Jak oříznout videa meruňkové podzim

Jak oříznout videa meruňkové podzim

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak snížit meruňkový podzim

Meruňka je strom, který má velmi silný růst. V souvislosti s touto funkcí růstu korunové je velmi rychlý, což může mít nepříznivý vliv na stav celého zařízení. často, vzhledem k rychlému růstu výhonků, meruňka strom je vystavena různým chorobám, To může dokonce vadnou a umírají. Aby se předešlo těmto důsledkům musí být na podzim pravidelně ořezávání vašeho domácího mazlíčka.

Před posouzením výše uvedeného způsobu, je nutné zjistit, proč se obtěžovat meruňka potřebují takový postup. Tyto důvody mohou být následující:

 1. Tvoří krásnou korunu. V tomto případě je mezní je nezbytné pro estetické krásy meruněk: odstranění vystupující příliš dlouhé výhonky, strom tvořit požadovaný tvar koruny.
 2. omlazení výhonky. Intenzivní rodit a příliš husté korunové rostliny vést ke stárnutí a smrti vnitřních výhonky.

Prořezávání meruňka podzim povinen každoročně poskytují tvorbu nových výhonků, které bude udržovat hojnou úrodu

 1. V nepřítomnosti obřízku Plody stát mělké, a jejich počet je značně snížena.
 2. I bez tohoto postupu, větve naložené ovocem rozbije. Je třeba upravit počet vaječníků na natáčení.
 3. Růst a rozvoj mladých větviček snížena, nakonec se zastavil. Meruňka „stárnutí“, a v důsledku toho, že ztratí své plody odrůdové vlastnosti, takže velikost a chuť.
 4. poleva výhonky. Je-li strom roste ve středních zeměpisných šířkách, je nevyhnutelně vystavena těžké chladu. V tomto případě jsou všechny ovlivněny nebo sušené větve musí být odstraněny pro sanitární účely.

Tak, aby vytvořila čistý a krásný korunu vašeho domácího mazlíčka a zajistit pravidelnou a hojnou plodů, ale rovněž prodloužit životnost ovocných stromů, by měla být prováděna systematicky snížit její výhonky.

Pokud budeme mluvit o vhodný čas pro prořezávání meruňky, je třeba poznamenat, že nezbytné provést komplexní proces. To znamená, že je třeba snížit meruňku na podzim, v létě a na jaře.

Zahájit proces stříhání větví se doporučuje v prvním roce. Na jaře začínají tvořit korunu, následně stimuluje bohaté plodů a zkvalitnit vlastnosti ovoce.

Na podzim prořezávání rostliny se provádí pro sanitární účely. To odstraňuje všechny nemocné, poškozené nebo suché výhonky pro zlepšení celého stromu.

Když zhoustne koruna meruňka strom chybí světlo, které vede ke smršťování a odumírání větví

V létě ořezaných větví stimulovat tvorbu mladých výhonků. Tento postup se provádí pro omlazení meruňky s frekvencí jednou za dva nebo tři roky.

Jak snížit meruňkový podzim

Na podzim je třeba meruňky snížit k odstranění poškozené a devitalizované větve. Tímto způsobem, je závod připraven na nadcházející zimu a pomoci získat sílu pro další sezónu. také důležitým výsledkem dělení slabé větve a bude tvorba mladých výhonků. Často jsou to oni tvořili většinu ovoce meruňky.

To je také znakem tohoto ovocného stromu je, že přebytek vaječníku není shozen rostlinou. To vede k lámání větví a chorob rostlin.

V důsledku toho se na podzim by měla být provedena nejen hygienické, ale také regulační a obnovení prořezávání.

Pečovat o meruněk potřebovat tyto nástroje:

 • nůžky;
 • zahrada očkování nůž;
 • zahradní pila;
 • bar pro ostření;
 • provazů podpořit výhonky a větve;
 • prostředky pro utěsnění rány a poranění (např., zahradní VAR).

Prořezávání meruněk pomocí zahradnické nůžky

Za prvé, všechny zahradní nářadí musí být pečlivě brousit. Prořezávání nůž naostřený na mokrém baru odstranit železné piliny. Nové nůžky nebo zaobleny, že je nutné demontovat a podkopat jeho čepel. Kontrola nástroj. Pruner lze nastavit ovládání napětí matic, pokud příliš těsný grip, oslabují ji, pokud je zdarma - utáhnout.

