Jak pečovat o doma Gloxinie

Jak pečovat o doma Gloxinie

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Gloxinie: péče a pěstování doma, chov

Gloxinie - je populární mezi zahradníci elegantní vnitřní kvetoucí rostliny. Love it vyhrál svou úžasnou krásu, která elegantně zapadá do každého interiéru. Tato květina dobývá celý jeho úžasný a jedinečný jas, jemnost.

Pokojová rostlina se týká dlouhodobě, která má hlíznatý oddenek. Kmenové Gloxinie krátký s velkými šťavnaté listy ve tvaru oválu a svěží zelené barvy. Květy ve tvaru zvonů, dost velký, že se nachází na dlouhém stonku. Jejich konstrukce může být froté, polo-double, a dokonce se zvlněnými lístků. Květy jsou různého monochromatický, stejně jako s různými barevnými přechody. Gloxinie, nebo jak to je jinak nazývá Sinning, má velké množství tříd, které se liší ve velikosti a barvy květů, kmenové výška, barva listů. Mezi nejoblíbenější druhy domácího květu:

 • Gloxinie Avanti se liší od jiných odrůd podle jejich velké květy jasných barev, kvetoucí dohromady. Plechy na to Sinning hustá a relativně malý.
 • Gloxinie Hollywood je všeobecně známo, protože jejich velké jednotnou fialové barvy.
 • Gloxinie Brokada - je to jen perfektní dárek pro pěstitele. Hřeší této odrůdy s nízkým kmenem a nádhernými květy. Že po akvizici závodu užil její bujný kvetoucí květinářství musí vědět, jak se starat o Gloxinie doma.

Jak je péče o květiny?

Gloxinie. Péči doma

Stejně jako všechny pokojové rostliny, v hřešení existují určité požadavky na výrobky pro péči, které jsou v souladu s pěstiteli.

Gloxinie, kde můžete obdivovat fotky níže, rád hraje a rozptýlené, ale jasné světlo, kterou je třeba pokračovat v ne méně než 14 hodin (za tímto účelem může navíc obsahovat noční zářivku). Chcete-li zjistit, zda naše krása je dostatek světla, je třeba dávat pozor na jeho listů, pokud jsou uspořádány horizontálně, chybí, ale pokud přetáhnete až na vrchol (na světě) je nedostatek. Ale musíme si uvědomit, že přímé sluneční paprsky dopadající na pokojová rostlina, může to zničit.

Gloxinie strach z průvanu, takže uvedení na okenní parapet květina domů, nemůžete otevřít okna často. Sinning není nutné stříkat, protože tento domácí květiny nesnáší vlhkost na listech. Ale zároveň pokojové rostliny vyžadují vysokou vlhkost, což může být dosaženo, pokud necháte nádoby s vodou na parapetu vedle hrnec Gloxinie.

Během období růstu a kvetení za sinnengii Musíme na pokojovou teplotu, jen v zimním období, kdy pokojová rostlina je v klidu, je nutné zajistit teplotu asi 10 0C. Podíváte-li se na listech, můžete identifikovat problémové rostlin (pokud existují). Znaky, které ukazují gloxínie jejich teplota preference:

 • Pokud jsou desky vynechány, pokojové rostliny za studena;
 • v případě, že listy jsou vzbudil, že se přehřívá domácí květiny.

Proto, když je zjištěn problém, je třeba jej opravit.

Hřeší květy v květnu a červnu. Když toto období končí v pokojové rostliny, musíme odstranit stonky, listy, takže jen spodní 2 nebo 4. Poté, v paždí objeví nevlastní děti domácího mazlíčka, bude muset udržet jen málo vytrvalý a zbytek by měl být odstraněn.

Hřešíce navlhčit potřebné vody o něco teplejší, než je teplota místnosti. Když se vegetačního období rostliny, zalévání je nutné provádět v talířku nebo na vrcholu, ale zároveň, že vodní kapky nepadají na listy a květy. Zalévání pouze tehdy, když se horní vrstva zeminy vyschla. Od pozdní léto zavlažování je potřeba méně často až do poloviny podzimu Sinning přišel k odpočinku.

Hlavním pravidlem pro pěstování této rostliny - přebytek hnojiva způsobí více škody než nedostatek nich. Gloxinie 1 hnojit každých 10 dní, což je specializovaný komplex.

Při přípravě květin domů do klidu, živí rostliny by neměly být. Pokud tomu tak není držet hnojivo, budou květy být krátká a mělká, ale barvy se stanou bledý vzhled.

Po období odpočinku mohou pokojová rostlina speciální znečištění směsi pro rychlý růst, kvetení hřešení oplodněna s cílem zlepšit kvalitu květin.

