Jak měnit vodu čelit videa

Jak měnit vodu čelit videa

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Je možné samostatně vyměnit žetony studená a teplá voda

Závěsné vodovodní potrubí v přepážkách bytových teplé a studené vody se řídí jejich životnosti. Dokonce i když nejsou k dispozici žádné mechanické poruchy a poruchy, měřiče teplé vody je určen pro čtyři roky, a za studena - po dobu pěti let. Po skončení tohoto období, je nutné provést kalibraci nebo náhradní čítače.

Kalibrace přístrojů vyrobených zástupci pracovníků bydlení a komunální služby. Podle pravidel, specialisté sami měli připomínat majitel ukončit život metr, domluvit návštěvu pracovníků oddělení bydlení, pro kontrolu plnění se standardním kalibračním listu. Původní dokument musí být uložen až do příští plánované prohlídky zařízení. Také akt kontroly budou muset v případě jakékoliv neshody platby za studenou a teplou vodou, na uzavření smlouvy s firmou, která dodává vodu.

ověřovací proces trvá asi deset minut a nevyžaduje žádnou speciální akci, reprezentativní bydlení bude kontrolovat počet metrů, zkontrolujte jeho svědectví a bude v dokumentu. Je-li měřič zjištění závady, musí pronajímatel koupit nový pro svůj účet.

Nezávisle držet výměna účetní počitadlo může strávený vodu, přičemž proces relativně jednoduchý. V tomto případě budete ještě potřebovat, aby žetony na účtu firmy a zapečetí je.

Několik doporučení před instalací:

 1. Stojí za připomenutí, že místní organizace pro řízení v různých městech mohou mít své vlastní požadavky na instalaci a registraci jednocení vody.
 2. Určitě byste měli zkontrolovat s představiteli bydlení a komunálních služeb, nebo kanál vody na svých pravidel a předpisů, aby nedošlo ke konfliktu a pokutu.
 3. Pokud existují pochybnosti o zákonnosti svého jednání, je lepší být v bezpečí, a svěřit výměnu odborníkům se zvláštním povolením zařízení.

K dnešnímu dni je zde dva protichůdné pohledy na možnosti nahrazení přístroj sám o sobě. Hlavním argumentem proti instalaci zařízení s vlastníma rukama je zákon - nařízení vlády ze dne 10. února 2004, kde v odstavci 4.7. je výraz, který „instalace, opravy a údržba vodoměrů není povoleno spotřebitele.“ Ukazuje se, že pokud si vyměnit metr, můžete nést odpovědnost správní pokutou, a služba může odmítnout provést registraci a oplombirovku zařízení. V praxi to znamená, že změna čítače pouze společnosti, je povoleno mít licenci k provádění těchto činností. Tyto organizace v každém městě hodně, a ty vytvoří nové počítadlo na následující den po aplikaci. Pokud jste nainstalovali jednotku sami, bytový úřad může požadovat, aby ji rozebrat a vztahují se na odborníky. Ale, jak již bylo uvedeno výše, tyto přísné požadavky nejsou všude, takže ptát na podrobnosti o své bydlení a komunální služby a správcovskou společností.

Co jiného je plná náhrada vodoměrem s jejich vlastních rukou? V případě nesprávné instalace v rozporu s technickými požadavky, které může dojít k poškození nebo prasknutí potrubí utěsnění spár, což vede k zaplavení soukromého majetku, stejně jako apartmány sousedé. A pak odpověď by nebylo bytového úřadu, a to iniciátor self-montáže vodoměrů.

Pokud se rozhodnete vyměnit čítače teplou a studenou vodu sami, doporučujeme vám vidět detailní instrukce videa, jak to udělat správně.

