Jak nainstalovat ohřívač vody elektrický skladování

Jak nainstalovat ohřívač vody elektrický skladování

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak nainstalovat ohřívač vody elektrický skladování

Elektrické ohřívače vody mohou být významným zdrojem teplé vody v objektu, a jeden pro zálohování v případě centrálního zásobování teplou vodou. Otázka, jak instalovat elektrický ohřívač vody, je dostatečně široký rozsah. Budeme se snažit uspořádat všechny tyto informace a poskytnout nejkomplexnější doporučení, jak volba místa pro instalaci kotle, a způsob jeho spojení s jeho vlastních rukou.

Požadavky na místo

Při výběru místa pro instalaci ohřívače vody, je třeba v první řadě, starat se o blízkost odběrných míst. To určí, jak dlouho to bude spojit se systémem studené vody. Při velké vzdálenosti od nastavení „horké“ baterie větší kotle vhodné velikosti (např., Deset-dvacetlitr zařízení pod dřezem). Důležitým požadavkem na umístění zařízení je dostupnost vodovodní armatury pro připojení, a elektrická zásuvka.

Koupelna - nejčastější umístění instalace ohřívače vody

Instalace zařízení vyžaduje, že existuje dostatečný prostor pro údržbu. Ze strany trubek je třeba minimálně 0,5 m pro snadnou údržbu systému.

Jsou dostatečně tuhé požadavky na stěny, na které se předpokládá instalace ohřívač vody - musí být schopné alespoň dvojnásobku hmotnosti kotle s vodou.

To je často praktikována instalací zařízení v koupelně. V bloku domů či „Khrushchevki“ jako toaletní používají blokovou továrně zastavit hygienické účely. Stěny těchto stánků, stejně jako vnitřní stěny moderních budov, často z vyztuženého betonu nebo sádry pěny. Kapacita síla a nosná těchto překážek je poměrně nízká, takže se doporučuje provést další testy předtím, než učiní konečné rozhodnutí.

Ve zdi „v půl cihly“ nebo betonovou přepážkou o stejné tloušťce mohou být namontovány kotle až do 120 litrů. Zařízení do 200 litrů lze namontovat pouze na nosné zdi.

Pokud plánujete instalaci kotle v koupelně, bezpečnostní třídy spotřebičů musí odpovídat na místo instalace. Většina zařízení jsou chráněny třídy IP24 a IP25, v uvedeném pořadí, je možné namontovat přímo v prostorách s vanou nebo sprchou místě stání.

Takže místo vybrali pro instalaci. Dále se podívejme, jak správně nainstalovat ohřívač vody na stěnu místnosti. Montáž kotle se provádí vlastníma rukama s pomocí kotvy, hmoždinky nebo šrouby, v závislosti na materiálu zdi.

Pro malé množství ohřívače vody mohou být použity takové šrouby, ve tvaru písmene L

Šrouby by měly být ve tvaru L hlava pro snadné zavěšení zařízení. Je-li stěna vytvořeny z dřevěných trámů, ve většině případů, bude stačit, aby šroub délku 80 mm a průměr až do 8 mm. Cihly nebo betonové kotvy mohou být instalovány na stejné šrouby nebo rozpěrné kotvy.

Kotva je schopen odolávat hmotnosti i masivní válec

Před vrtání do zdi, na svém povrchu značení použitých v souladu s montážními otvory přístrojové paži. Upozorňujeme, že spodní okraj zařízení, a pak z této linie, změřit přesnou vzdálenost k místu instalace upevňovacího popruhu. Při vrtání je třeba zajistit, aby vrták nevede k boku, a pokud vstoupí do švů díry cihlové zdi mírně posouvá do strany.

Otvory v dlaždici je třeba postupovat opatrně, aby to nepraskne

Pokud máte v úmyslu instalovat kotel s rukama na zdi křehké, že je zapotřebí vyrobit rámeček s háčky o tloušťce ocelového pásu až do 4mm. Taková konstrukce je namontován na stěnu připevněním alespoň 8 bodů.

Nastavte kotel prostě dost chytit svou upevňovací lišta na kotevních háčků. V případě, že upevňovací zařízení je držák s otvorem, montážní práce by měla být provedena velmi přesně, jinak právo získat všechny výčnělky na montážních konzol upevňovacích háků bude velmi obtížné.

