Jak čistit litinovou pánví z uhlíkových ložisek

Jak čistit litinovou pánví z uhlíkových ložisek

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Než si vyčistíte pánnu ze skladu v podmínkách domu?

Než začnete jednat, musíte vědět, že materiál, ze kterého jsou pánve vyrobeny, může být velmi odlišný. To, co může pomoci jedné pánvi, bude mít škodlivý vliv na složení jiné.

Litinová pánev: jak vyčistit uhlík?

Postupem času je litinová pánve pokryta tlustou černou vrstvou. Někdy dochází k tomu, že tato vrstva dokonce začíná spadat ze spodku. Takže je čas vyčistit. Jak je možné to udělat? Existuje mnoho způsobů, které jsou uvedeny níže.

 • V pánvi, která musí být vyčištěna, vylijte sůl (2-3 lžíce), přidejte ocot (9%). Ocet by měl být natolik, že dno bylo zcela uzavřeno.

 • Rozdrtit svazek uhelných tablet.

Tyto ingredience lze zakoupit v lékárně:

 • Zředí se amoniakem (1 polévková lžíce) ve sklenici vody, přidá se borax ke špičce nože.

Esence ostrova + mycí prostředek na mytí nádobí

Pokud je nutné provést vážnější "zametání", zkuste tento recept:

 • V hluboké pánvi nalijte polovinu sklenice octa (70%) a přibližně stejné množství na mytí nádobí. Přidejte tu vodu.

Tento způsob boje proti složitým kontaminujícím látkám:

 • Kus černé mýdlo rub na hrubé struhadlo, přidejte šálek (200 gramů) z křemičitého lepidla a 100 g uhličitanu sodného, ​​vyplnit do kbelíku (10 I) nebo pánve, který bude v jejich vaření pánve.

Zpravidla se celý nágar zaostává za sebou, ale pokud je to nutné, můžete trochu pracovat štětcem nebo železným žínkem.

Dobře se hodí v podmínkách země - pokud máte kamen nebo schopnost postavit ohně v otevřeném prostoru. Podstatou metody je to, že stačí v ohni hodit pánvi. V procesu ohřevu oheň žíhá tvrdený tuk a jednoduše zmizí o kusy. Zbývající vklad lze snadno vyjmout nožem.

Je třeba vzít vrtačku nebo bulharskou a trysku ve formě drátěného kartáče na kov. Jemně a jemně mlejte pánve zvenku. Kusy uhlíku spadnou doslova před naše oči. Samozřejmě tato metoda vyžaduje opatření ve formě ochranných brýlí, respirátorů a rukavic.

U takových pánví je jeden velmi silný recept:

 • Připravte prostředky na mytí pecí nebo podobně, kde není jen čistící prostředek, ale také kyselina.

Zpravidla je takové pevné chemické ošetření dostačující i pro nejtěžší zálohu. V případě potřeby můžete tento postup opakovat několikrát.

Jak čistit litinovou pánvi?

Rast na litinové pánvi není vzácný jev, ale na rozdíl od uhlíkových ložisek je snadněji eliminován. Metody boje proti korozi jsou následující:

 • Soda. Je to normální jídlo, ačkoli bude kalcinováno. Opláchněte pánev teplou vodou, vylijte sódu na rezavé místech a trochu si troubte. Po 10 až 15 minutách opět nasaďte sódu potřebnými místy (můžete to udělat starým zubním kartáčem). Spravedlivě je takto dokonale vyčištěna slabá rzi.

Pokud je rzi velmi stará, samozřejmě jednoduché recepty nepomohou. Potřebujeme chemikálie založené na kyselině chlorovodíkové. V obchodech s hardwarem existuje vždy široký výběr, takže si můžete vybrat něco.

Jak čistit hliníkové pánve z uhlíkových ložisek

Hliník je vhodný k čištění kyselinou, například citronem:

 • V pánvi (nebo nádrži) na vaření, naléváme vodu, přidáme kyselinu - balení 10 litrů, přivedeme k varu.

