Jak izolovat stěnu v bytě

Jak izolovat stěnu v bytě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Izolovat zeď zevnitř bytu - materiály a sled prací

Izolace stěn může být vyžadováno v bytových panelových domů, protože v nich jsou nejvíce problémů z důvodu malé tloušťky stěn. V případě, že stěny nechrání místnost proti mrazu, zatížení vnitřního systému topného zvyšuje jako účet za elektřinu, tam je nepříznivé klima.

Práva a základní nedostatky izolace uvnitř zdí

Vnitřní izolace než vnější má řadu nedostatků, které je třeba znát před zahájením instalace izolace. Vzhledem k umístění izolace na vnitřní straně stěny bytu není akumulovat teplo a zcela vyhnout tepla neproběhne úspěšně, budou v každém případě dosáhnout až 15%. Také v rámci „rosného bodu“ se bude nacházet izolací nainstalován mezi tepelný izolátor a stěnou. Proto se stěna může shromažďovat kondenzát, který může být důvodem výskytu v pokojich plísní.

Izolovat zeď zevnitř bytu správně je mnohem obtížnější, než na vnější straně, a předpoklad i drobné chyby v instalačních prací povede k té zdi bude i nadále mrznout, protože to, co budova, obkladové a izolační materiály budou podléhat zvýšenému opotřebení.

Aby nedocházelo ke kondenzaci na stěnách, že je nezbytné zavést bariéru vysoce kvalitní páry, to byla ona, kdo chrání izolaci před vlhkostí a výrazně prodloužit jeho životnost.

Chcete-li chránit izolaci z bariéra pro vodní páry požadované kvalitě

Pro práci potřebujeme vysoce kvalitní parotěsná zábrana filmu a budování vodotěsnou lepící pásku (pro utěsnění spár nainstalované paroizolyatora). Jako izolačních materiálů by měla mít nízkou propustnost páry. Je důležité, že propustnost izolace páry byla nižší než u betonových zdí. To umožní odpařování vlhkosti na ulici a ne uvnitř bytu.

Při instalaci parotěsná zábrana a izolační materiál by měl být velmi pečlivě promazyvaet lepidlo a pevně upevněn na stěně, ponechat bez mezery mezi nimi. Stěny před instalačních prací je třeba naplnit speciálních sloučenin, které chrání povrch před plísní. Jsou také přispět ke zlepšení přilnavosti namontovaných materiálů.

Doporučuje se také zajistit kvalitní ventilaci v izolovaném bytě. Standardní přirozená ventilace je nepravděpodobné, že by mělo stačit, protože budete muset buď nainstalovat systém nucenou cirkulací vzduchu, nebo nainstalovat Windows se speciálními ventily, jimiž je místnost se nadýchat čerstvého vzduchu.

Je nesmírně důležité, aby správně vypočítat požadovanou tloušťku instalovaných tepelných izolantů. Tloušťka izolačního materiálu musí odpovídat na stěny a na klimatických podmínkách v daném regionu. V případě, že izolační vrstva je příliš malé, nelze spolehlivě chránit bytu a jeho osazenstvo před zimou. Zvláštní pozornost je třeba věnovat při instalaci spoje desek, zde pravděpodobnost výskytu „tepelných mostů“.

Mohu použít minerální vlny pro izolaci?

Minerální vlna udrží teplo dobře a je schopen „dýchat“, která je projít vzduch, ale v důsledku změn teploty, tato vlastnost může mít nepříznivý vliv na klima v místnosti a způsobit vzhled kondenzaci na stěnách.

Doporučujeme zvolit maximální hustoty minerální vlna

Aby se tomu zabránilo, je nutné zvolit vysokou hustotou látky a. Minerální vlna není tak silná jako pěnový polystyren a polyuretanové pěny, protože odborníci doporučují nebo takový ohřívač odmítnout nebo zakoupit pouze ty vlny desky minerální, které mají nejvyšší hustotu srovnatelnou s vlastnostmi pěny.

Před instalací musí být instalovány z minerální vlny par kvalitu bariéry. Zvolíte-li dostatečně spolehlivé izolační materiál, nebo se musí objevit houba pro boj, který bude muset provádět složité a nákladné opravy bude nainstalována s porušováním v čase pod krycí vrstvou.

Styrofoam - důstojnost a pravidla instalace

Pěnový polystyren Penoplex a mnohem vhodnější pro instalaci do betonové stěny, než minerální vlny. Mají všechny potřebné vlastnosti, aby zajistily pohodlný mikroklima v bytě. Nejdůležitější výhodou z polystyrenu je jeho nízká tepelná vodivost, ale to má další pozitivní vlastnosti, které poskytují možnost jeho použití pro upevnění na zdi uvnitř:

 1. 1. Lehké, hladký povrch. Díky těmto vlastnostem je možné provádět montážní práce s minimálním úsilím a spolehlivě opravit materiál na zeď s lepidlem.
 2. 2. Schopnost před zahájením léčby. Před instalací izolační desku lze řezat s obyčejným nožem konstrukci.
 3. 3. Odolnost. Pěnový polystyren snese vysoké zatížení na přestávku a dokonce podstatné kontrakce, což je velmi důležité vzhledem k vysokému zatížení na tepelný izolátor s výraznými změnami teploty a smršťování stavebních konstrukcí.

