Jak nejlépe izolovat strop soukromém domě

Jak nejlépe izolovat strop soukromém domě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak izolovat dřevěný strop v domě? Správná izolace dřevěného stropu v soukromém domě

Překrývání v soukromých domech jsou obvykle vyrobeny ze dřeva: nosníky jsou položeny, a pak je podněcování ze spodní desky. Je-li dům neohřívá podkroví, je nutné izolovat stropy v budově. Ano a vybavení v podkroví bytu leželo něco překrývají nebolí. Koneckonců, nejmodernější izolace, mimo jiné, mohou také sloužit jako vynikající zvukový izolant.

Takže, pojďme se podívat, jak zahřát na dřevěný strop v domě. Pro začátek, pojďme jednat s těmi, jaký druh izolátoru je nejlepší zvolit konkrétního případu. Obvykle se překrývají v předměstských domů izolací:

 • z minerální vlny;
 • polystyren;
 • piliny;
 • keramzitu.

Výhody a nevýhody z minerální vlny

Tento izolant je zdaleka nejpopulárnější a použity v soukromých domech častěji. Hlavní výhodou je, že:

 • Nízké náklady.
 • Snadná instalace.
 • Teplosohranyayuschie vysokou kvalitu.
 • Zateplení stropu v domě tohoto materiálu umožňuje zahrnutí zlepší zvukovou izolaci a stropy.
 • Trvanlivost.
 • Požární ochrana.

Nevýhody tohoto materiálu jsou:

 • Schopnost hromadí vlhkost a ztratit zároveň některé z jeho tepelně izolační vlastnosti.
 • Nepříliš vysoký stupeň čistoty životního prostředí.

Tento materiál - je také velký odpověď na otázku, jak izolovat dřevěný strop v domě. Ten představuje lehký ekologický desku. I když jsou vyrobeny z několika různých technologií, směrem ven, které jsou velmi podobné dobře známé všem pěny. Ten vyznačující se tím, že prakticky bez drtí a mnohem lépe udržet teplo. Slouží mnohem delší pěnový polystyren. Na rozdíl od minerální vlny vlhkosti to Matka se nebojí. Jeho hlavní výhodou v průřezu čedič izolátoru je menší se stejnými teplosohranyayuschih kvalit.

Jeho nedostatky lze přičíst jen poměrně vysoké náklady a hořlavost. Kromě toho, že se nedoporučuje používat tento materiál v případě, že existují hlodavce v domě. Myši prostě miluju dělat v pěnový materiál pohyby a nory.

Tento materiál je také velmi běžně prováděna izolace dřevěného stropu v soukromém domě. Jedná se o speciální porézní keramzitu pelety vyrobené z hlíny. Náklady na materiál je velmi levná a dokonale udrží teplo. Jeho hlavní předností je toho názoru, že to může trvat mnohem déle, než kterýkoliv jiný ohřívač. Nebojí expandovaného jílu a vody. Kromě toho, že je velmi odolný a ohnivzdorné.

Hlavní výhody sypkého materiálu jsou považovány za absolutní ekologickou čistotu a nízkou hmotností. Izolace stropu pilin nákladů je velmi levná. Na pilách, že materiál prodány za pouhé haléře, a někdy dokonce dát zadarmo. Nevýhody pilin lze přičíst především velmi vysoký stupeň nebezpečí vzniku požáru. Kromě toho může vysychat a začít hnít. Stejně jako u pěnového polystyrenu, mohou být dostali myši nebo krysy.

Oteplování dřevěného stropu v soukromém domě s minerální vlnou

Když stropní izolace z podkroví, tento materiál se umístí takto:

 • Budova ve výstavbě na trámu pod skutečnou plněný sám ze stropní obložení desce. Je-li dům je starý a podlahy v podkroví je již existuje, by měly připojit voštinové rám.
 • Mezi trámy stanovených paroizolyator. Je možné použít buď polyethylenu nebo fóliového materiálu. Druhá varianta je dražší, ale mnohem lépe plní svou funkci. Kromě toho fólie může odrážet teplo zpět do místnosti. Z tohoto důvodu jsou tyto materiály se vším a ještě je schopen dále udržet teplo. Na stávající podlahu podkroví ve starých domech paroizolyator fit před montáží rámu pod deskami.
 • V další fázi je namontován ve skutečnosti vlastní minerální vlny. Dej to vraspor. To znamená, že rozteč mezi nosníky být o něco menší, než je šířka desky. To vám umožní uspořádat nejefektivnější izolace. Stack bavlny je třeba začít od nejvzdálenějšího rohu dveří. Aby bylo možné odříznout bylo vhodné chodit, je třeba položit proužky překližky podkroví.
 • Nad minerální vlny je položena hydroizolační vrstvy v tomto případě, je-li žádné další uvažovaná izolace podkroví. Je-li střecha impregnována s filmem, lze tento krok přeskočit.
 • Dále plněná koncovka podkroví.

