Jak nainstalovat kanalizace v případě, že střecha je již pokryta

Jak nainstalovat kanalizace v případě, že střecha je již pokryta

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak nainstalovat okapů na střechu - zařízení a sekvenci upevňovacích prvků systému

Zajímá vás, jak nainstalovat okapy na střeše, to je ještě v přípravě stavebního projektu. To umožní, aby správně vypočítat všechny důležité body, které přispívají k vytvoření dlouhodobého a účinnou ochranu pro založení budovy sedimentární vlhkosti.

Proto je třeba navrhnout kanalizace

Správný výpočet požadovaného množství materiálů pro aranžování kanalizace přispěje k udržení následující body při přípravě projektu:

 • Provést výpočet celkové rozlohy celé střechy, a každá z jeho rampy odděleně. Získané údaje umožňují určit požadovanou šířku pásma okapového systému, a průměr velikosti potrubí okapů.
 • Dále provést předběžný plán, jak budou umístěny jednotlivé části systému. To vám dá možnost plánovat sled montážních operací a pro výpočet částky potřebné pro tento materiál.
 • Správný výběr potřebných komponent je obvykle komplikována řadou možností. Nejčastěji se pro orientační bod je vzat z jejich vnějšího vzhledu, který by měl potěšit svého pána a zapadají do celkového obrazu domu. Životnost levných plastových výrobků je téměř stejná jako kanalizace kovu. Další věc je, že tyto prvky nejsou vždy harmonický pohled na břidlicové nebo měděné střechy.

Co je voda drenážní systém

Jsou určeny pro vyřešení problému, jak nainstalovat okapů na povrchu střechy. Mohou mít různé tvary a jiný materiál pro výrobu. Nicméně, barva zboží musí odpovídat barvě dalších střešních prvků.

Držák forma závisí na způsobu upevnění:

 1. Na přední desce. To je nejčastější způsob, jak nainstalovat okapy v případě, že střecha je již zahrnuta. Nejčastěji se jedná o závorky jsou zahrnuty v kompletní sadě systémů z PVC. Zesílené vertikální okraje dává výrobku dobrou nosnost. Pro systémy, jako jsou kovové držáky jsou zkráceny. Když je přední deska není přítomen, instalace drenážního systému na hotové střechy může být provedena v kombinaci s rameny.
 2. Druhá metoda spočívá v instalaci okapů před položí střešní krytina. Místo montážní žlábek v takovém případě je krokev nohy. Typicky vývoji jsou tak rozsáhlé, střecha, na kterém je střešní krytina použita značnou hmotnost. Chcete-li připojit se spolehlivým, velikost kroku krokví, aby až 60 cm.
 3. Třetí metoda vybaven střechy s roztečí krokví 60 cm. Nejčastěji jsou vyrobeny Ondulin nebo kovová deska. V tomto případě je v kombinaci závěsů nebo háků značnou délku. Místo uchycení ve prospěch první rámové tyče nebo spodní části paluby.

Jejich tvar může být i jinak. To může být kulatý, půlkruhový, oválný, obdélníkový, nebo jejich kombinace. Doporučuje se používat okapů a držáky ze stejné skupiny: v tomto případě, jejich podoba je stejná. Nejuniverzálnější je symetrický tvar, montáž, která se velmi rychle vybrána.

Mohou také měnit způsoby, jak namontovat okapový systém. Nejjednodušší z nich - metoda uzamčen. V tomto případě je rotační západka, takže je možné provádět nezbytné demontáž žlabu velmi rychle. Při výběru účetních články také vyžadují určitý stupeň lineární vibrace, než jsou známé zejména z PVC konstrukci. Platba v tomto případě se provádí kopulací s drážkou uvnitř dutiny.

I když je kovový žlab není tolik expandovat při zahřátí, kompenzátor ve formě spojky pro instalaci, je také žádoucí použít. Navrhovat není pokryto ledem, jsou často vybaveny topného kabelu systému.

K jejich výrobě se používá EPDM kaučuku, což je moderní náhrada za gumovým těsněním. To se vyznačuje dobrou pružností, takže výrobek je schopen udržet svůj tvar po dlouhou dobu. Taková těsnění se nebojí vlhkosti a dalšími škodlivými účinky. Pro jednoduchost montáže je dále potažena silikonovou vazelínou.

S jejich pomocí odsávání vody, která teče dolů skrz kanály, aby byla nasměrována do odpadního potrubí. Plastový systém nálevky o dodáván jako samostatné prvky. Trychtýře jsou vlevo, vpravo a rovně. V prvních dvou případech je stěna v podobě čepu, z čehož vyplývá jejich instalaci na konci skluzu. Průchod prvek může být uložen na kterékoli části.

