Jak mám vědět, kolik metrů čtverečních v místnosti

Jak mám vědět, kolik metrů čtverečních v místnosti

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vypočítat rozlohou stěn místnosti, výpočet plochy stěn

Zde je příklad výpočtu podlahy a stěny místnosti (kuchyň) v metrech čtverečních.

Jednoduchý vzorec pro výpočet, S = A * B, kde S - oblast, a, b - v tomto pořadí, délka a šířka místnosti.

V našem příkladu (měření vzoru) namísto malá písmena délka - šířka A a - B, a protikladů stěny - G a B.

Pro výpočet plochy místnosti na podlaze:

- pokud budeme mít délku místnosti 5 metrů a šířce 3 m, máme (5 * 3 = 15 metrů čtverečních), V důsledku toho můžeme získat 15 čtverečních metrů na podlaze

Je třeba začít stanovit délky všech čtyřech stranách místnosti A + B + G + B a vynásobit výška h stropu místnosti (A + B + G + B) * h

- pokud budeme mít délku místnosti 5 metrů a šířku 3 m, a výšku stropu místnosti například 2,5 m, pak musíme ((5 + 3 + 5 + 3) * 2,5 = 40 metrů čtverečních), v důsledku dostaneme 40 m² na stěnách.

- pokud budeme mít velikost šířka okna 1,6 metru a výšku 1,5 metru.

- šířku dveří 0,8 metru a výškou 2,05 metru.

Dveře: (0,8 * 2,05) = 1,64 m ve dveřích nakonec získá 1,64 čtverečních metrů

TOTAL obdržela 35,96 m² Na stěnách místnosti.

Pokud si nepřejete, aby ručně počítat zdi nebo si prostor, který není znám, když popis výpočtů, můžete použít naše kalkulačka a vypočítat plocha stěny automaticky.

Pro výpočet potřebné měřeno v m délka, šířka a výška stropu místnosti a předkládat údaje o pořadí vyplnění formuláře a budete automaticky dostávat kalkulaci plocha stěny v metrech čtverečních.

Kalkulačka pro výpočet plochy stěn

Vezměte prosím na vědomí, že měření by měla být provedena v metrech. tj Pokud máte pokoj 964 centimetrů dlouhý, pole formuláře, zadejte hodnotu 9,64. Upozorňujeme, že frakční Číslo musí být zadáno s bodem, a nikoli čárkou!

kalkulačka očekává pouze plocha stěny, ale bez zohlednění a odečtením plochy oken a dveří, k tomu je nutné opakovat výpočty Plocha oken a dveří je popsáno výše.

- pokud budeme mít velikost šířka okna 1,6 metru a výšku 1,5 metru.

- šířku dveří 0,8 metru a výškou 2,05 metru.

Dveře: (0,8 * 2,05) = 1,64 m ve dveřích nakonec získá 1,64 čtverečních metrů

Pro výpočet plochy místnosti na podlaze: Navštivte naše kalkulačka, vypočítat podlahová plocha nebo strop.

kalkulačka Očekává, že nejenom podlahová plocha nebo strop, a kalkulátor může být použit pro výpočet plochy jakýchkoliv jiných pravoúhlých objektů, které mají délku a šířku. V tomto případě, namísto šířku a délku místnosti, kterou je třeba nahradit hodnoty šířky a délky těchto objektů (okna, dveře, atd), například jak je Plocha oken a dveří.

Jak vypočítat druhou místnost, stěny, strop a podlahu

Čas od času musíme znát oblast a objem místnosti. Tyto údaje mohou být potřebné při návrhu vytápění a větrání, pořizování materiálu a dokonce i v mnoha dalších situacích. Také je potřeba pravidelně znát povrch stěny. Všechny tyto údaje jsou snadno vypočítat, ale nejprve musí pracovat s páskou opatření - měřit všechny požadované rozměry. Chcete-li se dozvědět, jak na výpočet plochy místnosti a stěny, množství prostoru a budou dále diskutovány.

Často je třeba pro výpočet zdvihového objemu místnosti, její objem

V jedné místnosti v metrech čtverečních

Vypočítat jednoduché, stačí mít na paměti, jednoduchý vzorec, stejně jako provádět měření. Jejím úkolem bude:

 • Ruleta. Lepší - se zámkem, ale fit a normální.
 • Papír a tužku nebo pero.
 • Kalkulačka (nebo číst v koloně, nebo v mysli).

Sada jednoduchých nástrojů, je v každé domácnosti. Jednoduše měření provádí s asistentem, ale je možné zvládnout na vlastní pěst.

