Jak lepit lišty na stropě

Jak lepit lišty na stropě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak lepit lišty na stropě

Jak se držet na stropě výlisků

Pojem kvalitní opravy se rychle mění s příchodem nové nápady a techniky. Dříve považován za vrchol dovednost přesně nalepen tapetu s vhodně zvolené hranice v podobě vícebarevného papírového proužku a někdy normální pásky. Dnes, vysoce kvalitní povrchová úprava stěn a stropu není možný bez použití baget. Souhlasíte s tím, dobré spojení do jednoho souboru dvou rovin - záruka pohodlí a krásu místnosti. V tomto článku se podíváme na to, jak správně přilepený na strop lišty na opravu ohlédl.

Bagety v interiérovém designu zdůrazňují eleganci místnosti.

Používání bagety v interiéru

Materiál má několik významných výhod:

 • To umožňuje skrýt viditelné vady stěny a strop - potrhaný, houpačky;
 • zdobí křižovatka stěny a strop;
 • snadná instalace, nevyžaduje speciální dovednosti;
 • lehký a pružný materiál;
 • bohatý výběr designu;
 • můžete ušetřit peníze s přijatelnou cenou.

Než si vyberete bagety stropu, měli byste vědět, že to může být vyrobena z různých materiálů se liší v textury, šířky, hladké a vzorované. To má vliv nejen na cenu, ale i svůj účel, a to zejména pomocí různých interiérů.

Lišty, je lití, stropní lišty a vlysy, mohou být vyrobeny z pěny, polyuretanu, plastu, dřeva nebo omítky. První dva druhy baget se nejčastěji používají jako plasty, například, jsou použity pouze v napínacích stropů, a dřevo - ve spojení se stejným stropem.

Dřevěné bagety jsou perfektně spojeny v interiéru, kde je strom.

Příprava povrchu a nástroj

Pro stropní lišty jsou dobře vázané a bezpečně upevněny, je třeba přistupovat k přípravu povrchu a přípravu lepidla. Profesionální stavitelé se domnívají, že pokleit bagety jsou dva způsoby. Nejobvyklejší a osvědčený způsob, jak při prvotním lepené stropní lišty, odstraněny veškeré mezery a rozdíly, a poté lepené tapety. Někteří mistři bytu opravy lepidla baget na vrcholu tapet, ačkoli tato metoda je mnohem složitější, protože mezery proces tmely a nesrovnalosti budou obtížné a nepříjemné.

Na bagety dobře udržované, je nutné ošetřit povrch. Nejprve je nutné odstranit nerovnosti, drsnost pomocí brusného papíru, pak se nezapomeňte vyčistit strop a stěny stavebního prachu, a pak se zpracuje speciálním nátěrem.

Jedná se o jejich dostupnosti a kvality úspěchu lepení bagety. Profesionálové se doporučuje mít k dispozici takové nástroje:

Také je třeba houby, adhezivní směs, na konečný nátěr. Vyzbrojený všechny potřebné, můžete bez obav přistoupit k lepení bagety na strop.

Vlastní značení a řezání bagety

Než budete lepit lišty na stropě je třeba vypočítat požadovaný počet stripů do nesnaží pak chybí nebo je zlikvidovat nepoužívané. Výpočet je jednoduchý: počítáme obvodu místnosti (tam, které vám pomohou osnovy pro stupeň 2). Výsledné číslo se dělí o 2, jak je standardní délka stropní bagety. Manželství, rohy ořezávání platí naše 2-3 bar. Je třeba mít na paměti, že v předních místech, je žádoucí používat jako jeden kus pruh bagety, aby nedošlo k zkazit celkový tvar malé kousky.

Nyní, když víte, jak pokleit lišty na strop. Ale pamatujte si, že materiál musí být správně řezat. Na palačinky nebyl lumpy a půl materiál nebyl do koše, je lepší použít speciální zařízení pro řezání baget - Mitre. To vám pomůže udělat rohový spoj téměř dokonalé, protože v běžných domácnostech zřídka dokonale hladké stěny a stropy.

Hladce a přesně řezat bagety, můžete použít speciální zařízení - Mitre

No pokos box - na tom nezáleží. Nabízíme krok za krokem pro řezání baget bez pokosnici:

 1. Uvedení stropní lišty na rohu na levé straně.

Takto jsou řádky taženy po bagetou.

Známkou v průsečíku je třeba provést řez pod úhlem 45 stupňů do pravého dolního rohu.