Vypadat lépe následuje období odpočinku, jako pravidlo, to padá na konci zimy. Pokojová rostlina 1 krát za rok přesadit. Půda je lepší koupit ve specializovaných obchodech nebo si vytvořte vlastní z listu půdy, humus, v poměru 2: 1, resp. Když přesazování obal musí vzít domů více než květ, dát tam odvodnění, a vrstva zeminy mix, a poté posunout zemskou com s Gloxinie, sypané zeminy, utěsnit. Hřeší transplantaci je nutno přesně pro hlízy v zemi jsou jen z poloviny.

Vnitřní zařízení mohou být šířeny různými prostředky, které jsou mnohé. Ale výběr metody závisí především na hřeší odrůd. Z tohoto důvodu koupi pokojová rostlina, je třeba znát jeho rozmanitost, takže si mohl kvalitativně jej reprodukovat. Metody pro chov místnosti Gloxinie:

Ve speciálních stáncích si můžete koupit jakoukoli Gloxinie místnosti. Je lepší zvolit pro vlastní výsadbu semen v zrnech. Na obalu je napsáno v načasování jejich klíčení, ale zpravidla je od 4 do 6 měsíců. Pokud výsadba bude probíhat v zimním období, je to ještě více - až 10 měsíců.

K setí semena Gloxinie můžete použít ready-made skleník, nebo si sami. K tomu, aby se zhluboka nádobu s víčkem, aby se tam a užívat tablety rašeliny, distribuci korálky na nich. Pro větrání semen by mělo být provedeno v obálce několik děr. Pak dokončil skleník v teple dobře osvětlené místnosti. Teplota v místnosti by měla být asi 23 0C. Navlhčete jen půdu v ​​případě potřeby. Poté, co je nutné vznik čekat, až se dostanou silnější, takže mohou být zasazeny v trvalé kapacity.

Pro self-reprodukční Gloxinie listu, je třeba vzít nejmenší kus papíru a dělené u nejsilnějších žíly snížit stopku, přičemž ne více než 2 cm. U těchto manipulací je lepší, aby se nástroj s ostrým nožem, aby snad hnijící listy. Tento připravený materiál by měl být zasazeny v nádobách s mokré vozovce, na které se vztahuje s filmem až do prvních listů.

Tento typ chovu bolestivé dost pro rostliny, takže se provádí jen zřídka. Vyberte si zdravé hlízy, detekce na hlíz hnilobě, je třeba snížit. Pak nakrájejte zvládnout uhlí pro dezinfekci. Na každý z kusů hlíz, musí být proces. Pak se tyto hlízy jsou zasazeny do nádoby s vlhkou půdou.

Když jste skončil kvetení, rostlina je třeba odříznout stonky a umístit do misky s vodou pro vznik kořenů. Pak taky, zasadil do vlhké půdy a zakryjte fólií.

Dát vodu v procesu vzniku kořenů, a pak zasadil do půdy.

Jedná se o nejzákladnější a velmi populární způsob reprodukce domácí hřešit. Během tvorby poupat, musí být listové stonky přijata, kde o 4 cm více. Pokud povyadshy listu, je nutné obnovit ponoří do vody, a pak vložit do vroucí vody při teplotě 25 0 ° C. Tehdy, stejně jako v předchozích metod, vložte ji do volné vlhké půdy. O měsíc později, je již možné vzhled hlízy.

Problémy při pěstování hřešit

Po zvážení podmínek péče o domácí Gloxinie, reprodukci, je nutné si uvědomit, že, stejně jako u jakéhokoli pokojová rostlina, může zničit různých onemocnění.

Plíseň šedá - za nejznámější onemocnění, které se objeví na Sinning v důsledku nesprávné péče. Známky jeho výskytu jsou skvrny hnědé barvy na listy pokojová rostlina. Při léčbě je třeba odstranit poškozené fragmenty listů a léčby fungicid.

hniloba. Také docela běžné na hřeší místnosti. Příznaky onemocnění se objeví na kořenech domácích květin, jsou hnědé a mohou hnilobu stonků na jeho základně. Důvodem pro vystoupení na Gloxinie - je nadměrné zalévání nebo vodu, která zvlhčuje půda byla docela zima.

Padlí, blackleg, plísni - nemoc je také škodlivé pro hřešit. Za tímto účelem se jako prevence pokojové rostliny by měly být léčeny pomocí léků fitosporin. V případě, že nemoc se projevila, musí se léčit doma květ lék - fundazol.

brambořík roztoči. Bohužel, tyto roztoči je obtížné odhalit v Gloxinie. Ale pokud je deformita a zahušťování listů zabalené dolů, sušené vrcholky výhonů, pupenů zvadlých, je to všechno jasné známky jejich přítomnosti na pokojové rostliny.