Dokonce i nejlevnější XPS téměř neabsorbuje vlhkost, a proto se v průběhu instalace, můžete zvolit nelze nainstalovat parotěsnou zábranu. Pro izolační desky kloubů opravy dost opravil je s pěnou. Pěna může být také použita při instalaci desek z pěnového polystyrenu na stěnách. V průběhu expanze bude vyplnit všechny mezery mezi instalované izolace a upravené povrchy spolehlivou upevnění a zcela uzavřený. Moderní desky z extrudovaného polystyrenu, jsou hroty a drážky, které usnadňují jejich instalaci.

Pro upevnění pěna může být použita nejen lepidlo, ale také speciální nástavec ve tvaru houby. Po umístění panelů na stěně provrtá a ucpat otvory v upevňovacích stěn. Tento držák je velmi spolehlivý a může být použita v betonových a zděných domů. Po dokončení instalace, všechny trhliny a švy nutné k utěsnění desek. Na horní straně tepelné izolace je možné namontovat různé obkladové materiály, včetně omítky a sádrokartonu.

Výběrem z polystyrénu pro izolaci musí brát v úvahu nejen výhody tohoto materiálu, ale také na jeho stávajících nedostatků. Například polystyren není schopna poskytnout kvalitativní zvukově izolační místnosti, navíc má vysokou hořlavost a může přidělovat při vypalování pro člověka nebezpečné.

Vnitřní izolace z polyuretanu

Polyuretan - pěna, pěnový polymer, který je pro izolaci nástřikem za použití speciálního zařízení. Pro montáž takový tepelný izolátor instalovat na stěnu dřevěné bedny, působí jako opěrné kolejnice pro stříkání materiálu, a používá se pro další montáž opláštění.

Hlavní výhodou je to, že pěny v průběhu nanášení, se vyplní všechny nesrovnalosti, trhliny nebo mezery ve stěnách, vytváří utěsněný, bezešvý povrch, těsně přiléhající na stěnu bez dutin a dutin. Jinými slovy, je instalace z polyuretanové pěny plně ochránit byt z „tepelné mosty“ a možností kondenzace.

Pro nanášení pěny vyžaduje speciální vybavení

Polyuretanová pěna je odolné proti vlhkosti materiálu s nízkými vlastnostmi tepelné vodivosti. Při montáži se nemusí nutně zahrnovat vrstvy stěně vodní a parotěsnou zábranou. Jeho použití je velmi snadné a rychlé zahřátí jakoukoli stěnu, ale tyto práce provádět bez speciálního vybavení je možné, což je hlavní nevýhodou tohoto způsobu oteplování.

Vlastníma rukama vytvořit polyuretanové pěny tepelně izolační nátěr na stěnách je nemožné, musí vyhledat pomoc u odborníků, kteří jsou obeznámeni s postupem a s izolací požadované pro výkon takových prací hardwaru. Některé firmy zabývající se leasingem zařízení pro úpravu stěn s polyuretanovou pěnou, je to skvělá příležitost pro self-izolace, která vyžaduje mnohem menší finanční výdaje, než nákupu drahého vybavení.

Cork - nestandardní způsob, jak bojovat s chladnou stěnou

Korek - topný materiál, vyrobené ve formě desek a cívek balzového dřeva. Vyznačuje se šetrnosti k životnímu prostředí a je zcela bezpečný pro uživatele, který je určen pro obytné místnosti velmi důležité. Díky vynikajícím technickým vlastnostem balzového dřeva, pomocí něj můžete současně izolovat byt, dát mu vysoce kvalitní zvukovou izolaci, stejně jako zvýšit atraktivitu vnitřních stěn.

Korková izolace lze instalovat pouze na dokonale hladký povrch, takže ještě před instalací zdi by měl být připraven k opravě. Nejprve je potřeba zcela odstranit z povrchu starých obkladových materiálů, a pak pokrývají stěny s antiseptickým primeru, které jsou schopny chránit pokoj od biologického znečištění - plísní.

Korek je nejen hřeje, ale také poskytuje dobrou zvukovou izolaci

Dále lemují zdi. Pro tento účel, sádry nebo sádrokartonu. Při vyrovnávání sádrokartonové desky, pomocí vodotěsné lepidlo a montážní pěny, tak, že po instalaci desek mezi stěnou a opustit žádné dutiny a dutiny. Po upevnění sádrokartony stěna by měla být navíc opravit plastových upevňovačů, jako je „houby“ nebo kotvy.

