Jak odstranit stropní strop s vlastními rukama

Jak odstranit stropní strop s vlastními rukama

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Mohu odstranit stropní strop? Jak odstranit vlastní stropní strop: pokyny a doporučení krok za krokem

Pokud má pokoj stropní strop, jak jej odstranit a nepoškodit? Tato otázka je vznesena mnoho pronajímatelů, mají zájem na zachování materiálu, protože oni jsou jen další dlažby komunikace od stropu, opravte kabeláž a odstranit další problémy, které mohou vyžadovat demontáž struktury.

Historie vzhledu stropního stropu

Historie roztažných stropů se datuje do starého Říma. V té době byla na plátno použita tkanina, jejíž barva byla pečlivě vybírána, protože se musel přizpůsobit stínu stěny. Významnou nevýhodou bylo, že životnost takového materiálu byla velmi nízká.

Druhým náznakem stropního stropu v pozdějším historickém období je použití arménie v 17. století, které bylo impregnováno křídou. Tento materiál byl natočen na rámu, takže výsledkem byl dokonale plochý strop.

Vzhled moderního stropního stropu se objevil před 30 lety ve Francii.

Stretch strop - to je rovný povrch, získaný v důsledku napětí ze speciálního polyvinylchloridového filmu. Jako materiál pro stropní strop se také často používá polyesterová tkanina. V moderních designech často používáte první možnost.

Protahování tenkého filmu nebo tkaniny je provedeno na speciálním rámu (bagetu), jehož upevňovacím bodem je základní strop. Výsledkem je dokonale plochý a rovnoměrný povrch, podobný pevnému stropu.

Stretch strop má mnoho výhod ve srovnání s jinými dokončovacími materiály:

 1. PVC fólie je nejjednodušší způsob, jak získat dokonale rovný povrch.
 2. Upevňovací technika je považována za nejjednodušší a nejrychlejší. Nejdříve je na stěnu namontován speciální rám a na něm je vyhříván film, vyhřívaný teplovodní pistolí. Doba instalace trvá déle než 4 hodiny. Navíc před zahájením instalace není nutné vyjímat veškerý nábytek. Stačí je přesunout do středu, čímž se uvolní přístup ke stěnám.
 3. Úsek stropu se vyznačuje vysokou pevností (až 100 kg na 1 m 2), který často ukládá v případě zaplavení shora.
 4. Tato plocha se snadno čistí díky tenké mikronové vrstvě z teflonu.

Předtím, než zodpovíte otázku, jak můžete odstranit stropní strop, měli byste určit její vzhled. Tyto informace se obvykle nacházejí na hlavičce společnosti, která výrobek vyrobila.

Takže plátno může být:

 • Vyrobeno z PVC. Instalace / demontáž takové konstrukce vyžaduje vysokou teplotu (asi 70 stupňů). Není-li takové topení poskytováno, můžete plátno jen zkazit. Chcete-li dosáhnout této teploty, dovolte termální pistoli.
 • Bezešvá tkanina. Výhodou tohoto typu je následující: místnost nemusí být ohřívána k instalaci nebo demontáži stropu. Doporučuje se začít pracovat ze střední části stropu a postupně se přemisťovat do rohů.

Stropní strop - jak ji odstranit? Řešení tohoto problému závisí do značné míry na typu upevnění použitého pro instalaci:

 • Harpoonový systém, Používá se pouze v případě, že je instalováno PVC prádlo. Tímto způsobem upevnění značně zjednodušuje proces demontáže.
 • Fixace materiálu na bagety metodou klínu nebo sešívání. Podobným způsobem lze použít i ve vztahu k PVC nebo tkaninovým tkaninám. Je možné odstranit stropní strop pomocí vlastních rukou pomocí výše popsané možnosti a nainstalovat ji na stejné místo? Ne, to není. Samozřejmě je možné podat zprávu, ale klepání klínu bez zkušeností je poměrně obtížné.
 • Upevnění pomocí plastových svorek Může být použita pouze pro bezešvé látky z látky. Instalace a demontáž takové konstrukce je považována za nejjednodušší.

Odpovězte na otázku, jak napínat stropní strop, musíte mít na paměti, že byste nejdříve měli tyto nástroje vyčistit:

 • Typická omítkovací stěrka, která strávila rohy;
 • kleště, které jsou charakterizovány neštandardní velikostí pracovníků "sponge9raquo ;;
 • se standardním nožem;
 • tepelná pistole jakéhokoli druhu;
 • kolíky velkých rozměrů, se kterými je fólie zpravidla zavěšena během demontáže.