Zobrazují jako zakřivený krátkou délkou trubice. Jsou spojeny prostřednictvím svodů a cestami, a voda se odstraní z základu budovy. Každý svodu je typicky vybaven třemi kmeny: dva horní a jeden dolní.

Jsou obdélníkové a kulaté, že nemá vliv na jejich výkon. Volba vhodného průřezu se provádí s přihlédnutím ke konstrukci budovy a dalších odvodňovacích prvků. Klesací trubky mohou mít délku 1-4 m. PVC výrobky se liší od kovového stejným průměrem po celé délce, který poskytuje dodatečné použití spojek.

Určený pro upevnění potrubí na stěnách domu. Může se lišit od materiálu a tvaru výroby.

Co dělalo kanalizace

Náklady střešních okapů se může lišit v závislosti na výrobním materiálu.

Kromě ceny, jsou také různé vlastnosti produktů:

 1. plastický. To je snadná instalace, lehký a spolehlivý moderní produkty, barva, která přetrvává po dlouhou dobu. Termín doručení plastových okapů je prohlášen za 20-40 let, při nízkých nákladech.
 2. ocel. Popularita pozinkovaná ocel je primárně kvůli jeho láce, s nepříliš dobrým ukazatelem estetiky a doby služby. Dražší druh matka znamená dodatečnou polymerní povlak. Ocelové okapy odolného plastu, který má vliv na jejich životnost. V zásadě jsou k dispozici v bílé nebo hnědé. Další barevné varianty jsou možné pouze na individuální bázi.
 3. mosaz. Nejdražší, krásné a trvanlivé výrobky. Schopný sloužit několik staletí, ale je důležité, aby se zabránilo kontaktu mědi a titanzinku, nebo pozinkované oceli. Po nějaké době se měděného začíná zelenat, ale to neznamená snížení její výkonnosti.
 4. hliník. Z tohoto materiálu se vyznačuje lehkostí a dlouhou životnost, a to až do 50 let. Hliníkové okapy mohou být maloval v jakékoli barvě.
 5. Zinko-titanu. Lehký a lesklé slitiny používá v oblastech s extrémním klimatem. V uspořádání těchto struktur je důležité, aby nedošlo k jejich přímému kontaktu s PVC, páry a kusy střešních krytin. Teplota během instalace zinko-titanu výrobků by neměla klesnout pod 10 stupňů. Vzhledem k vysokým nákladům na hmotné řešení problému, jak nainstalovat drenážní systém, to je nejlepší ponechat na profesionály.

Před instalací odvodňovací systém na střechu, je nutné provést výpočet. Nejjednodušší způsob, jak důvěřovat tento proces poradce firmy, která se zabývá při realizaci odvodňovacích systémů. Také to může dělat odborné instalátory střechy. Je-li to nezbytné k výpočtu materiálu samy o sobě, pak je to nejlepší začít s okapy. Pro stanovení jejich celkové délky sčítají délky všech paprsků, z nichž se budou shromažďovat voda. Mít na obrázku, je také poměrně snadno spočítat počet kráterů, které jsou obvykle stanoveny na 1 ks / 10 m běh.

Svody jsou získány ve stejném množství jako v případě nálevky. Jejich délka odpovídá výšce střechy. Rotace se počítají individuálně na konkrétní konfiguraci, která má vliv na fasádu. Svorky a držáky není těžké spočítat. Na běžný metr žlabu bude vyžadovat jeden držák. Svorky jsou vypočteny výšku budovy: v každém mozků web musí mít alespoň jeden klip.

Montážní práce - jak posílit

Před instalací okapy na střeše, by měla být vyhrazena těmito nástroji:

 • Hammer.
 • Značení šňůru.
 • Univerzální šroubovák.
 • Svinovací metr.
 • Kleště na vodní čerpadla.
 • Kryukogibom.
 • Pilka na kov.

Použité pro řezání odvodňovacích prvků mlýnek je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, topení je zničen polymerní ochranné vrstvy, která následně ovlivňuje životnost výrobku.

Jak nainstalovat kanalizace:

 1. Nejprve musíte určit, kde se bude nacházet v závorce. Optimální vzdálenost mezi nimi - 40-50 cm.
 2. Držáky jsou značené markery. S jejich pomocí určit stupeň sklonu skluzu, který může být až 5 mm / 1 m.
 3. Hotová známky slouží jako vodítko pro soustružení, v závorce, že nejjednodušší způsob, jak realizovat kryukogibom. Zpočátku provádí nastavením extrémní držáky, a na napjaté kabel mezi nimi - a všichni ostatní.
 4. Když je skluz sestaven správnou délku, neměli byste vázání jeho části: to je děláno během instalace. Podle nálevky vystřižené otvory ve tvaru písmene V na 10 cm od okraje.
 5. vypouštění Instalace trychtýř také tím, že jeho okraje ohnuté pod žlabu, následovaný tlaku. Na konci příruby je také skládací části cesty lístků.
 6. Konečná fáze postupu, jak pro instalaci žlabu pod střechou, je realizováno střídavě stohování některých svých místech po připravených držáků, následuje upevnění. Poté se přípojka na přepravky Cornice pásu tak, aby bylo dosaženo spodní hranu ponořením do žlabu. Hydroizolační střešní krytina potřebuje, zatímco horní Cornice pásu. To umožní kondenzace pro vstup do podkroví kanalizace.
 7. Připojení koryto přesahem 20-30 cm, dále utěsnění spár gumové těsnění.
 8. K ochraně přeliv trosek, použijte záchrannou síť. S je vyrobena z násypky skluzu.
 9. Omezovače přetečení potřebného v těch oblastech, žlabů, které jsou přilehlé k fragmenty střechy.
 10. Spojovací potrubí jsou upevněny dva kmeny. Jejich délka se vypočte v závislosti na místě instalace.
 11. Před upevněním svody stěny budovy jsou vybaveny pre-sevře spodní, střední a horní část. Mezi další držitelé jsou povinni na místě potrubní spoje. Odvodňovací koleno otmostku musí pořadí 50 cm rozdělit.

Jak nainstalovat obdélníkový okap na střeše

Je také důležité vědět, jak nainstalovat vypouštěcí systém obdélníkový tvar. V tomto případě budeme muset udělat více úsilí, neboť spojených částí okapových nýty a tmelem. To by vyžadovalo, aby otvor řez příčně nebo kruhový tvar. Montážní stubs úhly a žlaby také provedena pomocí nýtů a tmelem.

Prozkoumat možnosti, jak dát odtok na střeše domku, nelze na domácí systém ignorovat. Pro tyto účely mohou být použity pozinkované sádrokartonové části bez otvorů. Jejich velikost se liší, takže výběr vhodného možnost nezpůsobuje potíže. Profily složené krabice, a pro řezání přebytek se vejde na kovových nůžky.

Vyrábět a instalovat odtok, bude zapotřebí hodně času. To se provádí pomocí pozinkované montážní pásku s otvory. To je připevněn pomocí šroubů, nýtů nebo šroubů. Úroveň hlášení požadováno je dosaženo nakláněním podgibaniem spojovací materiál. Takovéto improvizované zařízení pro odstranění vody ze střechy, i když nemá žádné zvláštní vlastnosti dekorativní, ale je poměrně silný a efektivní.

Jak nainstalovat kanalizace, v případě, že střecha je již zahrnuta?

Rain Water System - je důležitou součástí architektury a její určitě potřebovat více přemýšlet v projektu. A v souladu s moderními stavebními předpisy, montáže okapů, je žádoucí vyrábět ještě před dokončením instalace střešních krytin. Ale v praxi, aby se ukázalo, ne vždy. Také, v ideálním případě, první věc, kterou ještě před nákupem okapový systém, budete muset rozhodnout, jak se bude montovat Kanalizace: římsu na přední desce nebo v první řadě beden. Bohužel, někteří výrobci nabízejí moderní držáky, které jsou určeny pouze pro jeden typ připojení - na přední desce.

Poté, co dělat v takové situaci: střecha je již pokryta a střešní krytina je položen, v případě plechů, které jsou upevněny „pevně“ nebo fascie deska je přítomen? Nyní se otevře vám pár tajemství!

Při instalaci mozků nemusí jen dokončovací práce?

Výlučně na přední desce je nejčastěji oprava mozků, v případě, že proud vzduchu pro větrání vnitřního zateplení se provádí přes otvory v plechu přesahem - nazývaný také perforované podhledy. To je nejjednodušší a nejlevnější způsob větrání, ale ne nejprofesionálnější, protože pro dobré proudění vzduchu, který není dost. Proto zkušený pokrývač věří, že účinněji, aby proudění vzduchu skrz mezeru, která je tvořena bedně.

V tomto případě se head-board, budete muset mít dostatečně nízké a držáky pro uchycení žlabů jen bedna. Avšak tento systém má nevýhody: pod tíhou ledu a sněhu desky jednoduše zlomit. Na základě toho rozhodnout, který z nich je pro vás nejlepší.

Také Upevnění výhradně deska potřebuje čelní pokud odtok vody systém instalován mnohem později po výstavbě domu. Například jste si koupili nedokončený (docela běžné situace). A pokud nechcete dotknout silnici a není jasné, jaké konkrétní principy položeny střešní krytina, pak připevňují držáky dostanete pouze čelní deska. Kromě toho také při výměně kanalizace, také nelze provést nějak jinak.

