Jak namalovat akrylovou barvou

Jak namalovat akrylovou barvou

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak pracovat s akrylátovými barvami při natírání?

Akrylátové barvy jsou ideální pro natírání stěn a stropů v obývacích pokojích, pro umělecké zpracování dřeva a dalších povrchů. Produkt, vyráběný v plechovkách, se v automobilovém segmentu široce používá k lakování nejen kovových, ale i plastových dílů.

Technika nanášení laku na akrylovou základnu vám umožňuje dosáhnout ideální struktury a poskytnout namalovanému objektu jakýkoli odstín. Jak správně natřít povrch akrylovou barvou je velmi snadné pochopit, takže tato oprava je populární mezi kreativními lidmi.

Nástřikové nástroje

Pro každý úspěšný stavební proces, včetně práce s akrylovými barvami, je nutné použít kvalitní nástroj. Chcete-li rychle namalovat pokoj nebo nábytek, potřebujete tyto nástroje:

 1. Kartáče různých velikostí: budou poškozovat obtížně přístupné plochy, rohy nebo malované, včetně dřeva.
 2. Válečky na krátké a dlouhé rukojeti (tato je nezbytná pro lakování stropu, ale může být nahrazena zakoupením vyjímatelné teleskopické rukojeti), jejíž hromada by měla mít střední délku.
 3. Malý kbelík (můžete si uložit a použít obvyklé, ale ve specializovaném inventáři je k dispozici síť pro čištění válce z přebytečného nátěru, který je na povrchu nepřípustný).
 4. Sada špalků různých šířek.
 5. Široký film.
 6. Malovaná páska pro utěsnění spojů a zásuvek.

Taková sada nástrojů může být nazvána základní a její přítomnost by měla být předem ošetřena, než začne nanášet barvu.

Seznam základních nástrojů pro malování

Pro více technologický proces navíc navíc podnos, strukturované trysky na válečcích, válec se skládacím kusem železa a v místnostech s vysokým stropem vyžadují navíc žebřík.

Varianty barvení prostor

V post-sovětském prostoru byla tato metoda použita k tomu, aby byla místnost v pořádku, jako tapetová nálepka, nyní se objevila alternativa ve formě barevných ploch. Hlavním místem mezi barvivy jsou akrylové barvy - mohou být použity v jakékoli místnosti a na jakémkoli povrchu, což zajišťuje jejich velkou popularitu.

Trh stavebních materiálů je bohatý na výběr z různých akrylových barev, které mohou být:

Vedle specifikovaného spektra je také možné rozlišit různé barvy barvy. Pomocou tohoto druhu nátěrového materiálu může být nanášecí povrch zhotoven jako sametový, reliéfní nebo lakovaný (pro který se materiál používá v trubkách).

Výběr barev akrylových barev je tak velký, že jim umožňuje realizovat jakékoliv konstrukční rozhodnutí. Takže pro malování stěn obývacího pokoje je zvykem používat matné monochromatické nátěry a pomocí perleťových akrylových nátěrů je možné na nich aplikovat další dekorace ve formě malby.

Bezpečnostní opatření a bezpečnostní opatření

Akrylová barva, stejně jako jiné druhy laku, vyžaduje při práci pracovní poměr. Zvláště se týká aerosolové formy uvolňování.

Bezpečnost je důležitá, přestože akrylová barva ve srovnání s jinými materiály má jemnější složení, nemá silný chemický zápach a doporučuje se používat v uzavřených prostorech.

Chcete-li se během používání použít k barvení akrylové kompozice, musíte pracovat, dodržujte tato opatření:

 1. Chraňte dýchací cesty respirátorem.
 2. Noste kalhoty a bundy s dlouhými rukávy, stejně jako rukavice, aby se zabránilo získání roztoku na kůži.
 3. Zajistěte větrání vzduchu v místnosti.
 4. Vyhněte se vystavení přímému slunečnímu světlu a vysokým teplotám na povrchu, který má být natřený.
 5. Při zvláštní péči byste měli pracovat s různými rozpouštědly pochybného původu, neboť kombinace nekoordinovaných složek v pracujících látkách může vést k otravě nebo chemickému spálení.

Při práci s aerosolovou barvou akrylátového nátěru je navíc nutné monitorovat zásobník a chránit ho před ohřátím, protože díky tlaku uvnitř pod vlivem vysoké teploty může explodovat.

Dodržování základních bezpečnostních pravidel je povinné, a to i při obarvení malého prostoru nábytku nebo jiných interiérových předmětů.

