Jak malovat stěny v kuchyni

Jak malovat stěny v kuchyni

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Malovat stěny v kuchyni

Kuchyně - prostor, který nakonec potřebuje opravit. Kuchyně zeď - je obzvláště problematické oblasti, jako při vaření na nich ve větší míře usazuje prach, saze, kondenzátu, následně se objeví mastné skvrny, škrábance. Jak dosáhnout čistý a krásný výhled na kuchyňského prostoru? K tomu, že je důležité, aby spolehlivě chrání stěny tak, aby pak byl povrch snadno odstranit bahno povlak.

Je to nejlepší volba v tomto případě - malování stěn, protože tento povlak je jasný a krásný, snadno se čistí, relativně snadno aktualizovat a je k dispozici pro všechny rodinného rozpočtu. V tomto případě se na hladkém povrchu s ustálenou světlo krásně je vidět velkolepou gradientu vzor, ​​který lze zdůraznit individuální styl kuchyně.

Chcete-li vytvořit moderní design kuchyně vlastníma rukama jsou dokonalé barvy. Chcete-li určit barvu, nejvíce vhodné pro kuchyňské stěny, je nutné znát jeho vlastnosti, charakteristiky a výběr parametrů:

 • nejdůležitější parametr, který určuje optimální barvy - Odolnost proti vodě;

 • schopnost měnit barvy pomocí barevného schématu;

 • snadnost používání při výběru materiálu má rovněž důležitou roli;

 • propustnost pro vzduch (aby se zabránilo usazování patogenních mikroorganismů pod vrstvami laku);

 • životního prostředí a ne dráždivý zápach;

 • adheze (schopnost upevnění ploch) a trvanlivosti;

V současné době je trh pro spotřebitele nabízí celou řadu nátěrových hmot, které mohou být kvalitativně malovat stěny v bytě. Vyznačují se barvicí kompozice. Ale zůstávají nezměněné požadavky: vysokou pevnost při dlouhodobém vystavení změně teploty a mikroklimatické podmínky, dopad různých stavech vody, čištění abraziva.

Nejoblíbenější barva - vodní disperze a na bázi vody, což jsou silikonové, akrylové, minerální a křemičitan, hlavní část z nich voda, barevné pigmenty a polymery.

Kuchyňských stěn pomocí akryl a silikon.

Akrylová barva - tou nejlepší volbou. V podstatě se skládá z organické pryskyřice a latexu. Výsledkem je jasný krásný stěna s robustním a povlak, který lze prát. Akrylové optimální pro ošetřování dřeva, cihlové stěny a sádrokartonové desky, omítky, OSB desky, dřevotřískové desky a dřevovláknité desky. Jeden negativní - hodnota je vyšší, než ostatní typy barev.

Vodní disperze inkoust jako vážený získané emulze má výhody snadného použití a rychlost sušení. Nejvhodnější použít tento emulze pomocí stříkací pistole. Materiál dobře hodí i na starých nátěrů. Je to docela volba rozpočet, který má dobrou paropropustnost a v souladu se všemi podmínkami správného používání může potěšit na několik desítek let. Ale pokud jsou vystaveny nízkým teplotám - ztrácejí své vlastnosti. Uložení předmětem tohoto důvodu pouze při pokojové teplotě.

Alkydové a olejové barvy - a to z důvodu ostrého zápachu mají nižší výskyt. Jejich výhody: trvanlivost, vlhkost a odpor detergenty, nízkonákladové, nízkou spotřebu, široká škála barev a odstínů.

Před zahájením obraz je nutné připravit povrch reakcí s následnou základovou plnivem, jinak se stává viditelným nerovnosti stěn. Z tohoto důvodu je nutné odstranit starý nátěr a použití plniva, aby se povrch hladký, jak je to možné. V tomto procesu, budete potřebovat:

 • špachtle na aplikaci a rozložení prostředku na stěně špachtlí;
 • špachtle nůž pro aplikaci prostředku na velkém špachtlí;
 • bar s svorky brusným papírem.

V případě, že stěna obsahuje velké otvory a trhliny je třeba začít plnění hrubou strukturou, která silně svírá s ošetřovaného povrchu.

V důsledku toho, žádné nové vady, jako jsou praskliny. Na vrcholu distribuovaných dokončovací tmel pro vyrovnávání malé vady. Po vysušení, všechny omítnuté stěny oshkurivaetsya pomocí vibrační brusky, nebo kruhový pohyb tyče s brusným papírem. Z tohoto procesu je na jasné světlo, které ti umožní prohlédnout si všechny malé vady důležité. Jako výsledek broušení je hodně prachu, takže je nutné použít respirator.Vo prachem pro kuchyňskou linkou, můžete použít vlhký ručník, které mají být umístěny na prahu a ve dveřích.

Úroveň stavba může vyzkoušet, jak hladký povrch otočil. Za tímto účelem je třeba připevnit ke stěně a držet bez zvedání z povrchu. Pokud je mezi hladinou a stěnou jsou viditelné mezery, pak toto místo je třeba upravit. Do konce roku tmelu procesu, ujistěte se, že odstranění prachu vysavačem nebo koštětem a vyčistit stěny vlhkým hadříkem.

