Jak pájení vodičů

Jak pájení vodičů

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak pájecí drát k drátu v domácnosti

Různé metody a techniky pájení vždy použit pro sběr jakýkoli elektrický okruh, pro vytvoření hotové desky s plošnými spoji s rádiové prvků na všechny informace pevně na svém místě. Pájení vystaveny nejen různé dráty, kabely, ale i žárovky, odpory, tranzistory, diody, integrované obvody, klávesami, tlačítky mostních obvodů atd Zdaleka ne každý ví, jak pájet drát na drát, ačkoli tato schopnost je někdy velmi potřebné.

Pike můžete být užitečné i doma, máte-li rozdíl napětí v síti omylem spálil drát do svého oblíbeného rádia, nebo jste se rozhodli shromáždit svých rukou moc párty na vaše hudba byla hlasitější.

Volba pájky a dalších nástrojů

Před tím, než přímo na pájení, je nutné zvolit pájku a vše ostatní, co potřebujete k práci.

Nejprve je nutné zvolit pájku, které se liší v síle. Z tohoto důvodu je třeba poznamenat, že je třeba pájet. Pokud tento radioaktivní prvky, strach silného přehřátí, nebo čip, optimální výkon páječky je 5-20 wattů. Pro pájecí drát pro vodiče nebo terminálu, vhodné pájedla s výkonem 40-50 wattů. U sloučenin kovových prvků, které mají tloušťku 3 mm, je nutno zvolit páječka s výkonem 50 wattů.Také pracovat s páječkou budete muset připravit:

- pryskyřice pájecí tavidlo nebo kyselina.

Před pájení pracovní bodnutí se zbaví sazí jeho vytěsňovací souboru. Pak se pájení připojen k síti, se zahřeje a ponoří do pryskyřice.

Pokud jste nikdy nepracovali s páječkou a nevědí, jak pájet drát k drátu, je třeba trénovat. K tomu se kus drátu zbytečné bez izolace, a rozdělit se do 12 přibližně stejné části o 2,5 cm na každé. Pomocí pinzety, páječkou, pájky a tavidla, se snaží shromáždit kousky krychle. Bude to dobrý trénink pro výuku pájení. Jakmile je design je připraven, necháme vychladnout a zkontrolovat, jak pevně se držet všech spojů. Pokud se něco klesla off - resolder.

Před zahájením prací všechna místa, kam je prováděno pájení je třeba cínu.

Pájecí drát páječka vyžaduje dodržování určitých pravidel práce, která má být pohodlný a bezpečný jako výsledek. je nutné tvrdé pájky, nejčastěji používané jsou PIC 40, PIC 50, PIC-61. Poslední úspěšný a se nejčastěji používá při výrobě. Chcete-li provést pájení, je nutné, aby se zahřál na místo, které je pájení na teplotu, která pájky byl schopen roztavit a vodiče nejsou přehřátí.

Veškeré práce pájení vodičů se skládá z po sobě následující etapy:

- Dráty jsou připraveny pro pájení. Film oxidu musí být odstraněna setřením pájky nebo pryskyřičnými kyselinu.

- Předehřátý páječka se uvede do pájky, to trvá docela dost, aby se zabránilo velký příliv v místech pájení.

- Applied pájecí dráty k drátu a na místě styku se uvede pájením přesně čas, který potřebujete, aby pájka zůstává na místě křižovatky drátů.

Nepotřebujete páječkou příliš mnoho zpoždění u drátů. Jen pár vteřin pájky dráty uzavřenou. Po bodnutí se odstraní z pájených spojů, pájka ztuhne. K křižovatka neměl pájku a ukázalo se, čistý, dráty nutné držet stále do úplného ztuhnutí pájky. V případě, že místo se ukázalo být nadbytek pájecí pasty - měly by se odstranit. Je nutné umístit pájení není oxidován v průběhu času.

Než budete moci trénovat na osobní zkušenosti, jak pájet drát k drátu, dát několik tipů, které můžete potřebovat.

Během pájení není nutné používat velké množství pájky, je sotva dost, aby pájky mohl dostat do minutových mezer materiálu a dráty dluhopisů. To bude stačit, intermolekulární interakce síly začaly jednat.

K odstranění přebytečné pájky, můžete použít stínicí opletení, které bylo přijato z jakéhokoli kabelu. Také použití páječka, která je, na brázdy bodnutí do které přebytečný pájecí dostává při dotyku o místech srůstů.

Příliš mnoho pájky může způsobit uzavření kontaktu.

Pokud budete mít příliš málo pájku na hrotu pájedla - nebudete moci letovat nic.

V případě, že páječka bude hodně sazí, nebo toku - pájka se nevyhovující. Totéž se stane, když se páječka není zahřátá na požadovanou teplotu.

