Jak ohřát kurník v zimě

Jak ohřát kurník v zimě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak ohřát kurník v zimě: jakou metodu použít a jak to udělat sám

Budou kuřata běhají v zimě, 40% závislá na teplo v místnosti, kde jsou drženi. Mírné klimatické podmínky by měly být minimální komfortní teplota 7 stupňů, které mohou poskytovat tepelnou izolaci stěn a stropu, a vytvoření teplé podestýlky. Pro oblasti s kruté zimy tato opatření nebudou stačit. Jaký negativní důsledky čekají na ty, kteří neposkytli vytápění v zimním kurník? Skutečnost, že studený kuře málo spěch, jsme již našli. Kromě toho, že vede ke zvýšení spotřeby krmiva. Ve snaze izolovat, vrstvy se hromadí přebytečný tuk, se stal letargický, neaktivní. To je 30% snížení vejce nosnic, a to 5% případů může vést k smrti náhlé ruptury jater a vnitřní krvácení.

Když Podchlazení ptáci sníží spotřebu kyslíku, což vede ke vzniku respiračních a infekčních onemocnění, práce je narušena střeva. Proto vytápění domu v zimním období ve většině částech naší země - předpoklad obsahu kuřete.

Video „Použití infrazářič“

Z videu se dozvíte, jak používat kurníku infrazářiče.

Vzhledem k tomu, rodových době nějaké prostory zahřát kamna a pece, postavené z cihel. To snad není nejdražší způsob vytápění, zejména když dřevo nebo uhlí není problém. Při výběru tohoto typu vytápění je třeba vzít v úvahu jeho zvýšené nebezpečí požáru, a to zejména na pokoji, které byly postaveny ze dřeva. Proto kamna peci a namontovány na betonovém základu, který se nachází daleko od dřevěných stěn samostatný výstup komínem a izolovaných od kuřat horkém povrchu, tak, aby nemohlo dojít k náhodnému spáleny nebo spálené nohy peří. Vybudovat takové vytápění může být vlastních rukou, a to je jeho výhoda, ale fit není pro každého, zvažuje, jak často musí přiložit dřevo a ujistit se, že žádný zbloudilý zážehový slámy postelí a nezpůsobil požár.

Menší nebezpečí požáru diesel kamna. Paliva pro dieselové palivo neslouží nebo petrolej. Ale to nemůže být použit ve špatně větrané místnosti. Na začátku a na konci práce ve vzduchu vstupuje do kouře, a při použití procesu s nepříjemným zápachem je propuštěn z tepla.

Absolutní špička v této kategorii - pyrolýzní pec Buleryan. Jeho účinnost je mnohem vyšší, než se dříve považovány za pecí. Na jedné kartě pracuje 8 hodin. Ukládání je také skutečnost, že jako palivo lze použít všechny druhy odpadu - piliny, hobliny, větví. Buleryana bydlení není vyhřívaný a vzduch nejsou otrávit spaliny.

Použití infračervených lamp

Dostupnost elektřiny rozšiřuje vytápění uspořádat kurník. Vyhřívání oleje a ventilátor topení, konvektory mohou ohřívat nebo drůbež dům, ale je nepravděpodobné, že se vyplatí. Ohřívače musí být instalován od úkrytů a hnízd.

Zajímavým řešením problému vytápění je použití infračervené lampy, která je nízkonákladovou alternativu k infrazářič pro vytápění malou plochu a. Tato halogenová žárovka s wolframovým vláknem, který je umístěn v baňce s argonu a dusíku, směsi. Charakteristickým rysem je, že neohřívá vzduch, a objekty, které udržují teplo po dlouhou dobu.

Druhou funkcí této lampy - osvětlení, to utrácelo 10% kapacity, zbývajících 90% jde na vytápění okolní objekty. Měkké světlo v červené oblasti spektra působí na kuře povzbudivě. Infračervených lamp snížit zvýšenou vlhkost, zničení patogenních organismů, zlepšovat stravitelnost krmiva a posílení imunity kurníku obyvatel. Lampa výkon 250 W je dostatečný pro osvětlení a vytápění prostor 12 m2. Pro to je nezbytné stanovit na plošinu se standardním keramickým (plast může oplavitsya z vysoké teploty) E sklíčidla 27 na stropě.

