Jak nainstalovat vyhřívaný sušák na ručníky v koupelně

Jak nainstalovat vyhřívaný sušák na ručníky v koupelně

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Krok za krokem instalací sušák na ručníky se spodním připojením

V tomto krok za krokem mistrovské třídě naučí, jak nainstalovat žebřík na ručníky se spodním připojením. Provádíme instalace a potrubí na stoupačce, opravit instalatérské práce v souladu se zákonnými normami.

Krok 1: Označení a shtroblenie stěna

V koupelně získat jeden ze dvou typů sušák na ručníky: elektrický nebo vodu. První z nich je jednodušší instalaci, ale to vyžaduje hodně energie. Proto se nejčastěji nastavit vody vyhřívaný věšák na ručníky. Je připojen na společný topného systému nebo stoupačky teplé vody.

Připojení sušiče ručníků k vytápění - je nepraktický. Doba trvání topné sezóny - 6 měsíců udržet potrubí horké po celý rok, to bude možné, na rozdíl od spojení stoupací do horké vody. V tomto provedení je také možné složitost. Budete muset získat povolení k vypnutí vody v celém domě. Během topné sezóny to bude těžké, je zde vysoká pravděpodobnost, že nouze. Z tohoto důvodu doporučujeme připojit vyhřívaný sušák na ručníky ve stoupacím horkou vodou.

Výměna starého sovětského stylu věšákem na ručníky v koupelně je vyrobena pomocí brusky, střih cívky společně s stoupačce.

Po demontáži a vypnutí doplňování značky. Všimněte si tužku místo spodní připojení a umístění potrubí pro rozvod. Při montáži na instalatérské dodržovat SNIP. V souladu se specifikacemi, musí být sušák na ručníky výška instalace provádí ve vzdálenosti 1,2 m od úrovně podlahy a ve vzdálenosti nejméně 0,6 m od dřezu, vany a další sanitární zařízení.

Vyhřívaný věšák na ručníky mohou být instalovány nad pračkou a poskytuje snadný přístup k technologiím. typ vlasů žebříku, jako v našem případě, je namontován v takové výšce, že člověk s průměrným růstem byl zatím natáhnout na poslední příčku na žebříčku. Během značení také mějte na paměti, že žebřík by neměl být umístěn ve vzdálenosti větší než 2 m od stoupačky, jinak instalace vyvolá velké tepelné ztráty.

Dále vyhloubená v dutině stěnové části vyložena potrubí. Za porušení Stroebe, můžete použít speciální stěny chaser nebo konvenční brusky s vrtačkou. Během shtrobleniya nosit ochrannou masku a ochranné brýle. Ponecháte-li potrubí v dohledu, tento krok přeskočte. Na konci stoupacího potrubí na výstupu z plastových trubek nastavit kulové kohouty, díky nim můžete kdykoli přepsat / obnoví přívod vody.

Krok 2: Pin a výstupní potrubí pro polotentsesushiteli

Obecné schéma zapojení ručník teplejší je stejná pro všechny typy zařízení. Jeden konec dodávky se provádí, a druhý výstup vody ze systému. Získání elektroinstalace. Odpájení polypropylenové trubky z kulových kohoutů pro přívod vody do sušičky. Připraví se další nástroje a materiály, které budou potřebné při práci - páječka a nůžky pro polypropylenové trubky, připojovací armatury (rohy, a americký-coupling). Pro rozvod topné systémy používají plastové trubky CSF d = 20 mm. Šroubové uzávěry.

Dočasně připevněte ručník na svém místě bez konečné fixaci a podmotok, nevystavujte jej přesně vodorovně i svisle upevnit na instalatérské spojovacích šroubů. Spojky Američan by měl vyčnívat ze zdi na tloušťce dlaždic, kterou bude tváří v tvář.

Krok 3: Uzavření odrážka a podšívka

Po nastavení úrovně vlhký ručník sušička stěny jsou utěsněny proti prachu a Stroebe plniva.

Mimo rezerva polypropylen vnější část tvarovky se závitem shpaklyuem odpočinku.

Jakmile sádra ztuhne, odstraňte věšák na ručníky. Nakonec budeme hoře, když oblitsuem obkládačky.