A třetí bod: Používáte-li anti-kondenzační vodotěsné fólie, v souladu s pravidly je třeba přivést k okapu, a to je možné pouze v případě, že stejná přípojka odvádí přímo na přední palubě, ale ne do té bedně:

7 populární metody instalace

Opravit okapy a svody, a budete potřebovat speciální háky. Podle stavebních předpisů, můžete jim nastavit si ve třech hlavních směrech: obecně dřevěný, v případě měkké střechy, na krovy a okapy Větrobariér:

Jeden z nejpopulárnějších příkladů:

Způsob №1. Upevnění na krovu systému: zvýšit povlak

Někdy kutil dokonce počítal, že po vybudování střechy budou i nadále zvyšovat jeden nebo dva střešní krytiny a opravit háčky na bedně. Ale ve skutečnosti trhat, stejně jako, že jakékoliv krycími plechy nebude fungovat, protože je to nutné, v tomto případě, jak se zbavit jednou nebo dvěma řadami šrouby nebo hřebíky. Ale v tomto okamžiku již neobejde bez patche, které by anulovat „ne“ veškerý estetický efekt.

Ale někteří chytrý způsob, jak v tomto ohledu se stále používá, a jeho podstatou je dát speciální desku pod krytem, ​​který umožní mu, aby rozdrtit krytiny a odstranění montážní kleště. A to dopadá!

Dokonce i něco takového se často provádí s břidlicí. Tam, přímo na vlně břidlice vložit kusy dřeva, které byly hoblované předem profilu vlny. Zde držák namontovaný odtok přímo skrz většinu z břidlice - a barem, a háčkem ve stejnou dobu.

Metoda №2. Upevnění na přední desce: vytvoření bezpečného základnu

Upevnění háčků do hlavy desce - to je nejjednodušší způsob, jak v případě, že střecha je hotová. A samotná hlava penze není obtížné vyzdobit tak, aby to vypadalo jako samostatný prvek na vnější straně střechy:

U kovových střešních háků je třeba krátká, ze stejného materiálu a opravit nimi je také lepší pro kov:

Ale lehký plastový odtok odolaly dřevěné obložení deska bez problémů:

Metoda №3. Montáž na „Bones“: jít na triku

V případě, že čelní deska na střeše, není vůbec, pak stěnu speciální kovové nebo dřevěné „kosti“ a žlab je připojen přímo k nim pomocí čepů nebo tyčinkách:

Nebo háčky musí být přišroubován k tomu, že tam je, a to zejména pokud jde o drobné stavby u domu:

a

Metoda №5. Neviditelné držáky: uchopit horní část skluzu

Kromě toho dnes prodal takové držáky, které jsou nepostřehnutelné i po instalaci, protože udržet skluz shora, nikoli zdola. Brilantní řešení, není to?

Tyto držáky musí být stanovena v krocích 40 a 70 cm, jinak ve značné vzdálenosti žlabu schopné deformovat pod tíhou ledu nebo sněhu:

Tyto držáky, které se vážou k bedně nebo na horní části krokví, musíte nejprve ohnout a dát tvar, aby je pak perfektně hodí na úhlu sklonu.

Metoda №6. Nastavitelné držáky: za ztížených podmínek

bude vás zajímat, že prodej nastavitelných konzol dneska. Stačí otočit šroubů nastavit a přizpůsobit jim v závislosti na úhlu sklonu. Z tohoto důvodu nebudete muset znovu ověřit poloměr ohybu každého samostatného háku.

Podívejte se, jak postavit takové držáky! Jsou to dvě hlavní části, která se může pohybovat relativně vůči sobě navzájem v závislosti na požadované montážní výška:

Metoda №7. Je připojen přímo na střešní krytiny

V nejtěžších případech někdy budete muset koupit dražší držáky, ale umožňuje okapu, a to i na střeše, kde již položené křehkou vlnitý kryt:

Samozřejmě, že tato metoda je vhodná pouze pro oblasti, kde jsou deště ne často a ne ve velkém množství.

Takže abych to shrnul: jak spolehlivé připojí, v závislosti na tom, zda máte správně nainstalován okapů. Koneckonců, není žádný problém mozků, jak vyřešit problém sněhu - to má dělat sníh zastavení a speciální topný kabel.

Technické detaily Instalace technologie

Nyní se rychle přehled o nejbezpečnější technologie mozků na hotovou střechu.

Jak vypočítat požadovaný počet odvodňovacích prvků?

Vypočte se počet potřebných prvků je drenážní systém, na základě těchto údajů (V + N / 2) xC, kde:

 • In - vodorovné vzdálenosti od okapu k hřebenu;
 • H - výška, a C - délka střechy (všechny rozměry jsou uvedeny v metrech).

