Jak namalovat dřevěný plot

Jak namalovat dřevěný plot

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak namalovat dřevěný plot?

Dřevěný plot obklopuje soukromý prostor před zvědavýma očima a chrání majetek před invazí cizích lidí. Nicméně, kromě výše uvedených praktických funkcí, návrh musí splňovat minimální a estetické požadavky. Vzhledu plotové lidé mohou soudit ty, kteří žijí nebo pracují pro něj. Barvení plotu - cenově nejdostupnější a jednoduchý způsob rafinace dřeva.

Proč malovat dřevěný plot?

Před zpracováním dřevěných sloupech u plotu, je nutné pochopit, proč je nutné malovat? Skutečnost, že plot z přírodního materiálu je předmětem nejrůznějších negativní vlivy na životní prostředí.

Nelakovaný konstrukce mnohem rychleji ztrácejí své původní vlastnosti, jak bude citlivější na:

 • vlhkosti vzduchu a srážek, které mohou vyvolat bobtnání a hnilobou materiálu;
 • Útoky z kůry hmyzu, které by ohrozilo dřeva zevnitř a učinit z něj křehký a neatraktivní vzhled;
 • nanesena na povrch formy nebo mechu, v důsledku čehož se deska a sloupky rychle přijít do rozpadu.

Všechny výše uvedené důvody jsou zdravé důvod natírat plot včas a chrání ji před nepříznivými faktorů životního prostředí.

Jaký nátěr vhodný k dřevěným plotem?

Chcete-li zjistit, jakou barvu malovat plotu dřeva, je nutné vzít v úvahu jeho různé vlastnosti, jako je například trvanlivost, odolnost vůči mechanickému poškození, odolnost proti slunečnímu záření, srážky, tepelná extrémy, dodržování ekologických požadavků a přiměřené náklady. Můžete najít spoustu vlaků, které pomohou nejen udržet organický materiál v původním stavu, ale také dát zvláštní kouzlo v moderním stavebním trhu.

Obvykle se používají tyto typy nátěrových hmot pro barvení oplocení:

 • Alkyd smalt;
 • olejové bázi lak;
 • akrylová kompozice;
 • antiseptický roztok.

nákup alkyd smalt, které jsou důležité složky vícesytnými alkoholy, jako různých kyselin a dalších pomocných látek, bude velmi hospodárné. Nízká cena činí tento typ barvy nejpopulárnější mezi kupci. Aby však bylo možné objektivně posoudit, alkyd smalt není příliš vhodný pro léčbu dřevěných prken, protože:

 • povlak rychle mizí pod vlivem slunečních paprsků;
 • tolerovat teplotní pokles;
 • asi rok po barvení kompozice začíná praskat, což negativně ovlivňuje vzhled plotu;
 • z důvodu vady objevil pod vodou barvou začíná klesat, což by mohlo způsobit hnijící materiálu;
 • částečně smalt sám koroduje dřevo;
 • Rukojeť plotu zase mají poměrně často.

Olejové barvy jsou vhodné pro dekorativní funguje lépe. Plot působí jimi bude odolná do vodného média a změnám teploty. Kromě toho, je složení na bázi oleje se zabránilo šíření houby na dřevě. Vzhledem k tomu, smalt, tento druh pojištění je levná. Negativních vlastností olejové barvy, můžete ji vybrat štiplavý zápach, dlouhá doba sušení a vypálit na slunci. Kromě toho, v případě, že majitel plotu po chvíli se rozhodne aktualizovat pokrytí, pak čelí problému odstraňování staré vrstvy.

Zvláštní akrylové prostředky pro dřevo se konala v první poloze jako materiál nejvhodnější pro barvení plotu. Pozitivní vlastnosti tohoto inkoustu je možno uvést přírodní odolnost vůči nepříznivých faktorů, jakož i schopnost po dlouhou dobu zachovat původní barevný odstín. Pokud se nejprve působí dřeva primer od stejného výrobce jako akrylové kompozice, bude povlak pro neztrácí své vlastnosti po dlouhou dobu.

Někteří lidé dávají přednost používání antiseptické roztoky. Plot povlakem desinfekční látky chráněny před škůdci, plísněmi a jinými mikroorganismy. Krycí antiseptické prostředky plné barvy dřeva a zasklení zachovají svůj přirozený vzhled. Je však třeba uvědomit, že tato řešení jsou vysoce toxické. Proto je třeba dbát na bezpečnostní opatření při práci s nimi, které jim brání dostat do kůže a snaží se zajistit dýchací cesty.

