Jak pečovat o sukulenty

Jak pečovat o sukulenty

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Péče o sukulenty

Hlavním sukulenty nemovitost ve své vlasti - vyprahlých oblastech Ameriky a jižní Afriky - schopnost ukládat ve svých tělech značné množství vody a tepla v průběhu odsávání její hospodárné využívání.

Rostliny se silnými šťavnaté listy, kde se hromadí voda - listových sukulenty (agáve, rozchodník, aloe, mladý, Lithops). Většina kmenové sukulenty (mnoho druhů kaktusů, Euphorbia) listy proměnil jehlou nebo malé vločky a voda se shromažďuje v zesílených stonků a kořenů. Péče o sukulenty je snížena na vzácné zavlažování, hnojení a řídkých transplantace.

Sukulentní rostliny jsou velmi lehké-vyžaduje, a je doporučeno, aby jim na světlém místě v bytě, kde se hodně čerstvého vzduchu a bez průvanu. Pokud jsou umístěny na severních oknech potřeba dodatečného osvětlení. Rhipsalidopsis preferuje částečný stín.

V létě šťavnaté užitečné stánku na balkoně nebo na zahradě, chránící v poledne na přímém slunečním světle. V zimě, většina z nich je ve stavu klidu a cítit se dobře při teplotě od 5 do 15 stupňů.

Jedním z hlavních pravidel péče o sukulenty je správné zavlažování. Během zbytku zalévat málo, ale neumožňují kompletní vysychání kořenů. Listnaté sukulenty v této době potřebují více vlhkosti a tepla než stopky. Jarní vlhkost se postupně zvyšuje, což je užitečné pro první sprej, a při prvních známkách růstu jít na pravidelné zalévání. Voda na zavlažování by měl být bráněn, pokojovou teplotu. Rebutia a Schlumberger jsou velmi citlivé na vlhkost nadměrná nabídka a aloe vydrží dlouhou dobu bez zavlažování.

Před přesazení rostliny není napojena 3-4 dny, je nežádoucí, aby hydratují sukulenty a po přesazení a jejich umístění na místě chráněném před sluncem.

Přesazovat sukulenty začne na jaře. Zemlesmes připravit dostatečně výživné, volné, propustná, s velkým množstvím písku, který se skládá z SOD půdy, shnilo kompost, písek a keramzit rovným dílem. To je užitečné přidat bušil uhlí 1/10 z celkového objemu vařeného pochvosmesi. Můžete si koupit ready-made gruntosmesi v obchodě, například, substrát Cactus, Succulents Primer akadama, Biagro.

Adenium obesum a Astrophytum zasazeny v substrátu obsahující jíl, Euphorbia a Rhipsalis preferují kyselou půdu, a Lithops ve složení substrátu, je nutné suti. Pro komerční pěstování milkweed tirukalli používat hydroponické instalace, její žíravý míza snaží recyklovat oleje.

Během období pučící a kvetoucí sukulenty nejsou transplantovány. Péče o část je šťavnaté roční mladí transplantace, sukulenty a starší transplantované každé 2-3 roky, když kořeny v hrnci se stává důvěrně, ale horní vrstva půdy je žádoucí nahradit čerstvou zemlesmesyu se začátkem každého jara.

Péče o sukulenty se sníží nejen k zavlažování, ale také krmení. Během zimního spánku hnojivo nepřispívá. Krmení se provádí v období jarního vegetačního období není větší než 1 krát za měsíc. Složení hnojiva se liší od standardu pro pokojové rostliny nižší koncentraci (asi 2 gramů na litr vody) a sníženým obsahem dusíku, vyvolává kořenovou hnilobu v rostlinách. Květinové obchody nabízejí dostatečný sortiment výrobků pro hnojení sukulenty - Stimovit, Pocono, ETISSO Mistře, huminové hnojiva pro kaktusy a sukulenty.

Aeonium Tree a Echinocactus grusonii létě hnojit každé 2 týdny. Selenitsereus, velké květy, které se objevují pouze v noci, je třeba týdenní hnojení. Aporokaktus preferuje nepravidelné hnojiva, Haworthia a Sedum náklady téměř bez hnojení.

