Jak pěstovat peníze strom

Jak pěstovat peníze strom

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak pěstovat peněz strom krásné sami? Tajemství výsadby a péče o Jade (na snímku)

Crassula Crassula nebo populárně známý jako „stromu peněz.“

Rostlina je velmi populární díky své neokázalost. Ale jak rostou opravdu krásný exemplář nevím všechno.

Ve skutečnosti, vše je velmi snadné, stačí dodržovat několik pravidel pro Jade péči.

Již dlouhou dobu je známo, že rostliny do domu přinese blahobyt, a to zejména pokud jde o Crassula. Podle teorie feng shui stromu peněz přitahuje cash flow pro svého majitele. Aby však bylo možné dosáhnout výsledku, nestačí jen koupit rostlinu a zapomenout na to.

Název Sovoe Crassula získá náhodou. Tato sukulentní rostlina má podobu malého stromu, zaoblené listy, které se podobají mince, přitahovat pozitivní energii do domu. Crassula dobře reagují na stříhání a tvarování Bush, který umožňuje růst malé bonsaje.

Jade je domovem vyprahlých oblastech Afriky a Madagaskaru. V jejich přirozeném prostředí je rostlina akumuluje dostatek vlhkosti v listech, tak snadno tolerovat nedostatek deště.

druh peněz strom moc, ale v krytém květinářství často rostou Jade strom, stříbro a ovál. Barva a tvar listů měnit v závislosti na druhu. Tam jsou stromy s zelené, stříbrné barvy, s načervenalou hranice a dospívající listy.

Při pokojových podmínkách téměř všechny druhy CRASSULA dobře rostou a mohou dosáhnout velkých rozměrů.

Chcete-li růst z Jade představují peníze strom, který potěší jejich vzhled, je nutné dodržovat určitá pravidla.

1. Všechny peněžní rostliny potřebují pěstovat svou vlastní rukou.

2. Je nutné určit správné umístění hrnce s květinou v místnosti.

3. Vyberte si hrnec přírodních materiálů.

4. Chcete-li poskytnout potřebnou péči.

Od zvolit správné místo závisí na celý život Jade v domě. Crassula přednost uvádí byty, ale přímé sluneční záření může způsobit popáleniny na listy.

Letní must-pritenyat květ, a v zimě dát blíže ke světlu. Dobré místo pro růst Jade je západní nebo východní parapet a světlou koupelnou.

Vytvoření příjemné prostředí: teplota a vlhkost

Jade nemá rád vysokou vlhkost, proto lhostejný k postřiku. Chcete-li zachovat čistotu docela několikrát za měsíc setřít prach z listů vlhkým hadříkem.

Teplotní rozsah je s výhodou udržována na přirozené úrovni.

• ukazatele na jaře růst se pohybuje v rozmezí 20 až 25 stupňů.

• zimní rostlina obsažená v chladné při teplotě do 15 stupňů.

Pokud se vám nedaří vždy zachovat takové podmínky pro růst rostlin, v zimě stačí vyčistit na chladném parapetu, pryč od topného systému.

Půda pro pěstování Jade

Crassula roste v každém půdy, ale je lepší, když půda je volná a dobře děravý. V tvrdém povrchu přidat říčního písku, popela nebo uhlí. Můžete použít substrát pro kaktusy.

Co pot vyzvednout peníze strom

Pro pěstování sukulentních rostlin vhodných nekoupil žádnou banku. Musí být vyrobeny z přírodních materiálů, které budou mít prospěch kořenový systém Jade. Velikost Pot je vybrán na základě kořenového systému stromu, ale musí být rovné a široké. Ve velké hluboké hrnkové rostliny nepěstují.

Pokud Crassula zasadil přilákat cash flow, barva hrnce má hodnotu. Typicky, květina vysazeny v červené nebo zelené mísy. Jeden může jednoduše k dispozici kontejner laku nebo zábal, vhodný papír.

Na dně hrnce musí mít otvory pro odvodnění a dobrým odvodněním. To bude chránit květinu proti různým chorobám.