Stejným způsobem je izolace z dřevěného stropu v cihlovém domě, bloku nebo litého betonu. V případě, že půda má komín, desky naskládány na něm až do výšky 40-50 cm a pevné.

Dále se podíváme, jak zahřát na dřevěný strop v domě s minerální vlnou z obývacího pokoje. Většina materiálu se v tomto případě nastaví současně s montáží zavěšeného stropu. Předem smontované kovový rám pro sádrokartonové desky. Vzdálenost mezi profily, které ho vytvářejí, je obvykle rovná 40 cm Desky z minerální vlny mají šířku 50-120 cm Proto metoda sestavování produktů „garmoshka9raquo... Vata jen klouže pod rámcovými prvků. Zároveň desek stanovených blízko u sebe. Při této práci by měla dávat pozor, aby záhyby materiálu. V opačném případě, bavlna ztratí část svého výkonu.

Zateplení stropu s rukama v pokračování instalace parotěsná zábrana filmu. V návaznosti na rámec etablovala sami GCR. V případě, že nebude podána instalace podhledů, práce prováděné několika různými technologiemi:

 • Pre-namontováno stropní izolační fólií. V případě, že vrchol není podkroví, je lepší použít izolační pás.
 • Vedle ní nacpal dřevěnou bednu. Pro jeho výrobu se používají tyče podle bodu 30 * 30 až 40 * 40 mm. V tomto případě, je rozteč mezi skelet prvků je taková, že desky leží vraspor.
 • V dalším kroku mezi tyčí vložených do minerální vlny. V případě, že bedna byl správně nainstalován, bude deska udržet dobré a spravedlivé. Nicméně, aby se úplně odstranily riziko pádu, by měl dále upevnit svou speciální zátky-hub.
 • Dále na rámu odpařovací zábrany fólie je napnuta. Přibitý by měla pásy o tloušťce tři centimetry. Tak je dodatečně uspořádán ventilační vrstvy.
 • V dalším kroku je strop je obvykle opláštěné překližky a lepené stropní desky.

Nyní uvažujme, jak izolovat strop v dřevěném domě s dalším moderním materiálem. Obvykle, polystyren je umístěn v podkroví stejným způsobem jako minerální vlny, - mezi trámy nebo přepravky. Nicméně, je dovoleno jej připojit a hned v podkroví, pokud vůbec, to znamená, že bez instalačního rámu. V tomto případě podklad musí být čistý, zbavený nečistot a srovnal. Další práce se provádí takto:

 • Zkontrolujte, shnilo a je-li podlahové desky přesunuty.
 • Stack parotěsnou zábranu. Namontován na sešívačky.
 • Ze vzdáleného rohu dveří začínají výpočet polystyrénových desek. Proto je nezbytné zajistit, aby tyto spoje nejsou konvergované kříž. Tedy provádíme stohování vrazbezhku.
 • Spoje mezi deskami utěsněny pěnou a dodatečně nalepený konstrukce.
 • Vzhledem k tomu, desky -. Tento materiál je poměrně křehká, nad nimi nebo plněné tabuli nebo litého cementového potěru 3-4 cm v prvním případě, před kterým se na expandovaného polystyrenu podlahy budou muset vyplnit nějaké zpoždění.

Použití polystyrenu uvnitř

Oteplování dřevěného stropu soukromého domu v tomto případě je následující:

 • Stropní důkladně očištěna od nečistot, omítky staré (pokud je k dispozici), a tak dále. D.
 • Za to, že by mělo být základním nátěrem.
 • Dále, na stropě - s použitím lepidla na pěnu - lepené desky z pěnového polystyrenu. V tomto případě se materiál by měl rovněž dále upevnit „gribkami9raquo;.
 • Nad desky lepit vyztužujícího pletiva.
 • Vedle omítnuté strop.

Samozřejmě, můžete připojit i polystyren, jakož i minerální vlny, to znamená, že v bedně. V tomto případě je strop v konečné fázi je opláštěné překližky, obložením nebo obložení palubní.

Izolovat strop v dřevěném domě keramzitem

V tomto případě je prostor mezi trámy předběžně namontováno krytiny. Můžete také použít velmi silný plastové fólie. Hydroizolační materiál musí pokrývat sebe a trámy stejně. Lepené švy na střešních krytin bituminózního tmelu, na filmu - páska. Podél obvodu podkroví izolační materiál by měl být zvýšen až do výšky budoucího výplně vrstvy.

Další je skutečná izolace stropu keramzitu. Řešení promazyvayut jíl někdy pre-střešní krytina. Tloušťka keramzitu je obvykle 12-16 cm. Je žádoucí použít materiál, který má odlišnou granulí frakce. V tomto případě se izolační vrstva bude hustší a hladké. Někdy se pro zvýšení tepelné izolační účinek v keramzitu se přidá drcený pěny.