U hliníku je postačující takový postup. Účinnost není nižší než jiný způsob:

 • Přijdeme mycí prádlo - asi? kus.

Obnova nelepivé vrstvy po čištění

Často po všech manipulacích smaží pánve nejenom tlustou vrstvu koksu, ale naopak potraviny v nich začínají tak intenzivně hořet, že začnete litovat získané čistoty. Aby nedošlo k pozdějšímu úsilí o vynaložené úsilí, je nutné obnovit nelepivou vrstvu:

 • Na dno pánve nasypte běžnou sůl.

Jak vyčistit nádobu s nelepivým povlakem? (video)

Vrstva teflonu nebo jiného takového povlaku nevyvolává ukládání uhlíku - ani zvenku, ani zevnitř. Nicméně je možné řídit takovou pánvi, aby vedla k uzenému stavu. V tomto případě je nejspolehlivější čištění následující:

 • Namočte panvu do mycí nádoby na 30-60 minut. Můžete také nalít několik lžící sódy na pečení. Takové řešení by mělo stačit k umytí nádoby.

V příštím videoklipu bude žena v domácnosti krok za krokem informovat o tom, jak uvádí panenky s nelepivým povlakem:

Samozřejmě, že je nejlepší, aby vaše oblíbené pánve do takového stavu, že bude potřebovat vážné čisticí prostředky. Pokud se to stane, nezapomeňte, že je řešení pro každý problém. Tyto tipy používejte a vaše pokrmy vám budou sloužit ještě mnoho let.

Kompaktní režim Normální režim

Jakákoli reprodukce materiálů webu bez našeho písemného souhlasu je zakázána!

Nejspolehlivější a nejčastější způsob čištění litinové pánve

Litinová pánev je odolná. Je důležité, aby věc řádně pečlivě věnovala a včas odstranila usazeninu, a neumožňovala, aby se z ní stala rezavá, pokrytá plísní. Nagar se snadno odstraňuje nožem, pokud se pánve zahřívá.

Mnoho domácích žen se zajímá o to, jak čistit litinovou pánvi. A může to být zkažené uhlíkem, rezivitou. Pomocí našich tipů je můžete odstranit.

Někteří lidé si myslí, že litinová pánev musí být vyčištěna vždy při uložení uhlíku.

To není úplně pravda, ale je lepší vyčistit železo ihned po kontaminaci. Nagar je vrstva skládající se z másla a tuku a je již nelepivá. Na tomto obalu je skvělé vyprážet steak, francouzské hranolky a vše, co chcete.

Po použití je nejlepší umýt kotel nebo jiné litinové nádobí pod tekoucí teplou vodou. Můžete použít houbu nebo hadru, ale čisticí prostředky nejsou potřeba. Ta věc musí být okamžitě vysušena.

Pokud jsou v pánvi nějaké pevné zbytky jídla, můžete se je zbavit jedním z několika způsobů.

 1. Vezměte houbičku nebo kartáč s nylonovými štětinami. Do pánve nalijte horkou vodu nebo Coca-Cola.
 2. Pokud chcete rychle vyjmout pevné potraviny ze spodku nebo ze strany pánve, musíte vyndat nádobí z horké vody, nalít kosherovou sůl a otřít pomocí papírových ubrousků. Pohyb během otírání by měl být kruhový. Sůl se také čistí žehličkou. Nevěřte tomu, ale Coca podobně odstraní zbytky jídla.

Pokud víte, ze zkušenosti, že je obtížné, aby si místo výše uvedených metod typu v konvici nebo jiné misce vody, vařit, a usazeniny karbonu bude zaostávat. Po mytí můžete na pánvi vypláchnout tenkou vrstvu rostlinného oleje.

