Jak odstranit staré malty ze spár

Jak odstranit staré malty ze spár

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Vyjměte starou malty ze spár

Spárovací hmoty mezi obklady obtížně přístupné pro čištění. Brzy klouby hromadí nečistoty a to nebude drhnout. Je třeba použít novou maltu a aktualizovat pokoj, ale jak odstranit staré spárovací hmoty? Nedělají ukvapené činy. V nejlepším případě, nebude pracovat v nejhorším dlaždice bude neplatný.

Preparáty pro čištění malty kloubů

Mezi množstvím čističe zvolit vhodnou svou dlaždici. Typy dlaždice:

 • Pottery - populární typ povlaku v kuchyni nebo v koupelně. Vzhledem k tomu, že je možné pracovat většinu čistících prostředků. Ale příliš kyselé látky mohou způsobit zakalení dlaždice povrchy po čištění.
 • Mramoru nebo přírodního kamene - krásný řešení pro koupelně. Ale prostředkem k agresivnímu působení by bylo nebezpečné pro takové dlaždice. A ocet a bělidla pomůže odstranit malty, ale kazí vzhled nátěru. Pozorně si přečtěte pokyny výrobce, je třeba stanovit doporučené čisticí prostředky.

Kromě čisticího prostředku, budete potřebovat sadu nástrojů ve formě: štětcem, houbou hadříkem, roztokem sklenice, tupým nožem nebo špachtlí. Při práci s kartáčem je nutné chránit oči před postříkáním, nosit ochranné brýle před odebráním malty ze spár.

Odstranění injektáže speciálními chemickými roztoky

Předchozí práce s chemickým roztokem zjistit, co omýt spárovací hmota (například: Atlas Szop, Keranet od Mapei nebo Clean od Kiilto). Nezapomeňte na gumové rukavice.

Čisticí sekvence s chemickými roztoky švy:

 • Přečtěte si pokyny v této oblasti. To říká, jak připravit řešení pro použití (směšovací poměr vody a doba expozice po sklizni).
 • Tento roztok se nanese na dlaždice nebo obkladu s tvrdým kartáčem. Můžete stručně nechat čistič na malty pro zvýšení chemické reakce. By se mělo začít pěnění a mohou se syčení.
 • Po nějaké expozice, otřít cement šev mezi silné intenzity pohybů štětce. Použití kovových nástrojů nemůže být pravda! Tak často, jak je to možné opláchněte pracovní plochu.
 • Po odstranění celé stěrky, kartáč pracoviště vodu a suchý i s dlažbou nebo švy mezi dlaždicemi.
 • V případě, že klouby dříve používané houbu, použít směs peroxidu vodíku a sody. Výsledná látka se také třít kartáč mezi dlaždice nebo keramických dlaždic. Můžete použít starý kartáček na zuby. Po otíráním místo výkonu práce.

Vyjmutí malty domácí opravné

Můžete si vybrat, co drhnout malty s dlaždice, mohou připravit účinný prostředek. Základní domácí čisticí prostředek pro klouby:

 • Roztok kyseliny citrónové;
 • ocet;
 • Mytí nádobí;
 • Prostředky pro čištění klempířské vápna;
 • Kyselina chlorovodíková;
 • Roztok glycerolu (1: 3);
 • Kbelík vody s jedním lžíci petroleje.

Látky, vařené doma, platí přibližně totéž. Aplikujte výsledný roztok do malty mezi dlaždicemi s měkkým kartáčkem a nechte den. Noc cement měly změknout. Pokud se jedna noc nestačí, použít řešení znovu. Stehy jsou čištěny z cementu špachtlí nebo hadříkem. Na konci tohoto pracoviště je třeba vyčistit.

Vyjmutí zálivka mechanickými prostředky

Tato metoda bude vyžadovat vrták a speciální trysku pro klouby. Posloupnost činnosti, aby se snadno odstranit malty mezi tašek a keramických výrobků:

 • Připraví se roztok vody a octa v poměru 2: 1.
 • Povrch namazat klouby hadříkem nebo kartáčem. Roztok se máčet po dobu 20-30 minut.
 • Vhodnější trysky. Secí stroj by měl být o něco užší, než je šířka švu, aby nedošlo k deformaci dlaždice.
 • Začněte s nejslabším výkonu. V případě, že vrták s jistotou pohybuje podél švu, můžete zvýšit rychlost.
 • Po dokončení prací smést prach a nečistoty pomocí kartáče a otřít vlhkým hadříkem. Vysuší povrch je připraven k použití.

