Jak posílit laminátu na stěnu

Jak posílit laminátu na stěnu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak posílit laminátu na stěně: několik jednoduchých způsobů, jak?

Laminát jako podlahová krytina vytvořena. Nicméně, nesprávné použití dekorativních materiálů bylo vždy zaručený způsob, jak váš domov jedinečný, je to tak? Jak posílit laminátu na zdi, budeme se snažit zjistit, v tomto článku.

Foto 1: jak můžete vidět, že podlaha vypadá skvěle na stěně.

Proč to udělat.

Tradičně, pro rychlou a snadnou nástěnné dekorace panely se používají PVC a MDF.

Jaké jsou výhody v jejich pozadí má laminát?

1, to je v podstatě silnější než oba typy panelů. V případě PVC panel je snadné prorazit náhodného nárazu, laminát vydrží dost síly působící na něj.

2 ve srovnání s MDF desek, je méně hygroskopický - a díky hustou strukturou, tak, že její zadní plocha je chráněn vrstvou polymeru.

3, kterým se laminát na zeď a cvičil, protože kachlových zdi je velmi jednoduchý péče: můžete bez obav umýt laminát s neagresivním čistícím prostředkem.

Poznámka: V tomto smyslu panelem z PVC v lepší pozici. Oni se nebojí žádných domácích chemikálií obecně.

Zřejmý nedostatek - cena laminátu. To je o něco vyšší, než je tomu u stěnových panelů: rozdíl 1, 5 až 2, 5 krát.

laminát stěna držák spojený s následujících problémů:

materiál 1 je poměrně těžká. Upevnění a povrch, na kterém se laminát má být namontována, musí být silná.

2 hygroskopický však nižší než v případě stěnových panelů, ale v materiálu na bázi celulózy neztrácí své vlastnosti: materiál překmity při změně vlhkosti. V případě, že koeficient tepelné roztažnosti MDF malé, kolísání vlhkosti vzduchu má na lineárních rozměrů laminátové desky je již zcela patrný účinek.

3 v případě stěnových panelů používaných pro upevnění spodní vyčnívající část drážky. Ona upevněny pomocí šroubů nebo přibitý. Nicméně, nejběžnější typ laminátu - klika zámku.

Jeho design, s jednou rukou, pevně držet panel spolu s ostatními - hřebík hlavy nebo samořeznými šrouby do zámku kliknutí ho staví uzavřít pevně. Alespoň - mezi panely zůstává široká a špinavý drážky.

1 k posílení laminát se provede pouze na pevném povrchu. Vysazeny na list suché omítky lze jednoduše spadnout spolu s masivním potahem.

2 ve vlhkých oblastech použití laminátu je třeba se vyhnout. Koupelna, WC a kuchyně jsou hotové v jiných cestách. Laminátové stěny mohou být snadno vyřešen v konstantní mírné vlhkosti.

3 vyhnout tuhou fixaci panelů. Lepidlo spoj musí být pružné, jiné způsoby připojení musí umožnit panely, aby mohl být v malém rozsahu při změně jejich lineární rozměry.

4 upevňovací prvek by nemělo mít vliv zajišťovací laminátové prkna.

Fotografie 2: v této souvislosti musí samozřejmě být skryty. Šrouby kazí vzhled stěny.

Hladký odolný povrch.

Nejjednodušší způsob je vhodný pro omítky nebo sádrokartonové pevné bezpečně překrývaly stěn. Laminátové prkna jednoduše sedět na tekuté hřebíky. Lepení po vytvrzení udržet malou pružnost a být dostatečně pevné.

Tam jsou některé nuance:

1 níže by měl připojit doraz pro první řádek desek. V opačném případě budou procházet pod svou vlastní vahou.

2. V tomto případě je lepší nebude podněcovat desku do hradu přes šéfa, a vložte je s malou přestávkou a prasklo, lisované ke zdi. V tomto případě je spodní deska by měly být dodržovány.

3 řady prken nutně bude kompenzovat příčných spojů od řady k řadě.

4 jako možnost pro malé stěny - lze montovat na panelu tvořícím podlahu laminátu a lepení na stěnu úplně. Samozřejmě, že to neprobíhá u zdi velké plochy.