Péče Jade: zavlažování, hnojení, přesazování

Péče o Crassula je hračka. Rostlina vyžaduje minimum péče, ale díky elegantní zelené listí. Mimochodem, jak peníze stromy mohou být viděn na finančních záležitostech svého pána. Tmavě zelené šťavnaté listy říkají, že vše je v pořádku, ale utlačovaným Crassula zmíní o nemožnosti hospodařit s penězi. Peníze strom kvete jen velmi zřídka, ale i pro pečující majitele to bude příjemné překvapení.

Peníze strom nemá rád častou zálivku. Po každém zalévání půda v květináči by měly důkladně zaschnout po dobu alespoň 3-4 cm. V létě zaléval častěji, v zimě dost jednou za měsíc.

Signál k zavlažování bude sloužit jako listy a stonek rostliny, které s nedostatkem vláhy scvrkávají a ztrácejí turgor.

Nezkušené pěstitelé často nešikovně ošetřeny rostliny, v důsledku které se umírá. Vině půdy zamokření. Pokud hniloba květ ušetřit, můžete si vzít jen s ním řezání zakořeňování.

Občas Crassula potřebuje další energii. V období aktivního růstu od jara do podzimu, rostlina se přivádí jednou nebo dvakrát za měsíc. S nástupem chladného počasí všechno zastavit hnojení.

Jako hnojivo vhodné pro Jade univerzální minerální doplňky nebo zvláštní výživu pro sukulentních rostlin.

Peníze strom přesazování

Mladé rostliny potřebují roční transplantace a dospělé exempláře dostatek přesazovat jednou za čtyři roky. Jade netoleruje časté transplantaci a může onemocnět.

Kapacita pro transplantaci musí být úzké, že se volí podle průměru koruny. Jade netoleruje velké a prostorné hrnce.

Peníze strom násobí dvěma velmi účinných způsobů:

• implantaci lamina;

Nejlepší čas pro šíření Crassula - je období od srpna do října. Zatímco mnoho zdrojů doporučit transplantaci výdajů na jaře. Ale pak vyžadují další osvětlení a růstových stimulátorů.

Crassula roste pomaleji, takže zakořenění se odehrává během několika týdnů. Během této doby je nutné zařízení k vytvoření vhodných podmínek.

Prvním důležitým pravidlem pro reprodukci - věk mateřské rostliny. Starší a zdravější rostliny, tím lépe se bude konat zakořeňování. Řízky jsou řezané s pevně zavedené, dobře rozvětvených stromů.

• Připravené řízky máčené ve vodě, když se kořeny musí být umístěny do výživné půdy.

• V létě začne rychle růst zakořenění rostlin.

Zakořenění peníze tree leaf rovněž probíhá, pouze s tím rozdílem, že čerstvý list papíru je příliš suchý několik dní, jinak to hnije. Zasadil list rychle zakoření, ale nebude brzy sazenice.

Problémy při pěstování Jade (na snímku)

Nezkušení pěstitelé potýkají s řadou problémů, které mohou zničit rostlinu.

Listy jsou jemné, žloutnou a odpadávat - první znamení, že rostlina je zaplaven. Jade vytáhl ze země, odříznout shnilé kořeny, posypeme práškové uhlí, a zasadil do nového substrátu.

2. žluté a hnědé skvrny na listech ukazují na přítomnost červci.

Všechny rostliny odstranit poškozené, květiny ošetřené insekticidy.

3. Žluté skvrny na listech a pavučin mluvit o klíšťata.

Rostliny tabáku se dobře promyje roztokem, mýdlo, a pak se zpracuje s chemikáliemi.

4. bavlny jako povlak na listech mluví o červci.

Crassula promyje mýdlové vodě, a teprve potom se zpracuje česnek řešení a chemikálie.

Rostoucí Jade doma není jen přilákat finančních toků, ale také čistí místnosti negativní energie přináší dobré pocity.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Jak pěstovat peníze strom a jak se o ně starat?

Jeden z nejjasnějších bohatství maskoty - Peníze stromu nebo stromu nefrit strom, který se prodává v každém květinářství.

Jeden z nejjasnějších bohatství maskoty - Peníze stromu nebo stromu nefrit strom, který se prodává v každém květinářství.