Lepení stropních lišt pomocí speciální dokončovací tmel nebo lepidlo.

Pokud jste ubytováni v prvním provedení, musí být směs připravena jako první. Postup je jednoduchý: kontejner vody se nalije plnivo, se míchá s míchadlem. Někteří získat sílu přidat trochu bílého lepidla.

Poté, na okrajových lišt jednotná směs vrstva se nanáší pomocí stěrky. Podstavec je aplikován mezi stropem a stěnou a stiskl. Houba se odstraní špachtlí a přebytečné výplně, temné mezery nerovností kloubů.

Častěji k nalepení na strop bagety s využitím polymerních lepidel, jako je „Titanium“ „Moment“, nebo takzvané tekuté hřebíky. Minus tyto kompozice je, že jsou nepříjemné vůně strach z vlhkosti. Zaoblit potažena adhezivní kompozice „uchopit“, je třeba několik minut jej stiskněte ke zdi a strop. Clay pevně držet bageta na dlouhou dobu, ale zamaskovat kloubů, praskliny a nerovnosti nebude fungovat.

Lepit roztáhnout strop

Mnoho otázka lepení bagety pod stretch stropu vytváří strach a těžkosti. Ale není to tak hrozné vlk, když je maloval. Tento postup má své vlastní charakteristiky, které jste seznámeni.

Vlastnosti lepení bagety pod stretch stropu jsou.

 1. Škrty by měly být ne na strop a na podlahu, aby nedošlo k poškození filmu
 2. Lisování je přilepena pouze ke stěně, takže je lepidlo roztok se nanáší pouze na jednu stranu, která je v kontaktu se stěnou
 3. Mezera mezi stropním bagety a napínání pásu papíru je vložen, a pak se barvení provádí bageta.

Bagety organicky hledat stretch strop.

Vyzbrojeni všemi tipů, můžete snadno vyřešit problém jako pokleit lišt na stropě bez jakýchkoli dodatečných nákladů. Hodně štěstí všem opravy!

Takhle? Podělte se

Jak lepit lišty na stropě

Opravy - vážná věc, ale snadné, pokud jste pochopili algoritmus akcí, které byly k dispozici potřebné nástroje a kvalitativní kompnenty použity. Uvažujme jedné ze složek ve výzdobě interiéru - bagety.

Bagety - jen dekorační lišty nebo obrubníky, z polymerních materiálů, což v konečném důsledku vypadají jako modelování a dodal, přesnost a estetickou úpravu. Oni jsou obvykle prodávány střihu 2,5-3 metry, lehce zdobené nožem konstrukci a mohou být použity při použití:

 • silikonové lepidlo;
 • Tekuté hřebíky;
 • Jiný polymerní lepidlo.

Za prvé, zvažte, jak lepit lišty na stropě i na stěnách, a pak se podívat na důvod, proč většina to v jiném řízení.

K dispozici jsou dva různé názory. Někteří lidé se domnívají, že výlisky jsou přilepené ke stropu jako poslední završení, to znamená, že se stane na tapety na zeď nebo s jiným ozdobným krytem. Jiní argumentují, že první řádně lepené bagety, po kterém Occupy Wall povrch. Kde je pravda? Ve skutečnosti, oba jsou v pořádku, a jiní, ale v různých případech.

V případě, že stěny jsou hladké, připravené, a úhel mezi stěny, strop a stěny je 90 stupňů, samozřejmě, první lepené lišty, které umožňují nakonec také přesně odpovídaly tapetu nebo náplast. Ale v případě, že stěna je nerovnoměrný, rohy procházku a sladit je plně žádnou možnost, pak, samozřejmě, již lepené bagety na tapetu nebo dekorativních povrchových úprav.

Proto, pokud uslyšíte kategorické stanovisko k potřebě zvolit jednu nebo jinou cestou, by měly posoudit konkrétní situaci a připravit ke zdi. Teprve potom začnou jednat. Také hodně záleží na lepidlo. Pokud neexistuje alternativa, a pak na papíře stěnové lišty lze lepit konvenční PVA. Avšak v ostatních případech, je-li tapety, například, vinyl nebo netkané, lepené bageta o účelnosti PVA ne, on prostě nebude konat.

