Jak izolovat střechu uvnitř podkroví

Jak izolovat střechu uvnitř podkroví

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak izolovat střechu uvnitř podkroví: etapy prací a materiálů

V předměstských domů často přítomné podkroví. Je to druh půdních prostor. Ale jestli to kvalifikovaně postavit, pak bude mít velký obývací pokoj. Nicméně bychom neměli zapomínat, že tento prostor potřebuje nejen zajímavou dekoraci, ale také kvalitativní izolací. Po léta kvůli velké ploše střechy dochází k rychlému ohřevu místnosti. Winter - okamžité chlazení. Takže pokud se rozhodnete uspořádat velkou místnost, původně čtení tak, aby izolovat střechu uvnitř podkroví.

Izolovat podkroví, měli byste uvažovat o kvalitní tepelnou izolaci. V tomto případě, v místnosti pod střechou má řadu funkcí, které by měly být považovány v průběhu opravy.

Profesionálové doporučujeme před zateplení střechy uvnitř podkroví, poskytují následující:

 1. Konfigurace střechy. Nejčastěji se liší šikmou plochu střechy. Je vzácné najít přísně horizontální střechu. V souladu s tím se izolační vrstva je položena na nakloněné rovině. Tuhé listy nezpůsobí žádné potíže. Ale s měkkým rolí muset tvrdě pracovat.
 2. Tepelná izolace. Pro zastřešení běžně používá dřevo nebo jiné lehké materiály, které se vyznačují tím, vodoodpudivým vlastnostmi. Ale taková střecha je často není dostatečně izolován. Často může být viděn v dřevěných přepravek mezery. To poskytuje ještě větší tepelné ztráty.
 3. Oteplování štíty. Podkroví se skládá nejen ze střechy. Takže nezapomeňte o štíty. Oteplování mansandry neposkytují potřebnou tepelnou izolaci, pokud nechcete Izolovat stěny.
 4. Propustnost pro vodní páru. Parní kondenzát vystupující z pokojů je uložena pod střechou. Proto výběru izolace střechy, je nutné vybrat materiál, který má vynikající propustnost vodních par.
 5. Bezpečnost. Vzhledem k tomu, podkroví bude obytných místnostech, zvolte ekologický materiál. To musí být nehořlavý a zcela ohnivzdorné. Navíc, tento materiál by neměl být poškození zdraví.

Zpočátku je třeba určit, jaký druh materiálu, který chcete použít. Vzhledem k jeho technických vlastností závisí tloušťka izolace a počet požadovaných vrstev. Proto vnitřní oteplování začíná studii vhodných materiálů.

Moderní trh nabízí širokou škálu ohřívačů. Podívejme se na ty nejpopulárnější.

Materiál je dostatečně vhodný způsob pro uvedení na šikmých plochách. Také, pokud se rozhodnete pro zateplení podkroví střechy zevnitř ručně, pomocí pěny, náklady na tyto opravy budou plně demokratické. Koneckonců, cena materiálu je relativně nízká.

Výhodou této izolace jsou:

 • nízká tepelná vodivost;
 • nízká hmotnost;
 • snadnost instalace.

Garret pěny, i přes výše popsaných výhod, má řadu nevýhod, které ji propůjčuje účinnou látkou. Proto před volbou topení, poraďte se s nimi.

Hlavní nevýhody pěny jsou:

 • nedostatečná propustnost pro vodní páru;
 • požáru emituje toxické látky;
 • atraktivní pro hlodavce.

Pro tepelnou izolaci je velmi často používá tento materiál. Minerální vlna se skládá ze syntetických vláken a čediče spojených s kamínky.

Tento materiál má následující výhody:

 • nízká cena;
 • vysoká tepelná izolace;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • nízká hmotnost;
 • požární bezpečnost (Rockwool off);
 • vysoká paropropustnost.

Přemýšlel, co zvolit pro podkrovní izolaci, mnozí majitelé preferují minerální vlny. Koneckonců, tento materiál je nejen vynikající výkon. Jeho velmi snadno se instaluje.

Odborníci říkají, že nemůžete platit i spojovací materiál. Postačí, když řezat desky o rozměrech 2-3 cm delší než je vzdálenost mezi krokvemi. Tyto kusy se perfektně hodí mezi trámy a nespadl.

extrudovaný polystyren

To je další materiál, který může být použit pro izolaci podkroví. Vyrábí se ve formě některých desek, které mají porézní strukturu.

Výhody materiálu, jsou následující:

 • vysoká pevnost;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • vynikající tepelnou vodivost.

Nicméně, spolu s výhodami výše popsané polystyrenu má vážné nevýhody:

 • vysoká hořlavost;
 • vzduchotěsná;
 • schopnost produkovat toxiny při spalování nebo oxidace (vyvolané teplem);
 • vysoké náklady.

S ohledem na tyto body, to je zřídka provedena půdní polystyrenový dovnitř. Nejčastěji se tento materiál se používá pro štíty. V tomto případě, to je často používáno pro fasádní práce. Po polystyrenu neabsorbuje vlhkost, a nenechte ujít.

Tato kapalina pro podkrovní izolaci. To může být použita bez problémů na všech površích. Tento materiál se stává nezbytnou řešení pro konfiguraci komplexní střech.

Ale pracovat s takovým materiálem potřebným ochranný oděv a speciální instalaci. Proto je polyuretanová pěna izolace často účtují zaměstnané profesionály. Samozřejmě, že náklady na práci v časech zvyšuje.