Když se v sádrokartonové nebo omítky je suchý, je možné zahájit montáž izolace kulku. Listy z přírodního dřeva nebo délky plošného materiálu důkladně potažených speciálním lepidlem, pak pevně nanáší na substrát. Izolace korek - to je také plný obkladový materiál nevyžaduje další dokončovací práce.

Kromě snadnosti instalace a vizuální přitažlivost do kladných vlastnostech balzy materiálů je skutečnost, že mají malou tloušťku. To znamená, že instalace topného tělesa není moc snížení plochy kamenování pokojů, což je pro malé městské byty velmi důležité.

Penofol - polyetylén pěna pro zlepšení výkonnosti bytu

Penofol - polyetylénová pěna, jejíž tloušťka činí 2 až 10 mm, který se prodává v rolích. Na jedné straně je tento materiál má plastová fólie k výrobě tepla odraz potažené uvnitř objektu. Před instalací penofol stěnový povrch, musí být připraveny stejným způsobem jako pro instalaci výstelky korku, pak je možné upevnit materiálu pomocí stavebního pásky.

Penofol musí být instalovány takovým způsobem, že strana fólie směřuje směrem do místnosti. Tato instalace změní místnost na jakousi termosky, dokonale zachovává teplo. penofol lišta pro montáž by měly být sníženy dlouhé délky výšku místnosti. Kapela by měla být nastavena jako tapetu - zadek. Spoje se lepí další speciální lepicí pásky, která je rovněž vybavena fólie povrch.

Penofol - kvalitní izolace bytů, které lze provést s rukama nad hlavou, ale nemůžete připojit těžké obkladových materiálů na něm. Pro další úpravu stěn, je nutné instalovat studenou plochý horní vrstva penofol nebo profilované dřevěná lať, na který může být upevněn sádrokarton. Sádrokartonové desky je potažena omítky, tapety nebo barvy.

Při instalaci sádrokartonu listů nezbytné ponechat malou mezeru (cca 5 mm), které zajistí dobrou cirkulaci vzduchu a zabránění tvorbě kondenzátu a akumulace vlhkosti v izolaci. Penofol - jeden z nejlepších materiálů pro tepelnou izolaci, které mohou být použity samostatně nebo ve spojení s jinými ohřívači, například z pěnového polystyrenu,.

Odborníci doporučují, aby před instalací opláštění, materiál zkoumat stěny bytu. Pouze v případě, že povrch nevykazuje stopy plísní mohou začít až po instalaci. Jsou-li infikovány stěny, ale nejprve je třeba vyčistit a ochránit před opakování formy, a teprve pak pokračovat do izolace.

Úplné nebo částečné kopírování informací z webu, aniž by aktivní odkaz na ni je zakázáno.

Jak izolovat zdi uvnitř bytu

Zahřívání byty uvnitř, zpravidla se jedná o nezbytné opatření v domech panelových domů. Za prvé, je stěna překrývají v těchto strukturách jsou velmi tenké, což vede k rychlému ochlazení areálu. Za druhé, na ústřední vytápění nemůže vyrovnat s topného tělesa, protože rychlost tepelné ztráty vyšší než rychlost ohřevu prostor radiátory.

Klíčem na příjemnou teplotu není vhodná doba a intenzita ohřevu a kvalita izolace. Jak izolovat zdi uvnitř bytu, a to, co materiály budou potřeba pro to, se dozvíte z tohoto článku.

Izolace stěn zevnitř - nezbytným opatřením

Izolace stěn zevnitř bytu - možnost není populární, ale zároveň to má své výhody:

 • izolace stěn v bytě zajišťuje nejen dobrou tepelnou izolaci prostoru, ale také je jakousi bariéru proti vnikání akustického hluku zaváněl z ulice;
 • pracovat jako finanční možnosti - můžete rozhodnout, kdy a jak rychle provádět izolace stěn v bytě;
 • montáž tepelné izolace zařízení není závislá na počasí a teplotních podmínkách mimo.

Porovnáme-li vnější zateplování fasád s vnitřním Druhé provedení má mnoho negativních aspektů:

 • snižuje užitnou plochu zahřát místnost;
 • že je třeba v kvalitativním větrání nebo klimatizace;
 • nesprávné instalace izolace může vést k tomu, že stěna bude před mrazem;
 • volně přiléhá izolace může vyvolat vývoj vlhkosti, plísní, zdroje jsou nejen nepříjemný zápach, ale také vážné následky;
 • náklady na vnitřní izolace je vždy větší než vnější zvýšením nákladů dekorativních děl.

Hlavní nevýhodou v izolačních stěnách uvnitř bytu - pokoj se stane podobně termosce, kdy stěna není „dyshat9raquo;. V těchto oblastech nutně namontovat větrání, nebo za chvíli to bude prostě nemožné.

