Jak lepit tapety vinylové

Jak lepit tapety vinylové

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak lepit tapety vinylové - krok za krokem průvodce

Než začnete lepení vinylové tapety, je třeba vědět, co tohle je. Produkovat tapetu na bázi netkané textilie nebo papír. Materiálové tlusté, nestandardní a rozmanité textury, můžete skrýt mnoho nedostatků stěn.

Vlastnosti čalounění vinylové tapety

Externě vinyl tapety na stěnách jsou opravdu chytrý, ale za mokra mají tendenci expandovat v šířce, tolik rozšířila své lepidlo není nutný. Ačkoli tam je druhá varianta, kdy je lepidlo léčeni pouze na stěnu, takže suchý tapety. Tyto body jsou uvedeny v návodu k obsluze od výrobce.

Když lepicí pásky musí být pečlivě přitlačí k povrchu, přičemž odstraňování bublin a nesrovnalosti. Jsou přilepený zády k sobě, překrývající není dovoleno. Tapeta je příliš silný, a hrany jsou získány velmi patrné. Clay potřebuje specializované navržen speciálně pro vinylové tapety.

Při koupi je třeba brát v úvahu skutečnost, vinylové tapety určen pro všechny místnosti. Pokud se jedná o kuchyň, reliéf se nedoporučuje, protože vzory mohou hromadit prach. Optimálně zvolit hladká - v případě kontaminace lze čistit vlhkým hadříkem.

Nahrávání v obývacím pokoji a ložnice vhodnou sítotisk. Jeho povrch je chráněn před vyhořením, takže původní barva zůstane v příštích letech. Netkané tapety základna je doporučeno lepidlo na pokojích aktivního používání, například na chodbě. Jsou odolné, odolné proti opotřebení, snadno omyvatelný.

Předtím, než se budete držet vinylové tapety, je třeba pečlivě připravit povrch:

 1. Odstranit staré tapety, špachtlí a vodu.
 2. Zkontrolujte povrch stěn. Můžete použít pásku. Je třeba vložit na zdi, ostře vytáhnout zpět a podívat se na špatné straně. Pokud vidíte stopy předchozího dokončovací materiálu, takže povrch je připraven špatně.
 3. Stávající trhliny dobrý tmel a úrovně, pak jít přes ně s půdou nebo lepidlo husté konzistence.
 4. Proveďte ošetření použití kompozice pro prevenci formy pod tapety.
 5. Podívejte se na stěny z hlediska vlhkosti. Můžete použít tuto metodu - lepení lepicí páskou v noci stěně igelitový sáček. V dopoledních hodinách, aby se zkontroloval obsah uvnitř - přítomnost kapek v celofánu říká špatný suchý povrch.
 6. Pokud jsou vinylové tapety přilepeny na plastové nebo hladký povrch, je nutné brousit.

Důležité! Tapety lepidlo by mělo být v uzavřené místnosti, návrhy jsou nepřijatelné. Z tohoto důvodu je nutné zavřít okna a vypnout stávající vybavení (klimatizace nebo ventilátor). To se nedoporučuje držet novou tapetu na vrcholu starých.

Advance příprava tapeta

Pokud kupujete tapetu není zaškrtnuto, zkontrolovat celou hru předtím, než začnete řezat. Dávejte pozor na čísla (musí odpovídat), vzoru a barvy. Je-li vše sedí, můžete otevřít první role.

Po změření výšky textilie je řez. Vystřihnout tapety se vzorem, pruhy, vyrovnat, a teprve pak řez k velikosti. Když je nerovnoměrný řada stropních pásů jsou řezané s výpočtem příspěvku několika centimetrů.

Lepidlo na tapety na vinylové bázi kompozice se liší od ostatních lepidlem hmotnosti. To má impregnace, chrání tapet houby.

