Jak dlaždice v rohách správně

Jak dlaždice v rohách správně

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak dát dlaždice v rozích: způsoby zakotvení keramických dlaždic

V procesu zdobení stěn často nesoustředění mistři čelí problému položení dlaždic v rozích. Zvláště v koupelně, protože zde jsou takové plochy neoddělitelnou součástí interiéru. Pro odvození rovného a přesného úhlu se používají různé přístupy. Některé vyžadují určitou dovednost a speciální vybavení, ostatní budou platit i pro začátečníky. Zvažme každou variantu podrobněji.

Existuje několik způsobů, jak spojit dlaždice v rozích

Nejjednodušším řešením problému je přímé dokování. V tomto případě jsou prvky uspořádány kolmo k sobě navzájem, to znamená, že jeden plátek zůstane viditelný a druhý je maskovaný pod horním fragmentem.

V tomto případě se roh zavírá v jakékoliv části stěn s minimálním úsilím. Je-li nutné dlaždice namontovat, je žádoucí položit řeznou hranu dolů. Metoda mínus - přítomnost švu na křižovatce. V budoucnu je utěsněn lžící, ale stále ovlivňuje vzhled povrchu.

Možnosti pokládání dlaždic na vnitřních spojích

Existuje další způsob, jak kolmá dokovací dlaždice v rohách. Tato metoda je vhodná například pro dokončování hranolů nebo rámu koupelny. Hlavní podmínka - obličej by neměla být vidět zespodu.

Podstata metody je následující: je nutné lepit dlaždici tak, aby vodorovně umístěná (horní) dlaždice visel přes okraj. Kout se ukáže čistý, pokud je šířka vrchlíku v rozmezí 3-5 mm. Jedinou podmínkou je, že okraj musí být integrální.

Pro přesnější provoz bude vyžadováno speciální zařízení. Metoda je založena na řezání okraje dlaždice při 45 stupních. Úloha se provádí následujícími způsoby:

 • hrana je strnuštěna bulharským;
 • používá se řezačka dlaždice;
 • Používá se brusný papír.

Optimální volba - dlaždice na zpracování dlaždic s šikmou lůžkou.

Jak položit takovou dlažbu? K tomuto účelu řezte dlaždice a přilepte je roztokem v rohu tak, aby se jejich okraje shodovaly a vytvořily celistvý povlak.

Jedním ze způsobů, jak položit dlaždice ve vnitřních a vnějších rozích, je zkosení zkosení o 45 stupňů

Začátečníci tímto způsobem dlaždice v koupelně není snadné. Pokud je to možné, cvičit na zbytečném materiálu. Dávejte pozor na skutečnost, že povrch stěn byl co možná nejsunutější, jinak bude vyžadovat položení na vrstvu lepidla o různé tloušťce, která bude srazit polohu sousedních prvků.

Jedná se o speciální vložky. Způsob jejich aplikace je nejoblíbenější. Jedná se o plastový profil, který tvoří úhel požadovaného směru. U vnějších výčnělků se používá podšívka ve tvaru písmene "L". A vnitřní povrch má tvar konkávního oblouku. Používají se také úzké konvexní modely.

Je třeba vyřešit další důležitou otázku - jak lepit plastový roh k dlaždicím. Existuje několik možností:

Často mají tyto trimes speciální vzhled, který jim umožňuje položit na řešení. Speciální talíř je veden pod dlaždice a upevněn lepidlem na obklady. Tato instalace je extrémně jednoduchá, povrch získává čistý vzhled a klouby jsou chráněny před vlhkostí a bakteriemi, které do nich vstupují.

Některé varianty vložek

Vnější plastový roh a obložení v dokovacích místech s vodovodem (obrubníky) jsou připojeny jinak, například pomocí silikonového nebo akrylátového těsnění. Co přesně je lepit plast na dlažbu v koupelně - není velký rozdíl. Taková povrchová úprava stěn nebo rohů krabice je vhodná pro téměř jakýkoli typ materiálu.