Top tepelný izolant skrývá hydroizolační fólie. Dále uspořádán tloušťku levelcrete 4-5 cm. Po 20 dnech po odlití může pokračovat až po finální dokončovací podlahu.

U takového materiálu, jako pojiva obecně používaného cementu. Aby se zabránilo výskytu hlodavců, prach může také přidat trochu vápno. Hnijící prevence užívání boraxu.

Stejně jako keramzit izolací, půdní podlahy v tomto případě je první Hooped střešní krytina nebo plastová fólie. Je také možné použít asfalt listu.

K piliny podle těchto požadavků:

 • Trvalá musí být alespoň jeden rok.
 • Materiál by měl být suchý.
 • Není dovoleno provádět zateplení stropu pilin, začala hnít nebo napadení hmyzem.
 • To je nejlepší používat prach střední frakce.

Po podlaze podkroví jsou připraveny a vodotěsné, postupujte ve skutečnosti k přípravě nejvíce oteplovacího roztoku. K tomu, deset kbelíků pilin vzít jeden kbelík z cementu a poloviční kbelík vápna. Kromě toho se sklenice boraxu zředí v kbelíku s vodou a tento roztok se stříká ze zalévací nádoby přes směs. Množství vody závisí na vlhkosti piliny. Obvykle je třeba přidávat 5-10 litrů.

Komín před položením ohřívače tohoto typu musí být nutně položen protipožární materiál. Zapojení v podkroví je v tomto případě napnuto do speciálních kovových trubek. Utahování nad ohřívačem pilin není nutné. Zmrazená směs samotná bude dostatečně pevná.

Takže nyní víte, jak izolovat dřevěný strop v domě. Pokud se práce bude provádět zevnitř - použijte tenčí pěnový polystyren. Při izolaci z podkroví je lepší převzít minerální vlnu. Můžete ušetřit peníze pomocí expandované hlíny nebo pilin.

Jak udělat stropní izolaci v soukromém domě s vlastními rukama a nedělejte si chybu s výběrem izolace

V tomto článku vám řeknu podrobně, jak izolovat strop v soukromém domě sami, tím lépe izolovat tuto část domu a kde na vás čekají zrádné útesy. Úspora tepla v jakémkoli obydlí je nesmírně důležitou úlohou a v soukromém domě je obzvláště akutní, protože tam není vyhřívaná místnost nahoře a musíte si myslet na všechno sami.

Teplý strop je klíčem k udržení tepla v domě.

Za prvé, podívejme se na otázku, jak izolovat strop v soukromém domě.

K dnešnímu dni nabízí trh 3 typy materiálů, které jsou vhodné pro izolaci stropu vlastními rukama:

 1. Objemové ohřívače - expandovaná hlína, vermikulit, ekowool, piliny a uhlíková struska;
 2. Roll izolace - prádlo rohože, skelné vaty a minerální vlny, který je dále rozdělen do měkkých rohoží struskové vlny, čedičové vaty, stejně jako „Isover“ a „Ursa“;

Měkká izolace rolí.

 1. Ohřívače desek - představují tři kategorie. Jsou to desky z minerální vlny s vysokou hustotou, přírodní korku a desky na bázi styrenu (pěnový polystyren a extrudovaná polystyrenová pěna).

Je zde ještě objemová tepelná izolace. V této výklenku jsou široce používány polyuretanová pěna a penoizol. Ale nedotkne se nás, protože takovou oteplování nemůžeme zajistit vlastními rukama. Tam budete potřebovat drahé speciální vybavení a odborné dovednosti, a teď mluvíme o samoinstalaci.

Postřik polyuretanové pěny na střechu.

Nejslavnější a cenově dostupné izolace z komerčně vyráběných materiálů je expandovaná hlína. Každý z nás viděl světlé, silné, zaoblené granule hnědé barvy, to je stejná expandovaná hlína.

Vyrobte si ze speciálního druhu hlíny, přivede se k varu, pak se ochladí. Technologie je dlouho známa a poměrně jednoduchá, takže cena expandované hlíny je docela přijatelná, nyní se pohybuje okolo 1000 rublů na 1m³.

Rozměry různých granulí z expandované hlíny.

Tepelně izolační vlastnosti hliníku jsou průměrné, takže pro dobrý výsledek je nutná vrstva nejméně 200 mm. Z výhod lze rozlišit vysokou pevnost, tento materiál snadno odolává betonovému potěru.

Současně se ale jalovec obává vlhkosti a ve srovnání se svými konkurenty má docela slušnou váhu. V souladu s tím je pro izolaci s expandovanou hlínou nutné silné překrytí.