Je-li instalace kotle nemohl najít vhodnou stěnu nebo chcete nainstalovat velké množství zařízení, pak se stane vzorová struktura podlahy. Tento produkt lze nainstalovat buď pomocí celých nohách, stejně jako skrz rám z jejich rukou. Dobrým řešením je speciální pódium a ohřívač vody.

Připojení k ohřívače teplé a studené potrubí následujícího algoritmu:

 1. V blízkosti místa instalace zařízení je nutné řezat potrubí odpaliště v horké a studené vody.
 2. Každý tee namontován kulový ventil.
 3. V přívodním potrubí je namontován pojistný ventil. Toto uspořádání vytváří nejen kolaps v kritických situacích, ale zabrání proudění vody v potrubí teplé vody. Kromě toho, pomocí této jednoduché zařízení může být odváděna z nádrže v případě potřeby. Ventil je namontován přímo na ohřívač vstup pro přívod vody. Jeho výpusť svorka je připojena průhledná hadice, je druhý konec, který je výstupem do odpadu.

Nemělo by být ukvapeně používání levnějších čínských padělků. Je lepší sbírat vlastních rukou spolehlivé zabezpečení skupinu zpětným ventilem z mosazi a pojistný ventil FAR.

Šroubových spojů jsou utěsněna pomocí kování a len Fum pastou nebo páskou. Při montáži by se měl především sledovat matice točivého momentu - některé z nich jsou vyrobeny z poměrně křehkých slitin. Není vyznačuje vysokou pevností a designu vstupních přípojek, přitom práci s rukama, měli byste být velmi opatrní.

Připojení k síti

Před připojením elektrický ohřívač vody k síti, je třeba prozkoumat možnosti vaší domovní elektroinstalace. Je důležité si uvědomit, že nedostatek průřezu napájecích kabelů může způsobit jejich přehřátí. Je možné, aby obě vypalovací drátů a oheň jejich izolaci, takže v případě schopností non-účtování a kapacity kotle bude vyžadovat zvláštní položení kabelu.

Minimální průřez měděných kabelů pro připojení napájení zařízení na 3,5kVt by měla být 2,5 mm 2. Elektrických spotřebičů v rozmezí od 6 kW do 3,5kVt vyžadovat vodiče nejméně 4 mm 2. Silnější Bojler připojený kabel část ne méně 8 - 10 mm 2. V případě použití hliníkových vodičů platí zvětšení koeficient 1,5.

Během instalace se vlastníma rukama, neměli bychom zapomenout na připojení k zemi. Správně připojit zařízení k síti bude barevný kód. Typicky, kabelové televize v kotli mají následující barvy: hnědý vodič - fáze, modrá - nulový, žlutá (žluto-zelená) - uzemnění.

Zapojení ohřívače výkon

Většina výrobků jsou vybaveny speciálními bezpečnostními relé, které jsou namontovány přímo na přívodním kabelu. V nepřítomnosti takového prvku, na otevírací kabel instalovat další jističe určené pro intenzitou proudu 25 až 40A.

Pokud je možnost instalace zařízení (RCD) by nutně poskytovat tento prvek v systému napájení. Takové zařízení několikrát zvýší bezpečnost s použitím zařízení, které ve vlhkém prostoru je důležitým faktorem.

Včetně kotel k elektrické síti až po připojení na výtlačné potrubí a naplnění nádrže na vodu. V opačném případě je ohřívač zařízení může dojít k přehřátí a selhání.

Po zapnutí přístroje se zapojuje do zásuvky ve zdi by se měla rozsvítit lampu na svém panelu. Požadovaná teplota ovládací knoflík teploty vody nastavit. V této instalaci ohřívače vody s vlastníma rukama lze považovat za kompletní.

Děkuji za Podrobné pokyny pro instalaci ohřívače vody, tento článek je opravdu užitečná.

Ano, článek docela informativní a užitečné. Pro tento účel sám děkuji! Ale nejprve je třeba si koupit ohřívač vody. Co byste poradil? Už kde jen Neptal jsem se, v podstatě jedna reklama. Možná, že někdo z jeho vlastních osobních zkušeností poradit? Prosím, pomozte mi v této obtížné situaci. Nechci kupovat špatné ohřívač vody v budoucnosti trpí s ním.