Primer - trochu viskózní kapaliny, která se podobá zředěné lepidlo na tapety. To hraje velmi důležitou funkci: vyhlazuje a zabraňuje nadměrnému vstřebávání ze stěn, je spolehlivější a trvanlivé spojení barvu z povrchu stěny. Nejúčinnější primer, proniká nejhlouběji. Aplikuje se měkkým štětcem, protože válec může impregnovat povrch rovnoměrně. Po nanesení vrstvy poskytovat dostatek času pro sušení.

Malba - závěrečná fáze, která vyžaduje některé vzdělávací zařízení. Nábytek, koberce a koberečky, dveře, okna, zařízení potřebná pro uzavření fólie, maskovací páskou vložit přes mělčiny, stropní hraně a soklů hranami. Vyloučila možnost průvanu a aby nedošlo k náhlým změnám teploty.

V závislosti na druhu barvy a stavu lakované plochy musí být zvolena správně váleček a štětec. Nylonové kartáče jsou vhodné pro vodní bázi nebo ve vodě disperzních barev. Kartáč s přírodními štětinami pro alkydu. Velur krátkými vlákny válec optimální pro hladké nátěry, střední nebo dlouhé - pro hrubý, texturovaným povrchem.

Před započetím veškeré činnosti související s údržbou, je nutné přivést barvy v místnosti, kde by měla být asi jeden den malovat teplota byla teplota v místnosti. Potom přidejte barvu a pokud je to nutné důkladně promíchejte. Pokud máte v úmyslu použít zbraň, je třeba zředit barvu vodou. Pro závěrečnou jednotnou barvu na všech stěnách je lepší míchat veškerou potřebnou hlasitost najednou, protože barva může být různé odstíny i v bankách jedné strany.

Proces malování „vodoemulsionkoy“:

 • aby se zabránilo vzniku skvrn a přebytečné barvy na štětec je nutné použít lak sklenice;
 • úhly a svahů je třeba malovat štětcem. Pak hlavní část přemalovat válce;
 • Barvení se doporučuje takto: za prvé, horizontální tahy nebo „vánoční strom“, je pak aplikována na horní vrstvy dolů.

Alkydové barvy více viskózní a těžší jednat s nimi. První vrstva štětec s přírodními štětinami, a po vysušení - kolmý dokončovací válec. Chcete-li získat jednotný povrch malování je nutné najednou a úplně.

Barevné kuchyňské stěny má velký význam při určování styl celého areálu. Správná barva může opticky rozšířit prostor a zvedněte potolok.Ne používat velmi světlé barvy při malování. barva stěna je hlavní a mělo by být v souladu se stávajícím kuchyňského nábytku, ale ne nutně, protože této kuchyni, sloučení, bude vypadat nudné. Pro hluboké barvy malovat povrch je nutné 3krát, nanesení nové vrstvy po zaschnutí předchozí.

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že lesk barva na stěnách vypadá jasnější než v továrním bank a matné - tmavší, a také si uvědomit, že výsledná barva ztratí část jas po vysušení.

Není žádným tajemstvím, že některé barvy mají různé účinky na psychické a fyzické kondice a vnímání interiéru:

 • Žlutá - symbolizovaná s slunečního tepla, vytváří docela příjemné stát, že podporuje zdravou chuť k jídlu;

 • blue - nejsou spojeny s potravinami, potlačuje chuť k jídlu, takže je zřídka používají pro malování stěn v kuchyni;

 • Orange - odstíny této barvy může způsobit chuť k jídlu, je silnější než jakýkoli jiný, ale na druhou stranu, když je bohatý na prostředí může dráždit oči;

 • White - vytváří pocit sterility, takže barva místnosti je lepší kombinovat s ostatními;

 • Red - povzbuzuje chuť k jídlu, ale může dráždit a způsobovat nepříjemné pocity;

 • studené odstíny šedé, fialové, zelené, pomáhají snižovat chuť k jídlu, malovat stěny těchto odstínů se doporučují, kteří chtějí zhubnout,
 • olivová barva je ideální pro všechny kuchyně, vytváří velmi unikátní design.

Při vytváření interiéru barvením lze pásmový kuchyň. Kombinováním různých barev a odstínů, samostatná kuchyň na funkčních vlastností.

V posledních letech se stala populární především malování stěn. Chcete-li to provést, musíte mít talent pro kreslení. Ve své nepřítomnosti je lepší pozvat profesionální umělce, který může ukázat nejúspěšnější příklady malby na stěnách a pomáhají realizovat nejsmělejší myšlenky vytvořit jedinečný styl. Tato práce je namáhavá a často trvá několik dní, ale výsledek stojí za to. Kuchyň prostor se transformuje a získá exkluzivní vzhled.

malba kvalita se provádí na dokonale připravené stěny. Nepřijatelné i ty nejmenší nepravidelnosti. Náčrt budoucího výkresu nejprve nakreslené tužkou (můžete použít šablonu) přímo do omítky. Můžete kreslit různé geometrické tvary, písmena, objekty.