Etapy aplikace barevného řešení

Vzhledem k tomu, že nátěrové práce se obvykle provádějí během opravy v bytech, v domech nebo v nebytových prostorách, stejně jako při aktualizaci starého nábytku nebo detailů interiéru, bude důležité rozdělení práce na etapy. Jsou podobné těm, které se vyskytují v jiných opravách.

Pro kvalitní provádění malířských prací musí být dodržována následující technika, podle které by měly být všechny akce rozloženy po jednom.

Tato fáze zahrnuje opatření k čištění povrchu od předchozího povlaku. Postup by měl být prováděn opatrně, není dovoleno ponechat ani malé kousky z těžko odstranitelných tapet. Po odstranění je v případě potřeby dezinfekce povrchu prováděna (skutečně v přítomnosti vlhkosti a houby).

V konečné fázi přípravy povrchu, pokud je to nutné, omítku, pokryjte praskliny a tmel závady. Kvalita práce v této fázi výrazně závisí na kvalitě konečného výsledku.

Stejně jako před jakýmkoli jiným povlakem, před nanášením akrylátové barvy musí být povrch opatřen základním nátěrem, jinak bude povlak nestejnoměrně položen a nakonec odlétne.

Po úplném přípravě povrchu můžete začít fázi malování. Když mluvíme o malování stěn a stropů, nejprve se barva nanáší na nejnepřístupnější místa pomocí štětce (práce se provádí v jedné vrstvě) a pak zalomí zbytek válce ve dvou vrstvách pomocí válečku. Aby bylo zajištěno, že struktura povlaku je stejnoměrná, jsou všechny pohyby prováděny v jednom směru, pokud není předpokládáno jiné konstrukční myšlenkou.

Chcete-li výsledek opravit, můžete chodit na lakovaný povrch ještě jednou vrstvou barvy, nicméně to není nutné. Pokud v předchozích fázích bylo vše provedeno správně a výsledek vypadá dobře, nejsou potřeba žádné další vrstvy. Aby povrch byl více lesklý (obzvláště na kovovém povrchu), je potažen lakem, obvykle ve dvou vrstvách.

Vlastnosti umělecké malby

Každá fáze barvení má velký význam, protože chyba na jednom z nich nebo porušení techniky práce může vést k špatnému výsledku celého procesu.

Použití umělecké malby na povrchu s použitím akrylových nátěrů vyžaduje předúpravu.

Chcete-li to provést, z místa, kde bude malba vypadat, odstraňte povlak, zpracujte jej z vad a aplikujte vrstvu dokončovacího tmelu, který již byl namalován. Chcete-li ochránit obraz před rychlým ztrátou původního vzhledu, po vysušení akrylových nátěrových hmot musí být překryty lakem.

Malování dřevěných povrchů

Vlastnosti použití akrylových barev na dřevěných předmětech se neliší od aplikace na jiných površích, s výjimkou plastů a kovů.

Akrylátové barvy jsou široce používány pro lakování předmětů ze dřeva. Díky svým zvláštnostem vytváří tato kompozice přes ošetřenou plochu druh plastového filmu. Suchý povlak nezmizí s časem, nevytrhne, nebojí se vlhkosti a teplotních změn.

Pro umělecké malování stromu je nejvhodnější použít barvu v trubkách, což umožňuje dosáhnout nejen nasycených výkresů, ale také akvarelu působením speciálního rozpouštědla nebo vody.

Technika použití akrylu na dřevo má svůj vlastní malý rys. Před aplikací kompozice musí být povrch mletý, poté nanesen na zem a znovu uzemněn. Tento přípravek umožňuje lepší lakování povrchu dřeva.

Použití akrylové barvy pro různé povrchy a výrobky je v poptávce díky jedinečným pozitivním vlastnostem tohoto materiálu. A neškodnost a snadná aplikace vám umožní nezávisle provádět práci nejen profesionálního malíře nebo umělce, ale i amatéra.

Jak malovat s akrylovými barvami různé povrchy

Nejčastěji pod vodní barvy uváděme akryly. Oni získali své uznání nejen v malířství, ale i ve stavebnictví, kde našli široké uplatnění v interiéru a fasádních pracích.

Níže vám řekneme, jak a co lze namalovat akrylovou barvou.

Na fotografii - použití válečku pro malování stěny

Ve srovnání s olejovými kompozicemi mají akryly řadu technologických výhod:

 1. Rychle vysušte (pouze dvě hodiny), můžete aplikovat i na mírně vlhkém povrchu. Vyvinuté jsou i rychleschnoucí sloučeniny, které jsou dostatečné pro úplné sušení a 30 minut. To umožňuje zrychlit pracovní postup při zdobení interiéru.