Instalace ohřívače vody s rukama: Návod + teh.normy

Elektrické spotřebiče pro ohřev vody jsou velmi populární pro organizaci nezávislé zásobování vodou soukromých domech. Taková zařízení mohou být použity i v domácnostech, aby se předešlo problémům s teplou vodou. Stojí hodně, a instalace ohřívač vody s rukama nad hlavou se sníží náklady.

Elektrické ohřívače vody typ skladování jsou uspořádány poměrně snadno. Obvykle takové zařízení je kontejner, ve kterém je nainstalován topný element - výkonný ohřívač. Protože nástroj je určen pro skladování horké vody, to je povinné izolovaný.

Uvnitř integrovaných obou trubek: jedna z nich je vyrobena z přívodu studené vody z vodovodního systému, na straně druhé, aby smyčky TUV se přivádí předehřátá na určité výstupní teplota. K ovládání přístroje používané automatické řídicí jednotky.

Tento komplex zařízení řídí přívod vody, její teplota topné vody umožňuje a vypíná topné těleso podle potřeby. Rovněž je řídicí jednotka opatřena výkonu modulu uzavíracím ventilem v případě, že je uvnitř nádoby žádná voda. Nepřijatelně zahrnuje ohřívač, když je ohřívač vody, které nejsou potaženy, bude taková situace vést k selhání zařízení nouze.

Pořadí instalace těchto ohřívačů

Jednoduchá konstrukce zajišťuje extrémně spolehlivé zásobníkové ohřívače. Instalovat takové zařízení není příliš obtížné, ale je třeba vzít v úvahu některé důležité nuance. Nejprve je třeba vybrat místo, kde je nainstalován ohřívač. Poté, jeho instalaci a připojení do vodního systému a do elektrické sítě.

převážně pro použití v domácnosti, což je relativně malý model zdi. Jsou zavěšeny na speciální držáky. Pro modelování vertikální typ použít dvě konzoly, a na potřebu horizontální zařízení čtyři takové prvky. Postup pro montáž na nástěnném držáku je jednoduché, obvykle pomocí vhodných šroubů a šroubovák.

Mezi držáky, které jsou namontovány na vertikálním ohřívače modelu by měla být vzdálenost 180 mm. Pro montáž horizontální modely pomocí konzol s panty. Je nutné udržovat vzdálenost mezi ochranným krytem a povrchů jiných objektů alespoň 300 mm pro zařízení až do 80 litrů, a ne méně než 500 mm, - pro ohřívače o objemu 100-200 litrů.

By neměla být nastavena vertikální vzor ve vodorovné poloze, nebo naopak, aby na vertikální boční topení. To je hrubým porušením podmínek pro provoz a bezpečnost zařízení, což může vést nejen k poškození zařízení, ale také nebezpečná nehoda.

ke kontrole správné polohy jednotlivých ramen vůči sobě navzájem použít úrovně potřebné. Co se týče umístění instalace ohřívače vody se doporučuje zvolit co nejblíže k bodu horkých analýzy vody. To umožňuje rychlejší dodávat teplou vodu pro spotřebitele, tj snížení tepelných ztrát při přepravě.

Nezkušení mistři občas udělat chybu - připevnit držáky na sádrokartonových příček. Nosnost takových struktur jsou příliš malé, aby unesly hmotnost zařízení. I když je ohřívač instalován tímto způsobem nebude kolaps najednou, může se stát, poté, co se naplní vodou.

Samostatná případ - je nastavení ohřívač vody na sádrokartonu, za kterými je nosná zeď. V tomto případě, je použití speciálních spojovacích prvků dostatečné délky tak, aby prošel skrz falešné tloušťkou stěny a ponořila do nosné konstrukce, která bere tíhu zatížení.

Samozřejmě, že místo, ve kterém se akumulační kamna, musí být přístupné pro údržbu, nastavení úprav, opravy, atd. Konstrukce těchto zařízení je obvykle velmi atraktivní, takže by měla vzniknout kombinace s problémy jiné bytové doplňky. Samozřejmě, že před zahájením instalace návodu výrobce by měly být studovány vzít v úvahu stávající doporučení v tomto dokumentu.

Pokud je ohřívač instalován v multi-podlažní bytového domu, na jeho selhání existuje riziko zaplavení prostor, které jsou umístěny dole na podlaze. Proto se doporučuje před instalací spotřebiče dbejte hydroizolačních prostor určených pro něj.