Poté, co můžete začít malovat barvami na vodní bázi.

Chcete-li vytvořit efekt objemu je potřeba dlouhého doletu plán na vypracování poněkud vágní. Pro větší dekoraci použité dekorativní omítky, sklo, kameny, kusy dřeva, atd. Konečná fáze - a tónování akrylátovým lakem. Při správném uspořádání podsvícení významnosti uměleckou malbu značně zvýšil. Je-li práci kvalitativně, bude výhradním kresba potěší více než 10 let.

Malovat stěny v kuchyni, v poslední době stala neuvěřitelně populární. Tento proces - nepříjemné, ale není složitá, a to je opravdu vykonán v krátkodobém horizontu. Pokud chceme, aby low-cost, ale vysoce kvalitní exkluzivní trvá pouze doplňovat malování obrazu, obraz nebo vzor.

Při výběru barvy by mělo být založeno nejen na jejich přesvědčení, ale také dávat pozor na preference své rodiny. Koneckonců, od barvy stěn v kuchyni záleží na náladě rodinných obědů a večeří.

Všechna práva vyhrazena, 14+

Kopírování materiálů stránek je možné pouze v případě instalace aktivní odkaz na našich webových stránkách.

Jak malovat stěny v kuchyni s rukama - Kompletní průvodce

Všichni víme, že opravy teď to není levné, ale vždy součástí maskování je nedílnou součástí jejího rozpočtu. Ale pokud máte ruce na zem a mají touhu, tak proč ne to udělat sám?

Dnes si ukážeme, jak se malovat stěny v kuchyni a další místnosti s vlastníma rukama.

Jak víte, malovat stěny začnou až poté, co všechny přípravné práce dokončeny: malovaný strop, stěny povrch vyčistit, který je naplněn a připraven k nanášení barvy.

Proto, než se poradí, jak malovat stěny v kuchyni s rukama, první hovoří o výběru barvy.

Věřte mi, je to velmi důležité.

Vodoemulsionku, silikon nebo alkyd?

Tak se podívejme, jaké jsou „vodoemulsionku“ smalt „silikony“.

Je vodní disperze - snad nejlepší volbou pro kuchyně, která je velmi populární.

 • prakticky bez zápachu, neškodný, snadno omýt od rukou a pracovních pomůcek;
 • snadno se aplikuje nesmazatelnou homogenní vrstvu;
 • poměrně rychle schne (jen pár hodin);
 • rozpouštědlo provádí obyčejnou vodu, spíše než některé páchnoucí a škodlivé chemikálie;
 • Ideální poměr cena - kvalita - Snadné použití;
 • Široká škála barev: celá „vodoemulsionku“ prodává v bílé barvě, která kdysi požadovaného odstínu, přidávat barvivo (pigment) a speciální auto přímo před vámi hníst konečnou barvu.

Podmíněný nevýhoda lze nazvat jen to, že latexová barva by měla být aplikována na zcela suché zídky. Vzhledem k této nuance mohou trpět termíny oprav.

Vodoemulsionku jsou dvojího druhu:

 • Akryl - 65% rozsah vodě disperzních barev, univerzální, na trhu velký počet výrobců;
 • Latexové analogy jsou více odolné proti opotřebení a trvanlivější než akryl, ale mají nižší propustnost pro vodní páru, to znamená, že může „uložit“ vlhkost.

Nejčastěji se tento typ se používá k barvení nebytové prostory, a někdy i na exteriéru.

Ačkoliv je to méně populární, tento typ se často používá pro lakování vnitřních stěn.

 • mají nejvyšší odolnost proti opotřebení, pružnost a trvanlivost (ve srovnání s „vodoemulsionkoy“);
 • žádný strach teploty, vlhkosti, přímého přístupu vody;
 • Mívají intenzivnější, zářivé barvy.

Nevýhodou je, že:

 • alkyd základna, která má štiplavý zápach odolný a oheň;
 • zředí lakovým benzínem;
 • Tyto barvy jsou prodávány určitou barvu, takže jste omezeni ve výběru tónů.

Všechny alkydové barvy se dělí na dva typy v závislosti na typu základy:

 • Nitrocelulóza (označené jako FF bank);
 • Fenol (označení GF).

Kromě základů, jako jsou nápisy, na břehu digitálně kódovaný, což indikuje kategorii smaltu.

Například označení GF-230 znamená, že smalt glyptal základ, číslo „2“ znamená, že je určena pouze k pokrytí uvnitř domu (stěny, stropy), 30 - číslo katalogu výrobků.

Pokud je první číslice v označení „0“, pak je alkydový nátěr.

Ty se objevily na našem trhu relativně nedávno a je pevně přijato své místo, díky těmto vlastnostem:

 • vynikající odolnost proti vodě;
 • Nejlepší indikátory odolnosti proti UV záření, blednutí, vymelovyvaniyu;
 • odolnost proti alkáliím, což umožňuje jejich aplikaci na zeď, která byla proshtukaturena jen několik dnů před;
 • prakticky bez zápachu a naprosto není agresivní;
 • jakož i na bázi vody protějšky, může být jakýkoliv odstín pigmentace.

vysoká cena - pouze jeden může být volána z nevýhod.