Další možností pro ošetření rohů stěn je spojena s použitím speciálních formátů. Někteří výrobci vyrábějí speciální rohové prvky. Mají formu dvou kolmo spojených částí tvořících pravý úhel.

Umístění takové dlaždice je velmi jednoduché. Chcete-li ho držet, aplikujte řešení, stejně jako pro jiné povrchové úpravy. Používáte-li takovýto roh, pokládání se provádí ve směru od něj. Nicméně toto pravidlo platí především pro dekoraci obrubníků v koupelně.

Úhelníky jsou alternativou k plastům. Umožňuje udržet celistvost povrchové dekorace keramickými dlaždicemi.

Rozdíly mezi vnějšími a vnitřními úhly

Při provádění práce nezapomeňte na rozdíl mezi vnitřními a vnějšími prvky. První možností je prostor, kde se plochy obou stěn setkávají po obvodu standardní místnosti. Druhá je vyčnívající část.

Nejpozoruhodnější rozdíl je uveden v případě instalace plastových rohů pro dlaždice. Trimise mají od sebe navzájem odlišné kardinální rozdíly, v závislosti na jejich určení pro určitou oblast.

Příklady úhlů pomocí ozdoby

Mějte také na paměti, že je snadnější lepit vnitřní destičku, protože v případě odchylky od norem je situace opravena pomocí lepidla a malty. Obecně platí, že fuga vypadá ekologičtěji na vnitřních rozích stěn. V koupelně je to obzvláště důležité, protože vnější lišty, například s vybavením krabice, jsou více vystaveny zničení. Časem se fuga jednoduše rozpadá a odtamtud se vymyje. To je důvod, proč je lepší položit na dlaždici další plastový roh, který nejen chrání, ale i zdobí povrch.

Ne vždy je možné provádět práci bezchybně, zejména pro začátečníky. Nicméně, opravdu odstraňte některé nedostatky. Pokud nemůžete správně položit roh s keramickými dlaždicemi, pokuste se vyrovnat chyby v řešení, například zvedněte sousední prvek na požadovanou úroveň.

Při provádění podbízení není vždy možné dosáhnout přechodu přesně 45 stupňů. Pokud je materiál odříznut, přebytek je snadno smazán brusným papírem, dokud nebude mít rovný úhel.

Další bod - přítomnost závad na křižovatce. Existují dva způsoby, jak tento problém vyřešit. Za prvé - pokládání se provádí předepsaným způsobem a třísky a mezerky jsou pokryty hladítkem v procesu dekorativní úpravy. Druhá možnost - po vysušení roztoku a fugu je plastový profil maskování těchto stěnových vad lepen do rohu. Jeho instalace se provádí pomocí silikonových nebo kapalných hřebíků.

Zdobení rohů - práce není snadná, ale pokud se budete řídit výše uvedenými radami, můžete se s ní vyrovnat.

Výborný článek. Všechno, co je popsáno, je pochopitelné.

Kopírování materiálů webu je povoleno, pouze pokud umístíte aktivní zdroj odkazu.

Jak správně položit do rohů kloub dlaždic a dlaždic

Největší obtíž při procesu dokončování dlaždic je návrh spojů.

 • záložní úhly podle obrysů;
 • instalace vnějšího rohu zvláštním rohem;
 • pokládání dlaždic "spoj v zadku" s úhlem k přední straně 45 stupňů;
 • uložení při provádění pil;
 • šikmo položený "spoj v zadku" bez písknutí.

na obsah ↑

Možnosti pro spárování dlaždic a dlaždic

Standardní spárování dlaždic se provádí v rozích a verze verze závisí výhradně na typu úhlu: vnitřní a vnější (klasifikace rohů je stejná jako při instalaci stropního lištového systému popsaného v tomto článku). Neexistuje univerzální poradenství a technologie bude záviset na mnoha faktorech. Navíc každá metoda má nejen výhody, ale také nedostatky, které je třeba brát v úvahu při výběru možnosti spoje.