Možná vás bude zajímat

Doporučené související články

Můžete zanechat první komentář

Aktualizace na webu

© 2015-2018 - Všechna práva vyhrazena

Při kopírování materiálům aktivní a indexované odkazy na vaše webové stránky, zdroje povinné.

Způsoby odstraňování staré spárovací hmoty ze spár

Spárování mezi dlaždicemi - dokončovací dotek dokončovací lázeň, která nejenže mu dodává finální vzhled, ale také má důležité praktické funkce. Skutečnost, že keramické dlaždice, chráněn glazurou na horní, spodní a boční hrany mohou nakonec zhoršit před vlhkostí.

Společné sloučenina se vztahuje na tyto nedostatky vzhledem k vlastnostem vysokou bariéru proti vlhkosti. Avšak životnost kvalitních tašek v desítkách let, zálivka je někdy méně. Chcete-li aktualizovat dekorativní zakrytí obkladů stěn, je třeba odstranit staré malty. Tento článek vám pomůže provést čištění spár rychle a efektivně.

Důvody k předčasnému opotřebení

Pokud se po opravě koupelny netrvalo dlouho a dlaždice jsou již v ní ztratily svou přitažlivost, s největší pravděpodobností je, že švy jsou zatemněné nebo změnil barvu. Existuje několik důvodů, kvůli které to je problém:

 • Špatná uzavírací šev, když není zcela vyplněna, ne plnou hloubku nebo opomenutí;
 • Chyba ve výběru malty složení. typ injektáže je vybrán na základě teploty, vlhkosti místnosti, povahy jeho použití a instalovaného zařízení;
 • při přípravě roztoku došlo k chybě. V případě, že výroba suchého injektážní malty složení směsi, se ukázalo větší konzistenci kapalnou, pokud nejsou v souladu s doporučením výrobce, spolehlivost a trvanlivost švů se sníží;
 • Nedostatek efektivně fungujícího větrání, což přispívá pouze ke vzniku vlhkosti v pokoji koupelna;
 • Nesprávný aplikační technologie injektáže spáry dlaždice;
 • Použití agresivní čisticí korozivní injektážní prostředek na bázi kyseliny;
 • Výskyt a hloubka penetrace spárovací forma kompozice;
 • Aktivní kontaminace švů světlých odstínů.

Pochopte, že odstraňování staré spárovací hmoty skutečně potřebuje vyčistit pomoc, i když důkladné čištění s vodným roztokem kyseliny citronové nezlepšila stav dlaždice, pak neváhejte se dostat do práce.

V případě, že švy jsou zabarvené a nemůže drhnout s tvrdým kartáčem, pomocí čisticích prostředků, s největší pravděpodobností je „usadil“ formy. Pochopit, že je čas, aby se nástroje, budete mít následující znaky:

 1. hotových řešení vypadl z malty kloubů kusy spadá do jednotlivých míst jasně viditelné mezery;
 2. Zatemňovací není odstraněna v průběhu čištění vrchního pásu smirkového papíru;
 3. Stehy vypadají špinavé.

Šev, zasažené dlaždice k ničemu povrch čistit nebo přetírat, vyžaduje kompletní rekonstrukcí, ale v případě, že deska je sama „odpor“, nebo spadne, je lepší myslet na opravu koupelny.

Chcete-li odstranit spárovací hmota nepoužitelný existuje několik způsobů, v závislosti na kterých se používá nástroj:

 • Použití mechanické síly;
 • Mechanická s ručním nářadím;
 • Chemical.

