Jak položit linoleum na betonovou podlahu

Jak položit linoleum na betonovou podlahu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak položit linoleum na betonovou podlahu?

Nyní na trhu s stavebními materiály existuje obrovské množství podlahových krytin, že volba nejoptimálnější varianty není tak snadná. Přesto běžné linoleum zůstává ve svých polohách díky nízké ceně a dlouhé době provozu bez ztráty primárních vlastností. Položit ji poměrně snadno provádět montážní práce není nutné se zabývat na odborníky - právo dát linoleum na betonové podlaze, jak je to možné, a tím, že čte procesní charakteristiky.

Jakákoli práce spojená s opravou začíná výběrem materiálů. Umístění linolea na betonovou podlahu - určitý typ je vybrán podle typu místnosti, očekávaných teplotních podmínek, vlhkosti, i interiéru.

Když mluvíme o barvení, při výběru stojí za to, že si připomínáme několik doporučení:

 • U malého pokoje je vhodný jemnozrnný potah.
 • Pokud se předpokládá, že linoleum pokrytí bude v několika místnostech, vybrat stejné nebo kombinované barvy - to bude vizuálně rozšířit prostor.
 • Koupit kryt s okrajem - to platí pro linoleum s určitým vzorem.

Stojí za zmínku, že tento materiál má mnohem více výhod než nevýhody. Mezi ně patří:

 • Všestrannost - povlak je vhodný pro všechny prostory.
 • Snadná péče - stačí otřít povrch vlhkým hadříkem pomocí běžného pracího prostředku.
 • Pevnost, trvanlivost - díky své měkkosti a elasticitě nedochází k prasknutí materiálu.
 • Odolnost vůči oděru - atraktivní, jasné barvy potěší dlouhou dobu.
 • Na rozdíl od vinylových dlaždic nebo laminátů není časem deformován.
 • Tloušťka až 4 mm vám umožňuje položit linoleum i při výrazné nerovnosti podlahy, vizuálně je vyrovnat.
 • Odolnost proti vlhkosti - umožňuje umístit linoleum i na balkón bez obav z výskytu plísní nebo houb.

Neexistuje mnoho nedostatků, ale existují:

 • Těžké předměty zanechávají na víku záhyby, které nelze vyrovnat.
 • Pro výrobu využívá mnoho chemikálií a pokládka materiálu z přírodních složek provádí výhradně odborníci.
 • Pod vlivem vysokých teplot se deformuje.

Každá podlahová krytina vyžaduje předběžné přípravné práce s povrchem, na kterém jej položíte. V případě linolea se práce provádějí v následujícím pořadí:

 1. Vyhodnoťte betonovou podlahu za případné nesrovnalosti. Pokud je mnoho, a jsou příliš zřejmé - povrch by měl být vyrovnán nalitím cementového potěru. Pokud je naopak - existuje několik vad, jsou malé - mohou být vyrovnány pomocí cementu nebo tmelu, špachtle.
 2. Očistěte povrch - přítomnost nečistot může výrazně snížit kvalitu práce, bude třeba provést jeho opracování. V ideálním případě umyjte povrch, nechte dobře vyschnout a pokračujte v pokládání.
 3. Předtím, než jak položit linoleum na betonovou podlahu, budete muset položit vrstvu polyethylen hydroizolačního materiálu - podlaha bude teplejší, zvýšení životnosti, dá zvukotěsné vlastnosti. Vrstvy je třeba vrátit zpět.

Jak bylo uvedeno výše, položení linolea na betonovou podlahu vlastním rukama není obtížné. Po přečtení některých doporučení je snadné položit takový kryt bez vnější pomoci.

Výběr materiálů a nástrojů

Samotné betonové pole je docela chladné, takže při výběru povlaku věnujte pozornost vícevrstvovému linoleu na bázi plsti. Toto pokrytí je dražší, ale cena je plně v souladu s vlastnostmi. Vzhledem k velikosti místnosti nepřebírejte měření zpětného chodu materiálu - lépe vyčistěte několik centimetrů. Je-li obrázek velký a jeden kus k pokrytí celé místnosti bude malý, vezměte materiál, s přihlédnutím k tomu, že musíte vybrat vzorek.

Speciální nástroje pro styling vlastní ruky nepotřebují - stačí mít štětec po ruce, válečky. Pouze ve fázi řezání budete potřebovat nůž (kancelářský nebo konstrukční - v závislosti na tloušťce povlaku), čtverec a pravítko pro přesné značení čáry.

