Jak mám vypočítat, kolik je potřeba tapety

Jak mám vypočítat, kolik je potřeba tapety

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kalkulačka pro tapety na pokoji - jak spočítat, kolik budete muset vrátit

Dvakrát měř, jednou řež. S lidové moudrosti nemůže tvrdit, zvláště když budete muset najít svůj vlastní tapetu na pokoji.

Je nutné přesně vypočítat množství tapet, stěn a stropů, protože se nejedná o materiál, který je vhodné skladovat.

Zbylé kusy panelů, jakož i více dalších rolích nejsou vhodné prakticky k ničemu (ano, vždy vyhradit „v záloze“, ale zpravidla jen zřídka používají). Na druhou stranu, pokud re-buy tapetu, můžete být v pasti. Po stínu tapety obrazů občas lišit od dávky k dávce.

Zde stojí před vlastníci racionální otázku, kolik budete muset kupovat tapety, takže to bylo dost pro vkládání a odešel další metrů.

Zvolit zlatou střední cestu - výpočet průtoku a množství rolí tapet kalkulačky s žádostí o pomoc v místnosti.

Program je více než jednoduchý vzorec pro výpočet je natolik intuitivní určit velikost místnosti a má plochu. Ale v některých nuancích bych chtěl upozornit.

Jak spočítat, kolik je potřeba tapety místnost

 • délka, šířka a obvod místnosti. Máte-li jednoduchou konfiguraci místnosti, určit šířku a délku. A je-li komplexní, po obvodu;
 • šířka tapety. Určuje pracovní šířku následujících důvodů ještě našel tapety, které je třeba lepit překrývání;
 • vztah - základní prvek ornamentu na plátně tapetu.
 • výtlak. Zobrazuje částku, o kterou offset vztah na tapetu. Obvykle je tato hodnota je uvedena na válec. Současně množství nutné pro zvýšení délky pásu.
 • výška stropu je označen s okrajem 5 cm. To je nezbytné, aby se zabránilo nedostatku délky tapety pásu s rozdílem výšek a odešel na krásné plodin.

Upozorňujeme, že okna a dveře nejsou odečteny od obvodových stěn, as místo jejich umístění ovlivňuje pořadí tapetování. Pokud je to nutné, může být provedeno nezávisle na sobě. Připraveno pro www.moydomik.net místě

Tabulka tapety - tapety sazba schéma výpočtu

Kromě kalkulátoru, je použita metoda - výpočet tapety na stole se standardními parametry. Samozřejmě, že výsledky jsou přibližné a výsledné číslo je lepší přidat na další role.

Tabulka № 1 - výpočet výše půl metru širokých rolí tapet

šíře role dvě stopy (0,52 cm) a délku 10 metrů (10,05 m)

Tabulka № 2 - výpočet počtu válců o šířce 70 cm

šířka role 70 cm (0,68 m) a délku 10 metrů (10,05 m)

Výpočet počtu tapety válců 70 cm (0,7 m) - na stůl (pokojová obvodu 9 až 19 m) Výpočet počtu tapety válců 70 cm (0,7 m) - tabulku (na obvodu místnosti od 20 do 30 m)

Tabulka № 3 - Tapeta šířka výpočet výše jednoho metru

Šířka role 1 metr (106 cm) a délku 10 metrů (10,05 m)

Někdy tapety může být až 15 metrů, takže odhady musí být upravena podle dostupných délky.

Kalkulačka pro tapety v pokoji

Níže je program - online tapety kalkulátor, který pomůže určit tok tapet: papír, vinyl, netkaná textilie a skelné tkaniny.

Komentáře (0)

Informace o projektu stavby rodinného domu s vlastníma rukama. Úplné nebo částečné kopírování materiálů je možné pouze po dohodě se správcem

Jak mám vypočítat, kolik je potřeba tapety

Chcete-li jednoduchý, ale velmi atraktivní zrekonstruovaný pokoj standard je stačí použít vysoce kvalitní low-cost může být tapetu. Budou skvělým prostředkem dokončení interiéru, které poskytují dobrý výkon a estetické kvality.