Než začnete u zahradního pile je nutné rozpustit zuby v opačných směrech, střídavý pomocí levé a pravé náklon. Ohybu úhel zubů je udržována stejná, ostrý strana, musí být splněny všechny zuby směřovat dovnitř.

Na podzim formativní prořezávání meruňka prováděny s cílem zasadit příští sezónu jsou zásobené živinami rození střílí rovnoměrně. To je důvod, proč je tento typ prořezávání cvičil s mladými stromy.

Takové oříznutí se provede následujícím způsobem:

 1. V prvním roce života tvoří korunovým, odříznutí čtvrtinu biče. Na mladé listy rostlin dva hlavní uniknout, poskytující vzdálenost mezi nimi asi 30 cm, zbývající větve jsou odstraněny. Mezi další témata jsou řezané na délku menší než je délka biče 20-30 cm.
 2. Následující rok, dva mladí větve řezat stejným způsobem, opouštět vzdálenost 40 cm mezi nimi.
 3. V následujících letech, stejný postup se provádí, zvýšení intervalu 10 cm.
 4. Větve centrální útěku snížit na polovinu, pokud přesahují 60 cm. Short ponechány beze změny.
 5. Když se meruňka strom rostl krátké a slabé větve, ale přinese ovoce v dlouhodobém horizontu, je doporučeno, špetka, dokud dokud se nedostanou dostatečně dimenzovány podle hmotnosti plodu silnější.

Režim ořezávání meruňka

Regulační prořezávání pomáhá udržet korunu a plodné vlastnosti meruňky. V tomto případě se odstranění výhonky z korunky do směru růstu, aby zajistily dostatečnou úroveň pokrytí všech částí rostliny.

Dospělé rostliny často zastavuje růst nových výhonků. Aby se omlazení zralé rostlině, je podrobena pádu prořezávání:

 1. Po pečlivém zvážení všech rostlin, Vybrali nenosných nohy. jejich zahradní uříznout pilou pod úhlem 45 stupňů.
 2. Určete počet nejsilnějších výhonů, relativně mladých. mošt odstranit větve rostoucí na ně, všechny nebo některé velké.

Jak pečovat o strom po prořezávání

Po prořezávání meruněk vyžaduje pozornost. Po zákroku, tyto kroky jsou nezbytné pro péči o:

 1. Všechny části byly opraveny zahradní rozteč.
 2. K dezinfekci používat velké rány Roztok síranu měďnatého.
 3. Pro následnou úpravu a obnovu meruňky zavedené fosfor a dusíkatých hnojiv.

Místo plátky meruněk být okamžitě ošetřeny speciální zahradní hřiště nebo pravidelné lak na dřevo

Správné prořezávání meruňka strom může zdát časově náročný proces, a to zejména pro začínající zahrádkáře. ale to je podmínkou pro zdraví rostlin a poskytují požadované množství a kvalitu plodů.

Proto prořezávání meruněk, její druhy a podmínky

Před meruněk propůjčit první úroda bude muset tvrdě pracovat. Jedním z povinných zemědělských postupů při tvorbě koruny je meruňková plodina. Nejen, že si koupit nástroj, musíte pochopit význam operace, a naučit se ji držet správně rozlišovat pintsirovku, přiskřípnutí, ražení. Je důležité, aby ten správný řez ovocných větví. Zanedbaný, ne z hlediska výkonu prořezávání může zničit ovocný strom.

Druhy prořezávání a ovocných sazenic stromů

prověřovat na plodová meruněk, všimnete si, že tam jsou stromy různých tvarů, ale všechny z nich mají řídkou korunu, tvořenou speciálními technikami meruňkovou plodiny.

Wood přijímá několik typů prořezávání pro sezónu:

 • tvarování;
 • regulační;
 • redukce;
 • hygiena;
 • omlazující.

Formativní prořezávání je nutné Odnoletkov začaly větvit, tvořící větve prvního řádu.

V tvorbě meruňka korunového Scheme bezyarusnoe. Tvorba trvá po dobu 4 let, před nástupem plodu.

Jiný způsob výroby. První pružina na vypěstovaných sazenic jsou ponechány závity 2, centrální hřídel je zkrácen o 30 cm a levé větve mezi větví prvního řádu je tlačen proti kmeni, směřující dolů. Všechny větve se prořezávají. V květnu odstraní nadbytečné výhonky pobledlý ven a v létě zachovat tvar spodní vrstvou a reliéfní pintsirovkoy. Následující rok, stejný z horních větví prořezávání meruněk tvoří druhou vrstvu. Počínaje pátým větve tvoří třetí vrstvu, a strom se stane kompaktní elegantní tvar.

