Jak odstranit rez ze záchodové mísy

Jak odstranit rez ze záchodové mísy

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Když odstraníte rez na záchodě?

Rzi chemickými prostředky

Existují tři chemické látky, které mohou být použity k odstranění rzi v koupelně:

Patří mezi ně populární prostředky „Komet“.

 • Na hadrem nebo kartáčem, aplikovat brusný prostředek.

Musíte se snažit, aby drhnout skvrny, ale výhody patří nízké náklady na brusné nástroje.

lze identifikovat populární „Domestos“.

 • Naneste malé množství pracího prostředku do kontaminovaných oblastí.

Toto je nejlepší volba, protože nemáte kontakt s „chemie“. Veškeré práce se provádí pomocí alkálií, které odstraní rez, ale nezpůsobí poškození materiálu.

Patří mezi ně „Cillit“ a „dressing káčátko“ (velmi efektivní černé lahve).

 • Naneste přípravek na místě znečištění;

Jak můžete vidět, kyselé látky používané stejně jako brusivo. Buďte opatrní, protože kyselina je škodlivá pro kůži, všechny manipulace byly prováděny v ochranných rukavicích.

Některé tradiční metody mají stejnou účinnost jako chemické látky, zatímco vy nemusíte jít do supermarketu. Dnes je „chemie“ jsou poměrně drahé, takže prostředky na dosah ruky - je to skvělý způsob, jak ušetřit:

 • Roztok peroxidu vodíku a amoniaku. Pak se 5 g chloridu amonného a smísí se se 100 g peroxidu. Získaný roztok se nanáší na oblasti s rzi, přičemž se míchá po dobu půl hodiny, pak se postižená oblast kartáč stírání a směs se smyje.

Rozhodli jsme se zařadit do tohoto seznamu je způsob, jak odstranit rez pomocí Coca-Cola, protože metoda má nízkou účinnost. Zbytek cesty k testování, takže se můžete podívat ve spíži vhodných řešení a materiálů.

Video: Při čištění záchodové mísy rez a plaku

Ve videu, je podrobně popsáno a demonstroval způsoby, jak se zbavit rzi. Po shlédnutí videa, můžete jasně vidět, jak se chemické látky a lidové metody.

Svá tajemství sdílet jiný zkušený domácnosti:

Kvůli tomu, co se objeví v záchodové míse rzi?

Hnědé pruhy často lze vidět právě v domácnostech SNS. A to všechno proto, že v našich domovech instalovány trubky z non-pozinkované oceli. Voda vstupuje do domu obsahuje množství látek, které mají nepříznivý dopad na stěnu trubky. Avšak hlavním důvodem pro výskyt rzi - velké množství železa ve vodě.

 • WC mísa je vždy voda - v tomto případě se doporučuje, aby vyřešit problém s nádobou, ze které proudí kapalina.

Postup čištění je velmi jednoduché v případě, že stav WC neběží. Efektivní využití speciálních pilulek, které zabraňují výskytu rzi skvrny. Mělo by to fungovat s nádrží, pokud z něj neustále tekoucí vody. Získáte nejen zbavit rzi, ale také chrání materiál z budoucnosti vzdělávání.

Kompaktní mód | společný režim

Jakákoli reprodukce materiálů bez našeho výslovného písemného souhlasu je zakázána!

Jak zvítězit v boji proti rzi na záchodě

Dojem z nejkrásnějších a nákladné opravy v toaletě může zničit jen jeden detail - rezavé skvrny na WC. Hlavní příčinou tohoto potíže - nesprávné péče o vodoinstalace. Ti, kteří jsou obeznámeni s tímto problémem z první ruky, nemůže obviňovat všechno na nečistoty ve vodě. Ano, samozřejmě, kvalita vody také hraje důležitou roli, ale skvrny rzi na sanitární keramiky, určitým úsilím, mohou být odstraněny.