Zde je návod, jak správně by měla být instalace drenážního systému na přední palubě:

 • Krok 1: Na palubě sám, který byl předem nainstalován, vyberte laserovou vodorovnou čáru na nejvyšším místě okapu.
 • Krok 2. Pak je tato linie se sklonem, která by měla být v rozmezí 3 až 5 mm na metr žlabu.
 • Krok 3: Nyní je třeba vyjmenovat všechny háčky, a musí být rozložení sám s přihlédnutím ke sklonu žlabu. Dále, při použití kryukogiba mírně lišit Radus háčky.
 • Krok 4. Instalace dvě vnější háček, a mezi nimi, na samém dně žlabu je nutné vytáhnout lano. Instalovat zbytek přípravku.
 • Krok 5: Stanovení polohy nálevky na konci skluzu v závislosti na jejich velikosti.
 • Krok 6. Dále připevněte okapový nálevku na palubu a kreslit tužkou podél obrysu. Od okraje obvodu do centra volna tiketů v 45 mm otvoru a pil obyčejný pila? nebo speciální nůžky na kov.
 • Krok 7. Nyní dostat mimo ohybu rámu. Vložte žlábek do sebe. Je důležité, aby byla přední část okapů správně nasazen - tak, že jeho nos byl uvnitř pupku.

Celá sestava je poměrně jednoduché, podobně jako dětské návrháře.

Skluzy a trychtýře: Nachází se ve správné vzdálenosti

A nyní přejít přímo k instalaci žlabu:

 • Krok 1. Nejprve sestavit nálevku a přilehlé žlab.
 • Krok 2. Okraje žlabu upevněny pomocí šroubů na čelní desce.
 • Krok 3 je připevněn trychtýř a samotných žlabů, zatímco jejich profily nejsou zcela shodné.
 • Krok 4. Zkontrolujte úhel a umístění konzol.
 • Krok 5. Dali drážky profilu a ukotvit dohromady. Volné konce uzavírací chlopně.
 • Krok 6. Z výstupu nálevky tak učinit v trubkové stěně.
 • Krok 7. držák pro montáž na trubku.
 • Krok 8. Zaznamenáváme způsob montáže potrubí a již upevňujeme vertikální odkapávací prvky.

Moderní kovové žlaby jsou vzájemně propojeny na těsnicích a svorek. Plastové žlaby jsou spojeny třemi hlavními způsoby: na záchytkách se svorkou, na gumových těsněních a metodách svařování za studena. Hlavním důvodem pro toto je zohlednění kompenzace lineární expanze.

Také přemýšlejte o prvku, jako je speciální rošt pro odvodňovací systém. Je zapotřebí, aby se vyčistila tekoucí voda z rostlinných odpadků, které se často odmyjí ze střechy - opouští jehly a větve. Koneckonců, stojatá voda v zimě se může doslova přes noc přesunout na led a trhat odtok zevnitř.

Upevnění svislých žlabů

Za prvé, podrobněji uvidíme, jak a jakou zeď správně opravit žlaby. Takže:

 • V případě třívrstvé stěny musí být držáky připevněny pouze k čelní vrstvě. Je-li jeho tloušťka asi 9 cm, hloubka kotvy by měla být 6 cm a pokud je tloušťka 12 cm - hloubka kotvy by měla být 8-9 cm.
 • Pokud mluvíme o dvouvrstvé stěně, pak po dokončení by měla vrtat otvor o hloubce 6 až 9 centimetrů. Je důležité, aby hmoždinka prošla druhou vrstvou tepelné izolace. A teprve poté můžete zasunout držák.
 • Při jednovrstvé stěně je třeba provést: držák držte ve stěně pomocí šroubů nebo speciální rozdělovací hmoždinky, ale v hloubce nejméně 6 centimetrů.
 • Pokud však upevníte žlaby v dřevěném rámu, připevněte držák šrouby na dřevěnou fasádu. To vše je možné napravit dlouhou ostrou tyčí.

Je samozřejmě mnohem kompetentnější instalovat svislé součásti žlabu v procesu pokládky stěn, ale při jejich dokončení je tato práce zcela možná. Je důležité vědět jen několik pravidel:

 • potrubí by mělo být instalováno vždy zdola nahoru;
 • otvory malé;
 • Mezi odtokovou trubkou a stěnou musí být vzdálenost nezbytně udržována;
 • upevněte spodní část speciálního odtokového kolena s úhlem řezu tak, aby voda neklesla přímo pod základ.
 • Alternativně můžete koleno nahradit běžným potrubním článkem a vytáhnout ho do kanalizačního systému.

Je to celkem jednoduché:

Pokud jde o materiál stěn, postupujte následovně:

 • U cihlové zdi musíte koupit plastovou hmoždinku, poté vyvrtat otvor ve stěně pro velikost hmoždinky, zasunout ji a utáhnout šroub, který je již připojen ke svorce.
 • K dřevěným stěnám upevněte systém odkapávání tyčí nebo speciální deskou se šrouby. Taková dlouhá a špičatá tyč by měla být jednoduše zakousnutá.
 • Ale pokud je stěna na správných místech příliš tenká, budete potřebovat dlouhý prut, který bude dodatečně upevněn deskou se šrouby.