Budete okamžitě rozpoznat tuto rostlinu na tlustou stromové trupu a malé kulaté listy, stejně jako zelené mince. Tento strom má skvělou vlastnost - to přináší prosperitu v domě.

Ale to je jen za podmínky, že rostlina roste dobře, vypadá zdravě a zanechá ji lesklé a šťavnaté. Ale pro to musíte trochu - dozvědět se o vlastnostech péči a obklopují ho s láskou a péčí.

Pokud se rozhodnete vyrůst nejen krásný závod, ale vytvořit talisman bohatství, pak vás nekupujte dospělé peníze strom.

Požádat, abyste přerušit malý řapíku nebo list (peníze strom násobení velmi rychle, a to i z jediného listu může rychle rostou na stromě, výhonky a kořeny hozen do vzduchu), a další lepší slza tajně - a pak síla vašeho maskota bude silnější.

Svět nalezeno více než 300 druhů stromů peněz, které se liší tvarem a vlastnostmi. Peníze strom se nazývá strom Crassula (Crassula arborescens) je původem z Jižní Afriky.

Připravte široké a mělké hrnec, koupit půdy směs pro kaktusy nebo sukulenty (nebo ji připravit sami smícháním podlážku s malým množstvím písku a popílku).

Před výsadbou řapíku musí být suchý ve vzduchu po dobu několika hodin. Takže rostlina je lepší přijmout, hrnec, přikryjte průhlednou fólií (nebo banky), aby se čas od času zvýšit ventilaci.

Money Tree není nutné zasadit vedle kaktusu jinak se růst vaší databázi bude předcházet neočekávaným problémům podobné ostrými hroty.

Jak pečovat o peněžním stromem?

Když vaše peníze strom vyrostou, začne mluvit s ním, plnění energii jeho touhy.

 • Nezapomeňte si vzít péči o něj: ujistit, že peníze strom dostane dostatek slunce - to je velmi důležitou podmínkou, ale chrání jej před přímým slunečním zářením a čas od času, otočte pot, takže rostlina není příliš natažené v jednom směru.
 • Hrnec s rostlinou je lepší pozici v okně jihovýchodní - Peníze strom miluje slunce, kromě toho, že je odpovědný za řízení a bohatství a prosperitu v domě.
 • Voda pro zavlažování je žádoucí, aby trvala na malé mince 10, namáčení přes noc.

Nezapomeňte, že příliš mnoho vody může zabít rostlinu - půda by měla mít čas vyschnout!

 • Jednou za měsíc, nový měsíc nutně Nakrmte peníze strom, jinak listy jsou broušeny s časem, a vaše peníze strom může být obtížné spojovat s bohatství a prosperity.
 • V létě Jade může být užíván na balkoně, blíže na čerstvý vzduch a v zimě, na knoflíkové listí ne spadnout, je třeba dát na chladném a stinném místě.
 • Pokud chcete, aby peníze strom byl jako bonsaje, pečlivě prischipnite horní části stromu peněz, když to roste až 18-20 cm.

Peníze strom přilákat bohatství

Udělej si svůj peněžní strom přilákal do domu bohatství s pomstou, Je nutné, aby zvýšily svou zelenou maskota: před přistáním na dně hrnce dát sedm mincí různých nominálních hodnot, a na parapetu, hrnci, dal tři papírové poznámky (takže nemají zvlhnou, zabalte je do plastového sáčku), že je vhodné, abyste se nedotýkali po celý rok.

Když vaše peníze strom vyroste trochu, Zabalit hrnec zlatý řetěz, zvýšit sílu peněz, ale k velmi silnému větvičku tie zlatou saténovou stuhou.

Jednou za rok, zvýšit tok energie bohatství, větviček a pot strom může být zdobené nových mincí a bankovek.

Nechť třpytí a jiskřivé Money Tree jednou týdně vás potěší svým jasem, a pak mince by měly být shromažďovány a strávil přesně jeden týden. Tyto mince, plné energie, vaše peníze strom bude přitahovat k vám silnější finanční toky.

Aby nedošlo k vyplašit své štěstí, neumožňují zvenčí dotknout peníze strom.