Který z nich si vybere způsob, jak demontovat stropní strop, musíte se rozhodnout podle typu jeho designu.

Demontáž stropu z PVC

Jak odstranit tento typ stropu? Nejprve musíte určit typ přílohy. Pokud byla během montáže použita harpunová metoda, demontáž a zpětná montáž stropu je možná, a pokud je klín, můžete zapomenout na opětovné sestavení konstrukce.

Níže je návod krok za krokem, který popisuje, jak odstranit stropní strop s vlastními rukama:

 1. Než začnete pracovat, musíte maximalizovat prostor a nábytek, který nelze přenášet, pokrytý látkou na tepelně odolném základě.
 2. Pokoj ohřejte teplou pistolí. Pokud není místnost dostatečně vyhřívána, demontáž bude odsouzena k selhání - film se rozbije. Optimální teplota pro analýzu čepele je alespoň 600 stupňů.
 3. Předběžně je nutné připravit schodiště a najít pomocníka, který bude držet zbraň. Takže otázka, jak odstranit strop roztažení sám, můžete bezpečně odpovědět: žádný způsob, protože nemůžete udělat bez druhé osoby.
 4. Celý proces demontáže by měl být doprovázen ohříváním čepele, protože to velmi usnadňuje pracovní proces a zamezuje trhání povrchu. Je však třeba si uvědomit, že příliš blízko zbraně může poškodit materiál.

Jak odstranit, nainstalovat stropní strop, materiál pro výrobu, který sloužil jako bezešvé tkaniny? Pokud je upevnění tkané nebo klínové, instalace / demontáž musí být provedena ve stejném pořadí jako u plechu z PVC. Jediný rozdíl spočívá v tom, že není zapotřebí použít tepelnou pistoli a demontáž začíná od středu stěny a postupně se postupuje do rohu.

demontáž tkaniny, jehož nástavec použit Připínací bagety, má následující funkci: částečně nahradí materiál nefunguje, protože podhled je nutné úplně odstranit. Pokud k tomu nedojde, dříve nebo později se rozbalí klip, což povede k nucené výměně celého stropu.

Jak odstranit, nainstalovat stropní strop? Tato záležitost může mít vliv na někoho, protože řez a punkce jsou škody, které jsou nejčastěji postiženy stropními stropy.

V případě výskytu takových potíží začne každý majitel přemýšlet o tom, jak situaci napravit a současně utratit minimum. Vše závisí na tom, jaký materiál byl použit k vytvoření plátna a na velikosti samotné rány.

Jak odstranit a dát úsek stropu? Pokud tkanina utrpěla řez, může se opravit sám. Zjištěné poškození je třeba prostě lepit pomocí kusu skleněného vlákna nebo kusu materiálu, který zůstal po instalaci. Pro lepení náplastí na zadní straně se obvykle používá průsvitné lepidlo. Nakonec doporučujeme, aby byla opravená plocha pokryta vhodnou barvou.

V případě, že místo umístění na střih nebo propíchnutí struktury PVC fólií - vedle stěně (ve vzdálenosti ne více než 15 cm), pak demontáž web by se mělo začít před poškozením, střih po celé délce na postiženou oblast, znovu natáhnout film a naplňte ji do rámu. Tento postup nezmění vzhled povrchu.

Pokud je poškození poněkud odstraněno ze zdi, nesmí být strop vytažen, protože to jednoduše zkazí. V této situaci je lepší použít následující triky:

 • Místo malého střihu může být vhodné pro instalaci dalšího světla nebo mříže;
 • Velkou velikost lze maskovat pomocí barevné aplikace nebo panelu.

Chcete-li odstranit propíchnutí na strop PVC, jehož velikost nepřesahuje 1-2 mm, je to dostatečné množství lepidla. Nejenže skrývá škody, ale nedovoluje, aby se plátno dále rozcházelo. Abyste se však zbavili velkého propíchnutí, budete muset provést stejná opatření jako při řezu.