Ale není divu, že všechny vlastnosti jsou držiteli, aby tento produkt stojí za to peníze.

K dispozici jsou levné, „analogy“ silikonových nátěrových hmot, které se nazývají „Polyester“.

Představují kompozitní směs silikonových a akrylátových substrátů. Zde je několik příkladů.

To má pozitivní vliv na cenu takového produktu, ale horší vliv na jeho kvalitu.

Proto doporučujeme povinné účelem objasnění tohoto bodu v obchodě, zejména pokud některé Model vyniká mezi druhou cenu.

Jít na barvy a nástroje

Před zakoupením má specifickou barvu a nástroje, je vhodné uvažovat o některé z těchto praktických rad:

 1. 1 Cena záležitosti. Levnější nátěr, takže je rozhodně horší v určitém indexu.

Jak již bylo testováno zkušenosti mnohem více než jednou osobou. Průměrné náklady na litr normální barvou, jako pravidlo, je 30 až 35 USD 10 l.

 • 2. Povlak Typ - lesk, hedvábí nebo matný lesk. Budete muset nejprve rozhodnout, jak zazářit svou zeď.

  Prvním z nich bude příliš lesklý, zdůrazňují nerovnosti, a na třetí se dočkáme každé smítko a jsou velmi špatné mytí.

  Proto zpravidla v kuchyni zvolit semi-lesklý nátěr, koupelna lesklý.

 • 3 Skutečná barva barva může být světlejší nebo tmavší, než je uvedeno v bance nebo v katalogu odstínech.

  • Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma odstíny stejné barvy, pak požádat prodejce, aby je hníst pro vás zvlášť na 1 litr. ve speciálních kontejnerech. Každý výrobce je normální, že se jedná o placenou možností.
  • Malovat dva listy papíru ve formátu A3 (Whatman) ve vybrané odstíny, nechte zaschnout a uvidíte, jak to ve skutečnosti vypadat v různých koutech kuchyni a v různých světelných podmínkách.
  • Teprve po konečném výběru odstínů si můžete koupit základní hru.
  1. 4. Pokud je to akrylové nebo silikonová barva je děsivý „nedokupit“. V případě alkydové emaily, je lepší vzít s malým rozdílem do jediné strany.

   Vypočítat správné množství pomůže prodávající nebo speciální počítání kalkulačku spotřebu inkoustu na internetových stránkách výrobce.

  2. 5 válečky. Ideální pro malování stěn jsou svitky šířka 20-32 cm Čím hladší je stěna, tím méně budete potřebovat zdřímnout. - V průměru 8-12 mm.

   Nikdy nekupujte pěna (houba) nebo velur model. Je to plýtvání penězi a namuchaetes vás s nimi. Také můžete potřebovat tzv chladiče váleček, který vám pomůže k malování těžko přístupných oblastí panelů, nábytku nebo dveří.

  3. 6 kartáče. Pro vodou ředitelných nátěrových hmot vhodný kartáček s umělohmotnými vlákny, a pro alkydové - přirozené.

   Co se týče velikosti, se dva - 35 a šířka 50 mm. Jsou užitečné pro sekání zadek části nebo jednotlivé malé plochy (stěny, lišty, stojany).

   Pokud se chystáte barvit štětcem velkých ploch, je třeba čistit 75 mm.

  Prime stěny před malováním je vysoce doporučeno, a tady je důvod, proč:

  • výrazně zlepšuje přilnavost, to znamená, že přilnavost barvy k povrchu;
  • zvyšuje životnost povlaku;
  • barva ochranný účinek proti nadměrné absorpci vlhkosti povrchu;
  • barva jde mnohem lépe - hladší a jednotnější;
  • Kmen spotřeba ekonomický inkoustu.

  Penetrace se provádí impregnací ze stěn se speciálním roztokem. To je mnohem tenčí než jakýkoli barvou připomíná mléko konzistence.

  Jak se připravit na stěny v kuchyni nebo jakékoliv jiné místnosti:

  1. 1. Nejprve je nutné jít s minimálním úsilím u stěny velkou špachtlí ji úplně odstranit z jemných nerovností přilepenou po Shpatlevanie písku a jiných částic;

 • 2 dále nalije do primeru zásobníku, dobře impregnované a poté lehce stiskněte válec;

 • 3 spustit, aby půdu od shora dolů, se postupně vede z jedné strany na druhou stěnu;

 • 4, snažte se opustit z unikly. Primer, jak je uvedeno výše, je velmi likvidní, takže je třeba, aby viditelné skvrny okamžitě vyčistit desku před novým „ponoření“;
 • 5, pokud nechcete odstranit velké pruhy, mohou vytvářet brázdy v tmelu a malovat to, věřte mi, nebude bez povšimnutí;
 • 6. Je velmi důležité nezapomínat na Podkladová těžko přístupných oblastí: zatáčky, klouby a výstupků. K tomu budete potřebovat obvyklý široký štětec dělat;
 • 7 na konci čeká po dobu 4-6 hodin, dokud není nátěr suchý.
 • Tip: Doporučujeme zvolit roznětku stejného výrobce, který si koupil barvy.