Vnitřní latexová akrylová barva

 1. Oblast sušení materiálu, na rozdíl od olejových nátěrů, nevyhoří na slunci a nezmizí, dlouho zůstává původní barva. Upravený povrch zachovává přirozenou ventilaci, tj. to "dýchá", takže jsou ideální pro malování fasády a interiéru dřevěných budov.
 2. Kvalitu dokončovací vrstvy lze vyhodnotit až po úplném vysušení. V tomto případě neexistují žádné praskliny a různé deformace, což je typické pro olejové analogy. Materiál je schopen odolat malým teplotním změnám.
 3. V práci, akrylové nepředstavují obtíže. Například zbytky nástrojů lze snadno odstranit běžnou vodou bez použití chemických rozpouštědel.

Kompozice pro zpracování stěn venku

Nátěr, který padl na nežádoucí plochy, lze odstranit bez poškození již natřeného povrchu. V procesu barvení se toxické látky neuvolňují do vzduchu, protože dochází k odpařování, voda se odpařuje.

Kromě toho je cena této skupiny barev nižší než cena materiálů na bázi ropy, což také zvyšuje jejich odvolání u spotřebitelů. Vyrábějí se v plechovkách (objem 0,5-4 l) a trubkách (60-200 ml). První jsou stavební práce, druhá pro umělce.

Před lakováním akrylovými barvami, musíte pochopit, že technologie barvení vododisperzní barvy přímo souvisejících s povrchem který se má léčit, a na výsledku, který chcete dostat do konce roku.

Mohou být aplikovány různými způsoby, a to závisí na složitosti práce.

Existují však i doporučení, jak se malovat s akrylovou barvou, která je třeba dodržovat bez ohledu na to:

 1. Ředěný akrylové barvy nebo voda, nebo speciálně konstruované výrobce řešení.
 2. Nepřidávají vodného roztoku nebo přímo v zásobníku inkoustu. Použít samostatnou nádobu ředit, kde pre-nalít správné množství kompozice.

Směs na bázi vody Fasády

Tip: Je lepší ředit malé množství laku několikrát, než všechny najednou.

V opačném případě, po odpaření vody materiál se potom suší a se kazí.

 1. Před uzavřením barvy tak, aby mohl být později znovu použita, důkladně vyčistit oblast kontaktních sklenic a víček. Pokud nechcete, zbytky nátěrů mohou vyschnout tak, že banka nebude možné otevřít.
 2. Po ukončení práce s akrylovými barvami okamžitě omyjte nástroje vodou. Pak budete moci rychle vyčistit a použít v budoucnosti, po zaschnutí bude mnohem těžší.
 3. Práce pouze speciálně připravené pre-maloval. V závislosti na složitosti a druhu práce, kterou je třeba ředit vodou nebo speciálním roztokem, a může dokonce zahustit na pastu.

Vzhledem k takové předběžné přípravy akrylové ve vodě dispergovatelné nebo ve vodě na bázi barvy mají dobrou přilnavost k podkladu, což jim umožňuje pracovat i v náročných klimatických podmínkách.

Roztoky používané pro ředění, rozdělit do dvou typů:

Tip: Pokud se rozhodnete provést malbu, musíte znát vlastnosti datových materiálů.

Takže, co může být malované akrylovými barvami na vlastní pěst.

Vkládá je jedním ze tří povrchů se často vyskytují v opravě:

 1. Barvení s akrylovou barvou netkané tapety s vlastníma rukama vyžaduje určitou zručnost. Pokud si to nestačilo, použijte nejjednodušší způsob - vyberte si tapetu s opakujícím se vzorem a jednotné struktury.

Barvení netkané tapety se směsí kyseliny akrylové

K přípravě pracovních nástrojů, je lepší použít akrylové barvy pro vás, například váleček, kartáč nebo stříkací pistole malovat vnější vrstvu. Složitější metoda zahrnuje produkci zbarvení na vnitřní straně nebo omyvatelný nátěru po aplikaci.

Bez ohledu na metodu, kterou používají, a bez ohledu na vaše dovednosti, dodržovat dvě pravidla:

 • Použití pouze voda barvy založené na ně bez přidání nečistot škodlivých pro člověka;
 • Před procesem trvat trochu pokusů a strávit malování, takže můžete vidět na vlastní oči konečný výsledek.
 1. Akrylové barvy a omítky. V takovém případě byste měli vzít v úvahu vlastnosti druhé. Povrch musí být čistý, suchý a rovný, starý nátěr, musí být předem odstraněny.

