Jak položit dlaždice na podlaze

Jak položit dlaždice na podlaze

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak stanovit dlažba

Před zahájením samy stanovit dlaždice na podlaze se doporučuje seznámit se s obkladů technologie, aby se zabránilo častým chybám. Tento článek se bude snažit co nejvíce více odhalit celý proces instalace.

Říká se, že budete muset nejprve rozhodnout o materiálu, který má být položen na podlaze. Chcete-li to provést, navštivte prodejny keramických obkladů a vyberte dlaždici, která se vám líbí. A spustit celý proces.

obklady technologii k podlaze

All obklady postup zahrnuje následující kroky:

1. Připravte podlahu. Třeba sladit podlahu, čímž se urychlí postup instalace, a bude poskytovat další hladkost dlaždic během provozu. Podlaha musí být správně vyrovnán budování míru.

2. Určete pokyny. Nezbytné definovat, co bude celkový design, a také najít místo, odkud začne instalace. Také je potřeba určit typ umístění - v jedné přímce, diagonálně, nebo v průběhu čerpání. Je nesmírně důležité správně umístit první dlaždici. To je nejlepší stanovit na tomto místě, které se později bude v nejvíce viditelném místě. To musí být provedeno, protože dlaždice, který je řez vypadá méně atraktivní než non-obřezat. Zvolíte-li diagonální metodu pokládání, doporučujeme přejít okenní linie, takže, kterým se linka běžela paralelně k oknu.

3. Připravit nástroje a řešení. Zdicí malta se připraví smícháním suché směsi (lepidlo na dlaždice) s vodou v poměru 1 až 4, v tomto pořadí. Nemusíte míchat příliš mnoho lepidla, protože to může rychle vyschnout. Pokud budeme mluvit o nástroje, které budete potřebovat kromě kontejneru lepidla, aby byla připravena, ozubenou zednickou lžící, gumovou stěrkou, úroveň budovy, dlaždice fréza, ruleta, bulharština, pravítko, tužku, houby a plastové kříže.

4. Položení dlažby na podlahu s rukama. Práce začíná v místě, která měla být v kroku 2, a to je velmi nápadné. Řešení pomocí zubovou stěrkou nanese na zadní stranu dlaždice a přitiskl k podlaze. Když se zásobník druhou dlaždici, pak s akcentem na první dlaždici, zopakovat operaci s lepidlem. Squeeze přebytečné lepidlo se odstraní. Po sklizni a přebytečné lepidlo dvě dlaždice, které mají být rozděleny mezi sebou s plastovými kříži. V procesu zdiva nezapomeňte zkontrolovat horizontální pomocí vodováhy.

Upozorňujeme, že pokud jste kladen na podlahové vytápění, je nutné použít speciální lepidlo. Pokud potřebujete dát dlaždice na dřevěné podlaze, je nutné lepidlo je třeba přidat PVA lepidla. I když, kterým se na dřevěné podlaze lepidla musí být použity jak na dlaždice a spodní části dřevěnou podlahu, ale nanáší ozubenou stěrkou by měly být prováděny v různých úhlech ve vztahu k sobě navzájem. Taková operace umožňuje poskytovat lepší přilnavost mezi nimi.

5. Pokud potřebujete zkrátit dlaždice, to je nejlepší použít dlaždice fréza. Pokud tomu tak není, pak v některých případech je možné použít řezák na sklo. Můžete také použít brusku, jako je tomu v případě prořezávání na jakémkoliv okruhu.

6. clobbered švy. Zálivky spár začít až po úplném zaschnutí lepidla. Provedení této operace se všemi potřebnými péčí a opatrností. Nezapomeňte, že jak budete provádět spárování celý konečný výsledek bude záviset. Zálivka je nejlepší zvolit barvu položena dlažba. Injektážní malta může být buď v suchém stavu nebo ve formě připravené k použití.

