Jak čistit mikrovlnnou troubu doma

Jak čistit mikrovlnnou troubu doma

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rychle a efektivně vyčistit mikrovlnku doma

V kuchyni je nepostradatelná mikrovlnná trouba. Používá se k ohřevu jídla, rozmrazování potravin a vaření jídla. Nevýhodou mikrovlnné trouby je rychlá kontaminace a obtížnost odstraňování tuku z jejích povrchů. Jak čistit mikrovlnnou troubu uvnitř, jaké nástroje a metody lze použít pro rychlé a bezpečné čištění?

Rychlé a efektivní mytí mikrovlnné trouby uvnitř vám pomůže s jednoduchými doporučeními:

  • Chcete-li vyčistit mikrovlnnou troubu, použijte parní efekt - to rozpustí staré částice tuku, což značně usnadní jejich odstranění.
  • Nepoužívejte brusiva, kovové houby nebo jiné předměty, které by mohly poškodit povrch mikrovlnné trouby.
  • Odpojte mikrovlnnou troubu před přímým čištěním vlhkou houbou. Nepoužívejte hodně vody nebo silně namočenou látku, abyste zabránili vlhkosti vlhkosti.
  • Začněte čištění pomocí mycího kroužku a skleněné desky, poté umyjte horní část a rošt, stěny a na konci dveří.
  • Pro maximální efekt použijte další produkty - citron, ocot, sodu nebo speciální čisticí prostředky pro domácnost.
  • Pravidelně čistěte mikrovlnnou troubu, nejméně jednou týdně s pravidelným použitím a dvakrát za měsíc pro pravidelnou údržbu. Chcete-li chránit stěny mikrovlnné trouby před rozstříknutím potravin a mastnoty, použijte speciální plastovou kapotu během ohřevu nebo ohřevu jídla.

Citrón, kyselina citronová nebo džus

Čištění mikrovlnné trouby pomůže citronu, jeho šťávě nebo kyselině citronové. Tato metoda nejen obnoví původní čistotu, ale také obnoví mikrovlnnou troubu.

Připravte nádobu, která může být použita v mikrovlnné troubě. Nalijte do něj 0,5 litru vody a přidejte jeden pytel kyseliny citrónové nebo 4 polévkové lžíce. l. citrónovou šťávou a lisovaným citrusem. Položte nádobí do mikrovlnné trouby, zvolte režim s maximálním výkonem a zapněte po dobu 3-10 minut (přesný čas závisí na stupni znečištění). Několik minut po vypnutí pečte troubu uvnitř vlhkou houbou.

Stejně tak můžete mikrovlnnou troubu vyčistit citronem namočeným ve vodě nebo jinými roztoky na bázi citrusového pomeranče a grapefruitu.

Pamatujte si, že kyselina citronová není vhodná pro časté použití v mikrovlnách s povrchem smaltu.

Soda je také ideální pro čištění vnitřku mikrovlnné trouby. Malé částice hmoty se usazují na stěnách ve formě kondenzátu a rozpouštějí nahromadění mastnoty nebo nečistot. Pro tento postup připravte hlubokou misku, ve které připravte roztok 450 ml vody a 1 polévková lžíce. l. soda. Umístěte nádobu do trouby, nastavte maximální výkon a zapněte mikrovlnnou troubu po dobu 10 minut. Po ukončení topného signálu vyčkejte dalších 5 minut, aniž byste otevíraly dveře, a potom uvnitř mikrovlnné trouby umyjte vlhkou houbou nebo hadříkem.

Jak čistit troubu z uhlíku a tuku?

Odstraňujeme nepříjemný zápach z chladničky

Pravidla pro výběr mikrovlnné trouby pro domácí použití

K odstranění nečistot z vnitřku mikrovlnné trouby můžete použít skus. Tato metoda rychle a účinně pomáhá odstranit tuky. Postup je doprovázen nepříjemným zápachem octa, který však po ukončení čištění rychle zmizí.

K čištění mikrovlnné trouby nalijte do misky 0,5 litru vody a do misky přidáme 1 lžičku vody. octovou esenci nebo 2 polévková lžíce. l. ocet. Vložte nádobu roztokem do mikrovlnné trouby a zapněte ji po dobu 5-15 minut, v závislosti na předpisu a množství kontaminantů. Po parní lázni odstraňte veškerou mokrou houbu

Rychle a efektivně se vypořádat s kontaminací uvnitř mikrovlnné trouby bude moci používat prádelní mýdlo. Smažte je malou mokrou houbou a utřete celou plochu mikrovlnné trouby. Nechte ho na chvíli, potom odstraňte roztok mýdla a rozpusťte nečistotu čistou vlhkou utěrkou. Pokud nečistíte stěny trouby správně z mýdla, můžete při prvním použití mít nepříjemný zápach hoření.