Rysy šíření sukulenty

Sukulenty se množí osivo nebo vegetativně (řízkováním nebo roubováním). Řezané řízky ležet několik dní při teplotě místnosti, chráněné před sluncem místě. Když plátky vyschnou, byly umístěny do kořene v písku, perlitu nebo rašeliny. Podklad musí být suchý, řízky kaktusy prohloubení málo sukulenty - umístěna hlouběji, lehce napojena a potom přeneseny do skleníku nebo na okenním parapetu. Když se substrát suší, řízky jsou pokryty sklenice nebo film vinutí denně. V teplých dnech můžete nanést řízky, ale zakrýt mokré nežádoucí. Pokud jsou vytvořeny kořeny, přístřešek čisté a začít pravidelnou zálivku.

Vakcína množí většinou kaktusy, ale očkování technika je velmi složitý, a cvičil to dost zkušené pěstitele.

Neobvyklý - Gymnocalycium mihanovichii s růžové, červené nebo žluté tělo, jak sedí na vrcholu zelené protějšků, kaktusu bez chlorofylu, které mohou růst naroubované pouze na jinou pomalu rostoucí kaktusy.

Vynásobte semena Lithops - kvetoucí „kameny“.

Sukulentní rostliny jsou nenáročné na péči, a nováček pěstitel může jednoduše vybrat jim usadit se do jejich domova.

Vlastnosti péče sukulenty

Most šťavnaté přirozeně roste v oblastech s náhlými změnami teplot, a to jak roční a denní. Některé kaktusy, v historické vlasti, jako například v pouštních oblastech severního Mexika, v létě denní teploty mohou vystoupit na 40-50 ° C, a při nočním poklesem na 10-13 ° C. Tamtéž zvýšení zimní denní teploty na 20 ° C v noci snížena na + 7 ° C Z tohoto důvodu, nativní množství kaktusy, např opunciemi, Thelocactus, lophophore, pediokaktusy, echinocereus et al. Průměrné roční srážky dosahují 250 mm.

Vlast tolstyanok (Crassula) - Jižní Afrika, zvláště Cape Jižní Afriky. Vyznačují se horká a suchá léta s teplotami 30-40 ° C během dne, v noci 16-17 ° C, a za mokra zimním období, kdy odpoledne 16-17 ° C, v noci až 8&9deg;S.

Chcete-li vytvořit takové podmínky, v centrální část Ruska je nemožné, denní výkyvy teplot v létě je 5-10 ° C, pro rostliny vystaveny na balkon, a to je docela stabilní, ale je přirozenější, než kdyby hrnkové rostliny byly v interiéru. To je důvod, proč to vše je možné (hrnce sukulenty), jaro (duben-květen), by měly být převedeny na čerstvý vzduch, nebo v extrémních případech, často vysílal.

Na podzim v mírných klimatických podmínkách je pokles teploty dojde, zvýšená vlhkost a prudký pokles množství slunečního světla. smyk jsme závod v domě, a snaží se dosáhnout rovnováhy mezi teplotou, zalévání a světla, která by poskytnout dobu odpočinku, který je jedním sukulenty prostě nutné (mnoho druhů kaktusů), druhý je volitelný, ale nucen kvůli snížení denního světla (Jade, pryšec).

Většina sukulenty potřebují hodně světla, obvykle sluneční světlo. Potřeba světla se může lišit v různých čeledí a rodů, ale jedna věc je jistá - mezi sukulenty žádný stín-rostlin, tam jsou některé, které může růst v částečném stínu světla.

Poměr přímém slunci jako nejednoznačné. Takže téměř všechny kaktusy, Aizoaceae, agáve, vyžadují co nejvíce slunce jak je to možné, rostou v přírodě v otevřeném prostoru pod spalujícím sluncem. Měly by být umístěny v bytě na jižním parapetu, je vhodný i na jihovýchod nebo jihozápad okno, pokud není pritenit ulici.