Na povrchu pánve se objeví rzi, pokud nádobí není vysušeno včas, nebo je umístěte na místo, které je příliš vlhké pro uložení.

Chůze na suché věci s hrubým zrnitým brusným papírem. Polévejte polštářky jemně zrnitým brusným papírem. Takže odstraníte rzi z litiny.

Ne všichni věří, ale Coca opravdu odstraní uhlík z pánve. Kapalina rozpouští starý tuk.

Ponořte nádobu do nápoje, nebo jej nalijte do kuchyňského inventáře a brzy mu soda vyžene tuk. Čištění přípravkem Coca-Cola je snadné.

Metody spalování litinové pánve

Nagar v pánvi se objeví kvůli tomu, že tuky a zbylé produkty vyhořely. V průběhu let, pokud nechcete vyčistit inventář kuchyně, můžete shromáždit slušnou vrstvu.

Vyberte hořák, na kterém je největší požár. Zapněte plný výkon a ohřejte jednu stranu pánve.

Takže můžete vyčistit a kazan. Po 2-3 minutách musíte vyčistit nádobí z ohně a pokusit se odstranit usazeniny uhlíku silným nožem.

To nefunguje? Pokračujte v záření na stejné straně po dobu 2-3 minut. Odstranili jste ji z této oblasti? Stejně jako ostatní strany.

Opláchněte pánev mýdlovou houbou pod teplou tekoucí vodou. Odřízněte papírové ručníky na jedno použití.

Chcete-li odstranit vklad, použijte ventilátor. Tuk, z něhož tvoří uhlíkové usazeniny, spaluje a mění se na saze.

Lze jej snadno odstranit. Tak očistěte kotle, odstraňte stavbu, muži. Oni se oblékají jako svářeče, aby chránili protipožární palčáky a dělají je v garážích.

V domě nebo apartmánu se zdržujte těchto experimentů. Může dojít k požáru.

Chystáte se aktualizovat kazan, odstranit uhlík z vaší oblíbené pánve? Udělejte to přímo na sázce.

Například tento postup může být proveden v přírodě, pokud spálíte oheň, házíte kotlík nebo panenku. Pokud má lišta z litiny, pak je kapacita zcela umístěna v ohni.

Pokud je rukojeť dřevěná, plastová, vyjměte ji a pak můžete oheň vypustit po dobu 15 minut v ohni.

Pak ji vyndejte hůlkou a odkapávací nožičkou odstraňte.

Pokud postup nevede k požadovanému výsledku, umístěte jej znovu do ohně a znovu ho roztrhněte. Vážně pracujte s nožem, odstraňte starý břicho.

Existují i ​​jiné způsoby čištění surového železa. Například chemickými prostředky. Zvažte je.

Efektivní chemické látky

Budeme rozumět, než z domácnosti chemie je možné odstranit vklad. Použijte tyto prostředky.

 1. V případě, že vrstva tuku v pánvi je malý a ty jsou jeho nedávno získala, pak ji omyjte houbou na mytí kuchyňského náčiní, jako „víla“ nebo jiné podobné vysoce kvalitního čisticího prostředku.
 2. Používáte kotel nebo smaženou pánev po celé roky? Večer opláchněte nádobu s odstraňovačem mastnoty a poté aplikujte výrobek, který se používá k čištění trouby. Odstraňte rozmazanou pánvi těsně ve vaku. Nechte ho ležet až do rána. Všechna místa zmizí za půl dne. Pokud zůstanete někde, jemně jej protřete županem z kovu (odstraňuje se také rzi).

Pokud po použití kovového škrabáka dochází k poškrábání v pánvi, můžete je vyčistit pomocí jemně broušeného brusného papíru. Je vhodné jej vyčistit a žehlit.

Univerzální řešení od SSSR

Během Sovětského svazu se milenky předávaly takový recept:

Pro vaření pánve je třeba vařit nebo jinou velkou kapacitu.