Thrips. Mohou být detekovány v Gloxinie světlých skvrn, skvrny se objevily na jejích listech. Pokud nejsou odstraněny, budou vysychat. Aby nedošlo k zničit pokojová rostlina, je třeba transplantaci, nahrazovat půdu a ošetřování domácí květina insekticidy.

Aby nedošlo k poškození nebo zničení Gloxinie v důsledku napadení škůdci či chorobami, je třeba pečlivě zkoumat květinu za škody a včas rozpoznat příčiny jejich vzniku.

Problémy s rostoucím Gloxinie a jejich řešení

A tyto jevy se stalo:

 • Pokud se žlutými listy a na podzim, snad až příliš časté zalévání nebo nedostatek dusíku.
 • V případě, že listy lokny, nedostatek vlhkosti v místnosti. Tento problém lze vyřešit tím, že vedle pokojová rostlina s vodními zásobníků.
 • V případě, že listy stočit a vytvořit malou stopku a květiny jsou ukryty pod listy, velmi vysoká vlhkost vzduchu v místnosti.
 • Když vidíte okraje listů hluboko zazubrinok - je třeba hnojit roztokem 2% boru.
 • V případě, že vegetace listy začínají tmavnout a se zpomalí, to znamená, že se začnou hnít tuberózní oddenek z příliš hojné zalévání.
 • Když podzimní listí začnou vadnout rostliny, je to jen příprava na dobu odpočinku, se starat o to za to nestojí.
 • Pokud gloxínie není květu, důvodem může být nedostatek světla, nízké oblasti teplot, nadbytek dusíku.

Hřeší lze považovat za poměrně nenáročné domácí květiny. Pečovat doma Gloxinie dost jednoduché, ale tam jsou některé funkce, které jsou nezbytné pro dosažení souladu s květinářství. As náležitou pozorností budou kvést Gloxinie vůně na parapetu jakýchkoliv prostor.

Gloxinie (foto): péče doma, šlechtitelské metody. Hlavními problémy v péči o jemné Gloxinie domu

Tento populární vnitřní zahradnictví rostliny z čeledi Gesneriaceae mít dvě jména: Gloxinie a hřešit.

Tyto květiny jsou poměrně nenáročné na údržbu a snadno se rozmnožovat.

Chovatelé odvozený mnoho druhů lišících se tvarem a barvou květů (jednoduché, dvojité, monochromatické, kaliko, dvoubarevným, tygr) je výstupní velikost (standardní, kompaktní, miniaturní).

Ostrému „grammofonchiki9raquo; spokojeni s své kráse tak dlouho, jak je to možné, je třeba dodržovat „životního cyklu“ Gloxinie: aktivní vegetační období a spící období.

Gloxinie: Péče doma - rozmnožování, období klidu, skladování. Typické chyby při rozmnožování

Doma Gloxinie vypěstované v několika způsoby: osivo, rozdělení hlíz, nevlastní děti, odřezky, stopkách. Protože většina odrůd Gloxinie byly získány hybridizačního komplexu, aby se zachovala odrůdu charakteristiky v nové metody rostlin vegetativních používané v reprodukci.

Nejjednodušší a nejdostupnější z nich - zakořenění listy. Jsou odříznuti v průběhu očkováním z mateřské rostliny. Řízky mohou zakořenění v trochou vody vařené a substrátem písku (perlitu) a rašeliny (4: 1). Pokud stonku „sidel9raquo; ve vodě, po jeho vzniku kořeny jsou zasazeny v základním skle nebo tablety rašeliny. V obou případech k udržení vlhkosti, při které je rychlejší zakořenění řízky umístí do sáčku nebo krycím teplichku. Po vytvoření nových listů a hlíz v základně z mateřské plechových obalech odstraněny.

Pokud je k dispozici je pouze jeden list ceněné odrůdy Gloxinie, pak aby se snížilo riziko neúspěšného založení svého listu může být rozdělena do několika částí. Dezinfikované skalpel nebo kotouč se škrtat žíly na listu, dát ho na spodní straně substrátu, lehce lisované a dát do teplichku. Při teplotě + 20-25 ° C a vlhkosti vzduchu na okrajích řezů jsou tvořeny nových malých rozety.

Z jednoho kusu Gloxinie mohou získat nějaké nové rostliny

Stejná metoda může být provedena poněkud jinak: v listu midrib odstraněn, výsledný arch 2 je řez na poloviny části mezi bočními žil. Jedním z lamina lze rozdělit na kousky o 12-15. Vlhká půda perlitu a rašeliny zasazeny řízky do hloubky ne více než 1 cm, půda kolem nich lehce rozdrtit. Miska s řízky umístěných v parnichok (banky nebo balení). Do 2 týdnů zabydluje. Dále mladí rozety jsou uloženy v jednotlivých šálků. péče o ně je stejné jako pro dospělé rostliny.