Tip: dávat pozor na utěsnění trhlin a omítek před nátěrem je třeba leštěný s jemným smirkovým papírem.

Barva omítka sami

Tak, jak aplikovat akrylové barvy? To by mělo být provedeno na připraveném povrchu před lakováním v jednom směru.

Používat některá doporučení získat požadovaný výsledek:

 • těsnění strop a přilehlé stěny v rozích maskovací pásky, aby se zabránilo kontaminaci se nachází v blízkosti povrchu. Takže nebudete muset spěchat a pak je odstraňte s barvou;
 • Vybrat ten správný nástroj pro práci. Roller, například, musí být dlouhá nap. To pomáhá urychlit proces a pracovat rovnoměrněji aplikuje na povrchu materiálu;
 • Ředění inkoust válec pro výrobu široké speciální kontejner, musí mít rovněž zvlněný povrch pro odstranění přebytečné barvy.
 1. Použití akrylátová barva na betonové povrchy umožňuje ochranu před poškozením, opotřebení a prach. Kromě toho, použití materiálu umožňuje:
  • dát mu estetický vzhled;
  • zvýšení výkonu;
  • chránit proti chemikáliím.

Stejně jako u jakéhokoliv jiného materiálu, akrylová barva se nanáší na beton v souladu s technickými pokyny a doporučení. Povrch musí být nejprve očištěny od nečistot, zbavuje prachu, promyje se vodou a vysuší se, a zde popřípadě základním nátěrem. Instrukce umožňuje aplikovat materiálu i při teplotách pod bodem mrazu, což ji odlišuje od ostatních.

Barvení betonu akryl

Používá se na beton a akrylátových vodou ředitelných nátěrových hmot. Jejich hlavní pozitivní rysy - požární odolnost a non-toxicity. Kromě toho, že jsou odolné vůči zásadám.

Akrylové barvy jsou univerzální sloučeniny, které mohou být použity pro vnitřní i venkovní použití. Vyznačují se tím, že jako rozpouštědlo, mohou být použity obyčejnou vodu. Tak, oni mohou být považovány za šetrné k životnímu prostředí řešení se speciálními vlastnostmi. Videa v tomto článku vám pomůže najít více informací o tomto tématu.

Co malovat s akrylovou barvou

V poslední době se pro výzdobu začal používat různé laky, které se vyznačují svou přitažlivost a odolnost proti vnějším negativních faktorů. Nejčastěji se k nátěrům prostor používají ekologicky šetrné barvy, protože neobsahují škodlivé chemikálie. Mezi těmito materiály, akrylové barvy jsou nejoblíbenější. Ve stejné době, odpovědi na otázku které lze natírat akrylovou barvou, stojí za zmínku, že je vhodný pro téměř všechny druhy povrchů.

Akrylové barvy mají mnoho výhod. Oni rychle schnou, zachovat jejich původní vzhled a dobře chrání povrch před negativním vlivem různých faktorů. Proto mohou být použity i pro lakování vnějších povrchů budov. V průběhu prací, každý umělec zvolí, jak se malovat akrylovými barvami, získat požadovaný výsledek. Mezi nejběžnější techniky nanášení barvy na povrch, jako je třeba poznamenat,, malování s válečkem, štětcem nebo rozprašovače. válec obvykle používá v případě potřeby k malování na zdi jednu barvu. Tento nástroj umožňuje rovnoměrně aplikovat barvu na povrch bez šmouh a opomenutí. Kartáček nebo rozprašovač se používá k vytvoření výkresů. Pro tuto práci, Jak malovat strop s akrylovou barvou, poměrně často používají spreji, která je schopna rovnoměrně natřít celý povrch beze stopy nástroje, ale používat tento nástroj není vždy vhodné.

Vytvoření nástěnné malby s akrylovými barvami, musíte dodržovat všechny správném pořadí akcí. Data začíná skicou a připravit povrch musí být vyrovnán a malovat jednu barvu, což vytváří základ pro budoucí obraz. Při výběru barvy pro pozadí, stojí za to, že poté, co nátěr je suchý, stane se o něco tmavší. Poté, co tento náčrtek je aplikován na zeď pomocí tužky a barvy různé barvy. Barvení obrázek začít s největšími elementy, po předmětů středních a malých rozměrů. V posledním kroku dokončil kreslení lak. Tímto způsobem můžete malovat stěny, stropy, dveře a dokonce i fasády budovy.

Použití materiálu je povolena pouze s odkazem na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1