Jak pěstovat okurky na okenním parapetu

Jak pěstovat okurky na okenním parapetu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Rostoucí okurky na okenním parapetu

Mnoho podnikaví obyvatelé měst již dlouho přizpůsobené domácí prahy pro pěstování greeny, ale přistání zelenina odváží ne všichni. Někteří z nich se domnívají podniku šílený a zoufalý, jiní jsou prostě bojí obtíží, ale některé z těchto názorů je špatný. Ve vnitřním prostředí, například dokonale křupavé vonný rostou okurky. A starat se o ně tak jednoduché, že shromáždil velkou sklizeň s provizorními lůžek může i nováček, kteří měli do té doby co do činění s záležitostí dači. Ale co je to potěšení potěšit hosty a přátele v reálném vitamin saláty, letní vůní zelentsov! Av zámoří čerstvé okurky bez chuti a zápachu let kohoutku na pultech!

Okurky rostou na parapetu po celý rok, bez ohledu na sezónu. Dobře stanovené podmínky, se cítí pohodlně a ovoce není horší než zelenina záhony. Kromě získání plodin mohou být plánovány a načasován tak, aby k určitému datu. Takže okurky vypěstované v novoročních svátků, setí se provádí v druhé polovině října, a zaseté v lednu okurky podospeyut přesně den žen. Vzhledem k tomu, nástup půdy bázlivé zelenými listy na první sklizeň probíhá obecně ne více než 45 do 50 dnů.

Pro pěstování v domácnosti se doporučuje volit odrůdy srednepletistyh a Bush okurky, které nevyžadují opylení, jako například:

 • Maria - jedna z nejpopulárnějších hybridů. Delicious křupavé Zelentsy zrát rychle, přátelsky a po 40 dnech je možné odebrat první úrodu. Keře jsou velmi citlivé na péči.
 • Photon - vysoce výnosných hybridní kultury, velmi nenáročný na podmínky vazby. Silnorosly Bush je vysoce odolná vůči chorobám a prodloužené plodu, procházející 48-50 dní po vyklíčení. Získá se na rostlinu - 40-45 plodů.
 • Rytova pokoj - s vlastním opylením odrůdy, osvědčená v domácím pěstování. Snáší nízkou světla a suchý vzduch, je vysoce odolná vůči chorobám a škůdcům. Výborné ovoce, ale potřebuje formirovke.
 • Prestige - velmi kompaktní středně raná hybridní odrůda, která přichází do uskutečnění po 42-45 dnech po vylíhnutí. Okurky jsou hladké, s velkými nádory jsou válcovitého tvaru a hmotnosti 65-90 v délce rostou na 8-10 cm.
 • Courage - slibný hybrid, ideální pro zimní pěstování. Tuberculate pichlavý ovoce dorůstá do délky 15-20 cm a dosahuje hmotnosti 140-160 g, dobře tolerované a doprava udržet svěžest po dobu 10-12 dnů.
 • Claudia - parthenocarpic hybridní střední zrání. Od klíčení do první sklizně se koná 42-48 dní. Hmotnostní byt zelentsov potažené malým množstvím pahorky, se pohybuje od 60 do 100 g

Velmi dobré apartmány v několika prověřených odrůd Shchedryk, Bianca, Marinda, duben, tot, Ant, Stella, Krytý zázrak.

Zpracování a klíčení semen

Zakoupené po zakoupení semen musí projít povinnou Hřebové, který zahrnuje několik stupňů:

 • Kontrola pro klíčení - semena okurek se nalije do kádinky a nalít slanou vodu (0,5 cl / 200 ml.). Tyto dudlíky, které plavou na vrcholu, může být vyhozeny a plnohodnotným kuňka podrobí následující zkoušce.
 • Dezinfekce - po dobu 20-30 minut, bylo inokulum namočí do roztoku manganistanu draselného a pak se důkladně promyje velkým množstvím čisté vody.
 • Klíčení - zpracovaných semen zabalené ve vlhkém gázy nebo hadříkem a uvedení do mělké misky, nechá se zahřát klíčení.

Chcete-li začít výsadbu, kdy semena naklyunutsya - asi 2-3 dnů.

