Jak nainstalovat kotel na svých obrazových rukou

Jak nainstalovat kotel na svých obrazových rukou

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak nainstalovat kotel s rukama?

Instalace kotle s rukama - proces není složitý, ale má své zvláštnosti. Vyžaduje speciální nástroje a pájení železo, můžete si ho koupit v železářství.

Přípravné práce před vlastním instalován kotel

Instalace kotle - proces je poměrně jednoduchý, ale jeho realizace je nutné dodržovat spoustu nuancí. V opačném případě to nebude fungovat, a to buď rychle nepodaří. Před zahájením instalace, elektrická instalace musí být reprodukován na papíře - kde se bude teplá a studená voda klesat.

Také, před instalací kotle musí být:

 • vytvořil prostor pro samotného kotle;
 • otestovat sílu stěn - sklad by měl být double (v případě, že kotel 50 litrů, hardware potřebuje 100 litrů);
 • určit typ zapojení (měď / hliník), a vložené do stěnového úseku kabelu - ohřívač vody je velmi silný spotřebitele;
 • zkontrolovat stav vodovodního potrubí.

Instalace kotle musí být provedeny dvě osoby, protože tento proces je poměrně časově náročná. Doporučuje se proto uvolnit maximální množství prostoru k práci. To ušetří čas.

Často stěny ve starších domech nejsou příliš trvanlivé. Budete muset vyzkoušet. To se provádí následujícím způsobem:

 • provedla instalace přibalený montáži na stěnu;
 • na háky zavěšené z několika pytlů cementu.

Pokud je přístroj stát, můžete jednoduše zavěsit na zatížení je polovina testu.

Před zahájením instalace kotle s rukama, by měly zajistit, že potřebné velký průřez vodičů položen ve stěnách. Například, k připojení je nutná ohřívací výkon 2 kW měděný kabel, jehož průřez je 2,5 mm 2 nebo více. Při přetížení zapojení může začít tát. Toto nebezpečí požáru.

K připojení ohřívače potřebné snížit do potrubí. Často, jejich stav, a to zejména ve starších domech, zdaleka není žádoucí. Z tohoto důvodu je nezřídka ochotni instalaci kotle musí být zároveň více a změna potrubí v bytě.

Potřebné nástroje pro vlastní instalaci kotle

Self-instalace kotle je možné pouze tehdy, pokud jsou všechny potřebné nástroje, které zahrnují:

 • punč;
 • sada vrtáků;
 • union a klíče;
 • Sada šroubováků různého druhu (štěrbinové a cross);
 • kleště;
 • strojky.

Kromě nástrojů potřebných materiálů, bez které provádějí instalaci kotle není možný:

 • Tažné (preroll nebo jiný typ);
 • FUM páska;
 • ventily (TAP 3);
 • T-kusy (3 ks.);
 • připojovací hadice dostatečné délky;
 • pipe.

V takovém případě, pokud budete potřebovat náhradní díl kabeláže, tyto položky musí být vyhrazeno:

 • 3-žilový kabel část ne menší než 2,5 mm 2;
 • Uzemňovací blok růžice;
 • páska;
 • stroj.

Instalace zásobníku teplé vody

Chcete-li se dozvědět, jak správně nainstalovat kotel, je třeba číst s průvodní dokumentaci. Vzhledem k tomu, každý model má své vlastní charakteristiky, všechny z nich je třeba vzít v úvahu při instalaci. Nejčastěji apartmány se nacházejí ohřívače vody, protože spotřebují méně elektřiny, a cena je nízká.

Yourself instalace kotle v následujícím pořadí:

 • stěna je označena, že je namontován na montážní armatury;
 • ohřívač vody je umístěn na stěně;
 • Box provádí ve vodě;
 • nádoby naplněné vodou, kontrola těsnosti;
 • je napájen, kontroluje provoz zařízení.

Značení se provádí obvyklým křídou. Po body pro upevnění označeného, ​​by kladivo vyvrtané otvory do stěny. Dále, za použití konvenčního kladiva nebo paličku ucpané hmoždinky. Jsou viset háčky nebo jiné spojovací prostředky, svázaný s ohřívačem vody. Počet vrtaných otvorů, může být 2 nebo 4.