Alternativní ochrana před takovými potížemi může být speciální zásobník vybaven odtokovým otvorem a připojen ke kanalizaci. V případě, že dům má automatizovaný systém ochrany proti úniku, to dává smysl instalovat jeden ze senzorů je přímo pod ohřívačem vody. Zcela zaplaví toto opatření nezachrání, ale může pomoci minimalizovat škody.

Vzhledem k tomu, že se doporučuje, aby ohřívač vody co nejblíže k extrakční vodě teplé body, aby byl přístroj dostatečně chráněn před vlhkostí. Jestliže je ohřívač umístěn vedle dřezu, umyvadlem nebo vanou, šplouchá na povrchu těla je téměř nevyhnutelné. Možná i vážnější kontaktu s vodou, která představuje nebezpečí pro jakékoliv zařízení.

Před instalací ohřívače vody v bytě, měli byste dávat pozor na označení přístroje. Schopnost zařízení nést externí vliv se projevuje zvláštní index IPXX, kde XX - číslice.

Hodnoty prvního indikátoru indexu krytí IP:

 • 0 - žádná ochrana;
 • 1 - Ochrana proti velké objekty (rozměry větší než 50 mm);
 • 2 - objekty velikosti ochrana médium (rozměry 12,5 mm);
 • 3 - ochrana proti drobné předměty (rozměry větší než 2,5 mm);
 • 4 - ochrana proti drobné předměty (rozměry větší než 1 mm);
 • 5 - ochrana proti prachu;
 • 6 - absolutní těsnost.

První index údaj odráží stabilitu spotřebiče do styku s jinými předměty. Druhá dvojice udává stupeň zabezpečení přístroje před vlhkostí.

Hodnoty prvního indikátoru indexu krytí IP:

 • 0 - žádná ochrana;
 • 1 - je ochrana od vertikály kapky;
 • 2 - ochrana proti kapek, které spadají pod úhlem ne větším než 15 ° od svislé polohy;
 • 3 - ochrana proti dešťové kapky a spreje v úhlu nejvýše 60 ° od svislé polohy;
 • 4 - ochrana proti postříkání ve všech směrech;
 • 5 - Ochrana proti tryskající vodě;
 • 6 - Ochrana proti silným tryskami a mořských vln;
 • 7 - zařízení je povoleno krátkodobé ponoření do hloubky ne více než jeden metr;
 • 8 - Zařízení může být ponořen do hloubky jednoho metru až půl hodiny.

Tyto informace pomohou posoudit podmínky fungování válce z hlediska bezpečnosti. Tyto informace budou užitečné a instalovat další elektrické spotřebiče. Většina ohřívače vody nevyžadují příliš vysoký stupeň ochrany, například pro práci pod vodou. Nejčastěji se tyto nástroje označit jako IP25. Tato úroveň je docela možné poskytnout doma.

Připojení k vodovodní síti

Drainer ohřívače tohoto druhu bez ohledu na modelu obvykle nacházejí na dně. Musíte nejprve vytvořit a nainstalovat takzvanou skupinu zabezpečení. Jedná se o sadu armatur určených k prevenci různých krizových situací, které mohou nastat během provozu.

V horní části sady adaptérů, které bývá nazýváno „Američan“. Vedle zašroubovat bronzovou odpaliště. V jeho spodní části je připevněn zpětný ventil, který zabraňuje voda nalít zpět do vodního systému. Pro boční větve odpaliště je připojena další odpaliště.

Je připojena k pojistný ventil 6 bar umožnit automatické snížení tlaku uvnitř nádoby, kdy se dosáhne kritické úrovně. Tímto odpaliště je připojen speciální komprese kování pro vodní dýmky. Na něm při tlaku od akumulátoru se vypouští do odpadního systému vody.

Po instalaci jednotky, ujistěte se, aby se ujistil, že otevření tlakového ventilu zůstává otevřená, jinak zařízení prostě nefunguje. Všechny šroubové spoje musí být zapečetěny a těsnění. Odborníci doporučují, aby se na sušení tmelu po dobu nejméně čtyř hodin.