Nyní se podívejme, jaké vybavení bude muset kvalitativně pasty bageta. Podívejte se, co lepidla jsou velmi pohodlné a praktické. To znamená, že je třeba:

 • budova nebo papírnictví nůž s vyměnitelnou čepelí;
 • tužka;
 • polymerní lepidlo nebo tekuté hřebíky;
 • pila;
 • Úroveň pro určení úhlů;
 • Kartáč pro nanášení lepidla;
 • bagety;
 • pokos box pro rohy;
 • mýdlový roztok;
 • tvrdé a měkké kus látky (hard &# 8212; pro odmašťování povrchů, měkký &# 8212; setřít lepidlo).

Pokud jde o lepidlo, ideální je silikonové lepidlo, tekuté hřebíky nebo lepidlo na „Titan“ typu „okamžik“. V případě použití tekuté hřebíky vyžadují montáži injekční stříkačky. To je důležité při uplatňování případné lepidlo odmaštění, pomůže mýdlového roztoku. Pokud se tak nestane, po nějaké době, bageta prostě pozadu stěnách.

Je také důležité, aby výpočet správné množství materiálu potřebného. Například délka bageta - 2,5 m a délka stěny &# 8212; 4 a 3 m. V tomto případě budete potřebovat 3 bageta, a to i při řezání zatáček. To je považováno následující: stěna 4 musí být 1 ma jednoho kusu Příložka je 1,5 metru. Na stěně 3 metrů - z jednoho kusu a kus 0,5 m, se však, aby se dosáhlo větší symetrie, mohou být spojeny v jednom místě rovných řezů baget .. Ale v tomto případě je spotřeba materiálu je mnohem větší. Například stěna 4 vůle meter 2 ks 2 metry. To znamená, &# 8212; 2 bageta stejným způsobem jako na stěně 3 metry.

Po přípravě nástroje a materiály nezbytné pro přípravu povrchu samotných výlisků. Pokud se používají tekuté hřebíky, nanášení se provádí pomocí injekční stříkačky, dot, v závislosti na šířce bagety.

Nejprve je potřeba rozhodnout, zda zůstat bagety po zdobí stěny nebo před. Pokud se před dokončením stěn &# 8212; musejí být v souladu. S největší pravděpodobností, i rovné stěny na první pohled bude mít rozdíly. A v případě, že úhly nejsou zpracovány, lepení bude obtížné. A s největší pravděpodobností jeden nebo oba okraje mohou být po sobě zanechal. Jsou-li pečlivě vyrovnat materiál vzhledem k pružnosti prostě jít ve vlnách, což samozřejmě vliv na přesnost opracování. Pokud nejste schopni plně sladit zdi, měli byste alespoň vyrovnat rohy. Můžete použít speciální kovové rohy a tmel.

Pro snadné zarovnání úhlů je nutné použít úroveň. Požadované čistit a základním nátěrem povrchu před další práci.

Jakmile je vše připraveno, musíte provést značení. Z tohoto bageta se nanáší na zdi a kufru jednoduché tužka značka udělal.

Řezaný materiál s výhodou pomocí stuslo - nástroje pro řezání v libovolném úhlu. Jako výsledek, bude to bez problémů řezat zatáčky.

Naneste lepidlo na okrajích je nutné na obou stranách. Přebytek se odstraní měkkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě.

Lepidlo lze spustit z libovolného úhlu. Za normálních okolností, jako tapetu, balicí začíná od okna.

Opatrně je třeba zacházet s klouby, a to zejména v případě, že je vystupující část stěny, sloupy, atd.

Udržovat bageta po nanesení na stěnu stačí po dobu 10-15 sekund. Tato doba je dostatečná pro počáteční nastavení lepidla.

Poté, co uvízl bagety, můžete pokračovat až do konce nebo dělat jinou práci, v případě, že lišty se lepí na hotové zdi.

Na závěr zbývá dodat, že bez ohledu na to, jaké tapety nebo výzdoba na stěnách, výběr lišt závisí na výšce stropů. Pokud nejsou méně než 2,4 m, a prostor pro alespoň 7 „čtverce“, použití musí bageta nejméně široká 5 cm. S vysokými stropy a velké místnosti více než 15 „čtverců“, pouze lepší bageta - od 10 cm.

A další tip. Při výběru, přípravy a použití materiálů, které nejsou povoleny spěch. Je důležité, aby učinily vše důsledně a pečlivě, pak výsledek bude splňovat požadavky a přání.

