Jak odlišit přírodní z umělé kůže

Jak odlišit přírodní z umělé kůže

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak odlišit přírodní z umělé kůže ve výrobcích

Kožené výrobky jsou vždy v módě, ale elegantní vzhled, přidat obrázek ze speciální kouzlo. Nezaměňovat o pravosti a nebudou kupovat místo kvalitní koženka přírodní materiál, je třeba vědět, jak se odlišit od přírodního koženky. Většina lidí věří, že pozměnění má nepříjemný chemický zápach, ale výrobci se naučili, jak se zbavit toho, že se k strouhanky produktu ze zvířecích kůží. Učinit správná volba vám pomůže znalost hlavních charakteristických bodů mezi oběma materiály.

Charakteristické znaky z pravé kůže

Pro výrobu kabelky, boty a oblečení potřebují různé typy pleti. V závislosti na způsobu výroby, které mají různé vlastnosti - pevnost, propustnost pro vzduch, tloušťka, trvanlivost. Existuje několik základních způsobů zpracování přírodních materiálů:

 1. Raw. Tato kůže je proces vápnění, naplnit. Zpočátku, to je měkký, pružný, ale ztuhne po vysušení. Tato vlastnost se používá k udělení kožní formy, například napjaté bubny.
 2. Opálený. Tento způsob oblékání - nejběžnější, dává pevnost, trvanlivost, plastické materiály. Opalovací vyrobeny různými způsoby (chrom, zeleniny, zirkonia, sádlo, syntetické), jako je tkanina má měkkost, pružnost, voda / tepelnou odolnost.
 3. Syromyat. Taková pleť tan kamenec, který se používá při výrobě sedlářské zboží, ortopedické obuvi.

Každý způsob výroby dává kůži určité charakteristiky. Funkce a vlastnosti, které pomáhají rozlišit mezi přírodních forem hmoty od sebe, jsou následující:

Chromočinění kozích kůží

Krásný vzhled, výraznější zrnitost, hustota, pružnost, odolnost proti vlhkosti, vlnitý okraj

Rostlinný opalovací kamenec z různých druhů kůží (ovce, kůň, koza, osel)

Jemnozrnný povrch měkký, reliéfní, krásný vzor

Chromočinění kůže různé následným potažením lakem

Hladké nebo ražené, lesklé, pružné, odolné, vodotěsné, měkké, se táhne

Opalovací skrývá losů, jelenů, ovcí, koz

Low pile, měkkost, prodyšnost, vysoká odolnost proti opotřebení

Druhy umělé náhražky kůže

Koženka - umělé hmoty imitující vzhled kůže. Skládá se z vrstev trikot, netkaného materiálu, a impregnaci polymerního povlaku, přírodní materiál, sestávající z jedné vrstvy. Koženka používány ve všech oblastech výroby. Mnoho umělé náhrady je téměř nemožné odlišit od přírodních surovin. Mají vysokou vlhkost, odolnost proti chladu a nízkou odolnost proti opakovanému ohýbání. Náhražky kůže jsou populární díky své nízké ceně, praktičnost a trvanlivost. Jejich charakteristické rysy:

V tahu, prodloužení, tendence k závěsy, kompletní imitace přírodního hmoty

odolná proti oděru, není silný zápach, vlhkosti / teplotní odolnost (-100), nízká cena ve srovnání s přírodními surovinami

Měkké, odolné, prodyšné, elastické, bez trhlin na -350, je bez zápachu

Jak zkontrolovat kůži na zemní

Nebýt mylný jako zakoupeného zboží, například sako, co potřebujete vědět, jak se odlišit skutečné od falešného kůže je stále v obchodě. jak to udělat, Můžete použít následující metody:

 1. Náklady. To - první ukazatel, který pomáhá odlišit padělek. Suroviny živočišného původu nemůže být levná, ale cena není vždy odpovídají kvalitě.
 2. Dostupnost ražení. Všechny známé výrobci dát své jméno na výrobku, což potvrzuje jeho kvalitu.
 3. Přenos tepla. Dotkněte se výrobek po dobu několika sekund, ohřívat to teplé ruce. Výsledkem je, že dotek originálních surovin rychle zahřeje a zůstává suché, umělé - pot a prohřívá jen pár vteřin.
 4. Okraj oblast, je tloušťka materiálu. Umělé textilie má homogenní strukturu, přírodní - hrubou hranu na neošetřených parcelách.
 5. Elastické vlastnosti. Umělá hmota může být odlišena od pravé stisknutím. Pro přírodní kůže v okamžiku stisknutí charakteristický vzhled jemných linek a rychlé rovnání materiálu.
 6. Fold produkt, umělé hmoty mohou měnit barvu v ohybu.
 7. Plátek přírodních surovin bude mít mnoho vláken, kůže - textilní substrát.
 8. Deformace. V ohybu v materiálu nesmí vykazovat trhliny. Pokud existuje - před tebou fake.
 9. Obkladový panel * y kvalitní produkty vyrobené z dobrého materiálu, u padělku levného tkaniny budou použity.

Určete přírodní kůže, aby se odlišil od umělé pomůže obyčejný zapalovač. Při interakci s koženkovým požáru okamžitě začne tát, a v těch nejhorších možných produktů zapálení, proto, že někteří výrobci v procesu výroby surového materiálu se zpracuje speciálních sloučenin (anilin). Přirozený materiál není strach z doteků plamene, stačí cítit zápach pálení pokožky.

Tímto způsobem odlišit originální výrobek od padělku nelze využít na trhu nebo v obchodě, je nepravděpodobné, že bude umožněno provádět takové manipulace tam. Neboť bude muset kapku vody, chcete výrobek upadne. Přirozená záležitost okamžitě absorbují vlhkost, umělé materiály ji odpuzují. Pokud váš kapka je absorbován, před vámi falešný v celé své kráse.

Doufáme, že váš čich pomůže odlišit padělek od originálu, to není nutné. ano, přírodní suroviny má zvláštní vůni, kterou nelze zaměnit s ničím. Umělé materiály často voní jako plast, voskované plátno. Nicméně, mnoho výrobců při vytváření položky jsou přidány do složení svých zvláštních příchutí. Výsledkem je, že nebudete cítit chemické pachy.

Jak rozlišit kůže ze syntetické kůže

Rozlišit kůži z imitace kůže, se snaží vytáhnout materiál v různých směrech. Náhradní připomene kaučuk a přírodní materiály se vytáhl hladce, pružný, ale nerovnoměrně. Potom zatlačte produktu. Značku na scénáři rychle mizí, a máte pocit sytosti, pružnost záležitost. Padělání bude těžší, aby se zasadila a otisky prstů budou viditelné po dlouhou dobu.

Dávejte pozor na pórů v surovině. To je další způsob, jak pomoci odlišit falešný, jaké znamení kvality. prověřovat, uvidíte, že syntetická kůže póry jsou ve stejné vzdálenosti od sebe, mají jednotnou velikost a tvar. V přirozených věcech póry uspořádány v chaoticky, a jejich hloubka, struktura nemusí být identické v přírodě. Lakovaný obvaz z kůže mohou být odlišeny od umělého padělání ohýbáním. Výsledkem je, že původní materiál by neměl zůstat záhyby, praskliny a škrábance, pokud držíte nehet jemně na povrch.

Kromě těchto, tam je jiný způsob, jak odlišit kůži z eko-kůže. Podívejte se na barvu výrobku. Malovat umělého materiálu se vstřebává lépe, takže odstíny získat bohatší a jasnější. Výrobky z přírodní látka není tak pestré. Kromě toho, v eko-kůže není charakteristický zápach inherentní u zvířat, nelze říci z přírodních surovin.

Jak víte, kožené boty nebo ne

Pokud se chystáte do obchodu nebo na trh pro nové boty, je rovněž veden na základě kritérií, které vám pomohou naučit historii původu materiálu, odlišit padělek od originálu. Tento bod je velmi důležitý, protože v botách budete muset jít do různých povětrnostních podmínek. Kvalitní výrobky dá vaše nohy potit, vlhký, před mrazem a zaručuje komfort při nošení.

Přirozené obuv musí být označena (malý nálepku) s grafickými znaky. Obsahuje informace o horní a spodní části boty, podšívka, podešev. Musí zde být uvedeny informace o materiálu, který tvoří 80% z předních modelů podšívky, stélky, a 80% podešve. Pokud je bez ohledu na to, z nichž 80% je vyrobena, to boty, pak ukazují, pouze 2 hlavních surovin používaných k jeho výrobě.