Ale vytváří monolitickou pevné polyuretanové vrstvy nepropustnou chlad. Kromě toho, tento povrch nepotřebuje žádný další parotěsná zábrana vrstvu.

Použití ekologických materiálů

V současné době mnoho majitelů si vybrat ohřívače, které jsou velmi bezpečné pro lidské zdraví a pro životní prostředí. Jsou to v podstatě bez chemických vláken a neuvolňují toxické látky při spalování.

Tyto materiály jsou:

Mezi hlavní výhody těchto ohřívačů jsou následující vlastnosti:

 • Vysoce kvalitní izolace;
 • schopnost procházet vzduch;
 • vysoká zvuková izolace;
 • hypoalergenní;
 • Krásná filtrace vzduchu.

Takže, pokud jste se rozhodli pro izolaci mansardovou střechu zevnitř s rukama, pak se budete muset seznámit se s složitosti instalace. Pro místnosti byl obyvatelný, je potřeba, aby se tvoří pod střechu určité střešní koláč sestávající z několika vrstev.

Uvažujme to v detailu, protože vnitřní povrch:

 1. Sádrokarton. Tento materiál je téměř vždy používá pro výzdobu stěn místnosti.
 2. Parozábrana. To poskytuje výstup kondenzátu směrem ven. Doporučuje se, aby parotěsná zábrana se speciální membránou. Jeho překrývaly (cca 10 cm), a na vrchu je přilepena páska. Parozábrana vrstva musí být kontinuální, neobsahující žádné štěrbiny nebo mezery.
 3. Soustružení. Tato nová vrstva střešní dortu. Vykonává několik funkcí. Přepravka podporuje ohřívač. Kromě toho, že je báze, ke které je připojena parotěsná zábrana membrány. A je to právě tato vrstva poskytuje velmi důležitou mezeru pro větrání pod střechou.
 4. Izolaci. Je umístěn na bedně. V závislosti na zvoleném materiálu, jakož i na zamýšleném konečném důsledku izolace může být nainstalován v jednom nebo v několika vrstvách.
 5. Hydroizolační vrstva. Je určen k ochraně izolace navlhnutí. Vrstva je dostatečně důležité. Při plánování, jak izolovat střechu uvnitř podkroví, určitě nezapomeňte na hydroizolaci potřeba. Takže si chrání ohřívač před předčasným znehodnocením.
 6. Soustružení. Tato vrstva je nutná pro vytvoření hydroizolace mezi fólií a střešní větrací prostor. Taková mezera umožňuje vlhkosti nahromaděné na vodoodpudivý membrán, erozi. Je však důležité stanovit odpařováním kondenzátu. Za tímto účelem jsou základní části rampy, aby otvory. Jejich velikost závisí zcela na zvoleném materiálu pro střešní krytiny. Například střešní dlažba, podlahové krytiny, vyžadují otvory přibližně 25 mm. S plochou střešní krytiny zmíněných otvorů hodnota se zvýší na 50 mm.
 7. Odolný proti větru parotěsná zábrana. To je namontován na druhé přepravky. To vám umožní poskytnout teplo a pohodlí v místnosti, a to i při silném větru. Tato izolace je umístěn nad krokve a pečlivě pevných kolejnic.
 8. Střešní krytiny. Tato konečná vrstva střešní koláče.

Poté, co se zabýval různými materiály, pečlivé studium toho, co představuje střešní koláč, můžete jít rovnou do práce. Takže vezmeme v úvahu, jak izolovat střechu podkroví zevnitř sebe.

Nejoblíbenějším materiálem je stále z minerální vlny. Často se používá pro tyto účely. To je důvod, proč budeme rozebírat, jak izolovat střechu v podkroví s minerální vlnou.

Tato technologie funguje, se skládá z následujících kroků:

 1. Příprava. Zpočátku se snaží chránit před různými druhy problémů. Zkontrolujte, zda je místnost větraná dost? Zásobili léky. Jsou to: respirátor, stavební rukavice, brýle.
 2. Zkontrolujte krokve. To je další fáze své práce. Nyní je třeba zjistit, jak přesně umístěné krokve. Tento úkol se provádí pomocí dlouhého hliníkového profilu. To by mělo být připojeno až po střechu. Tyče instalovány správně, zcela v kontaktu s profilem.
 3. Měření vzdálenosti mezi krokvemi. Odstraňte měření alespoň 2 různých místech.
 4. Příprava desek z minerální vlny. Nyní můžete začít pracovat s ohřívačem. Za tímto účelem, s použitím měření předtím přijatá, snížit minerální desky vhodné velikosti vlny. Mějte však na paměti, že velikost těchto úlomků nesmějí být asi 2-3 cm vyšší než naměřených hodnot s vámi. To bude poskytovat dobré umístění desek mezi krokvemi a eliminují potřebu stanovit ohřívacích další spojovací materiál.
 5. Montáž minerální vlny. K tomu, aby ohřívač, jeho poněkud stlačen a umístěn do mezhstroptilnuyu výklenku. Minerální vlna by měla trvat do svého původního tvaru. Pokud vytvářejí záhyby, bublinkami, ujistěte se, že vyhlazení materiálu. Tento postup se opakuje po celé izolace na vnitřním povrchu. Umístěte kombinaci stěn s extrémní krokví utěsněna těsnicí hmotou.
 6. Položení parotěsnou zábranu. Dlažby na speciální fólii, upevněte ji s sešívačkou (v krocích po 15-20 cm). Jednotlivé kusy by se měly překrývat a spojovací prvky upevnit popruh.
 7. Výrobě okenních otvorů. Jejich vybavit speciální konstrukce z dřevěných tyčí, udržování vzdálenosti 40-60 cm. Svislé kolejnice je připevněna pomocí šroubů. Pod nimi zdobí základnu, která se tak stává místem spojení s sádrokartonové desky pásky. Rám je vyplněn izolací. Na svazích jejího závěrečného filmu.
 8. Wall zateplení podkroví. Je čas přemýšlet o štíty. Jsou izolovány stejným způsobem jako na střechu. Pečlivě prostudovat konce střechy. Nyní vytvořte kovový rám, na kterém je namontován sádrokartonové desky. Mezi tyto díly znovu dlažby ohřívač. Z uvedeného je uzavřený kovový profil.
 9. Instalace par bariérové ​​fólie. To je připevněn k rámu pomocí lepicí pásky a lepidla. instalace sádrokartonové desky se provádí samořeznými šrouby.

