Jak dát laminátové podlahy na betonové podlaze

Jak dát laminátové podlahy na betonové podlaze

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Contents

Jak dát laminátu na betonové podlahy 3 zarovnání a stohovací výrobní technologie

Laminátové podlahy - jeden z nejoblíbenějších druhů úpravou podlah v obytných a kancelářských prostor.

To čerpá dekorativnost, trvanlivost, maximální přibližné fyzikální vlastnosti přírodního dřeva, jednoduchost a snadnost povlaku styling péče během provozu.

Nicméně to vše může být řečeno, v případě, že laminát správně nanášen na dobře připravenou plochu. Jedním z nejčastějších možností pro laminátové krytiny - na podkladní beton.

Provést jakýkoli vhodný betonový podklad?

Pokud by bylo rozhodnuto položit laminátu na betonovou podlahu, správný první krok, po nezbytných výpočtů a pořízení materiálu, by měli být opatrní revize základny.

Je-li oprava prováděna v novostavbě, v továrně betonové desky může mít významné nesrovnalosti, a úroveň podlahy - významné změny nadmořské výšky.

Ve starších domech, protože struktury smrštění, na podlahách může být také zcela odlišný od vodorovné polohy a potěru, čas od času, a testovány v průběhu provozních nákladů - mají „slabý“ plochy, praskliny, atd

I když je starý je odstraněna, jak se zdá, i povlak (linoleum, parkety, atd.) - to nezaručuje integritu základny a její bezpodmínečné vhodnosti pro úpravu laminát.

 • Za prvé, základ by měl být hladký, nemají jámy a valy.

Přípustné Rozdíl ve výšce z jádrové vrstvy by neměla přesáhnout 2 mm na délku 2 m povrchu.

V opačném případě je dutina může být vytvořena pod povrchem stohu laminátu.

To s sebou nese vychylovacích desek, vzhledu poškrábání a dokonce selhání zámku, spojování sousedních panelů, a v důsledku toho vzniku trhlin ve švech.

Kromě toho, „příroda oškliví vakuum“, a vzniklá dutina může ozdobný jako usadí parazitického hmyzu v domech, nebo mohou hromadit nadměrné vlhkosti a způsobit mikrobiální vývojové centrum - hub nebo plísní.

 • Za druhé, betonové plochy, musí být co nejhladší - pouze v případě potřeby k zajištění přilnutí laminátu k podkladu.

A tím zjednodušuje instalaci potahové a během provozu začne „dělat hluk“.

 • Za třetí, Podklad musí být monolitický

Bez půdy rozpadající, práškování, popraskání rozptýleny, nestabilní fragmenty starých pražců. Všechna místa jsou podobné deformace se mohou stát centry dalších erozních procesů.

 • Za čtvrté, musí být podlaha ve vodorovné poloze.

Možná malý sklon a neovlivní přímo výkon laminátové podlahy, ale nevyhnutelně to je problém čelí nestabilní nábytek, skříně a tak nakloněný Budeme-li přistupovat k otázce opravy skutečně, že tato otázka by měla určitě být věnována náležitá pozornost.

V závislosti na stavu, „start“ na otázku pohlaví jeho přípravy pro úpravu laminát lze přistupovat různými způsoby.

Jak sladit betonovou podlahu pod laminát?

 1. V případě, že základní předpoklad pokrýt oblast zachovává integritu a pevnost požadované rovinnosti a rovinnost, a bylo zjištěno pouze malé plochy poškození nebo praskliny omezení s chováním částečné opravy.

U této nestabilní fragmenty drhnout monolitickou základní vrstvy, praskliny Burke důkladně po celé délce na minimální šířce 10 mm.

Výsledné vybrání po pečlivém aktivačních prostředků hluboké proniknutí je výstup na rovný povrch.

K tomuto účelu lze opravit speciální suché směsi (komerčně dostupný), nebo s roztokem 1 díl cementu a 1 díl kvalita lepidla na obkladačky (typ CeresitCM11) a 3 díly písku.

Po nastavení maltou, Broušení naplocho a celková jeho zápalné nálože, bude základna připravena pro pokládku laminátu.

 1. S významnými rozdíly výšky a / nebo rozsáhlých defektů povrchu betonu, zařízení nevylučuje pražce.

výkonné technologie potěry - téma pro další podrobnosti článku. Můžeme pouze vzít na vědomí, že tato metoda vede k významnému snížení výšky místnosti - zvýšit úroveň podlahy. Je třeba brát v úvahu tloušťku substrátu a laminovaných desek.

Pro minimalizaci tloušťky a pro dosažení tohoto cíle, jakmile je to možné nastavení, aby co nejvíce hladký povrch, je vhodné použít speciálně upravených suché směsi.

 1. Pokud jsou malé výškové rozdíly, a povrch nemá žádné významné nedostatky, je možné provést zarovnání betonové podlahy pod laminát pomocí samonivelační sloučeniny.

Načasování jejich malá nalít, s řádné odlévání dopadá dokonale plochý povrch.

Jejich Jedinou nevýhodou - vysoká dost cena, která činí nerentabilní výplň silná vrstva.

Po opravách, perezalivke samorazravnivayuschegosya potěr nebo na podlaze, žádná další opatření přijata teprve po úplném zaschnutí povrchu.

Specialisté zjistit Tato speciální zařízení - vlhkoměry, a doma to lze provést pomocí kusu polyetylenové fólie, přibližně 1 x 1 m.

Do té doby, než bude vytvořen v noci odložil plastový substrát kondenzát začít balit brzy.

 1. Někteří umělci dávají přednost při společné vodorovné podlaze, provádět dokončovací zarovnání betonové podlahy pod laminát z překližky nebo MDF odolné proti vlhkosti OSB desky.