Výpočet množství stavebních materiálů pro úpravu místnosti tak těžké, jak jednoduché. Začněme s tím, že často trik je nerovnoměrné stěny nebo stropy, v důsledku dopadá příliš rádi, když na konci chybí materiálu bit vypočtené k dokončení opravy. Proto se snažíme vzít v úvahu maximum faktorů, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Přečtěte si, jak vypočítat tapety na pokoji.

Přesné měření jsou důležitým základem pro další kroky. Pro tuto operaci budete potřebovat svinovací metr. S ním nejprve zjistit obvod místnosti, aniž by byl brán v úvahu šířku dveří a oken, stejně jako oblastech nad nebo pod těmito prvky.

Na základě těchto údajů, je již možné provést výpočet tapety na pokoji. Výsledné číslo se vydělí šířkou tapety, pro určení počtu lopatek. Délka válce je děleno výškou stropu, který bude stanovení počtu lopatek v jednom válci. Nyní je celkový počet integrálních lopatek dělený počtem, který je získán z alespoň jednoho válce.

Jako výsledek, dostaneme řadu mřížkové proužky. Potřebují-li přidat další dílčí kusy, které je třeba vzít v úvahu při výpočtech. Mohou se spolehnout na stejném principu.

Ověřili jsme výpočet možnost, pokud používáte běžný tapetu, a je-li aplikován výrobky se vzorem, který vyžaduje kombinaci obrazů, jak má být? Počet tapety v pokoji, v tomto případě se vypočítá poněkud složitější.

Mějte na paměti, že na jeden list papíru v roli zaplatí méně.

Zde je příklad toho, jak vypočítat, kolik budete potřebovat kolik rolí tapet. Například, máme pokoj. 12 m². m. výška 2,5 m. V pokoji je okno (1,2h1,5 m) a dveří (0,8h2,1 m). Předpokládejme, že jsme vybrali materiál šířka role 60 cm, délka - 10,5 m.

V tomto případě je obvod se rovná 12 m, minus šířka oken a dveří. V důsledku toho je třeba můstky 20: 12 / 0,6. S délkou 10,5 m role tapety kusu 4 se získá. V důsledku toho bude celá pásma činí 5: 20/4.

Je také nutné vzít v úvahu v oblastech nad dveřmi, jakož i nad a pod oknem. Za tímto účelem bude dost zbytky. Nicméně, je doporučeno přidat alespoň jednu roli oblasti 12 čtverečních. M. Proto, v případě, že tapeta bude monofonní, si můžete koupit minimálně 6 válců, vzorované - 7.

Podobně vypočítá pokoj 18 metrů čtverečních. m. Jak dlouho to bude rolích v tomto případě? Zkusme si podle starého režimu.

To znamená, že obvod 20 metrů bude web 34 :. 20 / 0,6. A stejně jako kapely dostat 8.5. To znamená, že budete muset koupit 10 bez vzoru, se vzorem - 11 válců. Jsou to doporučení pro místnosti rozloze 18 metrů čtverečních. m.

Vybrané příklady nejsou náhodné, protože velikost areálu, 12 čtverečních. a 18 m čtverečních. m., jsou nejoblíbenější. Proto je pro mnoho problémů, jak vypočítat, kolik je třeba tapety v místnosti, výrazně zjednodušené.

Ty by neměly znevažovat taková doporučení, protože umožňují položit dobrý základ pro další kroky, a proto je z nich bude záviset na výsledku. Výpočet musí být provedeno tak přesně, jak je to možné, bude to eliminovat potřebu koupit více věcí v polovině procesu opravy.

Výpočty mohou být ve srovnání s přípravou stěny pro tapetování. V případě, že postup realizovat kvalitu, bude výsledek prosím odvolání. Zbývá doporučujeme nespěchat s výpočty. Jak se říká, že je lepší pro měření sedmkrát, ale jakmile řez ...

Výpočtu počtu rolí tapet v místnosti

Nástroj, který vám řekne, jak vypočítat množství tapet, je náš on-line kalkulačka.