VIDEO: Správná izolace stěn domu. Venku nebo uvnitř? proces Physics

Pro tepelně izolační struktura je konstruováno tak, aby plně sloužit svému účelu, je nutné dodržovat všechny technické poradenství k izolaci stěn zevnitř.

Doporučená uspořádání vrstev

Jak dosáhnout požadovaného výsledku:

 • pro izolační stěny uvnitř bytu požadované kvality páry a odolná proti lepicí páskou, kterou je těsnicí spoj;
 • jako tepelný izolátor je třeba vzít možnost, která má propustnost vodní páry nižší než stěna překrývají;
 • montáž izolace není prováděna „suchý“, ale pomocí speciálního lepidla, a vyhnout mezer mezi izolátorem a stěnou;
 • dodatečně zaizolovat pokoje přirozené větrání - například okenní rámy jsou vybaveny speciálními tlumiči, které zajišťují volný pronikání hmoty vzduchu do zařízení;
 • Právě tato tloušťka výpočet izolační materiál může pomoci eliminovat výskyt nadměrného tepla, nebo naopak, pronikání chladného vzduchu do prostoru;
 • přední stěna izolace zevnitř bytu je provedeno jejich zpracování se speciálním primerem, díky které zlepšuje přilnavost na stěny překrývají, stejně jak je to možné, aby se vyloučila možnost plísní.

Co je zahrnuto v izolačním struktuře

Pro izolační proces od vnitřní stěny bytu, můžete použít několik možností pro tepelně izolačním materiálem. A aby bylo snazší se rozhodnout, který z nich dát své preference, podívat se na ně podrobněji.

Minerální vlna se již mnoho let používá k vytvoření TEPLOBLOK. To má vysoké pevnostní vlastnosti, které se uděluje parnepronitsaemostyu, který je tak nutné při vytváření vnitřní izolační struktury. Ale „dyshaschaya9raquo; základ, spíše, v tomto případě je nevýhodou, než výhoda, protože teplota klesne na desky stěn vytvoří kondenzát.

Aby se zabránilo kondenzaci se doporučuje se vnitřní izolace použít vysoce pevnou minerální vlny tak blízko, jak je to možné do pěnového polystyrenu.

Mimo jiné to vyžaduje použití vysoce kvalitní tepelná izolace parotěsná zábrana tkaniny. Budeme-li zanedbávat všechna tato doporučení, izolace stěn je ztráta času zevnitř bytu a peněz, protože dříve či později začnou rozvíjet houby, jak se zbavit, že bude možné pouze tím, že kompletně demontovat celou koncepci a konstrukci nového zateplovacího bariéry.

Pěnový ponepolistirol, penosplast, Penoplex, a velký, se používá jako topné těleso s vnitřním obložením místnosti. Tyto desky mají vysoký výkon a, co je nejdůležitější, s nízkou tepelnou vodivostí. A vzhledem k tomu, že pěna neabsorbuje vlhkost, nebude ji přenést dovnitř teplosbregayuschey designem, takže je potřeba dodatečné parotěsné zábrany je prostě zmizí.

Připojit například pomocí desky pěnové konstrukci, která, když se rozšiřující, vyplnit všechny mezery mezi stěnou a izolační pásy se překrývají, takže je povrch větší vzduchotěsný. Kromě toho, některé modely jsou vybaveny speciálním expandovaného polystyrenu panely uzamykacího systému, díky kterým je možné vytvořit monolitický povrch a zjednodušení instalace.

Nicméně, tento materiál je citlivý na spalování, při které se mohou vyzařuje jedovaté látky, které škodlivý vliv na lidské zdraví.

Moderní verze tepelného izolátoru, který se aplikuje na stěnu stříkáním pěnových polymerů, za použití speciálního zařízení. Identickým principu rozprašování pěny z injekční lahvičky.

Tento způsob izolace uvnitř bytu má následující tvar: připravený a základním nátěrem nástěnné dřevěné konstrukce slouží jako vodítko pro stříkané polyuretanové pěny a nosič pro upevnění vrchního potahu.

Tento tepelný izolátor se vztahuje na všechny mezeru designu, takže TEPLOBLOK monolitické, a proto spolehlivý.

 • odolnost proti vlhkosti;
 • Minimální součinitel prostupu tepla;
 • není nutné použít hydraulický a parotěsná zábrana;
 • snadnost instalace (s vhodným vybavením);
 • vynikající těsnění;
 • vysokou lepicí schopnost;
 • použití v konstrukci topných systémů v prostorách jakékoli konfiguraci.

Další možností, izolační materiál, který může být použit na vlastní pěst stavět TEPLOBLOK. Džem ve formě rolí.

Výhody korkové izolace:

 • tepelná a zvuková izolace;
 • použití korku jako dekorativní povlak;
 • pohodlí a snadnosti instalace;
 • Ekologická bezpečnost;
 • příjemný na dotek materiál může mít různé barvy a textury;
 • vzhledem k malé tloušťce trubek, užitná plocha nebude příliš snížena.