Oteplení podkroví s pěnovým polystyrenem

Pokud se rozhodnete používat tento materiál, který je ve skutečnosti moderní dědic vyspělé technologie pěny, která bude mírně lišit. Je-li vaše střecha správně nainstalována, hydroizolační vrstva je již k dispozici.

Oteplení podkroví s polystyrénové pěny se skládá z následujících kroků:

 1. Ošetření dřevěných prvků. Začíná s tímto krokem. Všechny dřevěné konstrukce je třeba zacházet opatrně dezinfekci. Doporučuje se otevřít takových povrchů je také zpomalovač hoření. Ujistěte se, že dostatek času absorbovat finanční prostředky a zcela vyschnout. Plesnivé nebo shnilé prvky nezbytné pro nahrazení.
 2. Upevňovací plechy. Otvory mezi krokvemi položen extrudovaný polystyren. sponky mohou být použity k upevnění materiál, rohy, tenké lamely (jejich přibil přes krokve). Pro zajištění větrání, aby pauza mezi listy a hydroizolaci 2-5 cm. Pěnového polystyrenu je umístěn velmi pečlivě, takže vzdálenost mezi listy a krokví. Pokud jsou stále vytvořeny mezery, které jsou utěsněny s pěnou nebo kusy materiálu samotného. Někdy polystyren jsou umístěny v několika vrstvách. Je-li ohřívač úplně stanoveno, měli byste mít hladký povrch, bez jakýchkoliv trhlin nebo výčnělků.
 3. Instalace parozábrany. Speciální fólie použita pro další vrstvu, která může vypadat jako perforovaná fólie nebo membrány. Zajistěte ji pomocí svorek, že lapované. Spoje jsou utěsněny speciální páskou.
 4. Fine dokončovací práce. Toto je poslední etapou. V závislosti na vaše přání, můžete si sjednat v místnosti obložení, sádrokarton, plast nebo jiné materiály. Tato výbava je uložena v blízkosti parotěsnou fólii. V případě potřeby můžete provést tenkou lať sestávající z kolejnic a posílit vybrané materiály pro dokončovací ho na ni.

Pokud váš pokoj nedosahuje střechy na zem, pokoj má rozhodně boční plochy. Pokud nechcete starat o zdech, tak jak byste to kvalitativně izolaci střechy, podkroví zůstane studený. Samozřejmě, že práce na svislém povrchu jsou mnohem jednodušší, než pod střechou.

Poměrně snadno se provádí nezávisle na podkroví izolace stěny. Tato technologie funguje prakticky stejná jako u střechy. Proto, pokud jste schopni sami izolovat střechu, pak tento problém nezpůsobí vám žádné obtíže. Takže, co algoritmus je třeba dodržovat?

Etapy izolační stěny podkroví:

 1. Zpočátku opravit na speciálních železničních plochách.
 2. Nyní umístěte tepelně izolační vrstvu.
 3. Za ním musí být nutně poskytnuty a páry.
 4. Nezapomeňte na hydroizolaci. U stěn není méně důležité než na střechu. Proto, pre-trasa vhodná pro dodávání materiálu hydroizolace.
 5. Jako izolace stěn sololit listů mohou být použity. Práce s takovým materiálem snadné. Ten dokonale upevněny pomocí šroubů nebo hřebíků.

Nyní, když víte, jak izolovat střechu uvnitř podkroví, budete snadno vyrovnat se s tímto úkolem. A i když nemáte v úmyslu používat půdní prostor v rámci obývacího pokoje, budete stále nutné se postarat o střechu. Po kvalitativnímu výkonu izolace výrazně snižuje náklady na vytápění domů. Kromě toho nabízí domáckou atmosféru v kabině. A v neposlední řadě také výrazně prodlužuje životnost konstrukce.

Zateplení mansardovou střechou

V případě, že půdní prostor nebytových, který se nachází ve vzdušném prostoru pod střechou, které slouží jako dobrou tepelnou izolací (spolu s oteplováním přesahem). V případě podkroví není to tak: a pak izolace je velmi blízko k krytiny a úkolem je zajistit, aby nejen zateplení podkroví, ale vytvořit takové podmínky, aby celý střešní systém na dlouhou dobu sloužil.