Nezapomeňte, že je třeba pohrát s dobrou kresbou nebo v dobře větrané místnosti.

Nyní víte, jak správně pájecí drát na drát.

Jak pájení páječkou?

Co potřebuji začít pájení?

pájení. Páječka - je hlavním nástrojem procesu pájení. Jedná se o elektrické zařízení se skládá ze dvou částí: z rukojeti a topná plocha. Rukojeť páječky je ze dřeva, s ohledem na skutečnost, že pracovní část dosahuje velmi vysokých teplot. Pokud jde o provozní teplotu, to je vyroben s pomocí svých přídělů. Maximální teplota pracovní části pájedla, závisí na jeho schopnosti, může být teplota 300 až 350? C,

Proces pájení elektrické páječky

Cínování konců kabelů

Pájecí měděný kabel

 • První metoda - když malá část kabelu je položený na straně druhé, a jsou připájeny;

 • Druhý způsob - pokud je součástí kabelu překrývají navzájem a připájen.

  Vyberte typ připojení závisí na cílech a samotný kabel.

  Pájecí drát pájky: jak právo

  Jedním z nejspolehlivějších způsobů připojení vodičů - pájení. To je proces, ve kterém je prostor mezi dvěma vodiči naplněna roztavenou pájkou. V této pájky musí být teplota tání nižší než je teplota tavení kovu spojeny. Doma, nejčastěji používané pájení pájka - malý přístroj pracující na elektřinu. Pro normální provoz, rukojeť výkon by měl být alespoň 80-100 wattů.

  Co budete potřebovat pro pájení páječkou

  V bude zapotřebí doplňkem páječky pájecí, kalafuna nebo tavidla, je žádoucí, aby se stojan. Stále v procesu může vyžadovat malý soubor a malé kleště.

  Často mají pájky měděné dráty, například na sluchátka, opravy domácích spotřebičů, atd

  Chcete-li získat dobré spojení drátů, je nutné je očistit od nečistot, včetně z filmu oxidu. V případě mono-core ještě lze čistit manuálně, splétané vodiče obvykle není možné vyčistit. Obvykle se zpracuje s kalafunou nebo tavidla - účinných látek, které se rozpouštějí nečistoty včetně oxidu filmu.

  A pryskyřičné toky a dobře fungovat, tavidla jen snadnější použití - můžete ponořit kartáč do roztoku a rychle zpracovávat drát. Pryskyřice je nutné umístit vodič a pájení je zahřát na roztavený materiál obalen celý povrch kovu. Nevýhodou použití tavidla - v případě, že zůstanou na dráty (a jsou), postupně požírá okolní pláště. Aby se tomu zabránilo, jsou všechny pájené spoje by měly být zpracovány - odplavit zbytky tavidel alkohol.

  Pájky a tavidla pro tvrdé pájení měděných drátů

  Rosin je univerzální nástroj, a toky mohou být zvoleny v závislosti na kovu, který se chystá pájet. V případě vodičů je měď nebo hliník. Pro měděné a hliníkové dráty se tok LTI-120 nebo borax. Velmi pěkná práce domácí tok pryskyřice a denaturovaného lihu (1 až 5), kromě toho, že je to jen proto, aby vlastníma rukama. Pryskyřice add alkohol (lepší prach nebo velmi malé kousky toho) a třepe se do rozpuštění. Pak se tento prostředek může být zpracován a kroucení vodičů před pájením.

  Pájka, pájení pájecí měděné dráty 60 jsou použity PIC PIC PIC 50 nebo 40 - cín-olovo. Další vhodné sloučeniny hliníku na bázi zinku. Nejběžnější - CO-12 a P250A (zinek a cín), třída A (zinku a cínu s přísadou mědi) TSA- 15 (zinek a hliník).

  Vhodné k použití pájky s kalafunou

  Velmi snadné použití pájky, které zahrnují kalafuny (obr 61). V tomto případě není nutné pro předčištění každém vodiči v kalafunou zvlášť. Ale pro vysoce kvalitní pájení pájka musí mít silný - 80-100 wattů, což může rychle ohřeje na požadovanou teplotu pájení místě.

  Aby bylo možné správně Pájecí drát páječka potřebují více:

  • Stojan. Může být zcela vyrobeny z kovu nebo dřeva / plast regálových pevných kovových úchytů pro pájení. To je také užitečné v případě, že je malá kovová krabička pro pryskyřice.

  Pájení páječka stojan s praktickým samostatně vyrobené a továrny - není příliš důležité

  Takže je nutné ostřit hrot pájecí

  Kleště - držet drát

  U odstraňovače tok může vyžadovat alkoholu pro izolaci - elektrické pásky nebo Teplem smrštitelné hadice různých průměrů. To je všechny materiály a pomůcky, bez kterých není možné pájení pájecí dráty.