Je důležité vzít v úvahu výšku ohřívače vody. Vzhledem k tomu, poměrně často v případě, že vzdálenost od upevnění na horní části těla, je velmi velké. A chybí, nelze snadno přizpůsobit výšku topného tělesa. Proto, než přikročí k značkovacího jazyka, měli byste použít svinovací metr a zkontrolujte výšku.

Chcete-li se dozvědět, jak instalovat kotel s rukama tak, aby nedošlo k následnému poškození, je nutné se obrátit na zkušené zámečníky. Měli byste také využít jejich pomoc, pokud vodovodní potrubí prohnily - vyžadovat jejich úplnou výměnu. Pokud potrubí, aby bylo možné připojit kotel nezpůsobí problémy. Když tam jsou již chováni jeřáby - jednoduše připojte je ke kotli s pre-koupil ohebnými hadicemi. Závěry o horké a studené vody jsou uvedeny v červené a modré, resp.

V případě, že předem definované výstupy pro připojení k dispozici, je třeba, aby jim montáž sami. To by vyžadovalo kov nebo polypropylenových trubek, stejně jako pár hodin času.

Zvláštní pozornost by měla být věnována na ventil, reset přetlak. Je nutné správně nainstalovat, zvolit správný směr proudění vody.

Tento ventil se automaticky provádí krvácet přetlak, pokud se vyskytuje v tomto procesu. Což umožňuje, aby nedošlo k poškození kotle, jakož i záplavy. To je důvod, proč je nezbytně nutné použití takového ventilu. Pokud to není v ceně, je nutné jej zakoupit samostatně.

Když všechny instalační práce byly dokončeny, je nutné zcela naplnit nádobu s vodou a držet ji v tomto stavu po dobu jedné hodiny. Pokud je zjištěna netěsnost, ohřívač může zahrnovat sítě a provést test na ohřev teplé vody.

Návod k vlastní montáži kotle je k dispozici na mnoha internetových stránkách. To je důvod, proč ve většině případů není nutná specialista zapojen do tohoto procesu. Pro úspěšnou instalaci stačí koupit potřebné množství materiálu a nezbytný nástroj.

Jak nainstalovat kotel s rukama

Montáž kotle v soukromém domě, v bytě či domku je rozumné řešení, aby poskytly potřebné vodní zařízení s teplou vodou. Instalace zařízení může být ponecháno na profesionály, ale také, pokud máte potřebné dovednosti, instalace ohřívače vody s rukama nezpůsobí potíže.

Existuje několik typů kotlů, a způsob, jakým bude instalaci ohřívače vody závisí na konstrukci a typu zařízení.

 1. Nepřímý ohřev jednotka. Topné prvky jsou nepřítomné, a kapalina v nádrži může být zahříván z vnějších zdrojů (ohřev pomocí plynu nebo kotle na tuhá paliva, solární a pomocí solárních baterií). Zařízení může být buď na stěnu nebo podlahu (kapacita může být až 1000 litrů, a instalace je třeba umístit na podlahu).

 • skladování plynu ohřívač. Tento typ zařízení by neměla být zaměňována s benzinové pumpy, se především o průtokové ohřívače typu. Voda v plynné agregátu se zahřeje v důsledku spalování plynu a ukládají do zvláštní nádoby. Instalace kotle s vlastníma rukama se nedoporučuje vzhledem k tomu, že připojení k plynu musí být provedeno odborníky. Kromě toho, že je nezbytné zajistit dobrou vyčerpání spálených plynných produktů.

 • Je-li otázka s možností výběru ohřívače vody se rozhodl, a koupil elektrický nástěnná jednotka, můžete přejít přímo k jeho instalaci. Ale některé nuance třeba zvážit před ním.