Lampa musí být nutně opatřeny ochranným pláštěm, který zajistí bezpečnost a ochranu lampy v případě ptáků praskání a lomu žárovku nebo jeho ztrátu z upínacího zařízení, ke kterému může dojít v podmínkách s vysokou vlhkostí. Pokud společně s žárovkou pro nastavení termostatu se snímačem, je možné ušetřit energii úpravou pracovní lampy udržovat požadovanou 10-12 stupňů Celsia. Instalace je jednoduchá časovač umožní produkovat stejné zapnutí a vypnutí bez lidského zásahu, tyto akce jsou vázány na určitý čas. Lampy představuje velké množství modelů. Některé z nich se zdálo zabudován do lampy s hladkým povrchem, který umožňuje tepla nezbytnou součástí místnosti. K dispozici jsou ve vodě odolné modely, tam jsou také ti, jejichž žárovka je vyrobena z nerozbitného materiálu. Náklady na pořízení takové lampy poměrně malý. Instalace je, že je potřeba zašroubovat žárovku v kartuši, která je hračka.

Izolace stěn, stropu a podlahy může být často dost, aby se teplota v kurníku v zimě to bylo nejen příjemné pro život, ale také kladou vajíčka. Jako izolace stěn může být použit polystyren, minerální vlna a low-rozpočet, ale velmi účinný způsob aplikace starověkých jako omítka směsi jílu, písku, pilin nebo slámy. Pro zateplení stropu, můžete použít lepenkové krabice demontované, bude šťastně vzdát v obchodě.

Přírodní vytápění poskytnout teplo výhodný uspořádány teplé hluboké podestýlce. To šetří zdroje pro jakoukoliv formu umělého vytápění. vrh rozkladný proces doprovázen tepla dosahuje 32 stupňů a výše.

Vyčistit kurník mají obvykle 1-2 krát do roka - na jaře a počátkem podzimu. Je to nejjednodušší čištění betonovou podlahu, ale to je chladnější než dřevo, které má zase další nevýhodu - křehkostí.

Nejdražší není podlaha - zem absorbuje vlhkost, ale to není zpoždění myši a udržuje teplo špatně. Nemůže to být kvalitativně jasné. Bez ohledu na materiálu podlahy, musí být čištěny a vysuší. Potom pro každý m2 rozpadá 1 kg hašeného vápna, načež kobercem první 10 cm vrstvou steliva, které je se postupně přidává rozsah znečištění. Někdy je nutné, aby se uvolnily.

Video „Alternativní vytápění kurník“

Z videa, se dozvíte, jak k vytápění drůbežárně bez použití paliva a klasickými radiátory.

S nástupem chladného počasí slepic automaticky signalizovat potíže. Jak vybrat infrazářič pro vaše kurníku v zimě?

Opravte podmínek zadržení výrazně zvýšit produktivitu zvířat. Vysoce kvalitní zařízení povede ke snížení nákladů na pracovní sílu. Je možné, aby se to udělat sám?

Každý milovník by měl zajistit bydlení pro drůbež. Proto postavit kurník pro kuřecích brojlerů s rukama, je nezbytně nutné.

Přidat komentář zrušení odpovědi

Kopírování materiálu je povolena pouze s aktivním odkazem na naše stránky

Jak vytápět kurníku v zimě? Infračervených lamp pro kurníku. Teplota v zimě kurníku

Vlastníte-li na částečný úvazek farmu v zimě pravděpodobně někdy potýkají s problémem, který se projevuje v tom, že kuřata zastavila pokládání. To znamená, že se pták cítí nepohodlí způsobené akty za studena.

Zlepšit obsah kuřat může být rozhodování o otázku, jak k ohřevu kurníku v zimě. Toho lze dosáhnout tím, že udržuje určitou teplotu. Je však důležité, aby provedla rozsáhlejší a tepelně izolační práce pro to na podlaze byl pokrytý vrhu, strop a stěny jsou izolovány a instalováno umělé vytápění.

Jak může být použit materiál pro ložní prádlo:

Suchý a čistý podklad se plní s hydratovaným vápnem, který vyžadoval 1 kg na metr čtvereční. Poté, co podestýlka položil vrstvu, která se může pohybovat v rozmezí od 5 do 10 cm. Jakmile zjistíte, že pokropení zhutní, přidejte čerstvý materiál. Tento přírodní topení je efektivní, ale vyžaduje pravidelnou uvolnění.