Ve skutečnosti, povrch se pak stává ideální pro pokládku laminátu. To je však možné pouze tehdy, pokud neexistují žádná významná omezení výšky podlahy, protože podobná zem „jíst“ 15-20 mm.

Kromě toho jsou tyto panely by měly být samy o sobě naskládaných na rovný betonový základ, bez tvorby dutin níže, nebo případně jejich nevyhnutelný deformaci a vznik hluku.

A nesmíme zapomenout, že dřevoplast základna se může stát živnou půdou pro hlodavce, hmyz nebo mikroorganismy.

Vlastnosti stohovací proces na betonový základ

Poté, co se připraví povrch, převedena na povrch vrstveného povlaku montážní fáze.

Jak položit plovoucí podlahy na betonové podlaze?

V prvním patře, s výhledem na Hydro, prostilaetsya plastové fólie.

Je vhodné položit jediný kus prostor (nalezeno wide web polyethylenu 6 m).

Pokud pokrývkou několik kusů, je povinné překrytí minimálně 20 cm se speciálními klížit švy podlepené.

Tento postup nelze provádět při pokládání laminátu na překližce, že byla provedena izolace pod, nebo při použití substrátů, které mají ve své struktuře plastovou vrstvou.

Pokud je to nutné, izolační vrstva je umístěna. Při provádění izolace podlahy v prvním patře budovy, kde je struktura přízemí ne byla poskytnuta speciální izolační To může být nezbytné.

V případě, že izolace není podmínkou, že bez použití substrát za laminátu nemožné.

Tento postup nejen přidává vrstvu podlahovým izolačních vlastností a vytváří podlahovou zvukovou izolaci - to ještě slouží jako druh tlumiče, zaslepovacími panely vnějšího zatížení.

Zadní strana laminátu nepřichází do přímého kontaktu s tvrdým betonový základ, který by vedl k rychlému opotřebení povlaku. Dále, substrát kompenzuje drsnosti mírné povrchu základny

Substrát může být použito různých materiálů:

 • Nejlevnější varianta - pěnový polyethylen, který se vyrábí různé tloušťky v kotoučích nebo listech.
 • Na tenké vrstvě Epps (vytlačování z pěnového polystyrenu).
 • Pokládání korkové substrát pro laminátu nebo kompozitní substrát na bázi a kaučuku korku kompozic. Toto provedení má vynikající provozní charakteristiky a je zejména vhodný pro desky laminátových nebo parketových, ale je nejdražší mezi ostatními.
 • Vícevrstvé speciální substráty. Mohou být pokryta fólií nebo fólií, se skládá z polystyrénových kuliček, nebo může být zhotovena z polyetylenové pěny. Taková vícevrstvá struktura dává podlahu další vodní a tepelně izolační vlastnosti.

Po stagnaci substrát postupuje uzavřít laminátové povlak balení. Ve skutečnosti, žádné další funkce, kterým se laminátové technologie na betonový základ není.

V případě, že povrch je pečlivě připraven, že udělal všechny přípravné procedury, je zařízení v souladu s typem laminátové podlahy a doporučení výrobce.

Pro lepší pochopení See video návody na to, jak postelitlaminat na betonové podlaze, Detaily o to instalace způsobu laminát lepidla.

Shrneme-li, je třeba poznamenat, že práce na instalaci laminátové podlahy na betonovém základu netoleruje spěch.

Veškeré technologické požadavky pro opravy podlah nebo plnění nových vazeb musí být provedena v souladu se všemi podmínkami úplného prostředí a sušení povrchu.

Pouze v tomto případě nečiní sám proces montáže větší složitost a nové podlahy bude trvat mnoho let.

Přihlásit se k aktualizaci webu VKontakte, Facebook, odnoklassniki, Google+, nebo Sledujte nás na Twitteru.

Jak dát laminátové podlahy na betonové podlaze

Laminát - velmi oblíbený materiál pro konečnou úpravu podlahy. To je vzhledem k nízké ceně, dobré výkony a nejrůznějších vzhledu. Od průmyslové podlahy jen levnější linoleum. Navíc popularita laminátu přidává více a relativní snadnost self-instalace. Nejlepší poskytuje kterým se laminát na betonovou podlahu.

1 - ochranná fólie, 2 - papír s obrázkem, 3 - základní, 4 - Ochrana

To je důležité, protože to vyžaduje dodržování určitých podmínek během instalace. V podstatě laminát - vícevrstvý sendvič z ochranné fólie povrchu (akrylové nebo melamin), a kreslení na papírové vrstvy nebo několika vrstev báze s nebo bez ochrany.

Horní vrstva může mít reliéfní strukturu a slouží jako hlavní vnější ochranné vrstvy z ochranu proti vlhkosti proti oděru.

Základna stlačený a impregnovaný. Podél okrajů konkrétní zámky pro zajištění správné polohy panelů dohromady. Jedná se o jednu ze slabin laminátu. Úsilí římsa zámky musí být pečlivě. Pro přímý zásah - jsou snadno rozpadat.

Prakticky všechny druhy laminátů v místě zámků sloučeniny mají dobrou odolnost vůči vodě. Doporučuje se čištění za mokra, ale ne mokrý. Ačkoli někteří výrobci tvrdí, že jejich výrobky mohou být použity i v místnostech s vysokou vlhkostí vzduchu (vana, bazén, sauna, atd.) Přesto jsme se nedoporučuje jejich používání laminované.

