Jak izolovat střeše domu

Jak izolovat střeše domu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Správná izolace na střeše domu: technologie a video

Zateplení střechy domu - důležitá fáze při stavbě nebo větších oprav střechy. Volba montáž technologie izolační vrstva je závislá na konfiguraci střechy, izolace typem a požadavky, které se vztahují k místnosti se nachází přímo pod střechou.

Potřeba izolace střech

Jak izolovat střechu, aby výrazně snížit tepelné ztráty doma? Za prvé, budete chtít vybrat ten správný materiál pro izolaci a přesně dodržovat instalační techniky. Kvalitní izolace střech o 15% zvyšuje tepelnou účinnost domu, můžete se obrátit na půdu do místnosti, vhodné pro celoroční využití.

Nejvyšší požadavky na izolaci střech obytných podkroví domů se nacházejí v oblastech s chladnými zimami. Střešní dort letní lofty nebo podkroví provozuje mohou zahrnovat tenkou vrstvu izolace. Střecha, která je umístěna pod nevyužitého podkroví se obvykle není izolovaná - izolace je instalována v podlaze podkroví nebo stropních prostor. Není izolovaný non-obytné podkroví je dobře větrané, aby se zabránilo hnití dřevěných částí krovu.

Při instalaci šikmé a ploché střechy s použitím různých způsobů, jak zateplení střech.

Jak izolace střech při instalaci plochou střechu? Je třeba poznamenat, že plochá střecha může být zahřátá a vnitřní i vnější.

Doporučuje se nejprve provést vnější zateplení a na konci zimní sezóny určit potřebu vnitřní izolace.

Kompozice obsahuje plochou střešní koláč:

 • parozábrana;
 • izolátor;
 • hydroizolační vrstvy pásového materiálu;
 • objemná vrstva (drenáž + cement-písek směsi).

Vnější izolace se provádí výhodně za použití minerální čedičové vaty. Můžete také použít expandovaný polystyren a další tuhou izolaci. Je třeba mít na paměti, že polymerní izolace nemůže být použit při instalaci zastřešení s vysokými požadavky na požární bezpečnost.

Střešní krytina koláč šikmých střech se provádí s izolací nad krokvemi. Je důležité pochopit, jak správně izolovat střechu domu, aby se zabránilo chybám, které nakonec vedou ke zhoršení dřevostaveb.

Nejpopulárnější izolace v soukromém bytové výstavbě je minerální vlna. Je vhodné instalovat nehořlavý materiál, který lze zakoupit za nízkou cenu. Ale struktura vlny přispívá k hromadění vlhkosti, což způsobuje výrazné snížení izolační vlastnosti materiálu a nakonec rot provokuje prvky krovu systému. Tedy, při vytváření tepelné izolace je nutné zajistit správné ventilace a páry a hydroizolační střešní koláč.

Instalace tepelné izolace šikmých střech běhů z podkroví při stavbě nebo oprava střechy. Pokud je oprava provedena, před položením izolace je nutné kontrolovat stav krokve - rot prvky musí být vyměněn. Je také třeba zacházet se všemi dřevostaveb ognebiozaschitnym složení.

Dort pro šikmou střechu obsahuje:

 • dokončování střešní krytiny;
 • gidrobarer (vrstva izolační materiál);
 • izolátor;
 • parozábrana;
 • vnitřní obložení (volitelně).

Správné izolace střechy vyžaduje vysokou kvalitu vzduchu, které je nutné pro vytvoření vzduchové mezery mezi:

 • podstřešní hydroizolace a střešní krytiny;
 • izolace a Gidrobarer;
 • parotěsná zábrana a vnitřní obložení (pokud existuje).

Cirkulace vzduchu (bez proudění a odstranění) se dosáhne pomocí speciálních větrací otvory, z nichž jeden musí být umístěny v přesahem střechy, a druhá - špice.

Materiály pro zateplení šikmé střechy

izolace střech technologie zahrnuje použití různých materiálů. Mezi nejoblíbenější tepelných izolantů jsou minerální vlny a skleněné vlny (v deskách nebo svitcích), desky polymerních materiálů - polyuretanové pěny, pěnového polystyrenu. Principy jejich montáži jsou podobné, ale je třeba poznamenat, že k instalaci deskového materiálu je mnohem jednodušší a pohodlnější.

