Jak červotoč

Jak červotoč

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vytvořit svůj vlastní ruce omítka kůru: praktické rady

V současné době existuje mnoho různých omítkových směsí, které umožňují vytvářet dekorativní povrch se speciálním reliéfem. Nicméně, většina z nich vyžadují specifické nástroje nebo speciální dovednosti povlak řešení. Proto je otázka, jak sádry kůrovec je velký zájem o umělce, protože tento materiál může být popsána jako nejvíce jednoduché na instalaci a praktické použití.

Amatérské fotografie postavil povrchy vyrobené technologií

Pro začátek je třeba říci, že existuje několik typů z těchto směsí, které mají odlišnou cílovou oblast, a liší ve svých vlastnostech. Nicméně, v tomto článku se budeme uvažovat ani samotný materiál, ale spíše, jak se dělá omítky červotočem, jako je tomu v daném případě hlavní roli hraje v procesu instalace a složení směsi je vybrán z provozních podmínek.

Všechny nástroje, které mohou být užitečné v průběhu přípravné fáze a cílové zařízení

 • V prvé řadě je třeba říci, že práce by mělo být provedeno na rovném povrchu. Jde o to, korigovat rozdíly či tažení letadlo s pomocí tohoto materiálu hloupé. Jeho cena v některých případech mohou být poměrně velké, a tento postoj povede k překročení nákladů.
 • Musíme však na vědomí skutečnost, že drsný povrch nemusí být hladký. Dost konvenční vrstvy omítky hladké, který byl předem upraven základním nátěrem.

To se nejlépe aplikuje na povrch materiálu s oky armovací

 • Mnoho výhod, vyprávění o tom, jak sádry červotoč věnovat zvláštní pozornost k nástroji. Skutečnost, že většinu práce připadá na omítce struhadle, a proto je nutné zakoupit konstrukce s polyuretanovým povrchem, a to nejen k dosažení požadovaného účinku, ale i déle udržet v provozuschopném stavu.
 • V provedení fasádní práce, je vhodné umístit na první vrstvu planarization pletivo pro vyztužení jeho. To významně posílí povrch a aby se zabránilo vážným důsledkům přítomnosti malých chyb. To je důvod, proč je tato metoda nabízí práci s rukama, které nemají mnoho zkušeností.

Tip! Všechny práce musí být prováděny v souladu s teplotou a vlhkostí, které jsou uvedeny na obalu zvoleného materiálu. V opačném případě to není jen vliv na vzhled povrchu, ale i funkční vlastnosti zdi jako celku.

Počáteční povrch musí být rovná

 • Podle této fázi montážního návodu doporučuje začít až poté, co byl povrch zcela ztvrdne po vyrovnání. Obvykle je třeba počkat 8 hodin, ale někteří mistři raději přidělit na tento proces, alespoň jeden den.
 • Dále je povrch upraven s více vrstvami nátěru 4 v Chasa intervalu. Takže nejen zvyšuje úroveň přilnavosti, ale snižuje schopnost nátěru absorbovat kapaliny, který je pro dané zařízení velmi důležité.

Horizontální a plovoucí vzory, které se získají, když se používá

 • V dalším kroku při přípravě roztoku. V tomto novicmistr, kteří nevědí, jak vypadá vypeckovaných omítky, přijmout pevné látky pro hrudek a snaží se rozbít, co nedělat.

Kruhová plocha malty vytváří chaotické reliéf

 • Také ve výrobním procesu se směs ve svém složení se přidají barviva. To má zajistit, že když drobná poškození povrchu, na něm neobjeví bílé kůži nebo čáry.
 • Nejvíce vyprávění, jak se dělá povolenky postavil omítky, doporučujeme použití různých technik aplikace, na povrchu a její následnou injektáží. Nicméně, profesionální odborníci se domnívají, že je nutné se rozhodnout pro sebe, takže to, co pohyby k vytvoření vzoru.

Složité vzory, které jsou vytvořeny při dekoraci s omítkou

 • Je třeba mít na paměti, že zvolený injektáže technika se používá po celém povrchu, beze změny. V opačném případě je úleva bude nerovnoměrné.
 • Po omítka ztvrdne, je možné léčit s jemným brusným struhadle. Tak se vytvoří hladký povlak s brázdy.