Vytápět nepostupuje daleko, že je nutné provést zateplení stropu a stěn. V roli tepelně izolačních materiálů z minerální vlny, střešní krytiny, které jsou naskládány na strop. Pěna a minerální vlny lze použít na stěny, ale pro okenní a dveřní otvory vhodné plastových fólií, textilních materiálů a dokonce i přikrývky. Zařízení uvnitř kurníku nutně zahrnuje vytápění v zimě, ale v tomto případě si můžeme být jisti, že pták bude probíhat po celý rok. Můžete použít naftové pece, topné radiátory, sporáky, trouby, infračervené lampy a zděné konstrukce.

Mnoho majitelů drůbežáren se ptají, zda je nutné provést zateplení stropu a stěn, kde je topný systém. Odborníci odpověď je jednoznačná: „Ano 9raquo ;! Přírodní izolace je schopen řešit dvě důležité problémy, které mají zabránit průvanu a vytváří překážky pro srážení.

Použití infračervených lamp

Když slepice dům zateplení dokončeno, můžete postarat o přítomnosti přídavných zařízení. Infračervené lampy mohou působit jako on. Jsou to zjednodušující možností vytápění. Tato metoda je velmi běžné dnes ve srovnání s jinými elektrickými přímotopy. To je způsobeno tím, že světelný zdroj k vytápění kurníku má vysoký stupeň účinnosti a hospodárnosti. K výhodám patří také:

 • rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti;
 • dlouhá provozní doba;
 • schopnost vytvořit optimální vlhkost;
 • nepřítomnost onemocnění u ptáků.

Instalaci těchto zařízení je velmi jednoduché, stejně jako k jejich nahrazení, pokud je to nutné. Lamp k ohřátí kurníku spotřebovává minimální množství kyslíku, a snižuje náklady na nákup potravin, protože brojleři rostou rychleji. Pokud se rozhodnete vyzvednout takové infračervené přístroje, pak je nejlepší dávat pozor na výrobky společnosti Philips a Osram. Poslední z těchto výrobců v Německu a produkuje infračervené lampy, které mají průhledné kapsle žárovky se skleněnými prvky. Taková zařízení mohou být instalovány odstraněním od spotřebitele na 1 m nebo méně. Tento zcela eliminovat přehřívání.

Pokud uvažujete o otázce, jak nejlépe ohřát kurníku v zimě, může být výhodné, aby žhavým výrobce žárovky Philips, která může být červená nebo transparentní. Prvním jsou nejoblíbenější, mají tvar tobolky, a jsou vyrobeny z tvrzeného skla. Infračervené žárovky tohoto typu se mohou nastavit jas světelného toku. Na trhu můžete najít produkty infrazářičů ruských specialistů, včetně infračervených reflektorových světelných zdrojů, které mají transparentní nebo červená žárovka. Hlavní výhodou těchto zařízení je dlouhá životnost, která dosahuje 5000 hodin.

Proč byste měli raději infrazářiče

Zařízení uvnitř kurníku nutně zahrnuje instalaci topných těles. Jak mohou vykonávat infračervený. Jsou velmi vhodné pro použití a neohřívá vzduch, a okolní objekty. Udržuje teplo uvnitř budovy. Podle zákonů fyziky, teplý vzduch stoupá. Dokonce i když každá štěrbina je dobře utěsněna, bude teplý vzduch unikat a otvor. Mimo jiné ve stropě jsou obvykle vyrobeny větrací otvory, které opustí vzduch. Zatímco okolní objekty, což zajistí teplo ohřívač, se nikam. Poté, co se dá teplo do prostoru.

Infrazářiče jsou vhodné tím, že mohou být upevněn na stropě, kde ptáci nedosáhla a dostat spálil. Aby teplota v kurník v zimě udržována na určité úrovni, je nutné zakoupit ohřívač, jehož výkon není vyšší než 500 wattů. To platí pro malé prostory. Je možné dále získat další a termostat, kterým je optimální teplota je uvedena, se pohybuje v rozmezí od +12 ° C Jakmile se vzduch ochladí, bude ohřívač automaticky zapne. Kromě výše uvedených ochranných známek, dobře zavedené „BiLyuks9raquo zařízení;.