Spárování se provede pomocí gumové stěrky rovnoměrným třením směsi do kloubů. Po nanesení malty je úplně suchý povrch podlahy je třeba otřít vlhkou houbou. Poté, je žádoucí, aby se cokoliv zaoblený šířku o něco větší, kloubů, jako je kus drátu, a držet ve švech, uvědomil odsazování malty. Po této operaci znovu umýt podlahu.

zanechat komentář zrušení odpovědi

Pro přidání komentáře se přihlašte.

Jak dát dlaždice na podlaze: krok za krokem průvodce

Pokud jste začali plán oprav a vykonávat práci sami, nezapomeňte se podívat na proces, kterým se dlaždice na podlaze. Že kryt prošel bez problémů, předem naučí přípravu pravidla povrchu a získat vhodných materiálů.

Kterým se na podlaze má řadu funkcí

 • přímá a lopatkou;
 • Deska nebo bolgarka;
 • gumová palička;
 • level;
 • ruleta;
 • plastové kříže a klíny;
 • roztok lepidla.

Některé specifické nástroje mohou být nahrazeny s tím, co máme na farmě.

Gumové palice se používá pro vyrovnání zdiva

Pokud je povrch přípravku je nutné omítky, potěru a plovoucích nátěr. Je-li místnost vyžaduje častý kontakt s vodou nebo instalaci podlahového vytápění, navíc postarat se o hydroizolace.

První oblast se zbaví všech nadbytečné: nábytek, staré dlažby, odpadky. Jestliže před podlaze byla další dlaždice, je nutné vyjmout a vyčistit dno starého řešení. Se zde používá mlýnek nebo bruska s diamantovým diskem.

V dalším kroku - hydroizolace. K ochraně betonu před pronikáním strukturu jeho nadměrné vlhkosti nebo prací kapalině použité krytiny. Nejlepší volbou je považován film nebo bitumen, jednoduchý - Paint. Zpracovány a část zdi.

Dále sbližovat podlahy. Předem přes úrovně označené nerovnosti.

Pokud rozdíly menší než 3 cm, je možné se obejít bez vazeb, jednoduše použít více lepidla na samotném dlaždice.

Po vysušení se základním nátěrem povrchu. Dále se doporučuje ošetřit podlahu antiseptické impregnace.

Nyní je třeba si uvědomit, postavení jednotlivých referenčních fragmentů a označit hranice práce. straně místnosti nejsou dokonale ploché, takže je nutné nastínit obvodu. Použijte řetězec nebo laserový nivelační přístroj.

Vzhledem k tomu, kterým začíná v protějším rohu, musí být provedeno sčítání ve stejném směru. Štítek tratích 90 stupňů vše, co přesahuje rámec, bude skrytý sokl. Práce se provádí s ohledem na skutečnost, že vzdálenost od desky ke stěně je asi 1 - 1,5 cm v průměru.

Pevné fragmenty jsou v centru

Rozhodovat o rozložení obvodu, položit dlažbu na podlaze a vizuálně zhodnotit přínos každého z nich. Kromě kreslení na papír. Všimněte si polohu ovládacích prvků a částí, kde použité závitové fragmenty.

Existují dvě možnosti: písek a cementová malta nebo lepidlo nákup směs. V prvním případě může být použit pouze čistý prosátý písek. Obvykle se jeho podíl na množství cementu v rozmezí od 3: 1-5: 1. Pro pružnost a pevnost přidaného vápna, PVA lepidla nebo detergenty. Zpočátku se suché složky se smíchají a poté se naplní čistou vodou, dokud, až je směs získává požadované konzistence. Cementová malta hnětení je nutná předem mít čas nabobtnat komponenty.

Je vhodnější použít speciální lepidlo

Pokládání obkladů a dlažeb s ready-made práškové směsi provedeny mnohem jednodušší - oslabit potřebné množství vody a dostat se do práce. Obsahují písek, portlandský cement a jemné frakce stavitele. S tímto ztuhlé lepidlo bude odolný, vodu odpuzující a brání množení bakterií.