Koupit linoleum, můžete požádat, aby to řez přímo v obchodě, ale stále existuje možnost, že budete muset snížit, zatímco pokládání. Řezání není složitý proces, všechny chyby a nepravidelnosti okrajů budou skryty sokly. Pokud má místnost výstupky, sloupy, potrubí, je nutné vyčistit některé části linolea. Pro tuto práci je třeba připravit kartonové šablony - chyby a nesrovnalosti budou minimální.

Linoleum s přesným vzorem je nutno rozložit před kterým se směrem nahoru, spojit hranici pro správné umístění vzorku a fixovány těžkého předmětu, aby se zabránilo sklouznutí nože při řezání linolea materiálu.

Ve skutečnosti jsme se dostali do hlavní fáze práce. Existuje několik možností položení vlastních rukou - například v místnosti s nízkým provozem s rozlohou až 20 m2. m nevyžaduje další fixátory - stačí fixovat linoleum podstavec. U jiných případů, kdy je nutné položit linoleum na betonovou podlahu, se rozlišují tři nejběžnější a nejjednodušší metody.

Průvodci doporučují před pokládkou krytu, zhotovením betonového potěru - tím se vyrovná základna, linoleum bude ležet těsněji. Před nalijením potěru na betonovou podlahu by neměly být žádné nečistoty, žádné nečistoty, které by mohly zničit rovnoměrný povrch. Nalijte cementovou směs, vyrovnejte prostor místnosti a počkejte, dokud úplně nevyschne. Dále se doporučuje, aby byl povrch pečlivě vyčištěn štětcem a položen linoleum, který byl předem vyloupnut na několik dní v nasazené poloze.

Tato metoda je lepší použít, pokud potřebujete linoleum na betonovou podlahu, ale povlak není příliš hrubý. Nejprve se na připravenou, vyčištěnou a odmaštěnou podlahu přilepí oboustranná lepicí páska, aniž by došlo k odstranění ochranné fólie z druhé strany. Pásky skotky by měly tvořit určitý typ mřížky - takže linoleum bude pevněji. Roztáhněte kryt, ohněte polovinu a odstraňte ochrannou fólii z pásku. Jemně rozvinou plátno, pak ho musíte vyrovnat, podél jeho stlačení na podlahu - ruce nebo válec. Totéž co děláme s druhou polovinou linolea.

Použití stavebního lepidla a tmelu

Nejlepší je koupit lepidla ve stejném obchodě, kde může poradce linoleum sdělit, který produkt je nejlepší pro tento druh povlaku.

Lepidla jsou dvou typů, jsou rozděleny podle způsobu lepení: pro tuhé a pro upevnění. Náklady na druhé jsou mnohem méně a aplikace je méně namáhavé. Výrobci nabízejí následující typy lepidel:

 • vodní disperze;
 • jednokomponentní;
 • dvoukomponentní;
 • na rozpouštědle;
 • polyurethan;
 • pro fixaci.

Lepidlo při pokládce linolea se aplikuje se zubovým hladítkem, válečkem nebo kartáčem.

Lepidlo se nanáší po celé podlahové ploše nebo v podélném směru po obvodu místnosti (lepidlo pro fixaci). Vzhledem k vlastnostem odolnosti proti vlhkosti a vysoké pevnosti při pokládce linolea se často používají asfaltové tmely. Pokud se dílo uskuteční v místnosti s velkou plochou, je nezbytně nutné použít mastic. Navíc pomocí tohoto materiálu je možné podlahu izolovat od škodlivého účinku vlhkosti, vyrovnat malé defekty a nerovnosti po betonovém potěru.

Před aplikací tmelu podlahy musí být dobře základním nátěrem, se kompozice aplikuje na podlahu a linolea - vrstvě asi polovina milimetru pro tenký povlak na hrubší - 0,9 mm. Při výběru tmelu dáváte přednost známým výrobcům - jejich výrobky jsou vysoce kvalitní a spolehlivé.

Přesné dodržování techniky pokládky linolea vlastními rukama nestačí k dobrému výsledku. Nesprávné spojování plátna může poškodit všechny druhy podlahy. Pro připojení plechů linolea existují dva způsoby svařování - studené a horké.