Nejprve je třeba změřit délku stěn. Tím, že je žádoucí, podél stěn, ale v případě, že jsou provedeny těžký nábytek, je možné měřit a ve středu. Pouze v tomto případě postupovat ruleta páska ležela podél zdí, a nikoli šikmo - chyba měření bude méně.

Je-li místnost je správný tvar, bez vyčnívajících částí, výpočet plochy místnosti je jednoduchý. Změřit délku a šířku, nahrávání na papíře. Psát číslice v metrech, centimetrů za čárkou. Například, 4,35 m délka (430 cm), šířka 3,25 m (325 cm).

Jak vypočítat plochu místnosti

Čísla bodů násobit, dostaneme plochu místnosti v metrech čtverečních. Pokud bychom se obrátit na náš příklad, dostaneme následující: 4.35 m * 3,25 m = 14,1375 čtverečních. m. V této velikosti obvykle nechat dvě číslice za desetinnou čárkou, a poté se zaokrouhlí. Celková vypočítá jako kvadratura na pokoji 14,14 metrů čtverečních.

Pokud potřebujete vypočítat plochu místnosti nepravidelného tvaru, to je rozděleno do jednoduchých tvarů - čtverce, obdélníky, trojúhelníky. Poté se změří všechny potřebné rozměry, výpočty známých vzorců (tam je málo v tabulce níže).

Než se vypočítat plochu místnosti, je také provádění změn. Pouze v tomto případě se čísla nebudou dva, ale čtyři: Přidat další délky a šířky výstupku. Rozměry obou částí jsou posuzovány samostatně.

Jeden příklad - na fotce. Tak jako to, že i další - obdélníku, oblast je považována na stejného vzorce: násobit délku šířkou. Obrázek musí být zjištěno, že se ve vzdálenosti, nebo přidat k velikosti místnosti - v závislosti na konfiguraci.

Oblast komplexního tvaru místnosti

Ukázali jsme, v tomto příkladu, jak vypočítat projekční plochu v místnosti (zobrazeno na obrázku nahoře):

 1. Věříme, že bez kvadratury výstupku: 3,6 m * 8,5 m = 30,6 čtverečních. m.
 2. Domníváme se, že velikost vyčnívající části: 3,25 m * 0,8 m = 2,6 čtverečních. m.
 3. Sčítat dvě veličiny: 30,6 čtverečních. m. o 2,6 kb. m. = 33,2 sq. m.

Stále tam jsou pokoje s šikmými stěnami. V tomto případě jsme rozbít to, aby se dosáhlo obdélníky a trojúhelníky (jak je uvedeno níže). Jak vidíte, v tomto případě je nutné mít pět velikostí. Přestávka může být jiným způsobem, umístěním vertikální spíše než horizontální linii. Nezáleží na tom. Jen vyžaduje sadu jednoduchých tvarů, a způsob, jak od sebe oddělit je libovolná.

Jak vypočítat nepravidelného tvaru plochu místnosti

V tomto případě je pořadí hodnocení je:

 1. Domníváme se, že velkou obdélníkovou část: 6,4 m x 1,4 m = 8,96 čtverečních. m. Je-li na kole, dostaneme 9, 0 m²
 2. Počítáme malý obdélník: 2,7 m x 1,9 m = 5,13 čtverečních. m. zaokrouhlení to, dostaneme 5,1 metrů čtverečních. m.
 3. Považujeme trojúhelníkovou plochu. Jelikož se jedná o pravý úhel, který se rovná polovina plochy obdélníku se stejnými rozměry. (1,3 m x 1,9 m) / 2 = 1235 čtverečních. m. Po zaokrouhlení získání 1,2 kb. m.
 4. Nyní vše přidat až najít celková plocha místnosti: 9,0 + 5,1 + 1,2 = 15,3 čtverečních. m.

Uspořádání prostor může být velmi rozmanité, ale obecný princip jste pochopil: dělení jednoduchými tvary, změřit všechny požadované rozměry, výpočet kvadratury každého kusu, pak vše sečíst.

Vzorec pro výpočet plochy a obvodu jednoduchých geometrických tvarů

Jedna důležitá poznámka: Plocha místnosti, podlahy a stropu - je to všechno stejné velikosti. Rozdíly mohou být v případě, že je nějaký druh polosloupy, nedosahující až ke stropu. Potom, z celkového počtu srovnat srovnat odečíst tyto prvky. Výsledkem je užitná plocha.

Jak vypočítat druhou zdi

Stanovení plochy stěn je často nutné při koupi povrchových materiálů - tapety, omítky, atd. Pro tento výpočet další měření jsou nezbytné. K již existujícím šířku a délku místnosti bude zapotřebí:

 • výška stropu;
 • výška a šířka dveří;
 • Šířka a výška okenních otvorů.