Existuje sukulenty, které jsou v případě potřeby na slunci, ale pouze v dopoledních hodinách nebo večer, v nejteplejším během dne na slunci, mohou být spáleny - fade, barva listů nebo stonků stanou načervenalé. To rostliny, jako je děloh a Crassula (Crassulaceae) didiereya (DIDIEREACEAE) Caralluma, Duval a huernia (Asclepiadaceae), starček (Compositae), některých druhů aloe (asphodeloideae) a Gaster Haworthia (asphodeloideae) a další.

Tyto rostliny jsou dobře umístěny ve východních a západních oken nebo na jižní okno, s zastínění před přímým sluncem během nejteplejší části dne, je to asi 11 až 15 hodin. Stínění může sloužit tyl závěs vzácné pletivo, nebo závoj.

Požadavky na osvětlení v zimě, mnoho sukulenty jsou redukovány s klesající teplotou a sníženou zavlažování. Nicméně, tam jsou rostliny, jako jsou některé druhy kaktusů, že v zimě je potřeba dobré osvětlení pro úspěšnou kvetení od V tuto chvíli je vznik pupeny. Mnozí Euphorbiaceae také záložkou poupata se vyskytuje v první polovině října, kdy se požadovaná teplota v rozmezí 20-22 ° C, aby bylo zajištěno normální vývoj listeny, a při takové teplotě, musí být velmi dobré osvětlení.

Sukulenty doplňkové osvětlení může být efektivní, ale ne všechny rostliny (zpravidla to vyžaduje Sazenice sukulenty rostou i při umělém osvětlení "živé kameny" a kol.). Dodatečné zářivkové osvětlení (včetně úspory energie) by pomohlo vyhnout tahání výhonky rostlin, které nevyžadují přímé sluneční světlo, takže vybrat šťavnatý, je třeba předem seznámeni s podmínkami jejího pěstování. Rostliny, které vyžadují plné sluneční světlo a zimu v teple, v souvislosti s potřebou je tak velký, že na něm trvá, měly by být hodně hodin pod světly a osvětlené rovnoměrně ze všech stran (osvětlení shora a ze strany). Je technicky obtížné realizovat.

Je to mnohem jednodušší a lidštější pro květiny přes období od října do února v chladném místě a prakticky v suchém podkladu. Absence silného světla, tepla a vlhkosti není povzbudit rostliny rostou, se zdá, že jít spát až do jara, a nebudete mít natažené, světlé výhonky a ošklivé kmeny.

Sukulenty protože a spojeny do jedné skupiny, které mají zvláštní vztah k vlhkosti. Tyto rostliny uchování vody v některých částech - stonky nebo listy, a jsou schopné delší dobu bez napájení. Mohlo by se zdát, že v období sucha kaktusy a ostatní sukulenty třeba věnovat intenzivně vlhkost ze šťavnaté stonky a listy, ale pak by se rychle uschl a zemřel, ale to není pravda.

Důvodem je to, že jsou k dispozici speciální fyziologické adaptace silné odpařování vlhkosti z povrchu, tj, snížení transpirace. Tolik sukulenty povrch listů, stonků nebo zavazadlový prostor chráněn před nadměrným odpařování vosku nebo dospívání. Dále, v těchto obdobích výrazně snížit intenzitu fyziologických procesů a přepne režim na úsporu vody.

výměny plynů, a odpaření vody, se vyskytuje ve všech rostlin prostřednictvím průduchů - se póry, otvory v horní vrstvě epidermis listu nebo stonku (kaktusy). V sukulenty den během nejteplejší době, průduchy jsou zavřené, které se začínají otevírat v odpoledních hodinách, a zcela otevřený v noci, kdy teplota klesne dramaticky, a proto odpařování vlhkosti v době nižší než v odpoledních hodinách.

Zalévání sukulenty by mělo být provedeno v závislosti na teplotě a vlhkosti okolního prostředí, to závisí na tom, jak rychle vyschnout substrátu v hrnci.