Oteplování polygonální mansardovou střechou by měla být prováděna v souladu s určitými pravidly

Jen říct, že všechno dřevo použité v konstrukci střechy, by se mělo zacházet s dezinfekcí. Ve skutečnosti celá: a latě a kontralatě latě a krovy. Všechny dřevěné díly. Je také nutné, aby byly méně hořlavý. K tomu, že jsou léčeni zpomalovačů hoření. Všechny položky, které jsou na straně ulice, léčba kompozice pro venkovní použití. Všechny dřevěné části směřující do místnosti, léčit impregnace pro vnitřní práce. Pokud vnitřní použití kompozice pro exteriér, bude zvláštní zápach zůstane po dobu několika let. Pokud naopak - dřevo mimo mohou trpět: stupeň ochrany není dostatečná. Protože v tomto případě ne šetřit.

Zatím. Před popisující izolaci střešní terasu s vlastníma rukama, je třeba připomenout toto: v podstřešní prostor větracího systému musí být organizována. K tomu, držet speciální hřebenové větrací otvory. Díky nim se vzduch z pod krytiny ven, nesoucí přebytečné vlhkosti. A dostane se pod střešním pláštěm, měl by podle převisy. Neexistuje absolutně nemůže dělat všechno dobře. Odtamtud pochází nasávaný vzduch. Pouze tímto způsobem je kondenzát je včas vysušit a střecha bude trvat dlouhou dobu.

Oteplování byla správná a vlhkost je odvozeno včas, je třeba pohyb vzduchových hmot pod střešní krytinu

Do podkroví bylo teplo v zimě a chladné v létě, tam nebyly žádné problémy s vysokou vlhkostí, žádné mrzne na střeše rampouchy, musíte provést správné zateplení střechy. Ale v případě, že střešní izolace, páry a hydroizolace - kompletní řešení, a jeden bez druhého funguje velmi špatně, nebo nefunguje.

Pokud polygonální střecha obě stěny podkroví, koláč je následující (v-out):

 • vnitřní obložení (sádrokarton nebo obložení);
 • bedna;
 • parozábrana;
 • izolace (tloušťka izolace závisí na nastavení regionu a ohřívač je asi 200 mm pro pás střední Rusko);
 • superdiffuzionnaya membrána;
 • ventzazor;
 • bedna;
 • zastřešení.

Jak izolovat střešní terasa: sled vrstev polygonální střechy pro bydlení

Na snímku izolace svažující mansardovou střechou v grafické podobě. Všimněte si, že izolace je položen přes superdiffuzionnaya membránu (označené modře). Jeho účelem - aby padající do izolační vzniklého kondenzátu nebo unikly skrze střešní krytiny usazeniny a odstranění páry, který byl dosud v minerální vlny, což se uschnout. Vzhledem k tomu, propustnost pro vodní páru 1500 g / m2. Tato vrstva je často označován jako hydroizolace (jak to vlastně je), ale paropropustná hydroizolace.

V ideálním případě, že se vejde přesně tak, jak je uvedeno: balicí krokve a úzce vleže na topení. Často pro ekonomiku, je vrácena na horní straně krokví, ale bez tahání a dělat prověšení v 3-5 cm pracuje také Tato možnost dobře :. Vlhkost dostane na povrch, a pak se vrátit dolů a vylučuje mimo střechy. Zde je další důležitý bod: membrána musí jít ven ve stoce. Potom se vlhkost se odvodí z podkroví.

Laid hydroizolace možným způsobem: s mírnou rezervou, ale ne přesně přitáhl si ji

Ještě pár okamžiků, kterým se membrána. To válcované přes krokvemi, začíná ve spodní části. První série běhů do odtokového žlabu. Vedle válcované zapletení s 10-15 cm. A tak na hřeben. Na hřebenu na obou stranách membrány jsou vyříznuty podél horního okraje a pevné. Hřeben podél válcovaného pásu, děje se na jednu a na druhou stranu střechy. Získaný povlak kterým protéká voda až do okapu.

Pára, a pravidla jejího obalu

Měli bychom také hovořit o parozábrany. Musí být také membrána. Polyethylen nebo polypropylen film není vhodný: charakteristiky jí špatně. Propustnost vrstvy (vyjádřené v g / m 2), by mělo být minimalizováno. V ideálním případě - je nulová. To znamená, že tato vrstva by neměla chybět pár prostor ve vrstvě izolace. Při použití jako izolace z minerální vlny je velmi důležité: za mokra ztratí více než polovina jeho vlastností, a ztuhl za mokra a pak se taví, všechny rozpadat na prach.

Proto je parozábrana filmová vrstva volání i hadrem na straně druhé. Kromě toho jsou tyto spoje jsou slepeny speciální parotěsná obousměrný pásku (vypadá to lepkavé gumy). Neutrální barva nebo v kanceláři nesedí. Neposkytují 100% ochranu před párou. Kromě všech kloubů jsou slepeny a souvisle: zespodu, ze strany, shora.

Na parozábrany působící na vedení. To označí hranici, od které se má zahájit další vrstvu (hodnota kola) a linku, na které jsou pásy se konalo spolu s páskou

Pára, obvykle upevněn na trámy nebo sešívačky sponkami, jako na obr tyčí pro upevnění vnitřního obložení latě. V tomto případě, jeden ventzazor, které poskytne oschnout a membrána. Tato mezera je žádoucí, ale není nutná. V zásadě lišty mohou být namontovány přímo na horní membráně.

Čím lépe kvalitní izolaci zkosený - složitá otázka a jasnou odpověď na to není. Minerální vlna se používá jen těžko, hustotu 30-50 kg / m 3. Vzhledem k tomu, mansardová střecha má obvykle velký úhel sklonu, že měkké materiály mohou procházet. Je to z toho důvodu, aby se deska lépe. I když v tomto případě je nutné upravit krok velikosti nosníky pod izolací: musí být 10-15 mm menší, než je šířka desky, materiál se stává „vraspor“ mezi nosníky a dobře choval.