Všechny pobočky jsou zkráceny každý rok, takže vzácnou korunu. Tvaru stromu ořezávání. Přijímací stimuluje růst vegetativní hmoty a urychluje plodů. Režim ořezávání mladý meruňkový pružina uvedeny níže:

V budoucnu všechny druhy stříhání korunu brání přerůstání a tvoří strom pro lepší osvětlení sluncem.

Meruňka ovoce pupeny vázána na 30 cm od horní části mladých větviček. Rodící větev je uložena po dobu 2 let. V budoucnu to nedává úrodu, je nutné vytvořit nové rodící poboček.

Regulační prořezávání umožňuje uložit úrodu. Ale meruňka svazuje všechno ovoce, bez ohledu na to, kolik barev. Proto regulace způsobu sklizně odstranění nadbytečných ovocných větve zabraňuje oslabení stromu.

Omlazení prořezávání meruňka je nutná na podporu vzniku nových výhonů, a který tvořil úrodu. Přijetí vám umožní vrátit druhé mládí, starých stromů.

starý strom prořezávání se provádí podle schématu:

 • Čisté zdřevnatělé větve starší než 5 let;
 • zkrátí stonek útěk, vytvoření podmínek pro růst mladých výhonů;
 • část starých poboček by mělo být ponecháno, dokud se rány zahojily nejprve drastické prořezávání.

Když omlazení prořezávání starého dřeva je třeba postupně odstranit. Máte-li provést operaci najednou, strom neobnoví, zemřít.

Takže, bez ohledu na to, jaké jméno prořezávání, že je zaměřen na zlepšení odolnosti a ovocný strom. Z tohoto důvodu je důležité provádět jakékoliv prořezávání, vedený podle pravidel:

 • co nejméně škodit stromu a zavřel každý střih zahradní hřiště;
 • používat letní prořezávání meruněk, odstranění tenké výhonky, ražba, pintsirovku použít co nejméně traumatizující lignified větev úseky;
 • to je nemožné provádět prořezávání na jaře, ale je třeba zachytit tok mízy;
 • Podzim prořezávání se provádí pouze u časných a středních tříd;
 • znát správné techniky Prořezávání a vlastní zahradní nářadí;
 • třeba vzít v úvahu probudimost ledvin, pobegoobrazovatelnuyu schopnost meruňka.

Než začnete tvorbu stromu, hezké vidět výcvik na jaře prořezávání meruněk - videa pro začátečníky:

Jak brzy změní barvu meruňka stromové kůry a šťávy začínají krmit dřevo přichází čas jarních prací. Vše, co se týká tvorby mladého plodová meruněk a musí mít čas, než zelené kužele. Současně se provádějí hygienickou a obnovy prořezávání. V provozu jsou všechny úseky jsou na ledviny. Je důležité, aby ten správný sklon, střih směr a vzdálenost k ledvině.

Správný střih je důležitá pro rychlé hojení ran. Musíte mít ostrý nástroj k praxi a získat ruku na tyčích neplodovyh stromů. Zároveň můžete provádět hygienické čištění koruny a odstranit zbytečné větve, které rostou dovnitř, směrem ke kmeni stromu.

Péče meruňka léto patří časné a pozdní léto prořezávání Na začátku druhého se nazývá pronásleduje. Early prořezávání se provádí na začátku června. To přispívá k rychlému vzestupu zeleně. Na nově vytvořených výhonky času tvořit ovoce pupeny - příští rok úrodu. Výsledkem bude nárůst výnosů v průběhu příštích 3 let. V případě pozdní letní prořezávání, list neroste a ovocné pupeny tvořil. V tomto létě řezy hojí rychle a bez dalšího GUMMOSIS.

V případě, že strom je nemocný nebo hlad, oříznutí nezvýší výtěžek, a oslabit strom nakonec.

Prořezávání meruňka na podzim se koná v polovině října, v chladném počasí, kdy je strom připraven k odpočinku. Na podzim můžete oříznout časné a střední odrůdy meruněk. Tráví všechny druhy čalounění - formulář, omlazení, odstranění přebytečné zátěže ze stromu. Špetka ven na 12 listů hlavních větví. Dlouhá větev střih 50 cm, ale řez musí být dokonale hladký. Otevřené rány ošetřené se zahradním hřišti.