Krok 4: Nastavení vačky a přípravky

Dlaždice položil, nyní přichází finální montáž ručník teplejší. Na straně stoupačce řežeme v okně dlaždice pro kontrolu dveře. Přes to vidíme, že ventily jsou zavřené, odšroubovat víčko.

S vyhřívaným věšákem na ručníky jsou excentrické s úzkým a širokým závitem,? A ¾ palce offset. Šroubování excentrické ručně do nitě, která se rozprostírá od stěny, vkládání jeho nejužší část předem vinutí závitu utěsnění. Nastavit plynule, bez zkreslení, trochu nedrží ven, takže si můžete nastavit pozici ručník teplejší. Utáhne spojení s klíčem.

Nezapomeňte na montážních podložek na vršek reflektory, které se skrývají místo zařízení připojení potrubí. Šroub věšák na ručníky po ruce, můžeme vystavit ji na úroveň, otáčení excentrů.

Upevněte zařízení a aby štítky pro uložení horní upevňovací ručník teplejší ke zdi. Minule jsme odstranit vyhřívaný sušák na ručníky, vrtané na vyznačených místech otvory pro kolík se šrouby, pomocí speciální vrták na dlaždici, aby se zabránilo popraskání dlaždice.

Šroubovací uchycení ručník teplejší, který se dodává kompletní, utáhněte mírně. Dále otevřené ventily ventily, odvzdušnění a zkontrolujte případné netěsnosti. Když je vše suché, jít dál.

Krok 5: Instalace auditu poklopu

Po zkoušce těsnosti přistoupit k instalaci auditu dveří poklopu.

Pro upevnění plastové využije Tekuté hřebíky bod 96. Je naprosto jasné, že zámek, který po aplikaci vytvoří neviditelnou švu, vhodná pro téměř všechny povrchy. Dalším rysem - hlavní bitva. Uplatňovat další šrouby a nepotřebují.

Luke nainstalován, pokud je to nutné, je snadno otevřít pro inspekční a stropních jeřábů.

Nainstalovat ručník teplejší v koupelně nad. Rukama jste zkontrolovali trubky vodičů, vyrobený shtroblenie a správně upevněn žebřík na stěně.

Krok za krokem videoinstalace věšákem na ručníky

Úplné nebo částečné kopírování informací z webu, aniž by aktivní odkaz na ni je zakázáno.

Formuláře a instalaci vyhřívané věšáky na ručníky v koupelně

Vyhřívaný věšák na ručníky - nepostradatelnou věcí v každé koupelny následujících důvodů Pomáhá k odstranění přebytečné vlhkosti, udržuje hygienu a samozřejmě, suché osobní věci a ručníky.

Při výměně starého potrubí za nové a potřebou pro dokončovací práce v koupelně má smysl přemýšlet o výměně starého k novému ručník teplejší více estetické. Dnešní výrobci nabízejí širokou škálu konstrukce a design těchto zařízení. Mají vysokou odolnost a spolehlivost v kombinaci s elegantním vzhledem.

Před nákupem nového cívku za pozornost, koupelna odměňování na materiál, z něhož je vyrobena, a designovými prvky.

V závislosti na principu fungování těchto typů sušiček:

 • Běží na vodě. Mohou být připojeny k dodání tepla nebo teplé vody. Jsou výhodné v tom, že umožňuje minimalizovat náklady na komunální služby;
 • Běh od sítě. Nezávisle na dodávky tepla a teplé užitkové vody a trvanlivé (bez koroze). Snadno instalovat na vhodném místě pro vás, hlavní věc, že ​​je v blízkosti zdroje energie.
 • Kombinovat. Představují kombinaci předchozích dvou typů v průběhu topné sezóny obrysu vody cirkuluje horká, a v obdobích, kdy se zahřívání může zahrnovat ohřívač pro ohřev vody.

Podle typu konstrukce zařízení se dělí na:

 • Ve vodorovné poloze. Jsou ve formě známe cívky;
 • Vertikální. Vyrobeno ve formě žebříku s propojek.

Ručník obsazení z černé a nerezové oceli, stejně jako mosaz a měď. Ten i přes vysoké náklady, mají nejdelší životnost. Materiál by měl být zvolen v závislosti na konkrétní situaci.