Piketových ploty působí lazurou.

Nátěr na dlouhou dobu a levně?

Po rozhodnutí o tom, jaké barvy budou manipulaci desek, získají potřebné nástroje. Patří mezi válečkem nebo štětcem (což je lepší koupit různé velikosti pro jednotnou aplikaci prostředku), pracovní gumové rukavice, hadry tkáně.

Je-li plot nastavit pouze, je doporučeno malovat ve vodorovné poloze na zemi. Pod dřevěnou obrobku je vhodné přiložit něco, aby nedošlo ke kontaminaci nově nanesené vrstvy a nástroje nebyly náhodné hrudky hlíny nebo částí rostlin. Doporučuje se malování s předními deskami, postupně klesá.

Proces dřevěný plot udržet přirozenou strukturu přírodního dřeva?

Paleta ochranných a dekorativních impregnace Holzlasur

Neochutnat jasnými barvami každého z nás, někteří sní zachovat přirozený vzhled dřevěných prken. Toho lze dosáhnout v případě, že barva oplocení skla dezinfekce nebo speciální laky, které jsou jen mírně změnit barvu materiálu a aby bylo lesklé. Zvážit jim samostatné druhy:

 • alkydové lak - nejčastější kvalitní nátěr pro zpracování ploty;
 • vodou ředitelné barvy (akrylové) - nejvíce ekologický kompozice však nejsou vhodné pro práci venku, je nejlepší použít pro dokončení dřeva v místnosti;
 • nitrovarnishes - odolné vůči nepříznivým klimatickým extrémům, ale vysoce toxické, vyžadují práci v respirátoru;
 • Polyuretanové laky - po vysušení se osvědčil jako vysoce odolného nátěru.

Opravy tomto složení by měly být prováděny v teplejších měsících.

Je možné malovat latexové barvy v zimě?

Paleta Belinka Toplasur

Barvení plotu se nejlépe provádí Ve druhé polovině jara, léta nebo začátkem podzimu, když je teplota stabilní a není mrazu. Proto je nejlepším řešením je počkat na příznivější dobu celého roku.

Nicméně, pokud budete muset provést práci v zimě, měli byste dodržovat následující pravidla:

 • nejvhodnější sloučeniny pro udržování v chladu - latex a styren-akrylové barvy;
 • žádoucí aplikovat složení těchto dvou kontejnerů, tak, že jeden z nich je v místnosti, teplé, a další - na čerstvém vzduchu, a jejich použití zaměnitelně. Chladný může změnit některé vlastnosti laku, a zachovat jeho vlastnosti, je nutné každých 20 minut ke změně jar.

Po přečtení základních kritérií pro výběr povlaku, vzhledem k důležité nuance při opravě může samostatně provádět zpracování vzhledu dřeva.

Video ukazuje na zpracování dřeva se směsí kompozic od různých výrobců. Základem složení lněný olej doplněn UV filtry, pigmenty.

Jak namalovat dřevěný plot a prodloužit jeho životnost

Majitelé domů nejsou postavit dřevěný plot kolem svých stránkách jen proto, že si myslí, že její krátkodobé a nechtějí, říkají, „obtěžovat s malování každý rok.“ Tyto mylné zakořeněné v době, kdy tam byly přístupné pouze smalt a olejové barvy. Tady jsou, ve skutečnosti přináší spoustu problémů pro majitele: pokud jsou vystaveny slunečnímu záření, popraskané a rozpadla srážení. Pokud se v době, kdy vrstva laku nebyla aktualizována (a to je velmi časově náročný proces začíná s odstraněním starých nátěrů), plot začala hnít, sloupy ustoupila.

Naštěstí u soudu jindy. Máme desítky jmen sloučenin, které chrání velký strom v příštích letech, bude klást důraz na svůj přirozený, nenahraditelný, krásu, aby původní místo dekorace.

Důležité! Předtím, než si dát barvy na dřevěným plotem, je třeba jej chránit před škůdci a plísněmi antiseptikum.

Poté se oplocení je třeba léčit odpuzující vodu, který umožní dřevo rovnoměrně vyschnout. Teprve po uplynutí této STP barvami. Svou volbou zodpovědně.