Domácí spotřebiče pomohou vyčistit mikrovlnku. Připravte myčku (Faire, Gala, atd.), Vodu a měkkou houbu. Na vlhkém žínku stlačte malé množství produktu a několikrát jej stlačte, dokud se neobjeví pěna. Vložte houbičku do mikrovlnné trouby a zapněte přístroj 20-30 sekund na maximální výkon, potom troubu umyjte zevnitř.

Pro čištění mikrovlnné trouby můžete použít speciální nástroje, které vyrábí mnoho výrobců strojů. Naneste sprej nebo gel podle pokynů na obalu.

Odstraňte nečistoty uvnitř mikrovlnné trouby a osvěžte je jednoduchým čištěním pomocí detergentů pro domácnost nebo lidových metod. Chcete-li zachovat fungování mikrovlnné trouby a účinně odstranit všechny zbytky tuku a potravin, použijte efekt parní lázně, který může být posílen dalšími komponenty, například citronem, sodou nebo octem. Dodržujte hlavní doporučení a při čištění domácích spotřebičů nezapomeňte na bezpečnostní pravidla.

Přehled různých způsobů čištění mikrovlnné trouby doma

Jsem rád, že mě opět přivítali moji drahí přátelé. Souhlasíte s tím, že moderní technologie nám usnadňují život. A jedním z takových nenahraditelných pomocníků je mikrovlnná trouba. Aby se ujistila, že ji už dlouho slouží, potřebuje řádnou péči. Dnes chci s vámi mluvit o tom, jak čistit mikrovlnku. Podívejme se na bezpečné a nejdůležitější účinné způsoby čištění.

Výrobky pro domácnost - spreje a gely

Vhodné pro čistění jako jednoduché, tak specializované prostředky. Ujistěte se, že existuje označení, že mohou mikrovlnnou troubu vyčistit. Protože se mikrovlnná trouba nedoporučuje očistit pomocí gelů a prášků obsahujících brusivo. Povrch můžete poškodit.

Pokud znečištění je malé, pak vám rychlé praní pomůže se speciálními vlhkými čistícími ubrousky. Podívejte se na ně v každém velkém hypermarketu. Měl by mít ikony s mikrovlnnou troubou a lednicí. Také čisticí gely a spreje budou dobře fungovat. Jedná se o anti-tuku pan Muscle, San Klin, vyčistit, atd. Pokud by tyto importované gely na obalu by měl být nápis "mikrovlnný čistič".

Někdo používá dokonce i rozprávkové řešení s vodou. Namočte hadřík nebo houbičku a otřete mikrovlnnou troubu. Pak je usušte papírovým ručníkem nebo čistou látkou.

Pokud silné znečištění - z tuku a sušených pokrmů vyzkoušejte luxusní pěnu nebo aerosolový čistič Top house. Nejsou drahé, ale efekt je opravdu elegantní.

Nebudu popisovat, jak používat gely a spreje. Obvykle je to uvedeno na obalech. Obvykle se prostředek aplikuje asi 5 minut a poté důkladně opláchněte vlhkou houbou. Poté je vnitřní povrch trouby osušen.

Obecně platí, že při čištění tohoto zařízení použijte co nejméně vody. Náhodně můžete poškodit prvky citlivé na vlhkost zařízení. Nejdůležitější je, že se voda nedostává do stěny pece skrze otvory.

Dávejte pozor na výběr hadrů, hub a ručníků pro tření povrchu trouby. Nemusí to být těžké. Kovové žínky mohou poškodit povlak mikrovlnné trouby. A jestliže bioceramik může stále odolat tak tvrzenému čištění, smalt bude nutně zkažený. Vnější povrch přístroje by měl být otřen měkkou houbičkou a otírat suchým papírovým ručníkem. Pokud otřete dotykový panel, čisticí prostředek by neměl obsahovat brusivo.

Nemám proti chemii nic. Navíc jsou nyní poměrně účinné a bezpečné prostředky. Ale jak umýt mikrovlnku z tuku, pokud někdo má alergii. A ještě víc, pokud máte dítě doma.