Malá ilustrace vám pomůže přijít na to:

A technologie vertikálního upevnění je poměrně jednoduchá:

 • Krok 1. Připojte potrubí se spojkami.
 • Krok 2. Když vstoupíte do spodní trubky, ponechejte mezera.
 • Krok 3. Namontujte konzolu s kmenem pod spojkou.
 • Krok 4. Podobně nainstalujte odpaliště.
 • Krok 5. Lepte dolní větev na trubku.

Podívejte se na tento krok-za-krokem ilustrace. Na fotografii č. 11 je dekorační tryska velmi dobře viditelná:

Dalším důležitým bodem: trubka, která se nachází nejblíže k rohu převisu římsy, by měla být ve vzdálenosti 15 centimetrů od rohu domu. Můžete jej umístit uprostřed převisu římsy, nebo těsně za rohem, již na koncové stěně.

Tímto způsobem snadno odstraňujete odvodňovací trubku z fasády a odvodňovací systém, který se musel instalovat již na dokončenou střechu, bude vypadat nenápadně a harmonicky!

Průměr jho je zvolen v závislosti na průměru svislého odtokového potrubí, jehož rozteč je od 800 do 1 m. Horizontální povodí u dachy byla připevněna k desce s přístřeškem, přilepená na koncích krokví přímo podél okapu. Do něj byly našroubovány šrouby, do kterých bylo vloženo poloviční řezné potrubí. Namontovali jsme vodorovnou vodní nádrž ve vzdálenosti 400 mm od stěn tak, aby vodní toky nezakrývaly stěnu domu.

Provedli jsme externí opravy a po zavření střechy jsme si uvědomili, že jsme úplně zapomněli na odvodnění. Snažili jsme se představit, jak znovu znovu postavit toto místo. Rozhodli jsme se, že dřevěné lamely naplníme přímo pod střechou a poté na nich instalujeme výpust. Ukázalo se, že to není správné, ale první sprcha ukázala, že všechno funguje správně.

Rozhodl jsem se, že budu mít vlastní ruce. voda ze střechy přináší mnoho potíží: všechny stěny v rozvodu byly, ohřívač může být obecně hoden do koše, a to je po několika deštích.

Rád bych doplnil materiál trochu - při instalaci odtoku (pokud je střecha již pokryta), je žádoucí dát nejprve držák, teprve potom vše ostatní.

Ale možnosti montáže prvků pro odkapávací žlab budou mít na paměti - velmi jasně viditelné.

Bylo nutné, abych si přečetl tento materiál, když jsem si s mými vlastními rukama vypustil dacha. Uh, samozřejmě jsem byl unavený s držáky, jejich instalací atd.

Victor, a kdy jsi pochopil (vzpomněl si), že jsi zapomněl dát odpad? Ihned po opravě střechy nebo po nějaké době několik dní tam. To je skutečně hmatatelný rozdíl, protože v jednom případě se skutečně prostě vyčerpáte na samém konci opravy, nic se nezlomí (dobře, nebo přinejmenším), a ve druhém případě musíte znovu provést opravu střechy a později.

Odvodňovací systémy pro střešní krytinu

Aby se zajistilo, že voda ze střechy nezmizí, vytvoří systém na odstraňování odpadních vod. Tam jsou z různých materiálů více či méně drahý, ale jako celek, výdaje jsou solidní. Je možné ušetřit trochu, pokud sbíráte výpust sami. Na vlastnosti a pořadí instalace a půjde dál.

Nejslavnějšími a nejběžnějšími jezy pro střechu jsou galvanizované kovy. Nechte je tak atraktivní, jako moderní varianty, ale jsou spolehlivé a levné. A to je důležité. Co jiného je dobré - pokud je dovednost, nebo jen pohrát s „přímým“ rukou zinkování může odtok rukou.

Obecný pohled na odtok (dešťová voda, systém odvodnění střech)

Když hovoříme o jiných kovových systémech, pak dva z nich patří do kategorie elit - mědi a ze slitiny zinku a titanu. Jsou určitě trvanlivé, ale cena je velmi vysoká. Existuje demokratičtější možnost - kovové drenážní systémy s polymerem. Za cenu, že jsou docela přístupné, ve vzhledu - nebudete vytýkat, na trvanlivost - závisí na výrobci. S dodržováním technologie budou staré.

Existuje další typ odvodnění ze střechy - z polymerů. Oni normálně tolerují ultrafialové světlo, mráz a teplo, jsou vysoce odolné, vypadají dobře. Nevýhoda může být považována za poměrně vysokou cenu, zejména u evropských výrobců. Přesto existují dobré možnosti v kategorii levných systémů.