Získat dobrou půdní mix v obchodě už není těžké, když si koupíte se doporučuje dát přednost lehkým směsi živin je určen pro pěstování sazenic okurek. A přesto, uvařit si vlastní podklad bezpečnější, protože je příčinou většiny plísňových infekcí je často nekvalitní, vyčerpané nebo již infikován půdu. Nejvhodnější prostředek pro okurky, jsou následující směsi:

 • Ogorodnaya zeminy, rašeliny, humus (4: 1: 1);
 • humus, rašelina, zahradní zeminy, kvašené piliny - stejně;
 • vermicompost, zahradní zeminy (1: 1).

Výsledná směs se po vaření se nutně sterilizovat libovolným vhodným způsobem, - stát 40-50 minut ve vodní lázni, nebo do trouby, zalijeme vařící vodou nebo silný roztok manganistanu draselného. dezinfekce půdy může zabránit rozvoji půdních patogenů, škodlivého hmyzu a jejich larvy. Po provedení tohoto úkonu se dezinfikovat směs se nanese na horkých šálků, nalije na něj (pokud se provádí suchou dezinfekci) a používána k setí, po jeho ochlazení.

Za předpokladu, že všechny přípravné činnosti prováděné v plné výši - naklyunulis semena, výsadba nádoby s vlhkou zalévání půdy, výsadbu okurky v domácí půdě bude trvat několika minut:

 • Každý šálek na střed v půdě malého otvoru hloubky asi 1 cm.
 • Do každé jamky se nanese na 1 naklíčených semen a lehce pokropí zem.
 • Brýle s plodinami uložených ve společném hluboké zásobníku a na něž se skleněnou nebo plastovou fólií.
 • Před vznikem nádobí s klíčící semena držel ve tmě a teple. Aby bylo zajištěno, plodiny spodním displeji zásobník lze umístit na horké balení, umístění na ručník, tlusté kus překližky nebo časopisu na semena potěr.

Vznik Země první zelené výhonky bude signálem k tomu, že je čas, aby se odstranil kryt a dal tác sazenic v dobře osvětlené parapetu.

Pro rychlé a efektivní vývoj sazenic vytvořit co nejpříznivější podmínky:

 • Jako povrchová vrstva půdy schne výhonky nalije teplá předem bránil vody. Aby nedošlo k rozmazání plodin, zavlažování se doporučuje provést postřik.
 • V zatažené obloze, a večer dosvechivayut sazenic, takže nemají silně natažené. Pro tyto účely je místem vazby by měly být vybaveny zářivkami nebo speciální fitolamp.
 • Protahovací sazenice také zabraňuje snížení teploty na + 15-17 ° C během dne a 13-15 ° C + v noci.
 • Když se vzduch suchost, která je často pozorovat v zimě kvůli topných zařízení pracujících vzduch kolem rostliny pravidelně zvlhčovat ze spreje a horké vlhké utěrky uzavřete baterii.
 • V případě, že parapet, vybraný obsah pro okurky, ne příliš teplé, aby se zabránilo systému políčko kořenového hypotermie s sazenic se doporučuje umístit na kus pěny.

S rozvojem kořenového systému sazenic začnou cítit, že je třeba zvýšit přísun prostor, takže když rostliny tvoří 2-3 pravých listů, jsou repotted objem 4-5 L nebo velké dřevěné krabici. Výběry jmenováni na chladném zatažené obloze, takže rostlina je snazší zadávat stres z přesazení. Tento postup se provádí následujícím způsobem:

 • Výsadba kontejner poloviny naplněna substrát předtím pokládce odvodnění.
 • Po hojné zavlažování do půdy, aby se vybrání.
 • Sazenice jemně extrahované ze starých skel, bez zničení hliněné hroudu ponoří do otvoru před děložních listů a stlačit půdu.

Po zákroku raspikirovat okurky 2-3 dny pritenyayut tenký papír nebo lehké tkaniny, která pomáhá rostliny adaptovat na nové místo.

Hrnkové okurky rozhodl tvořit 1-2 biče, takže všechny další vedlejší větve, které se vyvíjejí v centrální natáčení, měli byste špetka. Kromě toho, vyrůstající okurky musí být vázána - velmi užitečné v tomto ohledu hrubé konstrukce síťoviny přetažen přes okno, jehož prostřednictvím bude lnout úponky stoupat okurka řasy. Takový závod „opona“ v domácím interiéru vypadá svěží a originální.