Položit izolaci nutný, aby tepelné mosty tak malý, jak je to možné. Pro průměrného ruského pásmu obvykle vyžaduje 200-250 mm minerální vlny. To je několik vrstev rohoží. Při pokládání desek mezi krokvemi, umístěnými tak, že spoje jedné řady překrývajících se další. Šířka ohřívače, jak již bylo uvedeno, musí být o něco větší, než je vzdálenost mezi krokvemi. Potom se deska bude těsný, s výjimkou výskyt trhlin. V případě, že šířka je větší než / méně než je nutné řezat materiálu. Ve stejné šance se dostat hladké hrany je malý a stále existuje mnoho zbytky.

Pokud velikost krokví nestačí, aby se všichni izolaci, z druhého konce místnosti plněné pásky požadované tloušťky. Mezi nimi byly položeny ostatky izolace. Na vrcholu toho již připojena parotěsná zábrana a potřebu dokončení bednu. Tato volba je ještě lepší, zcela eliminovány tepelné mosty, blokování i krokve. Tato metoda vyžaduje poněkud vyšší náklady na instalaci, ale v podkroví určitě bude teplejší, což sníží náklady na vytápění.

Jak izolovat střešní terasa: Postup prací

Zařízení podle podkroví a jamky, což pomáhá protáhnout konec konstrukce. Ihned nutné položit na krokve a opravit Superdiffuzionnaya membrány, to laťování a střešní krytiny. Podkroví izolace lze provést zevnitř po chvíli.

Ale všimněte si: hydroizolační vrstva by měla být nainstalována s střešní krytiny. To je hlavní chybou mnoho vývojářů: oni nesedí membránu. V důsledku střechy, nebo se musí odstranit a dát ji, nebo vymyslet systém, aby tento nedostatek. Problém je v tom, že low-cost řešení, zaručující normální hmoty, v tomto případě není.

Máte-li dělat vše v pořádku, je postup funguje takhle:

 • z prostor vycpaných bednu přes krokve - to položí izolace, namísto přepravky někdy připojit kabel nebo pozinkovaný drát;
 • na ní střešní fit izolačního materiálu (v souladu s pravidly, přemísťovat spoje, zajištění toho, že neexistují žádné mezery);
 • superdiffuzionnaya převrátil izolační membránu;
 • plněná bedny;
 • prkno střešní krytiny;
 • z prostor zajištěn a lepené parotěsná zábrana;
 • s nebo bez přepravek namontován lemováním.

Zateplení mansardovou střechou z vnějšku: snadná práce, izolace je umístěn na bedně spodní lemované

V takovém provedení je snadno pracovat s izolací: je snadné stanovit, že se spoléhá na laťování (šňůry).

Tato volba umožňuje přesunout čalounění do požadovaného času (užitečné v případě, že je nedostatek finančních prostředků). Po instalaci krovu systému je to, co je třeba udělat:

 • dojezdu a zajistěte vodotěsný;
 • Vaznice fill (v případě potřeby kontrobreshetku);
 • montáž střešní krytiny.

Pro první fázi je veškeré potřebné práce. Poté, co budou moci pokračovat, budete potřebovat, aby se izolace střech mansardovou dovnitř. Práce nebude tak pohodlné: budeme muset udělat naváděcí struktura, která nebude tlačit izolace je vyšší, než je nutné. Bavlna sám muset nějak vyřešit: snaží se spadnout na hlavu. Tento postup funguje takto:

 • Mezi prodlevou v délce 40-50 cm přírůstcích vycpávky popruhy, které bude držet izolaci, poskytnout požadovanou ventzazor;
 • fit a pevná izolace požadovaná tloušťka (pravidla jsou stejné);
 • přibil lať drží izolační vrstvy;
 • prkno a lepený parotěsná zábrana membrána;
 • montáž laťování a konečná úprava materiálu.

Pokud použijete desky, vnitřní zateplení podkroví, příliš snadné

Několik poznámek o tom, jak lze stohovat tepelně izolační materiál. Pokud se rohože z minerální vlny o vysoké hustotě a šířky o něco větší než je rozteč mezi nosníky, vše je poměrně jednoduché: oni sami jsou dobře udržovány.

-Li fit, roll, minerální vlny, o to těžší. Vytvoření izolace mansardovou střechou z vnitřní strany, je umístěn směrem nahoru. Vezměte krajky, sponek zbraň. Dojezdu vlny, tlačí ji na proužky, přiložit kus krajky popruhy, kreslení písmeno Z. Takže upevnění první vrstvy, následované - druhý a všechny následující.

Obecně platí, že chcete-li mansardovou střechou bylo teplo, lepší využití rohože z minerální vlny jsou požadovány hustotu 30-50 kg / m 3. Jsou dost těžké držet tvar dobře. Měkčí role materiály na svislých plochách, nebo kdy se velká odchylka upečený, usadí mansardové střechy izolace zhoršuje.

Jedná se o důsledky umístění role minerální vlny nedostatečné hustoty

Čím lepší izolaci střešní terasu

Jak bylo uvedeno výše, nejpopulárnější materiál pro tepelnou izolaci mansarda - minerální vlny. Je to dobré, ale to není ideální: strach z vody. Je proto vyžaduje pečlivý, takže jeho ochranu ze všech stran tak, aby si zachoval své vlastnosti.