Tip: Kromě upevnění obložení laminátu mohou být potaženy s montážními kolejnicemi skvrna. Stěna se navenek podobat hrázděné. Pokud jsou otvory v laminátu pro upevnění kolejnic se populace vyžaduje zasverlivayutsya průměr - právě proto, aby se zabránilo tuhé fixaci.

Obrázek 3: tekuté hřebíky - nejjednodušší a zřejmé řešení.

Jak opravit laminátové stěnu mající citelné rány?

Krok C není větší než 60 centimetrů laminátu kolmo ke směru jít tahokovu desek. Tento materiál může sloužit jako pozinkovaného profilu a bloku velikosti 40 x 40 milimetrů.

Pak všechny stejné jako s hladkou stěnou. Laminátové desky na základě profilu nebo po železnici a upevněny na spodní kapalné nehty. Bandážování požadovaných příčných spojů.

Jak připevnit laminátu na stěnu bez použití lepidla?

Pomoc klyaymery - pozinkované svorky, které jsou vyráběny speciálně pro upevnění laminátu a obložení stěn a stropů.

Existují dva druhy spon, které potřebujeme.

1 klyaymery Ozubené výstupky jsou poháněny do upilovanou konci laminátové desky a jsou upevněny pomocí šroubů na latě nebo na stěnu.

2. Držák výstupek je tlačena proti ploché vystupující části Kliknutí deska zámek je bezpečně laminovat a nezasahuje s přilehlým připojovací desce.

Fotografie 4: klyaymerov oba typy, které mohou být požadovány při instalaci.

A jako laminát připojený ke stěně, kde je možné namontovat klyaymer? Například, když se připojuje poslední deska v řadě? Bohužel, v tomto případě ještě muset uchýlit k lepených spojů. Stejné tekuté hřebíky zajistí šrotu desku. Poté, rohy a hrany jsou uzavřeny na dekorativním laminátem a oblasti opláštění. Fotografie 5: Je-li laminát vystupuje část stěny - lemování v kontrastní barvě krásně zvýraznit své hranice.

Metody pro montáž na stěnu laminátu: vlastnosti a triky pro začátečníky

Zdobení stěn ze dřeva, vytváří mimořádnou atmosféru a originální interiér každé místnosti. Pouze cena přírodního dřeva - je velmi vysoká, což snižuje možnost jeho využití pro obyčejné lidi. Se dostat z této situace, je možné - od dokončení zdi pomocí laminátu, který kombinuje nízkou cenu a vynikající kvalitu povrchové úpravy. Jak opravit laminátu na zeď, podívejte se na následující.

tyto výhody mohou být přičítány laminátu:

 • nízké náklady stavební materiál;
 • Praktické využití výrobku;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • vynikající vnější vlastnosti materiálu, který simuluje přírodní dřevo materiál podle;
 • snadnost instalace a montážní práce.

Při zdobení stěn z laminátu, druhá umožňuje zachovat podstatné rysy funkčnost po dlouhou dobu. Laminát je odolný vůči vnějším faktorům, a také minimalizuje zatížení stěny.

Zdobení stěn z laminátu umožňuje vedeni neomezenou fantazii designérů. Pokud budeme porovnávat s ostatními laminát povrchových materiálů, pak je to způsobeno nejen trvanlivost a pevnost, ale i low-cost.

Jak opravit a položit laminátovou stěnu

V závislosti na zvolené nastavení stavebního materiálu pokládce, by měl provádět tento postup - velmi opatrně. Ukládání laminátu je rozdělena do dvou metod:

Montáž laminátu na rovnou plochu

 • lepidlo montážní, ale je důležité vzít v úvahu, že laminát by měl být kladen na dokonale rovný povrch. Tento stavební materiál skládaný přímo na tekutého lepidla nebo nehty, a montážní povrch se vysuší a předem vyrovnány;

Pokládání laminátu na bedně

 • Instalace speciální schráně, přičemž se laminát umístí na předem připravené rámu z tyčí. Tato možnost poskytuje další možnost může být namontován na stěně izolačního materiálu na stěnách.