Před květem přistání napojena ne více než 2-3 krát týdně, bude čekací vysušit vrchní vrstvu půdy. Jakmile květiny začnou kvést, zalévání se provádí častěji, a zvýšit podíl vody. Tento postup se provádí v časných ranních hodinách nebo večer. Voda na zavlažování by měl být teplý - + 28-30 ° C a před použitím je vhodné nechat odstát po dobu 1-2 dnů.

Pro okurky jednotné a pravidelné zalévání - zásadní podmínka. Zamokření půdy je často příčinou nebezpečné houbové choroby, ale z nedostatku vody ovoce získávají nepříjemnou hořkou chuť.

Domácí Okurky poprvé krmit, kdy budou tvořit první ovoce vaječníku. Za tímto účelem, horká voda se rozpustí dřevěného popela (100 g / 1 litr) a nalije se extrakt noc půdy získané pod přistání.

Následné podávání provádí v intervalu 15-20 dnů. Okurky reagují velmi dobře, aby se ptačím trusem řešení (1:25), nebo divizna (1:11). Z hnojiv v rostlinné stravě použitelné, zahrnují nitrofosfátového nebo ‚krystalinů‘, který se zředí vodou (2 h. Lžíce / 3 litry) a použita k zalévání okurky, náročné každý Bush 1-2 šálky výsledného roztoku. Při prvním náznaku nedostatku živin (pomalého růstu nepřirozeně světlé zbarvení spodních listů) dávka dvojité krmení.

Choroby a škůdci domácích okurek

Plísňové infekce domácích okurky nejsou neobvyklé. Důvody pro jejich vývoj, jsou obvykle poruchy strojní - zalévání studenou vodou vyčerpány výsadby zemi, náhlým změnám teploty. Nejčastěji okurky trpí nemocí, jako jsou:

 • Padlí - nemoc snadno rozpoznat podle sizomu běhu, podobně jako u mouky vylil na listech. Bělavé skvrny postupně zhnědnou, vysušit listy. Rozvoj onemocnění přispívají ke studené zalévání a prudkému poklesu okolní teploty.
 • Anthracnose - příznaky onemocnění jsou křehkost a křehkost listů a hnědé skvrny na povrchu, stejně jako vznik vředů na ovoce.
 • Kořen rot - vývoj nemoci lze identifikovat pomalý jako hadry, listy, žloutnutí a popraskané paty stonku, kořeny rot.

V raných fázích vývoje houbových chorob rostlin se postříkají „bariéra“, „rychlost“, „Topaz“ a dalšími fungicidy na bázi mědi. V případě silné infekce nemocné keře, které mají být odstraněny, a přilehlý přistání se musí, aby se zabránilo zpracuje s roztokem síranu měďnatého nebo kapalného Bordeaux. Pokud nemocný rostlina rostla v obecném zásuvky dobře z pod ním by měla být rovněž napojena 2 litry roztoku síranu měďnatého.

Škůdců ohrožují zdraví okurek hmyzu parazitujících na okolní rostliny, - mšice, svilušky, třásněnky, škodlivý hmyz. Boje proti nim, se rostliny postříkají „fitoverm“ nebo „aktellik“, ale s výskytem vaječníků od používání agrochemikálií nutných odmítnout a jít do bezpečné lidových prostředků - výtažky z vlaštovičník, cibule slupkou, česnek a feferonkou.

Zralé okurky selektivně odstranit, aby nedošlo k poškození bič. Perederzhivat nich na rostlině je nežádoucí: ovoce poroste a bránit rozvoji nové strany. Kromě vysoce kvalitní, hladký zelentsov být čisté a neúspěšných případů - křivky, nezralé, zkažené, pokud existují, takže rostlina netrávil na jejich sílu a moc.

Jak se ukázalo, pěstovat okurky na parapetu je hračka. Zkuste to! Musíte uspět!

Jak pěstovat okurky na okenním parapetu doma

 • Jak pěstovat okurky na okenním parapetu doma
 • Jak pěstovat okurky v bytě
 • Jak pěstovat ze semen okurek

Podmínky pro pěstování okurek na okenním parapetu

Mohu pěstovat okurky na parapetu po celý rok? Bohužel, přestávka bude muset udělat, ale pouze tehdy, pokud neexistuje žádná touha obtěžovat s fluorescenčním osvětlením nebo helium. Koncem února, kdy světlo začne postupně zvyšovat - je čas na výsadbu okurky.