Obyčejné pokojové rostliny, v létě jsme napojena hojně, tj Jakmile se horní vrstva zeminy vyschla - to je čas do vody, jako v případě, že půda byla suchá, rostlina začne ztrácet turgor (pružnost listy) a vyblednutí. Sukulenty bychom měli být napojena mírně v létě - půda by měla vyschnout úplně, a v tomto stavu po dobu několika dnů, je možné, že půda je úplně suchý může být za týden nebo více. Mnohé rostliny se silnými stonky svraštit příliš suché a / nebo listí. Jestliže je velmi teplé počasí, čas mezi waterings řezat, a ještě v suché půdy by měla být 2-3 dny.

Winter zalévání sukulenty také závisí na teplotě. Tak, při teplotě asi 6-8 ° C (to je vyžadováno některými druhy kaktusu), jsou uloženy ve zcela suchém stavu, a během 2-3 měsíců, lze provést bez zalévání. Při teplotě 12 až 14 ° C zalévání se může provádět jednou za měsíc, nebo dokonce méně často.

Nicméně existují případy, kdy jsou majitelé a sukulentní rostliny schopné sušit. Bojí se naplní vodou, snížit zálivku jako rostlina začíná trpět nedostatkem vláhy - suchých kořenů.

Některé sukulenty, například Gaster Haworthias a dobře snášen v zimě a teplém prostředí při teplotě 20-22 ° C, pokud je dostatek světla. V tomto případě jsou napojena častěji, asi jednou za 1-2 týdny.

Všechny tyto údaje jsou předběžné, jelikož odpařování vody ze země, závisí na složení substrátu, a objemem hrnce a materiálů, ze kterých je vyroben. Z tohoto důvodu, podporující správnost zvoleného péče může jen vzhled, stav rostlin a zkušeností.

Všechny sukulenty preferují volné zeminy, snadno prodyšná a dobře odvodněné. V přírodě, některé z nich rostou v štěrbinách skal, na holém písku nebo směsi písku a štěrku.

Hlavní podmínkou pro podkladech - je v první řadě, ne nutriční hodnota, a ani kyselost, a že je dobře a rovnoměrně smáčené, ale rychle schne, nezadržuje vodu. Vezměme například rašelina - v jeho čisté formě není vhodná pro kultivaci, protože To má tendenci se shlukovat a silně suchý velmi špatně navlhlý, vodotěsná. Po zavlažovací voda je zachycen na povrchu se snaží proniknout do dutiny v blízkosti stěn nádoby a k vypouštění do odvodňovacího otvoru. Pojem zahradní zeminy je velmi nepřesný - v zahradách na zemi může být rašelinu, písek, jíl nebo plísní, liší se pouze v tom, že rostla plodin, za které činí hnojivo, a která změnila jeho chemické parametry, ale mechanické. Zahradní půda může také držet při sobě a dort, černá půda obecně není vhodný pro sukulenty ve své čisté formě - humusu půdě, není typické stanoviště sukulentů prostředí.

Recepty půdní směsi pro sukulenty značné množství, včetně komerčně. Pokud vezmeme v úvahu mix v obchodě, pak obvykle není rašeliny země, keramzit a písek. Ale půda je velmi individuální požadavky nejen v různých rodin, ale i mezi různými druhy stejného rodu, a tak obchod mix není pro každého, a zkušení pěstitelé raději vždy uzemnění.

Potřeba určitý typ živin v půdě, je podíl hlavních prvků (písek, jíl, štěrk, drcený kámen, vápno, cihlové čipy), závisí na tvaru kořenových systémů: sukulenty s jemným povrchem kořeny jsou pěstovány v půdě s vyšším podílem písku a štěrku, lehké substrátu a uvolněný. Sukulenty, se silným kořenovým systémem, se silnou a hluboké vodozapasayuschim (redkovidnym) kořen (např Euphorbiaceae), které byly vysázeny v půdě více těžké jílovité půdy.