Vermikulit je skála ze stejné linie jako slída. Po pražení se materiál stává porézní a udržuje teplo dobře. Vlhkost se nebojí vermikulitu. Pokud jde o hmotnost, je lehčí než expandovaná hlína, ale těžší než stejná minerální vlna.

Zvětšený vermikulit pro izolaci.

Podle mého názoru je vermikulit nejoptimálnější volbou ze všech současně dostupných objemových izolací. Nehorí, nezmáčkne se, neuklopí a neumí vzduchem, což dovoluje použití vermikulitu pro izolaci stropů v blokových i dřevěných domech.

Nedávno se ekologická vlna, která se objevila na trhu, je recyklovaným produktem. Aby nedošlo k pádu vatové bavlny, je k ní přidána vrtačka. Samozřejmě absorbuje vlhkost, ale ne tolik jako minerální vlna.

Na rozdíl od předchozích dvou možností se ecowool zmenšuje, ale je nevýznamný, asi 15%. Ale to je téměř nejjednodušší materiál, hmotnost takového ohřívače může vydržet jakýkoli překryv.

Použití ekologických materiálů pro izolaci.

Dále máme "lidovou" tepelnou izolaci - je to uhlíková struska a piliny. Abych byl upřímný, ve srovnání s možnostmi továrny je jedinou nepopiratelnou výhodou lidových ohřívačů volná cena.

Hmotnost a tepelná vodivost uhelné strusky je ekvivalentní k expandované hlíně, a proto se bude muset nalije nejméně 200 mm. Ale z trosky je spousta prachu a nečistot a je schopna absorbovat vlhkost.

Uhelná struska ve srovnání s jinými podobnými ohřívači.

Piliny budou také stát penny, ale jsou tu nuance. Materiál by měl ležet na suchém místě alespoň po dobu jednoho roku. Navíc, aby se piliny chránily před hlodavci a houbami, musí být smíchány s haseným vápnem v poměru 10: 2 (piliny / pushhenka). Navíc z pilin můžete vyrobit izolační bloky, ale o této technologii vám o tom později oznámím.

Piliny pro izolaci podlah.

Myslím, že pochopíte, že izolace stropu v soukromém domě se sypkými materiály může být provedena pouze z podkroví. Podrobné pokyny o technice tohoto oteplování budou uvedeny v příslušné kapitole, ale prozatím se obracíme na materiály s válcováním.

Ano, producenti Ursy, Isover, skelná vata a další měkké oteplovací rohože mi to odpustí, ale jsem z tohoto materiálu naprosto zklamaný. Na začátku nuly jsem izoloval rohože takovými rohožemi v chatě a v garáži. Steklovatu netrvalo, utrácel se na Ursu, ale jak se ukázalo, výsledek je stejný.

Trvalo to víc než 5 - 7 let a v překrytí dacha, co myši nekočily, samotná vesnice a oteplování se staly jako stará deka. Od něj nebylo prakticky žádný smysl a všechno bylo nutné udělat znovu.

Takže vypadá jako jílová minerální vlna a vata po navlhčení.

Pokud se někdo rozhodne koupit a instalovat měkké rohože, nezapomeňte: pro práci s těmito materiály potřebujete koupit dobré, těsné kombinézy, respirátor, rukavice a brýle. Prach s malými částicemi skla je velmi nebezpečný pro sliznici a kůži.

Lněné rohože jsou čistě ruské know-how. Naši lidé si konečně pamatovali, že v Rusku se vždy izolovali lněním, mechem, konopím a dalšími podobnými materiály. Ve vzhledu se ložní prádlo podobá minerální vlně.

Mohou dokonce absorbovat vlhkost, ale po vysušení se na rozdíl od vatové vlny obnoví objem lněných rohoží. Nevím, s čím jsou impregnovány, ale myši nežijí v této izolaci a nepodporují spalování.

Ohřívací rohože "Thermolen".

Navíc neexistuje žádný škodlivý prach s částicemi skla, což znamená, že není třeba tuto cestu radikálně bránit. Pokud jde o producenty, nejslavnějšími jsou Termolen, Ekoteplin a Ekoterm. Cena závisí pouze na ambicích výrobce a režijních nákladech.

Ohřívač desek je univerzální věc. Je vhodný jak pro izolaci stropu zvenčí, tak pro izolaci podvěsného stropu zevnitř. Výběr zde závisí na tom, jaký je váš dům a na druhu místnosti.

Pro dřevěné domy, stejně jako pro ohřev podlah v kuchyni nebo v parní místnosti jsou vhodnější čedičové desky z minerální vlny o hustotě 100 kg / m³. Samozřejmě absorbují vlhkost, ale pokud jsou zabaleny do parotěsné bariéry, udržují tvar dobře a dlouho. Mimochodem, čím vyšší hustota, tím delší bude izolace.