Okurka - je dostatečná tolerance odstín, ale stále svítí dost na to, aby se na parapetu, a to zejména na jaře a na podzim. A protože je třeba jen pěstovat okurky v jižních a jihovýchodních oken. Rostlina nemá rád průvan, ujistěte se, že v okně rámy nebyly žádné praskliny.

Má smysl pěstovat okurky na parapetu jen v případě, je-li teplota v bytě neklesne pod 20 stupňů. Tato termofilní růstu rostlin přestává při teplotě nižší než 16 stupňů.

Okurka miluje vysokou vlhkost v zimě, aby mu poskytl takových podmínek nebude jednoduché, bude muset pokrýt baterie s mokrými ručníky vytápění domácností. Jednoduché postřik listů v tomto případě nepomůže.

Pokud si můžete dovolit zajistit vhodné podmínky pro rostliny, pak si může dobře pěstovat okurky doma na okenním parapetu. S jedním pouzdrem budou sbírat v průměru od 10 do 15 let, střední hodnota kvality okurky.

Aby bylo možné pěstovat okurky na okenním parapetu je třeba parthenocarpic hybridy nebo self-opylovány odrůd. Samozřejmě, pokud nechcete, aby jim opylovat sami. Vyberete-li špatný druh unpollinated vaječníků okurky žloutnou a odpadávat. Doporučené odrůdy: F1 okno a balkonové, F1 dárky východ, F1 Catherine, F1 Marathon, F1 Faust a mnoho dalších.

Pokud se chystáte pěstovat okurky poprvé, to je nejlepší koupit semena odstín-tolerantní a nebojí změn ve stupních teploty.

Pro klíčení bude potřebovat bavlněné tkaniny nebo bavlněné polštářky. Hydratační a položte je na talíř, horní ležela semena okurek. Vyhnout sušení tkaniny. Po jen pár dní semena šrafování. Všechny z nich mohou být zasazeny do půdy připravené výše o jeden cm hluboko.

Co je lepší pěstovat okurky na okenním parapetu

Okurky spíše svobody-milující, takže hrnec pro jejich pěstování musí být dostatečně velký. V jednom závodě bude potřebovat pět litrů kousek desky a. Může to být jednoduchý květináč, ještě lepšího - domácí box ve které se perfektně hodí několik keřů. Nejvíce nákladově efektivní způsob, jak - je vzít si pětilitrové lahve s vodou a odříznout jejich horní část s hrdlem. Jako volitelné příslušenství - dvojitých plastových pytlů. Jen nezapomeňte, že bez ohledu na kontejner vyberete, ujistěte se, jeho dno je nutné, aby otvory pro odvod přebytečné vody.

V co je nezbytné půdě pěstovat okurky na okenním parapetu

Začínající zahradníky bude jednodušší koupit ready-made půdy v obchodě. Ti, kteří mají touhu vařit sami, můžete nabídnout několik možností:

 • Smíchejte 4 díly zahradní půdy, 1 díl humusu a 1 díl rašeliny. V 5 litrech směsi se přidá 100 g popílku, lžička hořečnatého hnojiva síranu a lžíce „plné“.

 • Smíchejte 2 díly zahradní zeminy, humusu, rašeliny a jednoho dílu pilin. V 5 litrech půdy se přidá 100 g popílku, čajovou lžičku hnojiva síran hořečnatý a lžíce „plné“.

 • Ve stejném poměru smíchat Vermicompost a zahradní půdu, přidejte 5 lžic dřevěného popela na 5 litrů zemi.

  V zásadě platí, že okurky rostou na parapetu může být v jakékoliv půdě, bude úroda zůstane bez něj, jen správně zvolené orné půdy, zcela přirozeně, bude mnohem vyšší. Dobře oplodněné nepřipravené půdy budou mít stále.

  Jak pěstovat okurky na parapetu

  Kromě půdy a pěstebních nádob, které budete potřebovat pro budoucí podporu motouzu okurkou a skleněné nebo plastové krytky ke krytí sazenice.

 • Pot vyplnit zeminy pod hranami šířit naklíčených 3-4 cm. (- pokud ne, pak se za sucha nebo smáčené), semena, v množství 3 ks ve vzdálenosti asi dvou cm. Posypeme zemi.

 • Sazenice dobrý Pour, nechte vodu vsáknout.