Nástroje a materiály potřebné pro instalaci:

 • Nová registrace vůz pult s vodou;
 • vytrhnout;
 • těsnění;

Prvním krokem je uzavření přívodní trubku. V současné době každý byt má ventily, uzavírací přívod vody do bytu. Jsou-li k dispozici žádný, měli byste se obrátit na bydlení úřadu a dohodnout se na jeden den a čas vypnutí vody kolem stoupačky. Dále, zkroucení matice na obou stranách každého pultu. Po demontáži tryskové jednotky čistý rzi, koroze a nečistot, dobrá oplachovací nečistot z filtrační síto a velkých minerální částice. Pokud filtr nelze vyčistit, je nutné koupit novou, ve skutečnosti chrání mechanismus počítadla od kontaminujících látek v pitné vodě. Dát nová těsnění. Při výběru těsnění doporučujeme zůstat na silikonu, pak je riziko úniku je minimalizováno.

Kromě toho nepotřebuje dodatečnou před videem. Maticového nové čítače, čítač nemíchejte teplou a studenou vodu - jejich princip činnosti je mírně odlišná. Podívejte se pozorně na vodních označených místech na pouzdru měřiče a připojte správnou stranou pro výstup a vstup vody. Všechno! Nezapomeňte zavolat zástupcům ZHEU pro utěsnění a registrace.

PRO novostavba: +7 (499) 703-51-68 (Moskva)

Bezplatné konzultace na realitním právník - smluv, evidence transakcí vystěhování / vypořádání

příspěvek navigaci

Jak a kým nahrazení vodoměrů: 4 možnosti

Zavedení vodoměrů dnes nikdo nepochybuje moudrost, protože objemu studené a teplé vody je závislá na výši platby vyžadované při obdržení platby. Ale tyto prostředky nejsou odolné. Když je měnit, a že je třeba dělat?

Co je to nahrazovat, a kdo může dělat

Kupovat levný model, který lze ochladit přepočítat. Po instalaci a ověření řídícího mechanismu daném časovém intervalu, aby mohla fungovat v závislosti na typu vody, to může trvat od 4 do 6 let. Velmi často sekundární kalibrace zřídka dává pozitivní výsledek.

Pokud je to možné přepočítat na veřejnou službu, klikněte sem.

Nestačí platit za probíhajících kontrol, můžete získat výjimku v jeho dalším provozem. A v tomto případě je možné ji změnit pouze za novou. V souladu s ustanoveními stávajících právních předpisů, pouze majitel bytu může rozhodnout pro instalaci a nahradit testovací nástroj.

To lze provést:

 • Organizace, které se specializují na tento druh služby a doporučené správcovskou společností;
 • Společnosti, které používají přátele nebo příbuzné;
 • Familiar instalatér;
 • Nezávisle aby instalaci zařízení.

Jako osoba samostatně výdělečně výměně vodoměru naleznete v tomto videu:

Účetní mechanismy mají poměrně složitou strukturu a v rozporu s jejich práce je zkreslení výsledků. Data přenášená vadným zařízením nemůže sloužit jako základ pro výpočet se servisních organizací.

Vše bude záviset na výrobci, který stanovuje termín platnosti vodoměru. V průměru se tato částka může být asi dvanáct let. To znamená, že může pracovat od 6 do 18 let. Proto nutné stanovit přesné datum je nepravděpodobné. Je třeba vyměnit, pokud vadný nebo jeho výpověď je zjevně nespolehlivé.

Termín kontroly vodoměrů jsou následující:

 • Studená voda - jednou za 4 roky;
 • Hot - každých šest let.

POZOR! Pokud byly chyby v přijatých dat, pak bez ohledu na datum expirace, které mohou být změněny. Budete muset oznámit správcovské společnosti o situaci v čase, aby podnikla kroky k vyřešení problému.

Odpovědnost za pozdní čítač posunu

Je třeba poznamenat, že zvláštní sankce v případě, že doba přihrávka stanovené právními předpisy. Ale výpočet provozu po dobu ještě není uveden do provozu nový pult nebo neprošel ověření již nainstalován, počítáno na měsíční průměrnou standardní spotřeby v průběhu posledních 90 dnů.

Od podepsání aktu nastavení výpočtu se provádí odečty měřicího přístroje.