Tato myšlenka izolace stěny byl půjčil si od hudebních studií, případně otázka byla přesně kvalitní odhlučnění. Používá se na stěny buněk (podnosy) z vajec, z kartonu.

Tepelná izolace zásobníků na vejce

Navzdory tomu, že se velmi porézní materiál, komplexní směs buněčných forem tlumí nejen zvuk, ale také tepelnou vlnu. Takový povrch zcela absorbuje teplo, protože se neprojeví, což vede k akumulaci s vyšší účinnosti. Jedinou nevýhodou tohoto způsobu izolování stěn - pokles o užitné plochy, protože vyžaduje další volný prostor ve tvaru sádrokartonové desky, dřevotřískové / dřevovláknité desky, omítky, obklady, atd

Vědět, jak izolovat stěny v bytě a jak tento proces řídit, můžete vytvořit ve svém domě nejpohodlnější teplotní podmínky, aniž by bylo nutné vynaložit další peníze na vytápění po ulicích a zadní místnosti.

VIDEO: Wall izolace - praktické tipy

Kvalitní izolace - PIR desky. A málo míst obsazena, a tepelná vodivost v pořádku, a neobsahují žádné chemické látky. Teď jen boom v těchto desek.

Ano, souhlasím, velmi nedávno získala PIR desek a vršit

PIR desky je skvělá volba. Jsou poměrně snadno nastavit a nahradit dlouhý hovor.

PIR-desky, má smysl, pokud budete potřebovat vlastní dům rychle čalounění izolace. Nesmrdí, nezamrzne nic, jako by to mělo být vypnuto. Doufat, že její tuto funkci, nikdy ocenit.

Phoenix Sirius výbuch. V režimu I potstil zrychlil až 4 litry za hodinu. SS byla pevnost.

 • 01.17.2018 »Moonshine Phoenix - Lidé, Dream, Elegantní, mechanici a další

  Jezdím podruhé u Phoenix-elegantní. Nechápu, proč tak vysoké teploty destilace? Požáru.

 • 01/15/2018 „Jak izolovat zdi uvnitř bytu

  PIR-desky, má smysl, pokud budete potřebovat vlastní dům rychle čalounění izolace. Bez zápachu, no.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  ahoj Každý rok zlepšené zařízení, dětské boláky jsou vyloučeny, je vhodné.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  Užitečné článku. Máte-li znát můj názor, to bude sdílet. Také jsem se zabýval pálení ,.

 • Vnitřní izolace stěn v obytném suchou cestou - nuance, které jste nevěděli

  V posledních letech, s neustálým rostoucí energií lidé mají tendenci se izolovat své bytové ceny. Tento postup umožňuje, aby skutečně ušetřit na vytápění a aby bydlení mnohem pohodlnější, ale zároveň je nutné, aby správně fungovaly, aby se následně čelit řadě problémů. Proto se v tomto článku se podíváme na to, jak provést izolaci stěn v bytě, a to, zda existuje nějaký smysl to udělat.

  Tepelná izolace vnější stěny v bytě

  Zda je nutné izolovat stěny zevnitř

  Izolaci stěn zevnitř, samozřejmě, je mnohem jednodušší, než na vnější straně. Avšak poté, co jsem se na vědomí, že to není nejlepší řešení z několika důvodů:

  • po instalaci tepelné izolace stěn přestane všechno teplo, přičemž mezi nimi a stěnou se vytvoří kondenzát. To zase může vést ke vzniku plísní a dokonce i vzhled trhlin na stěnách;
  • v místě izolace zevnitř není možné izolovat strop, v důsledku stropu také získán „za studena“ vyznačující se tím, kondenzace může se na ní;
  • izolace uvnitř obytného prostoru náročné. Velký byt je, samozřejmě, je téměř zanedbatelný, ale i pro „Khrushchev“, kde je účet každý centimetr čtvereční, Užitečná plocha výrazně klesá.

  Vnější izolace apartmány výhodněji

  Nabízí se otázka - proč se obtěžovat provádět vnitřní izolace, kdyby měl tolik nevýhody? Skutečnost, že není vždy možné izolovat zdi venku. Například v případě, že přední část vašeho domova pokračuje centrální městské ulice nebo oblasti, místní orgány je nepravděpodobné, že vám umožní změnit svůj vzhled.

  Kromě toho, někdy není možné provést vnější izolace a z technických důvodů, například, je-li stěna přiléhající do nevyhřívané výtahové šachty. Přesto, izolace uvnitř zdí bytu smysl realizovat v následujících případech:

  • Pokud nemůžete umístit ohřívač na vnější straně;
  • v případě, že vnitřní izolace se používá jako doplněk k vnějšku. Dokonce i když dodatečné izolace na stěnách je dost tenký - uvnitř skříně bude mnohem pohodlnější.