Je-li pigment přidá přímo do roztoku, je možno získat jasný a nasycené barvy povrchu

 • V konečné fázi primeru ošetřeného povrchu k zajištění horní vrstvy, chrání před třepení malých částic. Někteří mistři navrhuje doplnit impregnaci přímo do roztoku, ale toto řešení není vždy oprávněná, a může dokonce poškodit.

Tip! Veškeré práce by měly být naplánovány tak, aby najednou zcela zakrývat stěny z rohu do rohu. V opačném případě se může zdát, klouby a ošklivé vzory.

Penetrace by mělo být provedeno téměř ve všech fázích práce, protože materiál je umístěn mezi vrstvami omítek

Po přezkoumání videa v tomto článku můžete získat podrobnější informace o tom, jak nezávisle skončit s vypeckovaných omítky. Současně, na základě jehož text je uveden výše, je třeba konstatovat, že tato práce se neliší o zvýšené složitosti a zvládne i začátečník (podívejte se sem, z něhož spotřeba omítka závisí kůru).

Jak použít dekorativní omítky postavil vlastníma rukama

Populární typ úpravy pro konečnou úpravu fasád a vnitřních stěn v různých interiérů je strukturální omítka, ve své konečné podobě jako můra, brouk dřeva. Běžet postavil s rukama není těžké - je třeba vzít v úvahu doporučení výrobce omítkové směsi a ne odchýlit se od nich při přípravě povrchu, aplikace a sušení.

Vlastnosti a charakteristiky povlaku

Také původní vzhled, dekorativní omítky rozlišit solidní užitné vlastnosti:

 • odolnost proti srážení, slunečnímu záření a mrazu;
 • chemická neutralita - stěny a lišta jsou spolehlivě chráněny proti kyselinám, zásadám, podzemních a dešťové vody;
 • mechanická pevnost - není možné k poškrábání povrchu, nebo aby se v něm díru;
 • pružnost a odolnost proti oděru.

Náplast směs se doplní na akrylové bázi s přídavkem cementu a mramoru čipy - to, že umožňuje, aby se dosáhlo dekorativní efekt. Od velikosti frakce mramoru (0,1-4 mm), průtoková rychlost závisí na složení, průměrná hodnota je uvedena na obalu. Navzdory skutečnosti, že většina z kůrovce je bílá omítka Kohler speciální pigmenty nejsou omezeny ve výběru barev pro interiér a fasády.

Výrobek je určena pro použití na beton, cihly, polystyren, překližka, cementu, písku a vápenocementové omítky, dřevotřískových desek ze dřeva a sendvičových panelů.

Nástroje a materiály pro použití kůrovců

Tyto doplňky jsou nezbytné pro přípravu předem:

 • level budovy;
 • typicky alespoň 2 metry;
 • Kapacita pro směsi;
 • vrtačka s míchadlem;
 • ocel stěrka pro nanášení roztoku stěny;
 • plastu (polyuretan) struhadlo;
 • Štětce, válečky pro priming a malování.

Volbě materiálu, provázený osobního vkusu, konstrukčních plánů, zejména využívání (pro vnější nebo vnitřní použití)

Na Pitted omítka byla aplikována s rukama nad hlavou efektivně, při zachování původního vzhledu po dlouhou dobu, povrch je třeba důkladně vyčistit, srovnal a pre-omítnuté.