Mezi další funkce infračervenými lampami

Výše uvedená teplota v kurníku v zimě může být udržována pomocí infračervených lamp, které jsou velmi populární dnes, takže existují určité důvody. Neměli hořet vzduch a jsou schopny udržet potřebnou suchost a vlhkost. Lampy mohou být použity nejen pro vytápění, ale také lehký. Podle zemědělců, tato zařízení mají vysokou účinnost a kompaktní rozměry. S jejich pomocí můžete získat měkkou červenou barvu, která působí na ptáka zklidnění a podporuje produktivitu a lepší růst.

Ze širokého rozsahu uvedeném v obchodech, můžete si vybrat lampy, které jsou trvanlivé, spolehlivé a cenově dostupné ceny. Jeden takový světlo, jehož kapacita je 250 W, se zahřeje a kryt o ploše 12 m 2.

Nabízí Philips BR125 IR infračervené lampy

Infračervené lampy pro družstva se nejlépe hodí, pokud chcete vytápět pokoj takového označení. Uvedená v podtitulu modelu spotřebitelského bude stát 429 rublů. Jedná se o topný element, který může pracovat v těžkých podmínkách na typu farmy, který obsahuje ptáky a zvířata. Konstrukce je zesílena použitím tvrzeného skla. Rozměry jsou kompaktní, podstavec je univerzální a umožňuje použít lampu s jakýmkoli vhodným zařízením. Takové zařízení zajišťuje tepelný tok, který nezpůsobuje poškození kůže, tepelná zvířata a lidi a dokonce i potraviny. Tyto výhody lákají zemědělce, stavitele a kuchaře. Pokud jste příliš se přemýšlet o tom, jak k vytápění kurníku v zimě, pak, samozřejmě, to je nejlepší zvolit infračervený topný systém, který nemá nepříznivý vliv na zdraví lidí a zvířat. Mimo jiné přispívá ke zlepšení chuti k jídlu ptáky a jejich rychlý růst, zvyšuje odolnost vůči infekcím.

Výpočet výkonu topného zařízení pro kurníku

Coop 20 kuřat v zimě by měla mít rozměry 4x4 m, a klec pro pěší bude omezen na následující rozměry :. 2x7 m Tak vytápěná plocha je 16 m 2. Jak bylo uvedeno výše, do 12 m 2, by měla být 250 W, ale bude dostatečná pro 16 330 wattů.

Poměrně často moderní drůbežárny jsou zvědaví, jak k ohřevu kurníku v zimě. Je-li dům nedodává elektřinu, můžete zvolit alternativní metody, jako je například kamna na tuhá paliva, které jsou roztaveny dříví. Taková zařízení zahřívají poměrně rychle a jsou schopny udržet teplo po dlouhou dobu. Tento typ vytápění je levnější ve srovnání s plynovým zařízením, z nichž poslední je pravda pouze v případě, kdy ekonomika rostla velikosti slepičí farmy.

Chcete-li použít na dřevo, je třeba myslet na požární bezpečnost. Všechna kamen, které jsou velmi horké, musí být izolován, aby se zabránilo popálení ptáků. Mimo jiné musí být místnost vybavena dobrým ventilačního systému a samostatného komína. Před nástupem chladného počasí, by měla vzít na uhlí a palivového dříví. V procesu tavení pece a spalování paliva pro stavbu je třeba dodržovat, jinak se může spustit do ohně. Tato hrozba se stává skutečné, když je v místnosti ze dřeva, a podlaha je pokrytá slámou. V takových oblastech burzhujku mohou být odstraněny ve zvláštním místě, kde zařídit betonový podklad a ve vzdálenosti od stěn pece. Při konfrontaci s úkolem před vámi o tom, jak k ohřevu kurníku v zimě, můžete si vybrat burzhujku, který nebude jen normální teplotu, ale také šetří zdroje.

Když infračervené lampy na kurník není vhodný pro prostého důvodu, že to není dodáván s elektřinou, můžete si vybrat ohřev vody. Je pravda, že pokud se v rezidenční vytápění domácností je zajištěno kotlem teplé vody. V tomto případě se při stavbě kurníku je nejlepší spojit ji do bytového domu. V domě je nutné instalovat potrubí, který by měl zdůraznit, jak je topný okruh domu. Dostupnost specifických dovedností a zkušeností pomůže vytvořit takovou topení. Praxe ukazuje, že tento způsob je nejlevnější a nejpraktičtější.