Pochvy střešní pěnu nebo extrudovaný polystyren - Epps. Pěna (DPM stupně P-25, P-DPM-35), má dobré vlastnosti, ale když se přiděluje spalování škodlivých látek, i když je samozhášecí značka (s speciálními přísadami). Zde jsou jejich střechy pro izolaci je nejlepší použít pro tepelnou izolaci střechy.

Hlavní výhodou pěny: nízká cena. laminované jednoduše: vraspor umístěn mezi krokvemi, všechny spoje jsou utěsněny s pěnou. Udělat izolační pěnu z vnitřní podkroví pohodlné: velikost desek požadovaném pořadí - 10-15 mm větší, než je prostor mezi krokvemi - a dát je pevně. Vzhledem k pružnosti, které jsou velmi dobře udržované.

Na straně střechy a nechat větrací mezery a dal hydroizolace. Ale to už chrání dřevěnou konstrukci, jako polystyren se nebojí vlhkosti, není samo o sobě téměř neabsorbuje, pára neprovádí. Zde také hlavní nevýhoda spočívá. Vzhledem k tomu pár materiálu neprochází, v podkroví je třeba dobrý ventilační systém, a to je - dodatečné náklady.

Epps má nejlepší vlastnosti: jeho tloušťka je menší než dvakrát za stejných podmínek, než je hustota minerální vlny a půl krát nižší než u pěny. Má také zámkový systém, který snižuje riziko vzniku trhlin, jehož prostřednictvím bude teplo opustí. Další plus: extrudovaný polystyren nelíbí myší a hmyzu, není plemeno plísní. Což omezuje jeho použití: pevnou cenu. A ještě potřebovat ventilační systém.

Známky Epps - Extrol, STIREKS, Penoplex, URSA XPS, TECHNOPLEX, PRIMAPLEX (PRIMAPLEKS), polystyren (polystyrenu), KINPLAST (KINPLAST), tepla, GREENPLEX (GRINPLEKS). Vzhledem k tomu, že tato technologie je stejná, existují určité rozdíly ve vlastnostech, takže když vyberete srovnat.

Není to tak dávno, co nový typ izolace: pěnový polystyren. Aplikuje se v kapalné formě na povrchu, reaguje se vzduchem opakovaně zvyšuje ve velikosti, plnění všech mezer a tvoří monolitické vrstvy. To je jediná možná pro dnešek způsob, jak situaci napravit a kvalitativně zateplení podkroví, v případě, že montáž střešních krytin zapomněl dát vrstvu hydroizolace.

Tento proces izolace polystyrén (vlevo) a tím, co se stalo jako výsledek. Přebytek řez na úroveň log

To má dobré tepelně izolační vlastnosti (tepelná vodivost koeficient 0,036-0,040 W / m ° C), ale speciální aplikace technologie. Je třeba uspořádat uzavřenou dutinu, ve které se zaplavený část. V případě, že boční díly mansardové střechy - krokve, spodní a vrchní ní list (dřevovláknité desky, sádrovláknité desky, překližky a podobně) přibil.

V dutině začne podávat objímky, ze které vychází pod tlakem uvolnit vlny. To vyplní všechny dutiny, které tvoří jednu vrstvu izolace.

Proces mansardová střecha izolace ecowool

Hlavní výhodou ecowool ve srovnání se všemi ohřívače popsaných výše: nese dvojici. Může absorbovat vlhkost až do 20% objemu, a poté ji uvolněte. To znamená, že není potřeba uspořádat parotěsná zábrana: vlhkost je regulována přirozeným způsobem, jako je tomu v případě dřeva. Větrací mezera mezi střešní krytinou a izolace musí být všechny stejné, jak je dobře organizovaná pohyb vzduchových hmot v něm.

Tato informace je velmi jasné a kompaktnaya.hochu izolovat střechu, která částečně zachycuje druhý etazh.primerno od 1,7 M na horní kopuli 2. etazha.vyshe je cherdak.dom koupil Predchistovaya verze nyní rozdělena otevřít svody.stroiteli jen natiskali na Ursu, aniž ventzazora.Zimoy byl kondenzace, plísně v místech poshla.Budu vytvářejí izolaci pro rekomendatsiyam.Vovpros cherdakom.Ostavlyat vyplývá z jeho nevytápěné nebo izolaci s oblouky 2. etazha.Delo je, že dům větrání pouze prinuditelnaya.Ya konsultirovalsya.mne doporučuje nastavit hřbet kusy 6 aeratorov.Ploschad loft asi 80m² .hochu ptát to pomůže? Nebo opustit podkrovní studené a hluchý? Jednoduše řečeno vzduchu na ventzazoram půjde nahoru do podkroví a jít do slotů na konke.I esche.v okapy žádné otvory, se uzavře vagonkoy.Dumayu nasverlt perimetru kolem římse otvorem pro přívod vozduha.Vashe názoru, ne-li zatrudnit.Spasibo

Pokud nemáte v úmyslu používat podkroví k bydlení, je možné, aby to za studena. Pak to bude jednodušší, aby se větrání. Vše dopadne přesně tak, jak jste zamýšleli - provzdušňovače poskytují přirozené větrání podkroví. V tomto případě mohou výfukové vzduchové kanály netisknou na střechu a zůstal v podkroví. Z tohoto důvodu, a to prostřednictvím perlátory zargyaznenny vzduch opouští sám. V takovém případě není problém led zarůstaly kanálů.