Jednou za měsíc, je možné provádět tento rituál: Uchopte hlaveň a je velmi snadné třikrát třást svůj strom do své měnové energie uvolněné a šel rovnou do prostoru, přináší vám za pomoci vyšších výkonů.

Nejdůležitější podmínkou pro úspěch - síla vašeho přání. Věří v sílu svého maskota, ale i když se tok peněz na vás řeka, nezapomeňte na čas starat se o své peníze stromu.

Peníze strom - jak pěstovat a růst. Jak pečovat o Jade doma

Raději žít v harmonii s přírodou a usilovat o to, aby se dům pohodlně používat pokojových rostlin? Dávejte pozor na nenáročné a elegantní rostlinu - Crassula. Jeho vědecký název - Crassula. Podle feng shui květina je schopna přilákat bohatství, přitahovat pozitivní energii. Není divu, že se nazývá „strom štěstí.“

Zpravidla rostlina má kmen stromu, malé kulaté, lesklé, šťavnaté listy jako zelené mince. To se odkazuje na sukulenty. Při správné péči, často květů, dobře roste a vyvíjí korunu. Rostlina je vhodná pro každého moderního interiéru, má příznivý vliv na lidi, zvýraznění užitečné k tělu. Květina peníze strom není považována náladový - to snáší sucho, netrpí-li omezen v temné místnosti. Tyto podmínky jsou s výhodou vytvořeny z ploché Jade to, když je ještě malý.

Money Tree - znamení a pověry

Pokojová rostlina pomáhá přehánět peníze na udržení finanční stability. Chcete-li hotovost květina zlepšila finanční situaci vlastníků, je třeba ji aktivovat - před výsadbou nutně kladen na dně mincí různých nominálních hodnot. S Jade je třeba mluvit, mluvit o mimořádných výnosů a zpronevěry, aby byla chráněna před dalšími náklady. Rozhodli jsme se dát někomu peníze strom - znamení a pověry studie je nutné. Zde jsou některé z nich:

 1. Posílení akcí v oblasti přinese štěstí na pomoc papírové poznámky, dát hrnec na parapetu. Je vhodné, aby utratit alespoň jeden rok.
 2. Přilákat energie proudí Jade listy mohou ozdobit mince, zlato-barevný řetěz. Po nějaké době, peníze by měly být vráceny, a strávit týden.
 3. Je nemožné, aby se nedotkl cizince stromů.
 4. Přivolat pomoc vyšších výkonů, pravidelně lehce potřást Crassula doporučuje barelu.
 5. Jsou-li listy klesá, je to špatné znamení. Snad více odpadu, nebo v domě dominují negativní energií.
 6. Je důležité, aby repot závod ukončit kvůli banku není „vadnout“ své peníze.

Květy peníze strom - fotografie

Popsal kultuře původem z Jižní Afriky, kde roste všude v přírodě. Tyto klimatické podmínky, v nichž dochází k poklesu v denních hodinách v zimě strom vydrží několik let, aniž by odkvětu. Kultura ráda světlo, teplo, jeho vývoj závisí na těchto dvou faktorů. Když peníze strom v květu? Jen s dostatkem světla. Na snímku: květiny rostliny šik, malé, obvykle bílý, jako hvězdy.

Jak pečovat o peněžním stromem

Jade nedává jejich majitelé spoustu problémů, to může být pěstovány všechny. Péče peníze strom doma je jednoduchý. Některá doporučení:

 1. Poskytují jasné světlo, jinak se závod bude trvat, pád listy. Je vhodné, aby to na jižní straně domu. Na jaře se listy měly pritenit, že jsou zvyklí na teplo po zimě. Dále, rostlina může být prodloužena na základě přímých paprsků, ale pokud začne červenat, by měly být odstraněny z parapetu.
 2. Korunovat vyvinula krásná, to rostlo rovnoměrně, je důležité občas otočit rostlinu.
 3. Optimální teplota pro Jade - 20 až 30 stupňů. Vstoupit do stavu klidu v zimním období je nutné dodržet teplotu ne nižší než 12 a ne více než 14 stupňů.
 4. Zimní strom musí být chráněny studeného vzduchu, například při otevírání okna.
 5. Je žádoucí, aby sprej opice strom, aby se zabránilo rozvoji houbových chorob.
 6. Léto je třeba měsíční krmení.