  1. První věc, kterou chcete určit umístění instalace zařízení. Umístění jednotky by měla být taková, aby se snadno mohla provádět preventivní a v případě nutnosti opravy.
  2. Před instalací ohřívače vody, je třeba posoudit stav vodovodního potrubí. pokud stará trubka, Doporučuje se jim zcela nahradit, nebo alespoň tie místo.
  3. Ve většině případů je zařízení připojeno ke stěně (možná s výjimkou montážní nepřímé vytápění kotel, který může být podlaha, a stěna), tak, že stěna musí odolat zatížení 2 krát větší, než je objem nádrže. Například, když objem litrové nádrže 100, stěna musí mít nosnost 200 kg. Samozřejmě, že sádrokartonové desky není vhodný pro tento účel.
  4. V případě ohřívací soustavy v zemi na dřevěnou stěnu, zkontrolujte jeho sílu.
  5. Kromě toho, protože se jednotka používá silné topných těles, pak před zavěsit ohřívač vody, je třeba mít na paměti, že vedení musí vydržet určitou zátěž. Z tohoto důvodu se doporučuje samostatný řádek od pultu s instalací jističe do zařízení. Vodič musí být 2,5 mm.

  ohřívač vody na stěnu opevněné venkovské sídlo

  Po všech přípravných prací může začít instalovat (instalace) ohřívač vody na stěně.

  1. Mějte na paměti, před instalací zásobníku teplé že mezi stropem a moštu nádrže být mezera nejméně 20 cm. Z tohoto důvodu, dáme štítek pod stropem 20 cm.
  2. Dále, z horní části zařízení měří vzdálenost k montážní desce, která je přivařena k zadní části stroje.
  3. Na stěně označte vzdálenost od již čerpaných značek a používání na úrovni strávit vodorovnou čáru. V této výšce, budeme posilovat jednotku.
  4. Nyní je třeba rozhodnout o řadě centra, které bude uloženo do vzdálenosti závěsů. Chcete-li nainstalovat ohřívač vody ve výklenku, je ústředním bodem mezi stěnami. V případě, že instalace je v široké místnosti, pak zase od stěny v požadované vzdálenosti, a poté se měří vzdálenost mezi středy upevňovacích otvorů.
  5. Od středové čáry na stěně, měření v obou směrech o polovinu vzdálenosti mezi smyčkami. Tak dostanete projekci upevňovacích otvorů.
  6. Prostřednictvím perforátoru vrtání do zdi do požadované hloubky (hloubka je závislá na velikosti kotevního šroubu nebo kolíku). Upevnění na ohřívači stěnacihel se nejlépe provádí s použitím plastové hmoždinky s hákem. Ve vývrtu pomocí kladiva, řídit v hmoždinky a šroub je do háčků.

  Hmoždinka s hákem

  beton Anchor

  Další věc je ohřívání vody nádrž připojit do vodovodního potrubí. Na internetu existuje mnoho video tutoriály na toto téma. Ale můžete také použít tyto pokyny. Obrázek znázorňuje montáž ohřívače obvodu.

  Vložka je vyrobena následujícím způsobem:

  1. Červené šipky znázorňuje pohyb teplé vody, a zelená - studená instalaci elektrického stroje. V vrstvení nálitků (2 a 3), je nutné instalovat uzavírací ventily (4 a 5).
  2. Ventil (4) se používá pro přívod vody do kotle přesahem, například, pokud potřebujete opravit jednotku nebo profylaktické odvápnění.
  3. Jeřáb číslo 5 vypne hlavní teplé vody, pokud používá ohřátou vodu z přístroje.
  4. Dále pokračuje instalaci kotle trubek v chůzi na plochém, musí punč odpaliště (6 a 7), ze kterého jdou do rozložení stroje.
  5. Vrstvení na stroji se doporučuje nastavit ventily (8 a 9). Ty budou užitečné při preventivní údržby zařízení, aby nedošlo k odpojení hlavního vedení. Také tyto ventily začíná štěteček na obočí potrubí (10 a 11) na potrubí v zařízení. Je možné použít trubky z plastické hmoty, pružné hadice nebo polypropylenových zkumavek.
  6. Na podvodke se studenou vodou nutné instalovat pojistný ventil (12). To chrání prvek stroje z vystavení nadměrnému tlaku. V případě, že stroj nádrž otevře přetlak přes bezpečnostní ventil, voda se vypouští do kanalizace nebo speciální nádoby skrz odtokové trubky (13).
  7. Nad přetlakového ventilu je nastaven jeden T-kus, a to je spojené s ventilem (14). S tímto vodovodní vody je možné vypouštět z přístroje v případě potřeby. Stejné tričko s nastavením ventilu a je doporučen k potrubí horké vody do kotle potrubí. Slouží jako nasávání vzduchu pro rychlé odvádění kapaliny ze zařízení. V pracovní podmínky však musí být uzavřen.