Jak si vybrat barvu na dřevěným plotem?

Smalt a olejové barvy smete najednou - to může přinést jen škodu ke stromu, který je pod tlakem na životní prostředí. Výhod, pokud lze nazvat takové, bereme na vědomí, nízké náklady. Nicméně, cena těchto mastodons těžko vás potěší po roce či dvou po instalaci dřevěného plotu.

Dále seznam látek, které odborníci radí zvládnout dřevěné ploty, aby se zachovala jejich trvanlivost a krásu:

 1. Vícesložkové barviva. Odolný vůči povětrnostním vlivům a spolehlivé. Dobře chrání strom, ale jen 3 až 4 roky. Tímto způsobem je cena.
 2. Akrylové barvy. Pigmentovaná na bázi vody kompozice odolná vůči mrazu a vysokým teplotám. Spolehlivě ochrání dřevěný plot po dobu 5 let. Pokud jsou některé části plotu byly podrobeny zpustoší prostředí, mohou jen osahávat. V tomto případě, v závislosti na výrobci akrylové barvy, se zachovává své vlastnosti po desetiletí. Dali jsme tuto pozici „plus“ a jít dál.
 3. Impregnace. Kompozice na bázi přírodních olejů s různými přísadami. Nejlevnější a jednoduché impregnace - odpadní oleje (transformátor nebo motorového oleje). Prodal na elektrické rozvodny nebo autoservisy za hubičku nebo obvyklý „Děkuji vám.“ Dokonale ochranu dřeva, hluboce pronikající vláknité struktury vytváří ochranný film, krásné barvy. Můžete si vytvořit svůj vlastní rukou, zatímco málo známý pro spotřebitele, „finština“ či „švédská“ impregnace na základě jednoduchých a levných komponent.
 4. Lucky. Doporučujeme používat alkydu, polyuretan, jachting. Perfektně zdůrazňují strukturu stromu a chránit ji. Z „minus“ je třeba poznamenat, relativní nákladnost.

Jak udělat "zámořské" impregnace vlastním rukama?

Vzpomínáš si, jak se postava z mé oblíbené dětské knihy namalovala plot tety Polly? Finové, očividně, byli pro Tom Sawyer sympatií a přišli s originální impregnací pro trvanlivost dřeva, kterou pro vás můžete vyrobit. Přísady jsou jednoduché a levné:

 • Mouka (pšenice nebo žito) - 750 gramů
 • Železo vitriol - dvakrát tolik
 • Sůl - 350 gramů
 • Pigment vápna - jeden a půl kilogramu
 • Neúplná nádoba s vodou (9 litrů).

Začínáme to dělat: nejprve, jak jste pochopili ze složek, připravíme pastu. Přidejte síran železnatý a pak pigment. Hotová směs v horké formě se aplikuje na dřevěný povrch. Dřevěný plot, pokrytý takovou kompozicí, vydrží dvacet cyklů "zimního léta".

"Švédska" impregnace je považována za lepší a spolehlivější, protože zahrnuje přírodní olej - lněný olej. Pro jeho přípravu jsme vzali 1160 gramů mouky, 520 gramů síranu železitého, společnou sůl, suchý vápenný pigment, pol litru přírodního lněného oleje a neúplné kbelíky s vodou. Pak postupujeme stejným způsobem jako v předchozím "receptu": pasta, sůl, pigment, sušicí olej. Nezapomeňte důkladně promíchat.

Nejtěžší pro výrobu "zámoří" impregnace - nalézt lipový pigment: moderní manažeři tyto požadavky zcela nerozumí. Budeme s jejich pomocí zvyšovat vzdělávací úroveň. Suché vápno-pigmenty zahrnují:

 • Železo tvaroh (červeno-hnědý pigment, dlouho používaný pro malování pod vodou částí člunů)
 • Ocher (žlutá barva)
 • Vypálená okrová barva (hnědá barva)
 • Oxid chromitý (zelená barva)
 • Syntetická mumie (červenohnědá barva)
 • Přírodní mumie a hnědá Mars (respektive hnědá).

Pokud se rozhodnete zvolit přirozené zabarvení dřeva - můžete to udělat bez vápenných pigmentů. Nicméně v tomto případě vám nemůžeme zaručit dvacet let klidného života. Možná, bez přidání pigmentu v impregnaci, budou dřevěné ploty vyžadovat obnovu v rozmezí 10 až 15 let. To, že budete souhlasit, není tak krátká doba.

