Jak pečovat o doma Scheffler

Jak pečovat o doma Scheffler

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Tip 1: Jak pečovat doma Scheffler

 • Jak pečovat o doma Scheffler
 • Jak vyrobit sýr doma
 • Jak prát flanel deka

Flower Scheffler: péče doma

Flower Scheffler považován za tropický, takže se daří na světlém okenním parapetu v interiéru. To se nedoporučuje, aby na slunci, listy neztrácejí svůj dekorativní vzhled opálení. Shefleru létě lze užívat venku, nebo dát na balkoně. V zimě by se ji nechat na pokoji, takže hrnec s její nejlepší v chladné místnosti uspořádat a snížit zálivku.

Stejně jako všechny tropické rostliny, Scheffler upřednostňuje vlhký vzduch. V tomto ohledu je třeba v létě často stříkané. Zimní radiátory velmi suchý vzduch, takže rostliny by měly být umístěny v blízkosti mokré oblázky.

Péče doma Schefflera nepředstavuje žádné zvláštní obtíže, jak se zdá na první pohled. Tato květina bude velkým dekorace z místnosti, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel:

 • nepřenášejí vodu při zalévání;

 • vyhnout úplné vysušení půdy;

 • nenechávejte si to v tmavém koutě;

 • vytvořit kolem prostor pro růst.

  Způsoby šíření Schefflera: řízky a semena

  Existuje několik způsobů, jak rozmnožování rostlin. Mezi nejčastější - používá řízky. To není snadné dosáhnout vzhledu kořeny, takže stonky asi 6 hodin je v růstovém kořenový stimulátor. V tomto okamžiku je třeba připravit hrnec, jejíž dno je žádoucí, aby tenkou vrstvou půdy a kanalizace, která se skládá ze směsi říčního písku a rašeliny. Po uplynutí nastavené doby, stonky jsou zasazeny do hrnce a jeho krycím sklem.

  Kapacita zařízení je nutné umístit na teplé a světlé parapetu, kde by teplota vzduchu neklesá pod 22-25 stupňů Celsia. Někdy je žádoucí otevřít nádobu pro vysílání květ Schefflerem, fotka, která se nachází níže. A také je možné sprej s postřikem. Voda by měla být vždy v teple.

  Dalším způsobem, jak je považováno za osivo šíření. Chcete-li to provést, byly zakoupeny v květinářství, zpracování Appin nebo manganistan draselný. Zasazeny v půdě složené z rašeliny a písku, do hloubky asi 15 cm do vlhké zemi, je horní krytý sklem. Po vzejití, starat se o ně, stejně jako pro řízky. V tomto případě:

  Jakmile výhonky rostou asi 10 centimetrů, jsou transplantovány do jednotlivých obalů.

  Jak by měly být zavedeny růst květiny transplantovány do hrnce větší. Jak pečovat o Schefflera během transplantace? K tomu, odstranit jej na hroudu hlíny a transplantovány do kontejneru, což je více než 3 cm v průměru. Taková manipulace by měla být prováděna každé 2 až 3 roky. Po transplantaci rostlin je žádoucí, aby dobře nalít.

  My zahradníci často vyvstává otázka, proč Scheffler kapky listí? Stejně jako většina rostlin, tato květina je vystavena k různým nemocem. Když Scheffler kapky listí, příčinou těchto problémů je stále v oblastech s vysokou vlhkostí a nadměrné zalévání, což vede k kořenovou hnilobu. Indikátor bude tvořit tmavé skvrny na listech. Při snižování zavlažování závod opět stane sytě zelenou. Ale jen v případě, že je třeba zkontrolovat stav kořeny.

  Kromě závodu napadena škůdci: třásněnek, svilušek, červci. Co když Scheffler klesne listí v důsledku napadení škůdci? Bojovat proti nim budete muset použít různé chemikálie: malathion fitoverm a další.

  Pokud Scheffler kapky listy a začnou žloutnout, může to být z několika důvodů. Jeden z nich - špatné světlo. Proto je žádoucí uspořádat závod na jiné místo, kde je více světla. Dalším důvodem, proč Scheffler podzim listí, může být roztoči, které jsou obvykle skryté pod listy.