Tapety lepidlo v opracované formě může být skladován po dobu 10 dnů. Proces sušení je vytvořena pro světlo prostupná filmu na něm. Lepidlo není škodlivé pro lidské zdraví. Má dobrou přilnavost.

Šíření lepicí hmoty s vodou, dávejte pozor na instrukce a proporcí, dobře promíchejte a nechte lepidlo bobtnat. Rovnoměrně aplikovat směsi na tapetu a necháme po dobu 5 minut, aby lépe promočený. Kdy by měl být použití zvláštní pozornost věnována švy - s nedostatkem lepidla mohou rozptýlit po usušení.

Zařízení pro vkládání tapety vinylové bázi

Tapetování stěn

Podle návodu, přední strana by měla začít lepit na okna. Provádět práci na lepení by měly být s partnerem. Jeden, který stál na schodech, platí textilie na horní hraně zdi u stropu. Druhý, stojící na spodním konci nosných pásů a okraje se spojí s dříve spojujícího vedení na svislé stěně.

Pás je tlačen proti stěně, a s kartáčkem pro vytlačení vzduchových bublin. Udělejte to od shora dolů, směrem od středu k okrajům pásu. Pokud je lepidlo ze strany okraje, může být otřít čistým hadříkem. Extra příspěvek dole pěkně řezat nožem.

Důrazně doporučuje, aby spojit dva v rohu webu. Kvalitativně okleit úhel by měl držet jednotný pás překrývání a svírat úhel až 5 centimetrů. Spoje pevně přitlačí k povrchu pevného spojky.

Správné hůl vinyl stěna baterie je nutné v hloubce 20 cm. Pro ně to bylo pohodlné do tisku, použijte úzký váleček s dlouhou rukojetí. Případně můžete malovat na zeď za baterií v barvě totožné s barvami tapety.

Pokud je v procesu soklu není demontováno, při lepení její konec pásku se vloží do mezery mezi soklem a stěnou. V případě, že příspěvek je příliš dlouhý - to musí být upraven. Ale sokl ideální pre-shot, a po vložení nastavit zpět.

Jak vložit na ploše zásuvek a vypínačů

Před vložením musí být odpojen místnost, výtah k dispozici v přepínačích místnosti a zásuvek. Při lepení pásků na místech, elektrotochek zapisování poznámek. Po zaschnutí lepidla tato místa jsou řezané úhledně, pak zásuvky a vypínače jsou nastaveny na místě.

Jak lepit vinylové tapety s papírovým podkladem

S rozvojem interiérů vytvořit technologii, celou řadu různých druhů tapet. V současné době se staly velmi populární materiál z vinylu, který má papírový podklad. Tyto pásy mají vysokou hustotu, dlouhou dobu neztrácejí svůj atraktivní vzhled. Dát stěny krásný výhled může být, protože věděl, jak správně provádět jejich obal.

Jak lepit vinylové tapety s papírovým podkladem

Vinyl papírové lepidlo bez přípravy povrchu, a materiál sám o sobě není doporučeno. Na metr tapety šla pěkně a hladce, držet dlouhou dobu, je třeba provést několik přípravných kroků:

 1. První čištění stěn z předešlých nátěrů: starého papíru a sádry.
 2. Povrch, na kterém je třeba vložit tapetu, která se skládá z vinylu a papíru by měly být rovné. Nutně srovnejte ho pomocí speciálních materiálů.
 3. Uplatnění tmel směsi vyplnit trhliny a správné nerovností.
 4. Odstranění rizika vzniku plísní, úpravu stěn primeru působením hub.
 5. Upozorňujeme, že pokoj nevznikl průvan nebyly zahrnuty klimatizaci. Je zapotřebí proto, že tato opatření tapetování papírových povrchů vyžaduje absolutní vysušení.
 6. Před začátkem, jak lepit vinyl zeď papír, nakrájejte je na požadovanou velikost plátna, takže 10 cm vlevo. Ležel tváří dolů, začít používat lepidlo. Povrch je dobře impregnované, pokud přidáte segment na dvě poloviny na nějakou dobu do lepicí směsi. Jestliže se opakuje vzor na materiálu, číslo každý segment, ne kazit vzor.

