Jak nainstalovat horizontální žaluzie pro plastová okna

Jak nainstalovat horizontální žaluzie pro plastová okna

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak nainstalovat žaluzie pro plastová okna

Musím instalovat žaluzie na okna

Někdo si myslí, že rolety - je to jen nezbytnost, a někdo - naopak, že nejsou potřeba, takže kdo má pravdu v této situaci? Ve skutečnosti je správné a co špatné v této situaci není, jako je nutnost instalovat rolety - je to jen subjektivní názor. Tento názor je založen na dvou faktorech: osobního vkusu a potřeb. Můžeme tedy udělat malou závěr, který nastavil žaluzie ve dvou případech: pokud se jim líbí, a / nebo v případě, že jsou potřeba. Podívejme se na tyto dva faktory podrobněji.

K dnešnímu dni, tam jsou 3 typy žaluzií:

Žaluzie mohou být vyrobeny z různých materiálů:

Vyberte typ materiálu a okenice zcela závisí na vašich preferencích. Dáváte-li přednost klasické a jednoduché - je to jednoznačně hliníkové horizontální žaluzie. Pokud nemáte v plánu pověsit záclony, závěsy, nebo chcete raději nainstalovat žaluzie, pak je nejlepší volbou - to je vertikální žaluzie. Pokud chcete něco krásné a elegantní - vybrat látkové rolety, které jsou velmi krásné, i oni jsou velmi snadno umýt, na rozdíl od dvou předchozích verzí žaluzií. Pro ty, kteří dávají přednost něco jiného, ​​nebo pokoj se skládá v jakémkoliv stylu, doporučujeme zvolit dřevěné nebo bambusové žaluzie.

Instalace rolety s rukama

Nedílnou součástí instalace žaluzií se měří. Pokud uděláme nesprávné měření, může to nejen vypadat esteticky, ale i nepříznivý vliv na okenních profilů.

Měření vodorovných a látkových rolet

Měření vertikálních žaluzií

 • Do horní části okna svahu;

 • Nad okenního otvoru (jako obyčejný římsou);

  Každá z těchto možností má své výhody - je považují.

  Jak je možné nainstalovat žaluzie pro plastová okna? A teď pojďme k zábavnější části - instalaci. Horizontální a vertikální žaluzie mají jiný způsob upevnění, takže se budeme diskutovat o nich zvlášť.

  Montáž vertikálních žaluzií

  Kompaktní mód | společný režim

  Jakákoli reprodukce materiálů bez našeho výslovného písemného souhlasu je zakázána!

  Instalace žaluzie pro plastová okna

  Dnes žaluzie jsou široce používány nejen v kancelářích, ale i doma. Je to pohodlné, praktické a v posledních letech, a to díky návrháři, a dokonce i krásné. Chcete-li se dozvědět, jak nainstalovat okenice sami, se dozvíte v tomto článku.

  Vzhledem k tomu, okna na zakázku a mohou mít různé parametry, je velmi důležité, aby se měření pro okenní žaluzie řádu. Je třeba změřit výšku okna a šířku na nejbližší milimetr. Uvědomte si, že délka a šířka žaluzie by měla být o trochu víc. Pro měření, použít pouze na pásku ocelový měření, jiný svinovací metr (tkaniny, atd.) Mohou zavést chyby v měření.

  Je důležité se rozhodnout, jak chcete instalovat žaluzie: okenní otvor uvnitř nebo vně. Pro první provedení délky lamel, musí být 1 cm menší než výška otevření a šířky - 2 cm menší než šířka otvoru. Pokud se chystáte na zavěšení rolety přes okenního otvoru, délka žaluzie by měla být 5-7 cm delší a šířka pásku musí být větší než šířka rozevření 20 cm.

  Existují čtyři základní způsoby žaluzii přílohu:

  Upevnění na stěnu nad oknem

  V tomto případě se okno a svahy zůstanou beze změny, neexistují jasná omezení šířky žaluzií (může otevření širší nebo užší). Mnozí výrobci začali vyrábět okna s stávajících svítidel pro žaluzie. Pokud máte balíček, který nemá takové přílohy, budete s největší pravděpodobností muset použít tuto metodu instalace žaluzií.

  Připojování vrata do okenního otvoru

  Žaluzie připevněna k stropního otvoru, přičemž otvor je prostor ponechán volný, nebude snižovat vizuální prostor, jako v prvním případě.

  Uchycení žaluzie do okenního rámu

  Tento způsob montáže je vhodný pouze pro obdélníkové okna. Otevření okna zůstává volná i při snížených žaluzie.