Upevnění čedičových desek na překrytí betonu.

Pokud je nutné izolovat strop zevnitř v blokovém domě se železobetonovými deskami, doporučuji použít levný penový plast PSB-C25.

Extrudovaný polystyren je dobrá věc, ale je to 2 - 3 krát dražší než pěna a utrácet peníze za to, že má smysl pouze v případě, že část podkroví chcete nalít vyztuženou betonovou podlahu. Stejné "Penoplex" (výrobce pěny z extrudovaného polystyrenu) bude odolávat takové hmotnosti.

Extrudovaná polystyrenová pěna je považována za absolutní hydroizolaci. Pěnoplasty jsou propustné pro páry, ale tento koeficient je tak malý, že je lze ignorovat.

Vlastně proto musí být takové desky v dřevěných domech opatrně připevněny, aby nedošlo k ucpání dřeva v hydroizolaci, kde se začne zhoršovat.

Extrudovaná pěna z polystyrenu z ochranné známky "Penoplex".

Desky vyrobené na bázi styrenu mají společné mínusy, při teplotě nad 70 ° C se začínají rozkládat a uvolňovat škodlivé karcinogeny.

A pokud se v obyčejném obytném domě teplý vzduch jednoduše nahromadí pod strop, pak v kuchyni, a ještě více v parní místnosti, je tento vzduch již horký. To je důvod, proč ani pěna ani její extrudovaný protějšek v těchto místnostech zevnitř nejsou namontovány.

Přírodní kork na stropě.

Co se týče korku, tato ekologická a velmi účinná izolace stojí za skvělé peníze. A abych byl upřímný, ti lidé, kteří si mohou dovolit takový luxus, je nepravděpodobné, že by ho na stropě leskli vlastními rukama.

Navíc je zde možnost vytvořit si vlastní ruce z desek pilin. Po zklamání v měkkých bavlněných rohožích jsem u dacha ohříval strop vlastními deskami pilin. Samotná instrukce a recept jsou k dispozici všem a náklady na tento materiál jsou penny.

Piliny pokryté zaostáváním.

Pro 10 dílů suchých, starých pilin, 1 díl cementu M500 a 1 díl haseného vápna z bavlněné trávy se přidává. To vše se smíchá v betonovém mixéru na suchém, po němž se přidá voda, asi 2 díly, a znovu se promíchá.

Pálené vápno "Pushenka".

Ve vodě je podle instrukcí nutné přidat kyselinu boritou nebo síran měďnatý, ale v době mé bylo doporučeno rozpustit želatinu namísto kyseliny borité. S kyselinou boritou jsou desky po vytvrzení křehké a želatina působí jako elastické pojivo.

Toto řešení je možné pokrýt v domácích formách, pak získáte desky s jasnými rozměry. Nebo okamžitě zaspí mezi mezery z podkroví. V takovém případě se stejná deska ukáže pouze velkou a monolitickou, s těsným uložením na všechny kontaktní plochy.

Domácí izolovat blok z pilin s cementem.

Zařízení uspořádání stropní izolace

Nyní se pojďme mluvit o tom, jak vytvořit strop v soukromém domě v teple. Existují dvě varianty uspořádání. Tento strop izolace z vnějšku, tedy ze strany podkroví izolací a stropem uvnitř, z pokojů.

Izolace stropu uvnitř možnost otevřeně nepříliš dobré. Za prvé, není vhodné do místností s nízkým stropem. Koneckonců, v nejlepším případě, že strop jdete dolů na 50 - 70 mm a v chladných oblastech naší obrovské zemi, bude trvat ohřívač 150 - 200 mm.

Za druhé, je třeba pracovat s různými druhy lešení a žebříky, což samo o sobě je dost obtížné.

Tepelná izolace betonových desek pěnové desky.

A pak, bez ohledu na to, jak silné a kvalitní izolace vybrat a navrhnout studené podkroví podlahy v každém případě bude mrznout. Ale myš ke svému izolace zevnitř rozhodně není dostane.

Teorie izolační technika není složitá. Často se tak izolované železobetonové desky. I když nikdo nebude rušit připojit izolační desky a dřevěným stropem.

Jak víte, v tomto případě, my jen vhodný materiál desky.

Pokud jste měli to štěstí, aby izolovat železobetonové stropní konstrukce, první věc, kterou je třeba zkontrolovat, jak dobře utěsněna kolem dutiny uvnitř těchto desek. Je-li zástrčka není nastaven, pak se vlastníma rukama. Posypeme na okraji pěny, a když vytvrzení, řez a utěsnění zbytečné otvory cementové malty písek.

Otvory v deskách překrývají obmítali řešení.