Nezapomeňte, že v případě, že montáž stropních maleb ze strany odborníků, pro opravy, příliš, je třeba jim říkat, spíše než přijít na způsob, jak zapečetit řez nebo defekt. Jde o to, že neúspěšná nezávislá práce zruší záruku na dříve provedenou instalaci, z čehož budete muset zaplatit za odstranění jakýchkoli negativních důsledků.

Jak odstranit stropní strop s vlastními rukama: video a 3 typy spojovacích prostředků

Stretch stropy sluší a zároveň skrývá všechny povrchové defekty, takže tento druh dokončení stropu získává stále větší oblibu Stretch strop - je to krásné, elegantní, neobvyklé. Stále více lidí dává přednost této dekoraci. Samozřejmě k tomu přispívá řada důvodů, pro které volba spadá ve prospěch stropů - to je praktičnost, trvanlivost, bezvadný vzhled a dokonale plochý povrch. Navíc za plátnem můžete skrýt nevzhledné komunikace a dráty.

Typy strečových stropů a způsoby demontáže

Události v našich životech se občas rozvíjejí tak, že je nutné okamžitě odstranit plátno. Tyto situace nelze předvídat. Pokud je taková potřeba, musíte co nejdříve podniknout kroky. Mnoho se uchýlo k volání mistrů z firmy, která zhotovila stropní stropy. Samozřejmě je tato služba zaplacena. Při demontáži stropního stropu s vlastními rukama není nic obtížného, ​​hlavní je dodržovat doporučení a být velmi přesné.

Aby bylo možné demontovat stropní strop, je třeba se obrátit na pomoc odborníků, ale je také možné,

Kromě skutečnosti, že existuje PVC fólie nebo tkaninová základna, existují ještě další nuance, které je třeba vzít v úvahu. Ne všechny typy stropních stropů jsou odstraněny obrácenou instalací. To by mělo být známo při demontáži, aby nebylo pozdější. S úplnou náhradou za novou z důvodu nudné kresby nebo barvy, nemůžete o tom přemýšlet, protože to bude úplně jiný obraz.

Při demontáži stretch strop v bytě podívat na typ a druh scénografii (údaje uvedené ve smlouvě od firmy). Toto poznání pomůže vyhnout se chybám a úplné odstranění vlastních rukou bez pomoci průvodců.

Podle typů stropů jsou rozlišovány:

Montáž napětí strop polyvinylchloridu filmu dochází v důsledku působení vysoké teploty. Pomocí horkovzdušné pistole je místnost zahřeje na 700 stupňů. Při instalaci stropního hadřík není potřeba vytápění. To je významná výhoda tohoto typu tkaniny.

Pokud jde o demontáž, pak jsou charakterizovány následující technologie:

 • Odstranění PVC fólie struktura vychází z rohu (libovolném);
 • Utěrka podklad demontovat od centra.

Samozřejmě, že zmínka v několika slovech nedávají úplnou představu o odstranění technologickou stretch stropu s rukama. Úspěch závisí na přesnosti a pomalost akce v tomto procesu. Pro více informací o tom, jak rozebrat oba typy, čtěte dál. Ale nejprve je třeba uvést nezbytné nástroje k provádění samostatné práce na odstranění úseku stropu. Rovněž se liší v závislosti na typu tkaniny.

Nástroje pro odstranění úseku stropu s rukama

Aby bylo možné začít žádnou práci, měli byste pečlivě zkoumat technologie a připravit potřebné vybavení. V 99% úspěšnosti odstranění úseku stropu s rukama závisí na přesnosti a pomalost v akci. Přísloví „spěch je odpad“ je velmi vhodné pro danou situaci.

Pokud jste se rozhodli rozebrat svůj vlastní úsek strop, hlavní věc - udělat vše pomalu, opatrně a s asistentem

Co se týče nástrojů, jejich volba závisí na typu stretch stropu, ale obvykle vyžadují:

 1. Sádrování zednická lžíce malé rozměry;
 2. Dlouhé (kleště s prodlouženými čelistmi);
 3. Štafle (v jeho nepřítomnosti - nahrazuje tabulkou odolné židle, stolice);
 4. Nůž pro elektrikáře (Elektrikář);
 5. rukavice;
 6. Šroubovák se zakřiveným koncem;
 7. Stavební kolíčky větší (svorka třmenové).

Za účelem demontáže podhledu vyrobený z PVC fólie, také potřebují horkovzdušnou pistoli. Vzhledem k tomu, proces instalace je vystaven vysokým teplotám, je nutné a odstranění provádí se stejnou technologií.