Výhodou tohoto typu je, že vyžaduje minimální čas a úsilí. Ve skutečnosti se liší od běžného lepení. U kloubů se nanáší páska, prořízne spojovací čáru. Lepidlo se nalije do výsledného otvoru, po vysušení se odstraní lepicí páska.

Svařování za tepla vyžaduje více času, přesnost při práci, ale to je odůvodněno výsledkem. Švy jsou téměř neviditelné, životnost linolea je znatelně prodloužena.

Pro horké svařování je nutné mít svařovací zařízení a speciální upevňovací polymerní šňůru. Práce lze rozdělit do dvou fází:

 • Umístěte kabel do svářeče, zahřejte až na 350 stupňů Celsia. Boční strana, ze které dochází k vazbě pásů, nezáleží, ale probíhá výhradně ve směru uprostřed místnosti. Roztavená šňůra se nalije přesně do mezer, po vytvrzení se přebytečné řezání provádí pomocí srpkovitého nože (lze použít i jiné druhy ostrých řezných nástrojů).
 • Zařízení se přemístí na druhou stranu, začne se polymer plnit. Centrální šev by měl ležet na vrcholu toho, co se právě aplikovalo, poté, co znovu aplikujete postup pro odstranění přebytečného kosáku se srpkovitým nožem.

Zarovnání kloubů na linoleu s velkým vzorem je obtížnější - ujistěte se, že vzor odpovídá správně. A hlavní věc je, že tento proces netrpí spěchem.

Navzdory rozmanitosti podlahových krytin linoleum neztrácí půdu díky řadě nepopiratelných výhod. Jedním z nich je snadné pokládání, které nevyžaduje zvláštní dovednosti.

Stačí se seznámit se základy, jak umístit linoleum na beton a opravit vlastními rukama bude téměř nemožné odlišit se od toho, co dělají odborníci.

Způsoby kladení linolea na betonové podlaze: všechny nuance procesu

Nanášení linolea na betonovou podlahu - poměrně náročný proces Mnoho lidí si mylně myslí, že linoleum je křehký materiál, který si nezaslouží pozornost. Dnešní trh je plný rozmanitosti tohoto typu pokrytí, který se používá i ve veřejné dopravě, což nepochybně mluví ve prospěch jeho. Lay linoleum na betonové základy - práce je složitá, ale může být provedena sama.

Jak položit linoleum na betonovou podlahu: příprava povrchu

Před laické vrchního nátěru by měla připravit podlahu. Provozní linoleum Termín závisí na jeho správné umístění, a tak řídit všemi pravidly instalace není nutná.

První věc, kterou demontovat starých nátěrů a konkrétní analýzu stavu je.

Podlaha by neměl být přítomen:

Povrch by měl být malých nečistot a prachu.

Než si položit linoleum na betonovou podlahu, je třeba si připravit základnu

V dalším kroku - kontrola výškový rozdíl v místnosti. V případě, že rozdíly nejsou tak velké, dabovat podlahu pomocí speciálních směsí. K vyrovnání betonu domácí použití akrylové vodní disperzní primeru. Nemají nepříjemný zápach a jsou neškodné pro člověka. Vysoký rozdíl bude muset učinit potěru. Postup je jednoduchý, ale bude vyžadovat čas, můžete do-it-kutilové.

Upozorňujeme, že není možné položit linoleum na betonový základ bez těsnění nebo nátěr bude ochlazovat. Nejjednodušší způsob, jak izolovat povlak - položit polyetylenové fólie.

Stack surový linoleum povrch nemůže, protože nízké propustnosti pro páry materiál. Než si položit krytu byste se ujistit, že betonová podlaha je čistá a suchá.

Jak si vybrat linoleum na betonovou podlahu: paletu povlaků a substrátů

Když byl připraven betonová podlaha, je nutné zvolit vysoce kvalitní povrchovou úpravu. Je umělé a přírodní. Umělé linoleum má atraktivní cenu. Z nevýhody smršťování PVC povlak je třeba podotknout, že poskytuje v průběhu času, a nepříjemný zápach.

Umělý Linoleum, podle pořadí, může být rozdělena do několika poddruhů.

Varianty se liší mezi tloušťkou materiálu a odolnost proti opotřebení. Pro ložnice, obývací pokoje, kuchyně a dětské pokoje jsou obvykle volí semi-komerční linoleum ze základu, kterým nátěr udrží teplo lépe. Na chodbách a chodbách, kde je cross-over, je lepší použít domácnost bez základního materiálu.