Tak v případě napojení na systém ústředního vytápění vhodnější bezešvých ocelových ručník. Jsou navrženy tak, aby vydržely tlak až 8 bar, a nebojí se vody kladiva. Systémový tlak AGV je ve skutečnosti nižší než 3 bar, takže nejlepší volbou by vlasů chromovaná mosaz s různými variacemi tvaru a designu.

Stojí za zmínku, vzor s nastavitelnou vzdáleností od instalace ostění do sušárny. Stanovením delší vzdálenost, budete zajistit dobrou cirkulaci vzduchu a rychlejší sušení.

Nejmodernější modely jsou vybaveny odvzdušňovacím šroubem, který umožňuje okruhu Bleed chladič. Dokonce i v nové výstavbě, bypass jumper je poskytována na vyrovnání tlaku v okruhu. Nastavení další uzavírací ventil na příčníku může přizpůsobit provozní teplotu sušák na ručníky. Stále není na škodu instalovat ventily na najíždění a odjíždění cívky rychle odříznuti od hlavního potrubí v případě demontáž nebo opravu.

Nezapomeňte dávat pozor na velikosti zařízení mezi přívodem vody a výstupních otvorů. Zvlášť, když máte v úmyslu dát nový chladič na místě starého. V závislosti na vzdálenosti mezi hroty nalezeno podvodok obrazec se vzdálenostmi 30, 35, 45, 50, 60, 80 cm.

Instalace a připojení do topného systému nebo horké vody

Nainstalovat ručník teplejší není snadné a vyžaduje specifické znalosti a dovednosti.

Požadavky na připojení sušák na ručníky do systému dodávky teplé vody uvedenou v SNP 2-04-01-85.

Vlastní instalace je ve spojení pouzder a obvodových chladič terminálů s odpovídající kování topení sprue nebo vlečky pomocí plastových trubek. Trubky, spojky a lokty jsou sdruženy speciální Palniki.

Přidání nového produktu může být také použit kov a plast a měděných trubek, ale zde je třeba brát v úvahu řadu funkcí. Poločas palcový průměr plastový kompozitní trubky úsek dopředu z plastu, a nemají vydržet tlakový rozdíl. Měď, a to navzdory trvanlivosti, bude stát velkou sumu, a jejich svařování vyžaduje zvláštní dovednosti a opatření.

Pro správnou funkci je sušák na ručníky by měl zajistit, že malý sklon k vstupním potrubí průtoku teplé vody. Celková délka vložky, to je 5-10 mm. průtok vody jít z horní části spodního zařízení obvodu. Pro tento účel je horní zvon je spojen s stoupací chladiče horké vody.

Volný prostor musí být udržována mezi obvodem potrubí a povrchu stěny. To je alespoň 35 mm pro potrubní úseky, do 23 mm a 50 mm pro trubkové části nad 23 mm. Tyto vzdálenosti jsou řízeny čepu, šroubuje se do držáku, ale tam jsou ještě montáže, ve kterém nelze změnit tuto vzdálenost. konstrukce Podpůrná postroj nesmí být pevně upnuta ke kompenzaci tepelné roztažnosti potrubí, a nikoli k načtení jeho nosné stěnové části.

Před instalací zkontrolujte, zda obsah vašeho nákupu, přečtěte si strukturu a schéma nového přístroje, přečtěte si návod k němu připojené. Předem si připravte všechny potřebné pracovní nástroje a materiály jsou:

 • přímo na ručníky;
 • držáky;
 • Požadovaný průměr PVC trubky (26, 32 mm);
 • Nůž pro řezání PVC trubky;
 • šroubovák;
 • oběžné kolo;
 • spojovací materiál;
 • kladivo, level budovy;
 • 2 nastavitelné klíče;
 • odtahové nebo jiný těsnící materiál;
 • 2 převlečná matice pájka;
 • Pájení na potrubí z PVC;
 • 2-3 kulové kohouty,
 • PVC koleno
 • 1 PVC koleno s vnitřním závitem,
 • 2 odpaliště (při montáži můstku)
 • 1 s vnitřním závitem spojovací.

Když stojí práce v koupelně nejsou dokončeny, můžete se připojit k AGV se dvěma vodorozetok. Americký připojit přivádění a odvádění z chladiče může být čistě kovový, v případě, že dálnice již byly staženy z kovových armatur s nití.