Takže, v všechny směsi půdy pro všechny sukulenty by měly zahrnovat kypřidla: hlavní říčního písku, jemného štěrku nebo keramzit (1-5 mm velikost částic), dobře opláchnout. Přijatelné doplněk perlit nebo vermikulit (mají vysoký koeficient absorpce vody) - mohou, a měly by být přidány pro půdní směsi skládající se hlavně z písku a štěrku, protože se rychle projít vody bez zpoždění, nebo namáčení, a přidá vermikulit je schopen absorbovat vlhkost a postupně se odpaří, bez přímého styku s vodou, bez kořenovou hnilobu.

Také v půdní směsi pro sukulenty používané aktivní uhlí. No tablety, medicína, a v granulích, je možné extrahovat filtry pro kuchyňské digestoře nebo filtrů pro vodu, a může být použit drcený uhlí (bříza hořel protokol, libra kousky o velikosti do 5 mm). Uhlí dodává půdní vůli, do určité míry absorbuje vodu a odstraňuje nečistoty z vody (například chlor). Reakční směs se vlije do asi 1/10 z celkového objemu půdy.

Hlavní složky půdy a směs se rašelina půdu, list, briar, skleník, v různých poměrech.

Například pro pochvosmes juky se může skládat z 1 díl rašeliny, 1 díl humusu (dobře shnilo kompost), 1 díl písku a 1 díl z expandovaného jílu (perlitu).

Pro spurges pochvosmes zapalovač 1 díl rašeliny, 1 díl listu, 2 díly písku.

Travnatý pozemek lze nalézt na loukách, nebo na jejich chatu, je poměrně snadné získat po molu - odejdou ústa nor - nízké hromady odpadu, volné zeminy. Ground list - to polupereprevshy hrabanka, která se akumuluje a Preet let pod listnatými stromy. To může být sklizeno v březových lesích, ale jen na jaře, jakmile roztaje sníh před začátkem jízdy na růstu trávy. Nicméně, je poměr organických mít také různé sukulenty, kaktusy, některé absolutně ne tolerovat přítomnost částic v zemní neperegnivshih potom vybrat hlubších vrstev země listu, kde vrh pereprel a zcela rozloží (žádné fragmenty listů nebo větviček).

Písek lze volit na řece, ale to by bylo dlouhé a obtížné umýt a prosít, bahno a sůl, mnohem jednodušší koupit v obchodě pro akvária, stejně jako štěrk.

Na hrnce: Pot volba závisí více na velikosti zařízení. Detail těžký yukkam, Crassula, Euphorbia lepší, aby se v širokém hliněné hrnce, a v případě, že hrnec se zdá být příliš objemné, kompenzovat vysokou drenážní vrstva na spodní straně.

Menší Haworth, Gaster, aloe, kaktusy, hodí malé plastové květináče.

Sukulenty, péče doma, fotky, druh rozmnožování.

Malý, ale zlý. Ostružiny - modifikovaný listy, které se používají ke snížení odpařování, a k ochraně proti býložravci

Tip: sukulentní rostliny pro začínající zahrádkáře: Opuntia, cereus, Echinopsis, Rebutia, Schlumbergera.

Již na jejich původu, naznačuje, že tyto rostliny během růstu vyžaduje vysoké teploty (asi 20 až 35 ° C a vyšší).

Cactus z pouštních oblastí, že je třeba ve stejném ostrém rozdíl mezi denní a noční teplotou. Většina druhů sukulentů, s výjimkou Rhipsalis, Rhipsalidopsis a Schlumbergera, přezimují v pohodě. Mnoho tiše tolerovat plné slunce výjimky: Rhipsalis, Rhipsalidopsis a Schlumbergera. Je-li rostlina, která nebyla uzpůsobena pro zimní měsíce k silnému slunečnímu záření, může způsobit popáleniny. Proto byste měli první jarní rostliny v jasném slunečním pritenyat.

Během růstu, po mrazy května (mid-květen), kaktusy a ostatní sukulenty lze vyjmout do vzduchu, nebo dokonce zasadil v zemi, sleduje určitá pravidla. První ze všech tuzemských sukulentů by měla být postupně zvyklí na plném světle, a zejména zajistit, že se nedostávají žádné příliš mnoho vlhkosti (v dešti jejich nejlepší bránit deštník). Sukulenty Ti, kteří tráví léto doma, budete muset na konci léta ztvrdnout dlouhou větrání, takže se stávají odolnější vůči zimním chladem. Podzim - čas přípravy na zimu. Zálivka by měla být postupně snižována. Ujistěte se, že dávat pozor na nočních teplot a - později - při minimální přenos zimní teplota Sukulenty na svých zimovištích.