  Jak nainstalovat ohřívač vody s rukama v zemi, pokud neexistuje centralizované zásobování vodou? K zajištění běžného provozu elektrického ohřívače vody je třeba instalovat vodní nádrže financovány. Obvykle je umístěn na střeše, ale to nevadí. Hlavní věc je, že výška zásobníku nad strojem nebyla menší než 2 metry.

  Chcete-li připojit zařízení k elektřině, je žádoucí, pro něj dělat samostatný rozvaděč s jističem a lokalizovat jej není ve vlhké místnosti. Pak natáhnout kabel ke kotli a připojte jej na svorky přístroje. Kabel musí být třížilový (průřez 2,5 mm), s bydlení pro uzemnění. Jistič budou chráněny proti přepětí, které by mohly vyplývat selhání opaluje. Stroj musí být určen pro intenzitou proudu 16 A. Doporučuje se také, aplikace RCD (ochranná zařízení), který bude chránit lidi před úrazem elektrickým proudem.

  Níže je schéma zapojení stroje do sítě.

  Pokud nejste dobře vyznají ve vedení, to je lepší, aby pokoušet osud a vidět specialistu, který bude dělat správné připojení spotřebiče.

  Jak nainstalovat kotel, to je popsáno výše. Ale je tu radu o tom, co dělat v průběhu instalace a použití přístroje, nemůžete:

  • zahrnují namontována jednotka není naplněn vodou;
  • připojení ohřívače k ​​potrubí z vody v případě, že tlak v něm je více než 6 atm;
  • odstranit ochrannou krycí sestavu a spojit ji s kapalinou, aniž by jeho odpojením od zdroje elektrické energie;
  • zabývající se instalací, pokud nevíte, jak nainstalovat kotel s rukama;
  • Použití „odešel“ jiné než ty, které doporučuje výrobce komponentů;
  • o zřízení jednotky ignorovat instalaci pojistného ventilu;
  • nedodržuje předpisy pro instalaci a bezpečnost.

  Chcete-li vybrat kotel pro dům, by se měla řídit podle svých potřeb, ale také vzít v úvahu jeho velikost a odpovídající interiér. Toto nastavení může být ponecháno na profesionály, nebo udělat sami, tím více, že to není tak obtížný úkol, pokud to uděláte všechno správně, podle výše uvedených doporučení.

  Hodnocení nejoptimálnější zásobníkové ohřívače elektrické vodní 2017 o domu či bytu. Topmodelky a jejich technické vlastnosti. Výhody a nevýhody, jakož i rozdíl mezi průtokových ohřívačů vody.

  Jak nainstalovat kotel v koupelně

  Poslední úpravy: 02.26.2016

  Autor: Alexey Ershov

  Každý rok v zařízeních bydlení a utility sektoru pracují na jejich přípravu pro práci v zimním období. V této době, v domovech odříznout teplé vody. Horká voda může být zakázáno i při nehodách v kotlích nebo topných sítí. Nesmí být ponechána na dlouhou dobu bez teplé vody pomocí elektrické ohřívače: průtok nebo skladování. Pro ohřev vody na komfortní teplotu potřebnou průtokové ohřívače vody s kapacitou alespoň 5, s výhodou 7 kW. Je to luxus běžných bytech, kde je kabeláž určené pro spotřebiče s nižší spotřebou energie. ohřívače vody velkým přínosem v této oblasti. Ohřátá voda udržuje svou teplotu po dlouhou dobu, protože se nachází v termosce. Je důležité se rozhodnout, kde a jak instalovat kotel v koupelně, takže jeho provoz je bezpečný. plynové ohřívače musí být instalovány v odborném organizací sloužících plynárenské soustavy.