Pod převisem střechy jsou žlaby. Jsou připojeny ke speciálním držákům, které drží systém. Vzhledem k tomu, že se livnevka nachází kolem obvodu střechy, existují rohy - vnitřní a vnější. Všechny tyto prvky musí být utěsněny, protože tam jsou konektory žlabu s gumovými těsněními. Tyto prvky jsou často považovány za nadbytečné. Poté se žlaby překrývají s nastavením minimálně 30 cm, spojeným se samořeznými šrouby.

Které prvky jsou zahrnuty do vypouštění

Pro vypuštění vody v žlábku jsou vytvořeny otvory, do kterých jsou vloženy nálevky. K kanálem jsou připojeny odtokové potrubí. Pokud je převýšení střechy velké, je nutné, aby byla trubka zakřivená. K tomu jsou javorové nebo univerzální kroužky (u některých výrobců). Odtoková trubka je připevněna ke stěně domu pomocí speciálních svorek, které mají stejnou barvu jako celý systém.

Ze všech těchto prvků je sestaven systém potřebné konfigurace. Pokud se rozhodnete koupit hotové předměty a pak sami vybírat odtok, nejlepší řešení je mít plán domu s rozměry na vašich rukou. Na tom rychle určíte složení systému a vypočítáte požadovaný počet prvků.

Většina otázek vzniká při upevnění držáků pro odtok. Okamžitě je třeba říci, že jsou založeny s přihlédnutím k tomu, že odkapy by měly mít malý sklon směrem k nálevky. Minimální doporučený sklon je 3 mm. Pokud chcete, aby voda rychleji odtékala, můžete to udělat víc - až 10 mm.

Pokud je délka střechy štítu menší než 10 metrů, sklon je proveden na jedné straně. Je-li více, nebo dát do středu přídavnou nálevkou (a odpadní trubky), a to tvoří kanalizace nebo hřbetu ve středu trojúhelníku je nejvyšším bodem svahu a jde od středu na obě strany.

Organizace svahu odtoku

Montáž odtoku vlastními rukama, to obvykle dělají: nechte držák na nejvyšším místě. Pak nechte nejnižší - s ohledem na plánovanou zaujatost. Mezi nimi napínaný povraz, který je připojen ke všem ostatním. Jedno doporučení - Před vytvořením svahu zkontrolujte horizontálnost linky, na kterou cílíte. Obvykle je to buď čelní (větrná) deska. Bohužel to není vždycky nastaveno perfektně v úrovni. Takže zkontrolujte vertičnost a je žádoucí vodní hladina nebo úroveň, v extrémním případě bublina, ale velká délka - ne méně než metr se přiblíží také. U kratších délek se nezorientujete.

Počet závorek a jejich opravy

Počet konzol pro instalaci žlabu je snadný: vzdálenost mezi dvěma sousedními by měla být 50-60 cm. Celková délka stěny je dělena touto vzdáleností. K výsledné číslici přidejte jednu (vnější konzolu) a získáte potřebné množství pro jednu stěnu. Podobně jsou vypočítávány všechny ostatní. Pokud má budova nelineární tvar, je třeba počítat jeden po druhém - rohové prvky musí být podepřeny ze dvou stran.

Způsoby upevnění držáků pro odtok ze střechy

Nyní přímo o způsobech upevnění konzol. Existují tři možnosti:

 • Připevněný ke střešním rampám. Možnost je dobrá, pokud ještě není položena střešní krytina - nejsou zde žádné problémy se spojovacími prvky.
 • Místo na větrnou desce. Zvolíte-li odliv z plastu, to je - jediná možnost. V jiných systémech - jedna z možných.
 • Pro na tabuli a výztuhy podlahy pod střešní krytinu (je-li pevná látka). Tato metoda se používá také až do chvíle, kdy začal položit krytiny.

Střešní krytina, nesmí vyčnívat více než polovinu okapového žlabu

Opět jsem vás upozornit, že třmeny jsou přibité předmětem generovány zaujatost. V případě, že jsou vyrobeny z kovu, které jsou složeny s pomocí improvizovaných nástrojů nebo speciálních nástrojů - kryukogiba (prodává se ve stejném místě a kanalizace). V tomto případě je okap by měl být umístěn tak, že střešní krytina je ukončeno před dosažením polovinu žlabu, a to je lepší, že je mezi 1/2 - 1/3. Tolik okapového „úlovek“ vody, což je důležité při silných dešťů.

Nyní, jak vysoko zvýšit skluz na střešní krytinu. Máte-li sníh v regionu padá málo, nebo střecha má velký úhel sklonu, takže sníh nehromadí na něj můžete nijak zvlášť starat a posílit, kde chtěl. V opačném případě je nutné snížit žlábek, takže když roztaje sníh nejsou „pryč“ a kanalizace.