Panely křehkému lomu se v závislosti na tloušťce a typu. Hustší a tlusté plechy vydržet vysokou okamžitou sílu. Ale s postupem času nebude na nerovné podlahy nebo zbytky odpadků podle panelů je výhodou, že mají hodnotu - výbuch a jsou tlačeny žádný panel (zejména v kloubech, které tvoří mezeru mezi deskami). Proto je důležité! Splnění požadavků na přípravu povrchu pro úpravu laminát.

Mělo by být také zvolit třídu laminátové, v závislosti na objektu:

(Čas od času)

(Čas od času)

Typy a metody zámků sloučeniny

Technologie, kterým se laminát na betonovou podlahu nezávisí na typu zámku a panelových velikostí. Materiál je položen postupně v řadách (se vzácnými výjimkami). Zámky pro upevnění vyvinuli hodně a jsou i nadále nové druhy. Jsou rozděleny do dvou typů:

 • Lock. Zadlabací a čep spojen přímý úsilí. Spike jde s časovým úsekem rovné, rovnoměrně, bez svahu a ostrá síla je nucen do vnitřního prostoru (silný tlak nebo metoda šok). Neomezený vstup je doprovázena charakteristickou kliknutím (ne pro všechny typy). Tento typ zámků je charakteristické pro konce;
 • Klepněte na tlačítko. Zadlabací a čep spojeny v úhlu asi 45 °. Poté, co se narovnal instalace čepu do drážky panelu, zámek je blokován s charakteristickým zvukem (kliknutí nebo nemusí být). Takže obvykle spojeny s bočními stěnami panelů.

Dávejte pozor! Kódový zámek v určitém výrobku může být zcela odlišný. Pro zlepšení spojení, aby byl chráněn před faktory životního prostředí někdy navíc použita lepidla nebo těsnicí hmoty.

To je nejlepší pro vyrovnání betonového potěru jakýmikoli kapalnými podlahy samonivelační. Dokonce i dobře provedené levelcrete může mít nerovnosti. Že na základě nerovnosti nejvíce poškození podlahy laminát. Na internetu existují doporučení pro vyrovnávání vodorovné podlahové (2 mm od 2 m). Tento požadavek (odráží v SNIP 3.04.01.87 a SP 29.13330.2011) pro laminát nezáleží. Je velmi důležité při instalaci nábytku. Pro laminované panely podstatě v nepřítomnosti děr nebo valů. Dokonce zvlněná podlaha bez ostrých změn v nadmořské výšce bude sloužit tolik jako perfektní rovný.

 1. Měření. Svinovací metr, pravítko, posazeny.
 2. Tužka nebo značky. Na materiálu obyčejnou tužku drží dobře.
 3. Řezných nástrojů. Pilou s skládačky laminátu (doporučeno). Místo toho můžete použít skládačky řezání kovů, ruční pila nebo skládačky s velmi jemným zubem (odlepovat materiálu a neopustil dlouho štěpkování na okrajích). Varování! Tento materiál je velmi těžké. Pily na dřevo s jemným zubem bude trvat jeden, dva pokoje. Když je standardní počet řezů (není-li množina výběžků komplexu v pokoji).
 4. Bar. Hladké dřevěné nebo jiný měkký materiál, snížit až na 30 -. 40 cm Utěsnit destičku, aby se zabránilo poškození hran nebo zamknutí skrze ni.
 5. Hammer.
 6. Sada podložek po dobu asi 10 až 12 mm. tlustý. Při instalaci je nutné instalovat mezi stěnou a laminátu pro vytvoření mezery v tepelné roztažnosti. Nastavit asi metr v délce místnosti. Vyrobeno nezávisle na příslušné tloušťce materiálu (překližky, dřevěných lamel, atd.).
 7. Nůž, nůžky pro řezání obložení.
 1. Zakřivená kovová deska latina S. Slouží stisknout vnější panely stěny. Místo plechu může být použit páčidlo. laminát hrana lišt je normálně uzavřen, takže některé poškození podél hrany na stěnách nejsou významným problémem. Místo desky a nastavit páčidlo nutně prostřednictvím tyče, opírající se o stěnu, dent panelu. Pozor! Tímto způsobem, a to i přes sliznici stěny může dojít k poškození (zvláště Papier).

Deska pro vnější panely.

Množství základního materiálu se považuje podle celkové plochy a je zvýšena o 10%. Zvýšení bude vynaložena na prořezávání a případné manželství do práce. V případě, že budova složité geometrie (půlkruhové schodiště, zátoce, atd), se doporučuje zvýšit vypočtenou plochu 15 - 20% v závislosti na počtu ohybů.

Hlavním účelem podkladu - odstranění nerovností, odpisy listy, zvukové izolace. Dodatečné - izolace proti vlhkosti izolace.

Doporučená tloušťka cca 1-3 mm. Stack substrát je zakázáno více než 3 mm, je to výslovně uvedeno v návodu většiny výrobců laminátu.

K dispozici je několik typů:

 • Pěnové materiály (polyethylen, polypropylen, polystyren, atd.) Nízké náklady. Před nákupem se měli podívat na slučitelnost materiálů a doporučení výrobce;
 • Corkboard. Vysoké náklady, zbývající celkové vlastnosti jsou lepší než vlastnostech podkladu na základě jiných materiálů;
 • Měkkého dřeva. Pro vysoké zatížení. Vyznačující se kompresní poměr a tuhosti nízké. Vysoké náklady.

Substrát může být fólie - odráží teplo. Také produkovat laminát s připravený vložen substrátu.

Varování! Laminátové stohování předpisy zakazují použití bez podkladového materiálu. V tomto případě žádná záruka trvanlivosti výrobce není.

Doporučuje se, v době půdorysu a zvolte podstavec a spojovací tyče (přímý přechod, práh, úhlové). Jsou různých velikostí a hory. Je zde důležité znát vypořádací podíl překrytí.