Mikrovlnku můžete vyčistit zevnitř pomocí improvizovaných nástrojů. K dispozici jsou 3 testované možnosti: citron, ocot, soda

Chcete-li to provést, nalijte do misky 300 ml vody a 2 polévkové lžíce. ocet. Vložte směs do mikrovlnné trouby. Kapacita volby tak, aby voda v ní byla polovina. Zapněte zařízení na maximální výkon a nastavte časovač na 10-15 minut. Když se trouba vypne, neotevírejte ji ještě dalších 15 minut.

Pro větrání od vůně octa otevřete okno v kuchyni. Během této doby většina z nich zmizí. Po takovém ošetření budou všechny skvrny tuku a hoření dobře změkčit. Poté budou muset být otřeny vlhkou houbou. Poté utřete celý povrch suchým hadříkem dovnitř a ven.

Tato metoda je vhodná pro mírné znečištění. Pokud je tučný nebo uhlík starý a je toho hodně, chemii nelze vyhnout.

Tato metoda má více plusů než předchozí. Soda nemá nepříjemný zápach, je bezpečná pro děti a zvířata.

Tato metoda je podobná vyčištění octem. V hluboké nádobě nalijte 250 ml vody a promíchejte 3 lžičky. soda. Zapněte mikrovlnnou troubu na plný výkon a nádobu nechte 15 minut. Poté utřete vlhkým hadříkem a mastnotou. Poté ji utřete suchým papírovým ručníkem. Buďte opatrní, stěny trouby nelze vyčistit přímo sodou. Ona je poškrábá. Přesto, přiznám se, že jsem čistil mikrovlnnou troubu se sodou z žlutých skvrn tuku. A pah-pah to funguje

Vyjměte mikrovlnnou troubu za pouhých 5 minut s citronem. Za prvé, citrusové plody dokonale zvládnou škvrny a bakterie. Za druhé, uvnitř trouby bude příjemná vůně citronu. V nádobě nalijte pár sklenic vody a položte několik plátků citronu. Umístěte nádobí do trouby a zapněte maximální výkon. Při malých půdách stačí 5-10 minut.

Pod vlivem páry se tuk změkne a může se snadno odstranit vlhkým hadříkem. V případě silné kontaminace je lepší použít kyselinu citronovou. Na sklenici vody potřebujete 2 lžíce. Vařte 15-20 minut. Po 10 minutách otevřete troubu a otřete stěny suchým hadříkem. Potom jej znovu zapněte po dobu zbývajících 10 minut.

Jak se vypořádat se zastaralým tukem

Pokud zařízení nebylo dlouho promyto, bude obtížné ho vyčistit pouze výše uvedeným způsobem. To platí zejména u pecí s grilem. Často vaří maso, smaží až do ostrého stavu. Výsledkem tohoto vaření jsou skvrny mastnoty a hoření na stěnách. Pokud nejsou okamžitě po uvaření otřeny, jsou na stěnách dobře vycpané. Pevně ​​připevněná k vnitřnímu povrchu.

V těchto případech je nutné použít speciální nástroj pro odstranění tuku. Ale ne jen pomlouvat je uvnitř stěny. Čištění se provádí ve dvou stupních. Nejprve je potřeba vyčistit zařízení pomocí citronu nebo kyselinu citrónovou. Když dušené zeď a změkčit tuku, způsobují speciální nástroj.

Poradí si s těmito starými tukových skvrn znamená, pane sval, luxus nebo Top dům. Kapalina se nechá na stěnách po dobu stanovenou v pokynech. Obvykle to je 5-15 minut. Po vypnutí spotřebiče se nejprve otřít vlhkým hadříkem a poté do sucha.

Buďte opatrní! Poté, co jste v páře trouby citronovou vodu, ne přímo aplikovat čistící prostředek. Stěny jsou horké, a můžete popálit. Nechte spotřebič mírně vychladnout

Ale včasné preventivní čištění ušetří nejen čas při čištění trouby, ale bude to prodloužit „život“. Vždy je lépe se čistí mastnotu ihned po uvaření, a nikoli v okamžiku, kdy mu ztuhl.

Chápu, že je to často příliš líní na to okamžitě umýt. A pak úklid časová prodleva. Ale věřte mi, je to nejlepší možnost uložit mikrovlnnou troubu v čistotě.

Doufejme, že několik jednoduchých pravidel, aby to pro vás jednodušší péči tohoto zařízení:

  • Uvnitř přístroje by se měly čistit po každém použití. Použijte měkký navlhčený hadřík nebo houbu.
  • Pokud se během vaření něco spálena nebo uprchli, vypněte zařízení a otřete zbytky jídla na spinning stojan. Pak je možné pokračovat ve vaření.
  • Ohřívání druhé kurzů pokrývají jejich speciálním víkem. Pak tuk nebude sprej na stěně pece. Kryt se nyní prodává v každém domácnostech. shopu.
  • Jednou týdně provést mokré čištění v mikrovlnné troubě. Můžete ji vařit v misce s vodou, a to i bez citronu nebo sody. K takovému čištění trvá méně než 10 minut. Ale na stěnách nebude hromadit tuk.