Reprodukční fragmenty list

Stejně jako listové řízky se zakořenit „makushku9raquo; Gloxinie. Pokud se říznete „verh9raquo; rostliny, z dutin zbylých spodní listy rostou postranní výhony - nevlastní děti. Oni jsou řezané a udržovat stejným způsobem a listovými řízky.

Šířeny Gloxinie a stopky. Po květ fade, řez stopky, sušené „grammofonchik9raquo; oddělí, vysuší a řez ve vodě, čímž se získá hloubky 1 cm. výhodně pro toto použití bubliny z drogy. Aby se zabránilo hnití ve vodě se rozpustí uhlí tablet. Zakořenění se vyskytuje v průměru o 3-4 týdnů. Pak Spike zasazeny v skleněném substrátu s zvlhčeném, krytu nebo obalu plechovky. Dále péče je jako obvykle.

Rozdělení hlízy - nejrizikovější způsob, protože šance na úpadku. Pro tento postup je důležité zvolit zdravé hlízy (elastické a bez hniloba skvrny) s průměrnou velikostí brambor (asi 6 cm v průměru).

• dezinfikovat nůž naříznuté hlízy do částí tak, že každá z nich má alespoň jeden výhonek.

• Řezy byly sušeny, zpracuje se s zelené barvy nebo sypané práškového uhlí.

• Připravený delenki vysázeny ve vlhké půdě. Na následné péče je důležité, aby nalít hlízy: snížit vlhkost dostane nad nimi, zalévání je lepší přes palety nebo pomocí injekční stříkačky.

• Poté, co se objeví kořeny opletut celé Země com, rostliny se přesazují.

Způsob semeno Nejvíce časově náročné. Nákup semen může být ve specializovaných prodejnách nebo vyzvednout předem opylovány květiny. Způsob pěstování následující:

• Připravit půdu rašeliny a písku nebo perlitu.

• semena Gloxinie poměrně malé, takže jsou smíchány s pískem a rozptýlené na povrchu půdy. Absorbovat je z výše není nutné. (Koupeno semena pro pohodlí již granulované).

• zalévání plodin postřikem vodou ze spreje.

• ploché misky s přistání na něž se sklem nebo fólií a místo v teplé klíčení (+ 23 °), světlém místě. Pravidelně sazenice větrat a zvlhčovat.

• Střílí se objeví v 14-20 dnů.

• Po opětovný růst z listů těchto sazenic ponořit do jednotlivých květináčích nebo plastových kelímků (je snadné sledovat vývoj kořenového systému).

• Bloom mladé rostliny začnou v 7-8 měsících vegetace. První pupeny jsou lépe odskočit do závodu měl dostatek energie pro rozvoj zásuvky.

Typické chyby během reprodukce Gloxinie

Při chovu Gloxinie doma Běžný problém - rot sadby. K tomu dochází z následujících důvodů:

1. Je nemožné důlek sílu řezání do země při přistání. Lepší v půdě, aby díru prstem nebo holí, vložit stopku a jemně stlačit půdu kolem něj.

2. Nedostatek světla. Zakořenění rostliny přemístit na světlejší místa nebo použít přídavné osvětlení.

3. přehřátí. Přímé sluneční světlo dopadající na teplichku s rostlinami, spolu s vysokou vlhkostí vzduchu přispívá k rychlému rozkladu.

4. Když škrt řízky a rozdělení hlízy byly špatně dezinfikují nástroje a mikroby chycen v ráně.

5. zakořenění byly vybrány staré listí nebo nemocné hlízy.

6. Overhumidification půdy a snižuje teplotu vzduchu

Na Gloxinie kvetly příští rok, měla by být zaslána „spyachku9raquo; získat sílu. Za tímto účelem se po posledním kvetoucí v běžném roce snížit zálivku a minimalizovat (půda by měla být jen vlhký). Postupně se začínají zmenšovat části země. To je řez, takže penechek 2 cm. Připravený tak připraven pro závod vegetačního klidu období.

Jak uložit hlízy Gloxinie

Hlízy jsou uloženy na dobu odpočinku v několika způsoby:

1. Hlízy neodstraní z hrnce, vyplňte s pískem, skladovat v chladu (+ 10-12oS) tmavém místě. Není voda.

2. Vytáhněte hlízy z hrnce, odstranit nečistotu, dát do mělké nádoby, kryt s vysušeným pískem. Uložena na spodní polici v chladničce.

