Jak měřit úhlopříčku televizoru

Jak měřit úhlopříčku televizoru

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak měřit úhlopříčku televizoru

Jak měřit úhlopříčku televizoru

Správně přizpůsobená velikost televizoru - slib pohodlného sledování oblíbených programů a jiného mediálního obsahu. Vyjádření "Čím více je úhlopříčka televizoru lepší", tak není správné. Obvyklá míra měření diagonály televizního přijímače je palce. Tato hodnota je obvykle zobrazena na krabici z televizoru ve formě 22 "42" 52 "b, atd.

Okamžitě to uvedeme jeden palec, rovný 2,54 cm nebo 25,4 mm. Tedy. stačí vynásobit velikost televizoru tímto. Pokud je úhlopříčka televizoru 22 palců (22 palců), pak 22 * ​​2,54 bude 56 cm.

Pro výpočet úhlopříčky televizoru můžete použít převodník kalkulačky a jednotky.

Jak měřit úhlopříčku televizoru

Pokud je kazeta z televizoru zlikvidována a instrukce není nalezena, lze diagnostiku televizoru měřit různými způsoby:

• Najděte model televizoru na internetu (na webových stránkách výrobce nebo v Yandex.Marketu) a uvidíte, jaká je diagonální.

• Ruční změření diagonálu televizoru.

V prvním případě je vše jednoduché, najdete správný model, přejděte na záložku "Vlastnosti" a podívejte se na informace, které potřebujeme:

Pro druhou metodu měření úhlopříčky televizoru potřebujeme pravítko nebo "měřič". Provádíme měření, jak je uvedeno na obrázku, v levém dolním rohu vpravo nahoře (nebo naopak). Změřte pouze obrazovku bez rámečku.

Pokud máte zájem o velikost v palcích, pak rozdělit výsledné číslo v centimetrech o 2,54 a výsledek zvětšit.

Jak vybrat správnou úhlopříčku pro televizor

Při výběru velikosti televizoru je třeba dbát na dvě věci - to je vzdálenost prohlížení a rozlišení obrazovky. S druhým teď je vše mnohem jednodušší než dříve, protože Všechny moderní televizory podporují rozlišení HD Ready. Musí se však vypočítat vzdálenost k televizoru. To lze snadno provést pomocí tabulky:

Rozhodli jsme se kvalitu vysílání a diagonálu obrazovky, získáváme pohodlnou pozorovací vzdálenost.

Jak zjistit diagonální rozměr televizoru?

Jak ji měřit nebo jej vypočítat?

Obecně velmi užitečné je znát diagonály televizoru. Například v případě, že televizor potřebuje opravit. Kromě toho vědět velikost úhlopříčky televizoru, můžete vybrat vhodnou vzdálenost pro prohlížení.

  1. Vidíte velikost v instrukci (pokud je připojena). Obvykle jsou informace o velikosti diagonálu přímo na obálce příručky.
  2. Pokud se návod ztratí, nejprve je třeba určit, který televizor chcete měřit - LCD, CRT nebo plazma.
  3. Úhlopříčka televize s kinezopom se měří přes sklo žárovky. Jak měřit? Přesuňte centimetr z jednoho rohu skleněné obrazovky na druhý a výsledek je zapsán v centimetrech.
  4. Měří se tekutý krystal nebo plazmový televizor když je zapnuto. Musíte se vzdálit od televize na jeden a půl metru, vidět, kde pixely svítí na rohu obrazovky. Obvykle se na LCD a plazmových televizorech kolem okrajů obrazu nachází černý rám. Proto je třeba měřit extrémní obrazové body v rohových polích. Nyní, jít na obrazovku, šikmo aplikovat centimetr mezi úhlové pixely a měřit.
  5. Od té doby Úhlopříčka televizorů a monitorů se měří v palcích, musíte rozdělit výsledek děleno 2,54 - to bude velikost diagonály televizoru v palcích.

Chcete-li zjistit diagonální úhlopříčku televizoru, stačí jednoduše měřit vzdálenost od jednoho rohu k druhému pomocí pravítka nebo měřidla přes střed, to znamená diagonálně. A pak výsledná vzdálenost v centimetrech dělící o 2,54 a získat diagonádu v palcích.

Úkol je jednoduchý, pokud máte ruku na dosah ruky. Byla měřena vzdálenost od jednoho rohu k opačnému, přeložená centimetry v palcích - všechno, je to hotovo.

A co když máme k dispozici jen krátkou linku a musíme měřit diagonální obrovskou televizi? Jen tak je těžké si představit přímou diagonádu v hlavě.

Existují nejméně dva zásuvky. První: vypočítat diagonální (to je hypotenze) podle Pythagorean věty. Ne, vážně.

Druhý: vzít řetězec nebo pásku, natáhnout ji z rohu do rohu, a tak, jako kdyby, místo ruletky. Délka pásky nebo krajky bude snadné měřit s pravítkem libovolné délky. Pokud je to opravdu o velkých velikostech, můžete použít svůj růst jako základ, ale takové měření bude samozřejmě velmi drsné.

Úhlopříčka televizoru lze určit pomocí páskového měřítka nebo dlouhého pravítka. Musíte měřit vzdálenost od jednoho rohu k druhému, diagonálně. Pak můžete převést centimetry na palce.

Můžete také zadat název modelu na internetu a určit řadu televizorů a pochopit, co máte.

Úhlopříčka televizoru je poměrně jednoduchá. Tyto informace naleznete v pokynech dodaných s televizorem. Pokud tomu tak není (například je to ztraceno), pak můžete diagnostiku televizoru měřit sami (nebo většinou). Je třeba vzít centimetrovou pásku nebo pásku a změřit vzdálenost v pravém horním rohu monitoru v levém dolním rohu nebo v levém horním rohu monitoru vpravo dole. Tato vzdálenost - to je úhlopříčka televizoru.