Na závěr lze říci, že většina dobrých zemědělských postupů techniky mohou být k ničemu, pokud nechcete studovat meruněk. Pokud slabý růst a prořezávání by měl být jemný. Ale je důležité zjistit, proč je strom se vyvíjí pomalu, zkontrolujte na zem, aby se ujistil, že nemá nepříznivý vliv na podzemní vody. Pro každou péči o rostliny jsou s ohledem na jeho vlastnosti.

Prořezávání meruňky, nebo jak se dostat mladistvý vzhled a zvýšit produktivitu

Dbejte prořezávání meruněk - podívejte se na náš článek dělat správnou věc. S naší pomocí se budete moci zvýšit produktivitu a vytvořit strom zdravý a silný.

Dbejte prořezávání meruněk - podívejte se na náš článek dělat správnou věc. S naší pomocí se budete moci zvýšit produktivitu a vytvořit strom zdravý a silný.

1. Proč prořezávání meruněk?

Než začnete pracovat na prořezávání ovocných stromů musí pochopit, jak pro sebe, některé důležité body. Za prvé, meruňka, stejně jako třešně, jablka a jiné stromy ve vaší zahradě, dát dobrou sklizeň teprve tehdy, když ovoce větve, která je populárně volal „ostruhy“. Tyto výhonky vykonávají svou činnost v průběhu určitého období, po které mohou být nahrazeny novými. Jedná se o první důvod provádět prořezávání.

prořezávání ovocných stromů práce

Další cíle formování koruny ovocných stromů, patří:

 • Vytváření trvalých „kostra“, takže strom vydrží vysoké výnosy. Kromě toho bude chránit jej před smrtí - v případě, že pobočka bude ulomit pod tíhou meruněk, strom sám o sobě nebude žít dlouho.
 • Zkrácení doby od výsadby až do první sklizně až tři roky. Mimochodem, nedostatek světla může vést ke smrti výhonů.
 • Vytvoření takového korunu, která by mohla zajistit maximální pokrytí všech výhonků, takže plody meruňky jsou mnohem sladší a chutnější.
 • Zajištění snadnější údržbu a sklizeň.

Vzhledem k tomu jen správné prořezávání může vést k pozitivním výsledkům, které mají být osloven práce velmi vážně znát jemnůstky tohoto problému.

2 Learning strom ořezávání režim v závislosti na jeho věku

V rámci přípravy na prořezávání meruněk, vždy vyzbrojený ostrými nůžkami nebo zahradní řezání, nezapomeňte k dezinfekci nástrojů, které budou chránit strom (zejména v případě sazenic) před onemocněním. Jak provádět práce v prvním roce po výsadbě?

Je-li stromek má centrální kufr s žádnými větví, měla by být zkrácena, takže ve výšce 90-100 cm od země. V případě, že strom má pobočku, zkontrolujte sazenice dva výhonky umístěné podél řady. Měly by být zkrácena o 50%. Zbývající větve řezat, takže pahýly. Hlavním dirigentem zkrátit tak, aby se zvedl nad zbývajícími výhonů cca 20 cm. Také nezapomeňte odstranit všechny výhonky z pupenů umístěných pod 50 cm nad zemí. V létě semenáčků broušených s výhonky, které začaly růst ve svislém směru.

Ve druhém roce jsme také položení prořezávání několik centrálních výhony tak, že jsou umístěny na různých stranách trupu ve vzdálenosti nejméně 40 cm od sebe a loňských výhonů. Zkrátit je tak, aby horní nitě nebyly delší než dolní části hlavní dirigent řez ve výšce 40 cm od horního útěku. Také se ujistěte, že zkrácení bočních výhonků: v silnovetvyaschihsya odrůd řezu do poloviny v plohovetvyaschihsya - asi o třetinu.

Zkrácení horní větve meruněk

Ve třetím roce po výsadbě, je třeba držet záložky hlavní výhonky. Za této příručky, který se nachází na nich musí být zcela odstraněny, zbytek prořezávání se provádí stejně jako v prvních dvou letech sazenice. Ale ve čtvrtém ročníku stromu obvykle začíná přijít do uskutečnění, které se mohou stát překážkou řezání větví. Od tohoto okamžiku a za další 4 roky, prořezávání meruňka snížen na carvingové nemocných, zraněných a zahušťování výhonky.