„Blue“ sukulenty projevit v celé své kráse pouze v jasném slunečním světle - čím více slunce, hustší a bohatší jejich plaků nebo „cítil“. sukulenty zimní péče může být nutné dosvichennya. Letní hojně zalévat, ale s možností sušení (v intervalu asi dvou týdnů), zimní dostatečně navlhčit jednou za měsíc a půl při mírném chladu (asi 15 ° C.). Obvazy v péči o sukulenty je lepší, aby jej zneužívat, jen na začátku sezóny může být několikrát ke krmení komplexní hnojivo pro sukulenty. Směs pro přistání sukulenty azurová - hustá živinami chudých, s přídavkem rozvolňovadel.

Pečovat doma a zavlažování Sukulenty: kaktusy a ostatní sukulenty měla být napojena velmi málo. Mají velmi omezené odpařování vody kvůli transformaci listů do trnů. Hromadí vlhkost tkaniny jim umožňuje přežít bez vody. Proto je zlaté pravidlo zde platí: méně je někdy více ".

Plodiny a mladé rostliny by měly vždy udržovat vlhká, a to iv zimě. Nicméně, v případě, že je třeba zahřát a světlé místo. Melkokornevye druhů sukulentů rostoucích na humus, taky, je třeba, aby hydratují, aby se zabránilo vysychání. Sukulenty ty, kteří potřebují období odpočinku, v této době by měla být více cool než s růstem.

Zalévání sukulenty domů závisí na zimovištích. Když teplá zima napojena jen jednou za dva týdny, kdy zima není častěji než jednou za měsíc, a některé druhy nejsou napojena. V zimním období není možné nastříkat dormance rostliny. V případě, že sud naplněný rostlinným substrátem, dát hodně rostliny v květináčích, je pouze nutné navlhčit podklad k péči o sukulenty. V závislosti na druhu kaktusu trochu napojena kolem konce března, a to i v případě, že rostlina je zároveň velmi neklidné. Když nejprve tvořen květin začíná období růstu. Zalévání zvýšení, sukulenty a znovu dát na teplé místo. V letním období, které jsou někdy přivádí hnojivo pro kaktusy, například N. R. K = 4, 8. 6.

Domácí péče o sukulenty neobejde bez transplantaci. Nicméně, sukulentní rostliny jsou transplantované pouze tehdy, když pot zmenší nebo když port substrát (cca 1 za 2 - 4 roky). Pružina (konec spící období), je vhodnější pro transplantace domácí sukulenty. Ať země vyschnout trochu. Noste pevnou pracovní rukavice, otočte zařízení a odstranit pot. Nyní jemně otřásat zemí odpadů, odstranění odumřelých kořenů a nahlédnout, žádné škůdci či chorobami. V závislosti na květináče musí být větší než jedna nebo dvě velikosti. Za prvé, nalít ji do odtokového vrstvy, a potom naplnit kořenového krčku vlhké rostlinný substrát. Po tom, namočte pozastavit zavlažování po dobu několika dní. Rostliny tvořící květiny transplantovány pouze po odkvětu. Použitým substrátem mineralizovaná půda, ve které hodně draslíku, fosforu a relativně málo velmi málo dusíku. Tyto obchody prodávají hotové půdu pro kaktusy, které nejsou vhodné pro všechny epifytické sukulenty. Pro ně je nutné epifytických substrát (pozemní orchidej).

Kořeny sukulenty jsou rozděleny do dvou skupin:

  • Rostliny s hlubokými kořeny, nebo ve tvaru šipky pocházejí ze suchých oblastí. Tvoří dlouhý taproot s menšími postranními kořeny dosáhnout vody v hloubce půdy.
  • Rostliny s kořeny se vyskytují s plochými vlhčích oblastí pro vytvoření množství stejných kořenů.