  Bezprostředně před lakováním

  Všichni odborníci se věnovat velkou pozornost na přípravné práce.

  Takže předtím, než se ponořit do válečku v zásobníku s barvou a pustit se do práce, ujistěte se, že:

  • Povrch stěn byl připraven, čisté a dostatečně suchý;
  • jste prokleeli montážní pásky podlahové lišty, lišty, okenní ostění, přepínače, atd.;
  • krytá podlaha, dveře a nábytek stavební fólie;
  • v případě, že případ je odloženo až do večera, aby se postarat o dostatečné umělé osvětlení;
  • připravený štětcem, válečkem, mísy, žebříku, velké, vlhkým hadříkem;
  • barvivo se rozpustí v požadovaném množství a množství (na první vrstvu).

  Tip: Nové štětce a válečky před použitím, je žádoucí, aby opláchněte teplou vodou a otřít do stěží vlhká. Tím se smyje s nimi továrny odpadky a nežádoucí částice.

  Je-li vše v pořádku, začněme.

  Hlavní tajemství velkého malby - to prokraska celou stěnu najednou.

  Nenechávejte poloviční zeď „na zítřek“, nebo dokonce několik hodin. To je železné pravidlo.

  Aby se dosáhlo maximální jednotnost barevného povlaku, vybraná oblast pro lakování v jediném přístupu.

  Pro větší přehlednost proces malování stěn, vám nabízíme krátké video.

  Na základě tohoto pravidla, je nutné počítat předem svého času a energie.

  Krok za krokem průvodce, jak se malovat na zeď v kuchyni:

  1. 1 nátěr je třeba aplikovat ve dvou vrstvách.

  Pro první, může být mírně naředěna (5-10%) a důkladně se promíchá.

  Za druhé - ředit pouze doporučení výrobce, v opačném případě použijte původní textury, pre-dobře promíchejte;

 • 2 by měl začít s jakýmkoliv hranou (s výhodou od okna) a vizuálně vymezují šířku 1,5 část stěny - 2 m;
 • Štětce 3 pro lepší nalít do samostatného vysokou kapacitou pro válec - přirozeně v zásobníku, ale ne úplné;

 • 4 Další, trvá kartáč (50 mm) a barveny v jedné vrstvě obrysy oblasti: dno - podstavec, výše - v okapu;

 • 5 Pokud jste začínající od místa, kde je rohová, nezapomeňte štětec a;
 • 6 Nyní předpokládejme válec a opatrně ponořte ji do vany (vany), takže je dobře nasáklé barvou po celé své šířce;
 • 7 Pak se mu trochu run-in na speciálním žebrovaným povrchem pánve, jak se zbavit přebytečného laku jasně;
 • Technika válec 8 při malování zdi je závislá na typu použitého laku:
 • barvy na vodní bázi (akryl, silikon, latex), měly by být použity následujícím způsobem:

  • První učinit několik hladké tvaru W pohyby od stropu k podstavci okolo mužské části;
  • dále pohybuje nahoru a dolů pomalé pohyby, Jemným rozptýlením barviva a těsně pokrývá celý povrch;
  • Snažte se silně tlačit na desce a získat ruku, takže na konci válce neotáčí pohyb, protože by mohlo dojít k stříkání;
  • tam je ještě „buňka“ zařízení pro aplikaci barvy, na bázi vody: první vrstva se nanáší ve svislém směru, pouze pohyby nahoru a dolů, a druhá - ve vodorovné poloze.
  • to vám umožní malovat stěny s latexové barvy bez rozvodů;

  Alkyd smalt nanáší trochu déle a tvrději:

  • první vrstvu, nanesenou na retušování štětcem techniky, to znamená rychlé tahy ze strany na stranu;
  • Druhá, již uložen válec diskutováno výše ve tvaru W, nebo metodou „buňky“;
  • Důležité: Před nanesením další vrstvy, ujistěte se, že předchozí vyschly.

  Jako bonus, dáme vám několik praktických rad od zkušených řemeslníků:

  • Pokud jste malování poprvé v mém životě, začněte v oblasti, která bude v budoucnu zcela nebo zčásti k tomu zařízení. Bude to vaše, tak říkajíc, „školení o kočkách“;
  • pro nejvíce rovnoměrné vrstvy požadovaného průměru, blíže ke slabé síly na štětcem nebo válečkem;

 • ve stejnou dobu, snažte se, aby válce dokončit „vyčerpání“. Jen v tomto případě příliš suché vlasové riskujete bully již nanesené vrstvy;
 • maskovací páskou, který uvízl před zahájením prací pod okap nad opláštění desce a v jiných místech, je nutné odstranit ihned po malování.