  Pájecí proces electrosolderers

  Všechny pájecí technologie páječka drát může být rozdělena do několika po sobě následujících fázích. Všechny z nich se opakují v následujícím pořadí:

  • Příprava vodiče. Při pájení drátů, které jsou uvolňovány z izolace. Pak se od nich mechanicky odstraňuje zoxidovaný povrch. Můžete použít malý kousek smirkového papíru s jemným zrnem. Kov by měly být lesklé a jasné.
  • Cínování. Předehřátí pájka s teplotou tání pryskyřice (dotyková začne aktivně rozpuštěné). Trvat vodič přivádí k dílu kalafuny pájedla se zahřívá tak, aby vše poškrábaný drát byl ponořen do pryskyřice. Dále v pájecí pájecí bodnutí přičemž pokles a předat jej do obráběné části vodiče. Pájka se rychle rozšířila, zahrnující tenkou vrstvu drátu. Tak, že je distribuován rychle a rovnoměrně, strávit trochu zatáčku. Po pocínování měděných vodičů ztratit zarudnutí, stává stříbro. Takže zvládnout všechny dráty, které je třeba pájet

  To je všechno. Stejným způsobem můžete spárovat dva nebo více drátů, můžete pájit vodičem na nějaký druh kontaktní páčky (například při pájecích sluchátkách - můžete propojit drát na konektor nebo na podložku na sluchátkách) atd.

  Po dokončení pájecího drátu s páječkou a ochlazování musí být spojení odpojeno. Elektrickou pásku můžete navíjet, můžete ji nasadit a potom tepelnou smršťovací trubičku zahřát. Pokud se jedná o otázku elektrovodivosti, doporučuje se nejdříve otočit několik otáček elektrického pásku a nasadit na teplem smrštitelnou trubku z horní části, která se ohřívá.

  Rozdíly v technologii při použití toku

  Pokud se použije aktivní tok, nikoliv kalafuna, proces cínování se změní. Vyčistěný vodič je mazán složením, po které je ohříván páječkou s malým množstvím pájky. Pak je vše popsáno.

  Spájení s tavidlem - rychlejší a snadnější

  Tam jsou rozdíly v pájení dvojčat s tokem. V tomto případě nemůže být každý drát tažen, ale zkroucen, potom zpracován s tavidlem a okamžitě začne pájit. Vodiče nelze dokonce vyčistit - aktivní složky korodují oxidový film. Ale namísto toho bude nutné pájky odstranit alkoholem - aby se zbytky chemicky agresivních látek umyly.

  Vlastnosti pájení lanek

  Spárová technika popsaná výše je vhodná pro monobloky. Pokud je drát spletený, existují nuance: před cínováním jsou vodiče nerozepřeny, takže můžete vše ponořit do pryskyřice. Při použití pájky je nutné dbát na to, aby každý drát byl pokryt tenkou vrstvou pájky. Po ochlazení jsou dráty opět zkrouceny do jednoho svazku a pak mohou být pájeny pomocí páječky, jak je popsáno výše, ponořením bodce do pájky, zahříváním adheze a aplikováním cínového materiálu.

  Při stírání musí být splétané vodiče "navlhčené"

  Je možné pájit měděný drát hliníkem

  Spojení hliníku s jinými reaktivními kovy nelze provést přímo. Vzhledem k tomu, že měď je chemicky aktivní materiál, měď a hliník nejsou spojeny a pájeny. Problémem je příliš rozdílná tepelná vodivost a různá vodivost. Po průchodu proudu se hliník zahřívá stále více a více. Měď se zahřívá a rozšiřuje mnohem méně. Konstantní roztahování / kontrakce do různých stupňů vede k tomu, že dokonce i ten nejlepší kontakt je rozbit, vzniká vodivý film, všechno přestane fungovat. Proto měď a hliník nejsou pájeny.

  Pokud existuje potřeba připojit měděné a hliníkové vodiče, proveďte šroubové spojení. Vezměte šroub s vhodnou maticí a třemi podložkami. Na koncích připojených vodičů jsou kroužky tvořeny velikostí šroubu. Vezměte šroub, vložte jednu podložku, pak vodič, další podložku - další vodič, nahoře - třetí podložku a upevněte ji maticí.

  Hliníkové a měděné vodiče nelze pájit

  Existuje několik dalších způsobů, jak připojit hliníkové a měděné vedení, ale pájení se na ně nevztahuje. Přečtěte si o dalších způsobech, jak můžete zde, ale šroub - nejjednodušší a nejspolehlivější.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  83 + = 92