Pro odstranění injektážní složení spár s použitím elektrického nářadí, například brusku nebo vrtačku. Tato metoda je vhodná pro jeho rychlost, ale je vhodný pouze pro zkušené řemeslníky s pevnou rukou, který nemá třesou při čištění. Tato metoda je jen skuteční profesionálové, kteří mají důvěru ve své schopnosti, pro fanoušky to není vhodné. Vezměte prosím na vědomí, že použití síly spojena s rizikem poškození dlažby, výskyt štěpkování, která vyžaduje značné finanční náklady na odstranění skvrn.

K čištění spárovací šev na vrtačku nebo mlýnku, je nutné držet vrtací břit, nebo po ní, po stejnou přítlačnou silou. Musíme jednat rychle a jasně, aby zůstali uprostřed mezery mezi dlaždicemi. Zvláštní pozornost a opatrnost si zaslouží rohy. Pokud jste stále obavy o bezpečnost dlaždic, nastavit omezovač tak, aby pokrylo okraj.

Mechanický způsob odstraňování spárovací kompozice je odstranit řešení z kloubů pomocí ručního nářadí. To je spojováno s vážnějším investice času a úsilí, ale je jemnější s ohledem na cílovou lázni. Budete potřebovat:

 1. Rasshivatel nebo ostrý nůž lak;
 2. dláto;
 3. Kompozice pro antibakteriální primeru;
 4. houba;
 5. Jemným smirkovým papírem;
 6. Osobní ochranné pomůcky.

Tip! K odstranění malty ze spáry pomocí ručního nářadí, by měl chránit dlaždice povrchový film a okraje krycí páskou, se není na škodu uzavřít s něčím polovinu, aby byla prašná práce.

Chcete-li rychle uvolnit švy řešení, postupujte podle následujících kroků:

 1. Vezměte rasshivatel v ruce, při neexistenci nástroje, můžete použít dobře nabroušený nůž, nakreslit čáru podél švu odříznutý na celé své hloubce;
 2. Pomocí dláta, řezané dlaždice spárovací malty od okraje na první místo řezu na jedné straně. Poté opakujte tento proces na straně druhé;
 3. Hrany panelů úhledně léčit jemného skelného papíru, jak odstranit zbytky zálivek;
 4. Když se spoj uvolní, měl by být dobře chmýří antibakteriální primer, který chrání proti plísním a zlepšení přilnavosti novou vrstvu spárovací malty. Po zaschnutí základního nátěru na utěsnění stěny je připraven.

Pokud se mechanické, jak si myslíte, že příliš drahé, snaží se zbavit injektáží spár za použití chemických rozpouštědel. Výrobci nabízejí poměrně agresivní sloučeniny, které se dokáže vyrovnat s jakýmkoliv spárovací hmotou. Nicméně, výběr rozpouštědla, je nutné znát typ směsi, používané pro injektáž. Použitím chemických metod slepě nebude fungovat, protože v zájmu dosažení optimálního výsledku lze vyřešit spoustu možností. Cenově dostupný způsob, aby se usnadnilo vyčištění - národní způsob, podle kterého je nutné upravovat švů s roztokem jednoho díl octa se dvěma díly vody a nechat po dobu jedné hodiny.

Chcete-li vymazat prostor od spárovací hmota, postupuje podle plánu:

 1. K ochraně okraje desky, pokrýt jejich maskovací pásku. V případě, že deska má zřetelnou strukturu, nebo se starat o jeho bezpečnost, zakryla filmu;
 2. Opatrně použít chemické rozpouštědlo na povrch požadované třídy kloubů;
 3. Nechat rozpouštědla v době uvedené v návodu k lepší spolupráci;
 4. Na konci určeného období, zkontrolujte stupeň změkčení dlaždice, pokud je to nutné, opakujte postup;
 5. Vyčistěte měkčenou spárovací hmota ve vesmíru dlátem nebo stěrkou;
 6. Opláchněte houbou zbytky činidlem, vytřete do sucha měkkým hadříkem.