  Uchycení žaluzie do okenního křídla

  V tomto případě bude rolety instalovat přímo vedle skla. Výhodou tohoto typu upevnění by měly obsahovat skutečnost, že je snazší nastavit pozici okenních křídel.

  Jak sestavit horizontální žaluzie

  Před zahájením montáže a instalace žaluzií, rolet je třeba rozumět zařízení. Horizontální žaluzie se skládají z několika částí:

  Na horní část žaluzie jsou otočná osa, váleček závěs tyč, držák západky řídicí šňůra, rotační mechanismus a horní kryt.

  Střední část se skládá ze žebříku, lamel (tenké desky vyrobené z plastu nebo jiného materiálu) a pahýl.

  To se odkazuje na spodní straně spodního výstupku a boční kryt.

  Za účelem sběru žaluzie, budete potřebovat nůžky, šroubovák, šrouby a vrtačku. Podnikne všechny nezbytné nástroje a postupujte podle pokynů.

  Musíte získat a ověřit, že všechny komponenty pro žaluzie.

  Vezměte na horní a spodní část příčníku, který má konfiguraci ve tvaru U řezu. Je třeba snížit na velikost okna.

  Udělejte si malý otvor v horní liště na regulační řídící šňůry. Všechny ostré hrany otvoru může být uzavřen plastovou vložkou, které by měly být zahrnuty.

  Dále je nutné nastavit laťku v pravém horním stupni kabelu. Pak se pásy, hole kabel, propojovací kabel zářez a upevnění do kontrolního mechanismu.

  Poté je nutné utěsnění spodní římsa speciální svěrky dohromady koncovky a řádkové navlečené klapek.

  Jak sestavit horizontální žaluzie: Video

  Vzhledem k textovým popisem byste mohli něco nepochopil, doporučujeme sledovat video, jak vyrábět a sbírat horizontální žaluzie.

  Instalace horizontální žaluzie pro plastová okna

  Zámek konzol (upevnění členů) na horním panelu žaluzií.

  Připevnit žaluzie do okna a nakreslete rozvržení horního držáku.

  Odpojte držáky od blindů, zajistěte pomocí šroubů na okna. Po tom, vložte okenice, dokud nezapadne.

  Dále zajistěte spodní úchytky. Tento režim je stejný: dát, označit, upevněny pomocí šroubů.

  Připevněte regulační tyč.

  Pro větší přehlednost, proces instalace žaluzií doporučujeme sledovat video

  Jak sestavit vertikální žaluzie s rukama

  Pak se svinovací metr a dělat rozložení pro instalaci římsy pro žaluzie.

  S pistolí, aby otvory do zdi a zajistěte držák.

  Snap v upevňovacím výstupku.

  Expand běžci lamely kolmo římsy.

  Pak je třeba vložit lamely v oběžném kole.

  Dále je nutné stanovit závaží na spodní lištu. Připojení závaží řetězce.

  Důležité! Nehýbej rolety, když jsou zavřené! Roztáhne kolmo k okapu, a posuňte nebo od sebe.

  Video: Jak nainstalovat vertikálních žaluzií

  V tomto videu ukazuje, podrobně, jak pověsit žaluzie s rukama

  Druhy a způsoby montáže žaluzií pro plastová okna

  Dnešní žaluzie získal značnou oblibu - jsou instalovány v soukromých domech a kancelářích. Nejčastěji montážní systémy jsou zpracovány odborníky, ale instalace žaluzií na plastová okna s rukama, jak je to možné a není ani nutné žádné speciální dovednosti nebo nářadí. Instalovat tyto žaluzie v několika způsoby, jejichž volba závisí na vnitřní a funkčnost.

  V současné době je několik druhů žaluzií v rozmezí od železářství. V závislosti na konkrétním typu změny, zejména upevňovací závěsy.

  V prodeji najdete několik typů horizontálních žaluzií. Lamela jsou umístěny vodorovně, a to je vzhledem k názvu struktury. Tloušťka, šířka a druh materiálu, může být libovolná. Struktura může být namontována uvnitř rámu, na samotnou rámu, nebo na svahu nad okenní jednotky.

  Horizontální žaluzie častěji namontován v institucích

  Instalovat tyto žaluzie v kancelářích, výrobních zařízení a na dalších místech. Tyto návrhy jsou univerzální - chcete-li, můžete najít téměř jakýkoli horizontální žaluzie barvy.