Linoleum pro betonové podlahy může být několik typů

Musím substrát pro linolea při pokládce na beton? To vše závisí na stavu podlahy. V případě, že povrch je plochý a použít vrchní nátěr na substrát, nemusí substrát není, jako u polo-komerční linoleum.

Pokud máte v úmyslu použít linoleum bez báze, jako substrát stojí za zvážení několik druhů materiálů.

 • 100% jutových vláken;
 • 100% přírodní len;
 • Směs vlny, lnu a juty.

Substrát tohoto materiálu nedeformuje v průběhu času, nevyhýbá, pevné a trvanlivé.

Linoleum přilepený k betonové podlaze: materiály pro práci

Chcete-li skutečně dát linoleum na podlaze, je nutné nejprve vybrat způsob, kterým se. V malé místnosti s malým křížkem (ložnice, pracovna) svrchní vrstvy mohou jednoduše řečeno, bez použití lepidla, pouze zajištění jeho podstavec. Existuje však možnost, že linoleum nakonec „jdou ve vlnách“, tak odborníci radí držet věci na podlahu, a to i v malých prostorech.

Linoleum na betonové podlaze může být přilepená s lepidlem, tmelem nebo oboustrannou lepicí pásku

Přilepit linoleum může být pomocí:

Lepidlo nebo tmel obecně získávají linoleem. V tomto případě bude konzultant říct, která varianta je správná za tímto krytem. Například, linoleum bez báze přilepena k litého betonu, které jsou základem pro pryskyřice a syntetické pryže, a povlak základ s vhodným tepelně disperzního lepidla.

Linoleum podlaha položena na betonové podlaze 2 způsobem opláštění

Prvním krokem bude příprava materiálu k balení. K tomu, že šíří linoleum na betonové podlaze. Je-li otok a hrboly - oni stisku některé těžké předměty (obvykle pytlů s pískem), a nechat materiál denně. Potom se sáčky jsou odstraněny a podlaha je ještě dva dny.

Je důležité, aby teplota v místnosti byla 15 ° C + nebo vyšší a vlhkost není větší než 68%.

Položit linoleum potřebné:

Položit linoleum na betonovou podlahu ve dvou směrech

Postup instalace pomocí lepicí pásky je velmi jednoduchá. Lepicí páska se aplikuje na betonu, je ochranná fólie zůstane neporušený. Linoleum se rozprostírá přes základnu a jedna část je ohnuta, je ochranná fólie z podlahy. Pokrývající opět rozložit a hladké. Pohyb začít od středu. Stejný postup byl proveden s druhou částí pásu.

Pokládání linolea s lepidlem je obtížné. Část se pásy jsou přehnuty, lepidlo se nanese na podlahu zubovou stěrkou nebo válečkem (nástroj pro výběr závisí na lepidlo). Pak podlahy stopu a srovnal. Pruh kloub, čímž je překrývají. Posledním krokem je instalace podlahové lišty.

Technologie, kterou linoleum na betonovou podlahu: doporučení odborníků

Nesprávná Broušení linoleum „Backfire“ v budoucnu. Proto se odborníci radí, aby se správně spočítat potřebné množství materiálu před zahájením prací. K tomu, měřit všechny stěny kolem obvodu.

Postup pro výpočet spotřeby materiálu: pokoj velikost + 10 cm prirezku.

Linoleum podlahy musí být správně nainstalována, takže před zahájením prací nezbytných k provádění měření

Zde je několik tipů, jak správně položit linoleum:

 • Pokud si nejste jisti, zda se můžete připojit klouby dokonalé, že je lepší, aby jim tam ležel, kde se bude nacházet nábytek;
 • Celý kus linolea bez švů vypadá hezčí;
 • Během procesu pomocí měkké boty, aby nedošlo k poškození materiálu;
 • V případě, že lepicí tmel přišel k povrchu, musí být zacházeno s benzínem nebo terpentýnem.

Jak položit linoleum na betonovou podlahu (video)

Než si položit linoleum na vlastní pěst, ujistěte se, podívejte se na video, které jasně ukazuje řezání a pokládání podlahy a popisuje nuance lepení linolea na betonový základ.