Pokládání laminátu na betonové podlaze se substrátem může startovat z jakéhokoliv stěny. Doporučuje se položit materiál podél hlavní světla, tj konec okna. V takovém případě se stává méně znatelné prostor boční panely sloučeniny.

Před zahájením prací se doporučuje držet materiál v místnosti opravený bez obalu o jeden den. Během této doby se mu ustálit teplotu a vlhkost vlastnosti.

Celý proces je rozdělen do několika etap:

 1. Fine příprava povrchu. Před šíření ostění se doporučuje opět promesti koště nebo vakuové balení místo.
 2. Substrát se šíří s číslem účtu šířky podél jeho délky. Není nutné rozložit substrát je větší, než je nutné pro jeden řádek. Navíc, pokud je to nutné, může být upevněn mezi nosnými kousky konvenční pásky.
 3. Pokládání laminátové sérii. Je celá řada naplno a pak spojen s předchozím. V závislosti na typu zámku: napravit a řídit kladivem pomocí tyče nebo shromažďovat celou řadu samostatné, hranatý porodí po celé délce v předcházejícím řádku zámku a narovnat. Narovnat vyžaduje pečlivý pre-jel celou cestu přes délku zámku. Při rovnání mezery mezi deskami je nutno opatrně uzavřen bez vůle. Pokud si to přehánět, je možné rozbít zámek. Panel není narovnal obvyklý úsilí, nebo zůstává mezera - opět ohnout a pokusit se strčit na zámek. Více alternativně hrad může ušpinit - a dostat čisté.

To je celá řada a vpraví se v celé délce zámku.

Je také možné laminovat montážní kus, v závislosti na typu mechanického zámku.

montáž laminát kusu.

Řádky, aby přechod mezi délkou zhruba o třetinu. Tato tzv paluba montáž pořadí, zvyšuje strukturní pevnost a trvanlivost. I když takové uspořádání je méně nápadné koncové spoje.

Mezi stěnami a navázat dočasné tloušťky vrstvené těsnění 8 - 10 mm, přes každý metr. Pokud nechcete instalovat fólii, v budoucnu při připojování k následujícím série laminátu se může pohybovat, a to zejména pokud máte stisknout pevně. Obvykle extrémní problém řídit listy a existuje dostatečná snaha přesunout shromážděné podlahu. Těsnění s malým množstvím dokonce rozbít v některých místech blokování.

Na větší zakřivení stěny (radiální, půlkruhový stěny) se doporučuje položit laminátu ze zdi. První je v tomto případě je kladen počet celých listů nejsou v jedné rovině proti zdi. Chybějící ze stěnových prvků vymeryat, zdobené a nastavit na svém místě kus.

V závislosti na zámky nebo v přítomnosti překážek, může být nutné připojit všechny sousední panel, a kus. V tomto případě musí nutně být těsnění mezi koncem prvního panelu ve stěně a stěnou.

List je nejprve uložena boční zámek k předchozí řadě. Potom, za použití kladiva a klíny jsou spojeny s koncem předchozího panelu této série.

U konečných sloučenin posledně uvedené panely nejsou brusochek stěny namontované na okraji, a ve tvaru písmene S desku a stiskněte ji. V některých případech lze použít páčidlo nebo podobné páky dosedá obložení na ni prostřednictvím stěnového panelu na druhém koncovém okraji (stěna může být poškozen).

Obtíže, kterým se v případě různých překážek (radiátorů, například).

Instalace laminát podle překážka

V tomto případě je nutné odříznout vyčnívající část hradu tak, aby bylo možné kombinovat panely volně. Před závěrečným připojení k snížením povinného nanesení lepidla.

Instalace na místě, kde komunikace

Půlkruhové otvory na spoje panelu v místě průchodu trubky.

Dalším problémem - stávající potrubí. Dva způsoby instalace:

 1. Na spojovacích desek. Podaří uskutečnit, pokud komunikace není mnoho. Podlahářské práce začne od místa průchozích trubek. Spojením deska se řeže na požadovanou průměru polokruhu;
 2. Ve středu panelu. Vytvořte otvor na požadovaný průměr a snížit nebo od nejbližšího okraje nebo hrany, kde se řez být nejméně viditelné poté. Sekce šířka se rovná průměru trubky. Průměr otvoru je o něco větší s ohledem na možnosti vložky na místo a spojit se s ostatními panely. Řez je veden velmi pečlivě tenké řezání, v jednom kuse. Výsledný kus je přilepen na místo později.

Pokládání laminátu na betonovou podlahu s substrátu plné pokrytí montáž technologie

V tomto článku se dozvíte, jak správně proveden, kterým se laminát na betonové podlaze se substrátem s krok za krokem přezkoumání každé z etap této technologie: Jak vybrat potahový materiál, aby připravila půdu pro další práci zjistit, co je vhodný jako podklad druh podlahy a provést pokládku podlahy. Kromě toho je třeba brát v úvahu pro instalaci podlahového topení pod laminátem.

Pokládání laminátu na betonové podlahy

laminát stohování technologie betonová podlaha: Začínáme

Práce na instalaci laminátové podlahy jsou prováděny v několika etapách. Nejprve se připraví výběr materiálů a nástrojů, jakož i základny. Potom se podklad a instalace podlahových desek laminát.

laminát stohování technologie má své vlastní charakteristiky, od založení přípravku a konče finální konstrukce

Zpravidla příprava základu trvá asi 5 až 15 dní, v závislosti na způsobu přípravy a materiálů použitých v práci. Pro Coanda substrátu, jakož i přímou montáž povlaků vyžadují od 1 do 3 dnů. Doba trvání práce nezávisí jen na velikost prostoru, který má být léčen, ale také na kvalifikaci specialistů.