  Vzhledem k konstrukčních vlastností těchto žaluzií obvykle připevněny v horní části okna. Lamely jsou v tomto případě svisle, jsou vyrobeny z plastu nebo textilie. Trh nabízí řadu různých délek klapek.

  Vertikální žaluzie jsou instalovány převážně v obytných oblastech

  Instalace tohoto modelu se nejčastěji provádí v soukromých domech, ale oni jsou v poptávce a v kancelářích. Montáž vertikálních žaluzií jsou na šrouby. Případně cvičil montáži stropu.

  Rolety jsou vyrobeny z tkaniny, zcela pokrývají skla, můžete zvýšit, pokud si přejete, soustružení do role. Montáž se provádí pomocí držáků, šroubky nebo lepicí páskou.

  Rolety mohou být instalovány bez vrtání stěn a žaluzií - v oboustrannou pásku

  potřeba vrtání se bude lišit v závislosti na typu:

  1. Vertikální stavební namontován přes okno nebo na strop. V obou případech budete muset vrtat na povrchu.
  2. Horizontální žaluzie mohou být připojeny k horní svahu nebo okny do latě. Bez vrtání takových struktur může být namontována na rámu křídla okenní jednotky.
  3. Mezhramny analog, jak snadno uhodnout z názvu, je navržen tak, aby se vešly dovnitř oknem. Tato varianta vyžaduje největší počet vrtání otvorů.

  Pro montáž žaluzií vyžadovat následující nástroje:

  Že veškeré úsilí bylo nedocházelo k plýtvání, je důležité správně a přesně provádět měření - teprve pak bude návrh fungovat efektivně. Kromě toho by mělo být umístěno absolutně symetrické zasklení. Žaluzie, připojené pomocí lepicí pásky, jsou tolerantní k chybám - mohou být opraveny, pokud je to žádoucí. Pro analogy s upevňovacích šroubů o potřebě provést další otvory, což je nepravděpodobné, že by prospěch krásu okna, existují nepřijatelné nedostatky.

  V první fázi instalace žaluzií změřit šířku a výšku okna

  Chytrý design pro umístění vzhledem k oknu a podlaha bude muset měřit následující parametry:

  • rozměry okenního otvoru;
  • délka závěsů na spodním okraji;
  • vzdálenost mezi vázáním.

  U horizontálních žaluzií instalovaných na křídla, je nutné, aby kromě měření rozměrů každé sklenice. K získanému výsledku je přidán do 2 cm od horního a dolního okraje a 0,5 cm na bocích.

  Montáž vertikálních žaluzií ve skutečnosti není tak složitý proces, jak se může zdát zpočátku, a na tuto výzvu a každý může. V případě, že délka závěsů je malý, montáž se provádí uvnitř okenního otvoru. V opačném případě je struktura je nastavena na strop nebo na zeď.

  Algoritmus je následující zde:

  1. značkování. Prvním krokem je výpočet střed okna - to by mělo být na stejné úrovni se středem římsy. Aby nedocházelo k chybám by měla být na okrajích konstrukce, aby se značka. Prostor pro šrouby musí být označeny na obou stranách asi 0,5-0,6 cm blíže ke středu okna.
  2. úroveň skóre. V tomto procesu musí být zajištěno, že lamely jsou svislé. Ve spodní části musí být v určité vzdálenosti od podlahy 1-2 cm. Podobný vzdálenost být udržován až do parapetu, pokud instalaci přímo do otvoru.
  3. Upevnění na držáku. Otvory pro hmoždinky by měl být připraven v předstihu, takže tam bude jen na jejich instalaci. Držák je upevněn pomocí šroubů. Následně maskování tyto prvky mohou být nastaveny, kompletní klip. Při vrtání zeď by měl jednat velmi opatrně, protože jinak můžete ulomit část stěny.

  Vertikální žaluzie jsou zajištěny pomocí šroubů na zeď nebo strop

 • Montáž řetězu a lišty. Po odstranění římsou zůstává jedna malá věc - pro zavěšení lamel, aby běžce a připojit regulační řetěz. Důležitý bod: zavěšení lamel nutně ve stejném pořadí, v jakém jsou v krabici. V opačném případě můžete zničit celý obraz (pokud existuje).