3. hrnce nechte hlízy na chladném a tmavém místě (na balkoně nebo vanou), 1-2 krát za měsíc mírně navlhčit půdy.

Gloxinie péči doma - půdní, světelné, teplotní a vlhkostní podmínky pro kvetení

Gloxinie dobře rostou v úrodné a volné půdy. Zvláštní pochvosmesi prodávány v zahradních obchodech, jako je „Fialka9raquo,“ Senpoliya9raquo;. Při výrobě nezávislý půdy smíšené list, mleté ​​rašeliny, humus a písek (2: 1: 1: 1). Aby se zabránilo stagnaci vlhkosti půdy v květináčích vyžaduje odvodnění (keramzit, sekané pěna).

Teplota a vlhkost

Gloxinie termofilní. Vhodná teplota pro denní to bude + 20-22ºS, nochyu- 18 ° C. spánku období by mělo probíhat při + 10-14ºS. Během vegetačního období Gloxinie potřebují vysokou vlhkost. To není, aby se zabránilo pronikání vlhkosti do listů a květů. Pro udržení vlhkého vzduchu hrnce s rostliny umístěny v zásobníku mokré oblázky nebo keramzitu.

Pro Gloxinie výhodné jasné okolní světlo. Od února do dubna se rostliny mohou být umístěny na přímém slunečním světle. V jiných ročních obdobích, optimální umístění bude východ nebo západ okenní parapety. Pokud jsou okna orientována na jih, hrnce s Gloxinie umístěna daleko od oken nebo pritenyayut papír, gáza, tylu.

Při správné péči Gloxinie kvetou od jara do časného podzimu. Kdyby „bastuet9raquo; a odmítá vás potěší svou zářivou „grammofonchikami9raquo, to může být z následujících důvodů:

• Age rostlin: starší Gloxinie, tím méně kvete;

• přebytek nebo nedostatek hnojiva;

• škůdci a nemoci;

• Nesprávná velikost hrnce - ve vysoké kapacity závodu se zvýší na úkor kvetení hlízy;

• Nedostatečné osvětlení v suchém vzduchu;

• Nedostatek vegetačního klidu období;

• Nesprávná péče po odkvětu.

Stimulovat závod znovu kvetou v období, po kvetoucí stopky jsou řezané, takže několik párů spodní listy. nevlastní děti z paždí růst. Mezi nimi je třeba ponechat jen nejsilnější. Vybudování listí je doba nutná ke krmení hnojiva s vysokým obsahem dusíku. Když pupeny zvýšit dávku fosforu a kalisodergaszczye léků. Re-květu je méně velkolepá, než ten první.

Gloxinie péči doma - krmení a napájení

V období aktivního růstu Gloxinie hojně zalévat bránil vody při pokojové teplotě. Je však důležité, aby se zabránilo přetečení - gloxínie nesnáší nadměrnou vlhkost v důsledku vysoké náchylnosti k houbovým chorobám a hnilobou. Doba odpočinku zálivku omezit na minimum, nebo ne navlhčit (v závislosti na úložný prostor).

Gloxinie krmena každý týden od konce období vegetačního klidu, od dubna do srpna. Hnojiva pro toto speciální použití pro kvetoucí rostliny v květináčích (série Bona forte, Agricola dobrou pevnost, Fertika, Mr. Color saintpaulia et al.), - jsou méně dusíku a fosforu vyšší dávky a draslík. Hnojiva se aplikují až po zalévání, jinak kořeny mohou hořet. Transplantovaných rostliny jsou krmena pouze po 1-1,5 měsíce po transplantaci.

Gloxinie doma: proč zemřela?

Při zalévání studenou vodou nebo předávkování hnojiva tvořeny hnědými skvrnami na listech.

Šedavý povlak na listech je charakteristická porážkou padlí nebo botrytis.

Ovlivněny padlí nalít Gloxinie

Tyto plísňová onemocnění vyvíjet na chyby v péči: nadměrné vlhkosti půdy, při nízkých teplotách vzduchu. Pro boj s postiženi části rostlin se odstraní a zpracuje se sám systémový fungicid (např., Topaz).

S rozvojem plíseň gloxínie před hnilobou kořenový límec, na listech mokvání charakteristických hnědé skvrny. Nemocné rostliny mají být zničeny.

Škůdců často vystaveni Gloxinie porazit brambořík a spider roztočů, třásněnky, červci.

V případě zesílených listy, okraje oblouček dolů, stopky deformované pupeny vadnou, taková situace je typická při parazitování brambořík roztoč. U velkých koloniích na spodní straně listů, vypadají jako vrstva prachu.

