Jak měřit plochu

Jak měřit plochu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vypočítat druhou místnost, stěny, strop a podlahu

Čas od času musíme znát oblast a objem místnosti. Tyto údaje mohou být potřebné při návrhu vytápění a větrání, pořizování materiálu a dokonce i v mnoha dalších situacích. Také je potřeba pravidelně znát povrch stěny. Všechny tyto údaje jsou snadno vypočítat, ale nejprve musí pracovat s páskou opatření - měřit všechny požadované rozměry. Chcete-li se dozvědět, jak na výpočet plochy místnosti a stěny, množství prostoru a budou dále diskutovány.

Často je třeba pro výpočet zdvihového objemu místnosti, její objem

V jedné místnosti v metrech čtverečních

Vypočítat jednoduché, stačí mít na paměti, jednoduchý vzorec, stejně jako provádět měření. Jejím úkolem bude:

 • Ruleta. Lepší - se zámkem, ale fit a normální.
 • Papír a tužku nebo pero.
 • Kalkulačka (nebo číst v koloně, nebo v mysli).

Sada jednoduchých nástrojů, je v každé domácnosti. Jednoduše měření provádí s asistentem, ale je možné zvládnout na vlastní pěst.

Nejprve je třeba změřit délku stěn. Tím, že je žádoucí, podél stěn, ale v případě, že jsou provedeny těžký nábytek, je možné měřit a ve středu. Pouze v tomto případě postupovat ruleta páska ležela podél zdí, a nikoli šikmo - chyba měření bude méně.

Je-li místnost je správný tvar, bez vyčnívajících částí, výpočet plochy místnosti je jednoduchý. Změřit délku a šířku, nahrávání na papíře. Psát číslice v metrech, centimetrů za čárkou. Například, 4,35 m délka (430 cm), šířka 3,25 m (325 cm).

Jak vypočítat plochu místnosti

Čísla bodů násobit, dostaneme plochu místnosti v metrech čtverečních. Pokud bychom se obrátit na náš příklad, dostaneme následující: 4.35 m * 3,25 m = 14,1375 čtverečních. m. V této velikosti obvykle nechat dvě číslice za desetinnou čárkou, a poté se zaokrouhlí. Celková vypočítá jako kvadratura na pokoji 14,14 metrů čtverečních.

Pokud potřebujete vypočítat plochu místnosti nepravidelného tvaru, to je rozděleno do jednoduchých tvarů - čtverce, obdélníky, trojúhelníky. Poté se změří všechny potřebné rozměry, výpočty známých vzorců (tam je málo v tabulce níže).

Než se vypočítat plochu místnosti, je také provádění změn. Pouze v tomto případě se čísla nebudou dva, ale čtyři: Přidat další délky a šířky výstupku. Rozměry obou částí jsou posuzovány samostatně.

Jeden příklad - na fotce. Tak jako to, že i další - obdélníku, oblast je považována na stejného vzorce: násobit délku šířkou. Obrázek musí být zjištěno, že se ve vzdálenosti, nebo přidat k velikosti místnosti - v závislosti na konfiguraci.

Oblast komplexního tvaru místnosti

Ukázali jsme, v tomto příkladu, jak vypočítat projekční plochu v místnosti (zobrazeno na obrázku nahoře):

 1. Věříme, že bez kvadratury výstupku: 3,6 m * 8,5 m = 30,6 čtverečních. m.
 2. Domníváme se, že velikost vyčnívající části: 3,25 m * 0,8 m = 2,6 čtverečních. m.
 3. Sčítat dvě veličiny: 30,6 čtverečních. m. o 2,6 kb. m. = 33,2 sq. m.

Stále tam jsou pokoje s šikmými stěnami. V tomto případě jsme rozbít to, aby se dosáhlo obdélníky a trojúhelníky (jak je uvedeno níže). Jak vidíte, v tomto případě je nutné mít pět velikostí. Přestávka může být jiným způsobem, umístěním vertikální spíše než horizontální linii. Nezáleží na tom. Jen vyžaduje sadu jednoduchých tvarů, a způsob, jak od sebe oddělit je libovolná.

Jak vypočítat nepravidelného tvaru plochu místnosti

V tomto případě je pořadí hodnocení je:

 1. Domníváme se, že velkou obdélníkovou část: 6,4 m x 1,4 m = 8,96 čtverečních. m. Je-li na kole, dostaneme 9, 0 m²
 2. Počítáme malý obdélník: 2,7 m x 1,9 m = 5,13 čtverečních. m. zaokrouhlení to, dostaneme 5,1 metrů čtverečních. m.
 3. Považujeme trojúhelníkovou plochu. Jelikož se jedná o pravý úhel, který se rovná polovina plochy obdélníku se stejnými rozměry. (1,3 m x 1,9 m) / 2 = 1235 čtverečních. m. Po zaokrouhlení získání 1,2 kb. m.
 4. Nyní vše přidat až najít celková plocha místnosti: 9,0 + 5,1 + 1,2 = 15,3 čtverečních. m.

Uspořádání prostor může být velmi rozmanité, ale obecný princip jste pochopil: dělení jednoduchými tvary, změřit všechny požadované rozměry, výpočet kvadratury každého kusu, pak vše sečíst.

Vzorec pro výpočet plochy a obvodu jednoduchých geometrických tvarů

Jedna důležitá poznámka: Plocha místnosti, podlahy a stropu - je to všechno stejné velikosti. Rozdíly mohou být v případě, že je nějaký druh polosloupy, nedosahující až ke stropu. Potom, z celkového počtu srovnat srovnat odečíst tyto prvky. Výsledkem je užitná plocha.