 • To, co se setkal pro pěny je alespoň 50 mm až 30 mm pěny extrudovaný polystyren, minerální vlna a pro vysokou hustotou 100 mm. Topné desky jsou přilepené k stropní konstrukce lepidla a navíc pevné na to, hmoždinky deštníky alespoň 5 1m² upevňovací body;
 • U desek na bázi styrenu I používat stavební lepidlo «Ceresit CT83», že byl navržen speciálně pro tento materiál. Hustá čedičové desky mohou být přilepeny k téměř jakékoli lepidlo na dlaždice;

Montáž pěnové suspenze mezi nosníky.

 • Všechny prvky jsou slepeny vrazbezhku. To je princip zdiva, s posunem mezi řadami. I když se lepidlo drží dobře, ale hmotnost izolace je třeba dodatečně bezpečné. Za tímto účelem, přímo přes izolační vrstvu, jsou vyvrtány „slepém“ otvoru ve stropě do hloubky 50 mm. Pak bylo řízeno do plug-deštník a skóre v tomto deštníku střední distanční tyčí;
 • Pokud budeme mluvit jen o izolaci, pak to stačí. Ale výhled z tohoto stropu bude, mírně řečeno, nevalný. Proto před zahájením prací je třeba přemýšlet o tom, jak se budou namontovat koncovka obložení;

Uspořádání překrývajících minerální vlny uvnitř.

 • Výstup 2 a oba jsou poměrně jednoduché. Můžete si vzít kusy dřeva trochu větší tloušťka izolace a zajistit jejich háků na stropě. Rozteč mezi vedením by neměla překročit 70 cm. Poté se topné těleso je namontováno mezi tyčemi. Metoda je velmi jednoduché, ale je vhodný i pro rovné horizontální plochy. Pokud některý z rohů těžce poseté za mřížemi musí přiložit klíny, a to je dlouhá a nepříjemná;

Montáž izolace mezi dřevěnými vodítky.

 • Pro zakřivené stropy, je tu další, neméně jednoduchý způsob. Na stropě je stejné rozložení jako montáž dřevěné tyče. Za to, že řádky v přírůstcích asi jeden metr, namontovanými kovovými háčky a „křídla“ v nich jednou sklopená. Pak je izolace stropu se lepí a sklonila pod křídly závěsů v deskách s nožem snížit díru.

Je-li ohřívač namontovaný na zavěšení horizontálně ke kontrole na letadle jsou zabezpečeny buď dřevěné latě či strop CD profily pro sádrokartonové desky.

Tepelná izolace z extrudovaného polystyrenu desky se suspenzí.

Mimochodem, lepit izolaci betonových desek podlah níže, tato deska musí být čisté a nátěrem. Takže pokud máte strop obílené, bílení, že je třeba, aby spláchl a chodit několikrát hluboké proniknutí zeminy, například betonkontaktom.

Vnější zateplení stropu přes podkroví

Zateplení stropu venku na rozdíl od jednodušší a účinnější než výše popsaném provedení.

Je pravda zlepšení betonových podlahových desek a dřevěných konstrukcí jsou mírně odlišné navzájem:

 • Když máte co do činění s železobetonová deska, můžeme postupovat dvěma způsoby. První deska pokryta hydroizolační fólie je levnější používat technické polyethylen. Ačkoli někteří stezka pěnový polyetylénové fólie (penofol) a lepených spojů překazeni pásky. U dřevěných konstrukcí je důležitá, ale obskurní beton penofolom zvláštní pocit osobně, nevidím;

Podání překrytí překazil penofolom.

 • Pro sypké materiály, ve kterých začne tloušťka dumping 150 mm jsou připevněny dřevěné hranoly takovým způsobem, že hloubka buněk byla asi 200 mm. Keramzit, vermikulit, piliny a struskový uhlí jednoduše zasypána mezi nosníky;
 • Ale s ecowool mít trochu větší potíže. Tento materiál se sype z vaku, načež raspushivaetsya konstrukce elektrickým míchadlem, nebo se směšovací tryskou. Výsledkem je, že izolační zvýšení množství asi 3 až 4 krát;

Fluffing ecowool pomocí směšovací trysky.

 • Také keramzit, vermikulit a uhlí struskové materiály jsou těžké a prakticky nemají zmenšovat. Zatímco piliny a ecowool třeba nalít trochu větší zpoždění, je třeba tato tolerance zmenšovat;
 • V podstatě oteplování sám připraven. Ale jestli to zůstane tak, projít podkroví je přinejmenším nepohodlné. To je důvod, proč jsem vždycky doporučuji udělat horní patro.

Je-li peníze na palubky podlahové desky nebo tlusté překližky nestačí, pak koupit obyčejné desky lemování a šít ji. Budiž budou mezery, ale alespoň budete moci bezpečně chodit a používat podkroví jako skladiště;

Par z minerální vlny nahoru.