První kontakt společnost, která se postará o vaší otopné soustavy a vodovodní sítě s žádostí o zastavení přívodu vody v době demontáže. A teprve poté přistoupit k procesu odstraňování staré cívky.

Dokonce i když odstranění staré chladič by měl věnovat pozornost na sebe na stoupačce, ke kterému je připojen. Pokud se jeho stav je špatný, to dává smysl, aby jej nahradit částečně nebo úplně. Bylo by zbytečné žádat o názor sousedů zdola i shora, z ničeho nic, že ​​podporují myšlenku zcela mění stoupačky. V každém případě, i když provést výměnu pouze na sebe, je třeba učinit s očekáváním, že staré trubky nebyly stropy a spojení s novými záplatami byly viditelné a přístupné. Navrhovat kosmických segmentů, brusku, řezané část stoupacího potrubí s cívkou.

Na koncích řezané trubky musí být uříznut a závitem pro tento užitečný závitů stroje. Na stavebním trhu a obchody všude prodat nebo dát tento půjčovna nářadí. S konci oříznutého trubky oběžného kola remove zkosení stanovené Lerke požadovaný rozchod v servisní zásuvky a upevnění na konci trubky se postupně vyříznout závit.

Mezi potrubí pro sanitární připojení se nejčastěji používá ocel, měď a polypropylen. Nedávná příznivě se snadnou instalací, odolnost proti korozi a za rozumnou cenu.

Plus, pájecí proces mezi propylenu trubek je velmi jednoduché a snadno se učí. Pro samostatnou práci potřebovat následující nástroje:

 1. Pájení pro svařování
 2. Soubor trysek požadované ráže
 3. Řezák nebo frézy
 4. ploché skimmery
 5. Holicí strojek (odstranění hliníku s vrstvou trubky)

Palniki doporučujeme nákupu u obchodníka si být jisti kvalitou. Kompletní s vlastním payalnkom vždy jít trysek různých velikostí a originální stojan, na kterém může být fixní. Pouze může provádět spolehlivou kvalitu svařovací zařízení, a tak ušetřit to není doporučeno.

Na začátku práce, aby se okruh, s přihlédnutím k velikosti stránek, umístění odpališť, ventily a kohoutky. Vedeni to bude vhodné pro přesné montáže a materiálových úspor. Také tento program pomůže minimalizovat počet adhezí na hmotnosti.

Řezat kleště nebo nožové části požadované délky a použít ploché skimmery zkosení na svých koncích. Podle standardního zkosení má sklon 15 stupňů a délku 2-3 mm. Nezapomeňte pás uříznutého okraje trubky od otřepů a čipy pro spolehlivější svařování.

Pro připojení trubky s koncovými spojkami Palniki předehřát na 260 stupňů a pokles prvky v příslušném otvoru trysky. Spojovací čep je kladen na jedné straně a zkumavka vložena do pouzdra druhou rukou. Doba zahřívání bude určen průměrem prvku a tloušťky jeho stěny. To je standardizován podle mezinárodních standardů, a to lze nalézt v příslušných tabulkách. Nezávisle určit připravenost k pájení lze posunovat na ohřívací povrchový prvek,: s dostatečnou ohřívací trubicí nebo objímkou ​​bude otáčet hladce a snadno odstranit z trysky.

Ohřátá objímka a připojení trubky ihned po vyjmutí z násadce. Ve stejné době, snaží se dát je přesně ve vztahu k sobě navzájem a stiskne až do konce, ale na síle lisu není nutné. Změňte polohu spojovaných částí může být doslova po dobu 3-5 sekund po připojení, než se konečně chytil.

Bypass jumper, ale ne zásadní prvek, ale může být velmi užitečné v případě nezbytných oprav na množině ručníkem. Elementární výměně těsnění v souvislosti poli cívky na stoupačce vyžadují blokovat tok vody v něm. A to znamená, že podání v ČOV a dodatečných nákladů. Předvídavost, aby zahrnovala zapojení a mikiny překrývajících kohoutky může být hádka odříznout sušičky obvod od hlavní silnice v případě opravy, nebo z ekonomických důvodů.