Laminát je rozdělena do následujících skupin:

adhezivní laminát Je reprezentován jako materiál s hladkými hranami, které nemá speciální zámky pro upevnění. Montážní takový tvar laminát na stěnu se provádí pomocí materiálů, jako jsou kapalné silikonu nebo nehty. V tomto případě je vnitřní část výrobku se nanáší na lepidlo, načež se podle skupina, a potom se aplikuje lepidlo na čelní straně znovu a další pás je položen. Výskyt lepidlo toky pozorovány při takovém způsobu montáže, která je odstraněna pomocí vlhkém octa. V případě, že instalace materiálu je na bednu, lepidlo laminátu není vhodné, protože kontaktní plocha s povrchem bude velmi malý. Za tímto účelem, latí stoh dýhy.

list laminát použita na stěny, jelikož je vybaven speciálním zámkem ve svém designu. Při montáži laminát, lepidlo se nanáší na rubovou stranu, spoje zůstávají sušiny, a také krásný vzhled. Při montáži na bedně, tento laminát je připojena malými hřebíky nebo sponkami.

Kliknutí typ laminátu může být stanovena pomocí lepidla základny na bedně. Laminát tohoto typu je způsoben jejich pevnost a odolnost. Výběrem toho vyplývá přímo z takových faktorů, jako je pozice, kterou se. Při montáži ve vodorovné poloze, které se použijí s pevnými zámky typu klika. Pokud plánujete instalaci laminátu ve svislé poloze, pak můžete použít jakýkoliv druh laminátu.

Princip stěny cílové laminátu způsobil následující pořadí:

 1. Pro spuštění produktu by měly být v místnosti, kde se plovoucí podlaha přizpůsobit na vhodnou teplotu;
 2. Druhý krok zahrnuje dokončení přípravy stěny povrchu na zařízení;
 3. Realizuje řezání materiálu nebo jeho uspořádání;
 4. Montáž na laminátového povrchu a připevněte podstavec.

Pro instalaci laminátových podlah nezbytně nutné použít pomocných materiálů a nástrojů:

 • kladivo a výčnělek umožnit zarovnání pásky materiálu;
 • pravidla nebo hák, na pomoc provádět zvedání poslední pásky materiálu;
 • speciální klíny pro distanční umožnit expozici odsazení.

Jak pochvy stěny laminátu:

Laminátové nebojí vody, takže pod jeho vlivem nabobtná. Aby nedošlo k deformaci stěn v důsledku nabobtnání laminátu, je nutné jej připojit po clearance z rohů: 20 cm po obvodu.

Uchopte laminování archu na povrchu prostřednictvím rozpěrných klínů dosti problematické však je uzavřen pod hustou rake nebo desky. Při použití roztoku lepidla, deska musí nejprve zabalit film. Když je laminát plně zatažená potřebu: uplatňovat zavírání vůle - pomocí soklu a lepidlo. Tyto jednoduché kroky umožňují vybavit pokoj s různými styly výzdoby.

Rozhodnete-li se do pochvy balkon laminátu dokončí příklady viz v tomto videu:

Laminátové podlahy lze zakoupit v každém železářství, před nákupem konzultovat s odborníkem prodavtsom-.

Metody a pravidla laminát cílové stěny

Zdobení stěn s laminátem - nevyžaduje odborné znalosti a velkou fyzickou námahu. Obecně platí, že tento materiál byl vyvinut jako univerzální nátěr na podlahu, ale brzy se ukázalo, že je možné jej použít na různé podklady. Za prvé, to dekorativní vypadají skvěle pro vytváření různých typů interiéru. Za druhé, pro jeho cenu je to mnohem levnější než mnoho jiných dokončovacích produktů.

Laminát má několik skvělých výhod, které jej odlišují od jiných materiálů. Některé z nich jsou:

 • Povlak má kvalitní otěruvzdorný. Byly stanoveny na základě jeho zamýšlené použití. On není vystaven většiny škodlivin. Snadno se čistí.
 • Dekorativní pohled - umožňuje vytvářet individualitu. Paleta barev a textur z něj činí skutečně univerzální.
 • Cena je mnohem nižší než u jiných typů povrchové úpravy, s jeho životnost je mnohem vyšší.
 • Přináší velké teplo a chlad, ale ne drsné jejich houpačky. To má významný požární odolnost.
 • montáž na zeď z laminátu nevyžaduje mnoho času. Veškeré práce se provádí velmi rychle.

Ve většině případů je laminovaná na stěnách interiéru dekorativním prvkem, ale může být také použita jako spolehlivý a odolný proti opotřebení povlaku

Varování! Laminát má významné výhody. Lze jej použít v jakékoli místnosti. Nicméně se nedoporučuje používat tento materiál - v místnostech s vysokou vlhkostí.