V situacích, kdy je společný sloučenina není poškozené plísní, ale pouze potemnělé v důsledku znečištění nebo ztratíte něčí přitažlivost jeho barvu, že je třeba pro úplné odstranění ne. V tomto případě je možné obnovit estetického vzhledu švu pomocí přímočaré techniky:

 • Ujistěte se, že injektáž kompozice je ve skutečnosti nedošlo k poškození plísní a udržel integritu;
 • Okleyte okraj dlaždice maskovací páska na ochranu proti náhodnému poškození;
 • Pak skelného papíru mírnou drsnost a malé kruhové pohyby odstranit vrchní vrstvu malty kompozice;
 • Ošetření povrchu nátěru s antibakteriální přísady a nechat vyschnout;
 • Naneste novou vrstvu na švu cementového tmelu s gumovou stěrkou, nebo použít speciální zbarvení marker.

Po vysušení se ochranná páska odstraní a nanese na celý povrch stěny vosk leštění, dokončovací dát nový vzhled. Tato varianta je nejjednodušší sanaci zdiva a ohleduplný k koupelnového interiéru.

Na jedné straně, čisticí dlaždice klouby nejsou nejnebezpečnější operace. A na druhé straně, to je spojeno s určitými obtížemi a vyžaduje použití těchto nápravných opatření:

 • Respirátor. Bude chránit zaměstnance dýchacích cest od prachu, spóry plísní, toxickým otravy rozpouštědel;
 • Rukavice. Robustní konstrukce rukavice jsou navrženy pro ochranu rukou před působením chemikálií a náhodných řezů, například při používání ostrých nástrojů;
 • Kombinézy.

Lépe v dobře větrané místnosti, každou půlhodinu přestávky. Zpracování asistent nutná přítomnost který by pomohl v případě traumatu nebo alergické reakce na činidlo.

Bez ohledu na nástroje, které používáte, po obnovení spojů vanu bude vypadat oprav skončila včera.

dlaždice

Spár mezi dlaždicemi - nejslabším článkem dlažbou. Oni jsou nejvíce náchylné k rychlé zkáze, praskání a blednutí barev. Povrchová úprava ztrácí estetiku, odvolání a může vyžadovat kompletní výměnu zálivky. Jak to udělat svou práci správně a může dojít k poškození dlaždic popsaných v tomto článku.

Důvody k předčasnému opotřebení injektáže

Při provozu keramických dlaždic často jsou situace, kdy je povlak sám o sobě ještě není vyčerpána životnost a injektážní ztratil estetiku a nevykonává žádné funkce kontroly pravopisu. Tento problém může být způsobeno několika faktory:

 1. Chybné Joint sloučenina. Roztok by měl být zvolen s ohledem na vlhkost, teplotu a účelu místnosti.
 2. Chyby učiněné při aplikaci zálivky. Nejběžnější - spojování s průchody, nebo ne celé hloubce.
 3. Výrobní řešení není v souladu s pokyny. Tekutou konzistenci spárovací hmota složení snižuje jeho pevnost a trvanlivost. S self-hnětení suché směsi je nutné dodržovat doporučení výrobce.
 4. Nesprávná péče o keramických dlaždic. Čisticí prostředky s kyselinami zničit strukturu malty.
 5. Vzhled plísně na stěnách koupelny a pronikání mikroorganismů v dlaždice prostoru.
 6. Vysoká vlhkost a vlhké prostory kvůli nedostatku dostatečného větrání.
 7. Rychlá světelné znečištění švy.

Než se rozhodnete, že je čas, aby se odstranily staré malty ze spár je třeba pečlivě zkoumat a hodnotit míru destrukce.

Posouzení stavu starého malty

Prvním krokem je, aby důkladně vyčistit malty. V případě, že malta nemá žádné trhliny, nebo prostě mají touhu aktualizovat barvu, je možné se vyhnout kompletní demontáž zálivky. Věci jsou horší, když kmen plísní mezi dlaždicemi.

Určete potřebu úplné nahrazení malty může být na tomto základě:

 1. Existují mezery v kloubech, zálivka rozpadá a odpadne.
 2. Při čištění švy smirkovým papírem vrchní malta barva se nezmění. To znamená, šíření plísní a vyžaduje odstranění starého malty, následované dezinfekčním léčbu kloubů.

V závislosti na nástroji a zásoby jsou dvě základní metody pro odstraňování spárovací: chemické a mechanické. Chcete-li chránit dlaždice z krakování čisté švy by měla být řádně ulpívající na zvolené technologii.