Použijte nákupní čističe - nejsnazší způsob, jak vyřešit problém peněz v záchodové míse rzi. Mimochodem, nevzhledné skvrny může být nejen na záchodě, ale v nádrži. odstranit rez prostředky budou stejné. Kromě toho, pokud změníte toaletu a tank byl starý, pak se určitě ptát Dávejte pozor při čištění. V opačném případě, zbrusu nový „bílý“ Brzy také získají květ. Můžete zastavit u jednoho ze tří typů výrobků:

 • abrazivní prášky typu Pemolyuks. Proces čištění se aplikuje na tkaninu v abrazivním a drhnout rezavé místě. Po 15-20 zbytky chvíli se vymyje se rozumí postup. Volba poněkud nudný, bez ohledu na efektivitu. Významnou nevýhodou je, že v důsledku působení prášku na povrch záchodové mísy nebo cisternovými vytvořena mikrotrhlin, které jsou stále více náchylné ke znečištění. A příště čištění nemusí být tak úspěšná jako její spoty budou jíst do pórů materiálu, z něhož vyrobené vaší koupelny. Ze stejného důvodu není možné odstranit rez mechanicky, která je poškrábáním ostrými předměty;
 • zásadité potraviny. Například Domestos. Vzhledem k obsahu hydroxidu sodného, ​​rozpuštěného rzi, povrch není ovlivněn. Jen 15-20 minuty, aby prostředky na problémové oblasti, poté opláchněte. Téměř žádné úsilí, ale za velmi tvrdohlavý způsobem skvrny mohou být bezmocná.

Tip: alkalické látky s chlorem připojen klempířských oslňující bělosti.

 • speciální kyselina prostředky označené „rez“. Například slavný Silit a Dressing káčátko. Pomocí princip je stejný jako alkálie. Jen je třeba dát kyselinu na obou kameniny nebo porcelánu o. Je-li WC pokryta smaltem, povrch „jiná bílý“ se stane porézní, hrubý, a tudíž bude silnější a rychlejší, aby absorboval veškerou znečištění.

Důležité: Pokud je rez je „ozdoben“ uprostřed záchodové mísy a nádrže s malými úniky, je třeba odříznout vody a kanalizace jeho zbytky se vysavač nebyl vymyty dopředu.

Kapalné čisticí prostředky v lahvích s krku střelu přesně pod okrajem, který je aplikován na toaletu

Video: Jak prát rzi uvnitř nádrže záchodové mísy

Nechceme vědomě seskupeny spotřební chemie na principu akce, protože kyseliny a zásady mohou být použity nejen v podobě profesionálních nástrojů pro čištění rzi. Takže jaké jsou způsoby, jak nabízet populární myšlenka není cizí poznání chemických reakcí?

Důležité: Pro všechny čistící operace musí být prováděny v přiléhavý gumové rukavice.

 1. Nalít kyselinu na látce.
 2. Otřete rez skvrna.
 3. Nechte působit 7-10 minut a opláchněte vodou.

V případě znečištění je velmi silná, pak se kyselina šťavelová se smísí s roztokem chlorovodíkové v poměru 1: 1, způsobuje, tři Yorshik a nechat po dobu 20-30 minut. Zbývá jen smýt. Jen mějte na paměti, že v případě systému plastových trubek, tato metoda není vhodná.

Zvýšit účinek kyseliny šťavelové je možné přidáním kyseliny chlorovodíkové, ale pouze tehdy, pokud nejsou kovové trubky

Důležité: kyselina chlorovodíková - vysoce korozivní, klotoroe sklon k odpařování a má vliv na sliznice. Poté, co způsobí, že kontakt s kůží vážné popáleniny. Zejména riziko kontaktu s očima.

Elektrolyt pro autobaterie

 1. Kladen na znečištění.
 2. Čekáme po dobu 15 minut a opláchněte vodou.

Mějte na paměti, že práce s elektrolyty mohou být zdraví nebezpečné, proto je nutné dodržovat bezpečnostní opatření. Člověk pracující s touto nebezpečnou látkou, musí mít správné oblečení a prostředky ochrany. Pláště by měly být vyrobeny z tlusté vlny, nekorozívní elektrolytů požadované holínky, rukavice, zástěry a brýle.

Důležité: Použití elektrolytu pro plastickou kontraindikováno.

Elektrolyt je považována za nejúčinnější prostředek proti rzi

Bílá nebo jiná bělidla chloru

Vyplnit špínu bělidlo. Necháme přes noc (v závislosti na pracovní plán), tři ráno a smýt Yorshik.

Pozor: Při práci s látkami, obsahující chlór dodržovat bezpečnostní pravidla.