 1. Odstraňte ze stěn zbytky staré úpravy, smést prach, odstraňte nečistoty a olejové skvrny. Pokud je to žádoucí rovinou procházející cementu formovací směs.
 2. V místnosti s vysokou vlhkostí vzduchu stěnami impregnovaných antifungální látky.
 3. Wink trhliny je řez mlýnek a působit na ně omítky plnivo.
 4. Vnitřní stěna základním nátěrem a tloušťka omítky potažená Základní vrstva 2 cm a více, a pak se malta. Na vnější betonové stěny a omítky s vápnem řešení cementu s pískem nebo primeru není použita, je pouze hojně zvlhčí vodou.
 5. Perfektně připraven stěna musí být čistý, zbavený mastnoty, suché a hladké - v délce 2 m poklesu by neměla být větší než 2 mm, která je kontrolována pomocí pravidel a sond.

malé porce prášku špičatý ve vodě při teplotě místnosti a směs se míchá při nízké rychlosti mixéru tryska fixované do sklíčidla elektrického šroubováku nebo - tak, že neexistují žádné hrudky. Složení zraje 10 až 15 minut v uzavřené nádobě, načež se opět bili, dokud nevznikne homogenní viskozity (konzistence bramborové kaše) a barva (pokud je přidána barva). Doplňování vody žádoucí (to vede k odmíšení), ale přidat malé množství, pro pohodlí čerpání přijatelné. Doba užívání přípravku je omezen od 1,5 do 3 hodin.

Na připravený podklad s rukama na uplatňují dekorativní omítky červotočem, tento proces technologie dokazuje video. Odborníci radí pro 4 - 6 hodin, aby se stěny omítání barviva nátěr barvy (typ PT-16) tak, aby odpovídala omítkové směsi - to zlepšuje přilnavost, nevykazuje přes základna usnadňuje strukturování povlaku.

Jak vyrobit dekorativní omítky postavil vlastníma rukama

 1. Aplikace směsi. To se provádí pomocí stěrky nebo špachtle z nerezové oceli, držení nástroje pod úhlem 60 ° ke stěně a vytváří vrstvu, která odpovídá velikosti frakce mramorové plniva. Tloušťka vrstvy je stanovena následovně: stěrka překryty přípravku se provádí pomalu přes zeď. Poté, co jsou částice začnou mramoru válcovaný a zanechat stopy, táhnoucí se směs zastavena - vrstva natočen tak, jak je třeba.

 1. Materiál aplikovat podélných nebo příčných řad, zachycující celou šířku nebo výšku stěny. Když nejsou schopni pracovat najednou stěna je rozdělena do sektorů, je vložen mezi krycí páskou. Omítka se aplikuje na omezovač, a po rozpadu trhací pásky, přilepit ji na ošetřované oblasti a proces pokračuje.

Vzhledem k různé intenzitě a směru pohybu jsou vytvořeny tahy různých tvarů a velikostí. Brázdy jsou svislé, vodorovné, šikmé, kruhové.

Jak se postavil vlastníma rukama v neobvyklém technice

 • Malá frakce kompozice se nanáší v jedné vrstvě. Po začátku sušení povrchu ošetřeného navlhčenou houbou stěrkou. Tato technologie neumožňuje vytvoření drážky na pelety, ale mezi nimi, jako v případě, že póry jsou otevřené, vytváří dojem staré zdi.

 • Barvení se může provádět ve dvou vrstvách: první příčinu válečkem, přičemž barva tmavší tón, druhou vrstvu - pevný válec a světlejší barvu. Když jsou drážky jsou odlišné barvy od základu, vytváří prostorový efekt.
 • V případě, že výroba vlastních rukou červotočem byla řešena s technologií shody, povlak je odolný, trvanlivý a esteticky.

Musím rychle provádět opravy, celá stěna se obrátil v prach kvůli špatnému způsobené pokrytiya.Podrobno všechny popsané a pochopen. Dříve Pochybuji, ve své schopnosti, ale teď budu dělat sám, nezdá tak těžké, jak se zdá. Hlavní věc, aby respektovaly nuance článku, v souladu s popsanou technologii a povlak bude trvat dlouhou dobu. Jsem rád, že to bude možné uložit na opravy!

Líbila se mi myšlenka dělat kůrovcové tónovaná omítky, pak jistě i pro exteriér domu bude dlouhá doba, aby se nebála. Technologie nezdálo složité, ale aby se jejich vlastní děsivé. Časový rámec bude obtížné udržet. Předběžné vyrovnání stěn, pravděpodobně nejlepší ponechat na profesionály. Malba dvou barev také vypadá skvěle.