Jak vypočítat druhou zdi

Stanovení plochy stěn je často nutné při koupi povrchových materiálů - tapety, omítky, atd. Pro tento výpočet další měření jsou nezbytné. K již existujícím šířku a délku místnosti bude zapotřebí:

 • výška stropu;
 • výška a šířka dveří;
 • Šířka a výška okenních otvorů.

Všechna měření - metrů, jak srovnat zdi, taky obvykle měří v metrech čtverečních.

Výhodná velikost působící na plánu

Vzhledem k tomu, že stěny jsou pravoúhlé, a oblast je považována jako obdélník: násobit délku šířkou. Stejným způsobem můžeme vypočítat velikost oken a dveří, jejich rozměry odečíst. Například výpočet plochy stěn znázorněných na obrázku výše.

 1. Stěna s dveřmi:
  • 2,5 m * 5,6 m = 14 čtverečních. m. - celková plocha dlouhé zdi
  • jak dlouho trvá dveří: 2,1 m x 0,9 m = 1,89 čtverečních metrů
  • Wall bez dveří - 14 m - 1,89 čtverečních. = 12,11 metrů čtverečních. m
 2. Zeď s oknem:
  1. kvadratura malé stěny: 2,5 m * 3,2 m = 8 sq.m.
  2. Jak dlouho trvá, než se okno: 1,3 m * 1,42 m = 1846 čtverečních. m, zaoblené získá 1,75 čtverečních metrů
  3. bez stěně okenního otvoru 8 sq. m - 1,75 m = 6,25 sq.m.

Najít celkovou plochu stěn není nijak složité. Složit všechny čtyři číslice: 14 m + 12,11 m + 8 m + 6,25 m = 40,36 sq. m.

Vzorec pro výpočet objemu místnosti

U některých výpočtů požadovaných objem místnosti. V tomto případě jsou tři hodnoty násobí šířky, délky a výšky místnosti. Tato hodnota se měří v metrech krychlových (v metrech krychlových), také volal zdvihový objem. Například při použití údajů z předchozího odstavce:

Pokud jsou všechny násobit, získáme: 5,6 m x 3,2 m x 2,5 m = 44,8 m 3. To znamená, že objem místnosti 44,8 krychle.

Jak změřit plochu?

Při provádění oprav bytového domu Chcete-li vypočítat plochu každého z jeho pokoje. To přispěje ke koupi stavební materiály ve správném množství a vypočítat rozpočet oprav správně. Je pravidlem, že v přítomnosti jednoduchých nástrojů pro měření plochy jakéhokoli prostoru nebude mít žádné potíže.

Změřit plochu potřeby

 • Ruleta konstrukce;
 • Poznámkový blok, nebo notebook obyčejný papír;
 • Rukojeť (výhodně tužka);
 • Kalkulačka.
 1. Nejjednodušší možností výpočtu plochy komor obdélníkového tvaru. Je dostatečně změřit délku a šířku místnosti, za použití běžného metr a množte se dohromady (před tím, než je nutné překládat postavy v metrech). Je důležité si zapsat do bloku všechny rozměry, značení pokoj, k němuž se vztahují. V opačném případě se na konci procesu musíte mít na paměti, v jakém pokoji, co oblast.
 2. Harder je tomu v případě výpočtu oblasti komor, které mají výstupky, vybrání, nebo nepravidelný tvar. Je třeba provést následující kroky: vy jste to zlomit prostor do obdélníků pravidelný tvar a vypočítat plochu každého z nás se již známým způsobem (odstavec 1). Pak přidání všech dat, získáme plochu místnosti.
 3. Za přítomnosti v místnosti sloupců a jiné dekorativní prvky, nutné odečíst prostor obsazený nich z obývacího pokoje. Pro tento účel vyrábějí pomocí měření ruletu (ne kruh a přímku kolem sloupu ve tvaru Osnova čtverec) a vynásobením délku a šířku sloupce se získá oblast.
 4. Podobně, vypočtená plocha stěny pro výpočet nákupu povrchových materiálů. Délka stěny vynásobí svou výškou a odečteme plochy oken a dveří.
 5. Plocha během dokončovacích prací se může změnit. To je usnadněno tím, některé materiály, jako jsou sádrokartonové desky. Uplatnění v opravě, je třeba poznamenat, že celková plocha místnosti na konci práce snížena.
 6. Všechny výsledky měření před a po opravě, by měly být skladovány ve speciálně připravené tabulky. To nebude měřit pokaždé, když potřebujete najít prostor v místnosti.

Takový způsob výpočtu umožňuje měřit jakékoliv části budovy nebo pozemku. Více informací lze získat z článku - Jak vypočítat rozlohy.

Kalkulačka pro výpočet plochy

Tato on-line kalkulačka umožňuje vypočítat plochu různých geometrických tvarů, jako například:

Pro větší pohodlí výpočtů můžete vybrat měrnou jednotku (milimetry, centimetry, metry, kilometry, nohy, yard, palec, míle). Také výsledek může být převeden na jinou jednotku výběrem ze seznamu.

Oblast - číselné označení, z dvojrozměrné (ploché nebo zakřivené) geometrický obrazec.

Tato on-line kalkulačka je užitečná při výpočtu plochy prostor a pozemků.

Kalkulačka na zakázku pro váš web

nové kalkulačky

Pokud zjistíte chybu na webu nebo máte nějaké návrhy na zlepšení stránky - kontaktujte nás prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

66 + = 75