A víte, jaká by měla být vzdálenost od domu k plotu podle pravidel a norem?

Kudrnaté rostliny pomůže zdobit dřevěný plot, přečtěte si o tom v článku.

Chcete-li zjistit správnou volbu, musíte vědět, že všechny barvy jsou rozděleny na barvení a barvení (průsvitné). První jsou používány, když dřevo má mnoho defektů a pomocí kompozice barev, které chcete skrýt. Použitím těchto sloučenin v několika vrstvách budete schopni skrýt nejenom chyby, ale i přirozenou krásu dřeva.

Další věc - potěry. Dokonale zachovávají přirozenou krásu a trvanlivost stromu pomocí speciálních pigmentů širokého spektra barev.

Doporučujeme seznámit se se základními barvivy, které jsou k dispozici na jakémkoli stavebním trhu:

 • Pinotex Ultra. Kompozice, která má ochranné antibakteriální vlastnosti, proniká hluboko do dřeva a vytváří na svém povrchu silný lesklý film. Odkazuje na lesklé barvy - pigment různých barev nezakrývá přirozenou strukturu stromu. Jeden litr nátěru postačí na pokrytí 12 čtverečních metrů hoblovaného dřeva. Stejná plocha neupraveného dřeva bude vyžadovat 1,3 litru.
 • Toplazur "Belinka" odolné proti slunečnímu světlu, poskytuje hedvábný povlak z dřeva. S dvouvrstvým povlakem na 10 m2 dobře ošetřeného dřeva se spotřebuje až jeden litr přípravku.
 • Tikkurila Valtti Color. Kompozice kombinuje antibakteriální a ultrafialovou ochranu. Zdůrazňuje strukturu stromu a vytváří na povrchu jeho plochý film. Jeden litr barvy postačí na to, aby zvládl 10-12 metrů čtverečních hoblovaného plotu.
 • Holz Lazur Gel. Průsvitná dekorativní kompozice poskytuje plnou ochranu dřeva po dobu 8 - 10 let. Má vysoký UV filtr. V průměru jeden litr gelu může chránit až 10 metrů čtverečních dřevěného plotu.

Důležité! Bez ohledu na barvicí kompozici pro použití na dřevěném plotu, který si vyberete, nezapomeňte, že jeho hlavní součástí je ochrana před ultrafialovým zářením. Spravedlivý výrobce zpravidla určuje tuto vlastnost při označování výrobků.

Tento článek můžete sdílet se svými přáteli:

Osobně jsem ruce a nohy jen pro dřevěné plot - velmi krásné a estetické. S odchodem, samozřejmě, mnoho potíží. Ale to stojí za to jednoznačně.

Je to nejen krásné a estetické - je to také levné. Navíc je nyní vynalezeno spousta různých technologií a problém prasklého nátěru již není relevantní.

Nadpisy

 • Charleslar na rekord Krásné ploty z různých materiálů
 • Barbacag do záznamu Vyrábíme z révy a vrby
 • SEOintom k záznamu Zhotovení vrat v garáži vlastními rukama
 • AlfredGot nahrává krásné ploty z různých materiálů
 • hicWeige to the record Provedení bran v garáži vlastními rukama
 • Co může být zasazeno podél plotu v předměstské oblasti

  Smrk - trvanlivý, krásný a nenáročný strom pro živé ploty

  Jak vytvořit vždyzelený plot tui

  Zabezpečení dlouhotrvajícího zahradníka

  Které rostliny se rozhodnou pro živé ploty

  Deset nejlepších plotů keřů

  Jak malovat dřevěný plot pro prodloužení jeho života

  Pryč jsou dny, kdy byl dřevěný plot kolem venkovského domu nebo chalupy bílý. Moderní představy o vzhledu chaty diktují vysoké nároky na vzhled bariéry.

  Navíc, velký výběr materiálů dává celou řadu odpovědí na otázku: jak malovat dřevěný plot. Dřevěný plot je vždy zvláštním kouzlem venkovského domu, pokud víte, co a jak malovat dřevěný plot správně.