Jak položit linoleum na betonovou podlahu s rukama

Nezávislý opravy bytu - velký, tvrdá práce, která vyžaduje, aby vlastníci nejen peněžní investiční, ale i zkušenosti. Ne každý majitel svého bytu umí položit linoleum na betonovou podlahu, je potřeba některé nástroje pro to, měli byste věnovat pozornost při instalaci. Náš článek pomůže odpovědět na tyto otázky, jakož i dát další tipy pro ty, kteří chtějí vytvořit dokonale hladký povlak na mnoho let.

Vytvoření plochý, hladký povrch substrátu

Každý ví, že linoleum - elastický materiál, který je schopen opakovat jakoukoli část podlahy. Pokud má bouli nebo výstupek, linoleum nutně opakovat tyto nedostatky a kazí celkový obrázek prostě udělat opravy. Nicméně, estetika v tomto případě není důležité - vzhledem k tomu, že linoleum se rozprostírá na chur nerovný, drsný, nerovný povrch, se protáhl a rychle ztrácí své původní vlastnosti. Chcete-li položit linoleum na jeden nebo dva roky, a alespoň 5-7 let, je třeba pečlivě připravit základnu - betonovou podlahu.

Někteří lidé z jedné fráze - vyrovnání podlahy se otřásl. „Jak můžeme sladit podlahu, on už jedl ještě?“ - naivně myslel někteří. Všechny začínají si představit velké pytle písku a cementu, nečistot, prachu a nepořádek kolem domu. Nicméně, ve skutečnosti, postup zarovnání neposkytuje majitelé jakýchkoliv potíží. Jak se říká, že oči jsou strach a ruce - ano!

Pro vyrovnání podlahy, budete potřebovat následující nástroje:

 • zednická lžíce
 • Regály nebo kovový profil
 • Úroveň, s výhodou dvuhmetrovy
 • Lžíce pro injektáž

Existují dvě možnosti pro postup vyrovnání:

 • Je-li podlaha svažuje po celém povrchu a má velké hrboly
 • V případě, že podlaha betonová dlažba se zhoršila v průběhu času, a to je jasně viditelné důlky, drážky nebo jiné drobné defekty.

Problémy popsané v prvním případě může být způsobeno nekalé činnosti stavební firmy při stavbě domu, ve druhém případě je vinen jen čas. Samozřejmě, že počet děl první možnosti vyžaduje více času, peněz a zkušeností, ale i medvěd učil jezdit na kole, natož člověk je schopen všeho!

Srovnejte celý povrch podlahy pomocí betonové mazaniny

Pokud máte v úmyslu položit linoleum a betonová podlaha kořist jste s jeho náladou nesrovnalostí nemusí nutně odkazovat na mistrů. Koupit speciální cementovou kompozici (to se prodává v 20 kg pytlích nebo 50) a začít pracovat.

Před začátkem postupu by mělo být poznamenáno, letadla, čímž se bude vyrábět spojovací. Vertikálně, aby se takový layout je obtížné, ale můžete použít zdi. Označte čáry na jedné stěně, pak pokračovat v práci kolmo - na konci byste měli povrch úplně dostat hladké stěny. Kromě toho psychicky poznamenat čtvercového průřezu o stranách 50 cm, začnou produkovat vyplnit. Vyhladit hladítkem, pracovat s špachtlí, smíření u výsledného cementu „louže“, s vodováhou. Pokud si všimnete, že roztok je příliš volný, přidejte malé množství cementu, a je-li bezprostředně po vytvrzení praskliny začaly objevovat, přidejte písek. Ve snaze získat dokonale rovnou plochu pro pokládku linolea, chodit stěrkou na již hotové sektorové opatrný, jemnými pohyby - takže můžete zabránit vzniku nesrovnalostí a prázdných ploch.

Při tomto tempu, neustále s odkazem na určené značení a úrovni, i nadále plnit celou plochu podlahy. Uvědomte si, že to je úplně suchý až po dvou nebo třech dnech, takže buďte trpěliví a přijmout sám sebe jinou užitečnou práci.

Obnovení betonový podklad

Pokud si všimnete na podlaze, jen malé vady a chcete je opravit, musíte si koupit malé množství cementové mazaniny. Vyrobeno z cementu, písku a jiných polymerů, je dobře vyplňuje prázdný prostor a je pevně spojen se sousedními vrstvami. Tato práce není tak ambiciózní jako ten předchozí, ale také to vyžaduje přesnost.