Sticky vinyl tapety s papírovým podkladem

Po dokončení školicí materiály a vyrovnání, Podkladová povrchy přistoupit k lepení. Toto právo a pomůže vás, jak přesně pokleit vinylové tapety s papírovým podkladem:

 1. Budete muset začít balení z rohu místnosti. Je důležité, aby nakreslit přímku zeď, kam chcete vložit na titulní straně. Je třeba si uvědomit, za použití speciálních nástrojů: a kolmo a úroveň.
 2. Celozrnná pruh lepidla v horní části a začít vyrovnání dolů ve svislém směru. Hladký povrch rouna s válcem ve stejném směru, aby se odstranily vzduchové bubliny a odpad lepidla.
 3. Takže pohyb nástroje od středu ke snížení hranice a zajistit jejich okraje.
 4. Mluvící přebytečné lepidlo složení čisté čistým hadříkem. V případě, že třásně tkanina uvízl špatné promazhte trochu tenký štětec namočený v lepidle.
 5. Tapety vytvořené z vinylu, podobně jako jiné typy těžký, je třeba, aby lepidlo pažbu.

Jak lepit lepicí vinylové tapety s papírovým podkladem

Pouze speciální směs doporučen pro etiketě tyto obrazy. Balení složení je uvedeno, že produkt je určen pro vinyl nebo těžké materiály. Vaření lepkavé hmoty nutné striktně v souladu s požadavky uvedenými na obalu. Je důležité dodržet správný poměr prášku a tekutiny, lepidlo není ukázalo příliš silný nebo kapalné. Smíchejte potřebné množství obsahu obalu s vodou a dát trochu bobtnat.

Dobrý tapety lepidlo vinyl může být vybrána na základě následujících kritérií:

 • snadno se zředí vodou;
 • nevzniká při přípravě hrudek;
 • To má slabý zápach, rozmazané;
 • lepkavá hmota poskytuje posuvné, že usnadňuje vyrovnání délky tkaniny při vkládání;
 • struktura obsahuje složku, která zabraňuje vzniku plísní pod papíru;
 • Nezpůsobuje vznik skvrn;
 • může zůstat vhodné pro aplikaci na 2 týdny.

Na dnešních trzích, lepicí vinylové plachty zastoupena několika známých značek:

Tím, vyčnívajících rozích přílohy nejsou příliš složité řezy místnosti. K tomu, stačí se obrátit na okraj rtů pásu. Ale tato technologie je vhodná pouze v případě, že úhel je rovná hrana. V opačném případě, nezbytné stanovit pás papíru, na jedné boční stěny s přídavkem 3 cm. Zásoby musí být zabalen a připojena na druhou stranu úhlu. Fixní příspěvek office nožem tak, že levý okraj malé. Další textilie lepidlo překrytí, která by neměla být větší než 5 mm.

Jako vinyl pasta k vnitřní úhel:

 1. První celozrnná tkanina připojit ke stěně s přídavkem 5 cm, který musí být umístěn na protilehlé ploše.
 2. Vyčnívající kus promazhte PVA lepidla. Druhý pruh lepidla, aby jej dotkl zdi vedle něj.
 3. Spojovat vyrovnat zvláštní široký štětec nebo váleček z plastu. V případě, že adhezivní kompozice bude působit, otřete ji čistým hadříkem.
 4. Když je adhezivní hmota je suchá, řezat nožem papír okamžitě dvě vrstvy papíru ve směru nahoru.