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří jsou cizí auta a neví, kde prodával kyselinu šťavelovou (mimochodem, je možné nalézt v železářství), ale v otázkách pečení jsou dobře obeznámeni. Způsob aplikace se liší od výše popsané s elektrolytem. Nicméně, nejčastěji používané folk hity vyčištění „ocet + limonádu.“

 1. Vyhřívané sklo 1 octa 70% až 45 stupňů.
 2. Usnout 1 polévková lžíce jedlé sody.
 3. Vztahovat na problémové oblasti. Pokud mluvíme o prostoru pod okrajem, pro pohodlí použitím láhev s úzkou hubičkou.
 4. Po 10-12 smýt hodin.
 5. Opakujte postup, dokud, dokud rez nepřijde dolů.

Soda zesiluje účinek octa

Důležité: Pokud používáte 9% ocet, přidejte do směsi 5-7 kapky jódu.

 1. Tvorba směsi peroxidu vodíku a amoniaku v poměru 1: 5.
 2. Kladen na znečištěném prostředí.
 3. Po půl hodině, tření kontaminaci Yorshik, smýt.

Je třeba poznamenat, že tato metoda je vhodná pouze v případě, pokud je čerstvý a není příliš velký rzi skvrny.

 1. Na plátně nalít ananas.
 2. Otřete nečistoty.
 3. Odjíždíme za 1-1,5 hodiny a smyjte.

Tip: Pokud je rez skvrny velmi malé, může třít plátek citronu.

Další metoda vhodná pro čerstvé malé skvrny: Naneste pastu na rez, tři a smýt po půl hodině.

Cola a jiné sycené nápoje

Pouze čerstvé skvrny lze odstranit nápoje.

 1. Nalít do 1 litru coly k problému. Když už mluvíme o tanku nebo prostoru pod okrajem, je nutné Sprite namočit hadr aplikovat. Akční nápoje sycené oxidem uhličitým, vztaženo na obsah v nich malé množství fosforečná nebo kyselina citrónová
 2. Opustí po dobu 1 hodiny.
 3. Omyjte vodou.

Video: Jak odstranit rez z mozků pomocí Pepsi

Za účelem vyčištění rzi na nevrátit, nabízíme krátkou prevenci průběhu výskytu rzi na toaletě nebo v nádrži:

 • je-li nalezen úniku vody z nádrže, je nutno jej urychleně odstranit;
 • 1 každých 7 dní, je nutné zpracovávat „bílé známému“ čisticí prostředek chlór sanitární; Pravidelné týdenní úklid a dezinfekce - nejlepší způsob prevence perzistentních znečišťujících látek
 • 1 za 30 dní je nutno očistit povrch Silitom nebo jejich analogy;
 • aby se zabránilo vzniku koroze v nádrži nebo v dřezu, je doporučeno zakoupit speciální pilulky, které jsou umístěny v nádrži (nebo zavěsit pod okrajem). Bonus v takové míře, bude vůně se projevuje po každém spláchnutí;
 • Pokud je to možné, je lepší koupit porcelánové záchodové mísy, protože porcelán povrch je příliš porézní, a proto náchylnější k růstu rzi skvrny.

Navzdory tomu, že mycí rez - za časově náročný proces, výsledek ospravedlňuje úsilí. Jediná námitka: chronická znečištění vyčistit bude muset být opakován, dokud skvrna není odplaveny. Řada komerčních nebo národních fondů závisí na preferencích při čištění konkrétního vlastníka.

Jak odstranit rez z toalety doma

Mnoho ženy v domácnosti se snaží dosáhnout sterilní čistotu v místnostech, jako jsou koupelny a WC. Rust může zkazit dojem i ty zdánlivě čisté koupelny. Rez je obsažena ve vodě z vodovodu a je nerozpustný nečistota. Postupně se vytváří povlak na povrchy přicházející do styku s tekoucí vodou. Zpočátku se zdá mírně žlutý viditelný plak, pak se barva stává sytější.

Nakonec, je-li WC nebo umyvadlo není umýt, pak je povrch je zcela pokryt rzí. By neměla přinést do tohoto stavu, protože rez může a musí bojovat.

Pro mnoho lidí uklidit instalatérské práce v domě, není problém, protože v obchodech prodávají všechny druhy výrobků pro domácnost, jak se říká, pro každý rozpočet. Zpravidla se v boji proti rzi pomáhají stejné chemikálie pro domácnost, určený k odstranění vodního kamene. Abrazivní čisticí prostředky jsou účinné a jsou k dispozici, ale skvrny se promývá až po dobré práce.

Práškové prostředky mohou poškrábat povrch záchodové mísy, což v budoucnu povede ke korozi.