Kvalitní boty má vždy ikonu kůže, která byla použita při výrobě výrobků. Tento malý kus tvarovaného potahu ve tvaru diamantu surovin pro umělé a přirozené tvarované ikony. V různých jazycích na stejném vzorku lze zapsat následovně: Kůže (v angličtině), vera pelle (v italštině), CUIR (ve francouzštině) a echtleder (v němčině). Toto tajemství vám také pomůže odlišit padělek od originálu.

Pokud se dotknete špatné straně přírodních surovin na dotek, je to nepouští vlákna, v umělém materiálu - no. Na přední straně pravého semiše opalování pokrývá příliš malou tlustou hromádku. Když budete držet za ruku, vizuální barevný produkt by se měl změnit trochu. Takže budete vždy schopen rozlišit mezi přirozeným semiše ze svých nekvalitních padělky.

Je třeba věnovat pozornost tomu, ohnout okraje výrobku. Z pravé kůže vnější přehyb podobá zaoblený válec z umělých materiálů - sklopit, kromě toho, že je tenčí. Podívejte se na spodní straně materiálu v řezech, falešný bude mít základní tkaninu. Kvalita výrobků na švech, je nemožné, aby se, protože budou skryta, ale na vnitřní straně švy mohou pokusit se najít otevřený střih a uvidíte zadní stranu, spodní použitých surovin.

recenze

Vybrala jsem si pro sebe v poslední době koženou bundu, a chtěl koupit originální produkt. Stejně jako model neměl specifickou vůni a voněl po kůži. Cítila jsem dotek přírodní kůže charakteristickým reliéfem, a co je nejdůležitější - je ohřívána kontaktu s rukama. Na tomto základě, a byl jsem schopen rozlišit originální výrobek od padělku.

Nikolai, 32 let

Vyzbrojen znalostí o tom, jak rozlišovat mezi kožených bot z padělek, šel jsem do obchodu pro nové boty. Okamžitě upozornil na modely s koženým odznakem a jeden pár dokonce podařilo najít v otevřeném rozkroku. To snížit záležitost bylo vidět, kde je jasně vidět Špatné nejasný strana. Boty byly kůže.

Kristina, 28 let

Velmi rád kožené doplňky, tašky, koupit jen z tohoto materiálu. Vím, že kvalita zboží budou skryty všechny švy, podšívka je vyrobena z dobrého materiálu a je nutně představovat Reliéfní kůže odznak. Tato taška nepraská, neškrábe a vnější struktury jasně viditelná z pravé kůže. Nicméně, tyto doplňky nejsou příliš jasné.

Jak odlišit přírodní z umělé kůže: užitečných tipů

Moderní technologie umožňují, aby kvalitativně zfalšovat kožní náhražky, že je téměř nemožné odlišit od přírodního materiálu. Odborníci se naučili dělat, nejen přední straně, ale také špatně. Je pravidlem, že umělá kožené zboží má specifickou vůni, ale některé „virtuozy9raquo; přeruší ho přidáním koženým drobky. Abychom pochopili, jak se odlišit od přírodního umělé kůže, je nutné znát základní složitosti a tajemství.

Kůže je odlišný od náhražek?

V každodenním životě, člověk je neustále konfrontován s řadou kožených výrobků, a proto je důležité, aby pochopit rozdíl mezi skutečným a umělé hmoty. Původ dobrá prodyšnost a neztrácí své vlastnosti náhlými změnami teplot. To prodlužuje životnost výrobku a zajišťuje snadnou obsluhu. Ale samozřejmě, kůže cena výrazně vyšší než jeho náhrad.

Jak ověřit pravost materiálu v obchodě?

Poměrně mnoho způsobů, ale ne všichni jsou úspěšně realizovány v životě. Například, bude to také zapálili produktu v prodejně. Proto je nutné znát jiný, více loajální k metodám pro určování kvality.