Dokování v podmínkách vnitřního rohu může být provedeno dvěma různými, ale stejně efektivními způsoby:

Dokování s interní opravou

Používá se poměrně často k úhlovému uspořádání a je založeno na použití plastového rohu. Vztahuje se na méně účelné kvůli přítomnosti dodatečných a někdy dodatečných údajů.

Nejvýhodnější možnost, která vám umožňuje nepoužívat další podrobnosti a vychází z návrhu jednoduchého švu. Zpravidla se šev provádí na neviditelné části rohu. Nejdůležitější je správné výpočet velikosti švu, takže v závěrečné fázi bylo možné použít vysoce kvalitní malty.

Nejvýhodnější možnost, která vám umožňuje nepoužívat další podrobnosti a vychází z návrhu jednoduchého švu. Zpravidla se šev provádí na neviditelné části rohu. Nejdůležitější je správné výpočet velikosti švu, takže v závěrečné fázi bylo možné použít vysoce kvalitní malty.

Mezi hlavní nevýhody patří možné vzdělávání praskání v místech injektáže, což je způsobeno tendencí roztažení dlaždice - kontrakcí. Zkušení technici doporučují použít silikonovou výplňovou metodu k vyplnění svislých švů vnitřních rohů. Zvláště důležité je splnit tento požadavek na konstrukce sádrokartonových konstrukcí.

Klouby na vnějších vnějších rozích

Vnější rohy navrhují několik možností uspořádání kloubů najednou, což umožňuje provedení kvalitní konstrukce i při neexistenci zkušeností s tímto druhem práce:

Použití rohového držáku

Je to nejčastější způsob. Použití vnějších rohů z plastů, hliníku nebo mosazi je povoleno. Tyto prvky jsou při procesu ukládání namontovány, ale mají schopnost shromažďovat značné množství kontaminantů.

Použití rohového držáku

je nejběžnějším způsobem. Použití vnějších rohů z plastů, hliníku nebo mosazi je povoleno.

Způsob obkladů

Tato technologie je založena na broušení konce dlaždice pod úhlem čtyřicet pět stupňů. Metoda je odlišná přirozenosti a harmonie, ale vyžaduje použití speciálního nástroje a dostupnost určitých dovedností.

Způsob broušení obkladů. Tato technologie je založena na broušení konce dlaždice pod úhlem čtyřicet pět stupňů.

Docela vzácná a nepopulární volba, která se nejčastěji používá při položení dlaždic "kanec". Díky alternativní instalaci koncové části dlaždice z různých stran vnějšího rohu. Někdy má tato metoda jednosměrnou implementaci.

Poměrně vzácná metoda spočívá v zdobení rohu umístěním všech dlaždic v jejich rovinách bez vyčnívání na rohové čáře. Intertortální vnitřní roh, který vznikl jako výsledek této instalace, je tvarován v půlkruhu speciální injektáží.

V přítomnosti nerovné stěny, než obložení proces by měl provést rozvržení dlaždice, v důsledku které je nezbytné k určení úrovně zkreslení ve svislém směru.

Příslušný křižovatka obkladů a dlažeb se provádí i při instalaci pomocí pravítka, která by měla být připojena na spojení podlahy a stěn. Podle nastoupit třeba, aby se náměstí a natáhnout metr na protější stěně. Výsledný kolmice Slouží jako hlavní orientační bod pro dokončovací práce.

Vnitřní úhly kloubů podlahového a stěnového zdiva dokončení pomocí speciálních lišt - plastových profilů, které jsou skvělými místy zdobí dlažba podobnosti. Upravený hustý dokovací se stěnou nebo dlaždic je dosaženo na úkor flexibilní horní zapékat. O kterou se dlaždice na podlaze lze nalézt zde.