Pro připojení zařízení s stoupačky lze použít studenou vodu, oceli, mědi, plastu nebo kovové trubky. V samostatné provádění instalačních nejčastěji používaných plastových trubek, jako pájka je poměrně obtížné. Některé z nich jsou použity pro tyto účely, flexibilní hadice, ale toto rozhodnutí není opodstatněné. Jak je znázorněno, tyto prvky se opotřebovávají rychleji.

Je zřejmé, že před spojovací potrubí teplé a studené vody vstupující do bytu, musí překrývat. Studená voda mezi stoupací a ohřívačem je třeba nastavit uzavírací kohout, aby v případě potřeby vypnout vodu, přicházející do zařízení. Všechny spoje pečlivě uzavřeny.

Nyní musíme vzít další potrubí, které spojuje ohřívač vodou z vodovodu v bytě. V této oblasti je třeba další uzavírací kohout: mezi stoupací a ohřívačem teplé vody. Tento ventil musí být vždy uzavřen ohřáté vody z kotle nedosahuje celkovou horký stoupačky doma. Opět platí, že je třeba postupovat těsnění a utěsnění všech spojů.

Uzavírací ventil pro studenou vodu mezi topným zařízením a stoupaček, musí být nastaven tak, aby při uzavření nebrání průtoku vody s jinými uživateli, řezání pouze ohřívač. Připojení k systému teplé vody musí být provedeno tak, že v případě potřeby můžete obnovit tok teplé vody z stoupačce k obecnému systému v bytě.

V této souvislosti vodního systému lze považovat za úplný. Někteří odborníci doporučují v této fázi provést předběžný test: naplňte nádobu s vodou, vysuší se a ujistěte se, že nebude úniku. Tato kontrola může být provedeno pouze poté, co je tmel úplně suchý na všechny spoje.

Ohřívač vody a nezávislý vodovod

V domácnostech se obvykle aplikuje není centralizovaná, a nezávislý přívod vody. V této situaci je použití ohřívače vody je oprávněná a je to možné. Ale Schéma zapojení by mělo být trochu změnil. Zdrojem vody je v tomto případě je obvykle nádrž instalována v podkroví nebo v nejvyšším patře.

Je třeba změřit svislou vzdálenost mezi nádrží a ohřívače. Pokud je to méně než dva metry, výstup z tanku odpaliště sadě odklonit část studené vody do topného zařízení, takže trubka je nad úrovní, na kterém je nainstalován ohřívač. Tee se zpětným ventilem a výstupním odtokového potrubí montuje na přívod studené vody do zařízení.

V případě, že vzdálenost od vodní nádrže do ohřívače vertikálně než dva metry, odstranění se provádí, je nižší, než je úroveň topné jednotky. Tak na studené vody do zařízení je nastaveno tee přebytkem vodovodní vody do kanalizace, a těsně pod je připojen zpětný ventil.

Před instalací ohřívač vody, měření tlaku v autonomním systému zásobování vodou doma. Pokud překročí úroveň šest barů, musí být doplněna o schématu instalace speciální redukční převodovkou. Příliš silný tlak vody vstupující do ohřívače může vést k poškození zařízení.

Připojení ohřívače k ​​problému napájení se zdá být velmi jednoduchá, neboť potřebuje jednoduše přeměnit zařízení do elektrické zásuvky. Domácí ohřívače jsou obvykle navrženy pro standardní napětí 220 V. Ale každý, kdo je jen trochu obeznámen s provozem elektrizačních soustav, uvědomí si, že tyto mocné nástroje běžná zásuvka může být zcela nepoužitelný.

Chcete-li začít, aby posoudila stav elektroinstalace v bytě či domě a zjistit, o jaké maximální zatížení se počítá. Připojení ke stejné lince současně několik vysoce výkonné zařízení může být fatální do systému. Například, pokud zároveň umožňují topení a ohřev sporák / automatickou pračku, elektroinstalace může spálit, následně k požáru, atd

Bezpečnější a spolehlivější k tomu samostatný kabel od elektrické ohřívače. Nejdůležitější složkou v této situaci - průřez elektrického kabelu. Minimální průřez kabelu lze vypočítat pomocí speciálních tabulek. Je třeba vzít v úvahu provozní napětí, fáze, materiálu, ze kterého je kabel vyrobený, též rozvodu, atd U topných těles obvykle používají kroucený pár měděných nebo hliníkových kabelů napětí 220 V, jednofázové.