Výpočet tapety Spotřeba a potřeba pro self-lepení, a v případě odvolání k profesionálům. Toto kvantitativní ukazatel poteče v průběhu času ve výši opravy nebo nové výstavby, a to pouze vlastník bytu či domu je závislý na volbě dokončení dekorativních předmětů a množství materiálních nákladů na jejich nákup.

Jak používat kalkulačku pro výpočet spotřeby tapet

Pokud se člověk nemůže, z jakéhokoliv důvodu, nebo nechce stanovit množství tapety v místnosti ručně, pak by mělo být velmi přesná měření, nebo odkazují na listu. Pak je třeba určit parametry vybraného tapety.

Nyní je k dispozici pro prodej a materiálem s tradičním ruském velikosti 0,53 mx 10 m a „meter“ tapetu 1,06 mx 10 m. Evropský výrobce poskytuje na ruský trh tapety s šířkou od 70 cm do 140 cm.

Povinná pole k vyplnění kalkulačky jsou:

 • délka místnosti;
 • jeho šířka;
 • výška místnosti;
 • Nastavení tapety: délka a šířka válce.

Správné digitální hodnoty zahrnuje podání odpovídající jednotky. Špatné, např., Tapety podávány šířka v centimetrech, a jejich délka - v metrech. Pokud je velikost místnosti nebo tapetu vyjádřil smíšené desetinná místa, by měla být tato čísla vstoupil, oddělující celá část od desetinné čárky není a bod (10.05 - správně!).

Výsledný efekt při práci na kalkulačce pro výpočet tapety - kliknutím na tlačítko „Vypočítat!“. Výsledná hodnota se může mírně lišit od skutečného průtoku v případě dekorace v povrchu stěny konfigurace místnosti komplexu.

Fit vztah vzor má také vliv na zvýšení počtu válců. Tak, vypočteno třeba šest role materiálu s komplexní zdobení přidal další.

Příklad výpočtu potřebného počtu tapety válců

Určení správné množství tapet se provádí pomocí tabulky, což odráží závislost toku materiálu z prostoru místnosti, ale ne z plochy stěny.

Například tapetování udělal v místnosti o rozměrech:

Předpokládá se následující postup pro výpočet plochy místnosti:

  • 1. Definice podlahové plochy, přičemž se vytvořila vzorec pro výpočet
  • S = A x B ², kde: a - délka B - šířka místnosti:
  • S = 6 x 3 = 18 m² kde S - plocha místnosti.
  • 2.Nahozhdenie požadované hodnoty v tabulce pro výpočet plochy místnosti. Používáte-li tapetování velikosti 0,53 mx 10 m v místnosti s parametry například budou muset koupit 12 rolí. Při použití šířky tapety 0,7 m při stejné délce válce, válec, musí být tyto kusy 8.

Příklad výpočtu správné množství tapety na povrchu stěny

Příklad ukazuje stejný obdélníkový tvar pokoj 6 m x 3 m výška 2,6 m, který má jedno okno plochu 2,59 m? (Měřící 1,4 m x 1,85 m) a oblasti dveří 2,625 m? (1,25 m x 2,1 m). Je třeba počítat počet tapety na výzdobu stěn pomocí jednoduchých výpočtů a měření. Postup pro výpočet z následujícího důvodu:

Výpočet obvodu místnosti (2 x 6) + (2 x 3) = 18 m.

Stanovení počtu pásů tapety:

18: 0,53 = 33,96 pásy. Přijímáme je částka rovnající se 34 ks.

Vzhledem k tomu, že výška místnosti s malým rozdílem (2,65 m), určení počtu jízdních pruhů na válci: 10: 3,7 = 2,65 jednotek. Akceptovat 3 ks., Nezahrnuje 0,7 pruhy, které nemohou být použity.

Počítáme počet válců, oddělování potřebný počet pásem k jejich počtu v jednom válci: 34: 3 = 11,3 válce. Bereme 12 rolí, které se valí rovná počtu uvedeného v předchozím příkladu tabulkách. To potvrzuje správnost výpočtů.

Jednou týdně máme poslat stručný přehled nejpopulárnějších článků.

Kopírování materiálů je možné bez předchozího vyjednávání v případě přímého hypertextový odkaz na našich webových stránkách.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

81 − 77 =