Příslušný křižovatka obkladů a dlažeb se provádí i při instalaci pomocí pravítka, která by měla být připojena na spojení podlahy a stěn.

Pokud je to nutné, vydá okenní otvor by měl určit část dlaždice řezat. čára řezu přesným způsobem dlaždice a jemně pomocí kleště rozkousat zbytečné dlaždice fragment. Standardní postup a případné problémy nezpůsobuje i laik.

Chcete-li provést přesné zkosení hran dlaždic třeba použít úhlovou brusku a diamantový kotouč pro suché řezání. Broušení vyžaduje extrémní opatrnost produkovat. Je vhodné provést několik zkušebních řezů či školení na nevyhovující dlažba. Při práci s dvojitým vystřelil dlaždice Deska by měla být použita k provedení mokré řezání.

Dokovací zkosenými hranami umožňuje získat velmi tenké, stěží viditelná štěrbina, který je ideální pro dekoraci jakýchkoliv pozoruhodných míst.

Úhlová bruska umožňuje připojit jakékoliv dlaždice a obklady do činění s sykami pod úhlem 45 °. Nicméně, aby se minimalizovalo poškození glazury, to se nedoporučuje písku v blízkosti prosklené plochy. Optimální vzdálenost glazura je o dvou milimetrů.

Dvě dlaždice do sebe zapadají dokonale zkosené hrany pod úhlem 45 °, což umožňuje získat čistý pravý úhel. Všechny drobné nesrovnalosti snadno odstraněny pomocí speciálního roztoku pro stehy.

Pokud potřebujete použít speciální nástroj nebo geometrii prostoru se vyznačuje výrazným drsnosti, se doporučuje přizvat k práci profesionálů. Jednoduché úpravy je docela možné provést nezávisle na sobě.

Přečíst zajímavý článek o srovnání průtokových a zásobníkových ohřívačů vody.

Takhle? Přihlásit se k odběru aktualizací webu pomocí RSS, nebo zůstaňte naladěni VKontakte, odnoklassniki, Facebook, Twitter nebo Google Plus.

Odebírat novinky na e-mail:

Jak vytvořit potěr v bytě a nedělal žádné chyby?

Jak dát dlaždice na podlaze s rukama: jednoduchý způsob,

115054. Moskva, Kosmodamianskaya NAB., 52, str. 11

Správné pokládání obkladů a dlažeb ve vnitřních i vnějších rohů

Foto od: ytimg.com

Deska pro mnoho stovek let, je nejvíce relevantní a populární ozdobné materiály. Nicméně, v procesu čelí, mnoho začátečníků, kteří nemají žádné zkušenosti, čelí problému správného dlaždice v rozích, kde je velmi obtížné dosáhnout krásné kombinaci jeho vlastní. Ve většině případů, úhly okamžitě padne do oka, protože tento proces je třeba věnovat dostatečnou pozornost a úsilí. Na kterou se dlaždice v rozích stěn vypadal harmonicky, uklizené a krásné, můžete použít několik profesionálních způsobů, které budou diskutovány v našem článku.

Jak položit dlaždice v rozích: zvážit možnosti

Foto od: ytimg.com

Pokud budeme hovořit o obkladových materiálů, existují, bez kterého se neobejde žádný moderní rekonstrukci. Terakoty nebo keramické dlaždice je právě to, že je vždy v poptávce. Je trvanlivý, neabsorbuje vlhkost, a na jejím povrchu se zdráhají množit bakterie a plísně. Kachlová v přímé linii nebude obtížné i pro ty, kteří nemají mnoho zkušeností v této práci, ale přijít na to, jak položit dlaždice v rozích, bude to těžší. Nicméně, je třeba zjistit, protože není ukotven dlaždice schopné zničit i ty nejmodernější a jedinečný design.