Rukojeť z dřeva nebo jiného materiálu musí být odstraněna. Ale žehlička by měla být otřená houbou namočenou v roztoku. Rust odstraní brusný papír. Pro kuchyňské nářadí dodržujte následující pokyny pokyny.

 1. Naplňte nádržku na vodu a dejte ji na kamnech ohřát.
 2. Na hrubém struhadle nastrouháme mýdlo a přidat ji do vody. Nyní nasypte sodu s silikátové lepidlem.
 3. Všechny komponenty receptu promíchejte a ponořte do vody pánev.
 4. Ve vroucí vodě umístěny na misku 15 minut. Nyní vypnout vodu a zavřete víko kontejneru. Mimochodem, místo vody může být použit koky.
 5. Nechť pan bude ležet po dobu 2 až 3 hodiny. Pak je třeba vzít houbu a umyjte její opálení. V obtížných místech chodit škrábání kovu.

Vůně s touto metodou bude zrovna nepříjemné. To je nejlepší provést tento postup na ulici, pokud to není možné, doširoka otevřené okno nebo zapnout na kapotě.

Muset ukládat zásoby, kde na suchém a chladném. Iron nezhorší pod jakékoliv vlhkosti.

Pokud žijete v takových oblastech, v nichž vysoká vlhkost, kdy převažující věc pro skladování, nezavírejte její víko. V opačném případě by to mohlo rez, a to bude muset být vyčištěny.

Nyní, když víte, jak správně doma pečovat o pánvi z litiny. Rez je odstraněn brusným papírem, koks může odstranit karbonové usazeniny. Zacházet opatrně a vaše nádobí vám bude věrně sloužit po mnoho let.

Matka dvou dětí. Vedu domácnost má více než 7 let - to je můj hlavní úkol. Líbí se mi experimentovat, neustále snaží různými způsoby, metody, techniky, které mohou náš život jednodušší, modernější, bohatší. Miluji svou rodinu.

6 kroků, jak čistit vodu chladiče sami

Jak vyčistit konvici ze stupnice kyseliny citrónové, „Coca-Cola“ a jiných improvizovaných prostředků?

Jak vyčistit konvici z ušlechtilé oceli zvenku?

3 komentáře k článku „nejspolehlivější a běžných způsobů, jak vyčistit litinový pánev“

My litinová pánev je hodně let, žádná zvláštní úsilí, aby ji vyčistit, nebudu přiložit jen my opatrně s horkou vodou ihned po použití, někdy přidat „víla“.

odpověď

 • Mám staré litinové pánvi oprášil můj manžel s elektrickou vrtačku s určitým připevnění smirkového.

  odpověď

 • Mám tipy Oli. To je nejjednodušší způsob, jak odstranit karbonové usazeniny.

  Přidat komentář zrušení odpovědi

  Adella.ru - je místo pro všechny ženy. A mladé maminky sedí ve vyhlášce, a mladé dívky právě vstupují do dospělosti, a babičky, kteří pečují o vnoučata, a pak jsou potíže a žena v domácnosti - každý z vás může najít na našem portálu užitečných a zajímavých informací.

  Při použití informací z místa je nutná aktivní link!

  Jak vyčistit litinový pánev z let zanášení doma

  Úvod »Péče o věcech,‚jídla Care‘, jak se čistí litinový pánev z let zanášení doma

  Každý majitel je velmi pěkný, když všechny nádobí obsažené v objednávce. Čistotu v domě mnoho lze říci o svém majiteli, stejně jako lesku nádobí, zejména hrnců a pánví. Přesto se může stát, že některé z jednotlivých předmětů v domě neobdrželi náležitou pozornost a péči, což vedlo ke vzniku velkého vrstvou sazí. Zvládnete to? Jak vyčistit litinový pánev z let znečištění? Stojí za to vědět, v detailu.