A vypadá to, že další prořezávání? Je třeba připomenout, že v podstatě meruňka stabilní ovocné extrémně krátká (asi 25 cm) boční větve, meziroční nárůst krátkých výhonů asi 90 cm. Pokud tomu tak není provádějí pravidelné řezání, v krátkém čase na těchto výhonků začínají tvořit tenké větvičky délku 5-6 cm, které 2-3 let plody se začínají objevovat. Životaschopnost neukorochennyh střílí je jen pár let, po které přestávají produkovat úrodu.

Je proto není upustit od pravidelné aktualizace mladých semenáčků, zkrátit několik výhonky na každé pobočce skeletu.

3, léto, podzim, zima a jaro - stručně o každém ročním období

Podle mnoha zahrádkářů, nejlepší doba k provedení práce - to je zima. Nicméně, meruňka plodina možné pouze v případě, že teplota klesne pod -5 ° C, Co a zimní aktivity? Při této teplotě, kdy se strom „režimu spánku“ Rány jsou utaženy rychleji. Ale když teplota klesla pod -5 ° C, převést na práci na jaře, aby nedošlo k poškození meruněk.

Zimní prořezávání meruňka strom

V létě by měla být anti-aging ošetření, ale prořezávání je lepší nechat na začátku srpna. Vykonávat činnost v dřívějších obdobích se nedoporučuje - prořezávání může vést k poklesu v zelené hmoty stromu. Podzimní práce zaměřené na přípravu meruněk, stejně jako ostatní ovocné stromy na zimu - správně strávil prořezávání zvýší otužilost stromu. V této fázi je důležité, aby se uvolnil dřevo z výhonků, které nedávají ovoce a poškozené, suché větve, protože mohou žít hmyz jsou schopny v zimních velké škody meruněk.

Jarní práce se provádí především pro odstraňování výhonky, které nebyly schopny zimu a zemřeli. Také se neobejde bez plodin pěstovaných nových výhonků, které mohou zahustit korunu. Nejlepší doba k práci - v první polovině jara, ale ještě nezačala aktivní tok mízy, vřídky v tomto případě se bude léčit mnohem rychleji.

4 Autumn prořezávání meruňka - hledá nejlepší bilanci

Kromě zlepšení zimní otužilost, podzimní práce pomáhá regulovat korunu a obnovení dřeva. To je důležité zejména v případě, léto strom přineslo dobrou sklizeň, po kterém se rychle ztrácí svou sílu. Vaším hlavním úkolem v této fázi - aby mu pomohli „zpátky na trať.“ Správné prořezávání v tomto okamžiku vám pomohou dosáhnout co nejlepší rovnováhy mezi větvemi, které nesou ovoce, a ty, které udržují celou řadu zelených rostlin.

V tomto případě, v případě, že prořezávání jabloně nebo jiný strom zahrada je obvykle ke zlepšení produktivity, opak je pravdou s meruňkovou - klesat. Ano, pro příští sezónu můžete dostat o něco méně, než plodiny, ale sklizeň ovoce bude pravidelná a dlouhověkost stromu budete rozšířit oříznutí provést.

Prováděním prořezávání meruněk k nižším výnosům

schéma prořezávání je následující:

 • Od druhého roku života stromek by měl být řez až 30% všech ovocných výhonků.
 • Montované nitě, které jsou závislé na tvaru koruny, obvykle nedotkl, lze řezat pouze rostoucí ohyby nesprávně.
 • Plodné výhonky zdobené 50 cm.
 • Před založením odstraňte všechny nemocné větve - následující rok na jejich místo přicházejí mladé a zdravé výhonky.

Když to funguje na podzim? To je nejlepší nechat v říjnu, takže před chladným počasím bylo nejméně 14 dní. Často se stává, že dospělý meruňky náhle začíná nést ovoce buď na vrcholu nebo na bočních větví. To vede nejen ke snížení výnosu, ale také ztěžuje sbírat ovoce.

Aby se tomu zabránilo, přečtěte si následující doporučení:

 • Při jarním prořezávání je nutné odstranit všechny kosterních větví bočních větví. Všechny sekce léčit zahradní hřiště. Poté, které jsou aktivovány a jít do růstu spících pupenů a po pár měsících kostra výhonky jsou pokryty s mladými větvemi, které porostou meruňky.
 • Nebojte se, aby se odstranily všechny výhonky, které rostou v pořádku. Praxe ukazuje, že takové meruňky střílí prakticky nebude, a tkaním se sousedními větvemi začnou zasahovat do jejich růstu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 5