Všechna měření - metrů, jak srovnat zdi, taky obvykle měří v metrech čtverečních.

Výhodná velikost působící na plánu

Vzhledem k tomu, že stěny jsou pravoúhlé, a oblast je považována jako obdélník: násobit délku šířkou. Stejným způsobem můžeme vypočítat velikost oken a dveří, jejich rozměry odečíst. Například výpočet plochy stěn znázorněných na obrázku výše.

 1. Stěna s dveřmi:
  • 2,5 m * 5,6 m = 14 čtverečních. m. - celková plocha dlouhé zdi
  • jak dlouho trvá dveří: 2,1 m x 0,9 m = 1,89 čtverečních metrů
  • Wall bez dveří - 14 m - 1,89 čtverečních. = 12,11 metrů čtverečních. m
 2. Zeď s oknem:
  1. kvadratura malé stěny: 2,5 m * 3,2 m = 8 sq.m.
  2. Jak dlouho trvá, než se okno: 1,3 m * 1,42 m = 1846 čtverečních. m, zaoblené získá 1,75 čtverečních metrů
  3. bez stěně okenního otvoru 8 sq. m - 1,75 m = 6,25 sq.m.

Najít celkovou plochu stěn není nijak složité. Složit všechny čtyři číslice: 14 m + 12,11 m + 8 m + 6,25 m = 40,36 sq. m.

Vzorec pro výpočet objemu místnosti

U některých výpočtů požadovaných objem místnosti. V tomto případě jsou tři hodnoty násobí šířky, délky a výšky místnosti. Tato hodnota se měří v metrech krychlových (v metrech krychlových), také volal zdvihový objem. Například při použití údajů z předchozího odstavce:

Pokud jsou všechny násobit, získáme: 5,6 m x 3,2 m x 2,5 m = 44,8 m 3. To znamená, že objem místnosti 44,8 krychle.

Jak vypočítat plochu stěn místnosti (kalkulačky)

EChcete-li počítat pouze oblast místnosti, pak vás zde.

Pro automatický výpočet plochy stěn, můžete použít kalkulátor, který je umístěn níže. Pro výpočet je třeba měřit v metrech délky, šířky a výšky stropu místnosti.

Zlomkové hodnoty jsou zapsány středníkem!

Mírně Níže je praktický příklad výpočtu plochy stěn místnosti.

Vezměte prosím na vědomí, že měření by měla být provedena v metrech. tj pokud máte délku místnosti 425 cm, pole vyžaduje hodnotu 4,25. Upozorňujeme, že frakční číslo musí být zadáno s čárkou, ale ne do té míry! tj 5.2 - správně , 5.2 - špatně !

Nyní příklad výpočtu plochy stěn místnosti. Délka našeho místnosti 3,82 m, šířka - 3,44 metru a výškou stropu 2,71 m. Dosazením těchto hodnot do příslušných políček, získáme hodnotu 39,349199999999996 metr čtvereční, takže stěny našem území bude téměř 40 metrů.

Hodnota získaná výpočtem není správné, protože je vypočtená hodnota této oblasti bude zahrnovat oken a vstupních dveří. Tyto oblasti musí být odečten od hodnoty získané.

Doporučujeme použít tyto kalkulačky:

Děkujeme vám za vaši kalkulačky je velmi snadné a pomohl v čase.

Děkuju mnohokrát. Velmi snadné použití.

Díky za pomoc! Je mi líto, že jsem vzal kalkulačku před nákupem tapety! 1 meter role tapet, které mají být vráceny!

Chladný kalkulátor, děkuji, že mi hodně pomohli

Děkujeme vám za vaši kalkulačky je velmi snadné a pomohl v čase.

když jsme se zeptali, jak najít náměstí výpočtu stěn domu?

Děkuji! Velmi snadné opravit. Pomohl ušetřit peníze.

Nurikk, ahoj! Znát náměstí domu (pravděpodobně odkazuje na ploše), nebudete schopni najít parametry stěn. Je nutné znát přesně délku a šířku. Například máte 4x4 nebo 8x2 stěny. Délka a šířka jsou různé, a oblast je stejná.

Super věc! Respekt pro vývojáře

Výpočet bez dveří.

populární

Odebírat!

Nepřátelé a přátelé linoleum

Jak pečovat o zahradní nábytek?

Výkonný generátor 700 W Stirlingův motor

Je možné zachytit a recyklovat CO2 snížit její dopad na klima?

Proto v axiálním pístových kompresorů lichý počet pístů?

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 9 = 13