Je-li ohřívač instalován v prostorách s vysokou vlhkostí vzduchu (koupelna, kuchyň, atd), měli byste použít speciální vodotěsnou zásuvku. Kromě toho u dvoufázového kotle jsou téměř vždy nutné instalovat proudový chránič - proudový chránič. Kabel musí být také chráněn proti vlhkosti, jakož i dostatečně pevný a elastický.

Ne šetřit na kabelu odebíráním výrobků pochybné kvality. Kromě toho, se napájecí kabel pro připojení akumulační topné zařízení je nutné s dostatečnou rezervou. Drát nesmí být napnutý. Před připojením kabelu by si měli pečlivě prostudovat značení. Nezkušení nováčci občas zmatené a připojte fáze do uzemňovací soustavy.

Pokud zkušenosti při realizaci elektrické práce tam, to dává smysl požádat o radu zkušeného elektrikáře nebo svěřit mu s prováděním této fázi instalace topidla. Tam musí být péče o ohřívače uzemněné. To mohou využít kus z kovového drátu, jehož jeden konec je připevněn na topení, a druhý je připojen k uzemnění.

Video Montáž akumulačních kamen

Popis zařízení ohřívače vody je v tomto příkladu:

Toto video obsahuje řadu užitečných tipů pro instalaci typu ohřívače vody skladování:

ohřívače vody populární a spolehlivé, které poskytují domov s teplou vodou v požadovaném množství. Vystupují instalace není příliš obtížné, ale je třeba striktně dodržovat doporučení a bezpečnosti výrobce.

Přesto, horizontální válec, zavěšené ze stropu, podle mého názoru, je mnohem praktičtější než vertikální, protože šetří místo v kuchyni nebo v koupelně. Instalace by měla přijít s velkou zodpovědnost - kotvy a trvat delší tlustší k těsnější upevnění na nosné stěny. Koneckonců, když se taková věc dopadne na člověka, není zrovna zdát málo!

Internetová encyklopedie o uspořádání technické údržby sítí

Jak nainstalovat ohřívač vody

ohřívače vody - dobré řešení ke zlepšení komfortu života. Teplá voda, kromě centralizovaného zásobování vodou je možno získat za použití ohřívače vody, včetně plynu a elektrické energie, včetně toku a skladování typu. Rozšířená elektrický ohřívač typ skladování. Jak nainstalovat ohřívač vody - užitečné informace pro lidi, kteří žijí ve venkovských oblastech a oblastech s pravidelnými výpadky vody v létě.

ohřívač ohřívače vody je v nádrži uvnitř elektrickými termosky. K dispozici jsou automatické, poloautomatické ohřívače. U prvního typu je ohřívače vody zahřeje na značce nastavené na termostatu a udržována na konstantní úrovni prostřednictvím přerušované soustružení ohřívače. V poloautomatických přístrojů voda se zahřeje na určitou teplotu a nebude dále zahřívá.

Schéma ohřívač vody

Výhody pro průtokových ohřívačů vody:

 • ekonomičtější, dlouho zahřívá voda se ochlazuje v termosce kontejnerů;
 • teplá voda je vždy k dispozici, i když v rámci kapacity nádrže;
 • v rostlinách je opatřen, ve kterém míšení teplé a studené vody je zvýšena o 2-3 násobku objemu vody pro použití v domácnosti komfortní teplotu 20-30 ° C.

V zásobníkové ohřívače typu, je tam jen jednu nevýhodu - velký objem zásobníku, který může být instalován bez ztráty komfortu, pouze ve velkých místnostech;

Výběr ohřívač vody

Před instalací ohřívače vody, měli byste si vybrat vhodný model. Volba válec se provádí s přihlédnutím k případné potřeby domácnosti, a to:

 • být použity pouze pro mytí nádobí, nebo i pro duši;
 • pro trvalé nebo sezónní, dočasné zásobování vodou domů horké;
 • Kapacita nádrže je vybrán na základě množství živých;
 • Jak často máte v plánu používat;
 • spolehlivost výrobce, protože zařízení je zdrojem nebezpečí požáru;
 • vyzvednout model, který bude vytvořit tým odborníků, nebo vybrat model pro vlastní instalaci.