Jak lepit tapety vinylové zadek

Technologie je lepení vinylové tapety s papírovým podkladem zadek:

 1. Dobře potažena lepicí papír segment, aplikovat přísně na označen linkovou úrovní.
 2. Etiketa by měla být provedena tak, aby byl papírový kapacitu přibližně 5 cm, který se nachází na horní a dolní části.
 3. Vinyl lepidlo komplikuje skutečnost, že materiál má schopnost smršťování během vytvrzování a vysoké prodloužení při lepení. Z tohoto důvodu, když se lisuje a vyhladit, vyhnout se napětí přes šířku tak, aby při sušení trhliny nebyly vytvořeny.
 4. Další Přilepte přesně segment na předchozí, okraje dotýkají. Stehy jsou pečlivě válcované malý váleček.
 5. Pokud se po vysušení jste našli malé praskliny, pokusit se je odstranit, mírně naklánění okraj tkaniny, chmýří to s lepidlem. Utáhnout mokré vinyl ohraničující rozhraní.

Jako pokleit vinylové tapety

Pro ty, kteří dávají přednost jej opravit sami, musíte znát všechny nuance vložením stěny vinylové tapety. Pouze v tomto případě bude výsledek estetické a kvalitní.

Pokud jste převzít provádění tohoto druhu dekorace, veškeré informace uvedené níže, bude určitě přijde vhod. Je to o tom, jak pokleit vinylové tapety s vlastníma rukama, aniž by požádal o odbornou pomoc. Přesněji řečeno, jak to udělat správně.

Předtím, než naučit se, jak správně lepit vinylové tapety, je třeba seznámit se s podmínkami uvedenými v přípravných fázích. Samozřejmě, že jako první krok na cestě k cílové místnosti budou včetně samotných položek.

 • Úplně první věc, kterou se zaměřit při výběru je, jsou hlavní charakteristiky, které jsou obvykle uvedené na obalu. Na to, co bude, to záleží na veškeré další práce na dokončení místnosti. Například, lehké a tenké možnosti vyžadují, abyste velmi pečlivá příprava povrchu stěny před vložením. Vzhledem k tomu, všichni, dokonce i drobné nedostatky a vady ve stěně, pokud nejsou řešeny, bude hrát s vámi škodlivý vtip. A místnost, zdobený takovým způsobem ztratí svou přitažlivost a estetický vzhled.
 • Zvolíte-li husté a těžké tapety, nelze spoléhat na to, že za ně bude skrývat všechny hrboly. Možná, že poškození malého povaze zdi a nebudou viditelné, protože tloušťka velký, ale velmi závažné vady schovat pod nimi nemožné.
 • Kromě výše uvedených funkcí, je třeba si dávat pozor na základě vinylové tapety. Může to být buď papír nebo netkané. Druhou možností zjednoduší práci vkládání stěn.
 • A přesto, všichni víme, že stanovení počtu zakoupených výrobků, je třeba vzít v úvahu svou zprávu. Jednoduše řečeno, je třeba počítat potřebné záběry, se zaměřením na opakující se vzor. Přesněji řečeno, jeho velikost, protože v procesu kování vzor tapety jít na úkor.
 • Nejúčinnější možností je monochromatický příroda tapety (protože nepotřebují nastavení), nebo s malou postavou (tj minimální seřízení).

Tolik k akvizičního procesu. A nyní pár slov o přípravě stěny až do konce.

 • Za prvé, v případě, že stěny již byla nějaká úprava, je třeba vyčistit jeho povrch.
 • Jsou-li stěny natřené olejovými barvami, nelze jej odstranit. Hlavní věc, že ​​to není tma, jinak to bude prosvítat tapetu.
 • Dále, všechny hluboké poškození, jako jsou trhliny a štěrbiny, musí být utěsněna za použití těsnicí pěny.
 • V dalším kroku je třeba provést omítka, stejně jako jeho zarovnání. Nutně čekat na úplném zaschnutí povrchu, po kterém je třeba aplikovat na základní vrstvy.

To je v podstatě celý seznam přípravných prací. Nyní je třeba rozhodnout, jaké nástroje může být nutné v procesu dokončení stěny vinylové tapety.