  Jedním z mála nedostatků dřevěné hráze je křehkost. Kvůli srážení a jiným atmosférickým jevům se dřevěný plot rychle zhoršuje. Proto malování plotu kolem chaty je především ochrana a prodloužení jeho životnosti.

  Druhý úkol, který by měl provádět dřevěný plot u chaty nebo venkovského domu, je dekorativní. Ale to nemůže být provedeno bez ochrany.

  Dnes trh nabízí mnoho možností, jak splnit obě úkoly, a malování plotu dřeva může být velmi odlišné barvy. Mluvme více o každém z nich.

  Před několika lety, každý rok na jaře, majitelé parcel, obklopeni dřevěnými ploty, sundali olejovou barvu, která byla ožarována na zimu, a natíral plot novým způsobem, aniž by věděl, jak malovat dřevěný plot. Malované ploty ze dřeva s olejovou barvou a pořádné. Ale stále akrylové barvy jsou více populární. Je možné zachovat přirozené barvy dřeva pomocí průhledných laků a glazur.

  Pro malování plotu použijte středně velký štětec, jehož štětiny jsou vyrobeny z přírodních vlasů. Každá vrstva barvy musí být pečlivě nanesena na povrch stromu. Tenká vrstva laku nebo laku vysuší poměrně rychle a dřevo se dobře namočí.

  Takže nejoblíbenější barviva pro dřevěný plot jsou:

  • kabáty
  • emaily
  • olejové barvy
  • akrylové barvy na bázi vody
  • kombinované barvy

  Všechny tyto typy barev jsou dostatečně praktické a spolehlivé, ale každá z nich má výhody i nevýhody. Udělejte závěr o tom, jak malovat dřevěný plot ve vašem případě, můžete po podrobném úvodu na každý z typů barviv.

  Primery - první krok k malování dřevěného plotu

  To není barva, ale látka, která je aplikována na barvivo na ochranu dřeva a barvu lépe ležet, je důležité vědět nejen to, co malovat dřevěný plot, ale také jak ho chránit před okolím.

  Akrylový základní nátěr je jedním z nejvšestrannějších nástrojů pro první nátěr dřevěného plotu, ačkoli je výběr skladových zásob základních nátěrů stavebních materiálů poměrně velký. Akrylový základní nátěr, kromě dobrých indikátorů ochrany dřeva a zachování jeho struktury, má poměrně atraktivní cenu.

  Smalt - rozpočtová možnost pro malování dřevěného plotu

  Smalty jsou levné ve srovnání s jinými barvivy na dřevo, ale doba uchování povlaku aplikovaného na strom je maximálně rok nebo dva, a to navzdory skutečnosti, že smalt je aplikován v několika vrstvách. Výsledkem barvení je vytvoření filmu, který chrání strom. Ale sluneční paprsky a změny teploty nemají nejlepší vliv na smaltované desky. Malé praskliny na malovaném smaltovaném dřevěném plotu lze zaznamenat již rok po malování. Prostřednictvím nich do stromu vstoupí vlhkost, což může vést k hnilobným procesům.

  Dalším důležitým bodem - smalty mění strukturu stromu, kterou pokrývají. Každé nové zbarvení proto bude muset začít s čištěním povrchu, i když barvení dřevěného plotu bude co nejvyšší v kompozici.

  Malování dřevěného plotu se smaltou, musíte být připraveni na každoroční obnovu povlaku. Nízká cena smaltu bude vyrovnána četností nátěrových prací a časem stráveným při přípravě povrchu.

  Olejové barvy - nežádoucí pro vysoce kvalitní malování dřevěného plotu. Pokud půjdete hlouběji do historie, uvidíme, že barvy na dřevo jsou již dlouho vyrobeny na bázi tuků a olejů. Dřevo je pohlcovalo a pomohlo chránit strom před vlhkostí. Ale opačná stránka praktičnosti olejových nátěrů je jejich nesnášenlivost vůči teplu ze slunečního světla. To vede k tomu, že barva nabobtná a zmizí po krátkém čase po obarvení plotu. Možná, olejové barvy dnes jsou poslední v seznamu materiálů pro malování plotu dřeva.