  Pokusíte-li se odstranit poté, co nátěr zaschne, je pravděpodobné, že budete muset odtrhnout, a spolu s ním k odloupnutí barvy;

 • prodloužit životnost svých nových nebo starých palet pro válec, můžete ji zabalit s fólií potraviny;

 • Odborníci doporučujeme obraz z lehčí tmavších částech místnosti, tj to je nejlepší začít od okna v místnosti;
 • málo světla nestane - kromě přirozeného světla, je potřeba dalších 100% ve formě bodových nebo jiných jasných světel.

  To vám pomůže, aby důkladněji vyhodnotit výsledky v každé fázi, viz nerovnoměrně obarvené úseky, pruhy a klouby čas na opravu chyb.

 • Takže na to máme všechno. Uvědomte si, že kvalitní barvy a nářadí - to je polovina úspěchu.

  Malovat stěny v kuchyni, tím lépe dělat

  Malování stěn - to je závěrečná etapa oprav v kuchyni. Abychom pochopili, jak se malovat stěny v kuchyni, je třeba určit požadavky na prostorové podmínky pro navrhování a provozování stěn.

  Výhody použití materiálu

  Easy-to-zeď provoz, omyvatelný strop v kuchyni - to je dar z nebes pro každou hostitelku. Pro dokončovací používá mnoho různých materiálů, ale barva jako žádný jiný materiál splňuje všechny požadavky tohoto náročného prostoru bytu:

  • zvýšená odolnost proti vlhkosti, takže je ideální pro časté odpařování během pečení;
  • dobrá odolnost proti opotřebení, schopnost mokré čištění stěn, povrch omyvatelné neabrazivní žádné chemické prostředky;
  • obrovská škála barev a odstínů, které vyhovují všem požadavkům fantazie;
  • možnost kombinace s další dokončovací materiálu (dlaždice, dřevo, kámen);
  • Relativně nízké náklady;
  • Jednoduchý nátěr technika, možnost ušetřit peníze na průvodce, provést vlastní;
  • pokud je to nutné, může být rychle a snadno znovu malovat kuchyňské stěny v jiné barvě nebo přemalovat znečištěných Podat nesmazatelnou skvrnu.

  Pokud vezmeme v úvahu optimální kombinaci ceny a kvality, barvy - tou nejlepší volbou stěny v kuchyni. Kombinace designu svobody, demokratické ceny a praktičnosti použití dělá to velmi populární dekorační materiál.

  Druhy nátěrových hmot pro malování stěn v kuchyni

  Existuje několik druhů barev, které se liší ve složení:

  • vodou ředitelné nátěrové hmoty jsou často používány, rychle schnou, splňují požadavky na životní prostředí, životnost až 10 let, odolné proti vlhkosti, páry propustné, ohnivzdorné. Mají bohatou paletu barev, odstínů, které lze objednat při nákupu nebo budete cítit jako doma. Otázkou je, jakou barvu malovat stěny v kuchyni je řešeno metodou pokusu a omylu. Tyto barvy jsou: akryl - matný povrch, dobře omyvatelný, příznivá cena, paropropustná. Používá se jako dekorativní nátěr na stěnách. Latex - pevný povrch odolnější vůči mokré čištění, mytí jakýmkoliv způsobem, odolné proti opotřebení, dražší než akryl. Nejčastěji se doporučuje odborníků pro barvení v kuchyni;
  • Alkydové barvy - dobrá odolnost proti vlhkosti a náhlým změnám teplot, vynikající dekorativnost a trvanlivost. Mohou malovat stěny, strop a dokonce modernizovat kuchyňského nábytku. Používán s opatrností kvůli požáru, ostrou vůni škodlivých rozpouštědel během aplikace. Varianty barevný gamut je mnohem menší než na bázi vody. Vyrobeno z přírodních složek: sója, lůj, lněný olej, s přídavkem alkoholu kyselin;
  • silikonové nátěry - silikonové pryskyřice. Nemají žádné škodlivé nečistoty jsou dobře prošel páry. Splňují všechny požadavky zvýšené složitosti kuchyňského provozu, omyvatelným povrchem. Z tohoto důvodu jsou ceny mnohem vyšší;
  • epoxidové a polyurethanové laky - na bázi syntetických pryskyřic mají vyšší odolnost proti vlhkosti, mrazuvzdornost. Mohou být použity například pro malování stěn v nevytápěných oblastech v zemi nebo v letní kuchyni.

  křemík polyuretan latex alkyd akryl

  Nejdůležitějším předpokladem pro kuchyňské nátěrových hmot - odolnost proti změnám teploty, vysoké vlhkosti a dobrou omyvatelným povrchem. Díky dekoraci, a to tím spíše na stěny v kuchyni se používají texturou barvy. Důstojnost jejich nepopiratelný:

  • odolné proti vlhkosti a tepelně odolné;
  • nezmizí na slunci po dlouhou dobu nemění barvu;
  • odolná proti plísní;
  • že je třeba vyčistit plochu pro kuchyňské stěny;
  • jedna vrstva aplikována, dobrou přilnavost k povrchu;
  • maska ​​malou chybu na stěnách.

