukce není vhodná pro zpracování materiálu dat s vysokým stupněm vlhkosti. Odolnost proti otěru, které jsou mnohem vyšší než u běžných typů. Ale je speciálně navržen jako zpracování podlahy, povrchových materiálů, bude mnohem účinnější, když se používá podle pokynů. Jachting laky nesnášejí zápornou teplotu. Pod jejich vlivem, mnozí z nich prostě prasknout.

Hlavní výhodou této skupiny povrchových materiálů stále je odolnost proti vlhkosti. Kromě toho, že jsou dostatečně odolné proti chemickým vlivům solí, kyselin a zásad.

Recenze tohoto nátěru je velmi rozporuplné. Nejčastěji je třeba se zaměřit na potřeby těch, pro něž je aplikován. V případě, že se shodují s návodem k použití, můžete bez obav použít takový materiál.

 1. Impregnace dřeva pro exteriér Dřevěné domy, budovy s dřevěné obložení vypadají velmi pěkně a esteticky. Postavené z ekologických materiálů, které přitahují jejich zvláštní.
 2. Volba odolný nátěr na beton na podlaze pracuje Malba betonovou podlahu všude se používá, aby se zabránilo poškození povrchu. Výchozí betonovou podlahu spojenou se spolehlivostí a životností, ale bez něj.
 3. Akrylový lak na dřevo na vodní bázi: vlastnosti a výhody Škoda šikovnou ruku, na vodní bázi akrylátové laky na dřevěné povrchy nejen dává estetický vzhled, ale také chrání.

Akrylový lak na dřevo na vodní bázi: vlastnosti a výhody

Poškození šikovná ruka akrylový lak na dřevo, na bázi vody, a to nejen dává estetický povrch ...

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 48 = 57