V omítky špachtlí odbrousit rohy a zabalit celý povrch špičky zesílené pásky. V případě zanedbání této rady je zde riziko poškození tkaniny.

Jak demontovat podhledu s rukama

Předtím, než se přistoupí k odstranění, je důležité vědět o správném pořadí akcí a prvních školících místností. Místnost odstraní veškeré plastické kusy nábytku a doplňků. Čerstvé květiny také lépe, které mají být odstraněny z prostor v době jako montáž a demontáž. Okno záclonoviny.

Technologie demontáže úsek strop a nástroje, které budete potřebovat ve stejnou dobu, bude záviset na způsobu konstrukce a montáž na druhu tkaniny

Zahájit proces odstraňuje potřebu zahřátí místnosti, a další kroky závisí na typu konstrukce (objasnit tento bod může být ve smlouvě):

 1. Harpoon montáže. Jeho podstata spočívá v háku, díky kterému je látka bezpečně drží na profilu. Jsou odstraněny z jednoho úhlu: Dlouhé zachytil harpunu a pečlivě složený. Mělo by to být velmi opatrní a získat část webu je na háku. Máte-li vytáhnout film nebo textilní bázi PVC, škody za předpokladu. Po odstranění jedné další zdvihací hrana se provádí manuálně (s rukavic).
 2. Shtapikovoe mount. Jedná se o malý prvek, kterým se stává upevnění tkaniny v bagety. Chcete-li jej odstranit, musíte také spustit v jednom rohu. Pomoc šroubovák se zakřiveným koncem, se extrahuje korálek s webu.
 3. Klín koně. Pro uvolnění ramen ohýbaného profilu pásu a se izoluje spolu s svorkou. Nejjednodušší metoda analýzy, ale pouze v případě, že instalace technologie byla zcela v souladu s mistry (měli by zanechat malý příspěvek ke snadnému odstranění webu v budoucnu). Pokud se neberou v úvahu tento bod, proces může táhnout po dlouhou dobu.

Technologie demontáže z stretch stropu látkou se v ničem neliší od fólie z PVC. Prostě nepotřebují zahřát místnost. Odstranění probíhá středu stropu, ne do rohů. Pro rychlé a kvalitativní provedení prací je nejlepší zavolat o pomoc kohokoli. Pokud jste se zabývají výhradně s jejich vlastní, to bude trvat hodně času.

Částečná demontáž se provádí podle stejné technologie (topení). Její nutnost vzniká v případě odvodňovacího s PVC fólií, protože nadace tkanina nezadržuje vodu.

Ve všech případech je hlavní věc - je pečlivě zpracována tak, aby plátno. I když je pevný, ale není předmětem mechanickým vlivům. A pokud jde o přesnost a koncentrace nesmí být zapomenuto.

Vyjmutí úsek strop s následnou instalaci

Existují situace, kdy je nutné odstranit kotouč pro jakoukoliv manipulací: přístup ke komunikaci, nahradit mozků elektroinstalace, aby se prohnul přes jeden roh (pokud sousedé nad zaplavené). Ale ne se uchýlit k instalaci nového stretch strop, buďte trpěliví a vzít to bez jakéhokoliv poškození. Když se jeho struktura zůstala nezměněna, tkanina je docela možné znovu použít.

Z kvality demontáže stretch stropu, jakož i bezpečnost celé tkaniny, úspěch jeho napínání

Kotevní úchyty ovlivnit proces odebrání. Hlavní věc - aby nedošlo k poškození tkaniny, takže lze později vrátit. Podívejte se na montáže a nejpečlivěji vykonávat práci v rukavicích. Všechny nástroje v předem připravit: zábal vyztuženou páskou a podat otřepy.

Nevyhnutelně příklad provedení demontáže profily jsou na jedno použití. V tomto případě, jednoduše řezané na plátno, které mají být odstraněny z nich, bez možnosti re-instalaci.

Návod: jak odstranit podhledu s rukama (video)

Odstraňte podhledu s rukama - to není těžké, ale kroky je třeba být opatrný a opatrný, jinak hrozí riziko poškození tkaniny a dodatečných nákladů na nové instalace. Při práci nedávají do emocí, a pak výsledek splní všechna očekávání.