Při instalaci skokan může být použit jak oceli a mědi nebo polypropylenové zkumavky. Protože práce zahrnuje komplexní svařování kovů postup bude racionálnější sestavit obtok plastových trubek. Odříznout a řízení toku dat na požadované místo, budeme potřebovat 3 kulové kohouty. Instalace jeden na samotné můstku, a dva kování na přívodní a vratné vody může uzavřít přívod vody v chladiči, rozseká ji z stoupačce. Nastavení polohy na mostového jeřábu může snížit nebo zvýšit průtok vody v okruhu, a tím nastavit teplotu vytápění.

Instalace nového věšákem na ručníky

Montážní a instalační práce se provádí v několika fázích:

 • Odříznut přívod vody.
 • Odstranit starou cívku. Je-li připojen ke stoupacím závitu - Vypněte svůj nastavitelný klíč. Je-li cívka přivařen k nálitku - řez je s trubkou pomocí oběžného kola.
 • Mount kulové kohouty a skokan.
 • Našroubování odvzdušňovací šroub obtoku pro snadné očištění systému.
 • Prostor pro další upevnění vyznačit na stěně s tužkou. Vystavit markery vodorovně pomocí vodováhy.
 • Vyvrtané otvory na značek a snaží řídit jejich hmoždinek.
 • Uvedení sušák na ručníky, takže otvory jsou vyrovnány, upevněte jej pomocí šroubováku. Nezapomeňte, aby vydržely požadované vzdálenosti od zdi, aby potrubí a nastavte jej, pokud je konzola s kolíkem.

 • Pro napojení na tvarovky přívod a návrat použití vodoinstalační kit. Mohou mít přímý nebo zahnutý. Nezapomeňte utěsnění závitu s vlekem nebo jiného navíjení. Můžete použít FPM těsnění pro kuželové závity. Montáž zařízení je nutné klást minimální rozteč vložku (5-10 mm). Utáhněte spojovací matice, dočasně umístit na klíč měkkým hadříkem, aby nedošlo k poškrábání zůstanou. Na konci matice nastavena těsnění. Utažení je nutné hladce a bez námahy, pokud vzniknou obtíže při otáčení klíčem uvolněte spojení a nastavit přesně páření prvky. Šroubování matice na konci trochu obruby, ale nepřehánějte to, aby nedošlo ke stržení závitů.
 • Po dokončení montáže, může dodávat vodu do chladiče. Pomalu otevřít přívod vody, aby se předešlo vodním rázům. Lehce otevřít ventil na webu uvolnit vzduch z potrubí. Když se začne vykopat voda může být uzavřen. Bedlivě prohlédnout a železná ruka všechny svary a závitových spojů na detekci úniků.

Instalace nebo kombinovanou výrobu elektrické sušiče ručníků

Stejně jako v provedení s instalací vodní sušší elektrické a kombinovaného modelu se spustí po odstranění starých zařízení. Připojování elektrických ručník proběhne po odstranění starého přístroje.

Je pozoruhodné, že s pomocí příslušného přístupu může být zpočátku ovládán z ústředního topení jednotky vybavené topným kabelem. V takovém případě s tepelným kabelu je navinuta do potrubí ze dna vložky zahřívá na ručníky.

Pro správný a bezpečný provoz elektrického sušičky musí splňovat několik požadavků. příkon Tena je 1 kW minimální a připojit ho bude muset přinést samostatný výstup. Z ní zase rozšiřuje část drátu ne méně než 2,5 čtvercový do rozvaděče. Linka pro TENA moci být nutně vybaven automatickým bezpečnost.

Dle zvolilo pro zařízení s elektrickým ohřívačem, nemůžete závisí na ročním období a topné sezóny. Použití tohoto zařízení může být docela úsporný, včetně pouze tehdy, když je to opravdu nutné.

Klíčovým bodem je uzemněn ručník teplejší. Místo pro připevnění uzemňovací vodič, zpravidla, je již podle údajů výrobce. Zbývá jen, aby ochranný zásuvku a položit ho na desce ústředny v třívodičové kabel. Pokud uzemnění pomocí panelu desky z nějakého důvodu není k dispozici, je možné provést „mizí“ - udělat propojku mezi nulou a zemí. Takové uzemnění se provádí na minimální vzdálenosti od štítu.