Udělat kaktusy kvetou doma není těžké, pokud tráví zimní právo: na chladném místě se spoustou světla a téměř bez zalévání

Gnezdovidny světlice kaktus (Trichocereus spachiamus) dosáhne dvou metrů. Minimální teplota pro to je 8 ° C

Plemenní kaktusů a jiných sukulentů produkují velmi krásné a pestré barvy. V spurges snížena lístků. Nectaries produkují velké množství nektaru lákají hmyz. Druhy Senecio a Othonna patří do čeledi Asteraceae, a dokonce mají trubkovitý a ligulate květiny.

Po vytvořen opylení (někdy i za podmínek okolního prostředí), plodů a semen. Semena se šíří různými způsoby. Některá semena jsou vybaveny zařízením pro letu létat s větrem. U semen distribuované spolu s vodních toků jsou typické vodotěsný plášť a lehká tkanina, která jim umožňuje plavat na hladině. Malé háčky na semena, aby mohli držet ptáky a zvířata. Některé druhy ovoce (například v cereus Mammillaria a opuncie) slouží jako krmivo pro zvířata. Nestrávené semena do půdy spolu s trusem zvířat. Pryšec katapultovat jejich semena, když jejich ovoce prasknout.

Pokud vám záleží doma s sukulenty rozbité, se stávají náchylné k chorobám a škůdcům.

Škodlivého hmyzu jsou nejběžnější mealybug a kořenové mšice. Jako malé bavlněné tamponchiki vypadat vosk nit nebo zrn v měřítku hmyzu. Sedí mezi žilách a dalších suchých místech. Při útoku hmyz pokusit se srazit rostliny s vodou. Pokud si nepomohou, pak je nutné uchýlit se k insekticidům. Kořenové mšice ovlivňuje kořeny a může vést k odumření rostliny. Zde je nutné aktualizovat pozemků a procesní chemie kořeny.

Pro prevenci před jarní zrychlit červci, červci a červené roztoči množí rychle, je nutné zkontrolovat zařízení a okamžitě zničit škůdce. Jako prevence plísní v domácnosti je třeba vytvořit optimální podmínky pro růst rostlin. Pečovat o nemocné rostliny sukulenty izolovat, nevystavujte slunci a pozoroval suchost a dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Rostliny s virovým nebo bakteriálním onemocněním je třeba odstranit co nejdříve, a tak nemají infikovat jiné barvy. Světle žlutá mladé výhonky jsou často výsledkem příliš tmavém místě. Intenzivní působení výsledků slunce v červené barvě. Ztráta kořeny v sukulenty indikuje příliš časté zalévání.

Tip: rozmarná rostlina pro zachyceného pěstitele: Gasteria armstrongii, Haworthia maughanii, Haworthia truncata a Haworthia setata.

Rodina rostliny s šťavnaté

Kaktusy (Cactaceae, asi 2000 druhů) většinou bez listí, stonky, sukulenty. Charakteristika jejich potažených trnů dvorců (modifikovaný krátké přírůstky).

Euphorbiaceae (Euphorbiaceae, asi 8000 druhů) obsahují mléčnou šťávu. Kmenové šťavnatost nalezený v relativně málo druhů, zástupců amerického kaktusů ze suchých oblastí.

Crassulaceae (Crassulaceae, asi 1400 druhů) - čisté šťavnaté rodina, hlavně sukulentních písmen a jen zřídka se šťavnaté stonku. Distribuovány zejména v Jižní Africe, Mexiku a ve Středomoří. Typickým znakem většiny druhů - zablokováno útěk.

Agave (Agavaceae, asi 400 druhů) je uznána typické uspořádání růžice šťavnaté listy a květenství ve formě kartáčů nebo rozprašovačů. Před květem agáve to trvá několik let, a dokonce i desetiletí. Za to, že matka rostlina umírá.

Liliaceae (Ltiiaceae) porod (někdy nezávislý rodinný) s sukulentních listů - Aloe, Haworthia a Gaster. Oni jsou domácí v Africe.