 • Voda. Pro ověření pravosti materiálu, měla by klesnout malé množství vody, na povrch. V případě, že kůže je přírodní, kapalná rychle vstřebává, a toto místo bude tmavnout. Kultivovaný materiál nemění barvu a neabsorbují vodu.
 • Deformace. Abychom pochopili, jak se odlišit od přírodního umělé kůže, je nutné ohýbat. Pokud se v době působení v této oblasti tvořily záhyby, tak i po jejím skončení zmizely - to je ukazatelem přírodního materiálu.
 • Plátek. Pokud je to možné, je třeba pečlivě zkoumat řez. Přírodní kůže by měla být mnohem silnější než umělé, který je vyroben na bázi textilu nebo polyamidu.
 • Kontrola dlaní. V takovém případě musíte provést ruku k povrchu výrobku a čekat na půl minuty. Přírodní materiál se zahřívá velmi rychle, a vydává teplo tím, že absorbuje vlhkost. Náhražky trochu zima a neberou vlhkost.

Umělá kůže a pravá mají jeden velký rozdíl - vůni. Přírodní materiál voní zvláštním způsobem, a zmást vůni s dalšími nemožné. Náhražky mají pach voskovaného plátna nebo plastu. Ale někteří bezohlední výrobci používají speciální chutě, že se přeruší. Proto při nákupu spoléhat pouze na to, co vůně výrobku nestačí. Všechny značky musí být posuzována v komplexu.

Obvykle je přírodní materiál není tak těžké, jak umělý, ale moderní technologie umožňuje vytvořit velmi jemnou náhradu. Kůže se táhne hladká a pružná, i když napětí na nerovných místech. Syntetický materiál je jako guma. Kliknutím na přírodní kůže, můžete cítit její hustotu a pružnost, a dent zmizí rychle. Umělý jen stěží stisknutí a otisky prstů mohou být viděn na nějakou dobu.

Tento materiál se barví úplně, takže podvodník výrobku musí mít stejnou barvu, nebo zapalovač. Neví, jak se odlišit od přírodního umělé kůže, je třeba dávat pozor na špatnou stranu. Náhražky mohou mít jako základní tkaniny nebo jiného materiálu. Vlněný uvnitř kůže a vypadá jako vlněný plyš, těsně. Kompletní s kvalitním produktem je vždy kus materiálu, ze kterého je vyroben.

Nejtěžší, ale účinná metoda - požární inspekce. Můžete vypálit na zápas a nedotýká pokožky. Pokud je to pravda, se nic strašného nestane, ale umělý materiál nutně trpět; on okamžitě začne tát.

Samozřejmě, že takový experiment, kde nemusí být proveden. Je třeba najít vhodné místo. To je způsobeno tím, že někteří výrobci jsou léčeni kůži látky, které dělají to z hořlavých materiálů.

Jak si vybrat kvalitní boty?

V současné době, a to i ti nejzkušenější mistři nelze vždy určit, jak dobře ty boty. Nejjednodušší způsob, jak - je vidět malou nálepku s grafickými značkami na botě. Jsou zdůraznit, že podrážka je vyrobena, a povrch obložení boty. Pokud nakreslíte logo, který se opakuje obrysy zvířecích kůží - tak skutečné boty. V případě, kde je znázorněno diamant, současné syntetické materiály. Střelák označuje, že je textilní složkou. Ale nápisy - není jedinou charakteristickou vlastností slupky, takže je třeba se podívat na řezu.

Krvácet produkty - velmi důležitý ukazatel, protože můžete vidět strukturu materiálu. Okraje by měly mít „syroy9raquo,, syrové druhu, které nemají žádné náhražky. Tyto řezy hladké a podobají plast.

Základem mnoha výrobků z umělých materiálů je textilní nebo polyamid, takže můžete vidět vlákno trčí. Bent na okraji kůže tlustší a zaoblené.

Přemýšlíte o tom, jak se odlišit od přírodního koženky s výběrem obuvi, je třeba připomenout, že póry mají náhradníky jednotných a opakující se, na rozdíl od přírodních materiálů, které mají nerovný vzor.

Není nutné pro navigaci na místo, které se nachází vedle „molniey9raquo, někteří výrobci specificky přidány na malý proužek kůže, čímž se článek přirozenost.

Aby to bylo snazší zjistit, jak se odlišit od přírodního umělé kůže, je třeba dávat pozor na povrchu výrobku. Zpravidla se nahradit velmi leštěný, skrýt nedostatky.