Tento proces by neměl způsobit potíže. K výsadbě, můžete vykořenit procesu nebo pomocí dospělých strom zakoupený v obchodě, například, CRASSULA PORTULACACEAE, stříbro, lycopsids. Také velmi krásné odrůdy Sunset a hottentotská. Vyberte si některý vám líbí pohled z hustého kufru - stará se všechny stejné. Jak zasadit strom peníze? Připravené předem, naplňte hrnec s půdou vhodnou, aby zářez, dolní části zad sazenice rostlin. Dále zavřete kořeny, zhutněný podklad, hlásí půdu a nalít.

Jak transplantovat peníze strom

Potřeba změnit banku je, když kořeny již dostatek prostoru, ale křižují celý objem hliněnou hroudu. Obvykle dospělí druhy jsou transplantovány jednou za několik let, mladí - jak rostou každý rok, vyzvednutí větší hrnec, než ten předchozí. Ujistěte se, že používat odvodnění. Jak transplantovat peníze strom? doporučení:

 • odstranit ze starého květináče;
 • snažil se ublížit kořeny opatrně vyjměte starou substrátu;
 • připraveni udělat horší, než otvor, umístěte rostlinu;
 • dosypte půda primnogo, nalít vodu.

Jak se množit peníze strom doma

Podle všeobecného přesvědčení, že je žádoucí, aby pěstovat rostliny na vlastní pěst, aby se stal plnohodnotným rodinný maskot. snadno množí v každém ročním období, přičemž malý přívěsek. Poroste květinu ze semen, ale je to velmi dlouhý a obtížný proces. Jako násobí peníze strom? Ulomit stonky, nechte uschnout na vzduchu. Rostlina je jedovatá ke zvířatům, a tak dal leták na bezpečném místě. Další stonky by měly být umístěny na podkladu a čekat na zakořenění, někdy i kropení.

Crassula rád volné půdy - je to jednodušší dát do konečného složení, koupil v květinářství. Půda může být připravena samostatně, dodržení doporučeného podíl. Co půda je zapotřebí pro stromu peněz? Přibližný podíl na ideální půdní 3 díly listu země, 1 díl rašeliny, travnaté hřiště hrubým pískem. Jak je možné měnit počet stromů přísad, například, aby ne jeden, ale dva část trávníku půdy. Cihla čipy vhodné jako kypřící prostředek.

Crassula který měl zdravý, atraktivní vzhled, je nutné zvolit správnou velikost hrnce. V opačném případě strom poroste pomalu nebo přestat růst. Pot Jade by měla být široká, nízká. Optimální objem - o něco více než korunu. Dospělý závod žádoucí sedadlo jednou ročně, vytvoří jej v případě potřeby.

Mnozí se zeptat zahradníky péče o Jade doma. Podmínkou pro normální růst - nastavená zavlažování. Crassula potřebuje vodu, ale pokud si to přehánět, můžete jej zničit. Rostlina je snadné tolerovat vysychání půdy. Jak často k zalévání peníze strom? V zimním období je nutné 1 krát za týden na jaře, v létě - jakmile je půda vyschne. Zalévání je nutné chránit vodu.

Jak snížit peníze strom doma

Strom může být lehce tvarovat, a tato vlastnost by měla být použita pro získání urostlý. Jak snížit Jade strom? Použijte ostré nůžky nebo sekačka, vykonávat práci v několika fázích, což rostlině šanci se zotavit. Chcete-li požadovaný tvar prořezávání by mělo být provedeno na jednom z hnědých kmenových kroužky. Tento postup by měl být provedena v období růstu Crassula.

Jak vytvořit peněžní koruně stromu

Pokud se závod nebude starat o stromku vyroste náhodně, tvoří beztvarou Bush. Aby se tomu zabránilo, brzy na jaře se doporučuje zkrátit výhonky staré i nové špetka off. Prořezávání může být malé pinzety nebo ruce. Jak špetka peníze strom? Vyberte stonku, odstraňte listy na pobočce v něm není více než 3-4 párů. Tato metoda je vhodná pro mladé rostliny by měly být použity pro dospělé prořezávání.