Jako výsledek života svilušky Listy jsou malé žlutavé body, které jsou pak sloučeny do rozsáhlých hnědavé skvrny. U hromadného výskytu škůdců na rostlině vidět pavučina. Za účelem boje proti roztočů akaricid použit.

To je také nebezpečné pro Gloxinie a třásněnka. Informace o dostupnosti charakteristika stříbrné stopy na horní straně listů, které zhnědnou a suchý až následně. Vypořádat s Thrips slodzhno, ale je to možné. Za tímto účelem se zařízení a půdní několikrát zpracuje s insekticidy (aktellik, Akhtar, Fitoverm).

Nedostatek růstového Gloxinie mluví o vyčerpání půdy, nízké teploty během vegetačního období.

Sharp vadnoucí listí - typický vzor na hnití hlíz v průběhu pomočování půdy.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Gloxinie péče

Gloxinie: pěstování a péči doma

Gloxinie podmínky vazby doma.

Rostlinné dlouhé dny. Pro silné, bohatě kvetoucí vzorek musí být dobré osvětlení v rozptýleném světle. Je-li obsah sluneční Gloxinie trpí horkem, tam jsou popáleniny na listech, takže jižní a východní okna je třeba, aby stín před přímým slunečním světlem. Na severních oken na Gloxinie kmenových a stonky květin jsou delší než obvykle a obvykle nemůže nastat druhé kvetení. Pro vytvoření jednotného Bush Gloxinie rostliny jednou týdně je třeba obrátit se na slunci druhou stranou.

Gloxinie patří teplomilných rostlin, avšak optimální teploty pro pěstování Gloxinie - 18-22 ° C. Teplota hlíz klíčení by měla být o něco vyšší - kolem 25 stupňů, což podporuje rychlejší růst mladých výhonů. Při vyšších teplotách (nad 28 stupňů), rostlina přestává vyvíjet: přehřátí dochází kořeny, listy ztrácejí turgor, nerozvíjíš pupeny, květy rychle slábnout. V tomto případě by bylo lepší, kdyby rostlina je předělaný na stinném místě. Snížením oteplení zpomalil Gloxinie možná podchlazení a kořen rot, list žloutnutí, černění padání poupat.

Během období růstu a kvetení Gloxinie doma potřebuje velmi vlhký vzduch. Suchý vzduch kroutil listy a pupeny neukazují chřadnou. Proto se vzduch se zvlhčí postřikem s častými malými rostlinami z celého rozprašovače, nebo se Květináč je umístěn na tác s mokré nebo keramzitových oblázky. Je však třeba také připomenout, že listy Gloxinie dospívající a sprej závodu sám o sobě nemůže. Při zalévání a vzduch stříká kolem rostliny za použití pouze teplou vodou. Gloxinie napojena poměrně hojné během růstu a kvetení, zabraňuje vnikání vody na listy a květy, protože nadměrná vlhkost je fatální pro ni. Na konci srpna, končí kvetení, snížit zálivku poněkud, a na konci září trochu napojena jako rostlinné kohoutku, a pak začne období odpočinku.

Místnost, v níž rostou Gloxinie, musíte pravidelně větrat jako vlhký vzduch stagnaci může vést k rozvoji houbových chorob. Kořeny gloxínie velmi tenké a pokud je správně napojena, pak část kořenů není přijata část své vlhkosti, může vysušit. V důsledku toho bude závod zpomalit růst a může dojít ke ztrátě pupeny. Proto je zařízení by měla být napojena rovnoměrně, jemně distribuovat vodu po hrnce. Nenechte zalévat rostliny ve středu hlízy, by také měly zamezit vodu na listy, pupeny. Nadměrné zavlažování může vést ke hnití pupenů, stonky a stébla.

Krmení začnou přibližně dubna - Před začátkem srpna, každý týden. Použití speciální hnojivo pro kvetoucí rostliny v květináčích, které obsahují dostatečně velké množství draslíku a fosforu, spíše než dusík. Nadbytek dusíku může vést ke vzniku silných intenzivně zelenými listy nevzhledné a drobných kvítků. Gloxinie velmi citlivý na použití huminových kyselin. Sprej jen tehdy, když nezbytně nutné. Nepoužívat současně oblékání a fungicid. Můžete použít i krmení a růstových stimulátorů. Pro výpočet koncentrace rychlosti hnojiva určeného na obalu děleno počtem údajné hnojení za stejnou dobu, a je lepší mírně snížit koncentraci. Ty by neměly zneužívat fosfátových hnojiv může dostat včasné a hojné, ale prchavé květu.