 • Jak lepit stropní desky tipy mistrů
 • Jak lepit lepit pěnu: pěna, stěny, stropy, metal
 • Jak si vybrat lepidlo pěna
 • Jak lepit obklady na stěnách a podlaze v koupelně

Naučit se lepit vnitřní bageta

Prakticky žádný z dokončení opravy bez lepení interiérové ​​lišty. Bageta - designový prvek stropů v bytě, dovoluje utěsnit rohy mezi stropem a stěnami, skryté před zraky všech nesrovnalostí, aby nádherné barevné přechody a jednoduše výzdobě svého pokoje.

Pokud jste ochotni vlastnit tapetování a malování stropu, nebude to těžké pokleit s rukama vnitra bagetou pro vás.

Nástroje a materiály pro montáž interiérových lišt

 • Nůž s vyměnitelnými noži
 • pilka na kov
 • Typ lepidla „Titan“ nebo bílé „tekuté hřebíky“ s pistolí
 • Tužka na značení.

Vyřízením objednávky bagety montáž na zápis do bytu polotkov

Příprava. Povrch by měl být pečlivě připraven: zarovnání, odstranění prachu vypláchnuty. Penetrace je nutné zvýšit agdeziyu (přilnavost) povrchu

Značení. V některých případech je značkovací lze zanedbat. V pravoúhlé rohy místnosti 90 stupňů ubodán k smrti pokosnici, ale pokud váš pokoj neodpovídá úhly 90 stupňů, budou muset snížit bez pokosnici. Pro označení kus úhel lišty jsou uvedení roh mezi stěnou a stropem a nakreslit čáru na horní a spodní lišty. Nepotřebujeme pevné linky, a jediné místo, kde se protínají (jako na obrázku 1).

Kus bageta kladou na správném místě (jak je na fotce 2) a nastavte značku před dříve čerpaných linek.

Řezání. S bageta dva štítky, s nožem nebo pilky kovového dílu odříznout požadovanou délku (viz obrázek 3). Dvě přířezy se sčítají dohromady, kontrola roh. V případě, že spojení se ukázalo, elegantní - je možné lepit dílů. V případě, že připojení není přesná, přizpůsobit jej s nožem nebo smirkovým papírem.

Lepení. S pistolí kladen na řezných hranách dvou pásů výlisků z tekutých hřebíků. Lepidlo by mělo být prováděno tak, aby při lepení hustá vystoupil přebytečné lepidlo. Tekuté hřebíky, neměl čas na suché, rozpouští velmi dobře v teplé mýdlové vodě. Proto první zbytek lepidla vlhkým kartáčem narovnat kompletní a rovnoměrné vyplnění spár, pak smýt přebytek houbou namočenou v teplé mýdlové vodě.

Přípojky a přepíše podshpaklevyvaem jemným brusným papírem. Je-li taková potřeba, tiskne jakoukoliv barvu interiéru barvy.

Pro registraci polokruhové stěny a stropy v bytě vhodném obložení tvarování. Je to plochý a dobře ohnuté. Pokud si přesto chcete do rohu bagetu, můžete si „to“ pravou část. Jak to udělat, musel jsem snížit vzor z kusu plastu, jako by ozvěnou výlisků profilu. S šablonu pro budoucí kus bagety, nastiňuje profil. Pomocí elektrického skládačky a Needle připojit tvar vzor.

Zpočátku jsme byli přilepená na bagety všechny rovné stěny. Na semi-kruhového průřezu, uděláme bageta tmelu.

Pro první vrstvu za použití výchozí nádrže a omítky řešení. Nanáší se špachtlí a omítky vzorem sbírat přebytek. Tento postup by měl být opakován po určité době.

Po úplném zaschnutí vrchní vrstvy pokračovat. Může být použit jakýkoliv omítky povrch. Mírně vodnaté úprava tmel aplikuje na bagety obrobku sbírat přebytek šablony.

Po úplném vysušení je potřeba ošetřit povrch s jemným smirkovým papírem. Naposledy si můžete smíchat sádru s bílou vodní disperze emulze a použít směs se štětcem pečlivě třením vytvořené póry při sušení. To zůstává lehce obroušeny brusným papírem - a bagetou připraven k priming a malování.

bageta s jednoduchým profilem a žádný vzorek byl vybrán pro tuto místnost, jinak proces výroby bageta v místech s kulatými stěnami by bylo nemožné.

Jak můžete vidět, je instalace takového bagety - proces je poměrně nepříjemné, ale co dělat: krása vyžaduje oběti.