Nejnovější příspěvky blogu

Obsah Přehled Materiály dokončovací druhy a vlastnosti světla

Obsah Přehled: složení, vlastnosti, rozsah Výhody

Obsah Přehled a vlastnosti jednotlivých typů vlečky, důstojnost

Obsah Výpočet počtu válců Jak si vybrat přípravu lepidla

Obsah původu, složení, výhody a nevýhody metod Pokovování „mokrý“

Omítka červotoč vlastních rukou: foto a video instrukce

V současné době to je vzácné pro každého, kdo není vyzdobit své domovy. Opravy svět po dlouhou dobu, nepřijímá standardní šedé budovy a stěny, které jsou doprovázeny banální vápno.

Lidé si začínají dosáhnout na jejich vlastní individualitu v procesu výstavby bytových domů, s přednostním důrazem na vzhled. Proto při dokončování často vypeckovaný náplast aplikována po ruce.

Pomáhá znovu účinek povlaku, který je k jeho poškození brouků (lýkohub). Od - díky své originalitě, že byl úspěšně použit ve stavebnictví a opravárenských procesů.

Kvůli vzhledu stěn, které jsou aplikovány a sádrových tohoto druhu, to dostalo jeho jméno.

Jaké nástroje jsou potřeba.

Pro všechny stavební manipulace je nutné mít k dispozici specializované nástroje, jejichž seznam je uveden níže:

 • Vědro struhadlo plastového rozprašovače.
 • Vrták opatřen „mixer“.
 • Lžíce nebo konstrukce nože pro nanášení surového materiálu.
 • Válec kontejneru pod ním a aplikovat primeru kapaliny.

Chcete-li omítka červotoč ležel v klidu, je nutné zásobili těchto atributů stavební. Pro vizuální dokonalosti a estetiky, vypeckovaných omítky rukama vyrovnaných špachtle.

Jaký druh suroviny, a jaké vlastnosti mají.

Omítka červotoč dělí na dva typy - základ, který je lité nebo akrylový materiál. V případě, že druhý typ je možné zakoupit plně připraven a naředěn, omítka se prodává výhradně ve formě směsi pevných látek. Jedná se o kompozitní náplast obsahující kameny - granule malý objem.

Důležité! Jakákoliv firma používá vlastní způsob, jak vytvořit maltu. Ve většině případů je role, kterou hraje zrnitosti granulemi nerostů nebo mramoru. Velikost zrna podle tohoto omítky vymeryat drobky, která někdy dosahuje průměru 3,5 milimetru.

Tato náplast má výhody oproti jiným stavebním dekorativní směsi, má následující vlastnosti:

 1. Máte-li vyměnit písek, nebo polymerních materiálů plněná minerály, hotový prostředek bude mít zvláštní klid. Tento faktor je, aby se zabránilo nadměrnému namáhání jednotlivých prvků o objektové struktury.
 2. Omítka červotoč - ekologický výrobek, s výjimkou obsahu škodlivých látek.
 3. Tento materiál je schopen odolat nepříznivých klimatických podmínek. To nebude slábnout na přímé sluneční světlo bez emisí toxických složek, i při teplotě 55 - 60 ° C.
 4. To je velmi odolný, odolává odolných proti chemickým kapalinám mírné koncentrace, jakož i vodné roztoky plíseň. Pokud kontaminovány, je snadné čištění vodou, to nemá tendenci drolit pod tíhou deštěm.
 5. „Bark“ je stálá v průměru mechanickým poškozením. To mohou být čištěny pomocí vysavače nebo houbou.
 6. Má standardní barevná schémata, ale v případě, že majitelé jsou ochotni přijímat další odstíny materiálu, může být nutné kombinovat barviva nebo skvrna po aplikaci a úplném zaschnutí zařízení.
 7. Je to snadné koupit za přijatelnou cenu v jakémkoliv železářství. Pokud je to nutné, materiál objednání až po dodání k předmětu, kde se pracuje.

Pokud chcete, aby omítka po dlouhou dobu zachovává svůj původní tvar, co potřebujete vědět, jak se dělá omítka postavil vlastníma rukama a tak kvalitativně. Za prvé, je třeba si připravit pevný základ, a čistí se jak je následovat, omítnuté ji.