Jak udělat z domu

Hledat na tomto webu:

Jak správně izolovat mansardovou střechu zevnitř vlastníma rukama

Mnozí majitelé domů jsou v pokušení vybavit dům komfortní obývací podkroví. Tato touha je přirozené, že je to skvělá příležitost pro zvýšení plochy a obytný prostor svého domu. Kromě toho dává struktuře zvláštní kouzlo, přináší jeho vzhled určitý stupeň romantismu.

Zvláštní světlíky posilují dojem. V současné době většina nových soukromého bydlení je již postavena najednou s podkrovím. Ale často, chce zvýšit vlastnictví domů, a žádné nové domy, majitelé vybavit a izolované staré neobydlené lofty.

Podkroví se nacházejí téměř pod střechou. Jaké jsou požadavky na ně jsou obvykle uložena? Je důležité, aby v létě tam bylo dost chladné a v zimě je v suchu a teple. Do místnosti, v souladu s výše uvedenými požadavky, je důležité vědět, jaké procesy probíhají v tom, aby pochopili správnou izolaci.

Dělat všechny potřebné práce na jejich rukách není těžké, jejich technologie je poměrně jednoduché. Klíčem k tomu - bona fide partnerem a dostupnost potřebných nástrojů. Pokud se to udělá technicky správné, trámy stromu nenavlhnul a hnilobě, a izolační materiál bude sloužit dlouho a spolehlivě.

Podkroví: proč potřebujeme izolace střech?

Bydlení pod střechou - speciální místnost. Jeho stěny jsou ploché proti povrchu střechy, mezery větrací mají rozměry 10-15 cm spojeny s tímto je charakteristickým rysem místnosti -. To okamžitě vystuzhivaetsya zimu a před našima očima se zahřeje v létě. Uniká střecha v zimě je cenným majetkem pro teplo, v létě je to naopak, velmi horký, což výrazně zvyšuje teplotu místnosti.

Procesy jsou závislé na kvalitě větrání a tepelné vodivosti použitých materiálů pro výrobu.

V létě se zahřeje zahřátím celou strukturu, což způsobuje vnitřní vzduch ohřívá příliš mnoho. V případě, že struktura obvyklé studené podkroví, vše, co se děje v odlišným způsobem.

tepelný izolátor funkce v této skříni slouží podkrovní pokoj vzduchu a sněhu na střeše v zimě.

Sediment materiály na podlaze spolu se vzduchem, opožděné dosáhly dna skříně, teplo.

V důsledku toho, a to i ve velmi chladných zimy t v podkroví zůstává okolo 0 stupňů. Sníh taje na vnější straně, přičemž další doplňující izolátor. Letní t regulované větrací otvory na štítech, které hrají roli větracího systému. Jak izolovat podkroví?

Volba optimálně vhodný materiál je velmi náročný úkol. Koneckonců, to závisí na druhu hodně - tloušťka „koláče“ oteplení, minimálního počtu vrstev v něm.

Pro něj existují zvláštní požadavky:

 • Nízkou tepelnou vodivostí. Nejvhodnější materiál, který má poměr ne větší než 0,05 W / m * K.
 • Lehkost. Hmotnost materiálu je důležitá, nemělo by přetížení střechu.
 • Nízká propustnost vlhkosti. Pokud se náhle střešní úniky, měl by se dostat za mokra a ztrácejí své vlastnosti. Nebo musí být dobře izolovány, aby se zabránilo navlhnutí.
 • Požární odolnost. Je nezbytné, aby tento materiál je nehořlavý a nepodporuje hoření.
 • Elasticita, drží tvar. Vzhledem ke své poloze, lehké materiály na bázi minerálních olejů mohou být obě posuvné, takže prázdno. Z tohoto důvodu je důležité, že může udržet svůj tvar.
 • Odolnost proti náhlým změnám teploty.
 • Pevnost a trvanlivost.

Samozřejmě všechny tyto položky v ideální, ale to se děje často.

To je snad nejúspěšnější řešení pro zateplení podkroví střechy zevnitř. Tento plastový materiál, který je kompaktní spadá mezi krokve, které pokrývají veškeré dostupné místo. Minerální vlna nepodporuje hoření, a jako takový nehoří. Je extrémně lehký a má vynikající izolační vlastnosti.

Minerální vlna desky ve formě jemného chytá. Jeho nevýhodou je, že je snadno absorbovat páry a vody, a proto vyžaduje další hydraulické a parotěsná zábrana. To je velmi důležité, protože v případě, že minerální vlna zvlhne, bude nenávratně ztratit více než polovinu své užitečné vlastnosti. Pokud se tak stane, je třeba jej změnit.

I přes tuto nevýhodu, je to jeden z nejvhodnějších materiálů pro tepelnou izolaci střechy zevnitř. Vzhledem k tomu, že se snadno ovládá, má přijatelnou cenu. Přísné dodržování technologických pokynů při práci s ním eliminuje možné nevýhody.

Jedná se o velmi oblíbený a vyhledávaný materiál. Ale použití pěnového polystyrenu pro zateplení podkroví by měly být považovány za podrobněji.

Materiál má individuální vlastnosti, které mohou být považovány za v podstatě unikátní.

To je jeho velmi nízká tepelná vodivost, minimální hmotnost, nízká propustnost pro vlhkost, dokonale tuhé formě.