  Dobře vybraný a uplatňovaný typ strukturální barvou srovnávající příznivě jakýkoliv design kuchyně. Je důležité, aby texturou nátěru nátěr aplikovat stejnou barvu.

  Správně uzavřeno barvu na stěny v kuchyni, může zvýšit nebo snížit prostor. V kuchyni je malý, stěny jsou v riziku vzniku různých místech. Omyvatelný lesk a hedvábně matný lak - dobrá volba v tomto případě. Tyto plochy jsou opticky zvětšit prostor, který je důležitý pro malé objemy prostoru. Na stěny v kuchyni nebo velké kombinované kombinaci lesklé a matné laky mohou být použity s jídelním koutem.

  Je nutné určit barvu, právo vybrat si to. S množstvím slunečního záření s použitím studené odstíny: modrá, modrá, šedá odrůda ocel barev. Ty vytvoří iluzi „chladu“ pod horkým sluncem.

  Teplé barvy (žlutá, olivová, růžová, broskev), barvy stěn, pokud málokdy vypadá slunce v kuchyňském okně. Tyto barvy zlepší náladu, aby v místnosti více „teplé“ a útulné. Barva místnosti by měly být v souladu s kuchyňského nábytku, barvě podlahy, stropu. V případě, že důraz je kladen na nábytek, svou originalitou, pozadí zvolit neutrální, klid. Uplatnění příliš světlé barvy na stěnách se nedoporučuje projektantům, psychologové. Jsou snadno nudit, a použití tmavých barev může dokonce způsobit deprese.

  Kuchyňská linka nemusí nutně malovat stejnou barvu, můžete použít pásy, ozdoby, květiny, geometrické tvary. Vodorovné pruhy rozšířit prostor opticky zvětšit vertikální výšku místnosti. Hlavní postava nelze použít v malých kuchyních, že opticky zmenšuje prostor.

  Dopad na kuchyňské stěny mají povlak mající antibakteriální vlastnosti, prochází dobrou sanitaci.

  nachlazení teplý ornament

  Malovat stěny v kuchyni - jeden z nejpoužívanějších dekoračních technik v posledních letech. Kde začít opravit níže.

  Při výběru barvy se bere v úvahu kvalitu omítky stěn. Než-ideální také tuto práci, tím větší je schopnost pokrýt výběr. Na rovném povrchu to vypadá dobře jako lesklý a matný lak. Na ne zcela kvalitní omítka je lepší dát matný, skrývá drobné chyby.

  Z kuchyně je velikost je závislá na použitém tónu. Na velkých plochách, jak se zdá tmavší v malých - lehčí. Záleží na odstín světlosti místnosti. Tyto nuance brát v úvahu při výběru barvy, barevný tón.

  Podlahové krytiny s plastovou fólií, nebo v krajním případě novin. Tím se výrazně usnadňuje další čištění. Strop na křižovatce se stěnami a sokl přilepené před lakováním maskovací pásku. Před zahájením prací nezbytných pro přípravu nástrojů a materiálů:

  • barva na zdi;
  • tmel dokončovací a spuštění;
  • Špachtle široké a úzké;
  • primer;
  • válečky;
  • kapacita pro ředění laku barevnost;
  • Kartáč široké a úzké;
  • kontejner pro nátěrové hmoty (Paint tray);
  • polyethylenová fólie;
  • maskovací páskou.

  Příprava stěny pro malování by mělo být provedeno velmi pečlivě, šetřící žádné úsilí, čas, peníze. Od kvalita této práce závisí na dlouhověkost, odolnost, vzhled nátěru.

  Scotch maskování dokončovací práce Špachtle široké a úzké Základní nátěr hlubokého proniknutí Barva v kuchyni štětec polyethylen fólie

  Tmel se liší ve složení:

  • cementové bázi (pro vnitřní i venkovní použití);
  • na bázi sádry (pro interiér);
  • Polymer (Universal).

  Plniva s na bázi cementu - nízkou nákladné, přetrvávající, ale pružný, zmenšit. Dosáhnout dokonalé hladký typ stěn bude problematické. Sádra tmel šetrné k životnímu prostředí, nemají zmenšovat, pružná, ale není odolný proti vodě. Při vysoké vlhkosti vzduchu v kuchyni jejich použití nemá smysl. Polymerní plniva splňovat všechny požadavky: silný, nebojí žádných teplotních podmínek, elastický, nemají zmenšovat, kompatibilní se všemi druhy laků.