Jak můžete vidět, instalace a zapojení elektrických a kombinovaných sušičky vyžadují určité dovednosti a znalosti pro práci s elektroinstalací. Cvičení podobná nebo důvěra ve zkušenosti profesionálů - se rozhodnete. Střízlivě zhodnotit své síly a hrát na jistotu, pokud nechcete věřit v kvalitativní výsledek.

Tmely pro koupelny - vybrat ty nejlepší, správnou techniku ​​aplikace

Jak a za jakých vrtačku vrtat dlaždice

Větrání v koupelně a na WC

Ventilátor do koupelny a WC

Dispozice potrubí v koupelně - poradenství mistrů

Všechna práva vyhrazena, 14+

Kopírování materiálů stránek je možné pouze v případě instalace aktivní odkaz na našich webových stránkách.

Jak nainstalovat vyhřívaný sušák na ručníky v koupelně

Otázkou je, jak nainstalovat vyhřívaný sušák na ručníky v koupelně, je k účinnosti polohy důležité. I když toto jednoduché zařízení je k dispozici v každé domácnosti, v některých případech je třeba zlepšit. Například při plánování koupelny ohýbání trubek bylo umístěno na viditelném místě, a to kazí interiéru objektu. Pravidelně zařízení dochází zanášení a sušení není tak účinná jako dříve.

Proto je třeba vzít v úvahu, jak se žebřík, který jeho variant může být zvolen do koupelny, a to brát v úvahu při instalaci.

Často tam domy Je to místo pro sušení ručníků či určité typy oblečení, kde konstanta topení zajišťuje rychlé odvádění vlhkosti od všeho, co je na něm. To je užitečné ve velkých rodinách s malými dětmi, kde čisté věci potřebné velmi často. A v chladném období, slouží jako doplňkový zdroj tepla. Proto je jeho efektivní práce je velmi důležitá.

V závislosti na typu použité energie vyzařují několik typů ručník ohřívačů. Méně často se v domovech lze nalézt elektrické zařízení pro tuto funkci. Je efektivnější použít a běží na obyčejné elektrické zásuvky. Instalace elektrického ručník rukama poněkud liší od instalace lampy nebo jiné spotřebiče. Ale pokud si dát tento přístroj v koupelně, je třeba vzít v úvahu všechny požárně bezpečnostní opatření. Například, aby to tak, že nedochází k úniku vody.

Nejčastěji používaným ručník v domech napojených na topnou trubkou. Jejich pracovní princip je jednoduchý: horká voda stoupá topných trubek a baterie ve výškové budovy, poskytuje teplo všechny ve stejné míře. V opačném směru klesá voda podél trubky s větším počtem ohybů, které ručník v každém bytě v nálitku. To zajišťuje efektivní spotřeby tepla.

Vzhledem k tomu, topný systém není určen pro jednu rodinu, jakékoliv změny v jeho vlivu na ostatní uživatele. Proto je správné reinstalace sušák na ručníky, musí být účinný v konkrétním bytě, ale i bezpečí pro zbytek nejen to.

Tam ručník tzv kombinovaný typ, který kombinuje vody a elektrický ohřívač. V případě potřeby můžete připojit některý z nich. Tato volba je užitečná, protože ručník bude pracovat efektivně i při vypnutí topení.

Při rozhodování o tom, jak nainstalovat vyhřívaný sušák na ručníky v koupelně s rukama, stojí za to zvážit několik důležitých bodů:

 1. ručník průměru teplejší potrubí nesmí být menší než průměr stoupacího potrubí. Můžete použít stejnou velikost nebo větší. Takže voda cirkulovat bez překážek.
 2. Při výběru způsobu instalace, ujistěte se, že neporušuje pravidla hydraulické. Takže se můžete vyhnout následkům chyb, jako je například špatné výkonnosti nebo přerušení dodávek vody v důsledku zpoždění vzduchu ve stoupačce.
 3. Před provedením věšák na ručníky, určit, které potrubí je připojen. Varianta s topným systémem s sebou nese skutečnost, že v letních měsících, nebude to fungovat. Podobný problém nebude, pokud je hotovo teplovodní kotel v domě. Proto často volba padá na potrubí teplé vody.
 4. Pokud máte v úmyslu instalovat blokovací mechanismy zakázat vyhřívaný sušák na ručníky v období zbytečnost, nemusí být provedena tak, aby nedošlo k zablokování stoupačky. Výsledkem by mohla být průlomem zkumavky nebo případné záplavy sousedy.
 5. Při rozhodování o tom, jak vysoko pověsit věšáky na ručníky, je třeba brát v úvahu délku věci, které chcete, aby na něj. Ale v případě, že zařízení bude příliš vysoká, že by bylo nevhodné k použití.