  Dodržování pravidel pěstování a doporučení, můžete získat krásný závod, který bude vždy moci potěšit jejich vzhled.

 • Tato květina je symbolem prosperity a bohatství. koupit často přitahují energii peněz v domě.

 • Nabije pozitivní energií pokoj, v prostředí, které se nachází.

 • Závod přináší štěstí v otázkách požární znamení: Ryby, Beran a Leos. To se stává jakýmsi talismanem.

  Jak pečovat o doma Scheffler

  Scheffler označuje Araliaceae vytrvalých rostlin, které v místech růstu dosáhnout impozantní velikosti - to je skutečné dvanáct stromy. Tropické lesy v Asii a Austrálii existuje asi dvě stě druhů tohoto živého, nádherné rostliny. Doma Scheffler málokdy stoupne nad půl až dva metry, a rozmanitost druhů je omezena na pět nejvíce přizpůsobit pěstování hrnce.

  Tmavě zelená odrůda Scheffler s dlanitými-pitval listů byl populární na počátku dvacátého století, v domácnostech a sklenících bohatých lidí. V současné době nejpopulárnější mezi fanoušky je druh rostliny s panašovanými, jako skvrnité listy, které působí dojmem slunci. Navzdory mírnému rozdílu ve vzhledu, tyto druhy vyžadují odlišný přístup.

  Vzhledem k tomu, násobí Schefflerem doma

  Milovníci exotických rostlin může výrazně doplnit své sbírky Schefflerem pomocí Čerenkovova chov dospělého Bush. K tomu, zvolte dobře vyvinutý, silný výhonek, stonek, který začal drevesnet. Je řezat ostrým nožem, a pak se namočí po dobu šesti hodin geteauksina roztoku. Je nutné mít potenciální sazenice vytvořené počátky kořenů rychleji.

  Po tomto procesu se máčí ve kornevina řezu prášku a dát do speciální půdy, který se skládá ze směsi rašeliny a písku. To umožňuje, aby substrát dýchat řez a současně držet ho v zemi. Horní kryt sklenice nebo fólie a poskytuje konstantní teplotu půdy dvaceti dvou stupňů, a konstantní vlhkosti vzduchu. Během tvorby kořenového systému sazenice pravidelně zalévat korneobrazuyuschimi řešení, stimuluje vznik silné kořenové soustavy. Jakmile kořeny jsou dobře zapletený v hliněné místnosti, sazenice transplantaci v malém hrnci na konstantní bydliště.

  Rozmnožování pomocí vzdušné kořeny Schefflerem

  Obtížnější pro začátečníky multiplikační proces využívající vzdušné kořeny Schefflerem. Pro jejich vystoupení na trupu u budoucího pozemku nařezaných řízků udělat malý řez, který je pečlivě zabalený mechem. Top mech utěsněny filmem, navlhčené vodou. Mokré „balík“ vyžaduje konstantní až proklyunetsya prvního kořene. Po tomto procesu může být řez a uloženy do samostatné hrnce má sklon pomocí korneobrazuyuschih přípravky.

  Jak pěstovat ze semen Shefleru?

  Scheffler semeno množí, ale hlavním problémem pro ventilátor - je získat semena. Doma, aby se dosáhlo kvetení a tvorba semen je možné pouze v případě, že obsah v úzké hrnci Schefflera a neustálé stříhání keřů. Semena pohřbené v půdě do hloubky deseti centimetrů, nést před ním v „Alpin“ řešení. Plavidlo se semeny nebo umístěny v teplichku krycí fólie před prvním vznikem.

  Repot rostlinu dvakrát ročně za intenzivního růstu a pokaždé získal hrnec větší objem. Je nemožné, aby malé pouzdro ve velké nádobě, protože to povede k pomalejšímu růstu a různých onemocnění. Přesazování proces je velmi jednoduchý: Shefleru spolu s hroudy zeminy přeskupené v jiném hrnci, na jehož dno se nalije drenáž a podkladová vrstva. Držte válec, zalijeme půdu ze stran zhutňování.

  péče o rostliny není složité, Scheffler ráda polostín a nemůže tolerovat jasného slunečního světla, takže závod bude cítit skvěle v místnosti s okny na západ nebo na východ. Optimální teplota - ne více než dvaadvacet stupňů, s vysokou vlhkostí vzduchu. V zimě, rostlina mohou být uspořádány v chladné místnosti, je dobře snášen snížení teploty na šestnáct stupňů.