Jak je obecně používán střešní hydroizolační nebo hydroizolační fólii, nepropustnou pro vodu, ale je schopný odstraňování vlhkosti z izolace. Parozábrana může být vytvořena z:

 • zastřešení;
 • polyethylenová fólie;
 • pergamenový papír;
 • fóliové materiály naskládaných fólií směrem k půdě.

Pro vytvoření střešní koláč s vysokými funkčními vlastnostmi, vytvořit izolaci proti vlhkosti se doporučuje použít speciální izolaci proti vlhkosti membrány: vybije kondenzátu ven z izolace a neprochází páry a vlhkosti uvnitř střešní dortu.

Etapy izolace šikmé střechy

Izolace střech systém je natolik jednoduchý. Prvním krokem je měření vzdálenosti mezi krokvemi. Desky bavlna izolace by měl být uříznut podle výsledků získaných přidáním 1 centimetr. To umožní, aby posílila izolátoru vraspor mezi krokvemi. Tento milník je značně zjednodušena, pokud střešní systém původně navržen a instalován na základě použití ohřívačů deskových určité šířce.

Pokud mezi krokvemi a jsou namontovány na střešní krytinu není vodotěsný, měli byste nejprve opravit gidrobarer. Membrána by měl obklopit krokve, je nejvhodnější namontovat na sponky zbraň pro sebe a krokvemi střešního pláště v otevřených prostorů mezi nimi. Hydroizolace být vydáván pod převisem v dolní části střechy, rozptylovat vlhkost. Všimněte si, že s touto metodou stanovení Gidrobarer izolace musí být nainstalován bez potřebného vzduchové mezery. Z tohoto důvodu se jako izolace se doporučuje Superdiffuzionnaya.

V přítomnosti hydroizolační vrstvy pod střešní krytinou, krovy plněné hřebíky v krocích po 10 cm. Nehty musí být umístěn ve vzdálenosti 3-5 cm od hydroizolační vrstvy. Mezi nehty muset utáhnout plastový závit nebo kabel, návod je až do konce. To pomůže vytvořit vzduchovou mezeru mezi izolací a Gidrobarer. Je-li izolační plánuje opravit kabel a nikoli bednu na vnitřní obložení, vnější hrana krokve je také nutné vyplnit nehty.

Pokud se určí, jak je pro izolaci střechy, byl vybrán na tepelnou izolaci bavlna desky, prvky, musí být připravena, mírně sevřené, vložené mezi krokve. Při použití pevných desek z pěnové hmoty a podobných materiálů, je důležité, aby přesně upravit jejich velikosti vstát desky těsně do otvoru. Ohřev běžet ve dvou vrstvách. Pokud je to nutné pro montáž v otvoru nejsou pevné desky, ale užší fragmenty stykuya jejich délky nebo šířky, které jsou nezbytné pro zajištění, že spoje druhé vrstvy se neshoduje s klouby prvního. Tepelný izolant nesmí přečnívat rovinu krokví. V případě, že krovy nejsou dostatečně široké pro instalaci dvou vrstev tepelné izolace, které přibil další dřevo.

Tepelný izolátor je upevněn mezi krokvemi prostřednictvím napnuté šňůry, stanovena na pre-balené s hřebíky. Nebo jako přílohu pomocí bednu kolejnic určených pro vnitřní montážní vložka prostor. Stojany jsou přibity na krokve s roztečí 30-40 cm, v tomto případě vodní páry, je připevněn sešívačku krokví na obklad Manuál :. tloušťka pásků pro vytvoření požadované vzduchové mezery mezi parotěsná zábrana a pokožkou.

Při montáži parotěsná zábrana vrstvu se zaměřením na těsnost. Tkanina je položen překrývající alespoň 10 cm, spáry by lepidlo lepicí pásky ve dvou vrstvách. Mělo by být možné, aby kvalitativně provádět bariéru Instalace páry kolem komína a v kloubech stěn. V konečné fázi montáže se provádí za použití dřeva-pokovování nebo sádrokartonové desky.

Chcete-li se dozvědět, jak izolovat střechu domu, najdete podrobnosti o videu.