Předtím, než přijít na to, jak se šíří rohy dlaždice, je určit takzvaný „červený roh“. Profesionální stavitelé tzv uskuteční v místnosti, která okamžitě upoutá pozornost při vstupu. Práce na položení dlaždice by měla být zahájena odtamtud.

To znamená, že otázka, jakým úhlem začít pokládání dlažby, je velmi specifická reakce - jen s tím, že budou nejzřetelnější. Při provádění těchto studií by mělo být zřejmé, že rohy mohou být buď vnitřní nebo vnější. Položení dlažby v rozích se může lišit v závislosti na tomto faktoru, ale celkově vedení za to vypadá. Práce s vnitřními úhly je mnohem jednodušší, protože vnější a tak stále v nedohlednu, protože sebemenší vada v Budě ihned patrné.

Foto od: gidpoplitke.ru

Nejjednodušším řešením je šířit dlaždice rohy na vnitřní straně a na vnější straně, způsobu přímé propojení nebo kolmo. Pro tento dlaždic doky jsou vyrobené uložení. To znamená, že dlaždice by měly být stanoveny v úhlu devadesáti stupňů. V tomto případě, jeden z dlaždicových hran maskovaný druhé patro.

Foto od: dachnaya-zhizn.ru

Takové pokládání dlažby ve vnitřních rozích by bylo nejvhodnější řešení, aby vzhled místnosti harmonické a krásné. Chcete-li dlaždice v rozích Řezání, pak je optimální jej schovat pod hranici jednoho kusu, takže bude moci snadno skrýt všechny nedostatky. Tato metoda je vhodná pro působení designy úhly.

Universal čalounění: vnitřní a vnější rohy pro pokládku dlaždice

Vezmeme-li za základ není levná, ale ve skutečnosti snadnost instalace, má smysl věnovat pozornost pokládání dlažby ve vnitřních rozích, jakož i vnější, s pomocí obrub. Tento druh funkčních profilů speciálně tvarovaný plast, který se často vyrábí, ale může být také z hliníku, a to i z mosazi. Pro vnější rohové spoje mají U nebo L-tvar, a vnitřně častěji formu konkávního oblouku. Existují také různé konvexní Trim, ale používají méně často.

Foto od: dachnaya-zhizn.ru

Tyto profily-TRIM snadné, aby pomohla řešit tak složitou otázku, jak položit dlaždice v případě, že úhly jsou nerovnoměrné, protože tyto vady je nutné se schovávat před očima. Lepit obložení, můžete použít tekuté hřebíky, těsnění, stejně jako konvenční lepidlo, které jste použili pro svůj styl, ale jen tehdy, pokud nehovoříme o cementových kompozic.

Foto od: dachnaya-zhizn.ru

K dispozici jsou také složité konstrukce lišty, pro které je skutečně přijatelné kterým cementu nebo cementové lepidlo. Podobné TRIM ihned namontován na řešení, protože jejich hrany je poháněn pod dlaždice, a kde nakonec stanovena. Jedná se o poměrně jednoduchý proces, který je schopen vykonávat i začátečník. Tak TRIM spolehlivě chrání spoje proti pronikání vlhkosti, čímž zabraňuje množení bakterií, jakož i růst plísní a hub.

Foto od: ewro-remont.ru

Dalším velmi žádané způsob, jak učinit rohy opravit dlaždice, je ořezávání pod úhlem pětačtyřiceti stupňů, pak se ukáže, pěkný zadek, ale pak se neobejde bez speciálního vybavení.

Nejdostupnější metodou je odbrousit úhel dlaždice je použití profesionálního elektrického Tile, který umožňuje prirezochny diamantový úhel natočení kol. Nicméně, tento nástroj je poměrně drahé, protože si to dovolit ne každý může. Jak snížit dlaždice pod úhlem bez Deska by si měli přečíst článek na našich webových stránkách, kde je všechno maloval a stanovenými na policích, pro snadnější pochopení.