  Nepochybně, starat se o nový vzorek pánve občas potěšení. Zejména, když je penetrace kovu není mýt pánev - to je jedna minuta. Je to úplně jiná věc, když je potřeba vyčistit silnou vrstvu sazí, což je velmi zakořeněný a jeho odstranění se zdá nesnesitelné úkol. Existují nějaké rozumné způsoby, jak se vypořádat s takovým znečištěním?

  Naštěstí tyto recepty hodně. Litinové pánve - po dlouhou dobu vynálezu. Nicméně, některé ženy v domácnosti stále velmi rád výrobku z tohoto materiálu. To znamená, že někdo může využít obrovského pokladu recepty na boj s dlouhodobou zálohu.

  Nezoufejte a přemýšlet o tom, jak se rozloučit s oblíbenou pánvi, pokud jste ho ještě pokusil tyto nástroje:

  • pálení produkt;
  • vroucí mýdlem;
  • Použití uhličitanu sodného;
  • digesce s přidáním křemičitanu lepidla;
  • mechanickým působením kovových štětin;
  • sůl;
  • ocet;
  • soda,
  • krádež drog bojovat proti takovému znečištění.

  Nyní je třeba vzít v úvahu v detailu správného používání jednotlivých nástrojů.

  Jak vypálit pánev

  I když znečištění dochází z důvodu pálených tuku a produktů kusů, někdy může být odstraněna působením na znečištění velmi vysokých teplotách. Některé ženy v domácnosti jsou doslova spáleny pánve, zajišťující čistotu a lesk. Jak provést takový postup, aby se uspět?

  Existuje několik různých způsobů čištění železa nádobí pomocí střelby. Některé metody jsou bezpečné a mohou být snadno provádět doma, pro ostatní to bude vyžadovat více místa a prostoru.

  1. Pusťte oheň na největší hořáku.
  2. Položte pánev tak, aby její jedna strana je zcela obklopena ohně.
  3. Po několika minutách budete muset vyzkoušet otkovyrnut vrstvu laku s nožem. Pokud nemůžete nechat pánev na teplo znovu.
  4. Když nečistoty jedné straně vrstvy odstranit, opakujte postup na druhé straně.
  5. Po vypálení všech nádobí lze prát běžným způsobem s detergentem.

  Tato metoda je použít lampu. Princip působení na znečištění je stejný. Ve skutečnosti, při velmi vysokých teplotách, tuk začne otáčet do černé, a velmi snadno se s ním vypořádat. Nicméně, pro použití této metody je důležité myslet na svou vlastní bezpečnost. Není nutné, aby se odstranil tuk spálené tímto způsobem, bez použití osobních ochranných prostředků. Zpravidla odstranění karbonových úsad na litiny pánev tuto obtížnou cestu muži stráví ve svých garážích a dílnách.

  Hořet pánev vyrobené ze železa, je možné v normální hře. Pokud máte v úmyslu jít na přírodu, využijte tuto chvíli řešit některé z každodenních problémů, například vyčistit svou oblíbenou pánev.

  1. Pokud je váš pan má rukojeť, které nejsou vyrobeny z litiny, musí být odstraněn.
  2. Ponořte produkt přímo do ohně.
  3. Po 15 minutách se opatrně jej s holí a pokusit se očistit vrstvu spáleného tuku nožem.
  4. Pokud je to nutné, může být produkt vrátit do ohně.

  Zahřívání pod zpětným chladičem v účinném řešení № 1

  Toto řešení je pravděpodobně používat více našich rodičů. Pak na teflonové pánve jsme ani neslyšel, takže bylo nutné znát levnou a účinnou metodu čištění na potřeby pro domácnost o vkladu. Pokud se vám podaří správně připravit požadované řešení, jste velmi snadné být schopný vyhrát dlouhodobou zálohu.