Nyní víte, jak zahřát coop bez elektřiny v zimě. Nicméně, pokud máte taková možnost je nepřijatelná, je lepší dát přednost infračervená zařízení, které nebudou ohřívat vzduch a objekty, druhý je po zahřátí dá teplo.

že Farmář

Váš průvodce ve věcech hospodářských zvířat

Většina domácích zvířat, včetně husy, kachny a kuřata jsou chladné v zimě.

Majitel pták by měla učinit vše pro to, aby se mohla přežít chladné test. Poskytují dobré jídlo, instalovat další osvětlení, zahřejte kurníku a chrání ptáky před průvanem.

Jak je možné vytápět svůj kurník, takže flycatcher nebyla zima, jejich produktivita je stále vysoká, a přístroj je vyroben s vlastníma rukama, nevyžadují velké finanční náklady? Povíme vám, jak zařídit kurníku v zimním topném rychlý, spolehlivý, a co je nejdůležitější - ekonomicky.

Proč kurník by měl být teplý?

V zimě a mimo sezónu, slepice mohou mít dlouhé procházky na sněhu, studený vítr nebo průvan - to vše vede k tomu, že pták je zima. Zejména zmrazené nohy, to nejsou pokryté peřím. Podchlazení je často příčinou onemocnění dýchacích cest a snížení produkce vajec, takže by to mělo být v teple v kurník po celý rok. Ve stodole teplota by neměla klesnout pod 7C. To je důležité zejména v oblastech s chladným podnebím, zde je třeba myslet - tím více tepla kurníku.

Pokud žijete v oblasti s chladnými zimami, je to lepší, než chladné počasí, se postarat o topení. Pokud v zimě není zmrazení, hluboká podestýlka bude stačit. Ale v každém případě je třeba izolovat stodolu.

Počet vajec o 40%, závisí na tom, - obsahuje kuře v teplé místnosti, nebo v chladu. Zástupci masných plemen v chladu stodoly jeden den získat menší váhu než jejich kongenery obsažené v horku.

V chladu, kuřata jíst více, mají produkovat více potravin, ale to je méně stravitelné a výkrm drůbeže, jeho aktivita klesá. Pokud vaše plány chovu se nosnice zmrazit bez přitápění, a to i v případě, že v zimě je teplo.

Jak ohřát kurník v zimě? Ukazuje se, že existují dva způsoby, jak tento problém vyřešit.

Správná výživa pomáhá posilovat imunitu, pokud pták dostane jídlo pro všechny potřebné vitaminy, minerály a stopové prvky, bude jeho tělo bude schopen udržovat teplotu.

Před nástupem chladného počasí Coop třeba izolovat, utěsnit trhliny v stropu a stěn. Kuřata mají strach z průvanu, ale větrání je pro ně dobré. Při stavbě vnitřní stěny skládané pěny nebo skelné vlny, které jsou dobře udržet teplo. Trhliny v oken či dveří zblízka hadřík, stropní izolací střešní krytiny.

Opakujeme, toto topení do domu, pokud žijete v mírném klimatickém pásmu.

Místnost by měla být dobré větrání, nebo vlhkosti a amoniaku způsobí nemoc nebo studené tlapky. Na podlaze rohož je položena vrstva 10 cm. To může být sláma, rašelina, piliny. Použitá podestýlka nevyhazujte - je to skvělý kompost.

Jak styl váš koberec? Suchý, čistý podlaha posypané hašeného vápna, pak se umístí 10 centimetrů postelí. Postupem času to bude umazat, a namočte zkracování životnosti, nalijeme na vrcholu suchého materiálu. Podestýlka by měla vyschnout, takže jednou za dva nebo tři týdny, je nutné míchat. Kompostování je doprovázeno uvolněním tepla může být vzduch zahřeje na 12C.

Je-li více než -10 ° C za studena, bez umělého tepla, můžete se neobejde bez.

Umělé ohřívání kurník

Co ohřívače mohou zahřát mláďata? Pokud se chystáte zapojit se do self-oteplování, pak se podívejme se na ty nejjednodušší způsoby. Je možné vytvořit elektrický nebo infrazářič, ohřátý vzduch nebo plynový sporák může být infračervená lampa.