Dávejte pozor! Laminát jako univerzální materiál, může být namontován na prakticky jakýkoli základ, ale jsou trvanlivost může poskytnout betonovou podlahu.

Laminát jako podlahové krytiny nabízí mnoho výhod:

 • jednoduchý montážní systém;
 • čistý a hladký povrch;
 • dlouhá životnost povlaku;
 • snadnost péče a čištění;
 • hygiena;
 • určitá úroveň izolace;
 • vynikající dekorativní vlastnosti (materiál napodobuje přirozený dřevěný povrch).

Bright laminátová podlaha v obývacím pokoji

Montáž laminátu na betonovou podlahu: jak nainstalovat a vyberte materiál pro práci

Aby bylo možné zvolit způsob přípravy základnu a zahájit provádění těchto prací, by měly být definovány předem podle typu potahového materiálu. Technické a provozní vlastnosti laminátu do značné míry určují další technologie.

Absolutní klasifikace zahrnuje tyto typy (třídy) z materiálu:

 • 21 - krytiny pro vnitřní obytné typu s nízkou úrovní stresu na povrchu podlahy, které patří dětské pokoje a ložnice;
 • 22 - podlaha na pokoji s průměrnou zátěží, jako je obývací pokoj, jídelna,
 • 23 - nátěr pro podlahy v prostorách s relativně vysokou propustností, například kuchyně, předsíň, chodba;
 • 31 - pokrytí pro kancelářské prostory s malým křížkem tato kategorie obsahuje místnosti pro jednání, kanceláří;
 • 32 - obchodní krytí na pokoji se středním provozem, jako jsou kanceláře, uzavírající málo pracovních příležitostí, nebo úložného prostoru;
 • 33 - podlahové krytiny v místnostech s velmi vysokou návštěvností, rozsah laminátu aplikován na veřejných místech, jako jsou obchody, nákupní centra, banky, haly, knihovny, školy, atd

Pro místnosti s vysokou mechanickou zátěží jsou nezbytné pro výběr laminátové třídy 31 a výše

Užitečný tip! Při výběru laminátové desky vedeni značení v podobě čísel. Například, „2“ na začátku čísla vám říct, že před vámi je krytina pro bytové prostory. Pro kancelářské prostory a jiných místností s vysokou zátěží na podlahách muset zakoupit komerční typ laminátu, který je označen číslem „3“.

Nenakupujte pro rezidenční komerčního typu povlaku a naopak. Laminát s vysokou úrovní rezistence v oblastech s malým křížkem bude to plýtvání penězi. Zatímco materiál je určen pro instalaci do obývacích pokojů, velmi rychle přijít k nezpůsobilosti, pokud si to dát do kanceláře.

Laminátové podlahy na betonové podlaze: jak dát různé druhy materiálů

Laminovaná deska se skládá z několika vrstev. Laminát může mít základ různých materiálů, takže určí svým fyzikálním vlastnostem, jsou zde možnosti pro prodej povlaků a bez ní. V důsledku toho, typu nosiče nebo jeho nedostatek vliv na přípravné práce a technologie obecně.

Existuje několik typů vodě odolného materiálu. V každém případě speciální požadavky na instalaci potahové:

(Na tuhého základního materiálu)

Užitečný tip! Flexibilní vinyl nebo laminátové podlahy mohou být položeny na betonové podlaze. Většina těchto povlaků má adhezivní rubovou stranu, takže pokud máte v plánu na montáž bázi cementu by měly získávat materiál, bez lepidla vrstvy. V tomto případě je opravit panelů pomocí speciálního lepidla sloučeniny.

Pokládání laminátu na betonové podlahy s plastovým substrátem

Připravit půdu pro instalaci laminátu: Zda se má dát film pod krytem budete potřebovat

Podle montáž technologií, mezi podlahové krytiny ve formě laminátu a betonový základ se obarví, a vrstva filmu. Často ti, kteří se sami instalace lamel, uvažoval, jestli je film laminát nebo musí být dostatečná, aby zvážila jediný substrát.

Odborníci doporučují, aby snížit milník a je lemován s filmovým potahem na připravené podlaze, takže byste měli předem vypočítat potřebné množství materiálu a aby si ji koupili.

Předběžný výpočet materiálu může být provedena na základě požadavků na technologii pro tvorbu páry bariérové ​​vrstvy. Polyethylenová fólie se prodává v rolích a prkno překrývají, aby se zabránilo vzniku mezer mezi pruhy. Za tímto účelem, parní bariéru segmenty překrývají o 10-20 cm na sebe. Povlak filmu došli k povrchu stěny přibližně 2 až 3 cm.

3D obvodu balicí laminát podklad na roli

Před provedením pod podlahou filmového laminátu, je nutné důkladně vyčistit a vysát základnu. Zabalené materiál je stanovena na spojích mezi nimi se speciální páskou. Použití parotěsná zábrana vrstvu vylučuje možnost pronikání kondenzátu, která je vytvořena na povrchu betonu v laminátu.

Montáž laminátu na betonovou podlahu: který ležel pod krytem

Chcete-li zajistit dobrý výsledek pod speciálním povlakem je umístěna polstrovaná. Moderní řada nabízí desítky materiálů s různými vlastnostmi pro tento účel.

Běžně substráty jsou stanoveny na základě vrstveného povlaku na betonové podlaze, rozděleny do dvou kategorií: materiálů přírodního i umělého původu. Většina materiálů pro substrátu vyrobeného ve formě svitků, ale tam jsou listnaté odrůdy.