  V horní části rychle rostoucí keře řezu nebo nouzi, když budete muset zvýšit počet bočních výhonů. Prořezávání může být provedeno k získání rukojeti, můžete jednoduše odstranit několik centimetrů centrální natáčení.

  Proč listy opadávají Schefflerem

  Sheflera citlivá na vlhkosti okolního vzduchu, aby nadměrné sucho v zimním období, může dojít k žloutnutí a defoliace. Tento jev přispívá k nízké teploty vzduchu.

  Většina rostlin Araliaceae jsou jedovaté, ale Scheffler obsahuje malé množství kožních dráždící látky, proč ne život ohrožující. Při péči o rostliny by měly dodržovat obvyklé bezpečnostní opatření, protože citlivých účinných látek Schefflerem lidé mohou mít kontaktní dermatitidu.

  Péče Video Scheffler doma

  Také, kromě článku můžete sledovat video o tom, jak pečovat doma Scheffler

  Poslední příspěvky

  Journal of Květinová: péče o květiny a rostliny doma

  Jak pečovat o doma Scheffler

  Scheffler: péče doma

  Květinářství milovat tuto květinu pro své vysoce dekorativním korunu a relativní jednoduchost péče - to snáší nedostatek světla a chladného vzduchu. Roste až 2-4 metrů na výšku.

  To domácí květina tropická rostlina z čeledi Araliaceae. V přírodě existuje asi 200 druhů a zjistili, že jsou na Novém Zélandu, Ameriky a jihovýchodní Asie.

  V kultuře této rostliny se pěstuje pro své krásné listy, které se podobají ruku s šířením prsty. Ačkoli Schefflera a je považován za kvetoucí rostlina, ale dům kvete jen velmi zřídka.

  Optimální teplota pro tuto rostlinu v létě - 20-22 ° C V zimě Sheflera je v období klidu, a je vhodné umístit na chladném místě při teplotě 12-18 ° C.

  Když více obsahu tepla při Scheffler bude pokračovat vegetační období, a v důsledku kratší hodin denního světla neměla dost sil na formování střílí a listy full - nejprve silně přitahováni, a druhý mělké a bledý. Proto, je-li v zimě rostlina je ve vytápěném prostoru, bude potřebovat další umělé osvětlení.

  V závislosti na druhu, Scheffler jinak odkazuje na světelných podmínkách. Rostliny s panašovanými listy potřebují jasné světlo, nebo jejich barva začne blednout. Zelenolistnyh - dokonale sladit s zeteneniem. Ale ty a další užitečné, aby venku, schovává před pádem v letním slunci.

  Shefleru mohou reprodukovat jak semeny a řízky nebo vrstvení vzduchu.

  Scheffler pro chov semen, které byly osety v lednu a únoru. půdní směsi připraveny ze stejných dílů odebraných listů a travnaté zemi, s přídavkem písku a rašeliny. Pre-semena jsou namočené po dobu několika hodin ve vodě s přídavkem růstových stimulátorů, a pak, trochu se suší rovnoměrně rozdělit na povrchu substrátu.

  Semena stačí jen lehce pokropí zem, pak sprej teplou vodu z postřikovače, transparentní krycí fólie a dát do místnosti při teplotě 20-24 ° C, Jednou denně, je nutné větrat plodinu a sprej. Při použití nižšího ohřevu výrazně zvýšilo procento klíčení semen.

  Jakmile sazenice dám 2-3 pravý list, musí se do toho ponořit do malých jednotlivých květináčích. Po proliferaci kořenových systémů, mladé rostliny se převádějí do větších hrnců a dát na světlo.

  Řízky pro rozmnožování přijatá semilignified. Jsou také lépe zvládnout stimulant, a pak zasadil do rašeliny a písku substrátu. Řízky pokryté průhledné polyethylen a obsahují světelný místo a při teplotě, která není nižší než 20 - 22 ° C, Mladé rostliny by měly být pravidelně větrat a vodu.

  Jakmile se objeví kořeny řízky, je žádoucí snížit teplotu na 18-20 ° C, ale i nadále držet pod fólii. Repot rostliny v jednotlivých květináčích může být, když se rozvíjet kořenový systém.