Normativní základna regulaci instalace a výměna vodoměrů, se skládá z následujících úkonů:

 1. Od 26.06.2008g. FZ-102 nastavuje provozní postup měření mechanismů;
 2. Od 23.11.2009g. FZ-261 reguluje důležité mít čítače;
 3. Od 06.05.2011g. PP №354 určuje výpočet hodnoty plateb při určování vodoměry a v jejich nepřítomnosti.

metr schéma vody.

Dát nový měřícího zařízení dvěma způsoby:

 • Podívejte se do stavu techniky;
 • Mohu změnit vodoměr.

Jak platit účty prostřednictvím internetu, podívejte se na tento článek.

Po dokončení prací k zákazníkovi musí být předložena technické dokumentace na instalovaném zařízení, a to zejména:

 • čítač pas;
 • smlouva o instalaci zařízení;
 • Jednám v jeho práci.

Samoinstalační průtokoměru

Poté, co rozhodla o vlastní výměnu měřiče průtoku vody, je třeba provést následující kroky:

 1. Koordinovat své činnosti v organizaci věnován na provoz domu a jeho vybavení, které může být nutné odpojit vodu stoupačce. Je zde možnost, že vedení této společnosti bude trvat na instalaci vlastních zaměstnanců. Ale musíme si uvědomit, že podle zákona existují ve výběru možností žádná omezení a učinit práci s vlastníma rukama nikdo nemůže popřít.
 2. Vypnout vodu. To bude vyžadovat uzavření ventilu na sací trubce. Jsou-li tato omezení nejsou k dispozici, je nutné koordinovat s ministerstvem-off času bydlení.
 3. Twist matice na obou stranách pultu. To by mělo být provedeno proti směru hodinových ručiček. Je možné, že to bude nejtěžší část práce, je-li od instalace zařízení prošlo dlouhou dobu. Je-li náhradní díl nemůže být možné úsilí, aby se zahřál své oheň zapalovače a provést výše popsaný postup znovu.
 4. Vyjměte pult a vyčistit trysku zbytky rzi a těsnění. Plaketa koroze lze otřít hadříkem namočeným v rez rozpouštědla. Asi půl hodiny opláchněte vodou a vytřete do sucha.
 5. Vyčistěte hrubý filtr, který chrání mechanismus proti cizím trosek.
 6. Těsnění je třeba dát nový.

Jak zkontrolovat vodoměr, říká toto video:

Instalace měřiče teplé vody

Jeho nahrazení se provádí stejným způsobem, jak je popsáno výše, ale měl by vzít v úvahu následující prvky. Zařízení se liší od vodoměru na studenou vodu je barva pláště těla, a proto je důležité nezaměňovat s vybráním.

Kromě toho existují případy, kdy potrubí horkou vodou mírně zahřeje, a někdy zcela studenou, vodu. Ale výpočet bude prováděn na palubě horké sazby. Proto se v tomto případě zapotřebí doporučení kvalifikovaný instalatér.

Co je sám a kdo by měl platit za to, čtěte zde.

Stavební materiály na trhu je plný Návrhy výrobci vodoměrné. Pochopit mnoho možností, je třeba si dávat pozor na základních parametrech měřicího zařízení. Ty se vyznačují:

 1. Jmenování. Všechny čítače, žádné rozdíly v zásadě různých materiálů pro výrobu vnitřních dílů. Některé z nich jsou navrženy pro práci s teplotou vody není vyšší než 40 stupňů, druhý s teplem na 130-150 stupňů.
 2. Druh potravin. Může být volatilní (nevyžaduje další dobití) a non-volatile (pracuje pouze s elektřinou).
 3. Princip činnosti. jsou:
 • Elektromagnetická - výkon bude záviset na rychlosti protékající vody;
 • Vířivé - víry zaznamenané frekvenci objevují po určité ponoření těla;
 • Tachometrické - mechanické počítací zařízení otáčení vysílání;
 • Ultrazvukové - akustická analýza je ultrazvukové vibrace prostřednictvím vodního proudu.

Pokud jste vypnuli teplou vodu, co uděláte? Odpověď je zde.