  Kombinované barviva - ne vždy vhodné pro plot. Koupit drahé barvy nebo laky používané pro malování jachet je extrémem, kdy někdy začínají mistři, kteří chtějí, aby dřevěný plot vypadal dokonalým způsobem. Svojí kompozicí mají několik složek, barvy poskytují oplocení a krásný vzhled a spolehlivou ochranu, protože jsou odolné vůči vnějším teplotním změnám a různým atmosférickým jevům. Také tolerují sluneční paprsky. Musíte však pochopit, že se všemi výhodami budou trvat nejvýše čtyři roky - to je uvedeno v návodu k obsluze. Poté bude nutné oplocení plotu nebo jej rekonstruovat. Kromě vysoké ceny jsou nevýhodou barviv na bázi několika složek jejich toxicita. Koneckonců, nejsou určeny pro použití v ploty v soukromých chalupách a rodinných domech.

  Před použitím kombinační barvivo, je třeba pečlivě zkontrolovat, jak je uplatňována v prohlášení.

  Akrylové barvy - univerzální barvivo

  Chcete vědět, jak se malovat dřevěný plot? Akrylové barvy. Tento druh barvy je prováděno na vodném základě. Dnes je nejvíce populární forma barviva do dřevěného plotu. Vážený vícesložkové akrylová barva nižší praktičnost a samozřejmě cena.

  Akrylová barva se nebojí vlhkosti a slunečního svitu a drsným teplotním změnám. Frost není v tomto laku formuláři objeví.

  Na plotu Tento povlak by měl trvat 5 let, což je nejvyšší trvanlivost mezi jinými barvivy.

  Pokud do té doby na plot bude vykazovat známky opotřebení, barva zůstane v některých místech horší pak tato místa jsou prostě přelakovat zbytky barviva, která barva plotu. Celou dobu akrylová barva si zachová své vlastnosti a barvou za předpokladu, zalepené obálce. To znamená, že defekty budou snadno aktualizovat, a tak maloval plot neztratí svůj vzhled dokonce až 10 let.

  pokud jste si koupili akrylové barvy se přidává při barevného pigmentu výroby továrny, bude pokračovat po celou dobu trvání plotu života. V případě, že pigment, aby se dosáhlo požadované barvy přidané sami, pak se časem barva může slábnout na slunci.

  Ventilátory přírodních dřevin pro malování plot ocení také transparentní glazury a laků. Mohou být zcela bezbarvý a obsahovat pigmenty, které zdůrazňují a zvýrazňují strukturu a barvu dřeva. Plotu, lakované, bude mít chytrý lesk nebo matný zůstat, ale být jisti, které mají být chráněny před povětrnostními vlivy.

  Aplikovat lak na nehty na čištění povrchu dřeva, je nutné vysušit.

  Stejně jako barva použit kartáč s přírodními štětinami. Lak musí být pečlivě setřou povrch plotu na každé z vrstev (a lak se nanáší nejméně ve dvou vrstvách) jsou dobře absorbovány a vysušeny. Každá vrstva má zaschnout alespoň jeden den.

  Zde jsou typy nátěrů na dřevo jsou uvedeny v maloobchodě:

  Nejvhodnější pro lakování plotů z dřeva, to znamená, že vnější plocha jsou alkydové nátěrové hmoty. Nicméně, oni mají vážnou nevýhodu - jejich použití má negativní dopad na životní prostředí. V tomto ohledu mohou vydržet akrylové vodou ředitelné barvy s, ale nejsou vhodné pro venkovní použití.

  Při použití nitro lak pro malování dřevěný plot je nutné použít respirátor - jsou velmi toxické a odpaření laku škodlivé pro zdraví.

  Při výběru barvy na dřevěným plotem, to je velmi důležité vědět, zda je vhodný pro venkovní použití, a jak je odolný vůči povětrnostním vlivům. Při malování je nutné striktně dodržovat technologie uvedené v návodu k použití. Čas, který zvolit natřít plot - to je velmi důležité. Během mráz nemůže udělat to, že budete muset vybrat počasí není příliš horká, ale suché. Soulad se všemi podmínkami uvedenými v areálu bude dávat nejlepší výsledky.

  Široká škála materiálů dostupných na trhu pro natírání plotu dřeva nejoptimálnější odolnosti, kvality a ceny jsou akryláty. Mnoho odstíny barevných pigmentů a možnost vyzvednout roznětku stejného výrobce dělá akrylové barvy nejoblíbenější.

  Další populární typ povlaku na dřevěné ploty jsou všechny druhy barev a glazur.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 15 = 16