  Po zahřátí stěn zevnitř, je nutné zajistit kvalitní větrání místnosti, takže byt je ve skutečnosti promění velký těsných termosky. To zase povede ke zvýšení vlhkosti a klimatu zhoršení.

  V ostatních případech je lepší izolovat bytu zvenčí.

  Proces izolace stěn s jeho vlastních rukou zevnitř zahrnuje několik etap:

  Etapy izolační stěny uvnitř bytu

  Každá z těchto fází má své nuance, které budeme zkoumat dále.

  Chcete-li začít pracovat na oteplování je to nutné, samozřejmě s školicí materiály. Vzhledem k tomu, lidé se často zajímají, tím lépe zevnitř ohřát domu, řeknu pár slov o izolaci.

  V zásadě lze použít jakýkoliv tepelně izolačního materiálu, protože tepelná vodivost v rozsahu, který mírně lišit. Nicméně je třeba poznamenat, že materiál nebude umístěn ve skříni, tak mimo ni. Proto se z pěny by měla být zrušena, ale z minerální vlny je dobrým řešením - izolátor je mnohem více šetrné k životnímu prostředí, kromě ohnivzdorné.

  Kromě ohřívače budete potřebovat tyto materiály:

  • Parozábrana fólie - zabraňuje pronikání vlhkosti do izolace. Není-li použit, se izolace impregnuje vodou, která s sebou nese celou řadu negativních důsledků;

  • Materiál pro montáž rack - ať už jde o dřevěné trámy nebo prkna. Nicméně, nejčastěji používá konvenční profil pro montáž sádrokartonových. V tomto případě budete potřebovat více konzol a průvodců;
  • sádrokarton nebo jiný materiál pro zakrytí kostru (desky, plastové desky, atd)

  Provést nákup všech těchto materiálů, je třeba nejprve vypočítat druhou stěn. Vědět, co je cena za každou z materiálů, můžete předem spočítat náklady na vnitřní izolaci.

  Takže, co je uvnitř stěny izolovat bytu chápeme. Nyní se do práce.

  Jak již bylo zmíněno výše, před teplým zdi uvnitř bytu, je třeba připravit. To se provádí následujícím způsobem:

  1. Za prvé, je nutné odstranit ze zdí starého laku - tapet, dlaždic, atd Je-li stěna pokrytá omítkou nebo sádrovou omítkou, je také žádoucí odstranit.

  Jak bylo uvedeno výše, mezi stěnou a izolací bude tvořit vlhkost, což způsobuje omítka se namočit, v tomto pořadí, k ničemu to nebude. Odstraňte omítky lze pomocí dláta a kladiva nebo punč zahrnuty do režimu nárazu.

  Fungicid proti plísni

  1. pak opatrně zacházet stěnových antiseptické látky, které zabraňují vzniku plísní. Pokyny k užívání drog jsou obvykle k dispozici v balíčku.

  Za účelem maximalizace dopadu oteplování, je nezbytné izolovat strop, tj překrývají, který bude sousedit s zmrzlé stěně. To může být provedeno mokrým způsobem - lepených desek z minerální vlny a dodatečně opravit je s hmoždinkami. Povrch izolace omítnuté na našich webových stránkách najdete podrobné informace o tom, jak se to dělá.

  Při tomto způsobu přípravy je dokončena.

  Výstavba větrací mezery

  Způsob uspořádání ventilačního mezery se provádí v kroku izolačních stěn. Je třeba poznamenat, že mnoho stavenišť nabízejí provést zateplení zevnitř bez ventilační mezery.

  Velkou nevýhodou tohoto systému je, že nutně vytvoří mezi stěnou a izolací vlhkosti, která nezmizí, což vede ke zničení stěn. Proto se z jeho realizace by měla být zrušena.

  Větrací mezera izolace například dřevěná stěna (uspořádání stejné technologie)

  Uspořádání větrací mezery se provádí v následujícím pořadí:

  1. připevnit ke stěnám dřevěných lamel asi dva centimetry. Mohou uspořádat horizontálně v přírůstcích asi jeden metr. Připevněte stojan ke stěně může být vyhozen kolíky.

  Pre-rail nutně být léčeni konzervační látky, a tak nemají shnije ve vlhkém prostředí;

 • pak stěna je nutné provést několik vzduchových otvorů ventilovat do chráněného díla. K tomu, vyvrtejte otvory o průměru 20 mm. Otvory nejsou ucpané, je třeba chránit mřížku;
 • pak se do výsledného odpařovací zábrany filmu je uložena klec. Kromě toho by měl být umístěn těsně napjatou, že mezi stěnou a film vytvořený větrací mezery.
 • Vrtat otvory v panelu uvnitř domu pro hmoždinky-nehty pomocí vrtačky s příklepem pobeditovym.