Na obrázku příkladné trajektorie sbíhají sníh je označena tečkovanou čárou. Daleko hrana okapu by neměla zasahovat do něj. Ten, mimochodem pár centimetrů musí být umístěn pod ten, který je blíže k domovu.

Pokud vynecháte skluzu níže nefunguje, bude nutné instalovat na střeše sněhu nezastaví. Zabraňují hmotnostní tání sněhu mas. Sníh se pomalu taje a jde v malé fragmenty bez poškození dešťové povodí.

Vypadá to, že masivní tání sněhu. Jak můžete vidět, konzola nepřekáží rainwaters (toto kování)

Pevné držáky jsou umístěny okapové žlaby. Existují dva systémy s odlišnou sekvencí akcí. První na okraji žlabu má speciálně tvarované drážky. V tomto závitovém konci drážky držáku, pak dovorachivat žlabu v místě, zajištění speciální karty na držáky. Když se podíváte na obrázek, se stává jasnější.

Instalace žlabu s vnějším okrajem

Ve druhém instalaci systému začíná od palubní desky. Zámky jsou umístěny, je vložena do distálního okraje žlabu, a potom střídavě lisuje do zámků na přední straně držáku.

Instalace okapů na druhém systému

Spojovací dva fragmenty žlabu mají zvláštní spojovací element s gumovým těsněním. Ale jejich cena je poměrně vysoká, takže dva žlábky právě překrývala s nastavením 30 cm (ujistěte se, že spoj je umístěn v proudu vody). Pro větší těsnost mezi oběma žlaby mohou být položeny gumový pás, a spojit je pomocí běžných šroubů (nebo s pryžovým obložením a podložek). Po instalaci žlabu, její okraje jsou uzavřeny zátkami.

Zátky jsou upevněny na okraji žlabu

Zkompilovat a nainstalovat držáky na okapu, okapový instalace pokračuje instalace trychtýře. Dali v nejnižších místech. V případě, že trychtýř se nachází v blízkosti rohů, odchýlení se od skluzu kolem 20cm hranou, ruční pilky pokosené díry. Jigsaw nebo mlýnek je lepší nepoužívat - je pravděpodobné, že se říznete bude příliš velký.

Instalace cestu pro odvodnění

Tím výstřihu klade trychtýř, lpí na vnější okraj okapu. Pak se dal do druhé hraně a tam je upevněn pomocí speciálních příchytek.

Od komínů připojený svodů. V případě velkého převisu, přímo připojené k nálevce rotačním členu, který umožňuje, aby blíže ke stěně trubky, a tam upevněny. K montáži jsou k dispozici speciální obojky, malované ve stejné barvě jako zbytek systému. K dispozici jsou různé konstrukce, ale mají obvykle západku, aby byl schopen odstranit bez odstranění šrouby, které připojené na trubku a stěnu.

Dvě metody montážních svodů

Svorky jsou umístěny ve vzdálenosti menší než 1,8 do 2 metrů od sebe. V dolní části odtoku mohou být zobrazeny přímo do kanalizačního systému (pokud je umístěn v blízkosti). Je-li základem vyrobena kolem slepé oblasti, odtokové potrubí končí otočný prvek, který odvádí vodu ze základny do vzdálenosti 20 cm.

Předpisy upevňovací svodů

V zásadě platí, že vypouštěcí rukama nastavena, ale je tu další část, která mnohem snazší obsluhu. Na skládané kovového žlabu (lepší - nerez) sítě. Zabraňuje listí a jiné velké nečistoty do systému.

Sbírání žlab s rukama, dal mřížky na skluzu. Nenechá listy a větve skóre livnevki

Nastavení mřížky umožní strávit méně náročné na údržbu systému. To je zvláště významné v vysokými budovami.

Dokončil okapový systém - je to dobré, ale není levná. Co když odvodnění je třeba udělat v zemi a strávit alespoň za to? Tam jsou některé velmi možnosti rozpočtu. První z nich - aby se žlab plastových kanalizačních potrubí. Pak trubek velkého průměru (110 mm nebo více), kvalitní s tlustou stěnou, na polovinu a slouží jako skluz. B může používat stejné nebo o něco menší průměr, jako odpadního potrubí. Konzoly výhodnější koupit ready-made, ale v zásadě je možné provést samostatně. Více se dozvíte, jak vytvořit své vlastní rukou výpustě odpadních trubek, viz video.

Ještě více možností rozpočet - okapy plastových lahví. Koryto z nich nedělají normální a nálevka trubka normálně pracovat.

Užitečné článku. S vaší pomocí jsem se rozhodl o výběru odpadu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + = 12