Nemyslete si, že celý laminát má stejné vlastnosti. No, stejně jako ostatní výrobky, má několik odrůd, které určují jeho výkonnost.

 1. Typickou vlastností tohoto materiálu je dostupnost odolnost proti otěru. Je určen na úkor třídy, který byl přidělen k němu.
 2. Pro obklady stěn není potřeba vysoký stupeň (největší objem je roven 34), avšak nejnižším není nutné zvolit (to je 21). Je lepší dát přednost průměrných hodnot.
 3. Okamžitě zjistit na základě textury a barvy. To je velmi důležité, pokud chcete vykonávat práci na velkých plochách. Skutečnost, že různé strany mohou mít významné rozdíly, různé odstíny. Proto je nákup je lepší to udělat najednou.
 4. Přítomnost prohlášení o shodě - předpoklad. Materiály používané k dekoraci materiály, musí být šetrný k životnímu prostředí.

Výběr z laminátu, stejně jako jakýkoli jiný dokončovací materiálu, je třeba věnovat zvláštní pozornost

Pokládání laminát na stěnu se provádí dvěma způsoby:

 1. Vytvořením bidlenu (kostry).
 2. S lepidlem - materiál může být přilepená na povrch.

Varování! Upevnit laminát pomocí speciálního lepidla nebo tekuté hřebíky. Ihned je třeba zdůraznit, že tento typ povrchové úpravy vyžaduje méně školení než konstrukci rámu. Stick pouze na dokonale rovný povrch. Máte-li tento bod ignorovat, kdysi všechny spoje jsou viditelné a přesazení.

Také je možné použít listy sádrokartonu jako povrch, který má být do pochvy laminát.

Tak to všechno začíná s přípravou:

Tím, lepení laminátu na stěnu, aniž by laťování připravený povrch musí být dokonale plochý

 • Stěna je zcela vymazány, odstraní všechny nadbytečné prvky.
 • Okamžitě určit, jaké je zvolen druh předúpravě. To může být - zatmelení povrchových nebo obkladových desek ze sádrokartonu. V každém případě budete mít dokonale rovný povrch.
 • Počítá požadovaný počet materiálů. Bere v úvahu minimální rozpětí 7-10%.
 • Připravené nástroje:

• elektrický skládačka nebo ruční pila;

• vrtačka a šroubovák;

• stěrkou nebo pistolí na lepidlo;

• hadry.

 • Vyčištěné dveřní komponenty - rámy. Musejí být nastaveny po veškerou práci. Není-li dosud instalováno dveře, neměli byste si pospíšit. Můžete provést instalaci boxu, ale ne trim (nepoužít příčle) - dokud je položen laminát.
  1. V první řadě dělat, co se často provádí opravit dlaždice - na spodní straně přístroje zaměření. To se provádí, aby se zabránilo sklouznutí materiálu.
  2. První vrstva začíná níže. Pro větší pohodlí, to může být smontovány přímo na podlahu. Před provedením připojení - zkontrolujte pomocí vodováhy.
  3. Poté, když se vyrovnány, lepidlo se aplikuje na vnitřní straně laminátu. To se provádí pomocí stěrky, pokud pastovité kompozice, nebo speciální pistole, kdy látka je uzavřen v trubici.
  4. V závislosti na typu zámku, aby připevnění druhé řady. rozlišují:

  • «Click“ - všechny práce jsou prováděny ručně. je vložen jeden prvek v druhé (na pero a drážku) konektoru, vzhled charakteristické kliknutí označuje, že připojení je držena.

  • «Lock“ - použil gumovou paličkou. Dva spoje jsou sdruženy, klepnutím na opačném konci - pohánění trn do drážky.

 • Chcete-li design spolehlivější, mezi drážek hradu - set klyaymera. Dělají to na několika místech.
 • Před provedením stykovanie třeba provést další léčbu kloubů. Pro tento účel, odpuzující vodu gel laminátu.
 • Nesmíme zapomínat na to, že položení tohoto materiálu by mělo být provedeno pouze střídavým způsobem. Z tohoto důvodu, je-li doba druhé řadě, jeden panel se nařezané na polovinu. I když to není vždy nutné sledovat, zda snížením první řádek materiálu zůstává.
 • Pro větší pohodlí, mnozí mistři radí - pokládka by měla být zahájena z levého rohu.
 • Tak, dostatečně atraktivní povrch, ale pouze tehdy, pokud bylo správně připravený podklad.