Roll laminát podklad pod polystyren

Do skupiny přírodních materiálů se týká korku. Tento druh substrátu, mohou být prodávány ve formě fólie a rolích. Tloušťka výrobků je 2-4 mm.

Užitečný tip! Pomocí tohoto druhu podpory ve spojení s laminátem, který má ve svém složení korkovou vrstvou. Takto můžete dosáhnout lepší zvukové a tepelné izolaci prostoru.

Cork má některé nevýhody. Pro jeho instalaci vyžaduje dokonale plochý povrch podkladu, a využití husté PE fólie jako parotěsná zábrana. Kromě toho je betonová podlaha je třeba čistit velmi dobře na léčbu s vysavačem zůstat na povrchu ještě menších částic nečistot a prachu.

Korková podložka pro laminát

Po přípravě kvalitní korek vynikající substrátu spočívá na podložce z jakéhokoliv typu, že značně zjednodušuje proces instalace laminátu.

Umělé druhy substrátů pod laminát na betonovou podlahu

Často se používá jako substrát Izolon. Tento typ materiálu připraveny uměle náležitě postupu polyethylenové pěny. Na prodej jsou produkty dvou typů - standardní a doplněné vrstvou fólie.

Izolon se stranou fólie vzhledem k jeho lesklý povrch odráží tepelných toků. Tím se zvyšuje tepelnou izolaci ceně. Tato výhoda je obzvláště důležité pro majitele domů v prvním patře, protože v takových bytech obvykle většina tepla se vstřebává v suterénu.

V případě, že problém je potřeba dodatečného zateplení není k dispozici, můžete uložit své peníze tím, že koupí pravidelné Izolon bez fóliové vrstvy. Je to mnohem levnější než předchozí verze materiálu.

Substrát fólie izolona

Užitečný tip! Izolon se související materiál, který se používá také jako substrát v procesu montáže laminátu. Zavolal Poliform a odkazuje na obálkách rozpočtu kategorie. Použijte ji, pokud chcete, aby se omezil minimální náklady.

Existují i ​​jiné druhy umělých substrátů:

Suroviny pro jejich výrobu jsou plynem plněné polymerní materiály. Tyto substráty mohou být vrácena a list.

Ukládání podkladové vrstvy pro laminát

Pokládání laminátu na betonové podlaze se substrátem: Příprava podkladu

Existuje několik způsobů, jak Level základ betonové podlahy pro pokládku laminátových desek. Ohledu na to, jakým způsobem si vyberete, budou další kroky pro instalaci podlahy závisí.

V přípravné fázi je možné použít tyto nástroje k vyrovnání podlah:

 • speciální samonivelační sloučenina (lité podlahy);
 • přepravky, vyrobené na bázi dřevěných tyčí;
 • překližkové desky.

Vyrovnání samonivelační směsi: Způsob technologie typy směsi. samonivelační technologie podlah zařízení. Vlastnosti směsí. Seznam nástrojů. Zvlášť zarovnání dřevěných podlah.

V každém případě, že technologie je spojeno s určitými výhodami a nevýhodami.

Dokončovací samonivelační

Jak sladit betonovou podlahu pod laminát: Příprava a čištění povrchu

laminátových desek naskládaných na pevnou, hladkou a zcela suchý povrch. Před samotným vyrovnání základny, betonové podlahy důkladně připravit. Bez ohledu na to, který způsob je povrch vyrovnání, kterou si vyberete, ve většině případů, je třeba provést demontáž staré podlahy.

Jakmile se starý povlak odstraněn, povrch podlahy smést odstranit velké nečistoty, a pak se přes něj s vysavačem odstranit budování malých částic. V této fázi, některé nevýhody a defekty na povrchu může být detekována, pomocí které by měly být eliminovány.

Běžné povrchové vady a jejich řešení:

Dávejte pozor! Po demontáž staré krytiny je nezbytné pro kontrolu substrátu pomocí úroveň pro výškových rozdílů. Povolená rychlost je 2 mm / m.

Příprava podkladu pro úpravu laminát

Jak sladit podlahu pod laminátu pomocí dvojité betonový potěr

V případě, že podlahy v pokoji mají výškový rozdíl větší než 3 mm / m, následovat vyrovnání s pomocí dvojitého kravatu.

Technologie dvojitého tie:

 1. Povrch betonové podlaze nátěrem speciálního složení.
 2. Na povrchu stěny pro uvedení značky, které pomocí spojovací vrstvy.
 3. Instalace se provádí majáky (pro tyto účely může být použit horizontálně uspořádané lamely se nasune přes roztoku).
 4. Vyplní se kapalná směs, sestávající z písku, vody a cementu.
 5. Nastavená úroveň vazeb s vládou.
 6. Povrch válcovaného speciálního válce pro vytlačení vzduchových bublin ze směsi.
 7. Po vytvrzení betonu řešení majáky se odstraní a otvory v místech, kde stál, jsou utěsněny.

Poté, co se povrch zaschnutí druhá planarization vrstva se nanáší ve formě speciální směsi vyrovnáváním. Nakonec zarovná povrch a po ztuhnutí je možné spustit, kterým se na substrátu a sestavování vrstveného povlaku.

Nanášení vyrovnávací vrstvy na betonové mazaniny

Poměry pro samovyrovnávací podlahy pod laminát (double) spřáhla

Pro zajištění pevnosti a spolehlivosti betonového potěru, by měly být pečlivě vybrány pro směs materiálů a jejich rozměrů. Pro přípravu cementové kaše se doporučuje použít říčního písku, vyznačující se tím, že částice jílu jsou prakticky chybí.

Dávejte pozor! Je nezbytné používat čistý materiál bez jílu nečistot, které mohou tvořit na povrchu pláště zrn a snižují adhezní vlastnosti potěru, a v důsledku toho jeho kvalitu. Pokud to není možné vyhnout, zvýšit množství cementového prášku o 15-20% a případně snížit množství kapaliny.