V každém případě, bez ohledu na boty, ani získat, nezapomeňte vzít prodávajícímu šek, certifikovaný tisk obchodu. To umožní výměnu výrobku nebo vrácení peněz v případě, že boty budou nekvalitní. Ale i přes výhody, což je přírodní materiál, umělá kůže si také zaslouží pozornost.

Naučte se rozlišovat přírodní z umělé kůže

Kožené výrobky čerpáme sílu, eleganci a schopnost udržet dobrý estetický dojem. Tyto vlastnosti poskytují opravdu kvalitní výrobek. Kožený také oblečení, boty a různé doplňky. K dnešnímu dni, kožené zboží považované za jeden z nejlepších způsobů, jak zdůraznit jejich postavení a tašky, vizitkáře a podklady z kůže je prestižní dar. Kromě obvyklých dodavatelů koženky nabízejí zboží z lisované kůže, tvrdí, že to je také kůže.

Jak odlišit náhradu z pravé kůže?

V současné době je počet způsobů zpracování materiálů roste každým dnem. Proto, aby se zjistilo, zda přírodní kůže materiál je stále obtížnější. Ale stále existuje několik způsobů, které vám pomohou rychle pochopit, kde se původní, a kde je falešný.

Je třeba okamžitě uvést skutečnost, že tvarovaný potah jako taková neexistuje. Je to všechno stejné imitace kůže, které jsou přidány při výrobě koženého odpadu - čipy, řezání a tak dále. Za to, že vše, co je třeba drtit, míchat, a stiskl tepla. Při zahřátí na vysokou teplotu syntetických vláken se taví lepením materiálu. Výstupem je poměrně levný materiál s nízkou propustností vzduchu a vlhkosti. Takový materiál je vhodný pro výrobu tašky, peněženky nebo pásy, ale boty z nich získané tuhé a nepružné, škodlivé pro nohy. Hlavním problémem je jeho tvarovaná křehkost kůže, tyto produkty jsou krátkodobé.

Pravá kůže - přírodní materiál s tisíciletou historií. Lidé se naučili zacházet, a pak použít jednu z prvních pokožky. Přírodní kůže je zvířecí kůže zacházeno zvláštním způsobem. Pružnost, prodyšnost, hustota, tepelná vodivost, nasákavost - je nejvíce užitečné vlastnosti kůže. Samozřejmě, kůže se vyznačuje vysokou poptávkou a cenou. Takže, bohužel, existuje mnoho způsobů, z imitace kůže. Odlišit přírodní z umělé kůže, musíme znát základní funkce.

1. kůže - měkčí a pružnější syntetické kůže a má rovnoměrnější strukturu.

2. Umělá kůže poskytuje tvrdý chemického „chuť“. Je samozřejmé, že zápach z pravé kůže by neměl být nepříjemné. Nespoléhejte jen na vůni kůže, protože jsou k dispozici speciální „příchutě“ z kůže, které se používají při výrobě.

3. Je-li materiál rychle zahřeje ve svých rukou, a po určitou dobu udržuje teplo - to je kůže. Pokud je zima - to je koženka.

4. Kůže musí být vyplněny, to znamená, že na dotek kůže by měla být měkká a místo tisk stisknutím půstu by měla svůj přirozený vzhled.

5. Pokud se ohnout kožený produkt na polovinu, pak ohnout se barva nezmění. A i když množné podvodník by neměly být žádné známky nebo promáčknutí.

6. vzorek materiálu, které jsou připojeny k věcem, může také říct o jeho struktuře - obvyklý diamant - znamená, imitace kůže, ve tvaru diamantu je určen kůže.

7. Nesprávné povrch z přírodní kůže bude měkký, sametový, zdřímla. Když budete držet za ruku - to by se mělo změnit barvu pohybem hadříku.

Mnozí dělají tu chybu, myslet si, že budete muset spálit přírodní kůže, a to se nerozsvítí. Mělo by být zřejmé, že kůže působí anilinovou povlakem, který při zahřívání a mohou vznítit. Samozřejmě, že s některými vlastnostmi ověřit změny, ale je to - přírodní kůže, a popsal základní rysy výše uvedeným skutečnostem lze odlišit od umělé.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

87 + = 89