Jak izolovat střechu z domu

Splnění svých domovů budou poskytovat nejen utěšit v domácnosti, ale také může snížit množství platezhek topení. V této situaci, soukromý dům stavba potřebuje účinný izolační vrstvu, která umožňuje zachovat vyrobené teplo po dlouhou dobu, čímž se minimalizuje spotřebu plynu nebo jiných zdrojů tepla.

Je obzvláště důležité, kromě stěn skrýt ochranné vrstvy střechy z podkroví. Tím se ušetří až 15% tepla v místnosti. Je třeba vědět, jak izolovat střechu zevnitř sami nebo s pomocí zkušených odborníků.

Ve většině případů, je střecha vícevrstvou strukturu, ve které každá vrstva přesně provádí funkce, které jí. Hlavními účastníky jsou tyto úrovně oteplování:

Nelze opomíjet některý z těchto materiálů, protože jejich provoz je propojené. Základem pro všechny složky je krov systém. Od jeho instalace závisí na dalších operacích. Vzhledem k tvorbě dutin definovaných podkroví krokví, bude moci uspořádat v dostatečném množství izolace.

Metoda vnitřní izolace střechy závisí na geometrii střechy. Takže štítem struktura držet vnitřní izolace střech je dostačující, a na rovinu - i mimo ni.

V tomto případě, je-li půda je používán jako podkroví, je nutné izolovat pouze střechu, ale to v několika krocích s cílem zajistit dostatečnou úroveň izolace.

Není nutné, aby ušetřit na povrchových materiálů, jako příliš levné a nestandardní komponenty není dostatečně efektivně plnit své funkce a rychle se to nepodaří, znovu nutí provádět opravy.

Než se izolovat střechu z domu, je třeba věnovat pozornost výběrových kritérií:

 • izolant hmotnost - příliš velkou váhu má vysokou zátěž na celý stavební konstrukce;
 • součinitel tepelné vodivosti - hodnota by měla tendenci minimální ukazatele, například, 0,03 až 0,04 W / m • ⁰S již patří k optimální čísel;
 • odolnost vůči nepříznivým vnějším faktorům, které se projevují v tom smyslu, klimatu a mechanickému poškození, chemickou látkou, morozoustochivosti;
 • výběr z minerální vlny nebo skleněné vlny by měla ověřit s prodávajícím nebo zkontrolovat data v pasu produktu absorbujících vodu vlastnostmi (hygroskopické).

Přemýšlet nad tím, co je lepší izolaci střechy z domu, mnoho majitelů domů preferují tento materiál:

Dva materiály vyrobené podobné technologie, ale liší se v kvalitě. Zejména, hygroskopičnost, stabilita přímému neexponované hustotu a pevnost při přetržení polystyrenu vyrobeného vytlačováním, mnohem výhodnější pro izolaci střechy.

Desky čediče nebo minerální vlny

Jsou odolné vůči vysokým teplotám, neutrální vůči hmyzu nebude hnít a výpisem. Se hodí pro montáž desek.

Klasickým příkladem topení vyrobené tavením úlomky skla a křemičitého písku. Vyžaduje velkou opatrnost při práci, se nedoporučuje pro vnitřní zateplení bytových prostor. Nehořlavý materiál je kvalita práce, která je nutná v ochranném oděvu.

Také použít dražší způsob, při kterém se izolační vrstva aplikuje pomocí stříkací pistole. Neboť je třeba zavolat profesionály s stříkací zařízení, které bude mnohem dražší než použití ready-made desky, ale v mnoha ohledech je mnohem lepší. Materiál se vypění oxidu uhličitého kompozitu dvou kapalných polymerů, které se aplikují na zdi pomocí rozprašovače. Rozšíření již na povrchu, je materiál zcela vyplní všechny póry, praskliny, díry a všech dalších možných tepelných mostů.

Je třeba poznamenat, že by některý z materiálu má relativně nízkou hmotnost, která obecně nemá vliv na hmotnost celého domu, dodává zatížení na základech, ale zvládá s jeho hlavním úkolem - aby se zabránilo ztrátám tepla. Moderní materiály značně usnadňují práci, zvýšení poměru pevnosti a hustoty, ale vyžaduje určitou dobu. Nestačí, například polyuretanová pěna se nanáší na stěnu, je třeba vědět, jak na to, aby se minimalizovalo množství materiálu, ale pro dosažení kvalitního efektu.