 • Vytvoření efektu kryt skleník s Sazenice plastové nebo skleněné nádobě. Odstraňte hrnce v nejteplejším místě v bytě. Nejčastěji se jedná o horní skříňky v kuchyni. Po objevení „Teplička“ zárodků se odstraní a květináče se umístí na trvalý pobyt v jižní nebo jihovýchodní parapetů.

 • Když se vytvoří tyto listy, volíme nejlepší a krásné rostliny, odstraňte zbytek.

  Jak pěstovat okurky na okenním parapetu

  Připravte si předem podporu pro okurky. To může být tak silné, provazy nebo monofilní nit a dlouhé kolík, na který je třeba svázaná bič okurka. V případě kolíku vše objevil na okurky kníru by měly být odstraněny.

  Po objevení okurky 5-6 internodia muset štípnout. Postranní výhony špetka ven stejné na druhém listu.

  Okurky rostou na parapetu bez oplození - ztráta času. Jednou za dva týdny, a s výskytem okurky a každých 10 dní, je nutné provést krmení. Horní vrstva půdy může být provedena 1 lžička „Agrolayfa“ nebo sprchování zředěný ve dvou litrech vody uzávěrem „růst“. Můžete jen jednou za měsíc nalít čerstvé vermicompost.

  Okurky na parapetu - nejúčinnější metody pěstování

  Okurky rostou na parapetu doma, je to možné. Jak rostlin, které jako světlo stín na oknech a balkonech, cítí se dobře, aktivní květin a ovoce. Jedná se o velmi zajímavý proces, a to i v novoroční dovolenou, můžete jíst zeleninu ze svého domova. Pro sklizeň je nutné dodržet určité podmínky.

  Co okurky rostou na parapetu?

  Volba osiva - důležitou složkou v zelinářství. Při pěstování okurek na okenním parapetu na druhu hojné rodit do značné míry závisí. Pro self-opylovat potřeb plodin, zrání typy. Mezi nejznámější odrůdy domácí chov:

  1. Shchedryk - zrání okurky. Zraje na 45. den od Bush může dostat 20 kusů délky 12-14 cm.
  2. Masha F1 - zraje 40 dnů. Získá se kultivar, zrání na pobočce 5-7 zeleniny;
  3. prestiž - zrání okurky, plodící je dlouhý;
  4. Hrustik - bude zpívat brzy, produktivní odrůda, plody dozrávají v 7 kusů na větvi, s dobrou péči, můžete sbírat až 40 zeleninu. Liana dlinnoroslaya lze umístit kolem okna.

  Jak pěstovat okurky na parapetu?

  Žádný termín pro setí semena okurek rostoucích na okenní parapet nebo balkon neexistuje. Ale pro bohaté rodící listopadu do února, které poskytují dodatečné pokrytí i mimo zataženo. Rostoucí okurky na okenním parapetu doma je v pořádku, pokud jsou poskytovány s denním délce 12 hodin. Lampy lépe zabezpečeny tak, aby se pohybovat nahoru a dolů, jak sazenice roste. Rostliny umístěné na parapetu nebo balkon, se nedoporučuje používat k pěstování zeleniny severní otvory - větve dostat nahoru a zeslábne.

  Jak pěstovat okurky doma na okenním parapetu?

  Semena před výsevem vyklíčila, sazenice, které se objevily brzy. K tomu, že jsou zabaleny do gázy a pravidelně stříkal. Při teplotě 25-30 ° v 2-3 dnech se vylíhnou bílé kořeny. Výsadba okurky na okenním parapetu:

  1. Pro výsev semen, můžete použít plastové kelímky. . Ponořte se do nich semene 2 cm a krycí fólie, to je snadné získat sazenice na následující výsadbou Nádrž na sypký materiál;
  2. Sazenice se objeví po 2-3 dnech. Jakmile se vytvoří na klíčky 3-4 list, mohou být ve velké nádobě;
  3. Pro další růst bude potřeba hrnce s drenážní otvory. V dolní části je položen cihla drť nebo štěrkové vrstvy 2 cm., A směs půdy. Per rostlin vyžaduje 5 kg. substrát;
  4. Země den před výsadbou je dobře zvlhčený;
  5. Sazenice pečlivě přeložil do hrnce spolu s hroudu země;
  6. Povoleno, aby okamžitě dát semena na trvalé místo ve velkých krabic nebo hrnce a zakrýt fólií. Celofán se odstraní poté, co se objeví výhonky. Krabice je lepší instalovat na paletě, dát dva pruhy pro správnou cirkulaci vzduchu pod ním;
  7. Je důležité vzít v úvahu, že okurky na parapetu nelze tolerovat návrhy - jsou škodlivé pro ně;
  8. Země se zasekl výšky kolíky 70 cm., Nebo lano vzhůru, budou pak být připojeny rostoucí větve. Rekvizity pomoci zvýšit plochu světla přijatého rostlinou. Weave zlepší produktivitu a krásně zdobí okna.