Není spálit kořeny rostlin, hnojiva by měla být použita pouze ve vlhké půdě. Krmivo často lepší Gloxinie, ale slabší roztoku (o koncentraci polovina z na obalu). Byste neměli krmit chudé nebo nově transplantovaných rostliny a nově zakořeněné řízky. Po probuzení, v rámci přípravy na odpočinek, a také samo o sobě doba odpočinku gloxínie není naplněná. Často overfed rostliny hnít pupeny, řízky zakořeněné horší.

Při pěstování gloxínie použít dostatečně široká hrnce, malou výšku, protože kořenový systém jejich povrchu: rozvoj ne tolik do hloubky, jak do šířky. Pokrmy jsou vybrány v poměru k velikosti hlíz: čím větší hlíz - velkém hrnci. Obvykle se pro normální vývoj velké hlízy je dostatečná vzdálenost mezi klubu a stěnou hrnce je 4-5 cm, malý -. 3-4 cm půdy by měla být výživný, volná vlhkost a prodyšné, mají mírně kyselou reakci. Půda se skládá ze směsi 2 dílů listu, 1 díl rašeliny půdy nebo skleníku, 1 díl říčního písku. Můžete použít obchodě koupil „Violet“ směs, atd Vyžaduje dobrou drenáž. Během transplantace hlíz pohřbít jen polovinu.

- Proč Gloxinie není květu?

Další péče po odkvětu Gloxinie

Po Gloxinie zárodku (květen-červen), dřík lze řezat, takže jen 2-4 spodní listy. V paždí průlezu v několika dnech nevlastních dětí. Ponechat jeden nebo dva další silné, zatímco řezu. Na tomto místě je třeba krmit květin hnojivo pro růst. O měsíc později, střílí se začínají získat pupeny, potom je nutné přivádět hnojivo pro kvetení. Druhý květ nebude tak rychlý, Gloxinie květiny nedávají původní barvu a tvar. To je normální. Příští rok, bude se opakovat požadovanou kvetení. Pokud rostliny mají růstový bod, nelze vyjmout, kvetou opět v měsíci.

Někdy koncem kvetoucích výhonků hlíz klíček, můžete je odstranit a kořen, a může zůstat v této plodině (po odkvětu) hlavního stonku. Stává se, že Gloxinie kvetou po celé léto a druhý kvetoucí nenastane, to je normální. Cut to není nutné, bude to jít sám na zimu, jako pick potřebných sil.

Gloxinie - rostlina s jasným výrazným dobou odpočinku. Na podzim, kdy ottsvetut Gloxinie podruhé, snížit zálivku, podávání se provádí jednou za dva nebo tři týdny. Když listy začnou žloutnout na Gloxinie a sucho, rostlina je řez, opouštět pahýl 1-2 cm, a dát k odpočinku. Hlízy mohou být umístěny do nádoby s vlhkým pískem, a jsou nejlépe vedeny v květináčích v místnosti s nízkou teplotou (15-12 °), zatímco krycí polyethylenové fólie. Pokud neexistují žádné takové podmínky, může být uložena pod koupelně nebo v blízkosti balkonem, pokrytý něčím, aby nedošlo k zkazit interiéru. Zalévání hlízy musí být jednou nebo dvakrát za měsíc hlíz není chřadne, a v malých dávkách, a ne hlíz hnilobu. V lednu, kdy je půda připravena, je třeba provést transplantaci Gloxinie staré země do nové, výživnější.

Někdy se ze země na tmavém místě, než se zobrazí čas uniknout do 1,5 cm na výšku a nahoru. Pokud je hlíza je dostatečně velký a silný, pak zárodek nejlepšího vraku, jako je tomu v dalším růstu rostliny ztratí kompaktní formě zásuvky a bude značně rozšířena. Hlízy bude po určité době, nový útěk.

Hlízy se přesazují každoročně na jaře. V závislosti na teplotě skladování Gloxinie hlízy začínají probouzet v únoru a březnu, nejméně - od ledna do dubna. Při skladování brambor ve stejném hrnci, ve kterém vyrůstal v poslední sezóně, je nutné vyjmout a vyčistit staré kořeny. Jak vydělat na přistání, nebo po transplantaci hlízy. Viz více detailů na samostatné stránce.

Reprodukce Gloxinie různé způsoby

Doma rozmnožování Gloxinie produkují semena, klíčky, řízky a část listů, stonků, hlíz divize. Předpokládá se, že nejvíce zdravé a kvetoucí vzorky získané ze semen.

- Reprodukce listovými řízky.

Nejběžnějším způsobem Gloxinie ne práce a reprodukci. K tomuto účelu jsou vhodné mladé listy pořízeny během očkováním. Stopka musí být velmi dlouhá (3-4 cm). V případě, že list získal v ochablém stavu, může být uveden „plavat“, krátce ponořit do vody - turgor obnoven. List snadno dává kořeny ve vařící vodě při teplotě 20-25 ° C, a je možné implantovat do vhodného substrátu.