Postup je následující:

 • Za prvé, eliminovat všechny možné stopy dřívějších povlaků, vyčistit od nečistot a mastnoty. Pokud je to nutné, je stěna vystavena ekvalizace pomocí písku cementový materiál.
 • Je-li použití omítka kůra provedeno v místě, kde je obsah vlhkosti stále zvýšené, je stěna působí specializované antifungální řešení.
 • Jakékoliv mezery a Burke se zachází sádry.
 • Pokud jste s rukama, platí omítky červotočem v interiéru, mějte na paměti, že minimální tloušťka je 2 cm., Následoval zálivky. Když se nanášení provádí na vnějším krytu nebo stěny, které jsou omítnuté směsí vápna a cementu, primer není nutné. dost dobré zvlhčovat povrch s čistou vodou.
 • Stěny před aplikací musí být zcela vyčistit, odmastit a vyrovnány.

Pokud jsou splněny všechny výše uvedené požadavky, můžete připravit dekorativní řešení.

Před provedením omítky červotočem, je třeba pečlivě dodržovat pokyny tak, aby nedošlo k poškození suroviny.

Prášek se po částech přidá minimální tekoucí vodu, vyhřívaný na teplotu místnosti a míchá se během procesu speciální trysky „mixer“, který je upevněn na sklíčidlo (jako je míchání pomáhá vyhnout se nežádoucím sraženin).

Pak prudce hmotu, nechte víko na dobu 15 minut, aby se „skutečné“, a po této době se doba regulace bič vrták do hladka (to se podobá složení bramborovou kaší s jednotným odstínem, pokud jsou použity barvy). Je žádoucí, aby se nepřidal nadbytek vody, roztok je pravděpodobné, že svazek. Můžete přidat malé množství pro pohodlí přípravu surovin.

Hotový hmotnost musí být použit během tří hodin. Dekorativní omítky červotoč vlastních rukou se nanáší na předem připravenou stěnu. V průběhu 6 hodin na plášti povrchový povlak je žádoucí, aby barva - primeru (např., PT - 16) ve směsi jednoho tónu. Proto nebude osvícený základna.

„Bark“ mohou být použity pro různé účely. Jak již bylo zmíněno, se používá ke zdobení stěn a fasád. Výsledek, který lze získat od vlastníka objektu závisí jen na sebe.

Mohou zdobí pokoj (aplikovat omítku na strop, stěny). Samozřejmě, je třeba poznamenat, že depozice suroviny na povrchu, se kterým bude mít špatnou přilnavost (sklo, kov garáž stěna) není vhodné. Ale s cihly, beton, sádrokarton materiál bude mít vynikající přilnavost.

Důležité! Tento typ omítky povlaku je self-trim. Z tohoto důvodu je nutné, aby zdobí stěny. Pro tmel deformací nebo důlků v povrstvovacím materiálu není vhodný.

Spotřeba surovin pro fasády na 1 m2.

V případě potřeby náplast červotoč jako materiál je průtok na 1 m., Bude od 2,5 do 4 kg. Tyto údaje jsou přímo závislé na množství plniva a tloušťce vrstvy, která způsobuje mistra. Pro přesné určení se mohou spolehnout na datech, která je určena výrobcem pro jeden metr čtvereční. Je však žádoucí, provádět výpočet s malým rozdílem (10%).

Spotřeba závisí na výrobci. Na první pohled se rozdíly v parametrech mohou být minimální, ale pokud je surovinou pro velké plochy, rozdíl může být velmi významné.

Například firma Volma 10 mm silná vrstva zajišťuje průtok 6 kg / m2. Firma „Prospektoři“ rychlost 9 kg na metr čtvereční. m. V důsledku toho, když objekt Posílá střední rozměry obalovou plochu 30 m2 při tloušťce 3 cm, je rozdíl v objemu je asi 270 kg.

Applied dekorativní omítky postavil s rukama pomocí speciálního plovák. Ona definovat úhel 60 stupňů k rovině a stěru složení.