  Jaké by měly být zahrnuty do složení tohoto zázraku? Existují tři složky:

  Vetřete kus mýdla v malé nádrži. Pro vaše pohodlí je vhodné nejprve připravit čistící prostředek a nalijeme ji do zbývajícího objemu tekutiny.

  Pour 200 g uhličitanu sodného. Pre-koupit v obchodě silikátové lepidlo. Zpravidla se pro čištění pánve, jedna trubka je dost. Směs se materiál v malém množství vody.

  Je nyní důležité, aby připravila vhodnou nádobu pro vaření. To by nemělo být příliš hluboká. Zároveň její šířka by měla umožnit jednotně ponořte ji na pánvi pro čištění. Velké množství vody může také snížit koncentrace účinných látek a snížit účinnost trávení.

  Kolik času je nutné nádobí vařit? To vše závisí na stupni kontaminace produktu. V některých případech se úplné odstranění nečistot potřebují pomoc hospodyňky. Budeme muset pečlivě třít pánev, až dokud není úplně v pohodě, pak ji vařit znovu.

  Efektivní řešení № 2: halit, sodu a ocet

  Také pánev může být čištěn kvalitativně pomocí digesce výrobků jako solné směsi octa a jedlé sody. Jak vést proces?

  Smíchejte všechny tři ingredience ve stejných poměrech. Pour několik litrů vody. Po tom, ponořte litiny produkty v této sestavě a vaří se po dobu půl hodiny. V případě znečištění je velmi hustá, zvýšení doby varu na polovinu.

  Jak vyčistit semišové boty, podívejte se sem.

  Použití drátěného kartáče

  Dokonce i v těch případech, kdy používáte varu nebo nějaký jiný způsob, jak řešit sazemi, budete ještě potřebovat, aby drsné mechanickému poškození. Za tímto účelem vám doporučujeme koupit kartáč pro zpracování kovů.

  Takový abrazivní prostředek, samozřejmě, může zanechat stopy a škrábance. Nicméně, se můžete rozloučit při použití ošklivé stopy mastnoty a špíny.

  V případě, že dům má vrtačku, může být tento proces výrazně usnadnit pomocí speciálního kovového trysku. Tento kartáč vám pomůže ušetřit energii, která by byla vynaložena při čištění rukou.

  Použití speciálních fondů

  Ne všechny látky mohou účinně odstranit usazeniny karbonu na litinových nádobí. Nicméně, osvědčené nástroje, jako je „Milam gel“ nebo „Schuman“.

  K dosažení dobrého účinku prostředky nutné dát na chvíli a nechat působit. Při použití takových materiálů je důležité chránit ruce a oko chemikálií.

  Jak si vybrat ložní prádlo, přečtěte si tento článek.

  1. Nalijeme do pánev sůl, ocet a naplňte varu. Nagar zmizí bez námahy.
  2. Zapálil v hrnci trochu problém písku.
  3. nějaký prášek a prášek do pečiva se rozpustí ve vodě a namočte v ní nádobí. Pak se vaří a očistit karbonové usazeniny.
  4. Po důkladném vyčištění železných pánví by měly být zapáleny s malým množstvím oleje. To poskytne nepřilnavou účinek.
  5. Se sodou může být tření pryč nevzhledné skvrny na litinové nádobí.

  Článek vyhotoveno spoustu užitečných receptů pro úklidovou techniku. Video, které je uvedeno níže, obsahuje mnoho zajímavých míst.

  Zkušeností v čistících pánve vkladu není, myslím peníze lidu. manžel je obvykle kartáčování drátěným kartáčem v jeho garáži, pomocí vrtáku. Efekt je dost dobrý, ale já jsem byl zájem o způsobu čištění pomocí lepidla, mýdla a sody. Když jsem se dozvěděl o tomto receptu i od své babičky. Zde je jen hádat, a zda to stojí za to dělat v bytě, snadno se čistí pánev takovým způsobem kdekoli v zemi, na čerstvém vzduchu?

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  80 − = 77