Pro přípravu cemento betonové mazaniny používají různé značky. V závislosti na označování materiálu se vypočte potřebné množství písku.

Výpočet písku a cementu poměrech:

Nejčastěji organizovat betonové mazaniny řešení značek 150 a 200 jsou použity v bytě, ale existují i ​​jiné případy.

Výpočtu počtu materiálů samonivelační pod fólií jako suchý povrch

Jako ilustrativní příklad, se prostor 35 m². V případě, že je určena k provedení tloušťku výplně 5 cm, množství řešení výpočetní vzorec je následující: 0,05 m (tloušťka) x 35 m? (Celková plocha) = 1,75 m? (Požadovaný objem roztoku).

Když je poměr písku k cementu ve složení 3: 1, vypočítat počet komponent směsi:

Poměr objemu a hmotnosti materiálů:

Pro výpočet požadované množství cementu (kg) k provedení potěru v místnosti 35 m² použít následující vzorec: 0,44 m? (Potřebné množství) x 1300/1400 kg / m (cement hmotnostní) = 572/620 kg.

Dávejte pozor! V procesu řešení přípravy směsi se podstatně sníží objem. Proto pokud se 1 m³ suchého prášku cementu, výstup dostanete objem roztoku ve 0,6-0,71 m?. Z toho vyplývá, že musíme brát mnohem více suché materiály pro přípravu 1 m³ malty.

nalévání doby sušení závisí na tloušťce betonové vrstvy. Pokud se provádí s konvenčním vazebním jednovrstvé tenkou vrstvou cementové malty, předtím, než se přistoupí k další fázi pracovního (umístěním substrátu) musí počkat 3 dny. Double spojka pro úplné vysušení bude trvat nejméně týden.

Cement-písek potěr - jeden z nejpopulárnějších důvodů, kterým dekorativních podlahových krytin

Příprava podlahy pod laminát s vlastníma rukama: video, použijte samonivelační směs

zarovnání technologickou základnu pomocí samonivelační podlahy dnes je velmi populární díky své jednoduchosti. Výsledkem tohoto uspořádání je dosaženo lepší kvality, než v případě, že provádí dvojitou potěru. Přípravné práce odstranit starý nátěr a odstranění povrchových vad se provádí analogickým způsobem, jako je popsáno výše.

Tahová technologie pro tvorbu samonivelační podlahy:

 • skořápky, rekonstrukci, opět čistý a suchý povrch je pokryt složení půdy;
 • v souladu s pokyny, roztoku pro tvorbu samovyrovnávací podlahy. Doporučuje se použít objemnou nádobu pro tento účel (kbelíku). Kvalita a rovnoměrné smíchání složek může být dosaženo s použitím běžného vrtáku, doplněný speciální trysky nebo mixer konstrukce;

Samonivelační jako základ pro laminát

 • Směs Ready je distribuován po celé plochy ve formě pásů nebo malé louže;
 • roztok se rozloží rovnoměrně po celém povrchu místnosti za použití stěrky nebo špachtle. Musíme přejít od vzdálených koutech opačné straně místnosti. Krok odlévání materiálu a jeho seřízení je lépe rozděleny mezi dvěma lidmi, aby oba procesy probíhají současně.

Dávejte pozor! Nezapomeňte anaeratsii proces. Ujistěte se, že chodit na vstupní povrch válce potažené jehly vyhnat vzduchové bubliny.

Použijte video vidět proces intuitivní způsob vytváření samonivelační.

V tomto případě je doba sušení závisí nejen na tloušťce, ale také vlastnosti uvedené na obalu. Výrobce samonivelační směsi obvykle označuje dobu schnutí obalového roztoku.

Příprava podlahu pod laminátu: zarovnání pomocí dýh

Technologie vyrovnání betonových podlah používaných v případě, je-li povrch má významné rozdíly ve výšce. Nejčastěji je linoleum není odebrána před pokládkou laminátu, ale v těchto případech je nutné demontovat a opravit základnu, a poté základním nátěrem povrch.

Krok za krokem vyrovnávací technologie:

 1. 1 cm tlusté překližky (ne méně!) K rozdělení na podlaze, nelze opomenout malé mezery mezi sousedními prvky, jako je dřevo vystaveno změnám deformace pod vlivem vlhkosti a teploty. Upevnění se provádí pomocí lepidla nebo šroubů, víčka, která musí být zapuštěné o přibližně 1 až 2 mm.
 2. Použijte tmel složení dřeva je třeba vyplnit všechny spáry mezi deskami, stejně jako prohlubování získá, když upevňovací šrouby.
 3. Účinkují hoblování povrch. Pro tyto účely použití Škrábání vozu v zatáčkách, můžete chodit rohovou brusku.

Jak položit plovoucí podlahy na betonové podlahy s dřevěných beden

V některých případech může provést potěr betonových podlah není možné, pak se pro montáž podlah používají základy dřevěných tyčí.

Vyrovnání podlahu překližky

Dávejte pozor! Tento způsob uspořádání je použít i v těch případech, je-li v místnosti potřebuje další izolaci. Tepelně izolační materiály jsou umístěny přímo na betonu mezi prvky beden.