  Před zahájením prací vyčistit stěny staré rozpadající se omítky, nečistot, mastnoty. Mohou být omyty vodou a čistícími prostředky (kromě brusiva). V přítomnosti plísní jeho kartáče, jsou ošetřeny speciálními antifungální řešení. Za to, že stěna musí být dokonale suché. Práce provádí v několika fázích:

  • Homepage výplň uzavře s hlubokými trhlinami, nerovné stěny. To má velký zrnitou strukturu, rychle uchopit, suchá, nepraská v průběhu času. To slouží jako dobrý základ pro jakékoli následné dokončovací materiály. Je možné aplikovat vrstvu až 2 cm;
  • potom zakončena špachtlí testované dokončovací výplň s pružným jemnozrnné struktury. V případě velkých defektů tam stěn, dokončit tmel bude stačit;
  • Po vysušení se stěna je leštěný s brusným papírem, balené na dřevěném bloku nebo mlýnek pro získání hladkého povrchu. Díla jsou pod dobrým osvětlením vidět všechny nerovnosti stěn. Prach se odstraní vysavačem můžete otřít suchým hadříkem. Doorway zastavit vlhký hadřík, aby se zabránilo prachu dostat se do další místnosti;
  • V další fázi - použití primeru. Normální použití je stejná firma jako lak. Pak se ukáže, perfektní přilnavost. Spotřeba to na stěnách základním nátěrem výrazně snížena. Někdy je tato operace je zanedbané, který kategoricky dělat nemožné. Primer zvyšuje přilnavost nátěru k povrchu, což výrazně prodlužuje její životnost.

  Primer je nutné použít hluboké proniknutí.

  Základní krok je nutný pro utěsnění trhlin Další vrstva zarovná stěnu Brusný papír pro broušení drobných nesrovnalostí Grinder k nápravě závažných nedostatků předchozích krocích Dokončení přípravné práce před lakováním

  Přísné dodržování technologie malování stěn v kuchyni je zárukou vysoké kvality opravy:

  • Při použití vodou ředitelné barvy bezprostředně připravit všechny potřebné množství, aby odpovídala tón celé místnosti;
  • Při použití silikonové alkydové barvy a objednání zboží z jedné strany, aby plně odpovídaly odstínu;
  • Míchejte barvu před aplikací;
  • malíř ve vaně zalijeme trochou laku, ponořte a vrátit několikrát, aby je jízda na šikmé ploše nádoby, aby se zabránilo skvrny na stěně, dobré namočit válec;
  • malovat na zeď místo obtížným přístupem (u baterie, rohů, ostění oken a dveří), s použitím široké a úzké štětce. Všechny otevřený prostor obarvený válečkem nebo stříkací pistolí;
  • v závislosti na zvolené barvy a struktury, aplikuje se na stěny 2-3 vrstev. První vrstva je aplikována horizontálně, druhý vertikálně pro lepší prokraski. Nanesení první vrstvy, kdo z okna, odshora až dolů. Druhá vrstva se aplikuje v opačném pořadí. Každá aplikována vrstva musí být zcela suché. Malovaný strop tak bude rovněž sloužit po mnoho let;
  • pokud se latex, může být zředěn na 15 procent (o 1 litr přidá 150 g vody) pro první zbarvení vrstvy, dobře promíchejte. Tím se ušetří.

  Uvědomte si prosím, že tón barva v roztoku je mnohem tmavší než na suchu na zdi. Použití dvou barev na jedné stěně vyžaduje určité dovednosti, znalosti některé nuance:

  • na hranici květin přilepený krycí páskou;
  • Na jedné straně lepicí pásky nebo štětcem válečkem na skvrnu na jednu z barev, takže barva více než polovina pochopili nalepený úchyt;
  • Po sušení krycí lišty se odstraní;
  • Na obarveného okraji lepené novou kapelu krycí pásky;
  • Na této straně druhé barvy se aplikuje tak, aby se jít za hranice pásky;
  • Po vysušení se lepicí pásky se odstraní. Hranici barva je připraven, pak povlak na obou stranách je obvyklým způsobem.

  Barvy připojení linky, které mají být provedeny dokonale, jinak všechny druhy oprav prováděných bude neplatný. Práce se provádí pomalu a opatrně.

  Lepicí páska vertikálně k barvení šmouhy. Zacházejte opatrně povrch Jemně odtrhnout po vysušení

  Extra výdaje na velkých zůstatků po opravě je vždy nepříjemné. V případě, že barva není dost, můžete si koupit aditivní špatný tón, který je již používán. Chcete-li zjistit přesné množství materiálu je vždy důležité. Některé kroky určení materiálů:

  • Změříme výšku a šířku dvou stěn v kuchyni. Zbývající dva budou identické. Složit šířku všech čtyřech stěnách a vynásobit součet výšky. Dostaneme celkovou plochu všech stěn;
  • Měříme výšku a šířku okna a dveře. Počítáme svou plochu vynásobením výšky šířkou;
  • z celkové plochy všech stěn odečíst plochu okna a dveře;
  • pokud existují oblasti, v kuchyni, zdobená s jinými materiály, jejich území a odčítání;
  • násobit zbývající plochy stěn v zadaném na obalu, měrné spotřeby barev a získat správné množství. K němu přidat 10-15 procent pro případ nenadálé události.

  Přesnost výpočtů závisí na výdaje na nákup barvy. Čím přesnější výpočet, tím nižší náklady. Zůstane-li malé množství, je třeba skladovat v dobře uzavřených nádobách a nakonec být použito k vyplnění nesmazatelné skvrny.

  Video poskytuje informace o tom, jaké barvy je nejlepší zvolit, aby malovat stěny v kuchyni.

  Příklady fotografie s zajímavých řešení malování stěn v kuchyni.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  51 − 50 =