Mimochodem, úhlopříčka televizoru je měřena v centimetrech.

TV Diagonal opatření není obtížné, protože to je třeba vzít svinovací metr nebo centimetr a měří úhlopříčně, kolik centimetrů je z jednoho úhlu k druhému. Stačí měřit sklo, neměřte rám. Pokud potřebujete najít svou velikost v palcích, protože úhlopříčka se obvykle měří v nich, pak výsledný obrázek v centimetrech, vydělte dvěma bodu padesát čtyři setin, takže se dostanete na délku v palcích.

Jako dívka jsem vždycky přemýšlela o tom, jak a proč jsou rozměry monitoru a televize nazývány diagonálem a jak se měří.

Všechno bylo jednoduché. Úhlopříčka se měří od horního rohu ke spodnímu rohu a prochází středem obrazovky.

Abyste zjistili velikost televizoru, musíte měřit velikost obrazovky diagonálně. Je však důležité nečinit chyby a měřit od úhlu k úhlu "diagonálně."

Dále na velikostní tabulce určete velikost.

Pokud máme délku - úhlopříčka je 81 centimetrů, pak tato velikost je 32 centimetrů.

Úhlopříčka monitoru, televizor je velmi jednoduchá. Chcete-li to provést, potřebujete jednoduchou pásku nebo pravidelné pravítko.

Měření by mělo být provedeno z horního rohu k opačnému dolnímu rohu a to bude považováno za úhlopříčku obrazovky.

Mark obyčejný ruleta a měří šířka v pravém horním rohu na levém dolním rohu, a šířka je obvykle jednoduše zleva doprava přes obrazovku, a který nepotřebuje k výpočtu nebo výpočet množit a přidat)

Jak měřit diagonální rozměr televizoru? Základní metody a měření délky

Pokud si chcete koupit nový televizor, pak je jedním z kritických okamžiků, které je třeba věnovat pozornost, velikost budoucího zařízení. Pokoje, stejně jako nábytek, mají v domě své vlastní individuální formy, takže bude zbytečné přejít do bytu s páskou v předstihu a odhadnout velikost nákupu.

Jakmile se rozhodnete pro velikost nočního stolku nebo zdi, tedy místo, kde bude zařízení, můžete jít do obchodu a hledat požadovanou diagonálu. Takže, podívejme se, jak správně měřit diagonální velikost televizoru. Všechny níže popsané metody a metody jsou snadno přístupné a dostatečně jednoduché, že je běžný uživatel porozumí, takže by neměly být žádné vážné problémy.

Před měřením úhlopříčky televizoru se budeme zabývat centimetry a centimetry, tedy hlavním pravítkem, který vypočítá tento druh zařízení.

Jeden palec (duim (niderl.) - palec) se rovná 2,54 centimetrů. Taková míra délky se používá v evropských nemetrických katalozích. Nejčastěji je slovo "inch9raquo; pochopit britskou míru délky (palce), která se rovná 2,54 cm.

Navzdory skutečnosti, že po harmonizaci a přijetí jednotného měřicího systému ze zemí Evropské unie, kde nebyl žádný centimetr prostoru, někteří výrobci nadále používají toto opatření k určení tvarových faktorů svých výrobků. Nezapomeňte si na to uvědomit, než změříte úhlopříčku televizoru v cm.

Například, když vidíte, před vámi je gadget se značkou 37“, znamená to, že zařízení má obrazovku o úhlopříčce 37 palců nebo 93,98 cm, tedy 37" se vynásobí 2,54 cm a získat velikost v centimetrech. Nezapomeňte věnovat pozornost těmto jednoduchým výpočtům, než změříte úhlopříčku televizoru tak či onak.

Někteří mylně věří, že například velikost 32 palců je délka zařízení v šířce, tedy z levého rohu doprava. Ale ve skutečnosti tomu tak není, 32 "nebo 81 cm jiným způsobem, je vzdálenost od horního rohu na levé straně ke spodní straně od pravé a naopak (vpravo nahoře - dole vlevo). Před měřením úhlopříčky televizoru se ujistěte, že jste se zaměřili na tuto chvíli.

Mnoho uživatelů umožňuje jednu velmi drsnou chybu (zejména pro vestavěnou technologii), která měří rohy rámce zařízení. Výsledná hodnota bude nesprávná, protože rám může být tlustší, větší, menší nebo někdy zcela chybějící. V druhém případě nebudou žádné problémy, ale ve zbytku - obdržíte nesprávné informace.

Před měřením úhlopříčky televizoru si pamatujte, že stačí měřit samotnou obrazovku bez rámečku, jinak se tento model nemusí přiblížit k vašemu nábytku. Navíc bude zbytečné brát v úvahu hloubku zařízení, což má vliv i na místo instalace.

Po provedení všech výpočtů je čas vyzvednout model, který se vám líbí. Řekněme, že jste sledovali 46-palcové zařízení (117 cm). Jeho šířka se pohybuje v rozmezí 113 cm a výška nepřesahuje 64 cm.

Technicky se to vejde do nejmodernější stěn, které jsou určeny pro tento druh technologie, ale bude to, co se nazývá zadek a esteticky nevypadá to moc hezké. V tomto případě je tedy lepší zastavit se na 40-palcových modelech (102 cm), které vypadají skvěle a nevypadají alapisto a přitlačují se k pozadí celé stěny.

Pokud jde o hloubku televizoru, je zde vše standardní. Většina modelů nemá na tuto položku mnoho variant, takže tento bod lze nazvat univerzální. Nicméně není vyloučení tohoto parametru v obchodě, aby se předešlo dalším problémům.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

29 − = 23