Připraví se roztok v souladu s doporučeními, uveden na etiketě, a znovu ji do misky. Lžící nebo špachtlí vyplnit dutiny v betonovém základu, ořezávání je seshora. Pro tekuté mazaniny pevně laickou k okrajům, a ne rozptýleny v několika dnech, pečlivě kontrolovat deformované části, a zcela odstranit všechny volné nebo rozbité vrstev. Tento postup pomůže prodloužit životnost nové vrstvy „strakatostí“. Je-li veškerá práce, ať betonová podlaha vyschnout na další, kterým se linoleum.

Každý ví, že beton - stavební materiál vede teplo dobře. I v případě, že teplota v místnosti, kterou bude optimální pro běžné bydlení, podlaha je vždy studená. Chcete-li se zbavit tohoto problému je nutné najít správnou podlahovou krytinu. K dnešnímu dni existují tři druhy linolea:

První typ - nejchladnější a není vhodný pro obývací pokoj s podkladní beton. Za druhé - to je považována za nejlepší volbou pro zastelivaniya v místnosti s betonových podlah. Felt udržuje teplo, je typický pro substrát usměrňovací některé menší drsnost. Linoleum na základě tkáně je také ceněn pro pokládku na betonu, protože jeho příznivou cenu a přijatelným výkonem. Pokud se chystáte dát prostor je nejen originální a poutavým designem, ale také usilovat o to, aby se zahřál, je vhodné, aby zůstali na linoleum s plstěným vrstvou.

Jak položit linoleum

Dva druhy, kterým se linoleum se používají v domácnosti:

 • pomocí lepení
 • Za použití konvenčních protahování

Každý majitel vyzvedne svou volbu v závislosti na vašich preferencích a finančních prostředků, ale je považována za odolnější, kterým se na betonové podlaze pomocí lepidla.

Laid linoleum v místnosti

Obchody se prodávají v rolích linolea - protože je to výhodné nejen pro dopravu, ale také položit připravenou plochu. Váleček ihned po vstupu z ulice, musí ležet trochu při teplotě místnosti. Dále musí být instalována v jedné rovině se stěnou a zveřejnit. V rámci tohoto procesu budete potřebovat řezačky nebo nůžek. Vzhledem k tomu, linoleum v tomto případě se šíří bez lepení, může být upravena tak, aby více hladké a přesné umístění. Pokud si všimnete, otok, dát je na velkém zatížení, a nechte ji tam po dobu 2-3 dnů. Poté, co všechny činnosti související s linoleum, lze instalovat podlahové lišty, zatajování závady mezi stěnou.

Laid linoleum používat bitumenové tmely

Druhou možností je více únavné, ale v tomto případě, linoleum skladovatelnost se zvýší na několik let. Jako lepicí základny využil asfaltového tmele - to dobře přilne k podlaze a téměř nevypouští žádné škodlivé látky. Aby se zajistilo, že proces běží hladce lepení linolea, bez zvláštních problémů, měli byste okamžitě zařídit srolovat proti zdi. Role musí být složeny naruby, může být aplikován na vnitřní vrstvu tmelu. Naneste lepidlo v malých tahy, jemně otevření role, vyhlazování válce přilnul čelí materiál. Pokud si všimnete, vzduch, dát na této stránce nebo zboží ještě jednou pečlivě vyžehlit válec. Vstoupit linolea, budete potřebovat speciální nůžky, které zasahují jen dva přilehlých vrstev. Po montáži, švy jsou spojeny s tmelem nebo speciálním lepidlem. Po položení linolea, povrch by měl schnout po dobu 2 dnů.

Pokud jste se rozhodli na vlastní pěst položit linoleum na betonovou podlahu, nebojte se o velké problémy s zarovnání a lepení nový obkladový materiál. Pečlivě přečíst článek a dostat se do práce!

Video: Jak položit linoleum

Jak lepit skleněnou stěnou pro lakování

 • Jak odstranit škrábance z laminátu v domácnosti

 • Jak správně připravit zdi pro malování

 • Jak rychle odstranit tekuté tapety na zeď

 • Jak vyrobit zvukové izolace podlahy bytu

 • Jak pověsit tapety na sádrokarton

 • Jak snížit sádrokartonu v domácnosti

 • Jak chovat lepidlo pro netkané tapety

  Zatím žádné komentáře! Pracujeme opravit!

  Zatím žádné komentáře! Pracujeme opravit!

  Mezi nejčastější jméno na světě je Mohammed, a jméno Lee. Mezi ruskými jmény je rozšířená příjmení Kuznetsov.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  14 − 4 =