Před hnětení řešení se doporučuje dát dlaždice ve vodě s cílem zlepšit svou přilnavost k lepidlu. Vedle začít pokládku dlažeb:

 1. Naneste malé množství směsi na podlaze (asi 3-4 barů), a rozdělí jej zubovou stěrkou.
 2. Pokud existují malé rozdíly, dát další vrstvu na dlaždice a hladká po celé ploše malé špachtle.
 3. Spustit lepení obkladů z vzdáleném rohu viditelné. Pokládka se provádí na předem označené oblasti. Jemně zatlačte na detail.
 4. Aby bylo možné řídit pryč vzduch a kompaktní horní Lepidlo prostuchite gumovou paličku nebo kladivo dřevěná rukojeť přes látku.
 5. Zkontrolovat hladinu a opravit případné chyby, dokud se roztok sevření.
 6. Nastavit podél stěn kolíků, a švy pro stanovení kříže šířka a odsazení.

Pokládka se provádí v řadách. Zpočátku jsou celá kusy, potom se závitem. Pokud používáte vrazbezhku schématu přilepíme jeden po jeden po druhém.

Každá řada kachlových úrovni povrchu je kontrolována

Při pokládce dlažby nemůže dělat jen intaktní fragmenty. Pro řezání pomocí ručního nebo elektrického dlaždice fréza, řezák na sklo nebo mlýnek. Aby se nedostala čipy na glazované dlaždice, pracují pouze na přední straně. Pohyb by měl být jasné, asertivní a provádí jednou.

Chcete-li vytvořit křivku, použijte skládačka s diamantovým lanem nebo vrtačkou s různými tryskami.

Chcete-li provést čistý řez bude potřebovat tužku a pravítko. Změřit, kolik snížit a označit zadní stranu dlaždic. Potom nakreslete rovnou čáru, můžete jasně vidět řez.

Přivést k dokonalosti povrch bude muset zavřít spár mezi dlaždicemi. Barva je lepší zvolit, aby odpovídaly nebo mírně tmavší. Light tmel ihned obarví.

Poskytnutí finální podoba povrchu spárové tmely

Použití připravený k použití a gumovou stěrkou. Advance je doporučen k léčbě prohlubující antimykotické impregnaci a navlhčete je vodou pro lepší přilnavost.

Naneste trochu malty do společného prostoru a utěsnit ji stěrkou do hloubky. Ideální je považován za spoj, který nepřekračuje k samotným dlaždic a je lehce konkávní. Nadváha, odstranit špachtlí, pak otřete hadrem. Pro ochranu proti nečistotám a vlhkosti léčit poloviny mokrý tmel speciální odpuzující vodu nebo kapalná náplň švy epoxidová pryskyřice. Spoje zdí, nábytku, svítidel a dalších položek jsou utěsněny silikonem.

Správně provedený, kterým se prodlužují životnost povrchu a poskytují dekorativní a estetické opláštění.

Prosím, napište svůj názor na výrobku. Můžete poukázat na chyby, na něco zeptat nebo napsat recenzi.

Je velmi důležité znát názor každého návštěvníka!

Materiály kopírování stránek je povoleno pouze v případě, aktivní odkaz na zdroj.

Jak dát dlaždice na podlaze: hlavní tajemství mistrů obkladače

Dlaždice se může pochlubit tisíce let historie, nicméně, to není předat své pozice dnes. To platí zejména o jeho využití pro obklady a dlažby v koupelnách, kuchyních, koupelnách a jiných místnostech s vysokou vlhkostí a teplotou nestabilní. Proč jsou keramické dlaždice tak populární? Zde jsou některé z jeho výhod: je nebojí vlhkosti a zvýšených teplot, snadno se čistí, nejsou vystaveny otěru, je dlouho (několik desítek let pro jistotu).

Nevýhodou podlahové dlaždice lze nazvat není tak těžké, ale vyžaduje pečlivý a opatrný stohování přístup. A umožňuje dlaždice, dlaždice vykazují značnou cenu za své služby. Mezitím se ke zvládnutí této technologie může být kdokoli - jen znát některá tajemství o tom, jak položit dlaždice na podlaze.