Nejvhodnějšími vzory pro domovy jsou rychloměr a elektromagnetické vodoměry. Vyznačují se spolehlivostí, kompaktní rozměry, vysokou přesností, dlouhou životností a za rozumnou cenu.

Jak nainstalovat pult sám?

By měly věnovat pozornost:

 • Kvalita dodávané vody a její složení. Velké množství částic a vysokou úroveň mineralizace půstu poškodí mechanismus třecích částí.
 • Je při nákupu vodoměrů pro kontrolu pro celou řadu příslušenství pro jeho připojení k přívodu vody.
 • Zahrnuto být nutně pas zařízení, ve kterém je výrobce razítko kalibrace provedena. Zahraniční protějšky musí podstoupit postup certifikace produktu a mají příslušný certifikát adaptace na tuzemských sítí.
 • Kalibrace je velmi důležité období. A co to je, tím lépe. Tyto údaje jsou uváděny do pasu zařízení.
 • No, možná, rozhodujícím parametrem je provozování jednotku času. Aby nedošlo k jeho změně v roce, je nutné získat pult s pulzním výstupem pro vzdálený sběr dat, nebo je kontrolovat.
 • Náklady na domácí metr srovnatelné funkce se zahraniční náklady 2 krát méně. Ale, například, tam je nějaký čínské výrobky, nabízí dostatek příležitostí k mnohem nižší cenu, než ruský. Což dává důvod k rozmyslí, než se rozhodnete k jejich koupi.

V souladu s ustanoveními zákona upravujících tuto oblast, majitelé bytů mají získat a dát měřicích přístrojů na vlastní náklady. S self-montážní jednotky, respektive náklady budou minimální.

Průměrná cena za nahrazení jedné třídy zařízení ekonomika bude asi jeden a půl tisíce rubley.Besplatno změna pult může být pouze v bytě poskytnutých nájemci, aby zůstali na sociální pracovní smlouvy, protože náklady na údržbu takového bydlení, které nesou místní obce.

Na závěr lze konstatovat, akvizici proveditelnosti dražší vybavení, které nepochybně chrání před potřebou časté výměny elektroměru.

Jak vyměnit vodoměr?

Studené a teplé vody, které jsou namontovány v bytech na přívodní vodovodní potrubí mají určitou životnost. Po ukončení studia je otázka kontroly přístroje nebo jej nahradit. Zkontroluje zástupce bydlení a komunální služby. Zpravidla se podobají své vlastní vlastníků bytových o nadcházející auditu. Demontovat trubku to není nutné, protože tento postup sám o sobě trvá pouze několik minut. I když je přístroj nahradí na bedrech majitelů jde koupit nový stroj. Ale mnozí se ptají, jak vyměnit vodoměr v bytě bez pomoci odborníků, zda je možné, aby tak učinily, a tam je podobná otázka z různých důvodů. V tom se budeme zabývat v tomto článku.

Důvody pro výměnu vodoměrů

Výrobce stanoví zvláštní život za každou jim vyrábějí jednotlivé záznamy zařízení se to týká a vodoměry. Skutečnost, že jen během této doby to může zaručit technickou provozuschopnost zařízení a přesnost měření.

Určuje časový limit v datovém listu na zařízení, to je:

 • 4, v případě montáže na potrubí pro přívod teplé vody.
 • 6 let v provozu na tratích studené vody.

Důležité! V prvním případě, tato doba se zkracuje v důsledku skutečnosti, že se horká voda má teplotu, která není nižší než 60 stupňů. Teplota na takové úrovni, negativně ovlivňuje kvalitu vody, to se stane chemicky agresivní. Proto se zvyšuje výrazně zvýšenou opotřebení a korozi protějšky.

Poté, co tato doba skončí, vyžaduje odpovídající kontroly, který spočívá v kontrolní laboratoře a přesnost měření provozuschopnosti zařízení. Ale tento postup je často zpožděn z důvodu velké zátěže laboratoře a platby, což je důvod, proč ve většině případů je to jednodušší změnit vodoměr na nový, spíše než čekat na ověření věku.