Jak lepit lišty na stropě

Přes zdánlivou jednoduchost lepení bagetou (soklů, filé) na stropě může být vážnou událost. Aby nedošlo ke zpomalení na pár dní na opravu a nekazit materiálu, by měli být obeznámeni s podrobnými instrukcemi, jak lepit otisky na stropě.

Jak lepit lišty na stropě

Začněme s tím, že tvarové díly - A dekorativní stropní lišty s různými šířkami a vzhled, které jsou vyrobeny z různých materiálů: dřeva, sádry, plastu, různé hustoty polyuretanu. Jako výsledek, oni harmonicky zdobí křižovatku stěnou a stropem, takže na pokoji estetický vzhled a úplnost.

Lišty se lepí v rovině stropu nebo odstoupit od něj, pokud máte v plánu držet LED osvětlení. Mohou mít různé barvy, stručné formě nebo zdobí vyřezávání. Bagety snadno obarví během provozu. Pod stropní lišty kabeláže může skrývat skvrny a tapetováním v případě nerovných stěn (pro tyto účely obecně zvolena široká stropní hranice). Tvorba zdi bude vypadat dobře jen tehdy, pokud pokleit bagety hladce a správně.

Druhy stropních lišt

Tabulka. Klíčové vlastnosti různých druhů okrasných lišt.

Dávejte pozor! Omítka lišta často přilepen na veřejných místech (restaurace, hotely); Vypadá to perfektní v místnostech s vysokými stropy, ale i pro low - méně než 3 metry - to je lepší použít.

Co to bude trvat pro nanášení baget

Pro přesné a přesně pokleit stropní lišty vyžadují ostrý nůž ruční pilou a Pokosový doraz, tužku a speciální lepidlo na polystyren (nebo jiného materiálu, ze kterého jsou lišty z). Můžete si vybrat jiné lepidla.

 1. Někteří lidé dávají přednost lepit na výplně, zejména pokud je po stavebních pracích. Jemnozrnný dokončovací omítky mohou nejen pevně přilepen soklovou lištu, ale zároveň skrýt spáry nebo rohu.
 2. Mnozí se rozhodnou pro tekuté hřebíky, které se téměř okamžitě pochopili. S nimi není třeba dlouho udržet sokl, lisování je proti zdi.

Upevnění bageta s kapalným hřebíkem

Jako alternativa k lepicí těsnicí hmotou

Očekává se, že lepením začít bagety po vyrovnání stěn a malování nebo balicí tapetu. V případě, že stěny jsou nerovné, by měly být vyrovnány (tmel, omítka, atd.), A to zejména pokud máte v plánu na náplast štuku nebo dřevěné soklu. Polystyrenové výrobky lze stisknout takovým způsobem, že bude skrývat nesrovnalostem.

Vyrovnání zeď tmel. suché směsi se rozpustí ve vodě v souladu s pokyny výrobce. Pak se zvedl trochu tmelu na stěrky, vyplnit všechny jeho vybrání, které uvidí. Pro ideální povrchovou fólií je aplikována na celý povrch. Poslední vrstva zarovnat širokou špachtlí, což je po celé délce stěny.

Stejně tak stropní část je připravena, která bude přilepena bageta (přečtěte si o vyrovnání stropu s rukama). Je-li strop plavek a barevný, ne dokončovací práce nemusíte utratit. Pokud máte v plánu na první štítek baget a barvení stropu spolu s nimi, pak můžeme pokrýt část primeru, která bude přilepena bageta.

Se můžete setkat námitky, že otisky třeba přilepený na tapetu. Tento postup má také právo na život, ale přesto je to jednodušší použít tapety, a pak na vrcholu - bagetu. Pokud máte v plánu na další laku výlisků, tapety může být pokryta polyetylénu.

V případě, že otisky nebudou přilepený zády k sobě ke stropu a s rozpětím pro umístění LED pásek, pro větší pohodlí, můžete označit na spodním řádku lepení. Za tímto účelem, každý roh v předem určené vzdálenosti od stropu (např., 3 cm) by se hřebík obvodu malých hřebíků, které se vážou pevná nit. Podle tohoto vlákna, čímž bageta, budete potřebovat tužku označit na spodním řádku lepení.

Metody montáže stropních lišt

Sokl v délce lze řezat v procesu lepení. Advance je lepší, že tak neučiní, a to zejména při absenci zkušeností, nebýt mylný v měření.