Existují dva hlavní způsoby, jak implementovat sestavy ručník vlasů, potrubí tekoucí teplou vodu. Struktura může být připojen v přímém nebo úhlového spoje. Každá z těchto metod má své zvláštnosti a příznivé podmínky pro jejich efektivní fungování.

Tato metoda se používá v případě, že byl silný zanášení potrubí ručník teplejší a potřebují náhradní kus trubky bez pohybu zařízení na jiné místo. Tento postup nevyžaduje mnoho času ani zvláštní dovednosti.

Před zahájením demontáže starého potrubí, je třeba dbát, aby odpojit a odtok teplé vody ze systému. V opačném případě je pravděpodobné, že se spálí. Po zbytečné kus řezu a na jejím místě nové opravy. V závislosti na podmínkách jeho nebo prostě svařované nebo pevné šroubením.

Při instalaci zařízení, přímé připojení, je třeba s ohledem na dva hlavní body:

 • Za prvé, průměr nastavení trysky pole by neměla být nižší než ve stoupačce. V opačném případě je cirkulace vody je ohrožena, a kvůli zvýšenému odporu by bylo ohroženo rychlé zkáze nebo roztržení potrubí.
 • Za druhé, instalace jeřábů v přímé souvislosti jako celek je nepřípustný, protože žádný z nájemníků v domě má právo zablokovat vody ve stoupačce. Ale pokud budete potřebovat pravidelně zakázat zařízení můžete nastavit bypass pro ručník teplejší. Jedná se o malý délku trubky, která je přivařena ke stoupací trubce a zajištění cirkulace vody v hlavním potrubí v době, kdy je přístup kapaliny zařízení blokovaný. Instalace zajišťovacímu mechanismu, aby se vyhnula nepřijatelné.

V tomto případě se nechá instalaci jeřábů, že dojde k odpojení zařízení od sítě v případě nepotřebnosti nebo zcela odstranit ji. Pokud je to žádoucí, lze systém nastavit termostatický regulátor, který bude udržovat určité teploty v zařízení.

Nový systém vypadat dobře v interiéru koupelny, můžete použít dekorativní rámeček skrýt stoupací potrubí.

Tato metoda se používá od těch, kteří chtějí nejen inovovat trubicí tohoto zařízení, ale také ke změně jeho umístění. Zásadou montáž úhlu spojení se příliš neliší od rovně. Ale nastavení ručník teplejší v koupelně by měl vzít v úvahu několik důležitých bodů:

 1. Horizontální oční linky bude účinná pouze tehdy, když je zařízení nastaveno do 2 m od stoupačce. V opačném případě je horní odposlech měl být umístěn nad okrajem ručník teplejší, a dolní nižší.
 2. Maximální vzdálenost od stoupacího potrubí nesmí překročit 4,5 m.
 3. V místech oční aplikace nepřijatelné ohýbání, jak je v budoucnu budou hromadit vzduch, přerušení toku vody do systému. Nicméně, pokud to podmínky neumožňují umístit přívodní trubku alespoň na úrovni nezbytné postarat se o ventilačním systému. To je důležité, protože v době, kdy je přístroj používán v této části se vzduchovým uzávěrem, který bude muset odstranit sami.
 4. Pokud provedených latentních hadice, potrubí musí být opatřena tepelně izolační vrstvou.

Alternativou je diagonální spojení ručník teplejší. Ale účinnost zvláštní, že nefunguje. Přenos tepla u tohoto způsobu instalace může být zvýšena o 5-7%.