Ale spolu s těmito nádhernými kladnými vlastnostmi a má zjevné nedostatky. Různé druhy materiálu mají různý stupeň požární odolnosti. A pro izolaci se často používají své hořlavé druhy. A to je extrémně nebezpečné. V případě požáru oheň jde nahoru, a je-li ohřívač zapne, bude téměř nemožné přežít v takové zářící podkroví.

Pro práci pěnový polystyren není příliš pohodlné, takže při řezání, řezání a montáž je poměrně drobivé. Ve svém návrhu jsou mezery mezi krokvemi a mají nějak urovnat. Od okamžiku, kdy je zničen, a začne se rozpadat ještě víc. Na všechny výše uvedené, můžeme konstatovat, že pomocí pěny v tomto případě není příliš rozumné.

Pěnopolystyrén vytlačovací

To je skvělý materiál pro zateplení podkroví z vnější strany, pro montáž pod střechou, krokvemi. On je docela odolná, perfektně drží tvar, to není strach z vysoké vlhkosti, což je velmi důležité, že nehoří. Zvláštní pozornost je věnována co je potřeba, není příliš silná vrstva izolace - 5-10 cm.

Tato nová generace. Pomocí speciálního instalace je vháněn do dutin izolačního materiálu, takže žádné mezery nebo otvory. Takové stříkání umožňuje, aby se zabránilo vzniku tepelných mostů.

Tento materiál se nebojí ohně a vody, to je lehké, pevné, dobře drží svůj tvar. Ale tam je minus, a on - on má extrémně nízkou rychlost přenosu vodní páry: to je téměř nedýchá. Z tohoto důvodu, a to bez uspořádání umělé plicní ventilace v podkroví bude stále vysoká vlhkost vzduchu.

To je pravděpodobně jedním z nejvhodnějších materiálů pro tepelnou izolaci na vnitřní straně, a jeho použití - ve skutečnosti dokonalé.

On, stejně jako ta předchozí, proniká do nejmenších otvorů, vyplnění všech mezer.

Je také velmi lehký, nebojí vody, nepodporoval hoření a dokonale „dýchá“.

Kromě toho, její podstatný rozdíl od jiných materiálů - to je naprosto zdravotně nezávadný a zcela neškodné. Ani nejmenší částice, nebo dokonce odpařování ecowool nemůže poškodit zdraví, na rozdíl od stejné minerální vlny.

Střecha podkroví: jak uvnitř v teple

Výběrem lépe izolovat střešního podkroví, je třeba věnovat pozornost nejen na jedno představení izolačního materiálu, ale také na základě specifických vlastností jeho uplatňování. Preferovaný způsob, jak provádět izolační prostor zevnitř, pokud nejsou žádné kontraindikace, které, i dostatek místa.

Jsou používány pro různé druhy izolací - a minerální vlny a extrudovaného polystyrenu, pěnového polyuretanu nebo foukané ecowool. Klíčem k trvanlivosti a spolehlivosti materiálů je dodržování příslušný kombinace nebo „koláč“ izolace střech. Poskytuje také pohodlí a zůstat v něm, že je v podkroví.

Dort izolace - zevnitř směrem ven

 • dokončovací materiál.
 • Větrací mezera s bednou.
 • Bariérová membrána páry.
 • Skleněná vlna jako izolace.
 • Hydroizolační vrstvy.
 • Větrací mezera s bednou.
 • Střešní krytina.

Při použití bavlněné materiály používané pro tepelnou izolaci je nutné par bariérový film. S pomocí minerální vlny by neměly být vystaveny vlhkosti pocházející z prostor s párou.

Bez ohledu na izolace, hydroizolace je nutné v každém případě. Jeho účel - chránit dřevěné detaily střešní konstrukce. Role, kterou hraje speciální hydroizolační superdiffuznye, že jsou různé speciální vlastnosti.

Mohou vypustit páru, ale nenechte si ujít vlhkost uvnitř. Mezi střešní krytinou a hydroizolační fólie je třeba ponechat mezeru pro větrání. Jeho velikost se může pohybovat od 4 do 10 cm, v závislosti na materiálu a typu střechy. Prostřednictvím bude odstraněn z izolace parního přebytku.

Podkroví: izolace střech mimo

Je vhodnější, aby tak učinily, zatímco ještě ve výstavbě, pokud je již dokončen, je nutné odstranit střešní krytina. Vnější metoda izolace střech udržuje neporušený veškeré dostupné obytný prostor. Řešení někteří návrháři také naznačují porazit střešní krokve jako dekorační interiérové ​​prvky.

Pro vnější použití deska materiál, izolace, která má vyšší hustotu.

Patří mezi ně Penoplex (extrudovaného polystyrenu).

Vlhkost se nebojí něj a on nepotřebuje parotěsnou zábranu. „Pie“ pro externí polystyrenový vypadá takto:

 • Extrudovaný polystyren v deskách;
 • Hydroizolační membrána;
 • Mezera s bedniček ventilací;
 • Střešní krytina.

Zjevnou výhodou tohoto izolace - volný vstup do krokve, a to kdykoliv, což usnadňuje jejich kontrolu, a dokonce i opravy. Způsob izolace PENOPLEKS vrcholu krokví, vyznačující se tím, že umožňuje zcela uspořádat ochrannou izolační vrstvu a brání vzniku tepelných mostů.

Pokud je systém použit pro tepelnou izolaci speciální opláštění, jako izolační skleněné vlny může být užíván s izolace a izolační film. Plánovaná za mokra fasády může úspěšně položit běžné pěny. Hlavní věc k úspěchu - přísné dodržování technologie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

87 − 81 =