 • Dobrý výsledek je použití elektrických ohřívačů. Ale ti, kteří se rozhodnou vytápění elektrické spotřebiče v domě, dostanete spoustu bankovek. chladiče oleje, ohřívače a jiná zařízení jsou umístěny na bezpečném místě, aby se pták nedostane spálen. Lepší je koupit zařízení s automatickým, pak požadovaná teplota je udržována automaticky.
 • Slepice dům může být zahříván plynovým kotlem. Ale to je jen vhodné v případě, že populace je velká, a slepice domu je dobré větrání. Plynový kotel není levná, a kupovat to, dvě desítky kuřata nedává smysl, ale pro velké farmy, která volba bude tím nejlepším řešením. Nemůžete trvale opustit tento přístroj bez dozoru, aby s ním pracovat, by měli speciálně vyškolený personál.
 • Pec vytápění, a to i v případě, že trouba - obvyklý „kamna“, je prospěšné. Jediný problém - kamna rychle pokryt s nádechem rzi.

Za kamna být sledovány po celou dobu, může dojít k požáru jinak. Nemůžeme říci, že takový výhodný a úsporný systém vytápění, někdy stará struktura operace k ničemu. Například, musí být bez ohledu na to, kolik let kamen bylo vyhřívané části izolovány. Nejčastěji dřevěné kurník a dodržování požární bezpečnostních předpisů - hlavní podmínkou pro zachování života a zdraví kuřat. Kromě toho, uhlí a palivového dříví, aby zásobili dostatečným předstihem před nástupem chladného počasí. Rozměry pece neumožňují jejich instalaci v malých družstvech, navíc v případě, že prostory nemají komín, topné pece nelze použít.

 • Infrazářiče jsou vhodná k ohřevu kurník, mají již mnoho let používají pro vytápění rodinných domků, přístřešků, skleníků a dalších zařízení nejsou velké v oblasti. Zpravidla jsou připevněny ke stropu, který zajišťuje bezpečnost lumíci, nejsou zahřívá veškerý vzduch v místnosti a jednotlivých položek. Fix je není těžké, instalace, krok za krokem, je popsáno v návodu. Obecně platí, že pro tyto účely doporučujeme zařízení o výkonu 500 W, teplota 12C vykazoval termostatem.
 • Infračervené lampy k vytápění kurníku v zimě - nejvíce nákladově efektivní řešení. S ohledem na bezpečnost jejich kuřata jsou zavěšeny ze stropu ve výšce asi 1 metr od podlahy. Mnohé takové lampy svítí celou zimu od rána do večera, protože v chladném období je poměrně krátké denní hodiny.

Zkušení chovatelé drůbeže doporučujeme instalaci infračervených lamp nejen pro vytápění, ale i pro osvětlení kurník, kromě toho, že snižují vlhkost. Je dokázáno, že infračervené lampy pomoc k posílení organismu obranné prostředky lumíci jako potraviny přizpůsobil nich mnohonásobně lepší. Pod světly slepice dobře rostou a provádí.

Kromě výše uvedených zařízení je možno nastavit název solární vzduchový kolektor konvekční trouba nebo naftu. V případě, že dům je vytápěn teplovodních kotlů a pro ptáky pokoj je přilehlý k domu, ohřev vody - nejlevnější a nejpraktičtější způsob.

 • Nezapomeňte na bezpečnost. Topné prvky, kabely, hadice a plynová topidla muset zavřít ok nebo mřížka, jako obstrukce může být provedeno panely.
 • Musíte si uvědomit, že podle toho, co zařízení nechcete dát, pokud do stropu a stěn budou zející díry, jimiž bude studený vítr foukat, nebo zařízení pro teplý vzduch, který nepomohou. Proto nejprve Izolovat coop s rukama, a teprve pak ji nainstalovat do ohřívačů.

Jaký způsob vytápění vás vybrat - se rozhodnete. A co je nejdůležitější, co byste měli být vedeni - to je komfort, praktičnost a bezpečnost konstrukce, která pomůže váš mazlíček přežít chladné zimy. Ale v případě, že zkušenosti v instalaci těchto zařízení jsou stále velmi malé - adresa pro odborníky, které si jisti, že vám pomůže problém vyřešit.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

42 − 36 =