Běžnější je považována za chemikálie alkalických pro domácnost, jako je například „Domestos“. Použít je to docela jednoduché, musíte dát docela dost materiálu na zamořené oblasti a nechat na chvíli, po kterém následuje spláchnutí. Alkalický, část jamky odstraní rezavé skvrny a má povrch záchodové mísy nekazí, a také má antibakteriální vlastnosti. Stojí za zmínku, že silným znečištěním takové neefektivní způsob čištění.

Kyselé látky se používají v analogickým způsobem. Jsou snadno se čistí rzi, ale jsou také agresivní, takže pracovní rukavice by měly být používány s nimi.

Tradiční metody v boji proti korozi

Vášnivých odpůrců domácí chemii vyrovnat s nevzhledných skvrn následovně.

 • V průběhu jsou organické kyseliny, jako je kyselina octová, kyselina šťavelová a kyselina citrónová. Odstraňte rez je velmi jednoduchá, stačí k pokrytí problémových oblastí hadrem namočeným v roztoku a necháme na nějakou dobu.
 • Podobně instalatérské lze prát s anorganickou kyselinou.
 • Takové proslulé nápoje, jako „Coca-Cola“, „Fanta“ a „Sprite“ pomoci zbavit rzi na instalatérské není horší, než je uvedeno. Nalijeme do mísy jednoho litru nápoje a ponechat po dobu jedné hodiny. Při proplachování tyto nápoje i tuk je odstraněn řešení, vytvořených na stěnách kanalizačních potrubí.
 • V případě, že skvrny nejsou chronická, pomůže jim vyrovnat se s zubní pasty. Dost 4 centimetry zubní pastu se zbavit rzi, nicméně krátce.
 • Amoniak a peroxid je v každém domě, mohou být použity k čištění rzi během několika minut.

V domácím prostředí pro čištění záchodové mísy a nádrže vhodný jedlá soda, kyselina citronová a ocet. Zabývají se možnosti kontaminace není horší než dobře známých výrobků pro domácnost.

Jak čistit záchodové mísy rez a důvody pro jeho vzhled

Pro začátek je vhodné zvážit možné příčiny tohoto problému.

Zabraňují tvorbě žluté čáry na toaletu dovolit nikoho. Stojí za to věnovat pozornost následujícím nuance.

 1. Voda by neměla jít do vedení, s největší pravděpodobností problém spočívá v nádrži. Ve většině případů, to je snadno odstranitelná problém, stačí zatlačit páku plováku, umístěné v nádrži. Ale v některých případech, bude muset požádat o pomoc nebo změnit svítidel sami.
 2. Dalším důvodem je stará trubka rezavé. V nových domech žádné takové problémy, ale ve staré rezidenční čtvrti je vhodné změnit rezavé trubky na nový, modernější.
 3. Drsnost povrchu podporuje akumulaci rzi, vodního kamene a měřítka moči. Při výběru klempířské lepší dát přednost porcelán nebo kamenina.

Preventivní opatření jsou prováděny pravidelně, pomůže udržet čisté toalety a další instalatérské práce v domě. Díky této práci zvládnout speciální tablety, které by měly být umístěny v toaletní nádržce. Postupně se rozpustí ve vodě a zabránit možnosti kontaminace.

Několik tipů na „Jak umýt toaletu před znečištěním“

Je nutné čistit pohyby paží WC, odshora až dolů. Máte-li dělat pravý opak, voda v záchodové míse zašpiní, což usnadňuje přenos bakterií na již čistý povrch. Dokončit mytí záchodu měli vyčistit vnější povrch, a ne zapomenout na nádrži.

Kupodivu, to je považováno za účinný čistič skel. Tento způsob čištění WC je poměrně konečné fázi. Uvnitř záchodové mísy musí být opláchnout čistou vodou, a vnější stěnu nádrže a nakonec otřít suchým hadříkem.

Tyto jednoduché nástroje a pravidla budou obsahovat koupelnu a toaletu v čistotě a pořádku. Sterilita může dosáhnout, hlavní věc, aby vyvinula maximální úsilí a výsledek nebude čekat dlouho.

Možná vás bude zajímat

Doporučené související články

Můžete zanechat první komentář

Aktualizace na webu

© 2015-2018 - Všechna práva vyhrazena

Při kopírování materiálům aktivní a indexované odkazy na vaše webové stránky, zdroje povinné.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

57 + = 67