  Instalace horizontální žaluzie

  Upevnění horizontální žaluzie pro plastová okna je poněkud složitější. Hlavní věc je jednat v souladu s pokyny jasně:

  1. Prvním krokem je stanovit horní prvky spojovacího prvku. To se provádí pomocí šroubováku. Nejprve připraví díry, načež se držák je namontována pomocí šroubů.
  2. Je zavěšena od okapu. Přiložit by mělo, dokud nezapadne.
  3. Vyvrtaných otvorů v dolní části upevnění vlastních rukou. Při výběru velikosti průměru by měla brát v úvahu nit pojistku spojující lamel. Častěji než horizontální žaluzie vyžadovat dodatečné otvory po stranách. To pomáhá vložit držák připojen k webu lamel v rozích.

  S self-montáž horizontálních žaluzií je třeba pečlivě dodržovat pokyny

  Důležité: Vlastní montáž je potřebné k výrobě nejtěsněji. Velmi často se stává, sebemenší chyba Ukazuje se, že celá struktura nefunguje správně.

  V případě rolet možnosti, několik montážních, takže dříve, než začnete, vyberte si nejvhodnější. První z nich - montážní šrouby, což je v podstatě neliší od provedení popsaného výše, druhá - speciální lepicí páskou, který je použit namísto šroubů, a třetí žaluzie zavěšen na rámu křídla.

  Pro upevnění rolety pomocí úchytů nebo pásku

  Důležité: nezapomeňte na odmašťování plastu - to výrazně zlepší spojku materiálů.

  Mezhramnye závěsy jsou použity pouze pro dvojskla. Montáž uzávěrů tohoto typu je poněkud složitější ty předchozí, a tento proces bude mít za následek nevyhnutelné narušení integrity profilu: budeme muset vrtat alespoň dva otvory, jimiž se bude řídit mimo držadlo a kabel pro ovládání systému.

  Záclony samy jsou uloženy na vnitřní chlopni, aby byl přesný - ve své horní části a ramene - přímo do horního profilu. Montáž konstrukce je velmi podobná práci s horizontálními žaluziemi.

  Mezhramnye závěsy instalovány dvojitým zasklením

  Instalace systému s rukama se konalo ve dnech následujícího algoritmu:

  1. Okenní rám je odvíjen a žaluzie jsou připojeny k vnitřní straně křídla. To se používá ke kontrole velikosti utkání.
  2. Počítání se provádí pro stanovení a výstupní přítlačných bodů a ovládacího knoflíku a vrtat otvor o průměru asi 5 mm v průměru.
  3. Konzoly jsou vloženy do podpěry, šňůry a knoflíky jsou vysunuta, přičemž kabel skrz spodní otvor.
  4. Mezhramnye žaluzie jsou připevněny ke křídlu speciální mezhramnymi závorkách.
  5. Namontovaný na adaptéru rámu a je spojen s pružným otočným knoflíkem terminálu.
  6. Namontovaný řídicí tyče a zajistěte kabel.
  7. Rám zkroucené zpět.

  Kontrolní žaluzie odváděny vnějším rámu

  Jak lze vidět, instalace žaluzií technologie pro plastová okna bez vrtání není vhodné zde. Sama o sobě, princip instalace připomíná všechny další možnosti provedení s jediným rozdílem, že je nutné demontovat rám, šroubovaná konzola mezhramnoe prostor a výstupní kontroly prostřednictvím vyvrtaných otvorů.

  Chcete-li okenice by mohly sloužit po mnoho let, některé z provozních pravidel musí být dodrženy:

  1. Zakoupíte-li si měli pečlivě zkontrolovat obal a veškeré vybavení, zejména spojovací materiál. Musí mít vysokou kvalitu.
  2. Zvolit si mechanismus, úprava by měla mysl - to by mělo být v pohodlné obslužné straně.
  3. Dávejte pozor, aby se nikdo otevřel okna, když žaluzie ještě nebyly plně složeny.
  4. Otočný knoflík nesmí kolidovat s jinými zařízení nebo dotýkat se jí.
  5. Neměli bychom zapomínat na pravidelnou údržbu.
  6. Nainstalovat rolety na oknech jsou docela schopné, a vlastníma rukama, ale jeho oprava je nejlepší ponechat na profesionály.
  7. Plastová konstrukce je výhodná: starat se o ně mnohem jednodušší.
  8. Nenechte se příliš často k vyčištění systému, povede to jen k rychlému zhoršení ochrannou vrstvou.

  Instalace zařízení s rukama, jak vidíte, docela jednoduchou záležitostí, ať už kovové, plastové nebo dřevěné žaluzie pro plastová okna. Hlavní věc, která byla kvalitní ruční na dosah ruky. S tímto materiálem můžete rychle a efektivně reagovat na žaluzie.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  6 + 2 =