Schéma ručník teplejší s ofsetovým bypassem používané jako alternativa k výměně stoupačky. Je však třeba mít na paměti, že tento přístup je použitelný pro proudění vody směrem dolů. Je-li přístroj trubka navrhuje vzestupný pohyb průtoku, například instalace ručník teplejší v koupelně s vlastníma rukama bude neúčinná. Také, když taková volba není nutné použít užší trubky.

Výhody a vlastnosti spodní připojení

Taková instalace schéma jednotky populární v posledních letech. Vzhledem k tomu, zajištění věšák na ručníky ze dna, můžete skrýt extra trubky s různými doplňky a interiérem. V obchodech najdete širokou škálu modelů, které budou instalovány tímto způsobem. Ale když vizuální přitažlivost dolní schématu zapojení je méně účinné než přímé připojení nebo laterální. A aby to fungovalo, je vhodné zvážit několik bodů:

 1. Pro efektivitu, spodní výpustí set jednotka stoupačky musí být pod okrajem sušák na ručníky.
 2. Pokud je horní výstup stoupačky při zúžené nebo posunutým bypass jednotkou umístěnou pod ním pracovat v obou směrech proudění vody. I při použití hladké trubky zapotřebí mírný nárůst. Přísně horizontální odtok je povoleno pouze při použití široké trubky a na krátkou vzdálenost od nálitku.
 3. Svislé trubkové sekce mohou být jakékoliv délky. To umožní snížit jim co nejblíže k zemi, bez ohledu na výšku ručník teplejší. Účinnost není ztraceno bez ohledu na směr pohybu vody ve stoupacím potrubí.
 4. Ohyby v této souvislosti rovněž nepřijatelné, protože jsou místem pro tvorbu vzduchových kapes.
 5. Nicméně, pokud máte v plánu snížit spojení a v místě připojení potrubí jsou tak vysoké, že za dodržení všech podmínek pro připojení zařízení je příliš vysoká, jedna z podvodok může být umístěna nad spodním okrajem ručník teplejší, následující dvě základní podmínky. Za prvé, je směr proudění ve stoupačce musí být přísně sestupně. A horní vývod musí být pod okraj přístroje. V opačném případě bude systém nefunkční.
 6. Přítomnost izolační vrstvy nezbytné, protože všechny odvodňovací prvky jsou obvykle snaží skrývat.

S ohledem na převládající podmínky, že je třeba věnovat pozornost populární schéma sušák na ručníky připojení. Některé z nich mohou být záměrně non-pracovní kvůli nesouladu. Proto pokud vás průvodce zeptá dodávat možnosti s křivkami, zúžené nebo ofsetový obchvatu, buďte opatrní. Takže budete se vyhnuli zklamání, když se pracovní ohřevu teplé užitkové vody vyhřívaný věšák na ručníky zůstane studený.

Abychom to shrnuli: nainstalovat nebo nahradit věšák na ručníky s rukama nad hlavou, není možné pojmenovat specifické dovednosti. Nejjednodušší možností připojení zařízení může být v provozu na úkor elektřiny.

Pokud si vyberete zařízení, které pracuje v důsledku topného systému nebo horké vody, zvážit několik detailů. Za prvé, určit, jak často se ve svém okolí odříznout vytápění nebo ohřev teplé vody. To bude záviset na době, kdy vyhřívaný věšák na ručníky bude k ničemu. To se nevztahuje na osoby, které žijí v domech, ohřev vody, ve kterém sloupec nebo kotel.

Při výběru typu připojení nastavte směr proudění vody. To bude záviset na použitých možnostech. Ujistěte se, že používáte modely s obtokem, chcete-li zablokovat zařízení pomocí jeřábů během období zbytečnosti.

Vzhledem k tomu, že hlavní možnosti připojení ohřívače ručníku na stoupačku jsou několik: přímá, boční, diagonální nebo spodní, volba by měla být provedena na základě počáteční polohy přístroje a jeho výšky. Nejjednodušší verze je přímé připojení.

Při výběru postranního nebo spodního způsobu byste měli vzít v úvahu několik podmínek, zvláště pokud se používá zkreslený bypass nebo zúžené potrubí. Výběr jednoho z posledních způsobů, analýza a vyřazení možností, které budou známy jako nepracující. A pak vaší ohřívač ručníků bude krásným a funkčním interiérovým objektem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

46 − = 43