Pro zakořenění se volné úrodnou půdu ve středu hrnce je průměr otvoru asi 3 cm a stejnou hloubku a tam nalil mokrého říčního písku. Stonek zasadil do písku a přikryl sklenici. Efektivní kořeny jsou vytvořeny, když je půda zahřívá, takže zakořenění stonek držel na slunné parapetu, chrání listy před přímým slunečním světlem. Bank může být odstraněn, když na konci kmenových budou tvořit uzliny, je obvykle měsíc po zahájení zakořenění.

- Reprodukce gloxinie v listu.

Vezměte velký list, nakrájejte žíly a položte je na půdu, zatlačte dolů, vložte do skleníku a nakonec vyvine několik mladých rostlin. V tomto případě jsou uzliny mnohem menší, než kdybychom zakořenili celý list.

- Reprodukce gloxinie stopkami.

Poté, co kvetina odběhla, je květenský hrot pečlivě řezán ostrým nožem a natažený ve vodě. Pak je postup akce stejný jako při zakořenění listu.

- Při vynásobení dělením hlízy.

Na jaře si vezměte velmi hlízené hlízy a nakrájejte je na kusy ostrým nožem. Každá část by měla mít 1-2 klíčky. Části hlízy jsou posypány drceným uhlím a části hlízy jsou zasazeny do samostatných hrnců. V tomto případě, po vysazení hlízy jeho dne, dva vody ne. Tato metoda je poměrně riziková při násobení hodnotných odrůd. Tam jsou šance, že vesnice nebudou přežít, protože čerstvé plátky jsou branou k proniknutí houbových chorob.

- Reprodukce podle procesů (nevize).

Na jaře se na jednom uzlu může tvořit spousta klíčků. Obvykle 2-3 z nich jsou nejsilnější, ale zbytek je odstraněn. Po obnovení kvetení mohou být noví nevlastní synové použiti i pro reprodukci. Všechny tyto klíčky jsou zakořeněny obvyklým způsobem ve vodě a vysazeny v samostatných hrncích. Ve stejném roce kvete Scions a nevlastní synové.

Semena se vysévají v listopadu až únoru v rozsáhlých pozemcích, pokryté listovou půdou, mohou být jehličnaté, vřesu smíšené s pískem. Nesejte tlusté, nehněte se do půdy a neproprašte se zemí. Horní část je pokrytá sklem a udržována na teplotě nejméně 22 stupňů. Klíčení semen závisí na době skladování, nemělo by přesáhnout 3 roky od doby sběru. Sazenice se obvykle vyskytují 2 týdny po setí. Když jsou první dva listy zřetelně odlišitelné od stonky, jsou ponořeny do misky ve vzdálenosti 2 cm od sebe. Druhé vychystávání se provádí, když semenáčky mají třetí páru listů a vysazují je ve vzdálenosti 5 cm od sebe. Třetí vybírání se provádí, když jsou již tři páry listů dobře vyvinuté a semenáčky jsou také vysazeny ve společné krabici ve vzdálenosti 10 cm od sebe. Když se mladé křoviny začnou vzájemně dotýkat listy, mohou se již vysadit v květináčích o průměru 12 cm. Kvetoucí mladé gloxiny s patřičnou péčí mohou začít již 7 měsíců po zasetí.

Možné problémy s obsahem gloxinů

Gloxinia může být ovlivněna bílýma, mealybug, thrips, arachnoidní a cyklámenový roztoč, nematoda. A také může vyvinout houbové nemoci, hnilobou.

Největším problémem při péči o gloxinii jsou houbové choroby, které jsou podporovány prudkými změnami teploty, vlhkostí uvnitř místnosti, nadměrným zaléváním, kontaminovaným sadením a inventářem. Když se na nich objeví léze stonků a listů, na nich se objeví mrtvé nebo vodnaté skvrny, stonka ztmavne a změkne se. V tomto případě je nutné odstranit všechny části rostliny, ošetřit rostlinu a půdu pomocí speciálních roztoků "Trichoderma", "Maxim", "Fytosporin".

Když se hlíza otáčí, rostlina ztrácí turgor listů, po zalévání se turgor neobnoví. V této fázi se můžete pokusit znovu zakořenit vrchol nebo listy rostliny. Hlízy musí být vyhloubeny, vyšetřeny, odstraněny postižené oblasti, nasáklé roztokem "Maxim" podle pokynů a dobře vysušené. Poté je hlíz opět zasazen a velmi mírně zaléván.

Úplné nebo částečné kopírování materiálů je zakázáno.

Při dohodnutém použití materiálů stránek je zapotřebí aktivní spojení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

29 − = 23