Vyrovnání se provádí následujícím způsobem:

 1. Pokud se před ním na betonový základ byly uspořádány dřevěné podlahy, po čištění povrchu je vhodné položit střešní materiál, který nedovolí prachové částice do místnosti, a poskytují ochranu před vlhkostí.
 2. Na základní ploše značení se aplikuje. Pokud potřebujete umístit v krocích po 0,6 m rohoží z minerální vlny, přepravky desek, které mají být použity jako topné těleso.
 3. Podle provedených značení se provádí montážních profilů. Nezapomeňte si předem namontované na svých nohách a rohy pro instalaci izolačních rohoží (v případě, že vlna nebude pokládat přímo na beton).
 4. Nohy na podpěrách, které jsou regulovány, pevně připevní k základové desce.
 5. Pomocí vodováhy měli nastavit polohu výztuhy výšky.
 6. Provedla instalaci izolačních a prkno paroizoliruyuschaya vrstvy, která je připevněna k nosníku závorkách.

Připravte se na podlahu pro úpravu laminát

V konečné fázi uspořádány podlahové dýhy podle metody popsané výše. Pouze v tomto případě by měl být tento materiál umístěn tak, aby se klouby uprostřed bidlenu barů.

Potahování laminátu: jak položit substrát a zásobníku panel

Než dáte substrát poskytnout větší pohodlí můžete provést instalaci „teplé podlahy“, pod laminátu na betonovou podlahu. Tento prostor topného systému se provádí jako hlavní nebo doplňkový zdroj tepla pro již existující ve stavebním vytápění. Existuje několik variant těchto systémů.

Následující typy podlahového vytápění:

 • voda;
 • vzduch;
 • elektrické (IR fólie, na základě topné rohože nebo kabel).

Dávejte pozor! Vzhledem k tomu, že instalace vody podlahy je možné pouze v soukromých domech, a laminát se bojí vody, je doporučeno použít filmovou infračervené podlahy. Jsou snadno použitelné, mají jednoduchou instalaci systému, a nevyžaduje tvorbu krytiny vícevrstvou, jako kabel.

Infračervené filmu teplá podlaha pod laminátem

Po instalaci podlahových systémů se provádí a montážní povrch substrátu. To současně se doporučuje, aby nedošlo k poškození zástrčky nebo jiném povrchu v procesu, kterým se laminátové podlahy.

podlahové vytápění pod laminátové na betonovou podlahu: jak dát topná

Infračervené podlahy jsou dobré, že nepoškozují podlahu. Tento druh materiálu je možné demontovat a znovu, které nemohou slíbit další systémy pod podlahou.

Instalační schéma:

 • na základní fólie se doporučuje, aby reflexní povlak;
 • Filmové podlahy jsou řezané, s přihlédnutím k velikosti místnosti;
 • pásy jsou rozděleny na spodní fólii na materiál, a potom se připevní lepicí páskou;
 • Filmové pásy jsou propojeny kontakty a drátů v místech označených. Tyto kontakty jsou mosaz a měď, musí být předem izolovány pomocí pásu, který má povlak z bitumenu. Zde je návod: páska dva záhyby, umístěné do kontaktu a upnuté s kleštěmi;
 • Na jedné stěně ve výšce 120-150 cm nad zemí, kterou instalujete termostat;

Infračervené filmu teplá podlaha - praktické řešení pro teplo v domě

 • Film stohování se provádí tak, že dráty koncové ven na stěnu do termostatu. Je třeba nainstalovat teplotní čidlo, které bude zachytit teplotu podlahového vytápění. Mezi ním a termostatu kabelové připojení probíhá.

Dávejte pozor! Instalace infračerveného vytápění vyžaduje dovednosti zacházení s elektřinou, ale pokud se budete držet s technologií, s instalací tohoto systému mohou být řízeny nezávisle.

Rysy, kterým laminátu na betonovou podlahu

Proces instalace podlahy by se mělo začít od protějším rohu místnosti. Spread pás substrátu v rohu místnosti prostoru instalovat první panel. Nátěr nesmí dosedají na stěnu. Mezi ní a plochou stěny je třeba ponechat mezeru asi 1 až 1,2 cm. Může se použít pro tyto účely, vzpěr, které jsou namontovány podél proleganiya první série, stejně jako na koncových částech.

Hned první prvek druhé řady překrývá. Je-li panel je řezané na polovinu. Dělení materiálu potřebného, ​​aby se část fit Dalším bodem byl konec lock.

Dále je třeba položit první řadu panelů ke stěně, spojovací prvky jsou vzájemně spojeny pomocí mechanických zámků. Je-li poslední panel stěny nehodí, rozdrceného materiálu se provádí pomocí skládačka.

Pokládání laminátu na betonovou podlahu - postup je poměrně časté a poměrně jednoduché k nezávislému výkonu

Druhá řada se provádí podobným způsobem. Tato technologie je použitelná, pokud používáte materiál s uzamykacím systémem «Lock». Sekce závora typ «Kliknutím» poryadno set, tedy pro položení druhé řady nezačíná až do prvního sestaven.

Použijte vizuální studii rysů, kterým se laminátové podlahy na betonovém video materiálu, který je zveřejněn níže.

Podobné schéma stohování se používá pro montáž vinylový povlak. Pouze v tomto případě flexibilní panely jsou položeny na pevném podkladu ve formě dýh nebo velmi husté substrát z korku.

Kryt montážní technologie je natolik jednoduchý, že by to mohlo zvládnout bez pomoci odborníků. Nejtěžší etapa - zarovnání betonového základu, nicméně, a to může být snadno přemoci.

Pokládka podlahového topení pod dlaždicemi: technologie self-montážní systém

Oteplování podlahy v dřevěném domě ode dna: materiály a instalace technologií

Pokládka chodníkové desky z písku: technologie a specifika práce

Video měkké střechy: Technology Device

Krok za krokem s rukama úpravu laminát: představuje dílo

Sedlo pro dlažba a laminátová: jak dát to mezi kryty

Leave a Comment

Your email address will not be published.

48 + = 49