VIDEO: Izolace šikmé střechy

Důležitým krokem je instalace parotěsná zábrana. Je možné vynechat instalaci speciálního filmu, který chrání dřevěné trámy vlhkostí kondenzátu. Tím se zabrání materiál před možným rozpadu, jakož i vzhled charakteristického zápachu v místnosti.

Parozábrana je obvykle stanovena na obou stranách izolace

Sestavení web se provádí na zadní straně střešní izolací na vnitřní straně střechy. Je-li instalace provedena ve vytápěné místnosti, pak dal parotěsnou zábranu pod dost dekor. Chránit strom před účinky teplotních extrémů na obou stranách bude řídit instalaci filmu, a to jak uvnitř, tak vně.

Mezi takové přísady ochranný film konstrukce mohou být použity jako boční fólie. Otočí se půdní prostor, aby odrážel teplo. Propojit listy dohromady fólie páskou. To bude poskytovat těsnost sestavy. Takovýto způsob je často praktikuje izolovat páry a sauny.

Při výběru polyethylenový materiál je volen s tloušťkou ne méně než 200 mikronů. Podlaha je překryta 20-25 mm při upevnění na krokve pomocí sponek zbraň.

Obecným pravidlem pokládání střešní izolační materiály

Často šikmých střech izolace z minerální vlny se koná uvnitř, zatímco jeho hlavní předností je téměř kompletní nehořlavost materiálu. Při výběru pěny by mělo dát bezpečnější extrudované modelů. Nicméně, tato volba lehce zvýšit tepelnou vodivost konstrukce.

V Parozábrana pásy balené řádky, které budou tvořit malou vrstvu cirkulace vzduchu a snížení intenzity kondenzace. Na pultu nabité překližkových desek. Další vrstva se rozprostírá z vnitřku střešní izolace (video prezentovány na stránce) ze zvoleného materiálu.

Při použití rohoží z minerální vlny nebo montáž skla začíná zdola, postupně blíží hřeben. To se provádí pomocí školeni ve velikosti ohřívače. Výška desky může být buď na úrovni obou 10-15 mm pod bodem vyčnívající nosníky.

Parozábrana materiál pokrývá izolační desku. Pokud máte v úmyslu uspořádat na pokoji je obývací prostor, oteplení dřevěného domu zevnitř střechy nebo jiného šité obložení nebo sádrokartonové desky.

Použití rozprašovací polyuretanové pěny

Rozšířená popularita získání použití pěnových materiálů. Jedním z nich je polyuretanová pěna. Pro jeho použití k výrobě odborníky s vybavením a zásobami.

Práškový vrstvu mezi nosníky, zvýšení objemu, zabírá celou mezeru vyhrazené pro to. , Je žádoucí, aby postříkat povrch vodou, aby byly pohodlné. Pokud se jedna vrstva nestačí, může být aplikován na první a druhý.

Toto řešení má řadu pozitivních vlastností:

 • v ohřívači prakticky žádné spoje a švy na celé ploše;
 • vzhledem k hluboké proniknutí do všech trhlin a nesrovnalosti poskytují spolehlivou ochranu interiéru před vnějšími negativů;
 • vysoký stupeň návratnosti minimalizací plateb za zahřívání;
 • kostra poskytuje dodatečnou tuhost a zvukovou izolaci;
 • Materiál neposkytuje smrštění nepodléhá změkčení nebo zaniknout.

Práce na oteplování penopoliuritane by měly být prováděny výhradně v ochranných oděvů na individuální ochranu dýchacích cest.

VIDEO: Praktické rady pro tepelnou izolaci na střeše domu

Phoenix Sirius výbuch. V režimu I potstil zrychlil až 4 litry za hodinu. SS byla pevnost.

 • 01.17.2018 »Moonshine Phoenix - Lidé, Dream, Elegantní, mechanici a další

  Jezdím podruhé u Phoenix-elegantní. Nechápu, proč tak vysoké teploty destilace? Požáru.