  Objem ohřívače se volí v závislosti na počtu osob v rodině. Pro jednu nebo dvě osoby, je dostatečný objem 30-50 liter. Rodina 3-4 lidí bude potřebovat minimálně 50-80 litrů.

  Instalovat elektrický ohřívač vody bude potřebovat následující nástroje:

  • punč;
  • vrtačka, vrták pro desky;
  • vytrhnout;
  • kotevní šrouby (obvykle jsou zahrnuty);
  • pružné hadice v kovovém plášti, pokud neexistuje možnost tekoucí vody z potrubí;
  • dva kulové kohouty;
  • T-kusy, konektory a jiné prvky vodovodní sítě (v závislosti na materiálu);
  • markeru;
  • linka;
  • level.

  Dávejte pozor! Výběrem gumových hadic je třeba přistupovat velmi vážně, protože špatná kvalita výrobku bude trvat dlouhou dobu a může dojít k zaplavení bytu.

  Ohřívač vody zabírá část místnosti, takže prostor pro jeho instalaci by měl být zvolen s ohledem na tuto funkci, jakož i v blízkosti nálitky teplé a studené distribuci vody uvnitř. Místo instalace by měla být dodána voda zastavení zásuvku s uzemněním. Pokud znalost elektrických nedostačující, práce, kterým se elektrických kabelů a montáž zásuvek by měl být svěřen elektrikář. Typicky, nainstalovat ohřívač vody na toaletě, nebo na zeď vedle dřezu, kde neinterferuje s použitím klozety. Stěna musí být kapitál (beton, cihly). Kotlové vody má velkou hmotnost, která musí odolávat stěn a kotevní spojovací materiál.

  Před instalací si pečlivě přečtěte pokyny vědět, jak se připojit ohřívače k ​​vodovodní síti.

  Po určení umístění kotle, je nutné označit místo pro kotevní šrouby. Výška upevňovacích linií definují montáž kotle. Held vodorovná čára markeru nebo tužku. Vzdálenost mezi upevňovacími body se měří mezi otvory v držáku se zadní straně kotle.

  Je-li stěna obložena dlaždicemi, první Ream vyvrtaných otvorů v betonu bez použití režimu pro vrtací kladiva a vrtací místo zvlhčí vodou. Pak otvory jsou vyvrtány v hlavní stěně, kde jsou vloženy šrouby. Zajištění kotvu k zavěšení je řídit.

  Dávejte pozor! Průměr vrtáku musí být větší než průměr kotevního svorníku a cvičení, jako při vrtání přes zeď obkladových dlaždic, tento trhliny.

  Před připojením k přívodu vody opět musí naučit okruh. Nové byty v plánování vodovodní sítě uvnitř bytu může být okamžitě poskytnuty přípojky pro kotle, ke kterému je připojen ohebnou hadicí.

  Podstatou připojení pohonu je, že voda pochází ze systému studenou vodou po zahřátí se přivádí do systému s horkou vodou. Současně distribuce doby uvnitř přívodu teplé vody musí být blokován, aby ohřáté vody neproudí do celkového systému stoupačce.

  Dávejte pozor! V případě distribuce uvnitř je vyrobena z mědi nebo plastové trubky, je výhodné použít ohřívač při připojení stejné materiály.

  Přípojná místa mohou být místa závitových spojů. Tato sloučenina vodoměry s další vnitřního vedení, hadice, trubky míchačky. Technologie spojení s kusem trubky, závitů, pájení mědi, se nepovažují za svařování plastů.

  Zvážit připojení kotle na systém s minimem konstrukčních a finančních nákladů - prostřednictvím flexibilních hadic.

  1. Před zahájením prací Potlačí kohoutky na teplou a studenou vodu uvnitř bytu.
  2. Vypnout hadice umyvadlová armatura nebo nerozebírejte čítače sloučeniny a následné trubky.
  3. Nachází se v těchto místech odpališť.

  Zde je příklad připojení kotle k přívodu vody a napájení:

  Copyright © 2014-2018 Částečné nebo úplné kopírování materiálů je povoleno pouze s přímým aktivním odkazem.

  Informace zveřejněné na internetových stránkách je seznamovací charakter.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  2 + 7 =