Vyjmutí boční úsek strop s rukama?

Chcete-li se dozvědět, jak odstranit stranu stretch stropu s rukama, aniž by došlo k poškození rámu a PVC fólie, bude popsán v tomto článku. Francouzské nebo PVC stropy jsou velmi pevné a odolné konstrukce, navržen tak, aby sloužil po dobu 15-20 let. editační funkce, aby byly odolné vůči sedimentů budov a klesání nosné desky.

Ale život se liší v lidských plánů. Kromě toho tyto úpravy nejsou vždy příjemné, a obvykle v nevhodnou dobu. Často budete muset odstranit napnutí pásu. Důvody pro to může být hodně: zaplavených sousedy, přišli k poruše elektroinstalace nebo konané plánovanou výměnu topných trubek.

Pokud polyvinylchlorid tkanina je v dobrém stavu a jsou spokojeni s hostiteli, může být odstraněna a po provedení potřebných prací nebo sušárnu, nastaví zpět.

Jaké informace jsou potřebné pro práci?

Před vyjmutím podhledu, je nutné mít k dispozici určité informace o typu tkaniny a upevnění stručné poznatky o zařízení k nanášení povlaku.

Typicky, tahové struktury PVC fólie, záruční list, ve kterém, kromě období provozu, základní technické charakteristiky jsou uvedeny. Jedním z těchto vlastností je způsob upevnění pásů v bagety. Z tohoto procesu a budou záviset na způsobu práce. V případě, že dokumentaci chybí potřebné informace lze získat samostatně studiem konstrukční prvky.

Při instalaci natahovací látky používané jsou druhy jejich připevnění k profilu:

 1. Harpoon. Poměrně běžný typ přípravku. Tkaniny tyto hrany jsou vyrobeny na zakázku a jsou nejjednodušší použít. Podél hran fólie je přivařena pevně okraj ve tvaru harpuny. Zadání profilu hrany narovná a drží film v profilu.
 2. Klip (vačka) typu. V tomto případě je fixace fólie se provádí tlakem pružných desek plastových výlisků. V rámci této varianty upevňovací zátky a latě nepoužijí. Instalaci lze provádět bez předehřevu.
 3. Shtapikovogo typu. Podobný typ upevnění vyžaduje lisování filmu na vnitřní stěny podélného profilu speciální produkt - housenky zasklení.
 4. V-typu. Snadná montáž a demontáž systému, k dispozici pro samostudium.

V druhém a třetím případě je třeba zvážit, že pás je podroben přímému kontaktu s povrchem výlisků a může dojít k poškození.

Nabízí francouzskou montáž na strop

Hlavní část francouzského stropu je polyvinylchlorid filmu. Je odolný, šetrné k životnímu prostředí a pružný materiál. Jednou z jeho funkcí je zvýšená odpověď na zvýšení teploty vzduchu. Při teplotě vyšší než + 60 ° C PVC fólie změkne a dobře táhne. Ochlazuje, smršťuje a ztuhnou.

Proto je pro instalaci PVC textilií používá speciální nástroj - horkovzdušnou pistoli. Před vyjmutím podhledu, by se měl starat o jeho získání. Pro jednorázové akce je koupit to nedává smysl, a nájemné je rozumné a cenově dostupné. Horkovzdušná pistole bude potřebovat, jak rozebrat tkaniny a jej nainstalovat na svém místě.

Pozor: Všimněte si, že polyvinylchloridu film s neuvěřitelnou houževnatost, velmi špatně reagující na ostré předměty. Jeho snadné prorazit nebo řezané. A to s sebou nese nahrazení celého stropu.

Demontážní práce mohou v některých případech být obtížnější než samotné stavby. Otázka: Jak se opatrně vyjměte stropní sami tenzní, významné pro mnoho majitelů těchto struktur. Provádět takové operace je docela realistický za předpokladu, kvalita pracovních nástrojů, trpělivost a důsledné provádění všech akcí.

Chcete-li pracovat s je vyžadována film polyvinylchlorid poněkud zvláštní zařízení, které není vždy možné najít v domácí spíže.