Krmivo peníze strom

V divokém nefrit strom roste v skalnaté, písčitou půdou, tak zdanění na obsahu. Oplodněná peníze strom doma? Crassula podávat pouze během růstu, s použitím univerzálních přísady pro sukulenty. Obsahují všechny potřebné pro vývoj látky: draslík, fosfor a dusík. Léto krmení musí být provedeno na měsíční bázi, ve zbytku času je možné i bez nich.

Proč listy spadnou z stromu peněz

Jakýkoli druh rostliny vyžaduje pečlivou péči, jinak začne ztrácet svou přitažlivost. Společným problémem je ztráta listů. V důsledku toho se vykrmuje oblyzloy, zastřený, může se objevit plak. Proč se strom peněz zbavuje listů? Možné důvody:

 1. Neregulované zalévání. Pokud necháte půdu vysušit, rostlina může být resuscitována, ale když se přetéká, tučná často odhodí zdravé listy, rychle zemře. Poslední problém lze vyřešit provedením odvodnění.
 2. Nedostatek nebo přebytek minerálních hnojiv. V prvním případě je nutné použít vhodné hnojivo, ve druhém - transplantace tučné ženy do čerstvé půdy.
 3. Zmrazování půdy, zalévání studenou vodou. Stojí za to návrat do komfortních podmínek, rostlina je rychle obnovena.
 4. Nemoci. Crassula může zvednout houbové choroby, chytit škůdce. Chcete-li ji zachránit, doporučujeme používat chemické léky, například Fitoverm.
 5. Přírodní stárnutí. Pokud červenulka roste po mnoho let, dříve či později začnou své listy spadnout. Jediným spasením je v tomto případě aktualizace stromu.

Proč peníze nerostou

Rostlina patřící do čeledi Crassulaceae, velmi populární mezi zahradníky, protože to vypadá skvěle, má léčivé vlastnosti, se správným polevou, pěstování dostává požadovaný tvar, hodí pro reprodukci. Kvetoucí crassula je vzácností, ale nezhoršuje vztah k rostlině. Někteří se ptají, proč strom stromů neroste? Běžné důvody:

 • objevili se škůdci;
 • rostlina nemá rád hrnec (příliš velký nebo malý);
 • přetečení / podtečení;
 • nedostatek živin;
 • nedostatek světla;
 • náhlé změny teploty;
 • přímé paprsky slunce.

Rostlina je zřídka napadena škůdci a parazity. Pokud k tomu dojde, je nutné jednat bez prodlení s použitím léků nebo známých lidových metod. Vyrůstají peníze strom - musíte naučit nemoc. Tolstyanku může zaútočit:

 1. Štít. Nejnebezpečnější škůdce, který je zřídka viděn v rané fázi infekce. Charakteristickým znakem škůdce jsou skvrny na listách hnědých, žlutých květů.
 2. Spider roztoč. Těžko odstranitelný parazit, který se přizpůsobuje insekticidům. O jeho existenci lze hádat o malých skvrnách na listí, o pavučích pánech mezi stonky.
 3. Těstoviny jsou jemné. Charakteristickým znakem škůdce jsou bílé hrudky, podobné bavlněné vlně. Infikovaná rostlina přestává růst, kohoutí, ztrácí své listy. Pokud to nemůže být vyléčeno, zůstane jen vyhozeno, aby se zabránilo šíření parazita.

Jak vytvořit květinový strom

Pokud se rozhodnete vysadit červenou řepu, násobit z listu, nečekejte, že rostlina okamžitě rozkvete. K tomu je třeba věnovat každodenní péči a pozornost. Jak udělat květinový strom kvetou, aby viděl podívanou osobně, ne na fotografii? Doporučení k akci:

 • voda, když je půda sušena měkkou, měkkou vodou;
 • každý měsíc krmení (vhodná hnojiva pro kaktusy);
 • vyjíždějte venku v létě, ale vyhněte se teplotním změnám;
 • nezapomeňte transplantovat do většího hrnce;
 • často otřete listy z prachu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 27 = 35