Pokud jste se rozhodli na vlastní pěst položit dlaždice v místnosti, první věc, kterou budete muset spokojit požadované množství materiálu. Typicky, výpočty provádí následujícím způsobem: podlahovou plochu rozdělenou do oblasti dlaždice. K tomuto roztoku se přidá 10% údaj pro prořezávání, manželství možným poškozením dlaždic během instalace.

„Set džentlmena“ pro pokládku -, že musíme?

To znamená, že počet dlaždic, jsme vypočítali. Nicméně, s výjimkou jejího ještě jedna věc, kterou potřebujeme pro stohování, a to:

 • lepidlo
 • malta (fuga)
 • plastové kříže
 • zubovou stěrkou
 • level budovy
 • gumová palička
 • dlaždice

Lepidlo a jeho náhražky

Správná volba lepidla bude záviset na síle udržení se na povrchu dlaždice, takže to ukázal na vaši pozornost. Lepidlo může být prodávány ve formě hotových přípravků nebo suchého prášku. Dokončil silniční konvoje, ale ne příliš praktický - je nutné v době využívat veškerý obsah nabyté schopnosti (nejčastěji dodávané ready-made lepidlo v plastových kbelících). Suchá lepicí směs - možnost plné délky, ale to vyžaduje, aby některé další pohyby: pro získání plastickou konzistencí vypne suchého prášku s vodou v souladu s pokyny na obalu (papírový sáček, balení).

Místo toho, speciální lepidlo může být použit cement, písek malty pro pokládání dlaždic na podlaze. Jen pár desítkami let, dělal jen proto, a nikdo si stěžoval na kvalitu obkladu. Cement řešení - výborná náhrada kachlová lepidlo. Za prvé, instalace je levnější, za druhé, cementová malta může být aplikována na tlusté vrstvě, a tím kompenzovat chyby podlahy topografii.

Někdy je lepidlo roztok se připraví takto: písek, cement, suché lepidlo se smíchá v poměru 3: 1: 1 a vypnutí vody. Směs cementové malty s lepidlem, které je spolehlivé a rychlé spojení dlaždic s povrchem podlahy. Tato možnost také umožňuje uložit množství lepidla a tím i peníze na jejich nákup. Zkuste to - jako struktura se často používají profesionální štáby, stavebních dělníků v továrnách.

Dispozice: přímky, diagonální nebo „rozšíření“?

K dispozici jsou 3 standardní možnosti obklady:

 • rovné řádky nebo „šev ve švu“ - dlažba uvedené rovné řady, a švy překrývající a základní dlaždice jsou stejné.
 • „Rozšíření in“ - švy překrývající se dlaždice umístěné nad středem dolních dlaždic.
 • diagonálně - položeny dlaždice nejsou rovné čáry, ale horizontálně. Tato metoda je velmi složité a neekonomické (velký počet dlaždic mají snížit) navíc vyžaduje značné zkušenosti.

Pokud jste se právě učí, aby dlaždice s rukama nad hlavou, pak doporučujeme zvolit první možnost - „šev ve švu“ Jedná se o nejjednodušší způsob, ve kterém je počet chyb v raných fázích učení bude minimální.

1. Definice referenčního bodu

Jakmile jste se rozhodli na obrázku, je nutné ke zjištění polohy první desky, na které „bude tančit.“ Vzhledem k tomu, zdobené dlaždice nevypadá esteticky, je žádoucí začít první řadu stěny, která je v místnosti vidět. Je-li podlaha je zcela otevřený a čalounění skrýt za nábytek neuspěje, bude to muset udělat jinak: porazit středu místnosti pomocí potažený kabel a položení dlažby, od středu. Tak extrémní na obou stranách podlahových dlaždic bude snížen a styl bude rovnoměrně vyvážené.