Jak odstranit spárovací hmota švů CHEMICALS

Nejvíce obtěžující možnost odstranit spárovací hmoty - použití chemických činidel. Specifická rozpouštědla „razedayut9raquo; zmrazené náplň, aniž by došlo k poškození dlaždice sám.

Důležité! Chemické složení se upraví na typu malty. Práce s činidlem se musí provádět přesně podle instrukcí s využitím osobních ochranných prostředků (gumové rukavice a respirátor).

Odstranit spárovací dlaždice připravené v následujících rozpouštědel: Sopro ZEA 703 / ZSE 718, Atlas Szop / Szop 2000, Clean, Keranet a Litoclean.

Většina formulace jsou navrženy na základě kyselin, které při nesprávně použitých může dojít k poškození povrchu. Některá rozpouštědla mohou zanechat bílé skvrny na dlaždice.

Popišme si postup, jak se čistí spárovací dlaždice chemického roztoku:

 1. Jemný kartáč nebo použít speciální činidla dávkovač ve švech.
 2. Opustí řešení pro dobu (asi pět hodin). Chemikálie začít jednat a malta změkl.
 3. Zkuste otkovyryat spárování stavební nůž. Pokud je to špatné, „othodit9raquo, je nutné znovu použít činidla. Chcete-li odstranit injektáž cementovou bude muset provést dvakrát.

Některé látky jsou zcela rozpuštěny injektáží a po určité době je dostatečné pro mytí zdi.

Vyjmutí zálivka mechanickými prostředky

Očistit spár mezi dlaždicemi mohou být užitečné následující nástroje:

 1. Budování nůž, malý průřez šroubovák, malý dláto nebo vážnější. Odstraňování spárovací hmoty uvedené nástroje je časově náročné, ale riziko poškození dlaždic je minimalizován.
 2. Rasshivatel švy, určené speciálně pro čištění ztvrdlé malty. Nástroj je snadno ovladatelný, ale koupit pro jednu aplikaci není vhodné.
 3. Elektrická vrtačka vám umožní rychle se zbavit starého malty. Elektrické nářadí důležité zvolit jemné vrtačku, aby nedocházelo k „zatsepit9raquo; dlaždice. Takový způsob je vhodný pro odstraňování injektáže v případě, že dlaždice pevně udržel na základně.
 4. Dremel - jakási skládačka, který je vybaven plochými půl kotoučů. Při použití opatrně vyjměte malty vůli během několika minut.
 5. Šroubovák, příliš starý, aby vyrovnat se s dlaždice materiálu. Na hrotu nástroje se nosí s kartáčem, který se skládá z malé kovové kotouče s lint. Tato metoda je vhodná pro dlažby, odolný proti otěru.

Vyjmutí zálivka elektrická vrtačka

Před odebráním epoxidové malty ze spár je třeba provádět přípravné činnosti:

 1. Připraví se roztok smícháním stejných dílů vody a octa. Druhá složka může být nahrazena kyselinou citronovou - tím se zabránilo prudkému octové zápach.
 2. Navlhčit houbu v kyselém roztoku a hojně mazání všech spojů. Při použití octa impregnace musí vydržet asi 30 minut, a při použití kyseliny citrónové - 24 hodin.
 3. K tomu, aby na tenké elektrický vrták, jehož šířka nepřesahuje tloušťku dlaždice švu.
 4. Zahrnují nástroj na minimální spotřebu elektrického proudu a pomalu „proytis9raquo; mezi dlaždicemi.
 5. Po úplném odstranění malty tvořena žlábky čistý tvrdý kartáč.
 6. Opláchněte klouby a s nimi zacházet s antiseptickým složení.

Jak čistit zálivky mezi dlaždicemi s nožem: krok za krokem průvodce

V případě, že vrták po ruce nebyl, bude zametat švy nůž. Pro práci je důležité zvolit nástroj s pohodlné uchopení, protože proces bude zdlouhavé.

Postup pro odstranění spárovací hmoty:

 1. Nastavte nůž do středu dlaždice švu. V případě, že čepel nepronikne dostatečně hluboko, měli byste klepat na ostří s kladivem.