To znamená, že je třeba takového majetku:

 1. Ocelovým hladítkem pro stropy, šířka 8-10 cm. Před odebráním sami podhledu, v hladítka musí být zaoblené rohy a odbrousit žádné ostré hrany. Pokud tak neučiníte, můžete snížit film.
 2. Robustní kleště s dlouhými zahnutými rty.
 3. Budování nůž.
 4. Silný šroubovák se zakřiveným koncem.
 5. Zvláštní kolíčků pro upevnění pásu na bagety v průběhu instalace.
 6. Tabulka, žebřík nebo kozy.
 7. Horkovzdušná pistole. Doporučuje se používat zařízení, které běží na plyn. Elektrický stroj má vysoký výkon a může dojít k poškození elektrického vedení domácnosti.

Je-li přístroj připraven k použití, můžete přejít do další fáze - příprava na pracovišti.

Před odebráním stranu webu nebo celé své ploše, je nutné vynaložit určité přípravné práce.

Patří mezi ně:

 • demontáž stropních světel;
 • odstranění buněk místnosti s ptáky, akvária a květiny;
 • Ochrana proti přehřívání interiéru objektů, které mohou být ovlivněny tepla (televizory, okna, digitální hodiny).

Poté, co v místnosti a nástroje připraveni, můžete přistoupit k odstranění tkaniny s rukama.

Podstatná pomoc při provádění prací bude mít video stažení francouzských malby na stropě. To odhalí některé detaily a odpovědět na otázku, zda je možné odstranit sám tkaniny.

odstranění webové technologie závisí na druhu rostlin list v profilu. Na tomto základě, a demontáž konstrukce je provedena.

důležitou součástíOdpovědi na otázku, jak rozebrat celý povrch nebo odstranění stranu stretch strop, je třeba zvážit zvlášť ve vztahu ke každému způsobu instalace.

Obkládací se spojovacím provedení se stěnami snadněji rozebrat zbytek. Proč? Důvod je prostý: tento druh fixace umožňuje snadnou montáž a možnost opakovaného demontáže. Pásového materiálu by měla začít s částí stěny v rohu plochy.

Odejmutí nože se koná v následujícím pořadí:

 1. Dekorativní pás je samostatně stojící po obvodu nebo jen na jedné straně.
 2. Horkovzdušná pistole místnosti zahřívá až + 70 °, je nezbytné, C., že web zvýšila ve velikosti a zmírnil tlak na hřídeli pro montáž.
 3. Blunt špachtle na háku a zvedl harpunu.
 4. Kleště zachytil volné harpuny háček a odstraněn z profilu.
 5. Další extrakce se provádí ručně s malým úsilím.

Nastavení pásu se provádí na místě, v obráceném pořadí.

Vyjmutí filmu z jednoho takového záznamu je nejjednodušší a trochu dražší, protože v tomto případě není nutné pro vytápění objektu. Ale musíte být obzvláště opatrní, protože špachtle bude v kontaktu přímo s filmem.

Oddělit film může fungovat dvěma způsoby:

 1. V rohu místnosti, a ve vzdálenosti 50-60 cm od vložky mezi čelistmi 2 šroubováku. Tlak vačky na intervalu mezi nimi oslabí, která bude mít možnost odstranit fólii z klipu. Tato operace byla opakována, dokud, až se požadované množství materiálu odstranit.
 2. Vložte stěrku mezi vačkou a pohyblivým zmáčknout. Úniku materiálu z klipů napětím pásu. Zbývající materiál se odstraní ručně.

Je třeba mít na paměti, že materiál může zůstat v resekci svorek. Při instalaci systému, mohou být jakýmsi měřítkem.

V tomto případě budete potřebovat šroubovák, špachtle a horkovzdušnou pistoli.

Sled operací je následující:

 1. To ohřívá místnost.
 2. Dekorativní není krytka.
 3. V rohu vnější stěny se špachtlí stisknutí bagetou a šroubovákem na háček a perličky odstraní.
 4. Korálek chytil rukama a vytáhl z bagety.

V přítomnosti dostatečný přísun materiálu, může být snadno vložit zpět.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit film.

Sekvence akcí je následující:

 1. Oddělit vložku, která hraje roli klínu, který způsobí oslabení tlaku na víčku.
 2. Zástrčka lpí na okraji šroubováku a odstraněny z bagety.

Tkanina volně vytáhnout z drážky.

To znamená, že demontáž stretch stropu je docela možné s rukama nad hlavou, s výhradou určité technologie.

Pro další články o instalaci podhledu s rukama. Rusko, Moskva.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

91 − = 87