Nečistoty se snadněji odstranit z povrchu zařízení bezprostředně po uvaření. To by mělo být provedeno vždy, protože tuk skvrny usadit bakterie. Zvlášť pokud jste zvyklí pouze ohřát jídlo. Uvnitř spotřebiče pro domácnost v důsledku nízkých teplot je příznivé prostředí pro různé mikroorganismy. Nechceme vidět. Ale oni jsou tak zamilovaný do špinavého prostředí. Stejně jako v reklamách ukazují,

Doufám, že mé několik jednoduchých tipů, jak k čištění vnitřku mikrovlnné trouby doma, budete usnadnit péči o ni.

Sdílet to, co víte účinný prostředek čištění? Nezapomeňte se přihlásit k odběru aktualizací. Také sdílet odkazy na zajímavé články můj blog přátel. All sbohem.

Podělte se o odkaz na článek na sociálních sítích

recenze

Vždycky jsem si vyčistit mikrovlnnou citron. Teprve po jeho vypnutí, talíř s citronem tam ještě stojí minut 5. A pak jednoduše otřít hadříkem nebo houbičkou a všechny.

Přidat komentář zrušení odpovědi

Dobrý den, jmenuji se Olga. Při pohledu na zdravé recepty pro zdraví a krásu? Pak vítejte na mém blogu. Více o mně

Jak vyčistit vnitřek mikrovlnné trouby od tuku doma

• Nepoužívat kovové pletivo, protože může dojít k poškození ochranné vrstvy, a jednotka může být poškozena. Kromě toho, že jsou vyrobeny z tenkého kovu, který může zlomit pryč, a zbývající část způsobit požár. Houby s velkým abrazivním povrchem také poškodit vnitřek přístroje.

• je třeba dbát, aby se tekuté čistící prostředky, jako v mikrovlnné troubě jsou detaily, které nemohou úniku do vodních toků.

• Je-li pouze vnitřní část by měla být čistá, je třeba věnovat zvláštní pozornost v zadní části pece, kde je umístěn gril. To také shromažďuje prach, které mají být odstraněny bez použití agresivních čisticích prostředků.

Tradiční metody čištění

citronová šťáva. Postačí, když 2-3 lžíce citrónové šťávy přidané do talířek s vodou a zapněte troubu po dobu 10 minut. Suché bahno během této doby bude vyplněn s vlhkostí, a to bude snadno omyvatelný. V tomto případě bude kuchyně se naplní čerstvou citrusovou vůní.

Jak prát mikrovlnnou troubu po dobu 5 minut doma

• pokrm v troubě obsahují maximální výkon (dostatek 2-3 minut);

• Po 5 minutách po ukončení mikrovlnné trouby, čištěny prostředky mokrou gubkivytirayut tuku. Poté otřete povrch hadříkem, několikrát zcela zbavit zápachu chemie.

• výsledný roztok se nalije do nádoby s širokým dno a nastavit v mikrovlnné troubě;

• vypnutí jednotky na plný výkon (5 minut);

• Po zastavení časovače chvíli počkat, pak můžete snadno odstranit všechny nečistoty měkkým hadříkem.

Mnoho řešení pro čištění mikrovlnné trouby poradit pouze s nečistotami, ale maloeffek-nice při odstraňování zápach spáleniny. Zbavit persistentních pachů, pomáhají svědčí mnoho generací hospodyněk metod.

Potřebujete bylin s vysokým obsahem esenciálních olejů. To může být tymián, balzám, máta, levandule, rozmarýn. Pomáhají nejen vypořádat s nepříjemným zápachem uvnitř mikrovlnné trouby, ale také příjemné aroma vyplní celý prostor kuchyně.

• vařit při vysokém výkonu na 20-25 minut;

• Po vypnutí trouby, nechte trávu po dobu 30 minut;

• odstranění trávy, v mikrovlnné troubě, nastavte misku se solí (s výhodou přes noc), absorbuje zbývající pachy.

• Nalijte obsah sklenice a ve správném obalu a vložte jej do trouby na 10 minut při nastavení silného ohřevu;

• po signálu sundat desku a otřete stěny a spodní části vlhkým hadříkem. Ponechte troubu otevřená na krátkou dobu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 1 =