Prvotisky všech ostatních, dosahující roh bude muset snížit pomocí zkosení okno. Můžete samozřejmě polyuretanová tvarování a čalounění s ostrým nožem, ale je třeba příslušné dovednosti.

Řezání bagetu v úhlu - není tak jednoduché, jak se zdá na první pohled. Problém není v tom složitost hladké řezání úhlu 90 nebo 45 stupňů (vše je jednoduché, a to zejména s pokosnici), a tím, že rohy místnosti je často křivky a nedosahují takové maximálně 90 stupňů. Proto také je nutné, aby zaplnila mezeru výplň.

Pokud je to možné, můžete použít dekorativní vložky ke zpracování. Vykládání jsou prodávány i na vnějších a vnitřních úhlů. Zjednodušeně řečeno. Lišty je řez v úhlu 90 stupňů, a spojil s vložkami. Jedinou nevýhodou této metody - vícenáklady.

Rohy pro stropní lišty

Většina umělců používá pokosu krabici. Vydat jakýkoliv úhel, musíte nejprve provést bagetu na rohu místnosti a vizuálně zjistit, kde se bude nacházet čára řezu. Zaoblení je umístěna v pokosu pole na stropní okraj dna. Produkt je držen v ruce, navíc část je řez. Pravá vnitřní roh je řez zleva doprava a doleva - právě naopak. Proto je nutné snížit vnitřní roh. Řezání vnější roh mění směr řezu. Zde se délka by měla být okraj, který bude připojen ke stropu. Střih do pravého úhlu, musí být na pravé straně - na levé straně, na levé straně - naopak (podrobněji tento proces je popsán v článku o tom, jak správně řezat zatáčky, stropní lišty).

Použití Pokosový doraz pro řezání bagety

Řidičské řezání stropních lišt

Pokud na konci práce ještě tvořil mezeru na pokrytí je možné tmelem.

Ozdobné lišty rohů pomocí značkovacího jazyka

Jak lepit polyuretanové lití

Krok 1. Lepení bageta by měl začít v rohu místnosti, která se nachází u vchodu. Okamžitě by mělo být vyhrazeno ubrousky k odstranění nadbytku lepící hmotou. Podél okrajů lišt a lepených spojů se používají, jako skvrna nebo čáry. Lišty se aplikuje na značení a pevně prizhimaetsyae zdi. Doba upnutí, musíte se nejprve podívat do manuálu lepidla. Mluvící přebytečné lepidlo musí být odstraněno vlhkým hadříkem.

Krok 2. Pak je třeba se pohybovat po místnosti, měření pokaždé požadované délky dalšího segmentu a odříznutí přebytku. Úhly musí být stejné a vedle na maximum. Zatlačením bagetou ke zdi je nutné celý povrch dlaně, ne prstů, nebo může zůstat důlky.

Jak lepit polyuretanové lití

Krok 3. Jakmile vloženy výtisků po celém obvodu, klouby je třeba tmel a čekat na úplném zaschnutí lepidla a tmelu. Pak se vše úhledně přepisovat jemným brusným papírem. Bagety po celé délce lze natírat.

Po vysušení tmely, kde se choval jako rozmazaná nebo ven mohou otřít vlhkým hadříkem.

Barvení v jedné barvě se stropem by vedlo k vizuálně jednotné složení. Na plochu v průběhu aplikace mohou být chráněny s polyethylenovým filmem s lepicí páskou.

V případě, že lepidlem na tapety rozhodl po filetů samolepky, pak překrývá horní okraj tapety špachtle přitisknutou na bagety a odřízněte přebytek nožem konstrukci. To je velmi časově náročný proces.

Buďte opatrní při dokončování

Výhody a nevýhody dřevěných lišt

Dřevěné stropní lišty používané pro konstrukci klasických interiérů, země, chat a tak dále.

Dřevěný podstavec má celou řadu výhod - zejména, že:

 • šetrné k životnímu prostředí;
 • mohou uvolňovat živiny - volatile - po dobu několika let;
 • odolný proti mechanickému poškození;
 • trvanlivé;
 • Vypadá to luxusním;
 • pokud je to žádoucí, mohou být barevné;
 • za cenu, samozřejmě dražší než polyuretanu, ale je to v přístupném cenu.