Mohu vyměnit žeton na vlastní pěst?

Předpokládejme, že osoba se rozhodla radikálně způsob, jak vyřešit tento problém. Tam je docela logická otázka: je možné změnit počítadlo na vodě? V každém případě bude muset dohodnout na instalaci, jak je tomu často instalovat nové zařízení vyžaduje odpojení přívodu vody stoupačce. Samozřejmě, že to se provádí pouze se souhlasem organizace zabývající se provozu zařízení a celého domu. Proto před odebráním počítadlo musí zavolat lékaře.

Důležité! V případě, že vedení bydlení a komunální instituce vás odmítnou, trval na tom, že veškeré práce se provádí pouze jejich zástupci, se spor v této situaci je k ničemu. Ale být vědomi toho, že současná právní úprava není zakázáno instalovat metrů na vlastní pěst.

Pokud jste předem připravené místo v přístroji, poté jej zajistěte na přívodu vody je hračka. Díky této práci zvládne normální člověk, který ví, jak používat tmel a nastavitelný klíč. Ale po dokončení instalace, je třeba ještě zavolat na zástupce bydlení oddělení, které udělal vizuální kontrolu, dát značku v datovém listu a zapečetil. To lze považovat za náhradní postup je dokončen, snadno zaznamenávat a předávat údaje za ně zaplatit.

metr Self-výměna vody

Výměna vodoměr je vyrobena vlastníma rukama Jednoduše řečeno, je nutné připravit nový přístroj, nastavitelný klíč, FUM pásku nebo len obložení.

Pak postupujte takto:

 • Vypnout vodu. V mnoha moderních domácnostech blokovat vodní ventil dostatečně zapnout vstupní trubky. Kontrola po překrytí, pokud voda pronikne do bytu. Pokud je váš domov neposkytuje takové zařízení, obraťte se na zástupce bydlení oddělení.
 • Twist na obou stranách maticového přístroje. Vyšroubovat je, aby se proti směru hodinových ručiček. Je-li starý přístroj nastaven na dlouhou dobu, budete muset strávit spoustu času to není tak často způsobuje problémy.

Důležité! V případě, že matice nedává, zkuste ji teplo požární zapalovače, a opakujte postup.

 • Vyčistěte armaturu před korozí a plaku zbytků starého těsnění. Pokud si ruce rez nemůže být odstraněna, otřete hadrem namočeným ve speciálním pre-korozi sloučeniny. O třicet minut později, opláchněte a osušte stírání.
 • Vyčistěte hrubý filtr mesh uspořádány tak, aby chránit všechny své počítacího mechanismu od získání větší sloučenin a rez vločky.
 • Destičky měnit za nové. Typicky, je volba mezi silikonem, pryžové těsnění a Paronit, ale jsou považovány za nejpraktičtější všechny stejné jako první. Jiné materiály také ztratit svou pružnost v průběhu času, v důsledku čehož může dojít k proudění.

Důležité! V případě silikonové těsnění s neporušenou závitem nemá smysl používat lněného nebo pásku, jako je průtok eliminuje sám o sobě. Ale ne se bát znovu, lépe zabalit závity s gumičkou.

 • Počítadlo pro teplé užitkové vody v jeho konstrukce se liší od jednotky pro studenou vodu. Proto opatrně reagovala tím, že stanoví jasné, jakou verzi chcete instalovat. Je také důležité, není náhodou zaměnit vstupní a výstupní strany vody. Pro větší pohodlí, přímo na šipku čítače ukazuje směr proudění vody.
 • Maximální Matice šroubu po instalaci zařízení s klíčem. Zapněte vodu, zkontrolujte, zda žádné skvrny v oblasti zařízení a přípojek.

Přístroj je na svém místě, teď víte, jak změnit vodoměry sami, zbývá jen zavolat zástupce bytového odboru pro ověřování, těsnění a umístěním na speciální značky na listu. Mimochodem, všimněte si, že tento - v platech postup, který je nabitý v souladu se sazbami organizace.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 5 = 4