  Schéma upevnění stojanů

  Rám je vertikální sloupky, které jsou uspořádány s roztečí rovnající se šířce izolační desky. Kamen pevně proti patentky, rozteč mezi nimi, můžete si dokonce centimetr menší než šířka izolace.

  kostra montážní proces je následující:

  1. v první řadě dát značky na zdi, podle které budou umístěny sloupky a příčky. Je třeba poznamenat, že vzdálenost mezi stěnou (odpařovací zábrany v tomto případě), a vedení, které mají být namontovány na stropě a na podlaze, nesmí být menší, než je tloušťka tepelný izolátor, který by mohl vešel uvnitř izolačního rámu;
  2. návaznosti na bariérových kolejnic par namontován na značkovacích závorkách, který bude vykonávat funkci. Pro každý sloupec, použít více držák. Za druhé, upevňovací šrouby jsou obvykle používány;
  3. potom na podlahu a strop jsou upevněny na vodicích sloupků. Měly by být umístěny přesně naproti sobě, aby stát pevně ve svislé poloze. Proto před provedením jejich instalaci, ověření správnosti značení;
  4. více stojanů jsou vloženy do vodítka a držáky jsou připevněny, jak je znázorněno ve schématu výše.

  Pro řezání kovových profilů, můžete použít speciální nůžky na kov.

  Stejný princip se provádí montáž rám z desek. Pouze v tomto případě nepoužívají vodítka, takže racku jen na značení.

  Montáž izolace také velmi jednoduché - pokud jsou stojany správně umístěny, minerální vlny desky jsou potom vloženy mezi ně, a nevyžaduje dodatečné jejich upevnění. Jediná věc, která tam byla žádné tepelné mosty, by měl vyplnit mezeru mezi ohřívačem a stěny a sloupy.

  Chcete-li to provést, můžete snížit z minerální vlny pásy požadovaných rozměrů. Vyjmout desku, můžete obvykle pily na kov na dřevo.

  Vlákna minerální vlny dopadající na kůži a zejména v očích, způsobuje vážné podráždění. Proto, když se s ním pracovat, používat osobní ochranné prostředky.

  Pokud jsou vytvořeny z minerální vlny desky mezi štěrbinami, jsou také zapotřebí vyplnit potřebnou izolaci. Kromě toho musíte poskytnout pohodlný střih minerální vlny na podlahu a strop. Beru na vědomí, že tyto, na první pohled maličkosti nelze zanedbat, protože z nich do značné míry závisí na účinnosti izolace.

  Po izolaci je položen, měl by být namontován na bariérový rám jedné páry. Pokud dřevěném rámu, můžete použít sponek zbraň k upevnění.

  Pokud kovový rám, parotěsná zábrana může být dočasně fixován lepící páskou. Následně se fólie je připojena vrstvený materiál.

  Na fórech, lidé se často ptají - jak izolovat zeď zevnitř bytu na rohu? Ve skutečnosti, technologie se v ničem neliší.

  rám plášť s sádrokartonu

  Typicky, rám obložení v bytě udělal sádrokartonové desky. Takže nakonec jsem se stručně popsat technologii jeho instalaci a další dokončovací práce:

  1. Práce by měly začít s řezání sádrokartonu listů v odpovídající velikosti. Chcete-li použít značky na tomto listu, a pak řezat nožem montážní desce z jedné strany od zamýšlené vedení, po kterém se list zlomeniny, a pak řez lepenku na druhé straně;
  2. připravené desky by měly být připojeny k rámu pomocí šroubů, které mají být uspořádány od sebe ve vzdálenosti 5-10 cm Caps šrouby musí být zapuštěny .;

  Na fotografii - kuželové řezání konců sádrokartonových

  1. pak na spojích desky by měly být sníženy o šířce 5 mm zkosení. Je-li na konci zaoblené, zkosená střih není nutný;
  2. pak lepené spáry mezi tabulemi speciálním lepidlem pletiva;

  Shpatlevanie sádrokartonové desky joint

  1. Více Šrouby a spoje mezi plechy rozmazání sádrové tmely;
  2. pak tmelené celý povrch stěn. Na našich webových stránkách naleznete podrobné informace o tom, jak správně provádět Shpatlevanie;
  3. pak je povrch leštěný se speciálním plovákem, který je kladen na startovním roštu:
  4. poté aplikována další vrstva tmelu provedení a dokončovací broušení se provádí.

  Je nutné provádět broušení v jasném světle. V tomto případě se zobrazí všechny chyby, které je třeba řešit.

  V tomto pokovování a dokončovací proces stěny je dokončen. Teď to může být malované nebo například to pokleit tapetu.

  Je-li plášť použit jako obložení nebo dřevěných desek, jsou jednoduše připojena k rámu pomocí šroubů. V souladu s tím, na kůži to trvá mnohem kratší dobu.

  Zde, ve skutečnosti, a všechny informace o tom, jak izolovat zeď zevnitř bytu s rukama.