 • 01/15/2018 „Jak izolovat zdi uvnitř bytu

  PIR-desky, má smysl, pokud budete potřebovat vlastní dům rychle čalounění izolace. Bez zápachu, no.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  ahoj Každý rok zlepšené zařízení, dětské boláky jsou vyloučeny, je vhodné.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  Užitečné článku. Máte-li znát můj názor, to bude sdílet. Také jsem se zabýval pálení ,.

 • Jak izolovat střechu s rukama

  Při stavbě soukromých domech by měly věnovat pozornost nejen na tepelnou ochranu stěn a podlah, ale také na zateplení střešních konstrukcí. Z opatření gramotnosti na oteplování střechy závisí na pokojovou teplotu a vlhkost režimu a dokonce i životnosti konstrukce. Montážní práce tepelně izolačního materiálu může být prováděno ručně.

  Od školního kurzu fyziky je známo, že vše, co je ohřátý vzduch stoupá. Není-li izolace je nic nebrání opustit budovu. Vzhledem k tomuto jevu velkého množství tepelné ztráty se vyskytuje právě přes střechu nebo podkroví. Nedostatek potřebnou ochranu před studené a teplé ztráty leteckých mohou způsobit následující problémy:

  • snížení teploty v místnosti;
  • zvýšení nákladů na vytápění v zimě;
  • kondenzace na vnitřní ploše střechy;
  • výskyt plísní nebo hub na střešních prvků;
  • zničení nebo poškození nosných konstrukcí, a přinést domů k havarijním stavu.

  Izolace střešních konstrukcí, stejně jako izolace stěn a stropů při výstavbě bytových domů nutně zkontrolovat, zda veřejně nebo soukromě odbornosti ve fázi návrhu. Zateplení soukromé chaty je zcela závislá na majitele budoucnosti, nikdo kontroluje jeho dostupnost a správné rozhodnutí, ale že neztrácí svůj význam.

  Zateplení střechy s rukama v mnoha ohledech závisí na konstrukci střechy. Existují dva typy střech: ploché a šikmé. Nejčastěji jsou používány ploché střechy pro výstavbu výškových budov, ale mohou být použity při stavbě soukromých chatách. Ploché střechy mohou být provedeny dvěma způsoby:

  Inverze změnil pořadí vrstev. Tato technologie se používá při regeneraci vykořisťované střechy. Jako materiál pro izolaci může být použit v obou případech:

  • pěna;
  • extrudovaný polystyren;
  • z minerální vlny (v deskách);
  • keramzitu.

  Poslední je poměrně levné, ale má nižší vlastnosti stínění tepla. Ve většině případů, střešní izolace se aplikuje externě. To zjednodušuje proces montáže a aby kompetentní z hlediska tepelné techniky ochrany před chladem.

  Schéma stohování izolace mezi krokvemi

  Je třeba mít na paměti o pevnosti materiálu, také vyžadují dodatečná opatření k ochraně izolace před mechanickým poškozením.

  S výstavbou soukromých domech se nejčastěji používá variantu s šikmou střechou. To vám umožní vybudovat podkroví nebo loft a má více atraktivní vzhled. Oteplování střechy dřevěného domu nebo jakékoliv jiné lze provést několika způsoby:

  • obalového materiálu mezi krokvemi (nejběžnější);
  • kterým se izolace na horní straně krokví;
  • Konsolidace pod krokvemi.

  Oteplování střechy dřevěného domu nebo stavby z jiných materiálů se provádí s použitím následujících materiálů:

  Pro zřídka používané materiály patří:

  • keramzit;
  • piliny.

  Schéma střechy s izolací z minerální vlny

  Sypké materiály se používají pro ochranu před studeným zvenčí. Mají atraktivní cenu, ale poměrně složitý, v balení, takže nejsou všeobecně známé. Je lepší používat modernější technologie.

  Obecně platí, že materiály pro opatření tepelné ochrany musí splňovat požadavky:

  • Bezpečnost, žádné škodlivé účinky na člověka;
  • šetrnost k životnímu prostředí;
  • nízká hmotnost, aby se zabránilo nadměrnému zatížení na krovu systému;
  • Odolnost proti tvorbě vrásek a povislá dostatečnou pevnost a tuhost;
  • zvuková izolační vlastnosti (zvláště důležité při použití střešní krytiny);
  • požární odolnost (důležité zejména pro dřevěné konstrukce);
  • možné propustnost dobrý vodní páry, který bude poskytovat další větrání místnosti;
  • dobrými tepelně-stínění vlastnosti.