2. Pokládání vrstvy lepidla

Je na čase položit dlažbu. Připravte adhezní vrstvu a použít malou tloušťku na podlaze. Je třeba vyrovnat lepicí zubovou stěrkou, přičemž na povrchu drážek ve stejné výšce. Podle pravidel v době, lepidlo se nanese na 1 m 2 povrchu. Pro nezkušené obkladače je příliš mnoho prostoru - jste prostě nemají čas, aby všechny potřebné dlaždice a lepidla vyschla. Proto je lepší použít lepidlo na povrch, což odpovídá jedné dlaždici - ten, který se chystáte být stanovena teď.

Tam je důležitý detail: když místo moderní dlaždice lepicí maltou použít (nebo alternativně směs cementové malty s lepidlem), pak se před položením dlažby by měl být namočené ve vodě. Je nezbytné pro dobrou adhezi dlaždice s roztokem.

Na aplikaci adhezního prostředku na zásobníku dlaždice, lisování na povrch ze všech stran a vyrovnání ramen.

Nezapomeňte zkontrolovat přímost série a vodorovné ploše dlaždice pomocí vodováhy. Je nepravděpodobné, že se dostanete na oko pro určení správné polohy panelů je pravděpodobné, že někteří budou muset snížit úhel, a některé z nich - zvýšit. Do spodní části pod dlaždice, dost vyvíjet tlak na ruce nebo zaklepat gumovou paličkou. Při sedání dlaždic pod ním, je uzavřena další část roztoku.

Mezi stohované dlaždice jsou vloženy plastové kříže, bude tloušťka, která závisí na tloušťce švu. Pokud z nějakého důvodu nemůžete koupit kříže (například jste zapomněl o nich), které úspěšně nahradit konvenční zápas.

Při pokládání dlažby často v situaci, kdy je celá dlaždice nebyly uváděny v řadě a je třeba snížit. Pak přijde na dlaždice podpory nebo bulharský. To tak se stane, že tyto užitečné nástroje v ekonomice neexistuje žádný způsob, jak dát dlaždice v tomto případě? Existuje způsob, jak: doma, můžete snížit dlaždice řezák na sklo nebo pilku na železo. Samozřejmě, že to není tak pohodlné, ale nevyžadují, abyste kupovat drahé nástroje.

Adhezivní úplně ztuhla a získal potřebnou pevnost, bude trvat 2-3 dny. Poté můžete přistoupit k injektáži.

Zálivka - přemýšlet o kráse

Spár mezi dlaždicemi, které byly vytvořené během instalace, je třeba vyplnit speciální sloučeniny - spárovací hmotou. K tomu, odstranit všechny kříže švy a lopatkou bílé nebo barevné zálivek (fugy) s malým gumovým shpatelka. Barva fuga často voleny tak, aby odpovídaly dlaždice ze stávající palety barev. I když je možné se dostat ten správný tón, dodává bílou barvu malty barvivo.

Pro speciální malty dlažby nejsou vždy použity, zejména pokud čelí podlahy v chodbách, halách a dalších oblastech s vysokou návštěvností. To proto, že na takových místech zálivka se rychle ztrácí svou barvu, přepsat. Proto se často používá namísto tekutého cementu, písku malty.

Spárovací hmota vyschne přes noc. Po uplynutí této doby, otřete dlaždice povrch vlhkým hadříkem, nebo, je-li to nutné, umýt podlahu. Nyní je můžete použít ke svému cíli!

Instrukce Video s ukázkami prací

Jistě po přečtení článku, bylo jasné na vás, jak položit dlaždice na podlaze. A pokud máte ještě nějaké otázky? Pak stačí vidět postup z první ruky. Podívejte se na krátké video, které jsme speciálně vybrané pro vás - klade specialistu na podlahové dlaždice, a podrobně vysvětluje všechny nuance tohoto způsobu povrchu podlahy.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

a získat odpovědi

Kopírování a využívání materiálů je zakázáno!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

79 − = 73