Je zřejmé, že pro začátečníky je tato metoda skládání může být nesnesitelné, protože tam bude muset být v souladu s mnoha odstíny a nuance. Je důležité, aby dlaždice shodoval dokonale, jinak harmonický vzhled jen stěží mohli dostat. Pokud se rohy ne dostatečně hladké, ale je nutné je sladit na úkor lepidla, které bez větších zkušeností „od oka“ prostě nebude fungovat hned napoprvé.

Pokládání obkladů „pylon“ v rozích

Foto od: ideas.vdolevke.ru

Mnoho lidí vidí jako originální výrobek na trh jako „prase“ dlaždice, dlaždice má jedinečný non-planární a konvexní tvar, okamžitě se rozhodl, že to je to, co hledali celý život. Avšak při instalaci dlaždic na stěně spoustu otázek a dokonce i zkušení specialisté obkladače zabírají takové nepříjemné věci s nechutí. Požádejte odborného pracovníka o nejjednodušší způsob, ale je třeba být připraven na to, že práce bude stát více než skutečné dlaždice. Ale pohled na správné instalaci a pravdě, to dopadá úžasně.

Foto od: googleusercontent.com

Pokud se rozhodnete přijít na to, jak položit dlaždice „prase“ v rozích, odborníci doporučují používat šití na „knírkem“, tedy za stejných notoricky známý pod úhlem pětačtyřiceti stupňů, a pak steh velmi pečlivě. Nejlepší ze všeho je, a co je nejdůležitější, je mnohem snazší použít TRIM, která bude skrývat okraj, a to i když máte není dokonalá, vzhled celé místnosti nebude kazit.

Řešení: rohová dlaždice

Analýzu na otázku, jak se styl rohy dlaždice, měli byste věnovat pozornost řadě tašek, které výrobce vyrábí, s přihlédnutím k přítomnosti úhlových dlaždic. Pak problém je obvykle odstraněn, protože tyto keramické Držáky mohou nejen snadno se dá složit, ale také vyrovnat ostré hrany.

Foto od: Ljrate.ru

Mnozí výrobci nabízejí širokou škálu rohových dlaždic vnější i vnitřní orientace. Tyto rohy jsou stanoveny jako první a nechat zapadnout do zbytku dlaždic. Vytvoření pevnost a integritu vnější povrchové úpravy, volba tohoto řešení vypadá velmi harmonické, ačkoliv takové úpravy bude stát o něco dražší, ale ne tolik, aby se ho vzdát.

Baňkování vady při pokládce dlaždic

Dokonce i velmi zkušení řemeslníci někdy přiznat omyly a chyby, ale pokud jde o začátečníky, lze říci, že první čas, aby vše perfektní prostě nebude fungovat. Vnější rohy pro pokládku dlažby v takovém případě bude na první pohled patrné, kazí celý vzhled a informovat všechny návštěvníky o tom, že vše se děje nějak. Různé nedostatky lze kompenzovat, to má některé docela jednoduchý způsob, jak pro ně, a to je třeba říct pár slov.

Foto od: GidroGuru.com

 • Na nárožích dlaždic může být přilepená ke zdi, a úhel, který svírá stejný lepidla nebo malty. Pak to může být opravena kdykoli.
 • Pokud není k dispozici dostatek Stoch rohové dlaždice, pak ji přivést k dokonalosti, můžete použít obvyklý smirkový papír připojené k dřevěné tyče.
 • Nemůžete-li ukotvit dlaždice na úrovni, je možné kompenzovat nerovný stěna lepidla nebo konvenční řešení omítky.

Dokonce i když při pokládce dlažby v rozích jste nepoužili Trim, plastové nebo kovové úhelníky mohou být jednoduše přilepeny na vrcholu, kterým se na tekuté hřebíky, tvářit okamžitě změnil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

76 − 73 =