  Jednou z nejdůležitějších vlastností materiálu je jeho tepelná vodivost. Tato hodnota musí být podle údajů výrobce. Čím nižší je tato hodnota, tím menší je tloušťka izolace nutná. V nepřítomnosti omezení v médiích, je lepší zvolit materiály, jako je minerální vlna, nebo expandovaného polystyrenu. Hodnoty tepelné vodivosti závisí na výrobci a jsou v rozmezí 0.03-0.04 W / (m2 * ᵒS).

  To je důležité nejen vybrat ten správný materiál pro tepelnou izolaci, ale také inteligentně výpočet tloušťky. Nedostatečný vést k zamlžení a nadměrné mluví o iracionální toku finančních prostředků. Hodnota může být vybrána „od oka“ na základě obecných doporučení, například, bez ohledu na typ střechy (šikmých nebo ploché) pro tepelné izolace z minerální vlny nebo expandovaného polystyrénu je nutná tloušťka vrstvy 150-200 mm.

  To je nejlepší provést úplnou Thermal výpočet, který bere v úvahu požadavky moderního komfortu a umožňuje najít dokonalou rovnováhu mezi cenou a kvalitou. Pro profesionální provedení takového výpočtu není nijak složité. Daleko od vybudování osoba může používat příklady výpočtů nebo program „zámku“, který je volně k dispozici a je poměrně jednoduché a přímočaré.

  Příslušné výpočty ve fázi návrhu jsou zaměřeny na záchranu rozpočtu a zajištění spolehlivosti tepelnou ochranou.

  Jejich realizace nebude trvat dlouho, ale vyhnout se překročení nákladů v průběhu výstavby a dodatečnými náklady na opravu v provozu.

  Proces izolace plochých střech

  V závislosti na typu střešní izolace technologie budou lišit. zpravidla dodržována toto pořadí vrstev pro ploché střechy:

  • nosné konstrukce (obvykle beton vyztužený povlak);
  • par bariérové ​​vrstvy;
  • izolačního materiálu;
  • cement-písek potěr (pro non-odolných materiálů zesílené);
  • hydroizolace koberec, který slouží jako vrchní nátěr.

  můžete provádět práce uvnitř budovy, ale tato metoda má několik nevýhod, pokud to nezbytně nutné:

  • snížením výšky místnosti;
  • rosný bod přenosu do struktury;
  • nepříjemnosti práce.

  Předtím, než jak izolovat střechu domu je nutné zabývat se pořadí prací. Šikmá střecha ve většině případů, izolací mezi krokve. Oteplování střechy zevnitř s vlastníma rukama - zcela proveditelný úkol. Je důležité, aby v souladu s řádem příslušného obalového materiálu od zdola nahoru:

  • interiéru;
  • dolní přepravky;
  • parozábrana;
  • krokve s izolací mezi nimi;
  • hydroizolace;
  • čelní sklo;
  • bedna;
  • střešní krytina.

  Když krokve tloušťka izolace větší výšky nastavit kontrrreyki. Vzhledem k tomu, čelní sklo a lépe využívat moderní hydroizolační membrány difúzí.

  Správná izolace bez ohledu na typ zastřešení vyžaduje pečlivý přístup. Aby se předešlo problémům v provozu je nutné zvolit správnou tloušťku izolace zvolit spolehlivým výrobcem a jsou v souladu s montážní technologie. Tyto podmínky umožňují střecha bude trvat dlouhou dobu a pomáhají udržovat normální teploty a vlhkosti vzduchu v budově.

  Nedávno jsem izolovat střechu plechů. Položil jsem minerální vlny a dvěma druhy Ondutis film. RS se film pro hydroizolace pod kovu uvnitř mezi střešním pláštěm a izolační nainstalována odpařovací zábrany SA115. Všechny namontovány rychle a bez zbytečného utrpení.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 5 = 9