 • Tam je další bod, že většina kutily mine. Hromadné izolace, zejména keramzit, jako je uhlí a strusky mají poměrně hrubou frakci a zajistit dobrý výkon, je žádoucí, aby pokrytí parotěsná zábrana membránu (termosky efekt).

A nezapomeňte dát membránu ve správném směru, pára se pohybuje směrem nahoru. Přebytečná vlhkost by měly mít možnost nechat ohřívač, a horní membrána chrání izolaci před vlhkostí;

 • Dřevěné podlahy jsou zpočátku založeny na stropní trámy, takže jejich technologie je podobná uspořádání. Pouze v tomto případě, namísto dna byla pokrytá hydroizolační páry bariérovou membránou, nebo sulfátového papíru;
 • Parozábrana fólie na horní části protokolu.

  • Tam je další způsob, jak oteplování železobetonových desek, to je obvykle používán v podkroví. Za účelem izolovat horní desku, podlaha vrstva lepí pěnu, mající hustotu alespoň 30 jednotek, a s výhodou se na extrudovaný polystyren;
  • Dále, ohřívač je umístěn na horní části ocelové výztužné sítě do asi 50 mm, a buňky se vlije tloušťka mazaniny 20 - 30 mm. Výsledkem je, že dostanete plnou podlahu a teplé strop níže. Obecně platí, že pěna je pod potěr není, ale v podkroví podlaze nebo v podkroví je velké zatížení, a toto pravidlo může být ignorován;

  Výztuž povlak pod extrudovaného polystyrenu spřáhla izolovány.

  • Tímto způsobem všechno, tam je také lehký, zhruba řečeno, nejlevnější varianta. Podle toho, místo aby extrudovaný polystyren vrstva je nanesena na podlaze keramzitu. A na Leca nalil potěru. Ukazuje se, samozřejmě levnější, ale mnohem více práce, koláč je těžší a jeho tloušťka je pouhých 200 mm od začátku.

  Stavba betonového potěru na horní straně keramzitu.

  Teď to bude mnohem jednodušší navigaci v izolaci, a to zejména v těch vlastností, které jsou obvykle mlčí o prodávajících. A co je nejdůležitější, budete mít možnost se rozhodnout, jaký způsob z výše uvedeného konkrétně hodí pro váš případ. Fotografie a video v tomto článku hlavní body izolace zobrazené v praxi. Pokud máte dotazy po shlédnutí je bude psát do komentářů, budu se snažit pomoci.

  Nosný rám z CD profilů přes izolaci.

  Stejně jako lepší zateplení stropu soukromého domu

  Pro udržení tepla v místnosti nezbytné provést opatření pro tepelnou izolaci. 15% veškeré tepelné ztráty nastane přes strop. Předtím, než budete trávit svůj stropní izolace v soukromém domě s jeho vlastních rukou je nutné správně zvolit materiál a seznámit se s technologií pracovní výkonnosti. Události lze provést několika způsoby, to vše závisí na typu stropu je zateplený.

  Izolace stropu technologie předpokládá existenci pouze dvou možností upevnění:

  Když vyberete řadu faktorů tvoří mezi nimi. V tomto článku jsme se mluví o pořádání akcí v soukromém domě, je třeba připomenout, že izolace v bytě se provádí na stejném principu, ale práce může být provedeno pouze ze spodní části, protože vrchní izolace ovlivňuje horního bytu či půdní vestavby - obschedomovyh území.

  Režim izolace stropu venku

  Většinou v bytových domech vyžaduje instalaci izolace pro zlepšení neprůzvučnosti mezipodlah nebo izolace horního patra stropu.

  V soukromém výběru house metody je omezen pouze na základě rozhodnutí majitele domu. Akce pro mezipodlah (například zvukovou izolaci) se nevyžaduje, vedení ochrana stropu tepla v posledním patře v přítomnosti nevytápěné podkroví. Je třeba poznamenat, že provedení je příslušný izolace stropu mimo studeným vzduchem. To má následující výhody:

  Postupný proces Izolace z minerální vlny stropu

  • navíc k pokoji je izolovaná konstrukce podlahy, což zvyšuje jeho životnost;
  • izolace stropu z podkroví nesnižuje výšku vyšších pater;
  • výkon práce vyžaduje velké úsilí (při stanovení dolní ohřívač by měl vždy držet hlavu zvedl a použít žebřík nebo jiné prostředky k zajištění přístupu);
  • v různých způsobů tepelné izolace, které mění polohu rosného bodu (kondenzační bod), izolací z teplého vzduchu se dostane do tlusté desky z koláče, což může způsobit problémy v budoucnosti;
  • metoda nemá vliv na vnitřní výzdobu prostor, je-li to nutné v budoucnu provádět výměnu izolace, práce by mohla být provedena rychle a bez dodatečných finančních nákladů.

  stropní izolace může být provedena, pokud je to nutné, zevnitř.