Tradiční metody pro odstraňování staré spárovací hmoty

Zastánci využívání dostupných nástrojů, vhodných lidových způsoby.

Metoda 1. Použití koncentrovaný ocet nebo kyselina citrónová. Připravený činidlo se aplikuje na malty a vlevo na jeden den. S postupem času se malta se odstraní špachtlí nebo nožem konstrukce. Nahradit kyselé složky může být prostředkem pro řízení vápna na sanitární nebo mytí nádobí pracího prostředku na bázi kyseliny.

Metoda 2. Připraví se roztok jedné části glycerolu a tři díly vody. Směs léčit klouby a nechat je na chvíli. Plast špachtle odstranit staré spárovací hmoty. Glycerol řešením a je vhodné řešit otázku: „Jak odstranit sušené spárovací hmoty z dlaždic.“ Technologie podobný tomu, který je popsán postup čištění - po aplikaci ponechat čas a oděru tkaniny.

Metoda 3. V případě, že malta na dlaždice a spadl uschlo, pak ji omyjte vodou nebude fungovat. Pro tento účel je možné použít roztok vody s lakovým benzínem nebo petrolej. Zředěný prostředek je dostatečně navlhčit houbu a zmáčknout jemně otřete povrch dlaždice.

Někdy je touha jednoduše aktualizovat interiéru koupelny nebo kuchyně. Nedělat dlouhé a nákladné opravy stačí obnovit malty. Obnovit původní vzhled dlaždic švu je možné pomocí jednoduchého postupu:

Dbá na to, že spárovací hmota není prasklá a nesmí být poškozeny plísní.

 1. Okraje dlaždic vložit přes maskovací páskou, aby nedošlo k poškození dlaždic během restaurátorských prací.
 2. Smirkový papír otřete horní vrstvy staré malty. Pro nejlepší zkušenosti, můžete zabalit smirkového papíru šroubovák.
 3. Po odstranění procesu horní vrstva švy antibakteriální základová kompozice a nechá se uschnout.
 4. Gumovou stěrkou použít novou vrstvu tmelu materiálu nebo přemalovat švu speciálního značkovače.
 5. Po dokončení odstranit ochrannou fólii z filmu a měkkým hadříkem očistěte povrch.

Jak odstranit malty ze spár: obecné pokyny specialistů

Stripping dlaždice klouby nejsou nijak zvlášť složité operace, ale provedení práce bude vyžadovat, aby umělec péči a vytrvalost. Aby Dlažba nebyl poškozen, a nová zálivka podávaná po dlouhou dobu, je nutné dodržovat popsané technologie a odborné poradenství.

 1. Před provedením operace místnosti je žádoucí, aby se nábytek a věci, protože, jak otevírací švy vynikne hodně prachu.
 2. Vyjmutí zálivka je spojena s určitými obtížemi a vyžaduje dodržování bezpečnosti - použití respirátor, ochranný oděv a ochranné rukavice.
 3. Místnost by měla být dobře větrané. Toto doporučení má zvláštní význam při práci s chemikáliemi.
 4. Bělení zálivky vhodný peroxid vodíku. Doporučená metoda pro obnovu bílého injektážní materiál a testování na přítomnost formy.
 5. Při odstraňování malty ze žuly nebo mramoru dlaždice nelze použít rozpouštědla na bázi kyseliny.
 6. Je to nezbytné pro ochranu vedení s páskou nebo před nanesením spárovací hmoty dlaždice povrch zvládnout prostý mýdlo.

Tak často se musel vypořádat s otázkou, jak rychle odstranit starý spárovací hmoty mezi obklady, je třeba správně pečovat o obklady a pravidelně čistit jeho klouby. Tak se dostanete k rozšíření původní vzhled obkladů a neuchylovat se k opravě práci dopředu.

Jak odstranit spárovací hmoty ze spár: Video

Související články

© Building portál StrPort 2011-2016. Články o opravách, stavebnictví a stavebních materiálů.

Kopírování informací ze stránek je možné pouze se souhlasem vydavatele nebo přímým odkazem na zdroj. právní zdůvodnění

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 3