Tloušťka vrstvy směsi závisí na zrnitosti materiálu. Když je surovina není držet pracovních nástrojů na ošetřované rovině struhadle vytvořit potřebný obraz.

Při aplikaci omítky červotoč ruce mohou být stanoveny linie libovolného úhlu (v azimutu, vertikálně, diagonálně, nebo v kruhu), což je výsledek operace bude odpovídat pánovo představivost.

Je vhodné provádět celý proces najednou, bez přestávky na oběd. Materiál se oschnout po dobu tří dnů, takže pokud to znamená, že vnější povrch, je vhodné se poradit se předpovědi počasí, aby věděl, jak dlouho omítka vyschne kůrovce za normálních klimatických podmínek.

Pokud se to udělá správně, práce, lesklé profily a spoje by neměly být patrné. Wall vypadá monotónní a jednotné.

Použití omítek na pěnu.

Při omítání řepy na pěnu je nutné skladovat následující atributy budovy:

Sádrové brouky se často používají k exteriérovým dekoracím budov. Pro izolaci objektů obvykle používáte pěnu, takže potřebujete vědět o všech nuancích aplikování kůrovce na tuto izolaci.

Důležité! Pokud se kůrovcový brouk aplikuje na pěnu standardním způsobem, pak se povlak deformuje a omítka se začne rozpadat.

Nejprve je nutné použít pěnu pro zpevnění lepidla a síť. Aby byl povlak suchý, stačí počkat na den. Dále je možné aplikovat základní barvu, která zajistí dobrou přilnavost k pěně, aby se zabránilo "sklouznutí" vrstvy.

Před použitím musí mít kůra řepka doporučenou konzistenci. Pokud volba spadla na neupravenou směs, je po její přípravě možné začít pracovat.

Důležité! Jakákoliv práce na fasádě spojená s povrchovou úpravou omítek by měla probíhat při zvýšené teplotě.

Než budete malovat sádrový brouk, musíte se rozhodnout pro barvu. Předtím můžete namíchat celou směs barvou, naplnit ji a dobře ji smíchat (to lze provést při nákupu ve specializovaných prodejnách). To pomůže vytvořit jednotnou barevnou směs.

Chcete-li omítnout kůrovce v dvou barvách, musíte vyzdobit válec s malou hromadou. Nástroje velour jsou ideální. To je nezbytné, aby barva nepronikla do výklenků. Stačí natáčet válec do barvy a ne tlačíte tvrdě a chodíte po povrchu. Výsledkem je velmi originální a estetický tón.

Když chce člověk dosáhnout volumetrického efektu zbarvení kůrovce, před zabarvením sádrového brouka ve dvou barvách se mohou odrážet odstíny, které se liší nasyceností. Samotný kůrovec je tmavě zbarvený pomocí fleecyho polštáře, takže barva proniká do trhlin. Poté se odváží stejný velurový válec, povrch je natřený lehkou barvou. Objeví se originální a trojrozměrný výkres textury.

Pokud člověk přišel na myšlenku namalovat náplast ihned po aplikaci na zeď, aniž by předtím přidal barvu, můžete použít jinou barvicí metodu, která pomůže změnit odstín a vnitřek textury.

K tomu můžete vzít základní nátěr (akryl nebo latex) a přímo přidat barvu. Poté musíte zpracovat lakovanou omítku celý omítnutý povrch. Vzhledem k tomu, že složení základního nátěru je tekuté, umožní to proniknout do trhlin a pórů zbylých oblázky kůrovce.

Během sušení se vytvoří nezmazatelná vrstva. Za prvé, výsledek může být daleko od očekávaného, ​​ale po opětovném zbarvení ve druhém tónu dojde nakonec k velmi působivému vzhledu povrchu. Je téměř nemožné rozlišit to, co je, kolitizovaná omítka nebo malba s základním nátěrem.

Aby bylo možné použít kůrovce a následné zabarvení, není nutné najmout tým řemeslníků, protože takový postup může být proveden s vaší vlastní rukou, vedený výše uvedenými tipy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 1 =