Bylo rozhodnuto, že ohřívač bude nainstalována na vlastní pěst. Jak nainstalovat ohřívač vody a že je třeba analyzovat podrobněji v dalším textu. Předpokládáme, že ohřívač vody je napojen na stávající vodovod v domě, tedy před nastavením čtyři podmínky musí být splněny, a sice najít místo:

 • snadná instalace na místě titanu poskytují oheň a elektrické bezpečnosti doma;
 • blízko k vodě a hygienickým zařízením;
 • blízko k síťovému napájení a zemí;
 • bezpečné pro děti a domácí zvířata.

Chcete-li nainstalovat ohřívač vody, musíme tyto stavební materiály a nástroje:

 • tepelně odolné plastové trubky a tvarovky pro ně, počet vybraných obvodů, vztaženo na sloučeninu;
 • železa pro svařování potrubí;
 • Řezák;
 • Ruleta konstrukce dělení hodnotou do 1 mm;
 • Kladivo se sadou vrtáků;
 • sada nástrojů pro práci s závitových připojovacích armatur;
 • sada nářadí pro elektromontážní práce;
 • hrubý filtr pro studenou vodu;
 • vodní ventily;
 • Měděný elektrický průřez kabelu v souladu s pokyny pro instalaci;
 • uzemnění instalace kabelového systému;
 • vodovodní kohoutek.

Instalace ohřívače vody

Obecné schéma instalace ohřívače

Vezměme si následující kroky, jak nainstalovat ohřívač vody. Postupujte takto:

 • Rozbalit topení, kontrolu shody úplnosti pasu a faktu.
 • Připevnit držák topného tělesa. Pre-přečíst návod o možném umístění ohřívače. Označuje místo na montážních otvorů. Děrovače vyvrtaný otvor požadovaného průměru a hloubky.

 • Zavěsit ohřívač vody. Jsme montáž na stěnu a zkontrolujte spolehlivost upevnění. Připojit pojistný ventil. Místem jeho připojení k nádrži vyznačené určitou barvou nebo podepsán. Je nutné, aby se vyrovnal tlak a zabránit vypouštění vody do systému.
 • Namontovat vodovodní armatury. V době provádění je ohřívač připojen k přívodu vody pomocí ohebných hadic. Doporučujeme přivést vodu do plastu ohřívače. Je to esteticky a spolehlivé z hlediska provozu. Po uzavíracím ventilem na trubce namontovat redukční ventil a filtr. Všimněte si směru šipky ve vodní ventil.

Schéma vodoinstalačního zahrnuje použití střídavé vody z centrálního zásobování vodou a / nebo válce

 • Připojen k hlavnímu přívodu vody. Varování! Při montáži spojení vypnout vodu. Pokud je to nutné, kravatu a vypnutí centrálního zásobování vodou mimo byt, požádat o pomoc v řízení domu.
 • Připojte nádrž zásobování horké vody na výstupu.
 • Mount mixer pokud již existuje, přes montáž s připojitelným potrubí určené pro ohřev vody k vodovodnímu kohoutku.
 • Naplnit nádrž vodou. Pro otevření tohoto ventilu se studenou vodou a ventilem teplé vody je uzavřená voda hlavní močení, až se voda voda z kohoutku horké poběží přirozeně vychladnout bez bublinek, hladký trysky. Systém je tedy naplněn.
 • Přiložit elektřinu, instalovat uzemnění. Kabel se rozprostírá od nejbližšího spojovací krabice. Lepší kabel položen v kabelovém kanálu nebo ponechán otevřený tím, že připojí na stěnu klipu. průřez kabelu je lepší co do činění s zásob, počítat s 2,5 náměstí. Dále budete potřebovat stroj do 16 A. Jaké je umístění kabelu zvýší požární bezpečnost objektu. Kabel končí uzemněné zásuvky nebo nainstalovat samostatně. Uzemnění poskytují ochranu před úrazem elektrickým proudem. Nezanedbávejte bezpečnost svých vlastních a blízkými.

Zapojení při instalaci ohřívač

Takže jsme se podívali na to, jak sami krok za krokem nainstalovat ohřívač vody. Nyní jsme upozornit na video, které jasně ukazuje celý proces instalace s vysvětlením všech detailů a funkcí.

Video: Instalace systému teplé vody

Přidat komentář zrušení odpovědi

Částečné nebo úplné kopírování materiálů je povoleno pouze s přímým aktivním odkazem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

18 + = 21