 1. Za prvé a především, samozřejmě, sami tapeta.
 2. Speciální páska pro zpracování kloubů.
 3. Lepit žádost byla jednotná a uživatelsky přívětivý, je nutné si zakoupit váleček. Může být vyrobena z kůže nebo pěnové pryže.
 4. Stanovit obrazy na stěnu hladký, bez vzduchových bublin, budete potřebovat další polštář, ale i kaučuku nebo plastu.
 5. Lepidlo pro vinylové tapety nebo univerzální verzi.
 6. Vhodné nůž vhodný pro řezání.
 7. Pro pohodlnější tapetování v horní části stěny je třeba připravit žebříku. Pokud tomu tak není, pak je solidní tabulka ji nahradí.

V podstatě se jedná o kompletní seznam. Ale já chci přidat pár slov o celozrnné lepidlo, protože to bylo od něho bude záviset na konečném výsledku, a proces práce.

Lepidlo na vinylové tapety - tou nejlepší volbou pro ně. Jeho komponenty kromě standardní (škrobu, antiseptikum) je methylcelulóza. Ale pokud máte v plánu kombinovat různé typy produktů, to je nejlepší koupit univerzální lepidlo protějšek.

S ním můžete vložit libovolný kvalitní tapety, jen dávat pozor na to, že bude muset zvýšit v různých poměrech (v závislosti na typu dokončovací materiál). A teď se podívejte na informace o tom, jak lepit vinylové tapety.

Jak pověsit tapetu? Nejprve nutné pro jejich přípravu. Co je zahrnuto v této fázi?

 • Válce jsou řezány na požadovanou velikost pásu, vzhledem k nastavení na vzoru (v případě potřeby), a od 3 do 5 cm rozpětí. Máte-li více času a prostoru, je možné rozložit nařezané proužky na podlahu, což jim umožňuje lehnout. Po této proceduře, dokončí zdi bude jednodušší, protože nebudou zkroutit, v podobě obvyklé pro ně.
 • Další námitka: veškeré práce se provádí jen ve zcela uzavřeném prostoru, protože i malý průvan může zabránit jeho kvalitativní výkon. Pokud existují mezery v místnosti, odkud fouká, budete potřebovat alespoň během provozu, utěsnit je s lepicí páskou. Nebojte se o tom, co zůstane po dlouhou dobu, aniž by čerstvý vzduch - nálepka vinylové tapety nezabere mnoho času.

Pás tapet je na vodorovnou plochu (samozřejmě čistý) čerpání. Potom se na své spodní povrchové lepidlo se nanáší válečkem. Ujistěte se, že všechny hrany byly dobře, že minul cíl.

Pokud jste kleite těžké tapety, je třeba použít lepidlo s předstihem, což jim čas, aby se to trochu promočený. Ale lehké produkty není nutné mazat lepidlo s předstihem. Pokud váš vinyl tapeta má základ papíru, proces je ještě jednodušší, protože mazaný v tomto případě není nutné, lepidlo složení musí být použita pouze na povrchu stěny.

Vzhledem k tomu, jednoduchými pravidly, budete bez námahy provádět tuto práci sami. Hodně štěstí!

Související články: Další 23

sami, musíte znát všechny nuance vkládání stěn vinyl tapeta. Pouze v tomto případě bude výsledek estetické

různorodé a pozoruhodné. jak chápou začátečník? Vezměme si například, tapeta. Toto téma je velmi důležité, protože

Logickým závěrem případných opravách bude obalování tapeta Stěny. Podstatným bodem v této těžké věci by

tapeta pro malování - skvělá volba pro ty, kteří chtějí často měnit interiér, ne trávit více oprav

tapeta To zůstane jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výzdobu bytu. Jednou z hlavních výhod

tapeta - nejčastější materiál pro dokončovací práce. Více než 90% ze stěn jsou skončil s ním tapeta. Existuje

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 58 = 64