Sukulentní orchideje (Orchidaseae) s masitými falešnými cibulí a tlusté listy žijících v epifytické, mělkých místech.

Důležitým rysem kaktusů a jiných sukulentů - jejich listy a stonky jsou přizpůsobeny suchu. Kmenové šťavnaté rostliny zahuštěný osu uniknout se specializovaným tkání, se hromadí voda (kaktusy, pryšec). Jejich listy jsou často sníží nebo zcela chybí. Někdy se zase do hrotů (například kaktusů, nikoliv hroty, jak jsou chybně volal). Tyto listové trnem v fakt - ostré, modifikované listy, které slouží k ochraně proti odpařování vlhkosti a od býložravců.

Listnaté sukulenty, naopak zvýšit jejich listy, jako orgán, který sbírá důležitou vlhkost. Jejich listy jsou tlusté a šťavnaté (např agáve, aloe, žít skálu).

Aeonium talířový (Aeomum tabuliforme) potřebuje slunce a po celý rok na čerstvý vzduch. Podobně výstupní deskou se skládá z 200 samostatných kusů. Množí semeny.

Bromelієvі viz sukulentnih Rosslyn

Tam Bromeliads druhy, které se staly sukulent z důvodu sucha bydliště. Představujeme tři takové vzácné druhy šťavnaté:

Abromeitiella brevifolia se vyskytuje od jižní Bolívii a severní Argentiny, a tam roste na skalách. Zvláštní parenchymu tkáň slouží k ukládání vody. Tak rostlina překonává období sucha. V období klidu, nepotřebuje zalévat.

Hechtia argentea z mexických hor zdá stříbřitě bílý kvůli sacích vloček. Živí je přes vlhké atmosféře.

Dyckia fosteriana původem z Brazílie a roste na kamenité půdě. Rostlina potřebuje hodně světla a vysoké vlhkosti.

Sukulenty často nemůže pochlubit velkolepou kvetení. Ale neuvěřitelné škála tvarů dělá povzdech kolektory, že parapet není neomezená.

Zvláště atraktivní druhy s neobvyklým rostlin květin stonky a listy - různé odstíny šedé a modré, a někdy téměř bílý. Obtížné podmínky růstu doma donutila je „bránit“ podobným způsobem ze slunce je příliš jasný agresivní a nadměrnému vypařování vlhkosti.

Moučné nebo plstěné modré sukulenty

Tato skupina sukulenty lze rozdělit na „moučný“ a „cítil“. První liší jemný dotek na pokožce. Smiř se s tím musí být velmi pečlivě - sebemenší dotek nosí, a okrasné rostliny nevyhnutelně trpí objevují otisky. Tyto sukulenty nikdy stříká, v žádném případě, Nesahejte, a prach jen lehce odfouknout. Při přesazování snaží udržet rostlinu v zavazadlovém prostoru kořenového límce. Typickými zástupci "moučné" sukulenty - děložních lístků vlnité (Cotyledon undulata) a pahifitum oviparous (Pachyphytum oviferum).

„Felt ochrana“ je stabilnější. Druh krytí bavlněného vlákna epidermis není tak závažně mokré a dojemné (ale je to lepší, aby nezneužívali), takže rostliny lze řešit mnohem bezpečněji a místo bez obav z náhodného poškození křehké krásy přístupných místech. Příklady "plstěné" sukulenty jsou ogivální addoensky starček (Senecio scaposus v. Addoensis) a Haworthia starček (Senecio haworthii).

Video o sukulenty pro péči doma

Můžete také sdílet své znalosti pečovat o sukulenty doma. Máte-li jakékoli dotazy - zeptejte se jich, v komentáři níže, budeme na ně reagovat a dalších zahrádkáře amatéry.

Stručný popis výrobku: Sukulenty Sukulenty (Succulentus) - pokojových rostlin z Jižní Afriky. Jaká by měla být péče v domácím, šlechtění, zavlažování a pěstování sukulenty?

Leave a Comment

Your email address will not be published.

42 − = 32