  Navíc vzhledem k tomu, že Scheffler velmi silné větve při svém růstu není pro získání více kvetoucí korunu v hrnci je lépe zasadit několik řízků. Mladé rostliny jsou vystaveny světlu při teplotě vzduchu 14-16 ° C

  Reprodukce Scheffler vzduch vrstvení - pohodlný způsob, jak znásobit dospělou rostlinu. Za tímto účelem se na začátku vegetačního období na kmenu rostliny je malý řez, který obtéká vlhkou rašelinu.

  Sphagnum impregnované fytohormonů či slabý roztok hnojiva a zakryjte fólií. Moss musí být udržovány ve vlhkém stavu. Po vzniku řízků z dobře vyvinuté kořeny, utni ji a dal v samostatné nádobě.

  Transplantace Shefleru muset podle potřeby, kdy kořenový systém opletet celého míče půdy - obvykle po dobu 2-3 let. To je nejlepší přesazovat rostliny na jaře, do aktivního vegetačního období.

  Tento nový hrnec by měl být 2-3 centimetrů vyšší než první.

  Jednou z podmínek pro normální růst Scheffler - dobré odvodnění. Z tohoto fit štěrku a rozbitých cihel. Směs by měla být zemina vzduch a vodu propustné, strukturální a mírně kyselé. Pro jeho výrobu se používá trávník a humusu půdu s přídavkem hrubého písku (2: 2: 1).

  V jarních a letních květin jsou krmena 2-3 krát za měsíc s minerálními hnojivy.

  zalévání

  Zalévání Shefleru pravidelně potřebovat, ale šetrně. Pro tuto rostlinu přesušená půdě je rovněž nežádoucí, jako přepad, a, jako důsledek, okyselení substrátu. Půda musí schnout na 1-2 cm, po které může být rostlina nalita. Při zalévání je lepší použít měkký, dobře usadil vody.

  Vlhkost pro Schefflera vyžaduje zvýšené. Doporučuje se, aby sprej 2-3 krát denně s vodou při pokojové teplotě, a v zimě, kdy jsou vytápěcí systémy pracují, je lepší umístit vázu s rostlinou na podnos z keramzitu nebo vlhkém mechu. S nedostatkem vlhkosti v místnosti rostlina může onemocní a ztratí listy.

  Jak tvořit korunu prořezávání Schefflerem

  Je-li dospělý ztratila svůj dekorativní květiny, pak opravit problém automaticky ořízne vrcholy. To nejlépe na jaře. Nadzemní část rostliny je téměř zcela odříznut, a zbývající „penek9raquo; pečlivě napojena. Po chvíli to bude dávat mladé výhonky z nichž rostou nová Schefflerem.

  Pokud chcete, roste vaše květiny, ne nahoru v ruce, je nutné pravidelně oříznout vrcholy. Někdy tip je třeba snížit na 6-7 internodes. To dá impuls Scheffler růst od sebe.

  - Scheffler kapky listy. Důvodem může být odchylka od přátelského teploty květu. Letní listy mohou spadnout z důvodu příliš horkém prostředí a v zimě - v důsledku nízké teploty (pod 12 ° C), nebo s přebytkem zalévání;

  - proč listy zčerná? V případě, že hliněné místnosti příliš vlhký, kořeny postupně začnou hnít a listy černat a rozpadat. Je třeba snížit počet závlahy a poskytují dobrou drenážní systém;

  - proč listy žloutnou? Jedním z důvodů pro žloutnutí listů je nedostatek osvětlení. Dalším důvodem může být nadměrná suchost vzduchu i půdy. Ve stejné době špičky listů žloutnou a vadnou. Rostliny pro resuscitaci by měly být časté stříkání a úpravu vody;

  - proč listy zbledl? Z nedostatku osvitu rostlinných listy jsou vybledlé. Z přebytku světla nebo od přímých paprscích slunce na listech se začínají objevovat světlé skvrny;

  - Proč hnít kořeny? Z konstantní nadměrné vlhkosti v půdě rostliny začne hnít kořenového systému;

  - Proč ne kvést? Doma, to je velmi obtížné zajistit, aby květiny kvetly.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 2 = 2