  Tepelná ochrana proti studeného vzduchu se nejlépe provádí materiály, které mají vysokou hustotu a tuhost. Podkroví - prostor, ve kterém chcete poskytnout přístup průchod osoby. Pokud dáte na vrcholu podkroví stlačitelný materiál je křehký, může se pomačkat, deformovat nebo sbalit a přestane plnit své funkce. Při výběru ohřívač pro pevnost metody je důležité, jakož i tepelnou vodivost.

  Schéma zateplení stropu v podkroví

  Než se izolovat strop v soukromém domě, je třeba seznámit se s pořadím provedení stavebních prací:

  1. Půdní prostor je očistí od prachu a nečistot. Izolace musí ležet na čistý a rovný povrch.
  2. Prostor se měří, počítáno požadované množství izolačního materiálu.
  3. V závislosti na zvoleném materiálu, poskytuje parotěsná zábrana vrstvu. Měla by být stanovena z relativně teplého vzduchu tepelný izolátor. Ne všechny materiály jsou v nouzi parozábrany, když je izolace je odolný vůči vlhkosti a nízkým koeficientem vlagoprogloscheniya, jsou zapotřebí další opatření.
  4. Ukládání se provádí dvěma způsoby, volba mezi nimi závisí na síle materiálu zakoupeného. Pokud je tepelná ochrana provádí ohřev vysokou pevnost, může být umístěn pod cement-písek potěr. Pro zlepšení spolehlivosti, design potěr se minimální tloušťku 2 cm a navíc vyztužena drátěnou výztuží, 3-4 mm v průměru. V případě, že síla tepelný izolátor není dostatečně vysoká, montáž pracovat mezi nosníky. Přítomnost dřevěný rám a tím odlehčení na podlaze místnosti s ohřívačem a předat jej přes mříže na stropě.
  5. Po instalaci tepelně izolační vrstvy poskytují hydroizolace. To zabrání smáčení izolace z vnějšku. může dojít vody v půdě, když střešní úniků nebo rozlití kapaliny hydroizolací na nepředvídatelných situací chrání izolační vrstvy před ztrátou výkonu. Nejjednodušší materiál pro části těsnění - polyethylenová fólie.
  6. V další fázi - instalace podlahou kabiny.

  Než se izolovat strop, stačí si vybrat lehký materiál. Na rozdíl od tepelné ochrany namontován mimo zateplení stropu zevnitř nevyžaduje silný tepelný izolátor. V tomto případě se pokuste vybrat ohřívač, který bude spolehlivě zůstat na vodorovné ploše. Méně než ve všech vrstvách, tím snazší je instalace.

  Příklad správné a nesprávné stohování izolace

  Abychom pochopili, jak správně izolovat strop v tomto případě budete muset seznámit se s pracovním příkazem:

  1. Stejně jako v předchozím postupu, nejprve povrch očistit od nečistot a prachu. Vypočítá se požadované množství materiálu.
  2. Dále to vyžaduje instalaci dřevěnou nebo kovovém rámu. Pokud se během instalace mohou být umístěny vně bez přídavných tyčí nebo desek, pro montáž na dno, lépe zajistit spolehlivé upevnění. Chcete-li lépe chránit rámeček na stropní konstrukci. Jako rámové použity dřevěné desky nebo tyče nebo hliníkové stropní profil.
  3. Izolace je umístěna mezi vodítky. Připojení se může provést lepicími nebo stropu pomocí upevňovacích prvků na rámu. Často se používá obě možnosti dohromady.
  4. Konečná etapa - instalace stropu.

  Volbě izolační vrstvy závisí na způsobu izolace a majitel domu finanční způsobilosti. Chcete-li odpovědět na otázku, tím lépe izolovat strop, je nutné distribuovat materiály, které mohou být použity pro každý případ.

  U způsobu použití shora:

  • rigidní minerální vlny (podrobnosti viz „Zazimování svůj strop v soukromém domě s minerální vlnou“);
  • extrudovaný polystyren;
  • Pěna z typů s vysokou pevností, stohování mezi nosníky nebo pod armirovannnuyu spřáhla;
  • polyuretan (pouze mezi nosníky);
  • piliny;
  • keramzitu.

  Dvě posledně jmenované možnosti bude ideální pro ty, kteří se starají o součást stavby na životní prostředí. Keramzit a piliny - levné a přirozenou volbou pro izolaci.

  Zatímco zateplení stropu z místnosti mohou být použity:

  Tyto materiály mají nízkou hmotnost a jsou upevněny bez jakýchkoliv problémů. Předtím, než jak izolovat strop, je třeba připravit.

  Prozkoumat výhody a nevýhody každého materiálu, a učinit správné rozhodnutí. Opatrný přístup vystoupí izolaci po mnoho let.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 1 = 1