  Říkal jsem ti, jak se zahřát se vnitřních stěn s minimem nežádoucích účinků. Takže nesnažte se zjednoduší proces a vzdálit se od shora popsané technologie. Jeho dodržování vám umožní, aby se byt opravdu teplý a útulný.

  Bližší informace obsahuje video v tomto článku. Pokud narazíte na nějaké potíže v procesu oteplování, nebo v některých bodech, kterým nerozumíte, ptejte se v komentářích a já Vám rádi zodpovíme.

  Pokud budeme hovořit o udržitelnosti, pak je tu PIR tabule na špičkové úrovni - neobsahují žádné chemické látky

  PIR deska oblek, nejspíš v každé místnosti a ušetřit na všech chutí, což je například přítomen v pěně.

  PIR desky a pravdou je velmi dobrá. Lehké, tenké a dobře udržované v teple.

  Vítejte! Co je PIR dřevovláknité desky a dřevotřískové desky?

  Hope, tepelně izolační materiál na bázi PIR (pěny) znamená speciální třídu termosetických polymerů, s uzavřenou buněčnou strukturou plněné plynem obsahující inertní permanentní plyn odpovědný za sníženou tepelnou vodivostí. Jednou z vlastností PIR je specifická chemická struktura, vyznačující se kombinací tuhé kruhové molekulární strukturou a vysokou hustotou silných chemických vazeb. Tyto funkce poskytují lepší tepelně izolační odpor a požární odolnost. Zuhelnatělé látky na povrchu materiálu, při působení plamene vede k tvorbě „porézní“ ochranné uhlíkové matrici, která zabraňuje dalšímu tepelný rozklad polymerních vnitřních vrstev, což přispívá k zachování celistvosti stavební konstrukce s PIR. PIR tepelně izolační desky mají dlouhou životnost vzhledem k tomu, že mají minimální nasákavost, nepodléhá destruktivním korozivní prostředí, stejně jako hnijící, včetně v podmínkách s vysokou vlhkostí. Desky PIR mají rovné konce nebo tvarované ve formě «L» -kromki zlepšit dokovací materiál mezi sebou a vytvářejí souvislou konturu bez tepelné izolace „mosty“ za studena.

  Je pravda, že hody deska velmi, velmi nehoří? Vypadá to, že mají na povrchu materiálu, který neaktivuje se ani zůstat na povrchu jako něco?

  Hope, tepelně izolační materiál na bázi PIR (pěny) znamená speciální třídu termosetických polymerů, s uzavřenou buněčnou strukturou plněné plynem obsahující inertní permanentní plyn odpovědný za sníženou tepelnou vodivostí. Jednou z vlastností PIR je specifická chemická struktura, vyznačující se kombinací tuhé kruhové molekulární strukturou a vysokou hustotou silných chemických vazeb. Tyto funkce poskytují lepší tepelně izolační odpor a požární odolnost. Zuhelnatělé látky na povrchu materiálu, při působení plamene vede k tvorbě „porézní“ ochranné uhlíkové matrici, která zabraňuje dalšímu tepelný rozklad polymerních vnitřních vrstev, což přispívá k zachování celistvosti stavební konstrukce s PIR. PIR tepelně izolační desky mají dlouhou životnost vzhledem k tomu, že mají minimální nasákavost, nepodléhá destruktivním korozivní prostředí, stejně jako hnijící, včetně v podmínkách s vysokou vlhkostí. Desky PIR mají rovné konce nebo tvarované ve formě «L» -kromki zlepšit dokovací materiál mezi sebou a vytvářejí souvislou konturu bez tepelné izolace „mosty“ za studena.

  Vítáme Vás na stěnu v kuchyni a ne ulice hraničí s přístupem k marozi zdi jako mokrý teplo

  Elena, v případě, kdy se silnými mrazy, rosný bod ve stěně se pohybuje blíže k pokoji, a když tam je nedostatečný ohřev stěna začíná potit. V tomto případě se musíme posunout rosný bod je blíže k ulici.

  Jak opravit: v tomto případě máte dvě možnosti, první - těžší k vytopení místnosti, ale stojí peníze navíc na pochybné prospěch, a za druhé, je třeba izolovat stěny domu venku. Chcete-li to provést, můžete se pokusit izolovat stěny s pěnovým polystyrenem, například. Za těchto okolností je izolace stěn z domu nepomůže, ale naopak - zhorší situaci. Rosný bod, v tomto případě jsme se přesunout blíže k pokoji. Vlhkost na zdi samotné pod izolací bude ještě větší, a to se postupně promění v louže na podlaze. Zde může pomoci jen vnější izolace stěn. Zateplení posuneme rosný bod správným směrem, jak je vidět na obrázku. Není to levné, ale spolehlivé. A samozřejmě, aby se ujistil ventilaci. Bez ventilace nelze vyhnout mokré stěny.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 52 = 57