  Tip! Je nutné sledovat rozdíl ve výšce stěn. Je tomu tak zejména, když přijde čas v horní řadě. Správné měření umožňuje přesné stříhání.

  Druhý způsob - dělat soustružení

  Předpokládá se, že tato technologie je nejspolehlivější. Je lepší, když zvolíte materiál, který má značnou délku pásky. Tím se sníží práci dvakrát. Kromě toho, kterým se laminát na rámu nemusí provádět vyrovnání stěn, šetří rozpočet. Ale je tu jedna nevýhoda - bedna „žere“ určité oblasti.

  Wall Povrchové úpravy bedny laminátových použití

  Všechno to začíná s výstavbou rámu:

  • Pro provoz za použití bar 40 * 40 nebo více.
  • Vypočte se počet vertikálních stojanů. Je to docela jednoduché - na základě délky vybraného laminátu, vzhledem k tomu, že musí být zajištěny na třech místech.
  • All železnici - jen stohy (krok 250-300 mm.). Pro urychlení práce, je lepší založit jeden vzorníku otvory.
  • Od podlahy a stropu, měří jeden centimetr. V této výšce a bude upevnění všechny sloupky.
  • Na stěně označte požadované intervaly. Ale oni by neměla být větší než 40 - 50 cm.
  • S jedinou nosič, který byl předem vyvrtaného, ​​upevňovací označit body (stěnou).
  • Hmoždinky jsou poháněny.
  • To nastaví první koš. Její pravá návnady. Hlavní věc je, aby se správné zarovnání. Pro tento účel, úrovně, a pod kolejnice přiložit substrát sám. Dále, postup se opakuje.
  • Proto je rám, který pokrývá celý povrch.

  Rám dřeva

  1. První série jsou stanoveny podle principu: první panel přišroubován k stojanu, to na samém dně, kde bude podstavec. Použijte šrouby, které jsou skryté klobouk.
  2. Pro další zajištění co nejlepšího použití klyaymery. Spojení prvků odvozených z vybraného zámku.
  3. Opět platí, že si uvědomit, že laminát je umístěn v šachovnicovém vzoru.

  Sestavování laminátu pro soustružení nemá velkou složitostí

  Umístění zámku, který se připojí klyaymer, lépe předem vyčistit. To znamená, že malý dřez. Pak se spojení je komplikované.

  V zásadě platí, že přepravka může být provedeno nejen horizontální uspořádání prvků. Pokud zvýšíte počet stojanů, bude možné vytvořit a diagonální vzor. Ale tato práce bude vyžadovat více úsilí a soustředění.

  Tip! Je možné použít kovovou profil, který se používá pro upevnění listů sádrokartonové desky. Pak budete muset zvolit příslušný hardware. A nesmíme zapomenout, že v prostoru, který je ponechána mezi stěnou a materiálem, a může být použit pro dodatečné izolace a hydroizolace.

  Jak dát laminátu na zeď? Velmi jednoduché. Je třeba postupovat poměrně jednoduchý proces, a brát v úvahu specifika dané místnosti. A zapomenout, že tento materiál je vyroben především pro sex.

  • zredukovat
   • strop
   • stěny
   • Paul
   • Dveře, oblouky
   • windows
   • Trouba, Krb
  • Výzdoba prostorů
   • kuchyně
   • Koupelna, WC
   • Chodba, hala
   • Balkon, lodžie
   • další místnosti
  • úprava budovy
   • Chaty a byty
   • dřevěné domy
   • Sauny a parní lázně
  • ozdobné materiály
   • sádrokarton
   • obkladové desky
   • Tapety, korek
   • dlaždice
   • Laminát, linoleum
   • dekorativní omítky
  • dokončovací práce
   • omítka
   • základní nátěr
   • těsnění
   • Malování, bílení
  • Vnější úprava
   • fasáda

  Zástěry pro moderní kuchyně je nedílnou součástí, která umožňuje nejen vytvářet příjemnou atmosféru, ale také.

  Interiéry domů kácet strom až velmi vzácné. Důvodem pro to je velmi jednoduchá -.

  Teplý soklu jsou univerzální topný systém, který obsahuje potrubí s zpevněné komunikace.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 17 = 25