Pokud jde o nevýhody, pak, když ve srovnání s polyuretanem, dřevo sokl:

 • citlivější na vlhkost (odolné proti vlhkosti povlak má být pokryt);
 • To vyžaduje pečlivé zarovnání ploch kvůli nižší tažnost;
 • Vyzývá k řezání dobrý pila;
 • Váží víc, takže krepitsyak stěnové šrouby nebo šrouby.

Ale je to všechno lze překonat obtíže, které daleko přesahuje ohromující vzhled místnosti, zdobený přírodního dřeva bagetou.

Dřevěné stropní lišty

Etapy montáže dřevěných lišt

Pro upevnění dřevěné lišty potřebovat šroubovák, vrutů, pokosu box, brusný papír, tužku.

Krok 1. Za prvé, zkontrolujte stav stěn - měly by být stejné.

Krok 2. Provedeny značkovací.

Krok 3. Vedle připravuje první bageta - uřízl roh v pokosnici.

Oříznutí dřevěný podstavec

Krok 4. Pokud úzké bagety a lehký, to může ještě být namontován na tekuté hřebíky.

Krok 5. Pokud bagety a těžší, je stanoveno na šrouby. Můžete předvolit pohodlí bidýlka na dřevěné bageta lepidlo držet, a pak upevněny pomocí šroubů nebo hřebíků. Nedávná potřeba opravit zápustná na víčku vzrostla nad povrchem. Každý následující otisky měřené délky, je řez pilkou nebo rohu přes pokosu pole.

Upevnění dřevěné soklové šrouby

krok 6. Jakmile je celý obvod místnosti zdobí, by měly být ošetřeny spoje a místo čepice šrouby na tmelem na dřevo, vyčkejte jeho sušení, vyčistit jemným smirkovým papírem.

Krok 7. Pak všechny spoje jsou lakované v barvě bagetou.

Často Dřevěná lišta je připojena na stejné dřevěné rohy, které se připojují ke stěně pomocí šroubů ve vzdálenosti 30-50 cm od sebe. První připojit takové podpůrné platformy, pak se - podstavec. Všechno ostatní je popsáno výše.

Montáž dřevěných stropních lišt

Montáž dřevěných baget - doba náročný proces, ale pořád je to proveditelné. Pokud si dělat svou práci pečlivě, později po mnoho let budou moci vychutnat úžasné přírodní povrch.

Sokly PVC lehké, funkční a estetický, pomáhají vytvořit unikátní řešení interiérů. Tyto lišty se používají ve výzdobě stropu nebo stěny s plastovými panely, které se nejčastěji nalezené v koupelnách a kuchyních. V nich je speciální slot pro instalaci. Vraťte bagety jsou obvykle součástí panelů a jsou navrženy tak, aby maskovat spáry stěn a stropu.

Panel navinuta v drážce lišt

Plast lišta se liší v tom, že:

 • snadno se čistí;
 • non-žloutnutí.
 • montovat pouze s panely, nainstalujte jej poté již není možné;
 • Řeže výhradně pily na kov s jemnými zuby.

Upevňovací prvky jsou závislé na tom, jak se věci mají plastové panely - na strop nebo na stěnu. Za prvé, je rám je namontován. Rám kolejnice do / ze stropu, a bude základem pro plastových výlisků. Všimněte si bagety zařízení PVC - jedna ze stran se provádí ve formě jazýčku, který bude investován podšívku.

Prořezávání stropní lišty z PVC

Strop vtípek underceiling nainstalován na železnici. Je připevněna šrouby nebo svorkami na rám (v případě, že je kovový, kov šrouby). Pro registraci úhly a speciálních spojovacích dílů se používají pro spojování dílů, které mohou být navíc připojeny k lepidlu. Pokud se po montáži mezeru zůstalo, namažte silikonem.

Montáž PVC filé

Jak opravit strop podstavec pro Stretch stropy

Pak stačí zmínit, že bagety v tomto případě vztahuje na křižovatku stropu a stěn, ale není připojen k hadříkem. Mezi soklem a web je vždy malá mezera (nebo více, pokud je třeba namontovat světla).

Ozdobné lišty pro stropy,

Pro registraci můžete použít jakýkoli vtípek: polystyren, dřevo, omítky. Při výběru modelu s cílem lépe integrovat funkce a upevnění zastávku na variantě s širokou svislou stranou. Montáž podlahových lišt se v ničem neliší od tradičních, kromě toho, že se pouze svislý povrch se přilepí. Další podrobnosti se dozvíte o tom z níže uvedeného odkazu.