  Rostoucí okurky na parapetu - půda

  Zvláštní pozornost je věnována složení půdy. Je snadné vařit na vlastní pěst. Existuje několik variant směsi:

  1. Úrodná půda, humus a rašeliny smíchány ve stejných částech. Můžete přidat 1 polévková lžíce superfosfát, 1 lžíce křída, sklenici dřevěného popela. Poměry jsou uvedeny na 5 kg. půdu.
  2. Rašelina, piliny (nebo písek), humus, úrodné půdy jsou přijímána ve stejné části. Přidejte lžíci nitrofosfátového a čaj - močoviny.
  3. Předpokládá se, že při použití směsi, vytvořené v pěstování okurek parapet zimní. Připouští zeleninu bez dalšího krmení. K přípravě zavádění zemi, jemné piliny, střední písek, spadané listí, zloděj substrátu pro sazenice. Úrodná půda je třeba na 2 části, zbývající součásti - jeden. K ní byl umístěn polstakana kuřecí hnůj, 2 šálky suché mrvy na křídy sklo, skořápka a dřevěného popela. Všechny ingredience dobře drtit.

  Okurky se živí parapetu?

  V případě, že substrát se nejprve nehnojené, bude správné podávání okurky na okenní parapet pozitivní výsledky. Několik receptů:

  1. Ve 3 litrech vody za použití lžičku močoviny. Používá se 1-2 sklenice hnojiva pro rostliny dvakrát v intervalu jednoho týdne, začínající na 14 dnů po vzejití.
  2. Stejné množství vody a 2 cl nitrofosfátového. Je dán roztok pod keřem sklenkou každé dva týdny, když první ovoce.

  Jak zalévat okurky na parapetu?

  rostliny vodě lásky, množství vody je stanovena empiricky. Okurky na parapetu zalévání je potřeba každý den, ale není silná. Navlhčete Bush je lepší v dopoledních hodinách. Zalévání je normální jíst půdu mírně vlhký, ale ne mokrý. Není-li chybět voda, bude okurky na parapetu být suchý, převis nabídky hrozí hniloba kořenového systému. Žlutá listoví je známkou nedostatku zalévání.

  Jak špetka okurky na parapetu?

  Otázky, jak pěstovat okurky na okenním parapetu v bytě, zkušení pěstitelé věnovat zvláštní pozornost rostlin polevou. Poprvé, když se koná na úrovni 3-4 listů na stonku. To umožňuje objevit nové boční výhony z paždí základové desky na révě, takto vytvořené Bush. Nechat 2-3 kosterní bič, který opět špetka přes 10 stran. Zde je nutno dodržovat opatření s cílem zastavit dostatek živin do tvorby plodů.

  Nemoci okurky na parapetu

  V případě, že zahradník si všimli, že Bush je něco v nepořádku, je třeba najít příčinu a léčit. Možné příčiny onemocnění:

  Okurky na parapetu - hlavní nemoci:

  1. padlí, to je houba. Zeleň pokryté bílého květu. Chybu deska odstraněna, dezinfikované půdní fungicidy fundazol, Topsin;
  2. Copperhead (anthracnose), původce - houba ovlivňuje listy a plody, které jsou pokryté hnědými skvrnami. Vyléčit taková rostlina nemůže, je vyřazen. Zbytek křoví postříkají Bordeaux směs, aby se zabránilo kontaminaci;
  3. Bílá hniloba na stonky a listy působí plaku, pak hlen. Infikované části by měly být sypané síranu měďnatého nebo vápna.

  Není k rozvoji onemocnění, může být zabráněno. Před výsadbou semen do země je užitečné máčet v roztoku manganistanu draselného. Tato směs byla použita pro zvlhčování substrátu přímo před výsadbou semen nebo sazenic. Během vegetačního období, můžete sprej přípravu ovoce „fitosporin“. Velmi důležité je vytvoření dobré klima a absence vysoké vlhkosti půdy.

  Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 71 = 81