Ozdobné lišty pro stropy,

Chcete-li vědět o typech a montáž ozdobné lišty pro stropy, přečtěte si tento článek. Přesto doporučujeme, abyste si přečetli o maskovací páskou pro podhledy.

Proto by jakákoli sokl lze připojit sami vyzdobit váš domov levně a vkusné.

Jak lepit lišty na tapety, stropní omítky foto

Bagety opticky vypadají jako podstavec, a jsou používány k výzdobě spojů stěn a stropu. Mohou mít různé tvary, barvy, povrchové úpravy a lepený zastavení konce, nebo na tapetu. Jsou snadno malovat latexové barvy, v závislosti na konstrukčních úkolů.

Bagety v interiéru

Možnosti pro různé stylistické řešení je mnoho, jen je třeba zvolit ten správný bagetu, stejně jako vyzvednout dobré lepidlo a lehce opravit produkt na strop a stěny.

Lepidlo na bagety - výběr profesionálů

Moderní bagety jsou častěji než ne vyrobený ze sádry, která je těžké se držet, a polystyren. Tento materiál je lehký, snadno řezat, přepravovány a lepené. Řemeslníci používají speciální lepidla na polystyren.

Doporučujeme následující možnosti:

Nejčastější volbou lepidla na bagety - je tekuté hřebíky. Jsou také vázány na pevné povrchy, rychle uchopit a nakonec bagetou neodchyluje od stropu.

Lepidlo se nanáší pomocí speciální kazety pistole, která umožňuje přesně aplikovat tekuté hřebíky v nepohodlných místech s minimálním přebytkem.

Také použít transparentní Polyuretanové lepidlo, k dispozici v trubkách. On pevně přilepena bagety, ale je třeba rychle a přesně pracovat.

Pokud byla volba učiněná ve prospěch silikonových tmelů, by měl vědět, že po zaschnutí barvy je s latexové barvy nebude fungovat.

Kvalita lepidla bude záviset na přilnavost, ale také s ním pracovat na nápravě, tak se určitě přečíst návod předtím, než začnete pracovat.

Jak lepit lišty na stropě

Odborníci doporučují, aby dodržovaly následujícího algoritmu.

 1. Práce začíná vyrovnání povrchu. Stěny a stropy s vadami shpaklyuyut pečlivě, a potom nanesení spodní vrstvy.
 2. Začíná s úhlem bageta holí. Konec bagety je řez v úhlu 45 stupňů s cílem získat hladký úhledný spoj.
 3. Lepidlo se nanáší rovnoměrně po celé délce, a také snížit v rozích.
 4. Dále se přípravek aplikuje na povrch a pevně přitlačí. Řez 45 ° úhlu, musí přesně shodovat, svírá úhel. Spoje jsou také pečlivě slepeny.
 5. Jakmile je lepidlo je suchý, můžete začít zbarvení.

Otázka: bagety váznoucí v rozích

Zbytky lepidla se odstraní vlhkým hadrem.

Tato metoda se používá, když je nanesena na horní straně tapety a lišty je třeba opravit.

V tomto případě, je postup následující:

 • Nejprve je třeba odříznout konce Mitre
 • pak aplikován na povrch tenké vrstvy lepidla,
 • tisknout na zeď,
 • stiskněte a držte jej po určitou dobu v návodu
 • odstranění přebytečné lepidlo hadřík
 • utěsnění spár s těsnicím prostředkem,
 • zašpiní akrylové nebo latexové barvy.

Bagety lepení na tapetu

Je velmi důležité být opatrný při malování, nedotýkejte se tapety, nátěry a ještě lépe bageta ještě před jeho instalací.

Jak lepit na omítkové lišty

Ti, kteří mají zájem, jako lepidlo tiskne na tapetu, Měli byste vědět, že při použití této metody nemají přizpůsobit tapetu, a pokud tam byly zkreslení nebo otřepy, budou skryty pod bagetou.

Autor Christina Sekushina article-

Komentář k „Jak lepit lišty na tapety, stropní omítky fotografii“

Hranicích, výlisky jsou rozmanité ve tvaru a vzoru.

V poslední době se stále častěji používají široké výlisků, s jejich pomocí dosáhnout osvětlení stropu. Jen v horní části bagety montáž svítidel či reklamních šňůr. Ukazuje se, že velmi dobře.

Přidat komentář zrušení odpovědi

Pro přidání komentáře se přihlašte.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 6 = 1